MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2010 võistlus.

Go down 
5 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorTeade
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime11/8/2010, 14:44

115.

Pealkiri: "Kiilivõrendik"

Autor: Eva Ibbotson

Leheküljed: 400

Sisu: Kui 11-aastane Tally Hamilton Teise maailmasõja hakul kodust Londonist kauges maanurgas asuvasse internaati saadetakse, ei ole ta selle üle sugugi õnnelik. Kohale jõudes selgub aga, et tegu on toreda kohaga täis sõbralikke lapsi, põnevaid õpetajaid ja kõikvõimalikke lemmikloomi. Just niisugusse kooli on alati igatsenud minna ka suursugusest lossielust tüdinenud Bergaania prints Karil, kellega Tally kohtub koolieksursioonil imekaunisse Bergaania kuningriiki. Ent puhkev sõda ja riigipööre Bergaanias toovad printsile kaela palju kurja ja tüdruk peab hakkama tema päästmiseks plaane sepitsema.

Enda arvamus: Algus oli väga igav ja lõpp mulle ka ei meeldinud. Üldiselt see raamat mulle vist ei meeldinud, aga ainult sellepärast, et mulle lihtsalt üleüldse ei meeldi sellised raamatud. Samas ausalt öeldes meeldiks mulle, kui see raamat oleks minu oma ja seisaks mul riiulis ja ma saaksin seda aeg-ajalt kätte võtta ja ma ei loeks seda mitte kunagi. Kõik ainult selle kujunduse pärast. Mulle tõesti nii tohutult meeldib esikaas (sellepärast raamatut lugema hakkasingi) ja tagakaas ka. Ja ainuke asi, mida ma sooviksin oleks käia samasuguses koolis nagu Tally. Elu oleks siis nii lilleline.

Hinnang: 8/10


2010 võistlus. - Page 6 252
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime12/8/2010, 15:20

116.

Pealkiri: "Minu Ameerika"

Autor: Epp Petrone

Leheküljed: 238

Sisu:
Raamatusse on koondatud internetipäevikus ja Eesti meedias avaldatud lugusid autori elust New Yorgis: grillipidudest, pulmadest, tuletõrjeredelitest, jootrahast, 11. septembrist, surnuaedadest, lõbustusparkidest, kaalujälgimisest ja paljust muust.

Enda arvamus: Mulle ei meeldi Ameerika. Rohkem ei ole midagi öelda. Raamat normaalne.

Hinnang: 7/10


2010 võistlus. - Page 6 258
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime15/8/2010, 17:37

117.

Pealkiri: "Kummuli kuu"

Autor: Ira Lember

Leheküljed: 196

Sisu: Irmel jätab oma peigmehega paariks nädalaks hüvasti, et sõita koos sõbrannaga turismireisile Süüriasse. Seal võlub teda imepärane idamaa kultuur, islam ja araablaste salapärane elu. Ent siis satub Irmel ootamatult ja tahtmatult saatuse sepistatud sündmuste keerisesse, mis kõik ta senise elu otsekui kummuli keerab. Ja mis ka raamatu lugejat kaasa haarab.

Enda arvamus: Üks imevahva muinaslugu. Kohe alguses pidasin ma kahtlaseks seda, kuidas Irmel ja ta sõbrants hakkasid Süüria meestega läbi käima ja ma teadsin, et midagi kahtlast seal on. Aga nii kahtlane? Tõepoolest kõik oli kohutavalt veider ja ebaloogiline ja vaevalt, et mingi kutt viis aastat su järgi ootab. Ilusates ja nutmaajavates armastusfilmides võib see nii olla, aga päris elus on see üsna kahtlane. Igatahes mulle ei meeldinud.

Hinnang: 4/10


2010 võistlus. - Page 6 607
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime15/8/2010, 17:44

118.

Pealkiri: "Kuidas jäljetult kaduda, nii et sind kunagi ei leita"

Autor: Sara Nickerson

Leheküljed: 229

Sisu: 12-aastase Margareti elu muutub ootamatult põnevaks, kui tema alatasa unine ja kidakeelne ema tema ja ta 7-aastase õe Sophie ühel pühapäeval autosse pakib ja väiksele saarele viib.
Tüdrukutele midagi seletamata sõidab ta vana mahajäetud häärberi juurde ja paneb üles sildi MÜÜA. Aga kuidas sai see maja nende omaks? Miks ema enam midagi rääkida ei taha, sestsaadik kui tüdrukute isa neli aastat tagasi uppus?
Uudishimulik Margaret otsustab häärberisse üksinda tagasi pöörduda, et leida vastuseid neile küsimustele ja võib-olla isegi lahendada oma isa surma mõistatus... Saarel kohutab ta Boydi, poissi, kes elab koomiksiraamatute maailma, mis on tema jaoks tõelisem kui tõelisus. Ja kes on salapärane Rott?

Enda arvamus: Olen seda raamatut väga mitu korda proovinud lugeda, aga teisest leheküljest ei ole edasi jõudnud. Nüüd siis jõudsin ja ma pean tunnistama, et see on väga hea raamat. Hästi kirjutatud ja põnevust on väga palju. Kuigi mulle eriti muinasjutulised raamatud ei meeldi (väljaarvatud muinasjutud, sest need peavadki muinasjutud olema) oli see täitsa tore raamat.

Hinnang: 9/10


2010 võistlus. - Page 6 567
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime17/8/2010, 13:46

119.

Pealkiri: "Sabrina teismeline nõid 18."

Autor: Mel Odom

Leheküljed: 166

Sisu:
Hea küll, Kirke on paar tuhat aastat vana ning harjunud Kreeka jumalatega läbi käima. Kas see annab siis talle õiguse nõianõukogu tantsupeol kõigi tuju rikkuda? Sabrina meelest mitte. Seepärast rikub ta omakorda Kirke õhtu. Tühiasi, või kuidas? Eksite. Kirke vihastab! Ning ta teab, kuidas Sabrinale kätte maksta: ta röövib Harvey. Peagi on noormees vangis Kirke taskumaailmas moonutatud Manhattanil, kannab toogat ja toidab Kirket viinamarjadega. Veel hullem: Kirke ei suuda vastu panna kiusatusele mehi seaks muuta ja Harvey võib olla järgmine… Niisugust tulevikku Sabrina oma armastatud noormehele küll ei soovi! Ent kuidas saaks tema oma nigela võluväega kõigi aegade ühe võimsama nõia vastu?


Enda arvamus: Suhteliselt igav. Harvey jätab alati nii kahtlase mulje ja see Libby on lihtsalt lollakas.

Hinnang: 5/10

2010 võistlus. - Page 6 831
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime17/8/2010, 13:49

120.

Pealkiri: "Sabrina teismeline nõid 13."

Autor: David Cody Weiss ja Bobbi JG Weiss

Leheküljed: 165

Sisu:
Gotham, üks Salemi kassieelse elu sõpru, astub pesukambrist Spellmanite majja, kingitus hambus. Gotham on varastanud Saapa, võlutalismani, mis võib Salemi maailmavallutamise plaani lõpuks teoks teha. Ainus häda seisneb selles, et Drelli aardekambrist põgenedes käivitas Gotham kogemata vargavastase seadeldise, mis moondas ta lambakoeraks! Nüüd on Gotham ja Salem jooksus. Nad tormavad läbi Teispoolsuse kaardile kandmata piirkondade ning katsuvad kõrvale hoida detektiivist, kelle Drell palkas nende jälgi ajama. Kas Sabrina leiab Salemi ja suudab tõestada verekoerale tema süütust või peab Salem veetma järgmise sajandi veel hullemas kitsikuses, kui seda on kassipõli?


Enda arvamus: See osa mulle meeldis. Salemist oli palju kirjutatud ja üldse võrreldes teiste Sabrina osadega oli see tore.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 6 367
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime24/8/2010, 14:42

121.

Pealkiri: "Sabrina teismeline nõid 35."

Autor: Diana G. Gallagher

Leheküljed: 167

Sisu:
Millal saab Sabrina asjale pihta? Kui Salem teatab, et tädid kingivad Sabrinale mobiiltelefoni, on tütarlaps vaimustuses. Temast saaks koolis lahe kuju ning ta võiks sõpradega nädal otsa ja ööpäev läbi ühenduses olla. Kui nõianeiu avastab, et Salem tegi ainult aprillinalja, on ta kangesti nördinud, kuni tuleb mõttele hankida endale võlumobiil. Paraku on võlumobiil nipikas kaadervärk. Sabrina uus telefon muudkui heliseb ega jää kuidagi vait. Kas Sabrina saab asjale pihta, enne kui satub hirmsatesse pahandustesse?

Enda arvamus: Nii ebapõnev. Ja see telefon oli lahe. Siuke võiks mul ka olla. Very Happy A, ja Salem on ikka veel lahe.

Hinnang: 5/10


2010 võistlus. - Page 6 281
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime24/8/2010, 14:45

122.

Pealkiri: "Sabrina teismeline nõid 23."

Autor: Diana G. Gallagher

Leheküljed: 184

Sisu:
Sabrina tädi Vesta ilmub Spellmanite majja rabava teatega: pärast marulist armuromaani on Vesta otsustanud maitsta abieluõndsust... surelikuga! Ent Vesta ei ole oma peigmehele öelnud, et tema tulevane on nõialoaga nõid. Kui mees peaks Vesta üleloomulikule saladusele jälile saama, võib ta sattuda pulmaeelsesse pabinasse. Niisiis korraldab Sabrina tädile kiirkursuse surelike majapidamistöödes, mille tegemisel tuleb kasutada viipesõrme asemel kaht kätt. Tädi Zelda ja tädi Hilda kavandavad võimalikult
normaalset pulmapidu, mis petaks ära nii peigmehe kui ka tema surelikud sõbrad nii nad vähemalt loodavad, ehkki nad kahtlevad, kas nende särtsakas õde üldse jõuabki altari ette. Kummatigi pole sureliku teesklemine Vesta ainus mure. Ta kardab, et Spellmanite perekonnal lasuv iidne needus mõistab ta õnnetusse armastusse. Sabrina asub otsinguretkele, et päästa oma tõeline armastus, aga kas võluväest loobunud tädi Vesta ikka läheb mesinädalaid veetma?


Enda arvamus: Kujutan ette, et nõidadel on päris raske surelike maailmas hakkama saada. :) Muidu igav.

Hinnang: 5/10

2010 võistlus. - Page 6 181
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime24/8/2010, 14:50

123.

Pealkiri: "Tüdruk, 15, sarmikas, kuid sõge"

Autor: Sue Limb

Leheküljed: 182

Sisu:
Viieteistkümneaastane Jess peab ennast tõeliseks hädapätakaks, sest tema parim sõbranna näeb välja nagu jumalanna ja unelmate poiss ei vaata tema poolegi. Omaenese häid külgi ei lase aga Jessil näha teismelistele nii omane ebakindlus.

Enda arvamus: Ma JUMALDAN Fredi. Lihtsalt liiga geniaalne, et võimalik olla. Jess on täielik hädavares ja Flora on üldse liiga hea, et mulle meeldida. Lemmikosa oli see, kus Flora laulis. Oleks mul raamat, kirjutaksin katkendid ka.

Hinnang: 9/10

2010 võistlus. - Page 6 486
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime24/8/2010, 14:54

124.

Pealkiri: "Mõrv üürikorteris"

Autor: Agatha Christie

Leheküljed: 272

Sisu:
Hercule Poirot'l tuleb lahendada neli mõistatust, mis kõik pakuvad talle parajal määral peamurdmist. Kuidas õnnestus naisel, kes hoidis püstolit paremas käes, tulistada ennast vasakusse meelekohta? Milline seos on vaimu ilmumise ja ülisalajaste sõjaväeplaanide kadumise vahel? Kuidas sai kuul, mis tappis ekstsentrilise sir Gervase Chevenix-Gore'i, lõhkuda peegli toa teises otsas. Ja kas ilus Valentine Chantry peaks põgenema oma elu päästmise huvides Rhodose saarelt?

Enda arvamus: Ma teadsin kõiki lahendusi, aga pole midagi imestada, sest ma olen seda varem ka lugenud. Ikka veel meeldib mulle teine lugu kõige rohkem. Viimast lugesin kuskil kahtlases kohas ja ma ei mäleta sellest enam midagi. Aga iseenesest on Christie raamatud ikka veel head. :)

Hinnang: 9/10

2010 võistlus. - Page 6 463
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime3/9/2010, 17:01

125.

Pealkiri: "Minu Argentina"

Autor: Liis Kängsepp

Leheküljed: 284

Sisu: Mul on väga hea meel, et nägin seda Argentinat, mis enamasti välismaailma pilgule varju jääb, ja sain aimu sellest viletsusest, mis kauni arhitektuuri ja iluopereeritud rikkurite fasaadi taga peitub. Argentina on väga ilus ja rikas riik, samas on ta ka väga õudne ja vaene riik.

Enda arvamus: Kõige parem raamat selles sarjas. Kuigi ma lugesin seda nädalaaega vist, aga sellegipoolest.. Saab teada Argentinast, saab teada autori elust. Ja kahtlemata on Argentina üks paganama huvitav koht.

Hinnang: 10/10


2010 võistlus. - Page 6 143
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime5/9/2010, 12:07

126.

Pealkiri: "Kolm detektiivi: Kurjuse kaardid"

Autor: Alfred Hitchcock

Leheküljed: 104

Sisu: Milva Summer usub saatusesse. Kaardid ennustavad talle surma. SUrmahirmus pöördub ta Justuse, Peteri ja Bobi poole ning palub noortelt detektiividelt kaitset ähvardava hädaohu eest. Kas kolm detektiivi suudavat tarokaartide sõimu murda? Kas Milva Summer pääseb eluga?

Enda arvamus: Pealtnäha täiesti mõttetu krimikas ja pealegi võiks kuskil kirjas olla, milline on esimene osa. (Laenutasin kolm selle sarja raamatut ja kobamise lugesin need õiges järjekorras) Sisupoolest mulle väga meeldis. Koguaeg toimub tegevus, võid küll ära arvata, kes on kogu jama taga, aga tõenäoliselt seda ikka ära ei arva, miks see kõik nii on. Mulle meeldis.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 6 819
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime5/9/2010, 12:13

127.

Pealkiri: "Kolm detektiivi: Mürk e-mailiga"

Autor: Alfred Hitchcock

Leheküljed: 128

Sisu: Ettevaatust: meduusid! Rocky Beachi vetes sukeldudes pääseb proua Baker vaevu nende mürgiste mereolendite eest. Seejärel ilmuvad meduusid äkki e-mailiga tema arvutisse ega ähvarda mitte üksnes kustutada andmeid, vaid ka tema eluküünla. Arvutispetsialist Tom Woodi abiga asuvad kolm detektiivi maili saatjat jälitama. Kui poleks ometi Dick Perryt, detektiivi Santa Monicast, kes teeb poistele uurimise väga keeruliseks.

Enda arvamus: Ülekeskmise krimikas. Tegelikult on mõned kohad üsnagi jubedad ja lugemiseks öösel on see suurepärane raamat. Hea.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 6 818
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime5/9/2010, 12:18

128.

Pealkiri: "Kolm detektiivi: Meistervarga pärandus"

Autor: Alfred Hitchcock

Leheküljed: 128

Sisu: Kuulus meistervarga Victor Hugenay on surnud. Mõistatuslikus testamendis mainib ta senini avastamata varastatud maale. Väljakutse kolmele detektiivile. Ilmneb, et keegi tunneb veel huvi peidetud maalide vastu. Justus, Peter, ja Bob peavad tublisti vaeva nägema, et maalide peidupaiga jälile saada...

Enda arvamus: Samad sõnad, mis kahe eelmise raamatu kohta. Hea, huvitav, eriline.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 6 610
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime7/9/2010, 16:05

129.

Pealkiri: "Emahundi öö"

Autor: Henri Loevenbruck

Leheküljed: 359

Sisu: Alea on Samildanach, Saimani viimane laps. See, kes peab Gaelimaa uude ajastusse viima. Sest Gaelimaa on hävimas. Saar on tervenisti sõjapöörises. Inimesed ja hundid hukkuvad tuhandete kaupa. Usumeeste fantaasiad ning valitsejate võimuiha õhutavad vaenu, võlujõud aga hääbub aegamööda. Jah, Gaelimaa on hävimas ning aeg on napp. Alea peab oma ülesande täide viima, enne kui on hilja. Tal tuleb päästa metshaldjad, leida inimeste poolt tagakiusatud valge emahunt, taibata Moira tähendust ning ennekõike - ennekõike - valmistada maailm ette parema homse jaoks. Sest Alea teab, kes temaga kohtumist ootab: Maolmórdha. Varjuvalla Leegikandja. Seekord tuleb neiul talle üksi vastu astuda. Üks sõda, kaks osapoolt, kolm ettekuulutust. Kas vabaduse nimel võib kõik ohvriks tuua?

Enda arvamus: Need raamatud on algusest peale minus väga veidraid tundeid tekitanud. Iseenesest ei ole päkapikud, pahad vanamehed ja ülivõimsad lapsed just minu teema, kuid samas mulle meeldib seda raamatut lugeda ja meeldis ka eelmiseid osasid lugeda ning Alea selgitas Moirat täpselt nii nagu mina selle peale esimesest raamatust alates mõelnud olen. Tegelastest ei meeldi mulle keegi peale emahundi, aga selles raamatus ei kirjutatud temast üldse, välja arvatud see pisike osa lõpust, mis oli ka üsna ettearvatav. Midagi sellist võis kahtlemata kunagi juhtuda, aga teisiti võttes on see üks mõttetu muinasjutt.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 6 056


Leheküljed kokku siiani: 31 139
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime8/9/2010, 13:49

130.

Pealkiri: "Varjupaiganaga"

Autor: Lea Arme

Leheküljed: 168

Sisu: "Tittedele pole siin majas mingit sõnjaõigust," ütles Rolf tähtsalt. "Ma ei ole titt," pobisesin igaks juhuks, "ma olen Ruut." "Mingit vasturääkimist ei ole!" tõstis Rolf häält. "Väikesed kuulavad suurte sõna ja jutul lõpp!"
Seda, et suurtele poistele pakub lõbu väiksemaid kimbatusse ajada, togida ja pinnida, panin ma juba vanas koolis tähele. Aga siin pean ma viie suure poisiga kogu aeg koos elama. Mehed ei nuta, mõtlesin ma. Ja kui nad peaks hakkama mulle väga pinda käima, küll ma siis midagi välja mõtlen. Ma panen Rolfi tossu sisse hiirelõksu. Ja Verneri kohvitassi soola. Peidan Karli kõrvaklapid ära ja võtan Keni telefonist aku välja...

Enda arvamus: Ilus, tore, lühike, lihtsasti arusaadav muinasjutt, aga mulle sellegipoolest ei meeldinud eriti, mis ei tähendaks, et pean seda halvaks raamatuks.

Hinnang: 6/10

2010 võistlus. - Page 6 696
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime8/9/2010, 13:58

131.

Pealkiri: "Kellel poleks saladusi?"

Autor: Sophie Kinsella

Leheküljed: 368

Sisu: Emma on nagu iga teine tüdruk. Tal on mõned väikesed saladused...

Saladused oma ema ees:
1. Kaotasin oma süütuse tühjas magamistoas Danny Nussbaumile, kui ema ja isa alumisel korrusel Ben Huri vaatasid.
...poiss-sõbra ees:
2. Ma kannan suurust kaksteist. Mitte kaheksa, nagu Connor arvab.
3. Olen alati arvanud, et Connor meenutab natuke Keni. Barbie Keni.
...kolleegide ees:
4. Kui Artemis mind tõsiselt ärritab, kastan tema toataime aplesinimahlaga. (Mida juhtub peaaegu iga päev)
5. See olin mina, kes tookord koopiamasina umbe ajas. Tegelikult iga kord.
...saladused, mida ta ei jaga kellegagi maailmas:
6. Mu stringid teevad haiget.
7. Võltsisin oma CV-s matemaatika tasemeeksami hinnet.
8. Mul pole aimugi, mida NATO tähendab. Või misasi see üldse on...

...kuni ta need kõik lennukis võhivõõrale välja laob. Vähemalt pidas ta meest võõraks...

Enda arvamus: Tohutult hea raamat. Lihtsalt ma ei oska seda seletada, kuidas ma selle raamatukogus riiulist välja tõmbasin ja ma TEADSIN, et see on selline raamat, mis teeb mul tuju heaks ja tegigi. Väga palju nalja ja kuigi lõpp on vägagi etteaimatav, on raamat siiski ülikaasahaarav. (Ja ma avastasin, et kõik erseni kirjastuse raamatud on head olnud.)

Hinnang: 10/10

2010 võistlus. - Page 6 791
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime15/9/2010, 13:31

132.

Pealkiri: "Neljas Juuli"

Autor: James Patterson & Maxine Paetro

Leheküljed: 366

Sisu:
Pärast omainimese kaotamist võtavad Lindsay Boxer ja Naiste Mõrvaklubi käsile neljanda, äärmiselt suurt kõhedust tekitava mõrvajuhtumi, mis võib jääda neile viimaseks. Hariliku arreteerimise käigus hukkub teismeline tütarlaps ja leitnant Lindsay Boxer peab kaitsma ennast süüdistuste eest, mis tembeldavad ta jõhkardist politseinikuks.
Esimene omataoline kohtuprotsess haarab terve riigi tähelepanu ja Lindsay on sunnitud oma töökoha ning vaimse tervise nimel võitlema. Kohtuprotsessi algust oodates põgeneb Lindsay imeilusa Half Moon Bay väikelinna rahu keskele, kuid kohapeal selgub, et pealtnäha rahulik asula kubiseb seletamatutest mõrvadest.
Koostöös Mõrvaklubi naistega leiab Lindsay seose praeguste tapmiste ning oma kunagise mõrvajuhtumi vahel, mis jäi tookord lahendamata ja on teda tänapäevani kummitanud...
Suve saabudes sõdib Lindsay kahel rindel: kohtuniku ja vandekogu ees oma kohtuprotsessi tulemusi oodates ning tundmatute vastaste vaateväljal, kes püüavad iga hinna eest takistada teda mõrvade kohta tõtt välja uurimast ning samal ajal jätkavad tapmist.
Otsi hakatakse stiilselt kokku tõmbama Half Moon Bay mererannal vahetult enne iga-aastaseid iseseisvuspäevapidustusi neljandal juulil...

Enda arvamus: Kui ma selle raamatu raamatukogus leidsin, olin tõesti väga väga õnnelik. Juba kaanepildi järgi sain aru, et see on tõesti üliülihea raamat ja oli ka. Oleks võinud natukene hirmuäratavam olla ja mõrvade motiivi taipasin ma ka ära. Aga muidu ülihea raamat.

Hinnang: 9/10

2010 võistlus. - Page 6 232
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime15/9/2010, 13:35

133.

Pealkiri: "Ütle seda mürgikeeli"

Autor: Ann Granger

Leheküljed: 234

Sisu:
Tegevus toimub maalilises Oxforshire's ning kuritegusid uurivad politseiinspektor Alan Markby ja tema armastatu Meredith Mitchell, kes on Briti Välisministeeriumi töötaja. Ann Granger annab väga hästi edasi väikelinnade ja külade meeleolu ning tema tegelased on värvikad ja usutavad.
Selles raamatus Meredith Mitchell ja Alan Markby kohtuvad esmakordselt. Meredith nõustub minema mõneks ajaks oma kuulsast näitlejannast sugulase juurde. Tulemas on näitlejanna tütre pulmad. Sündmus, mis peaks olema igati õnnelik, kujuneb aga tõeliseks õudusunenäoks – mõrvad, väljapressimine, vanade haavade lahtirebimine. Meredithis tekitab segaseid tundeid ka Alan Markby, sest mees küll meeldib talle, aga ta ei taha ennast sugugi siduda...

Enda arvamus: Ema kunagi ütles, et Ann Grangeri raamatud on kohutavalt igavad. Minu meelest ei olnud. Meenutas natukene Christie raamatuid. Tänu sellele raamatule sain ma täna lahendatud mingi krookuste värgi. Raamatu kohta ütleks seda, et lemmikute hulka ei kuulu, aga täiesti loetav.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 6 112
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime15/9/2010, 13:39

134.

Pealkiri: "Imekummaline"

Autor: Lesley Livingston

Leheküljed: 266

Sisu:
Aegade algusest saati on haldjariik võtnud… Seitsmeteistaastase näitlejahakatise Kelley Winslow jaoks on haldjad vaid tegelased lapsepõlve muinaslugudest. Siis aga kohtub ta Sonny Flanneryga, kelle terashallide silmade taga peitub sama terasene soov teda kaitsta. Sonny valvab Samhaini väravat, mis ühendab surelike maailma haldjate nõidusliku ja ohtliku Teineilmaga. Jäise kuninga Auberoni käsul suletud värav avaneb vaid kord aastas. Sel aastal, kui läheneb aeg, mil Samhaini Värav avali paiskub ja Haldjamaa hirmuäratavad asukad üritavad end pahaaimamatute inimeste maailma läbi murda, juhtub midagi ootamatut… midagi imelist ja kummalist.

Enda arvamus: See raamat oli imekummaline. Enamus ajast ma naersin, sest see oli tõeliselt jabur. Eriti tore oli see hobuse elamine vannitoas. Ja see armastus tundus kuidagi kahtlane. Täielik jura raamat... minujaoks.

Hinnang: 5/10

2010 võistlus. - Page 6 369
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime15/9/2010, 13:42

135.

Pealkiri: "Arutu ajalugu: Vihased Viikingid"

Autor: Terry Deary

Leheküljed: 128

Sisu: Raamat on tulvil õudustäratavaid lugusid alatutest röövvallutajatest ja nende metsikutest vaenlastest, julmadest kuningatest ja kättemaksuhimulistest viikingi sõdalastest.

Enda arvamus: Tohutult naljakas. Muud pole midagi öelda.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 6 244
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime17/9/2010, 18:54

136.

Pealkiri: "Neetud"

Autor: Kristel Kriisa

Leheküljed: 227

Sisu:
Pärast isa surma ja põhikooli lõpetamist kolib Mirt koos ema ja vanema vennaga Lõuna-Eestist Tallinna ning hakkab käima ühe eliitkooli kümnendas klassis. Õige pea tekib tal lähedane suhe oma klassivenna, kooli direktori poja Ronaniga, kes on seni elanud ja õppinud Ameerikas.
Ent Mirt ei saa uut suhet kaua nautida – varsti hakkab noorte idülli segama Ronani keerukas minevik, mis keerab pea peale nii mõnedki plaanid ja külvab segadust rohkem kui ühe inimese ellu.

Enda arvamus: Nii palju, kui ma neid 2009.a noorsooromaane olen lugenud... need on kõik ülisarnased. Koolivahetus, peod, klubid, vägistamine, armumine. Aga samas ega see lugu nüüd nii hull ka polnud. Ronani nimi käis mulle õudsalt närvidele. Ja selles raamatus on üks tegelane, kelle ees ja perekonnanimi on täpselt samad, mis ühel mu koolikaaslasel. Põnev.

Hinnang: 6/10

2010 võistlus. - Page 6 217
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime17/9/2010, 19:00

137.

Pealkiri: "Minu Eesti"

Autor: Justin Petrone

Leheküljed: 352

Sisu:
See on nii romantiline! Mitu inimest on mu käsikirja kohta kasutanud just seda fraasi ja neil on õigus: noor kriisis ameeriklane armub põnevasse eestlannast ajakirjanikku ning alustab teekonda, mis taastab noormehe usu endasse ja maailma. Nõus. See on romantiline.
Aga see teekond ei olnud lihtne. Välismaalane saabub keset kõige pimedamat talve ja peab jääma ellu sel kõige õnnetuma saatusega Skandinaaviamaal, kus iga perekonda kummitavad minevikuõudused, kus inimesed söövad verest tehtud vorste ja tarretiseks keedetud lihatükke, joovad sooja leivajooki, ning hilinemise eest võib neid tabada surmanuhtlus.
Ma hakkasin seda maad armastama tema ilus ja inetuses, ja armastasin edasi ka neil hetkedel, kui mind maale tagasi lasta ei tahetud.

Enda arvamus: Epp ja Justin on minu meelest nii erinevad inimesed. Kuidagi naljakas oli neid koos pildil vaadata ja kõik see lugu... Raske uskuda, et tõsi. Aga elus juhtub ikka veidraid asju. Muidu täitsa hea raamat. Teist osa loeks ka hea meelega.

Hinnang: 8/10


2010 võistlus. - Page 6 349


Leheküljed kokku siiani: 33 248
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime22/9/2010, 14:02

138.

Pealkiri: "Must vares"

Autor: Reeli Reinaus

Leheküljed: 224

Sisu:
Liis läheb uude kooli ja saab seal tuttavaks Sethiga, lastekodus elava mustanahalise poisiga, keda ülejäänud õpilased kardavad ja põlgavad.
Kuid Liisis tekitab Seth pigem huvi ning lõpuks õnnestub tal võita tagasihoidliku ja suhteid vältiva poisi usaldus. Usaldusest kasvab aja jooksul vastastikune hoolimine ja armastus, mida ei kõiguta isegi neid ümbritsev vägivald, rassivaen ja mõistmatu suhtumine.

Enda arvamus: Ma ei saa aru, miks kurat võtaks kõik need paganama noorte kirjutatud (ja mingi koha võitnud) raamatud on ÜHESUGUSED. Kõikides raamatutes on mingi teema Ameerika, uue kooli, kiusamise, armastuse, pidude, probleemidega. Kuigi jah, ma vist mõistan, miks see raamat üldse selle värgi võitis. Mulle meeldis see ka siiani loetud raamatutest kõige rohkem. Kui muidugi välja arvata see nõme lõpp. Igatahes pole mõtet neid noorsooromaane lugeda, need kõik täpselt ühesugused.

Hinnang: 7/10

2010 võistlus. - Page 6 567
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime22/9/2010, 14:06

139.

Pealkiri: "Piraadid"

Autor: Ilkka Remes

Leheküljed: 244

Sisu:
Aaro Korpi läheb Helsingis laevale, et tagastada ühele reisijale kott, mille see on kaotanud. Liiga hilja märkab ta, et on astunud otse hundi lõugade vahele: kruiisilaev seilab järgmise sadama poole, pardal 1053 pururikast ameerika reisijat, viis raskesti relvastatud piraati – ja Aaro.
14-aastane Aaro tõmmatakse arvutimängu tagant tõelisesse seiklusse, kus GAME OVER ähvardab saada liigagi tõelise tähenduse.

Enda arvamus: Ma arvasin, et see on hulligav, aga ei olnud. Kuigi ma ei saanud päris täpselt aru, mille pärast selle laevaga niimoodi tehti. Muidu oli väga huvitav. Ainult Aaro Korpi nimi kõlab nii tobedalt, et ma hakkasin seda vihkama.

Hinnang: 8/10

2010 võistlus. - Page 6 257
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2010 võistlus. - Page 6 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010 võistlus.   2010 võistlus. - Page 6 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2010 võistlus.
Tagasi üles 
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 8Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Keitu12-
Hüppa: