MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2010 võistlus.

Go down 
5 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorTeade
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime15/6/2010, 11:34

93.

Pealkiri: "Tüdruk, kes mängis tulega"

Autor: Stieg Larsson

Leheküljed: 606

Sisu:
Millenniumi-tsükli teine raamat algab rahulikult, Lisbeth Salander ja Mikael Blomkvist ajavad kumbki oma asju, kuid siis pöörduvad Blomkvisti poole kaks inimest, kes on tegelnud prostituutidega äritsemise uurimisega. Neil on valminud sel teemal nii raamat kui ka teadustöö, kusjuures raamatus on mainitud ka mitmete tuntud inimeste ja politseitöötajate seotust selle äriga. Ajakiri Millennium kavatseb raamatu avaldada, kuid siis tapetakse selle autor ja tema elukaaslane. Mõrvarelvalt leitakse Lisbeth Salanderi sõrmejäljed. Järgneb veel üks mõrv, mida on samuti võimalik seostada Lisbethiga. Blomkvist ei usu Lisbethi süüd ja ta üritab temaga ühendust võtta. Tüdruk on aga jäljetult kadunud ning samal ajal, kui politsei teda tõenäolise mõrvarina otsib, alustab ajakirjandus tema ohjeldamatut mustamist. Lisbeth pole siiski inimene, kes end kergesti lüüasaanuks tunnistab, ning algab mitmekihiline ja vastupandamatult põnev jaht.

Enda arvamus: Meeldis palju rohkem kui esimene osa. Ja lugesin selle palju kiiremini ka läbi kui esimese osa. Mikael ei meeldi mulle, ma ei tea miks, aga ta jätab nii pealetükkiva mulje, Erika samamoodi. Lisbeth meeldib mulle. Lõpp jäi natuke liiga lahtiseks, aga üldiselt väga hea.

Hinnang: 9/10

2010 võistlus. - Page 5 187
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime22/6/2010, 22:58

94.

Pealkiri: "Lisey Lugu"

Autor: Stephen King

Leheküljed: 655

Sisu: Loo keskmes on edukas ja armastatud kirjanik Scott Landon ning tema abikaasa Lisey: lastetu koduperenaine, kirjaniku maailma jäägitult sisse elanud ideaalne partner. Lugeja ees rullub lahti lugu tundliku loojanatuuri hullumeelsusele lähedasest meelelaadist, ühe naise eneseohverdusest ja loomingule pühandatud abielust.

Enda arvamus: Nii kohutavalt raske raamat igas mõttes. Alguses ei saanud ma mitte midagi aru ja nagu ma alati ütlen "mulle ei meeldi, kui surnud rääkima hakkavad." Siis pani mind see mõtlema, et kui seda raamatut nimetatakse Kingi kõige isiklikumaks teoseks, siis MIKS? Kas ta on hull või rändab ta ka erinevates maailmades ringi? Ma arvan, et see viimane on üsna tõenäoline. Järgmiseks pean seda ütlema, et see oli kohutavalt õudne. Mul on omadus sulada raamatute sisse. Põhimõtteliselt olen ma ise nagu kõikides sündmustes sees ja selline asi toimib mul isegi õpikutega. Niisiis oli väga õudne Boo'ya Mooni minna. Ja mind hirmutas palju rohkem see, kui Lisey tahtis Jimiet tappa, mitte vastupidi. Kui nüüd siin meeldimisest rääkida, siis on seda raske teha. Kohutavalt hästi kirjutatud raamat, kohutavalt tähelepanuväärse sündmustikuga raamat, aga kohutavalt mulle mitte meeldiv raamat.

Hinnang: 8/10


2010 võistlus. - Page 5 Liseylugu_kaas_102432
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime24/6/2010, 09:14

95.

Pealkiri: "Kuues sõrm"

Autor: Helga Nõu

Leheküljed: 167

Sisu: Karina sõidab Tartusse operatsioonile, kuid juba bussijaamas hakkab temaga juhtuma imelikee asju. Linn on äkki justkui pisut nihkes, Karina kohtub üsnagi kummaliste inimestega ja leiab veelgi kummalisema raamatu. Enne kui ta arugi saab, on tüdruk sattunud sündmuste keerisesse, milles üks seiklus järgneb teisele ja iga järgmine tegelane selles virrvarris on üha saladuslikum...

Enda arvamus: Veider. See raamatu idee oli hea, aga muidu vä-ga veider. Lõpp läks ka liiga kiiresti. Ja Karina ei meeldinud mulle sellepärast, et ta tahtis koguaeg oma tobedat kotti tagasi saada ja siis see Aap-Anari teema oli ka kahtlane. Kuigi teist korda lugedes sain ma sellest paremini aru. Keskpärane.

Hinnang: 5/10


2010 võistlus. - Page 5 501
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime26/6/2010, 00:52

96.

Pealkiri: "Emahunt ja tüdruk"

Autor: Henri L(?)venbruck

Leheküljed: 367

Sisu:
Kolmeteistaastase orvuna pärib Alea kummalise ande ning satub seejärel segaste sündmuste keerisesse. Gaeli saarel on hulganisti riigi- ja usutegelasi, kes hakkavad Alea võimeid endale himustama. Palju on neidki, kes väljavalitu haruldase väe ees, mis kogu maailma palet võib muuta, sügavat hirmu tunnevad. Sellal kui saare lõunaosas alustab sõjateed vägi, kes ihkab tagasi vallutada esivanematelt röövitud maa, võtavad Alea sihikule üha uued vaenlased: Leegisoldatid, kes näevad temas ohtu oma religioonile, druiidide nõukogu, kes on kadestab tema võimeid, ja viimaks Maolmòrdha enese kohutavad sõdalased. Kohutava konflikti keskmesse haaratud Alea põgeneb surma eest, mis teda igal sammul armu andmata jälitab. Päev-päevalt kasvab tagaajajate hulk ja läheneb hetk, kui ta peab tegema kannapöörde ja oma saatusega silmitsi seisma. Otsekui peegelpildina elab tüdruku seiklustega hämmastavalt sarnaseid sündmusi läbi üksik emahunt Imala. On nende elud ehk kuidagi seotud? Kummagi tulevik on ähmane, ent viimaks ootab emahunti ja last ühine saatus.

Enda arvamus: See meenutas mulle täpselt seda, mis tuleb pühapäeva hommikul kell 9 tv3-st ja mida nimetatakse kogupere seiklusfilmiks ning mille peale ma mõtlen alati: "kurat küll, kui ma ükskord tahan telekat vaadata, tuleb sealt selline jama." Harry Potteriga vist mingil määral sarnane, aga otseloomulikult mitte nii hea. See plika meenutas sellessuhtes ka Potterit, et ta koguaeg hädaldas, et paneb oma sõbrad ohtu ja värki, aga kui need sõbrad ära kadusid, läks ta nendele ikka järgi. See oli ka Potteri kõige vastikum omadus. Ja üldse pole minu stiili raamat. Ei huvita eriti, kui päkapikud, imemehikesed, vaimud ja erilise võimega poiss-tüdrukud mööda metsa ringi jooksevad. Hunt oli lahe, aga temast oli liiga vähe kirjutatud. Muidu nagu ikka, häid tegelasi sureb vähe, halbasid natuke rohkem, mingeid suvalisi koguaeg. Aga ei, tegelt ma loen ikkagi teise osa ka arvatavasti ära, sest muidu ma ei saa kunagi teda, mis sellest hundist sai.

Hinnang: 6/10


2010 võistlus. - Page 5 423
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime27/6/2010, 22:28

97.

Pealkiri: "Igavesti printsess"

Autor: Meg Cabot

Leheküljed: 352

Sisu: Mial on käes viimane kooliaasta ja kõik näib suurepärane. Lõpuprojekt läks hästi, ta võeti vastu oma unistuste ülikooli(desse) ning tulemas on suur ja uhke sünnipäevapidu, rääkimata lõpuballist, kooli lõpetamisest ja Genovia ajaloos esmakordselt toimuvatest valimistest. Kõik oleks just nagu hästi, kuid... Lõpuprojekt kujutab endast hoopiski armastusromaani, mille Mia teiste eest salajas valmis kirjutas ja mida keegi avaldada ei taha. Vastiku nõbu René tõttu pole vürst Phillippe'i valmiskampaania kuigi edukas. Mia kallim J.P on kohutavalt armas ja pealtnäha täiuslik. Ent on ta see õige? Lisaks on Jaapanist tagasi Mia endine kallim Michael - ja tagasi on ta ka Mia elus. Kaalukausil on nii Genovia kui ka Mia enese tulevik. Mial seisab ees mitu otsustavat valikut: milline ülikool? Kumb poiss? Kuidas küll valida, kui sellest sõltub mitte ainult neli järgmist aastat, vaid kogu elu?

Enda arvamus: Ma ootasin niii-iii-ii kaua, et seda lugeda ja ausalt öeldes tahaksin ma nutma hakata, sest nii palju kui minu ajud võtavad, oli see printsessi-sarja viimane raamat!!!!!! Enam-vähem sama tunne on, kui HP viimase osa läbi lugesin ja siis see 20 aastat hiljem, teate ma nutsin siis ka, hoolimata sellest, et kõik oli nii hästi, oli see tohutult kurb. Ja mina, kes ma Michaeli TÄIEGA vihkasin, noojah, selles osas ma niiiiii väga tahtsin, et nad uuesti Miaga kokku saaks, mis sellest, et ma seda aimasin. 18-aastane Mia ei ole reaalne, ta on täiskasvanud ja ma ei tea... see on kuidagi nii paratamatu, et isegi Mia saab ükskord suureks. Ja pärast Victoria pulmi mõtlen ma koguaeg, mis tunne oleks olla printsess. Mitte, et ma tahaksin olla printsess, ei iial, aga lihtsalt mulle meeldib selle peale mõelda. Õnnelik lõpp oli, üle pika aja sai selle üle õnnelik olla. Aga mida ma nüüd ilma selle sarjata teen? Ma ei oleks kunagi uskunud, et ma võiksin tunnistada, et "printsessi päevikud" on üks mu lemmiksarjadest kohe HP ja Narnia järel. Very Happy (Ja see nimi: "Igavesti Printsess" - mitte midagi paremat ei saakski viimase raamatu nimeks valida. Super)

Hinnang: 9/10


2010 võistlus. - Page 5 190
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime1/7/2010, 20:32

98.

Pealkiri: "Minu Austraalia"

Autor: Airi Ilisson - Cruz

Leheküljed: 301

Sisu:
Eestis oli mul just nagu kõik olemas, ainult et hing ei andnud rahu. Lõpuks läksin, ikka seda oma unistust otsima. Jutustasin punase kahemeetrise kängurusõbraga Austraalia unenägude aegadest ja kihutasin hiigelrekkadel läbi tuhandeid kilomeetreid kõrbeavarusi. Tassisin farmis ananasse ja arbuuse, müütasin linnatänavail loteriipileteid ning teenisin ettekandjana nagu sajad teisedki noored eestlastest ilmarändurid. Seikluste keskel leidsin ootamatult selle, mida enesele teadmata otsinud olin.

Enda arvamus: Suht hea. Austraaliasse elama küll selle raamatu põhjal minna ei taha. Aga hästi kirjutatud ja uusi asju sai teada. Pärast selle raamatu lugemist, seisab mul riiulil veel neli selle sarja raamatut.

Hinnang: 9/10


2010 võistlus. - Page 5 598
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime1/7/2010, 20:42

99.

Pealkiri: "Jälgi jätmata"

Autor: Karen Robards

Leheküljed: 391

Sisu: Meeleheitele aetud Sarah pöördub politsei, FBI ja oma kolleegide poole ringkonnakohtu prokuratuuris, kuid keegi ei võta seda kõnet tõsiselt. Ainus inimene, kelle abile ta saab loota, on Jake Hogan, ta parim sõber, mees, kes on olnud talle toeks pika otsinguaja kestel. Endine FBI agent Jake on nüüd eradetektiiv ja kuigi ta suhtub kõne ehitusse skeptiliselt, sunnib Sarah' vastu tuntav kiindumus teda aitama. Jake on veendunud, et keegi piinab murest murtud ema tahtlikult. Nende pikaajaline sõprus lahvatab romaaniks, kui nad püüavad nuputada kes ja miks seda teeb - ning mis Leixiega juhtunud on. Kui Sarah' piinamine areneb edasi mõrvaks, on Jake ainus, kes suudab Sarah' elu kaitsta. Koos satuvad nad painajalikku Lexie otsingusse, mis võib vägagi hästi lõppeda Sarah' surmaga.

Enda arvamus: Algus oli väga segane. Lõpp ei meeldinud ka. Liiiiiga õnnelik, et tõsi olla ja üldse kuidagi naljakas. Muidu hea. Very Happy

Hinnang: 9/10


2010 võistlus. - Page 5 092
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime2/7/2010, 01:44

100.

Pealkiri: "Murtud süda"

Autor: Ebe Padu

Leheküljed: 128

Sisu: Merlel on isast kahju, lõputult kahju, ehkki ta näeb isa julmust teiste pereliikmete kallal. Ta arvab, et nende pere rõõmsad hetked kaaluvad siiski halva üles. Väikesest tüdrukust peale püüab ta olla vahelüli ja lepitaja oma ema Jelena, kasuõe Esteri ning isa Andero vahel, kuid tema suutmistest ja oskustest jääb napiks. Nõnda ei saa ta ka aru, miks isa lõpuks kaheteistkümneks aastaks trellide taha satub. Merle ei loobu isast isegi siis, kui ta on täiskasvanuks saanud. Ta püüab ikka veel perekonda koos hoida. Kuid ta ei oska isale seletada, miks ta ei suuda emalt tagasi küsida õmblusmasinat, mida vanglast vabanenud isa vanaema nimel nõuab. Sellest õmblusmasinast saab isa ja tütre vahelise usalduse taastamise proovikivi...

Enda arvamus: Naerma ajas. Väga. Kui üks teatud tüüp mainis, et see on õudne, siis kust otsast? Üritatud oli luua hästi traaglist ja masendavat õhkkonda, aga üldiselt tundus nagu nad KÕIK oleks hullud. Õmblusmasina teema oli ka kergelt veider.

Hinnang: 5/10


2010 võistlus. - Page 5 Murtudsyda
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime11/7/2010, 21:03

101.

Pealkiri: "Lõputu öö"

Autor: Agatha Christie

Leheküljed: 285

Sisu: Mustlasväljal olev maja ei too kellegile õnne. Isegi mitte äsja abiellunud paarile, kellel on hirmus palju raha, toob koht ebaõnne.

Enda arvamus: Igav. Poleks uskunud, et saan seda kunagi ühegi A. Christie raamatu kohta öelda, aga pettusin lõpus täiega. Lõpuks sain aru, miks see raamat nii kapsaks loetud oli - sest see polnd ju hea ega midagi - see oli ARMASTUSE pärast!

Hinnang: 5/10


2010 võistlus. - Page 5 845
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime11/7/2010, 21:10

102.

Pealkiri: "Minu Pariis"

Autor: Urmas Väljaots

Leheküljed: 304

Sisu:
Kuhu kadusid Chaneli parukad? Miks tahab Pariisi korteriomanik näha üürniku tuludeklaratsiooni? Milline oli mu kapisuurune katusekorter? Kus on Pariisis prestii¾ne elada? Kuidas moeshow'le modelle valitakse? Milline on tõeline pariisitar? Millised on Pariisi huvitavamad restoranid? Kui palju prantslane puhkab?

Enda arvamus: Mu unistuste linn. Pärast selle raamatu lugemist mitte enam nii väga. Ja kus see mood seal oli? Väga vähe sellest kirjutatud. Muidu normaalne.

Hinnang: 7/10


2010 võistlus. - Page 5 747
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime13/7/2010, 20:14

103.

Pealkiri: "Minu Kanada"

Autor: Ene Timmusk

Leheküljed: 288

Sisu: Postkastist leitud kogukas ümbrik toob ootamatu elutee muutse. Meie aeg Rootsis, kuhu olime läinud, et vältida Tomi värbamist Nõukogude armeesse, jääb väga lühikeseks. Uueks koduks saab ühtäkki Kanada, mis kauge ja võõrana on meile varem seostunud vaid lumiste väljade ja kurjade huntidega, kuid tegelikkuses üllatab oma soojuse ja sõbralikkusega.

Enda arvamus: Pigem selline pikk jutustus eestlastest Kanadas. Oleks tahtnud rohkem Kanadast endast teada saada. Ja natuke veider tundus see eestlus seal. Muidu tundub, et siiamaani selle sarja loetud raamatutest, on Kanada kõige normaalsem koht, kus elada.

Hinnang: 8/10


2010 võistlus. - Page 5 Minukanada
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime14/7/2010, 19:14

104.

Pealkiri: "Elussööt"

Autor: Karen Robards

Leheküljed: 414

Sisu: Kui kaunist reklaamifirma tegevjuht Madeline Fitzgeraldi New Orleansi hotellis rünnatakse, arvab naine, et on langenud juhusliku mõttetu vägivallaakti ohvriks. FBI agent McCabe aga arvab teisiti - naine olevat sarimõrvari sihtmärk, keda FBI jahib tulutult juba nädalaid. Mees teab, et on ainult üks võimalus roimar tabada: Kasutada Maddiet ahvatleva elussöödana. Aga kui McCabe'i lähedalolek naise kaitsmisel vallandub vastupandamatu kire, leiab Maddie end rohkem ohustatuna, kui arvata võinuks - ja lähemal mõrvarile, kui eales kujutleda oskas...

Enda arvamus: Kohati ebaloogiline ja mõned kohad häirisid. Tundub, et see kirjanik armastab õnnelike lõppe, aga ma olen valmis läbi sõrmede sellele vaatama, sest see raamat tõesti meeldis mulle.

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 5 957
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime15/7/2010, 12:11

105.

Pealkiri: "Tiivad varvaste vahel"

Autor: Tuija Lehtinen

Leheküljed: 216

Sisu:
Mina-vormis kirjutatud lugu on intiimne, selle põhiteema on lapseohtu nooruki vastuolu mehekujuga, keda keskkond temas näha tahab. Probleemid ema, kasuisa ja eakaaslastega, tõrjutus ja vägivald, esimene armastus ja seks, alkohol ja narkootikumid, protest ümbruse survele ja eneseotsimine - kõigi nende katsumustega kohtudes tunneb poiss end sageli tuvina, kel kasvavad tiivad varvaste vahel, nii et lendutõusmise asemel on ta sunnitud abitult ukerdama.

Enda arvamus: Ei oska midagi öelda. Lemmikute hulka ei kuulu. Sõbranna klassiõde soovitas seda talle ja sõbrants soovitas mulle. Erilist mõtet ei olnud. Nimed kõlasid veidralt. Muska oli ju Kodu keset linna koer kunagi vist. Selline tore asi, mida kell 5 hommikul lugeda.

Hinnang: 7/10


2010 võistlus. - Page 5 174
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime26/7/2010, 17:35

106.

Pealkiri: "Surm ¹okolaadis"

Autor: G. A. McKevett

Leheküljed: 280

Sisu: Asjad ei edene Kuuvalguse Magnoolia detektiiviagentuuris just hiilgavalt, kuid vormikal eradetektiivil Savannah Reidil pole aega matta oma muresid ¹okolaaditrühvlite karpi. Ta on liiga ametis Gurmeekanali jälgimise ja patuselt külluslike maiustuste ihalemisega, mida leedi Eleanor (»©okolaadikuninganna») otse eetris valmistab.
Kuid on keegi, kellele kuninganna võluv loba ei meeldi ja kes tahaks, et ta oma peene põlle igavesti varna riputaks... Kui Savannah kuuleb, et leedi Eleanor saab ähvarduskirju, haarab ta kinni võimalusest hakata tema ööpäevaringseks ihukaitsjaks. Milline suurepärane võimalus tutvuda oma iidoliga ning ehk krabada ka paar tasuta ¹okolaadikommi!
Kuid kaunid unistused kaovad samal hetkel, kui Savannah kohtub leedi Eleanoriga. Naine on hullem kui mullune valentinipäevakomm. Kannatanud paar päeva oma tööandja tujusid ja väiklust, mõistab Savannah, miks keegi soovib Tema Majesteedi valitsusajale lõppu teha. Ent kui ©okolaadikuninganna sööb ¹okolaadi ning kukub keset telesaadet surnult maha, hakkab Savannahil õudne. Lõppude lõpuks oli tema ülesanne leedi Eleanori kaitsta, kuid nüüd teavad tuhanded traumeeritud ¹okohoolikud, kui kohutavalt ta läbi kukkus.
Lugu on halb.
Juba üksi oma maine päästmiseks peab Savannah välja uurima, keda süüdistada kuninganna enneaegses (ja väga ebaväärikas) surmas...


Enda arvamus: Savannah õde oli nii naljakas. Ja mulle meeldis see raamat, väga meeldis. Selline, lihtne loetav ja põnev krimilugu. Hea.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 5 826s
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime29/7/2010, 12:46

107.

Pealkiri: "Tüdruk, 15 Flirt Inglismaa nimel"

Autor: Sue Limb

Leheküljed: 200

Sisu: Prantsuse kired, porised telgid ja raevukad lehmad! Jess on hädas. Ta peab enne prantsuse vahetusõpilase Edouardi küllatulekut poisile kirjutama ning tema tavaline võime karismaatilisi, võluvaid ja ahvatlevaid kirju paberile panna on teda maha jätnud. Aga teine mure on veelgi hirmsam. Ta peab saatma oma foto! See mõte täidab Jessi erilise hirmuga. Aga sellele probleemile leiab ta lahenduse – digitaalselt täiustatud lahenduse – ja kellelt siis veel abi küsida kui mitte parimalt sõbralt Fredilt?

Enda arvamus: Üks geniaalsemaid raamatuid, mida ma tean. Ma olen seda raamatut vist tegelt neli korda lugenud, aga nagu tavaliselt olen ma unustanud selle kirja panna. Jess oli liiga hädine ja ei saanud aru, et nad Frediga oleks ideaalne paar, aga ikkagi mulle meeldis see raamat.

Hinnang: 9/10


2010 võistlus. - Page 5 160

Lehekülgede arv siiani: 26332


Viimati muutis seda Keiti (29/7/2010, 19:19). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 31
Asukoht : Viljandi

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime29/7/2010, 17:31

Kas sa vahepeal arvutad lehekülgede arvu ka kokku? : D Ma tahaks väga teada.
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime29/7/2010, 19:18

arvutasin just praegu kokku Very Happy
lehekülgede arv on siiani 26332, vähemalt siis, kui ma kõik ikka õigesti arvestasin.
Tagasi üles Go down
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 31
Asukoht : Viljandi

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime29/7/2010, 20:56

Ook, hullumeelne oled. x)
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime30/7/2010, 17:23

hullumeelne on lahe olla , vahest Very Happy

108.

Pealkiri: "Huntide sõda"

Autor: Henri Loevenbruck

Leheküljed: 380

Sisu: Populaarse Moira fantaasiatriloogia II köites jätkuvad imevõimed pärinud tüdruku Alea seiklused põlisel Gaelimaal.
Alea ei ole enam laps. Leppinud oma erakordsete annetega, otsustab ta südilt saatusele vastu minna. Uute sõprade saatel ja huntide kaitsel jätkab ta teed, saades oma sihtide kinnituseks teada mõndagi ootamatut oma mineviku kohta. Pikalt üksi uidelnud valge emahundi Imala ümber koondub terve hundivägi. Sest loomade vaist aimab sõda.


Enda arvamus: Alea ei meeldi mulle. Ma vihkan selliseid targutajaid. Kuigi see osa meeldis mulle veidi rohkem kui esimene ja täna tahtsin ma seda edasi lugeda, unustades, et lõpetasin selle eile. Imala oleks võinud üksikuks jääda, see sobis talle rohkem. Ja lasteraamatu kohta on selles päris võikad kirjeldused, mida ma sellegipoolest nautisin. Üldiselt ei midagi erilist. Ma loodan, et kolmandas osas sureb see päkapikk maha.

Hinnang: 7/10


2010 võistlus. - Page 5 225
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime3/8/2010, 13:23

109.

Pealkiri: "Minu Hispaania"

Autor: Anna - Maria Penu

Leheküljed: 271

Sisu: Minuga juhtus nagu muinaslugudes ikka: läksin otsima maailma ja leidsin enda. Armusin küll ka, kuid armastus pole muud kui mootor.
Esiti oli muidugi raske: läbikukkunud katsed oma kirjutisi avaldada, baaridaami ja tantsija tööst saadud sandikopikad, mis näljast ikkagi ei päästnud, tajumine, et oled võõras, ja selle teadmisega leppimine.
Lisaks kllebib su päritolumaa, su välimus ja aktsent sulle kohalike silmis kõikvõimalikke kahtlusi külge. Ega's midagi! Pead hakkama ennast, oma identiteedi peale ehitama.

Enda arvamus: Alguses tundus see nii kohutavalt igav, et mõtlesin, et ei lõpeta seda raamatut. Pealegi oli mul tagastamistähtaeg 30.juuli ja täna on kolmas. Niisiis torman ma hetke pärast minema, sest lugesin selle raamatu lõpu läbi oma rekordiga. Muidu tundus mulle, et kui Penu raamatut kirjutas, siis ta tegelt kasutas oma vanasid materjale, sest kõik asjad olid ilmunud juba kuskil ajakirjas või ta päevikus. Sellegi poolest ma armastan Hispaaniat ja see raamat oli super hästi kirjutatud. Kahjuks pilte ei olnud ainult. :/

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 5 417
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime4/8/2010, 10:46

110.

Pealkiri: "Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal"

Autor: Mark Haddon

Leheküljed: 264

Sisu: Seda võib nimetada omamoodi mõrvajuhtumi uurimiseks. Mõrvatud on koer ja mõrvarelv aiahark. Uurijaks ja jutustajaks viieteistkümne aastane Christopher Boone. Ta ei ole aga tavaline teismeline, sest põeb Aspergeri tõbe, üht autismi vormi. Ta teab väga palju matemaatikast ja loogikast, kuid väga vähe inimestest ja eriti nende tunnetest. Ta armastab nimekirju, seaduspärasid ja tõde, vihkab kollast ja pruuni värvi ega taha, et teda puudutataks. Christopheri maailm on olnud seni väga piiratud, kuid otsus koera surma uurida toob talle kaasa ootamatud tagajärjed.

Enda arvamus: Mulle niiii kohutavalt meeldis see raamat ja need loogilisus/matemaatika ülesanded ka. Huvitav, põnev ja omapärane.

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 5 320
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime4/8/2010, 10:54

111.

Pealkiri: "Sefiirist loss"

Autor: Ketlin Priilinn

Leheküljed: 155

Sisu: "Sefiirist loss" on südamlik, haarav ja stiilipuhas noorsooromaan, millest otsitakse vastust paljudele olulistele küsimustele. Kuidas saada hakkama uues koolis, teistsuguses keskkonnas? Kuidas leida sõpru ja toime tulla vaenlastega? Kuidas mõista, mille põhjal vormuvad teiste noorte arusaamad sellest, mis on oluline? Kuidas kujunevad nende hinnangud meie kohta? Ja mida selliste hinnangutega peale hakata: kas uskuda seda, kes kõige kõvema häälega karjub või seda, kes vaikides kannatab? Või kuulata hoopis omaenese südame häält?

Enda arvamus: Oieioieioiei. See oli halvem kui lootsin, aga parem kui arvasin. Algus oli lihtsalt NIIII tüüpiline. Ja ma ei tea, kas viga on minus aga see lugu tundus mulle kuidagi nii võlts. Täiesti emotsioonitu värk. Ja pärast seda kui ma selle Jakobi saladuse teada sain, aimasin ma juba kohe ära, mis toimub ajalooõpsiga, sest kõik märgid olid olemas. Ja üldse oli see nii veider. Mulle ei meeldinud, kohe üldse mitte ei meeldinud. Emotsioon = 0 (suur ja ümmargune)

Hinnang: 4/10

2010 võistlus. - Page 5 803
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime6/8/2010, 16:42

112.

Pealkiri: "Hanejaht"

Autor: Jaan Tangsoo

Leheküljed: 119

Sisu: Mõtlesin enda jaoks välja säherduse legendi, et mida kuradit on selles halba, kui ma ennast nüüd ütleme et nädalakese või isegi natuke rohkem, näiteks kümme päeva torgin. Leidsin, et selle ajaga ei peaks ma päris narkomaaniks muutuma.
Mõistus püüdis mulle küll selgeks teha, et narkots on nagu kaev, kuhu on väga lihtne sisse kukkuda, kuid välja tulla tüki maad keerulisem, ent... minus oli hakanud pead tõstma kuradike, kes ladus lagedale kõige hämmastavamaid argumente just torkimise kasuks.
Mispärast ma ei peaks seda tegema, kui maailmas teevad seda nii paljud ja iseäranis just need, kes on kuulsad? Kuulsustest on ju enamik narkootikumidega vahel kimpus olnud. Narkotsiga kimpusolek on nagu... nagu pilet, mille abil pääseb väljavalitute maailma, milles olijaist pasundavad kõik maailma raadiojaamad ja ajalehed.

Enda arvamus: See poiss (ma ei mäleta, et ta nimi oleks kirjas olnud) oli iseloomult minuga hästi sarnane ja see tegi raamatu huvitavamaks. Muidu ei saanud midagi uut narkost teada, aga mõeldes praegustele noorsooromaanivõistluse võitjatele, siis see raamat ületab kõik need.

Hinnang: 7/10


2010 võistlus. - Page 5 936
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime6/8/2010, 16:47

113.

Pealkiri: "Käed eemale Õnnest"

Autor: Milvi Lembe

Leheküljed: 160

Sisu: Õnne elu ei lähe hästi. Tema ema joob ning võõrasisa kipub talle sündmatul kombel ligi. Nii otsustabki ta kodust lahkuda ning püüda leida oma pärisisa, kes teda ehk raskel hetkel aitaks. Otsitava maja leidmine Muuga aedlinnast pole küll keeruline, ent peagi avastab tütarlaps, et on sattunud hoopis vihma käest räästa alla, sest isa on Soomes tööl, aga tema kodu ümber käib vägagi kriminaalne tegevus, mille keskelt Õnnegi end peagi leiab.

Enda arvamus: Üks kõige halvemaid raamatuid, mida ma sellel aastal lugenud olen. Lihtsalt nii ebaloogiline ja üldse... Palju kahtlaseid asju juhtus. Kõik oli imelik juba algusest peale. Üldse ei meeldinud see raamat.

Hinnang: 1/10


2010 võistlus. - Page 5 996
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime7/8/2010, 15:38

114.

Pealkiri: "Minu Alaska"

Autor: Maria Kupinskaja

Leheküljed: 256

Sisu: Ma õppisin seal, teravatipuliste mägede vahel, et minu rahutu hing ei ole tingimata halb asi. Ma kohtasin inimesi, kes avasid mulle oma südamed, õppisin töötama sadade kelgukoertega, nägin mägesid, mis sundisid oma majesteetliku iluga hinge kinni pidama, ning eelkõige toimus muutus minu enese sees: ma õppisin iseennast usaldama.

Enda arvamus: Mulle nii kohutavalt meeldis, kuidas autor Alaskat kirjeldas ja see on tõepoolest koht, kus ma tahaksin ära käia. Kusjuures mina arvasin samuti, et kelgukoerad on kõik mingid suured ja pikakarvalised, aga näe tegelt polegi. Liustikud tunduvad hirmutavad ja ma ei saaks kahte päeva ka sellistes elamistingimustes hakkama. Muidu meeldis see raamat väga.

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 5 201
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2010 võistlus. - Page 5 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 5 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2010 võistlus.
Tagasi üles 
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 8Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Keitu12-
Hüppa: