MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2010 võistlus.

Go down 
5 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorTeade
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime23/4/2010, 20:01

68.

Pealkiri: "Mõrvamuuseum"

Autor: P. D. James

Leheküljed: 366

Sisu: Politsei ringkonnaülema Adam Dalgleishi sõber veenab teda külastama väikest eramuuseumi Hampstead Hethi serval ning Dalgleish ei oska aimatagi, et nädal aega hiljem pöördub ta muuseumi tagasi hoopis teistel asjaoludel. Muuseumi valdava perekonna üks volinikke on mõrvatud. Selgub, et muuseum oli olnud pankroti äärel ning selle saatuse üle otsustajad ei suutnud omavahel kuidagi milleski kokku leppida.

Enda arvamus: Kõikidel tegelastel oli jaguar, mis on ebaaus lihtsalt. Alguses tundus see raamat nagu kohustuslikkirjandus, sest see venis ja venis ja ma ei viitsinud seda lugeda. Pealegi ma teadsin, et teine laip tuleb sellest kohvrist välja ja, et kolmas saab ahjuroobiga vastu pead. Mõrvari arvasin ka ära. Igatahes on see hästi kirjutatud. Suht meeldis.

Hinnang: 8/10


2010 võistlus. - Page 4 329
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime23/4/2010, 20:09

69.

Pealkiri: "Kõik poisid ei saa suureks"

Autor: Ivar Soopan

Leheküljed: 175

Sisu: See raamat on 10-14aastastest poistest, kelle suvevaheaega mahub niihästi põnevaid seiklusi kui ka ootamatuid sündmusi. Raamatu esimeses osas ehitavad kaks sõpra Jan ja Villu parve ning vallutavad väikese saare. See hakkab aga silma ülejäänud külapoistele, kellele see, nagu arvata võibki, kohe mitte sugugi ei meeldi... Teises osas võetakse Jan ja Villu poistekamba täieõiguslikeks liikmeteks. Naaberkülas on loomulikult oma kamp ja iga-aastane tava nõuab oma - välja kuulutatakse sõda!

Enda arvamus: Ma armastan kurbi lõppe, aga selles raamatus oleksin soovinud õnneliku lõppu. Lisapunkt selle eest, et see kõik on päriselt juhtunud. Mulle meeldivad asjad, mis on päriselt juhtunud. Kuigi ma ei tea.. minu meelest veits halvasti kirjutatud. Sellegipoolest, loeb rohkem see tunne, mis edasi kandub.. ja see oli üsna.. maitea.. hea vist.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 4 Rr_R110960
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime27/4/2010, 17:35

70.

Pealkiri: "Midagi pole kaotada"

Autor: S. K. McClafferty

Leheküljed: 320

Sisu: Kaksteist aastat tagasi vapustas Calli perekonna julm mõrvamine unist Nazarethi linna New Mexicos... ning just äsja on tapja jäljendanud seda mõrva. Veel üks perekond on tapetud samal viisil. Samas majas, kus sirgus Deke Call, kes ainsana veresauna üle elas. Praegu on ta nurjunud karjääriga salapolitseinik, kelle on hävitanud nende inimeste surm, keda ta eales on armastanud. Tema ihule on tätoveeritud kolm nime... tema ema, õe ning osava manipulaatorist prostituudi oma, kes reetis Deke'i kuritegelikule jõugule. Mehe ainus lunastus on leida mõrvar. Tema ajapikenduseks saab Anna Sandoval. Anna on kaunis ja visa, ajakirjanikuna mõistab ta inimpsüühika tumedat poolt. Annat tõmbab pidurdamatult Deke'i poole, naise mõrvaga seotud kinnismõtted võistlevad mehe omadega. Ent nende pingestatud emotsionaale ja seksuaalne külgetõmme on peagi lahvatamas. Mõlemal on saladusi, mis seovad nad ammuse kohutava öö... ning teineteisega...

Enda arvamus: Pean tunnistama, et mulle väga meeldis. Ma poleks arvanudki, et mõrv + suhted võivad koos väga head olla. Kuigi ma teadsin kohe pärast seda, kui Ginny raudkangi madratsi alla peitis, et ta ongi mõrvar. Nii et lõpp ei tulnud eriti üllatusena nagu ka Deke'i ja Anna kokkujäämine, mis mulle väga meeldis. Deke oli kahtlemata mu lemmiktegelane, aga mis seal ka imestada. Happy end oli ka väga sobiv. Ja noh, nagu ma juba ütlesin, et mulle meeldis see väga.

Hinnang: 10/10

2010 võistlus. - Page 4 Midagipolekaotada
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime28/4/2010, 21:45

71.

Pealkiri: "Lihtsalt armastus"

Autor: Brigitte Blobel

Leheküljed: 170

Sisu: Merle ja Mirko on küll juba mitu aastat klassikaaslased, kuid enne seda õnnetut vahejuhtumit inglise keele tunnis nead peaaegu ei rääkinudki. "Mida sa teed täna, ütleme näiteks, kella kolme paiku?" Mirko süda kloppis, rahulikuks hingamiseks tuli õhust puudu, nii et ilma häälevärinata rääkida ei saanud. Sellest kokkusaamisest sai alguse suur teineteisemõistmine ja sõprus.

Enda arvamus: Loodan südamest, et selle eest, et seda raamatut veits lõhkusin, ma kusagil [raamatukogus siis] peksa ei saa. Need lehed pudenesid sealt vahelt välja lihtsalt. Muidu häiris see, et koguaeg oli igal pool okay. Aga tegelikult väga hea oli. Mulle meeldis see, et ei olnud mingit otsest ninnunännutamist ja ma-armastan-sind jura. Lihtsalt armastus.. väga õige ja hea pealkiri ja hea raamat ka. Very Happy

Hinnang: 9/10

2010 võistlus. - Page 4 Lihtsaltarmastus
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime29/4/2010, 15:01

72.

Pealkiri: "Ahastav algus"

Autor: Lemony Snicket

Leheküljed: 168

Sisu: See on üks õnnetu lugu kolmest lapsukesest, kel sugugi ei vea. Hoolimata sellest, et nad on võluvad ja nutikad, on Baudelaire'i laste elu täis häda ja viletsust. Alates esimestest lehekülgedest, kus rannas mängivate laste kõrvu jõuab kohutav uudis, kuni loo lõpuni on neil õnnetused pidevalt kannul.

Enda arvamus: Seda raamatut lugesin ainult sellepärast, et tegemist on kurva raamatuga. Muidugi pidin ma kergelt pettuma, sest see ei olnudki nii väga kurb. Samas tegi see mind ennast ikkagi kurvaks, sest meenutas mulle paljusid asju, mida mulle ei meeldi meenutada. Ütleks nii, et muinasjutu kohta oli see tõeliselt erakordselt haruldaselt hea. Oleks veel parem olnud, kui need lapsed oleks lõpuks surma saanud ja see krahv varanduse endale saanud. Ja see nali ka, kuidas nad kurvastasid esemete pärast ega võtnud oma vanemate surma peaaegu üldse südamesse... veidi ebareaalne, aga muidu mulle meeldis see nii palju, kui selline raamat üldse meeldida saab. Ilusad pildid olid ka sees.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 4 Raamatu_ahastav_algus_esikaas
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime30/4/2010, 13:55

73.

Pealkiri: "Neid ühendab kuritegu"

Autor: Agatha Christie

Leheküljed: 254

Sisu: Seekord pole tegemist ei miss Marple'i ega Hercule Poirot'ga, vaid kahe uudishimuliku noore inimesega. Tommy ja Tuppence Beresford ihkavad seiklusi ning kui neil palutakse üle võtta Blunti Rahvusvaheline Detektiivibüroo, ei mõtle nad pikalt. Pärast seda, kui neil on õnnestunud tagasi saada roosa pärl, ei ole neil tööpakkumistest puudus.

Enda arvamus: Nimed ajasid närvi. Ei saanud aru, kes oli mees ja kes naine. Muidu täitsa lõbusad lood. Kuigi see abielupaar jättis veidra mulje. Ja ma ei või, kuidas ma kadestan seda, et raamatus oli koguaeg jahe tuul. Minul on hetkel niiii palav. Kokkuvõteks ütleks seda, et A. Christie on kirjutanud palju paremaid raamatuid. Tema taseme kohta üsna.. mõttetu.

Hinnang: 7/10


2010 võistlus. - Page 4 155
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime2/5/2010, 14:40

74.

Pealkiri: "Berti uhiuued mõtisklused"

Autor: Anders Jacabsson & Sören Olsson

Leheküljed: 223

Sisu: Nadja, Paulina, Ida, Emilia ... Tüdrukud on peamiselt Bertil mõtteis ja nendest kirjutab ta ka oma päevikusse. Kelle kasuks ta otsustab? Ja kas on keegi, kellele tema meeldib? Kui ta saaks ühe väikese armastuskirja ... Üks kolmteist ja poole aastane poiss hindaks seda väga.

Enda arvamus: Lihtsalt geniaalne. Väga meeldib, eriti vahelduseks krimikatele, kus peab oma ajusid pingutama. Lihtne lugeda + naljakas. Ja, noh. Ma olen neid kõiki osasid nagunii juba sada korda lugenud. Tõeliselt hea. Oleks võinud ka mõned katkendi lisada, aga naljakaid kohti oli nii palju, et ma ei viitsinud valida ja ma ei viitsi kirjutada ka väga. Ei väga hea muidu. Very Happy

Hinnang: 9/10

2010 võistlus. - Page 4 150
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime3/5/2010, 19:10

75.

Pealkiri: "Bert ja austajannad"

Autor: Sören Olsson & Anders Jacobsson

Leheküljed: 191

Sisu: Lootust on, sest mitte kunagi varem pole Bertil olnud nii palju austajannasid - igas vanuses ja igat sorti - kui sel aastal! Patricia, Doris, Louise teiste seas. Võiks teha pika nimekirja tüdrukutest, kes unistavad lähemast tutvusest Bertiga...

Enda arvamus: Põhimõtteliselt ütleks kõike seda, mis eelmisegi raamatu kohta. Muidugi on väga tore matemaatikas seda lugeda ja siis kõva häälega naerma hakata. Kahjuks järgmiste raamatutega ma seda enam teha ei saa. Very Happy Ja Patricia meeldib mulle. Igatahes väga lahe.

Hinnang: 9/10


2010 võistlus. - Page 4 Bertjaaustajannad
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime3/5/2010, 19:31

76.

Pealkiri: "Võlur ja klaas"

Autor: Stephen King

Leheküljed: 853

Sisu: Viimane laskur Roland ja tema kaaslased on napilt pääsenud ühest maailmast ja libisenud järgmisesse. Siin jutustab Roland neile pika loo armastusest ja seiklustest, kus peaosa mängib kaunis donkihhotlik neiu Susan Delgado.

Enda arvamus: Nüüd see siis ongi loetud. Läks kaks nädalat, aga hakkama sain. See osa oli kuidagi veider. Rolandi minevikust ja armastusest oli tore teada saada, aga lugu loos ei ole mulle kunagi meeldinud. Jahmatas see, et Roland oma ema tappis, karm. Igatahes oli mul enne kuidagi nii palju öelda, aga enam ei ole üldse. Tegelikult see ju meeldis mulle väga. Ja kui inimene kirjutab raamatutu 26 aastat, hämmastav. Mul ei olegi oma juttudega eriti palju aega läinud. Very Happy

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 4 Volur-ja-klaas_124628


Viimati muutis seda Keiti (18/5/2010, 17:34). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime11/5/2010, 16:47

77.

Pealkiri: "Berti mõtisklused"

Autor: Sören Olsson & Anders Jacobsson

Leheküljed: 200

Sisu:
Bert jätkab visalt oma päevikupidamist, kuigi see on, nagu kõik teavad, peatselt 13-aastaseks saavatele poistele keelatud.
Bert teeb seda ikkagi -- Ma olen üks vahva sell. Võibolla isegi tulevane koomik. Ema tahab, et minust saaks insener. Kuid üks vilunud koomik teenib ju rohkem kui mõni insener. -- ning tal on hulgaliselt vahvaid ja häbematuid mõtteid ning arvamusi kõige kohta, mida ta enda ümber näeb. Millega ta siis tegeleb? Ta mängib basskitarri popbändis Heman Hunters, käib diskodel ja kurdab matemaatika kontrolltöö ja teda vaevava vanaema üle, ta tööpraktikapäev ebaõnnestub, ta igatseb endale mopeedi... Ja muidugi pühendub ta armastusele ja romantikale.

Enda arvamus: Ei mäleta eriti, aga hea oli ja naljakas.. Ja mul ei ole rohkem midagi öelda.. Ahjaa, tutvustuse copysin netist, sellepärast need totakad märgid seal vahel. Very Happy

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 4 444
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime17/5/2010, 12:51

78.

Pealkiri: "Printsess Mia"

Autor: Meg Cabot

Leheküljed: 255

Sisu: Mia elu ei ole just kerge. Tema elu armastus jättis ta maha ja lendas Jaapanisse, tema parim sõbranna ei räägi temaga ja lisaks on keegi loonud veebilehekülje "Ma vihkan printsess Miat" . Mõni ime siis, et ta langeb nii sügavasse depressiooni, et ei suuda voodistki tõusta. Mia meelepahaks veab isa teda psühholoogi jutule ja just nagu sellest veel vähe oleks, tahab vanaema, et Mia astuks maailma eksklusiivseima naisühingu liikmeks ja peaks avakõne selle ühingu heategevusgalal kahe tuhande eduka ärinaise ees. Kuid mida New Yorgi kõmupress ka ei arva, on Mial teha palju muud kui vaid endale uut unelmate printsi otsida. Ta peab endiselt tegelema enesekehtestamisega ja lisaks loeb ta ühe Genovia printsessi neljasajaaastast päevikut, mis annab tema kätte Renaldode tulevikku igaveseks muuta. On ta siiski valmis oma tiaarast loobuma, kui see tähendab dünastia hävimist?

Enda arvamus: See oli haigem, kui ma mäletasin. Lilly mulle enam ei meeldi, täiega ärapööranud mõrd. Michael pole mulle kunagi meeldinud, väga tore, et Miaga lahku läksid. J.P meeldib kõige rohkem, Tina on niisama unelev ja Mia ise on nii kuradi loll ja naiivne. Depressioon oli ka vinge. Ma olen ise niiiii palju deprekas olnud ja ausalt selline see küll välja ei näe nagu Mial seda kirjeldatud oli. Kolm päeva voodis ja siis mingi hobusepsühh ravib kohe terveks, haha. Mage.

Hinnang: 5/10

2010 võistlus. - Page 4 Printsessmia
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime21/5/2010, 14:55

79.

Pealkiri: "Omakohus"

Autor: Phillip Margolin

Leheküljed: 359

Sisu: Kui metsasügavusest leitakse üheksa piinatud ohvri laibad, osutavad asitõendid suurepärasele kirurgile, kel on varemgi olnud tegemist vägivallaga. Ent üliagara politseiniku seadusvastase tegutsemise tõttu lastakse tõenäoline kurjategija vabaks. Oma vabaduse võlgneb ta ambitsioonikale noorele advokaadile Amanda Jaffele ja tema isale Frank Jaffele. Kui nende kirurgist kilent kaob, võib Amanda üksnes loota, et ta tegi õigesti. Neli aastat hiljem avastatakse veel rohkem laipu. Ja seekord peab Amanda omaenese elu tõe pandiks kaalule panema.

Enda arvamus: Suhteliselt tüüpiline. Veidi suhteid, paar mõrva, mis olid tehtud niiii õudsaks, et tundusid kergelt naeruväärsed, kuid idee oli huvitav. Kui palju kannatab üks inimene valu, enne kui ta sureb?! See on kahtlemata huvitav ja seda näha oleks ka kindlasti huvitav.. Mitte, et ma kavatsen nüüd kedagi piiinama hakata, aga lihtsalt... huvitav...huvitav...huvitav... Very Happy

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 4 827
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime27/5/2010, 13:37

80.

Pealkiri: "Lohetätoveeringuga tüdruk"

Autor: Stieg Larsson

Leheküljed: 535

Sisu: Majandusajakirjanik Mikael Blomkvist vajab aja mahavõtmist. Talle on äsja ärimees Hans-Erik Wennerströmi laimamise eest kolmekuuline vanglakaristus mõistetud ning ta otsustab ajakirjas Millennium töötamisest ajutiselt loobuda. Samal hetkel teeb riigi üks legendaarsemaid tööstureid Henrik Vager talle ettepaneku kirjutada Vangeri suguvõsa kroonika. See on aga suitsukate: tegelikult tuleb tal välja uurida, mis on juhtunud Henriku ligi 40 aasta eest jäljetult kadunuks jäänud noore sugulase Harriet Vangeriga. Blomkvist võtab ülesande kõheldes vastu ning saab ka endale abilise, raamatu kõige värvikama tegelase Lisbeth Salanderi. Lisbeth on lohetätoveeringuga ja näorõngastega noor naine, keda peetakse autistlikuks ja veidi alaarenenuks, kuid tegelikult on tegu maailmatasemel häkkeriga, kellel on erakordselt vahe mõistus ja väga arenenud õigustunne. Mida sügavamale nad Vangeri suguvõsa ajalukku süüvivad, seda õudsemaks ja verisemaks kogu see lugu nende kohkumuseks muutub.

Enda arvamus: Ma ei tea. Need kolm sõna tulevad mulle alati esimesena meelde, kui ma peaksin selle raamatu kohta oma arvamust avaldama. Fakt on see, et kui ma poleks kuulnud, et see raamat on kuulus ja see vahiks mulle kuskilt riiulit vastu, ei võtaks ma seda isegi kätte, et sisututvustust lugeda, vaid kõnniks lihtsalt mööda. Viga on selles kujunduses. See võib olla lahe, aga kui raamatukogutädike mulle selle andis, tahtsin ma karjuda: "Kas see ongi see raamat." See ei tähenda, et sisu oleks halb. Sisu meeldis mulle päris palju. Ja sõnad, et Lisbeth on selle raamatu värvikaim tegelane, vastavad tõele. Mikaeli osad olid nii igavad, et tekkis tahtmine lehekülgi edasi keerata ja lugeda Lisbethist. Ausalt öeldes olen ma kergelt pettunud, ootasin sellest midagi enamat. Lemmikraamatute hulka just ei kuulu.

Hinnang: 7/10


2010 võistlus. - Page 4 Lohe
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime27/5/2010, 15:26

81.

Pealkiri: "Videvik: Graafline romaan"

Autor: Stephenie Meyer & Young Kim

Leheküljed: 224

Sisu: Edwardi & Bella armastuslugu piltidena.

Enda arvamus: Hea näide sellest, kuidas toreda armastusloo saab panna 224 lehekülge paremini kui 500 lehekülge. Very Happy

Hinnang: 8/10


2010 võistlus. - Page 4 078


Lehekülgi siiani kokku: 19232
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime31/5/2010, 10:57

82.

Pealkiri: "Pimend"

Autor: Marion Andra

Leheküljed: 192

Sisu: Pimedana sündinud tüdruk Haili kaotab viieaastaselt vanemad ja ühes sellega saab ta võime näha, ainult et see ei ole tavaline nägemisvõime. See on vaimutaolise Monika kingitud võime, millega Haili näeb palju rohkemat kui tavalised inimesed - astraaltasandit. Vastutasuks peab ta Monikat aitama, elama öösiti salaelu, millest ta ei tohi rääkida isegi oma ainsale sõbrale. Haili peab elu jooksul palju läbi elama ja muidugi ei tule kõik välja nii nagu planeeritud, eriti vaimumaailmas.

Enda arvamus: Nii kohutavalt vinge raamat. Ma ei tea, miks see raamat mulle niiiii väga meeldib, aga igatahes meeldib. Pani ainult mõtlema sellele, et kui mina üldse magada ei saanud, kas ma siis olin ka nagu Haili? Ja see ka, et kui näed unenägusid, oled hommikul pime. Õudne. Igatahes sellise veidra tunde tekitas. Very Happy Ahjaa, see isegi lõhnas hästi. Raamatud lõhnavad üldse niiiii hästi.

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 4 3914
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime2/6/2010, 14:14

83.

Pealkiri: "Minu oma"

Autor: Kristi Rebane

Leheküljed: 272

Sisu: Elu. See kulgeb ootamatult kiiresti ka siis, kui kellaosutid ülekaaluliste poisikeste roomamiskiirusel sihverplaadil ringe näivad tegevat. Piisab vaid hetkelisest allaandmismomendist, et ärgata teadmises, et me ei mängi oma elus enam peaosa. Ja kontrolli taastamine pole pooltki nii lihtne kui selle kaotamine.

Enda arvamus: Tutvustus annab hästi palju infot raamatusisust. Kui ma poleks seda varem lugenud arvaksin, et see räägib mingitest ülekaalulistest poistest, kes magavad koguaeg sisse ja siis ei mängi enam elus peaosa. Jah, esimene lause on nii keeruline, et ma ei saand mitte midagi aru ja lugesin seda sada korda ja siis ma alles sain aru. Sisu on mingismõttes täielik maeiteamisasi, aga samas ka loogiline. Ja kurat, miks neid rohkem seal ära ei surnud. Tarmo pääses, Kristel pääses, Riho pääses, Julia pääses. Silver sai surma, paras!

Hinnang: 5/10


2010 võistlus. - Page 4 R114051
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime2/6/2010, 15:44

84.

Pealkiri: "Gretekese Hansukese-mure"

Autor: Christine Nöstlinger

Leheküljed: 151

Sisu: Kõik algas aasta tagasi mamma radikaalsest saleduskuurist ja otsusest hakata sotsiaaltöötajaks. Sellest ajast saadik on Sackmeierite peres paljugi muutunud. Mamma kolis koos Grete ja Tirtsuga sõbranna poole, papa jäi Hansukesega Sackmeierite korterisse. Grete ei ole enam ammugi trullakas plikatirts, vaid üksainus silmarõõm pealaest jalatallani. Sedasama ei saa väita Hansukese kohta.

Enda arvamus: Suhteliselt normaalne, aga ei midagi erilist. Mind huvitaks väga, kui vana Grete siin raamatus on, sest ma ei saa sellest aru. Osad tegelased on veidi imelikud ja üldse kuidagi imelik. Aga jah, muidu normaalne. [Hamletit ei suutnud lugeda ja vahetasin selle vastu ära]

Hinnang: 6/10


2010 võistlus. - Page 4 Gretekese
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime4/6/2010, 11:01

85.

Pealkiri: "Ööloom"

Autor: Kate Thompson

Leheküljed: 263

Sisu: Lootes võõrutada 14-aastase Bobby tema Dublini-elust täis mõtlematut vägivalda ja uimasteid, viib Bobby sotsiaaltoetusest elatuv ema perekonna elama vanasse kiibakasse maamajja, kus naabrid kõnelevad sosinal lugusid maja eelmistest asukatest: abielupaarist, kes tappis oma lapse, kuna uskus selle olevat haldjate vahetuslapse. Bobbyt vanad lood ei huvita, sest tema tahab tagasi linna pääseda, et seal sõpradega öösiti varastatud autodega võidu kihutada. Kuid mida kauem ta vanas majakeses elab, seda enam tundub talle, et seal toimub midagi väga kummalist ja öösiti majas käiv nähtamatu külaline valmistab talle muude ja tähtsamate probleemide kõrval siiski pidevalt peavalu. Kas tõesti leidis selles majas aset mõrv? Ja kas see oli tõepoolest niisugune, nagu talle räägiti?

Enda arvamus: Klassiõde soovitas ja tavaliselt on tema soovitatud raamatud jama, kuid see oli vägavägaväga hea raamat. Ma ei tea, mis mind selle juures võlus, aga lugemine läks nii kiiresti ja järsku oli raamat läbi. Bobby oli nii lahe ja see kuidas Dennis kõiki neid asju nägi, õudne. M, sellele ma panen 10p. Sellel aastal ei tee ma seda just eriti tihti.

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 4 R117347
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime7/6/2010, 15:30

86.

Pealkiri: "Harry Potter ja saladuste kamber"

Autor: J. K. Rowling

Leheküljed: 287

Sisu: Dursleyd käitusid sel suvel nii vastikult ja alatult, et Harry Potter ihkas kogu südamest tagasi Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli. Aga just siis, kui Harry oma kohvreid pakkis, sai ta hoiatuse kummaliselt olevuselt, kelle nimi on Dobby ja kes ütles, et Harry naasmine Sigatüüka kooli põhjustab hirmsa õnnetuse. Ja õnnetusi on tõesti tulemas. Harry teine õppeaasta Sigatüükas toob kaasa uusi katsumusi ja õudusi, nagu näiteks ülimalt edev mustade kunstide vastase kaitse õpetaja Gilderoy Lockhart, vaim nimega Mäuguv Myrtle, kes kummitab tütarlaste pesuruumis, ja Roni õe Ginny varjamatu jumaldav suhtumine. Kõik need aga jäävad tagaplaanile, kui koolis hakkavad toimuma saladuslikud sündmused ja keegi või miski hakkab õpilasi kiviks muutma. Kas see sõiv olla Draco Malfoy, Harry vana võistleja? Või on süüdlane hoopis Hagrid, kes kunagi mingi patu pärast koolist välja heideti? Ja kuidas õnnestub Harryl tõestada, et see ei olnud tema ise, nagu paljud õpilased kahtlustavad?

Enda arvamus: Kahtlemata on see hea, aga pärast nii paljuid kordi, kui olen seda lugenud, ei tundu see enam nii erakordselt hea. Oleks võinud rohkem tundidest kirjeldada, sest tunnid on kohati põnevamad kui need kivistamised. Aga muidu väga tore.

Hinnang: 8/10


2010 võistlus. - Page 4 Harry
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime8/6/2010, 21:56

87.

Pealkiri: "Armunud printsess"

Autor: Meg Cabot

Leheküljed: 199

Sisu: Lõbus järg eelmisele raamatule ootamatult printsessiks saanud ameerika koolitüdrukust. Võiks arvata, et 14-aastasel Mia Thermopolisel on olemas kõik, mida ühe tüdruku hing võib ihata: ta on Euroopas asuva väikeriigi Genovia printsess. Paraku ei aita see tal lahendada igapäevaseid muresid, vaid toob neid pigem juurde. Kõigepealt tuleb tal taluda igapäevaseid õppetunde vanaemalt, kes õpetab talle kuninglikule isikule sobivat käitumist. Sellele lisaks on tema algebraõpetajast saanud tema kasuisa. Kõige enam peavalu valmistab Miale aga see, et ta ei ole rahul oma poiss-sõbraga ja akrdab, et tema tegelik armastus - sõbranna vend - peab teda ikka veel lapseks.

Enda arvamus: Seda osa olen ma kõige vähem lugenud, sest see on koguaeg välja laenutatud. Aga tegelikult mulle ei meeldinud, sest see oli kuidagi maitea ebaloogiline vist ja üldse Michael ei meeldi mulle ka, rääkimata Lillyst.

Hinnang: 5/10

2010 võistlus. - Page 4 Armunudprintsess
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime10/6/2010, 21:52

88.

Pealkiri: "Bert ja vennad"

Autor: Sören Olsson & Anders Jacobsson

Leheküljed: 172

Sisu: Bert on väga lahe ja käib väga laheda Nadjaga ja siis kardab väga laheda Nadja väga lahedaid vendi ja Ake on ka väga lahe teadlane, aga Väike-Erik on väga lahe. Ja nad kõik teevad nalja ja on lahedad.

Enda arvamus: Nämmnämm, lahe on noh Very Happy

Hinnang: 9/10

2010 võistlus. - Page 4 440
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime11/6/2010, 19:25

89.

Pealkiri: "Bert ja batsillid"

Autor: Sören Olsson & Anders Jacobsson

Leheküljed: 152

Sisu: Bert kardab enne jõule haigeks jääda, sest äkki siis ta ei saagi jõulukingitusi vastu võtta ja Nadjaga ei saa ka suudelda. Bert kardab Väike-Erikut ka, sest tema on ju viiruste meister.

Enda arvamus: Vihmase ilmaga toas seda lugeda, teeb tuju kindlasti heaks, aga samas kaua sa ikka jõuad Ake ussivaimustuse üle naerda ja tegelt ma ei oska kunagi enda arvamusse midagi kirjutada, kui jutt on Berti sarjast. Praegu aga pean ma veel kahele raamatule enda arvamuse kirjutama, nii et ma siis ei kirjuta siia rohkem.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 4 147
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime11/6/2010, 19:31

90.

Pealkiri: "Bert ja külm sõda"

Autor: Sören Olsson & Anders Jacobsson

Leheküljed: 118

Sisu: Bert on tagasi oma naljakate ja piiinlikustetekitavate lugudega. Kõik tema sõbrad + tema tüdrukud on tagasi ja...

Enda arvamus: Mulle jätkuvalt ei meeldi see, et see raamat on kirjutatud [ee,vist] hiljem kui teised, aga Bert on mingi pisike siin. Et jah, aga naljakas muidu ja...

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 4 174
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime11/6/2010, 19:35

91.

Pealkiri: "Bert ja Heman Hunters"

Autor: Sören Olsson & Anders Jacobsson

Leheküljed: 119

Sisu: Bert on rockbändi täht, hoolimata sellest, et ta laulab täiega mööda ja teised on ka niisama lahedad.

Enda arvamus: Mulle meeldis.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 4 R111515
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime13/6/2010, 13:35

92.

Pealkiri: "Otsetee paradiisi"

Autor: Allan Keian

Leheküljed: 221

Sisu: See on lugu 16-aasasest imekaunist väikealevi tüdrukust Maarjast, kes ilmsüütult põhikooli viimasest klassist välja heidetakse, seejärel pole noore neiu elus aga miski endine. Pealinna elukeerisesse sattunud, seisab tüdruk silmtsi maailmaga, milleks vast üks teismeline valmis ei ole. Esialgu nii ahvatlevana tunduva töökoha taga stiilses vanalinna lounges'is peitub aga lõks, tubli ettekandjaameti asemel tuleb tegelikult kliente hoopis teistmoodi teenindada. Juba esimesel sumedal pealinnaööl tehakse aga neiule pakkumine, mida kaaluks ehk nii mõnigi temaealine. Kõigest üheainsa reisiga on võimalik teenida rahahunnik, mille kokku ajamiseks mõnel teisel noorukil kuluks pikki väsitavaid kuid. See saatuslik reis muudab Maarja jaoks sõna otseses mõttes kõik. Ühel ilusal pühapäevahommikul Milanos Itaalia mainekama modelliagentuuri esindajaga esimesele fotosessioonile sõites ning hilisõhtul Monacost luksuslaeva pardale maailmakuulsate mannekeenide keskele pidutsema minnes tundub tüdrukule, et ta seisabki paradiisi ukselävel. Tegelikkusele otsa vaadates aga selgub, et pealtnäha glamuuri täis, küllusest ja jõukusest pakatav unistusteelu on põrgust enesestki jubedam.

Enda arvamus: Mulle meeldis ja ei meeldinud ka. Mulle meeldis seda lugeda, aga kui ma sellele mõtlema hakkasin, siis see ei meeldinud mulle enam. Kõik tundus kuidagi ebaloogiline. See koolist välja viskamine oli lausa halenaljakas, siis see ka, et see plika - Maarja või Maria, või kesiganes - ei õppinud üldse oma vigadest. Ilus = loll, oli siin selgesti tõestatud, aga samas ka see pidigi nii olema? Milline autor tahab oma peategelaseks täiega naiivset idikat? Ma ei oska muud midagi öelda, kui seda, et ebaloogiline, kuid samas väga hea raamat ajaviiteks.

Hinnang: 6/10

2010 võistlus. - Page 4 089
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2010 võistlus. - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 4 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2010 võistlus.
Tagasi üles 
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 8Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Keitu12-
Hüppa: