MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2010 võistlus.

Go down 
5 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorTeade
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime23/9/2010, 18:45

140.

Pealkiri: "Mõrvahooaeg"

Autor: Ann Granger

Leheküljed: 254

Sisu:
Meredith Mitchell lõpetab töö välismaal ja peab kolima tagasi Inglismaale. Ta otsustab üürida majakese Oxfordshire’s ja sealt Londonis tööl käia. Vähehaaval tekivad tal ka suhted naabritega ning tundub, et kõige paremini saab ta läbi Harrietiga, kauni ja iseseisva naisega.
Kui Harriet aga teise jõulupüha jahi alguses tapetakse, tuleb Alan Markbyl kuritegu lahendada. Meredithil õnnestub teda oma tähelepanekutega aidata.

Enda arvamus: See osa oli kuidagi veider. Nii kiiresti lõppes ära, aga midagi nagu ei juhtnudki. Meredith on lihtsalt loll ja Alan... ma mõtlen alati, et ta on kiilakas. Ma ei tea miks. Enamvähem osa, aga oleks võinud parem olla.

Hnnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 7 217
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime3/10/2010, 20:55

141.

Pealkiri: "Kahetsuseta"

Autor: Shannon K. Butcher

Leheküljed: 293

Sisu:
Andekas krüptoloog Noelle Blanche keeldub sõjaväe heaks töötamast, kuna vihkab igasugust vägivalda. Ent siis tungivad maskis mehed tema koju ja tema elu satub ohtu. Noelle'ile ei jää muud valikut, kui usaldada ohtlikku võõrast, kelle militaarjõud teda kaitsma on saatnud. Võõrast, kes esindab kõike seda, mida Noelle vihkab ja kardab... ja kõike, mida Noelle ihaldab.

Enda arvamus: Kuigi mulle väga meeldivad sellised raamatud, siis see oli küll kuidagi igav. Armastus oli ka kuidagi võlts & põnevust ei olnud. Ootasin sellest natuke rohkem, aga siiani on see sellistest raamatutest kõige halvem.

Hinnang: 6/10

2010 võistlus. - Page 7 207
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime3/10/2010, 20:57

142.

Pealkiri: "Coraline"

Autor: Neil Gaiman

Leheküljed: 172

Sisu:
See raamat pajatab haarava ja rahutukstegeva loo, mis ehmatas mu poolsurnuks. Juhul kui sa ei taha leida end voodi alt, pöial suus, hirmust värisemas ja kohutavaid häälitsusi tegemas, soovitan väga ettevaatlikult sellest raamatust eemalduda ja otsida endale mõni muu meelelahutus, näiteks uurida lahendamata jäänud kuritegu või teha väikesi loomakesi.

Enda arvamus: Täitsa tore raamat. Ma ei oska sellest eriti midagi kirjutada.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 7 788
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime3/10/2010, 21:01

143.

Pealkiri: "Talvehullus"

Autor: Marianne Harju

Leheküljed: 164

Sisu:
Üks talv ja kuus head sõpra: lahutamatu paar Maribel ja Meelis, Maribeli armunud poeedihingega Robert, rikaste vanemate võsuke Erik, Maribeli parim sõbranna Kati ning modellist naistemagnet Kris, kes on Kati salajane ihalusobjekt. Kas nende kuue sõprus on piisavalt tugev, et panna vastu talve jooksul ilmsiks tulevatele salajastele tunnetele ja igaühe isiklikele probleemidele? Või on see liit määratud lagunema?

Enda arvamus: Mulle meeldis lõpp, aga muidu oli küll üsna tüüpiline tekst. Kuigi oli ka mitmeid erandeid ja paar üllatavat asja.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 7 685
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime10/10/2010, 14:11

144.

Pealkiri: "Sobiv paik surmaks"

Autor: Ann Granger

Leheküljed: 271

Sisu:
Meredith Mitchell ja Alan Markby kistakse sedapuhku uurimisse, mis tegeleb kahe noore tüdruku jõhkra mõrvaga. Cotswoldi südamest leitakse laip - teismeline kohalik tüdruk Lynne, keda nähti oma surmapäeva õhtul pubist koos tundmatu mehega lahkumas. Peainspektor Alan Markby sõbratar Meredith sõbruneb ühe teise kohaliku tüdruku, Katiega. Peale vanuse ja kodulinna pole Lynne'il ja Katie'l pealtnäha midagi ühist. Aga kas võiks lood, mida Katie jutustab Meredithile oma keerulisest perekondlikust taustast – ebastabiilne, aristokraatlik ema, narruseni armastav isa, kelle kannatus on otsakorral, ja majas elav riukalik sekretär –, heita valgust ka teisele noorele tüdrukule?

Enda arvamus: See osa meeldis mulle väga. Võibolla sellepärast, et see oli noortest. Ikka veel tahaksin ma, et nende raamatute järjekorda annaks kuidagi teada saada, sest ma jätsin mitu raamatut vahelt ära. Meredith ei meeldi mulle ja Alan ka mitte, aga teised tegelased on lahedad.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 7 465
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime10/10/2010, 14:16

145.

Pealkiri: "Kevade"

Autor: Oskar Luts

Leheküljed: 429

Sisu:
Tegemist on seekord raamatu 21. trükiga. Ilmselt pole teist nii suure kordustrükkide arvudega ilukirjanduslikku teost eesti keeles. Seega raamat suuremat tutvustamist ei vaja. Tekst on võetud eelmisest Ilmamaa väljaandest, mis ilmus 1999. aastal ja mis omakorda võttis ette Lutsu esmatrüki originaalteksti ning võrrelduna käsikirjaga sai kohendatud tänapäevasesse keelde. Tehtud on siiski mõned veaparandused.

Enda arvamus: Sisututvustus on küll veidi veider, aga nagunii kõik teavad, mis on Kevade. Ma pean tunnistma, et Kevade on väga hea & naljakas raamat. Kiir on mu lemmiktegelane, Arno on nõme ja Teele meenutab mulle mu vanaema.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 7 643
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime14/10/2010, 18:13

146.

Pealkiri: "Klat¹imoorid 8: Mitte miski ei hoia meid koos"

Autor: Cecily von Ziegesar

Leheküljed: 206

Sisu:
Tere tulemast New Yorgi Upper East Side'i, kus mina ja mu sõbrad saame kõike, mida me tahame. Marc Jacobsi uusima koti või oma parima sõbranna peika endale napsamine ei ole just kena, aga see on alati kuum...
Lõpetamine on peaaegu käes ja meie elu võtab tõepoolest tuure sisse. Kõik on teel ülikooli ja on aeg pidu panna – nagu me poleks seda juba teinud! Kas Serena ja Nate'i armulugu jätkub? Kas Blair on tõesti meessoo maha kandnud või suudab üks võluv prints tema meelt muuta? Ja kõige mahlasem info – mis jutud need käivad, et Jenny vahetab Constance Billardi internaatkooli vastu? Vaid aeg näitab, kuidas kõigil läheb, aga üks on kindel: õhus on armastust ja sellel on Gucci Envy lõhn.

Enda arvamus: Ma lugesin seda teistkorda ja ma arvan sellest nüüd hoopis teistmoodi kui eelmine aasta. Jenny on jätkuvalt liiga loll. Esimestes osades meeldis ta mulle rohkem. Serena täiuslikuks on võlts. Blair arvab endast liiga palju. Dan on niisama mõttetu. Nate on lihtsalt pilves koguaeg. Tegelased on kõik nii erinevad, aga samas nii sarnased. Kui ma peaksin üldiselt oma arvamuse kokku võtma, siis ma ütleks, et mulle eriti ei meeldinud.

Hinnang: 6/10

2010 võistlus. - Page 7 637
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime14/10/2010, 18:17

147.

Pealkiri: "Digitaalne kindlus"

Autor: Dan Brown

Leheküljed: 408

Sisu:
Kui Riikliku Julgeolekuagentuuri (NSA) võitmatu koodimurdmismasin kohtab salapärast koodi, mida see ei suuda murda, kutsub agentuur kohale peakrüptograaf Susan Fletcheri, geniaalse ja kauni matemaatiku.
See, mida naine avastab, vapustab võimukoridore. NSAd hoitakse pantvangis – mitte püsside ega pommide, vaid koodi abil, mis on nii keeruline, et halvaks avaldamise korral Ühendriikide luureorganite töö.
Saladuste ja valede keerisesse sattunud Fletcher püüab päästa agentuuri, millesse ta usub. Kõigist reedetuna ei tule tal võidelda mitte üksnes oma riigi, vaid ka oma elu ja lõpuks oma armastatud mehe elu eest...

Enda arvamus: Ma ei saa see on lihtsalt liiga hea raamat. See oli nii huvitav, põnev, eriline kui üldse olla saab. Lõpp ei ole kuidagimoodi aimatav ja lõpp on hea. Ma ei oska arvamust eriti pikalt kirjutada, aga ma armastan seda raamatut.

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 7 201
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime16/10/2010, 19:38

148.

Pealkiri: "Harry Potter ja segavereline prints"

Autor: J. K. Rowling

Leheküljed: 557

Sisu:
Lord Voldemort ja surmasööjad tegutsevad peaaegu varjamatult ning ohvreid on nii mugude kui ka võlurite seas. Harryt aga ootab uus õppeaasta ja ta soovib kannatamatult Dursleyde juurest minema saada. Sedapuhku on talle lubanud järele tulla Dumbledore ise. Mis on selle põhjus ja mida soovib Dumbledore talle näidata? See esimene üllatus ei jää viimaseks ja Harryl tuleb raamatu jooksul koos professor Dumbledore'iga nii mõnigi retk ette võtta.

Enda arvamus: Ma olen seda osa kõige vähem lugenud, sest minu meelest on see kõige igavam ja kurvem korraga. Dumbledore on alati olnud mu lemmiktegelane, sest mulle meeldib see kuidas ta räägib ja kui tark ta on ja ilma temata tundub, et kukub võlurite maailm kokku. Nii et ma olen vältinud selle raamatu lugemist. Mulle käis närvidele see, et Harryl oli jälle õigus, kuigi loogilisem oleks olnud, et tal ei ole õigus. Ja see kui Harry ja Ginny käima hakkasid ajab mu südame pahaks, sest mu silmade ette tulevad kole Daniel Radcliffe ja imearmas
Bonnie Wright. Üldiselt on siiski hea raamat.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 7 933
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime19/10/2010, 21:45

149.

Pealkiri: "Sädelev tsüaniid"

Autor: Agatha Christie

Leheküljed: 278

Sisu: Ta keeras ühe kirjutuslaua küljel olevatest sahtlitest lukust lahti ning võttis välja kaks eraldi paberilehte. Need olid süütut kahvatusinist värvi, sõnad olid trükitud väikeste pepside tähtedega. "Loe seda," ütles George. Iris põrnitses paberilehte. Seal seisis, täiesti selgelt ja keerutamata: "TE ARVATE, ET TEIE NAINE SOORITAS ENESETAPU. TA EI TEINUD SEDA. TA TAPETI." Teises kirjas oli: "TEIE NAINE ROSEMARY EI TAPNUD ENNAST. TA MÕRVATI."

Enda arvamus: Ma olen proovinud seda ka üks kord varem lugeda, aga ma ei mäleta, miks ma seda ei lõpetanud. Rosemary on kahtlemata mu lemmiknimi, aga minu meelest oli see raamat kuidagi ebausutav. Kõik see Irise ja ta kuti teema, kes esialgu Rosemaryga sahmis ja kõik see mis välja tuli... tundub kuidagi ebausutav. Sellegipoolest täiesti normaalne & põnev raamat.

Hinnang: 6/10

2010 võistlus. - Page 7 878


Leheküljed kokku siiani: 36 748
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime24/10/2010, 14:23

150.

Pealkiri: "Minu Island"

Autor: Tarvo Nõmm

Leheküljed: 287

Sisu:
Island. See peaaegu inimtühi saar kaugel keset Atlandi ookeani on ilmselt Euroopa kõige eksootilisem kant. Keeleliselt on Island otsekui külmkapp, kus on aastatuhandeid alal hoitud Põhjala keelt kõige ürgsemal kujul. Ürgne on ka loodus, mille pärast turistid Islandile enamasti lähevad, otsima kirkaid mägijärvi, põlvekõrgusi kasemetsi, vulkaanilise muda vikerkaarevärve. Vahel on see loodus ääretult võimas - maavärinate, vulkaanipursete või tapvate lumetormide ajal.
Muusik ja muusikaõpetaja Tarvo Nõmm on kirjutanud ausa raamatu üheksast Islandil veedetud aastast. Lugeja saab tundma õppida nii islandlaste jubedaid (enamasti mädandamise ja hapendamise teel valmistatud) rahvustoite kui ka uhket ja siirast rahvast ennast, kes ei vaevu tänase päevani koduuksi lukustama.

Enda arvamus: Tarvo perekond tundus kuidagi nii teistsugune või isegi naljakas või ma ka ei tea. Ma pole lihtsalt harjunud inimestega, kes viitsivad 15 korda terve saare läbi käia. Islandil ise ma elada ei tahaks. Tundub kuidagi igav. Üldiselt huvitav raamat oli.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 7 912
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime24/10/2010, 14:30

151.

Pealkiri: "Minu Maroko"

Autor: Kätlin Hommik - Mrabte

Leheküljed: 191

Sisu:
«Appikene! Ära seda nüüd küll tee!!! Jumala eest! Ta peksab su läbi, hoiab sind päevad otsa köögis kinni ja võtab lahutusel lapsed käest!»
Uskuge või mitte, aga pidin seda enne abiellumist rohkem kui ühe heatahtliku inimese suust kuulma. Lõpuks ei osanud ma enam muud moodi reageerida kui vaid malbe naeratusega.
Sisemuses aga kriipis mõte – mis õigusega te minu abielu lahutate, enne kui see pole veel alanudki?
Olen eestlane, aga moslem. Või kas peangi siia «aga» vahele panema? Olen moslem juba üheksandat aastat, abielus viiendat. Pean seda täpsustama, sest enamasti arvatakse, et olen moslem oma marokolasest mehe pärast.
Inimese identiteeti vormivad ühtviisi nii ta millegi kõrgema poole püüdlev hing kui ka maine kogemus. Minu kogemus, mida tahaksin teiega jagada, on mind viinud läbi lapsepõlve eneseotsingu Nõukogude Eestis, araabia keele ja islamoloogia õpingute Pariisis, abiellumise Kuveidis, otse sooja Maroko südamesse. See kõik on osa minust: olen eestlane ja moslem.


Enda arvamus: Huvitav. Moslemitest sai ka natuke rohkem teada ja kindlasti tõde. Kuigi mina ei suudaks ette kujutada, et ma hakkaks lihtsalt üks päev pärast pikka uurimist moslemiks. Maroko ise tundub kuidagi hirmuäratavana. Ma ei tea miks.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 7 396
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime29/10/2010, 18:16

152.

Pealkiri: "Mõrv meie seas"

Autor: Ann Granger

Leheküljed: 248

Sisu:
Raamatu tegevus toimub maalilises Oxforshire's ning kuritegusid uurivad politseiinspektor Alan Markby ja tema armastatu Meredith Mitchell, kes on Briti Välisministeeriumi töötaja. Ann Granger annab väga hästi edasi Inglismaa väikelinnade ja külade meeleolu ning tema tegelased on värvikad ja usutavad.
Meredith Mitchell on rõõmus puhkuse üle, mis annab talle võimaluse sõita maale ja veeta natuke aega koos Alan Markbyga. Mõlemad lähevad ka uhke uue hotelli avamisele, kus aga toimub järjekordne tragöödia – avamise ajal tapetakse seal üks kohalik naine. Nii tulebki Meredithil muretu puhkuse asemel hoopis inspektor Markbyt mõrvari tabamisel aidata.


Enda arvamus: Ma ei mäleta sellest osast eriti midagi. Isegi seda ei mäleta, kes süüdlane lõpuks oli, nii et ma panen sellele mingi keskmise hinde.

Hinnang: 6/10

2010 võistlus. - Page 7 923
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime29/10/2010, 18:21

153.

Pealkiri: "Surmas surematu"

Autor: J.D. Robb

Leheküljed: 326

Sisu:
Ajastul, mil tehnoloogia suudab luua ilu ja noorust, võivad ahnus ja kirg need hävitada…
Ta oli üks maailma nõutuimaid naisi. Tippmodell, keda eesmärkide saavutamisel miski ei peatanud isegi kui ta tahtis teise naise meest. Nüüd oli ta surnud, jõhkra mõrva ohver. Politseileitnant Eve Dallas pani kaalule oma karjääri, hakates uurima juhtumit, mille peamiseks kahtlusaluseks oli tema parim sõbranna, saatusliku armukolmnurga teine naine. Kõrgmoe maailma glamuurse pealispinna alt avastas Eve, et seda valitseb hävitav tung nooruse ja kuulsuse järele. See viis moelavadelt New Yorgi süngesse allmaailma, kus narkootikumid täitsid iga soovi teatud hinna eest…
J. D. Robb on New York Timesi bestsellerite autori Nora Robertsi pseudonüüm. Romaanis «Surmas surematu» kirjeldab ta maailma, kus tehnoloogia on muutnud kriminaaljuurdluse iseloomu, kuid inimloomus on jäänud samaks...


Enda arvamus: Tahaks ise ka pärast selle raamatu lugemist mõrvasid uurida. See oli tõesti vägaväga hea raamat. Ainult see Maivis ei meeldinud mulle ja ma ise ka ei oska öelda miks ning Eve tundus mulle koguaeg nii vana.

Hinnang: 10/10

2010 võistlus. - Page 7 806
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime2/11/2010, 19:34

154.

Pealkiri: "Peaaegu täiuslik"

Autor: Julie Ortolon

Leheküljed: 304

Sisu:
Maddy, Christine ja Amy on elevil, et nende kolled¾iaegne toakaaslane on kirjutanud menuki «Kuidas elada täiuslikku elu», kuni taipavad, et ta on kasutanud neid näidetena, kuidas naised lasevad saatusel oma elu tuksi keerata. Kõige hullem lugu on see, et osaliselt on see nagu isegi õige. Koos lepitakse kokku: neil on üks aasta oma hirmudega võitlemiseks – ja nii õnnestub neil ehk preili Täiuslikkusele ninanips teha!
Vallatute punaste lokkide ja pika hipiliku seelikuga Maddy on naistest kõige kunstilembesem. Tema ülesandeks saab mõni oma maal galeriisse viia. Töökoht suvelaagri kunstiringi juhendajana Santa Fes, mis on galeriisid pungil täis, tundub olevat samm õiges suunas. Ent asjal on üks konks: laagrijuhatajaks on Maddy keskkooliaegne kallim Joe, kelle südame Maddy kord murdis ja kes peab naise peale ikka veel viha... kuid alles on ka nendevaheline kirg...
Kunagine iha süttib suure leegiga põlema, kui Joe teeb Maddyle selgeks, et ta saab mehe südame võita vaid ühel moel: Maddy peab hakkama uuesti kunstiga tegelema.
Kas armumine aitab naisel sõbrannade antud ülesannet täita või pigem takistab teda?


Enda arvamus: Ma olen selle raamatu kohta nii palju igasuguseid asju kuulnud, aga lugedes ei saanud ma üldse aru, et see kuidagimoodi erineks... tavalisest armastusromaanist. Sellised raamatud ei ole mulle kunagi väga meeldinud, aga ma arvan, et sellegipoolest on see hea raamat... lihtsalt teistsugusele inimesele.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 7 078
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime2/11/2010, 19:38

155.

Pealkiri: "Da Vinci kood"

Autor: Dan Brown

Leheküljed: 472

Sisu:
Ametiasjus Pariisi sõitnud Harvardi sümboolikauurija Robert Langdon saab hilisõhtul pakilise telefonikõne. Louvre'i eakas kuraator on muuseumis mõrvatud ning tema keha lähedalt leiti kummaline ¹iffer. Veidraid mõistatusi harutavad Langdon ja andekas prantslannast krüptoloog Sophie Neveu avastavad üllatusega terve hulga da Vinci taiestesse peidetud saladuse võtmeid -- kõikide pilgule avatud vihjeid, mis maalikunstnik on ometi leidlikult maskeerinud.
Panused kerkivad, kui Langdon avastab jahmatava seose: hukkunud kuraator oli seotud Siioni abikloostriga -- mõjuka salaühinguga, mille liikmete hulka olid kuulunud ka Sir Isaac Newton, Botticelli, Victor Hugo ja da Vinci. Langdon hakkab aimama, et nad jahivad vapustavat ajaloolist saladust, mis on ühtaegu sügavalt hariv ja ohtlik.
Pöörases võidujooksus Pariisis ja sellest kaugemalgi leiavad Langdon ja Neveu ennast mõistuste võitluses mingi varjudesse peituva väga mõjuka jõuga, kes näib iga nende liigutust ette aimavat. Kui nad ei suuda lahendada ülima keerukusega põimunud mõistatust, võib abikloostri saladus -- ja plahvatusohtlik muistne tõde -- igaveseks kaduda.


Enda arvamus: Ma lugesin seda raamatut kolm päeva ja isegi kui ma vahepeal ei lugenud, mõtlesin sellele koguaeg. Lugesin mitmeid kohti üle, mõtlesin tugevalt kaasa. Tegin üldse kõike, mida teha võib ja siis tuleb PAUH see lõpp, millest ma ei mõista mitte midagi. See raamat on lihtsalt nii kuradi põnev ja hästi kirjutatud, aga see mida ma kõige rohkem ootasin, jäi arusaamatuks. Ma võin ju seda lõppu veel neliteist korda lugeda, aga kas see aitab? Igatahes kahtlemata üks kõige paremaid raamatuid, mida ma iial lugenud olen.

Hinnang: 10/10

2010 võistlus. - Page 7 359
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime16/11/2010, 16:09

156.

Pealkiri: "Ei iialgi ilma Murita"

Autor: Ketlin Priilinn

Leheküljed: 136

Sisu:
Meribeli ja Anette vanemad hukkusid liiklusõnnetuses. Kuna tüdrukutel teisi lähedasi ei olnud, peavad nad elama lastekodus. Nende suurimaks unistuseks on, et keegi nad lapsendaks.
Helen ja Andrus on abielupaar, kes ei saa lapsi. Neil on perefirma ja ilus maja ning nende suurimaks unistuseks on lapsendada kaks last. Kahe lapse ja kahe täiskasvanu unistused kohtuvad ja täituvad. Tulemuseks on imetore pere, kes elab ilusas kodus. Kõik on «nagu filmis», kuni Anette esitab saatusliku palve: «Palun võtame koera ka!»


Enda arvamus: Väga igav mu jaoks. Mitte halb, aga igav. Eriti ei oska midagi muud öelda. Üsna selline nagu kõik selle autori raamatud.

Hinnang: 6/10

2010 võistlus. - Page 7 726
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime16/11/2010, 16:16

157.

Pealkiri: "Minu London"

Autor: Anu Samarüütel - Long

Leheküljed: 240

Sisu:
Jah, teil on õigus! Ma olen moekunstnik, kuid käesolev raamat ei räägi moest. Kui, siis ainult natuke. Minu raamat jutustab hoopis loo, kuidas ma 38 aasta vanuselt avastasin, et see, mida ma alati oma elus teha olin tahtnud, ja mida ma tegelikult tegin, ei langenud üldse kokku, ning kuidas ma otsustasin asjade käiku muuta ning kõike uuesti algusest alata: minust sai taas üliõpilane, seekord maailma kuulsaimas moekoolis Londoni Central Saint Martins College'is, legendaarse ja kardetud moeprofessori Louise Wilsoni käe all.
Mis saaks olla parem kui olla teel oma elu-unistuse poole? Elades samal ajal maailma kõige inspireerivamas ja loomingulisemas linnas, mille suuri ja väikseid argiimesid siin ka teiega jagan.


Enda arvamus: Mulle ei meeldi inglased ja inglismaa ja ma ei saa sinna midagi teha, sest see on üks tobe eelarvamus, mis seda raamatut lugedes veel kindlamini mu peas istub. Miks kõik inglased tunduvad nii tähtsad & endast heal arvamusel? Raamat oli iseenesest normaalne, kuigi igav oli lugeda kõikide olemasolevate majade kirjeldusi.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 7 802
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime16/11/2010, 16:21

158.

Pealkiri: "Pärast viimast hoiatust"

Autor: Peter Pohl

Leheküljed: 256

Sisu:
Vaata seda kolmanda klassi pilti! Seal on Mattias ja need seal on Tina-E ja Tina-N ja siis see… see seal… Mis tema nimi oligi?
Mõningate nimesid ei mäleta ta. Malin on selline. Mõningad unustatakse väga ruttu, peaaegu et kohe.
Malin oli selline. Aga kõik muutub, kui Gurra ühel päeval jalgpalli läbi akna lööb. See oli maailma parim löök, kuid vales suunas, kui nii võib öelda. Ning Malin juhtus seespool seisma, saades kõik killud enda peale.
Malin tundis, et ta otsekui sündis Gurra silme ees, et ta kutsuti välja oma nähtamatusest Gurra pilgu läbi ja temast sai keegi.


Enda arvamus: Tutvustust lugedes arvasin, et see on hoopis teistsugune raamat. Sellegipoolest ega see halb ka polnud. Lihtsalt igav. Võibolla on probleem ka selles, et mulle ikkagi meeldivad kõige rohkem krimiraamatud ja ma ei suuda enam teistest raamatutest põnevust leida.

Hinnang: 5/10

2010 võistlus. - Page 7 085
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime23/11/2010, 17:16

159.

Pealkiri: "Vampiraadid"

Autor: Justin Somper

Leheküljed: 271

Sisu:
On aasta 2512. Ookeanid on tõusnud. Koidab piraatluse uus ajastu.
Kaksikute Connori ja Grace'i purjekas upub kohutavas tormis. Meri viib nad teineteisest lahku ning nad peavad ise oma elu eest võitlema.
Connor satub tõelisele piraadilaevale ja peab endas selgusele jõudma, kas ta on piraadiks olemiseks piisavalt sitke. Poisile saadetud katsumused ei ole kerged, aga nagu ütleb üks tema uutest meeskonnakaaslastest: «Kerged teed ei ole meie kingataldu väärt.«
Grace leiab ennast sootuks kummaliselt laevalt, mis on juba väga kaua meredel seilanud. Mida rohkem tüdruk salapärase purjeka ja tolle meeskonnaga tutvub, seda enam saab talle selgeks, et tegemist pole mingi tavalise laevaga. Kas õel-vennal õnnestub uues ümbruses ellu jääda ja kas nad näevad veel kunagi teineteist? Ühine nendega reisil läbi kaardistamata vete. Vampiraatide teekond on kohe algamas...


Enda arvamus: Üllatavalt hea raamat. Kuigi mulle muidu seiklusraamatud (seda vist nimetatakse nii..) ei meeldi, oli see küll vägavägaväga hea raamat ning vahelduseks kõigidele ebapõnevatele ja ebaloogilistele raamatutele. Ootan väga teist osa, kuigi mul pole õrna aimugi, millal ja kas ja üldse see tuleb.

Hinnang: 10/10

2010 võistlus. - Page 7 626
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime23/11/2010, 17:21

160.

Pealkiri: "Elu on ilus"

Autor: Ene Jaaniste

Leheküljed: 168

Sisu:
«Ära nüüd mässa, tibuke, selleks sa ju siia tulidki,» kähistas poiss ja Pille-Riin tundis õudusega kuuma kätt d¾empri alla pugemas ning tema paljal kõhul ringe tegemas. Tüdruk püüdis rabeleda, kuid noormees surus ta veel kindlamini seina ja enda vahele, tegutsedes nüüd juba mõlema käega. Jubedusega tundis Pille-Riin, kuidas rinnahoidja haagid ahistaja kogenud sõrmede all lahti kargasid.
See ja veel mitmed teised ootamatud sündmused ja hästi varjatud saladused tormavad laviinina ühe teismelise neiu igapäevarutiini purustama. Kuidas nendega toime tulla?


Enda arvamus: Ma ei kannata vanemaid, kes jätavad oma lapse maha & tormavad mingi mehe / naisega minema. Laps peaks olema siiski kõige olulisem. See raamat mulle ka väga ei meeldinud. Ma ei oska põhjendada. Jällegi vist liiga tüüpiline.

Hinnang: 5/10

2010 võistlus. - Page 7 988
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime13/12/2010, 19:26

161.

Pealkiri: "Koidukuma"

Autor: Stephenie Meyer

Leheküljed: 733

Sisu: Olla pöördumatult armunud vampiiri tähendab Bella Swani jaoks ohtlikult teravdunud reaalsuses põimunud fantaasiat ja õudusunenägu ühekorraga. Lõõmav kirg Edward Culleni vastu kisub teda ühes, sõprus libahunt Jacob Blacki vastu teises suunas, on Bellal selja taga tormiline aasta täis kiusatust, kaotusi ja püüdlusi jõuda murdepunktini. Tema otsus, kas ühineda sünge, kuid lummava surematute maailmaga või jääda truuks inimese-elule, on muutunud niidiks, mille küljes ripub kummagi hõimu saatus.
Nüüd, kus Bella on oma otsuse teinud, vallanduvad ootamatud sündmused, mis võivad kaasa tuua hoomamatuid tagajärgi. Kas tõesti võivad Bella elu lõimed – mis algasid «Videvikus» ning said segi paisatud ja lõhki kistud «Noorkuus» ja «Päikesevarjutuses» – just nüüd, kus need on viimaks ometi valmis paranema ja kokku kasvama, hoopis igaveseks hävida?

Enda arvamus: Teist korda lugedes tundus muidugi hoopis teistsugune kui esimest korda. Isegi Jacobi kohad olid põnevamad, kuid samas kõik see sünnitus/rasedus osa venis mu meelest liiga pikaks, kuigi endiselt meeldib mulle see raamat Videviku sarjast kõige rohkem.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 7 988
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime13/12/2010, 19:27

162.

Pealkiri: "Bert ja poisid"

Autor: Sören Olsson & Anders Jacobsson

Leheküljed: 140

Sisu: «Ma hakkan täiskasvanuks saama, päevik! Mul on oma jõuk, üle tuhande ameerika hoki originaalpildi ja tüdruk, kel on mens...»
Bert käib nüüd kuuendas klassis. Nende klass on koolis kõige vanem ja see on tore. Kõige vanemad peavad aga hoolitsema nooremate eest ja nii saabki ta endale hoolealuse I klassist.
Bert moodustab oma sõpradest poistejõugu Becka Boysid, kes peab lahinguid lööma teiste jõukudega.


Enda arvamus: Berti päevikud on nagu alati naljakad, kuigi olen neid juba väga palju lugenud. Igatahes hästi lõbus.

Hinnang: 9/10

2010 võistlus. - Page 7 445
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime13/12/2010, 19:32

163.

Pealkiri: "Berti uued mõtisklused"

Autor: Anders Jacobsson & Sören Olsson

Leheküljed: 200

Sisu:
«Mu süda saab turgutusravi ja on udupehmeisse viigilehtedesse mässitud. Ma olen armunud!»
Nii vaimustunult kirjutab Bert oma päevikusse, kui tal on mõttes Paulina, tema armsaim. Et Paulinale pole kerge läheneda, taipab Bert siis, kui ta tantsukoolis seda üritab, aga juhtub Paulina põrandale pillama.
Bert raporteerib usinasti kõigest, mis viimastel nädalatel enne suvevaheaega koolis juhtub, suvelaagrist ja perekonna Jamaica-reisist ning paljust muust. Aga peamiseks tema elus on ühel või teisel moel ikka tüdrukud.

Enda arvamus: Naljakas ja hea nagu tavaliselt. Nagu Bert ikka. Very Happy

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 7 146
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime13/12/2010, 19:46

164.

Pealkiri: "Kuidas elad, Ann? Mis teha, Ann?"

Autor: Aidi Vallik

Leheküljed: 310

Sisu:
Kolm nädalat 14-aastase Anni elust, mil tegelikkuses ja ta ema päevikus jooksevad rööbiti kaheksakümnendate punkpõlvkonna ning nende laste, praeguste teismeliste probleemid ja täiskasvanuks saamine.
Raamatust “Kuidas elad, Ann?” tuttav Ann Kees satub ootamatult keset üsna kahtlast päritolu rahaga priiskavate klassivendade tegemisi ning tutvub võluva ja salapärase Gregoriga, kes talle aga ka mõnevõrra kummaline tundub.

Enda arvamus: Anni raamatud meeldivad mulle ikka veel, kuigi ma olen neid ka palju lugenud. Igakord näen küll asju veidi teise nurga alt, aga üldiselt normaalne.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 7 Kuidaselad
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2010 võistlus. - Page 7 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 7 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2010 võistlus.
Tagasi üles 
Lehekülg 7, lehekülgi kokku 8Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Keitu12-
Hüppa: