MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2011 .

Go down 
2 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
AutorTeade
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime14/4/2011, 16:07

25.

Pealkiri: "Kõige! Kõige? Kõige!"

Autor: Brian Williams

Leheküljed: 256

Sisu: Kõige unisem imetaja: koaala. Kõige muljetavaldavam sündmus: täielik
päikesevarjutus. Kõige madalam ookean: Atlandi ookean. Kõige kõrgemad
kaljud: Hawaiil. Kõige kallim spordiala: Vormel 1. Kõige kõrgemad
liivaluited: Sahara kõrbes. Kõige haruldasem roomaja: Hiina alligaator.
Kõige pikem kõne: 22 tundi. Kõige venivam element: kuld. Kõige raskem
puu: sekvoia.


Enda arvamus: Hm, tagakaane järgi tundus mulle väga põnev, aga lugedes on suhteliselt igav. Enamus asju ma juba teadsin ja mõnes kohas olid andmed ikka päris valed. Kuidagi imelikult oli see raamat tehtud ka.. Eriti see ajaloo osa, kus ühel leheküljel oli aasta 49 eKr ja järgmisel juba 1918 ja siis üldse kõik arvud segamini.

Hinnang: 6/10

2011 . - Page 2 708
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime18/4/2011, 21:18

26.

Pealkiri:
"Elu võti"

Autor: Inga Raitar

Leheküljed: 272

Sisu:
Üks iidne saladus. Kaks inimest. Kolm muistset käsikirja. Puhkusereisil Egiptusesse leivad ärimees Thor ja filoloog Lee iidvana üriku, mis salapärasel viisil seob muistse Põhjala ja Muinas-Egiptuse salateadmisi. Ometi pole nad ainsad, kes soovivad mõistatust lahendada. Algab pöörane kihutamine läbi erinevate riikide ja müstiliste paikade. Samal ajal saladuse võtme leidmisega tuleb mehel ja naisel lahendada ka nende endi vahel toimub ning mitte vähem keeruline müsteerium. Kui mängu sekkub ohtlik salaorganisatsioon, saab selgeks, et iga tehtav valik võib mõjutada mitte ainult nende elu, vaid lausa maailma ajalugu.

Enda arvamus: Ma olin suht üllatunud, kui taipasin, et eestlane on selle kirjutanud. Mis mulle kohe meeldima hakkas oli see, et autor teadis, millest ta kirjutab ja ta on pidanud tõsiselt tööd tegema, et kirjutada raamat, mille igal teisel leheküljel räägib usust, ajaloost, legendidest. Sündmused läksid kuidagi kiirelt ja hästi palju oli rääkimist, aga ma ütleks, et väga hästi kirjutatud ja hea sisuga raamat. Kuigi vahepeal ma ei viitsinud väga kaasa mõelda.

Hinnang:
9/10

2011 . - Page 2 935
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime18/4/2011, 21:30

27.

Pealkiri:
"Otsetee paradiisi"

Autor:
Allan Keian

Leheküljed:
221

Sisu: Otsetee Paradiisi on lugu 16-aastasest imekaunist väikealevi tüdrukust Maarjast, kes ilmsüütult põhikooli viimasest klassist välja heidetakse, seejärel pole noore neiu elus aga enam miski endine.

Enda arvamus:
Lugesin teist korda ja erinevalt esimesest korrast - see kord ma vihkasin seda juba pärast 20 lk. Kõik asjad olid kirjeldatud kuidagi sarkastiliselt ja halvasti. "Algas väike alevi oodatuim sündmus noortedisko" ja muud sellised laused panid mõtlema nagu autorile ei meeldiks nö maakad. Teine asi, mis närvidele käis oli peategelase kirjeldus. Maarja oli kas üliilus, kaunitar vms või sale, kõhna, peenike, ideaalfiguuriga. Muidugi igal pool kirjeldati ka Maarja jalgu ja käsi ja alati sõnadega peenike, sale, kõhna jne. Selliseid lauseid "tüdruku saledad jalad olid väsinud" või "Maarja kõhna käsi haaras koti" oli terve raamat täis ja selline kordamine, kui ilus sale kõhn Maarja on, aga kui kuradi halvasti tal ikka läheb, käis väga närvidele. Kohati tundus, et see raamat ongi mõeldud irvitama kenade tüdrukute üle, kelle unistused purunevad.

Hinnang: 3/10

2011 . - Page 2 089

Leheküljed kokku siiani: 9218
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime3/5/2011, 16:49

28.

Pealkiri: "Paanika"

Autor: Jeff Abbott

Leheküljed: 399

Sisu: Noorel filmimehel Evan Casheril läheb elus hästi, kuni ta saab hädakõne emalt, kes kutsub teda koju. Noormees leiab saabudes julmalt mõrvatud ema surnukeha köögipõrandalt ning palgamõrvari varitsemas teda ennast. Sel hetkel taipab Evan, et kogu ta elu on olnud vale. Tema vanemad pole need, kelleks ta neid pidas; ta sõbratar pole see, kelleks Evan teda pidas; kogu noormehe elu on olnud nutikalt konstrueeritud pettus. Praegu, mil ta seda teab, on ta elu kohutavas ohus. Evani ainus lootus ellujäämiseks on avastada mineviku varjus peituv tõde.

Enda arvamus: Algus ei meeldinud, tegevus oli kuidagi ülikiire, aga sisupoolest super hea! Erseni kirjastusel on üldse niii head raamatud.

Hinnang: 10/10


2011 . - Page 2 671
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime3/5/2011, 16:56

29.

Pealkiri: "Energiavampiirid: kuidas kaitsta end energiavaraste ja -parasiitide eest."

Autor: Joe H. Slate ph. D

Leheküljed: 263

Sisu: Kui ohtlik on energiavampiiri rünnak, kas energiavampiirid võivad rünnata ka kaugelt, kuidas psüühilist rünnakut ära tunda, millist mõju avaldavad ohvrile energiavampiiri rünnakud, millist mõju avaldab energiaaplus vampiirile endale, kas energiavampiiril on lootust paranemisele, mida saate teha, kui avastate, et olete energiavampiiri ohver...

Enda arvamus: Alguses suhtusin veidi kahtlustavalt sellesse raamatusse, aga ei - väga hea raamat! Proovisin ka mõnda harjutust ja tõepoolest ma tundsin midagi. Samas see kosmosega "rääkimine" tundus kahtlane.

Hinnang: 8/10

2011 . - Page 2 806
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime3/5/2011, 17:00

30.

Pealkiri: "Edetabelite raamat: veidrate teadmiste leksikon"

Autor: David Wallechinsky & Amy Wallace

Leheküljed: 480

Sisu: Edetabelite raamat on meelelahutuslik teatmeteos, mida võib lõputult sirvida. Esimest korda ligi kolmekümmend aastat tagasi avaldatud raamatust on tänaseks ilmunud lugematu arv kordustrükke kümnetes keeltes.

Enda arvamus: Päris palju huvitavaid asju oli seal ja meelelahutuseks tõesti väga hea.

Hinnang: 8/10

2011 . - Page 2 617
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime16/5/2011, 00:10

31.

Pealkiri:"Harry Potteri võlumaailmad"

Autor: David Colbert

Leheküljed:
216

Sisu: J. K. Rowling põimib oma raamatutesse viiteid ajaloole, müütidele, legendidele ja kirjandusteostele. "Harry Potteri võlumaailma" annab ülevaate Rowlingi lugude allikatest. Rikastav teekond hõlmab nii tõelisi kui kujuteldavaid maailmu, alustades muistse Egiptuse ja Kreekaga ning lõpetades India ja Jaapaniga. Me kohtume võlurite Kirke ja Merlini ning ehtsate keskaegsete alkeemikutega. Saame teada paljude maagiliste olendite, näiteks fööniksi ja hobugreifi hämmastava päritolu. Raamatusse on põimitud tsitaate William Shakespeare'i, Gustave Flaubert'i, Charles Dickendi, Odvidiuse, John Donne'i, J. R. R. Tolkieni, Ursula K. Le Guini jt teostest. "Harry Potteri võlumaailmas" aitab mõista Harry seikluste tausta ning pakub kahtlemata kõigile fännidele meelelahutust.

Enda arvamus:
Väga paljusid asju teadsin juba ise varem ja eriti midagi ei üllatanud, tore raamat. (Üritasin seda paar aastat tagasi lugeda, aga siis ei suutnud lõpetada.. igavuse pärast vist)

Hinnang: 6/10

2011 . - Page 2 950
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime16/5/2011, 00:16

32.

Pealkiri: "Sabrina teismeline nõid 27; Kummitab!"

Autor: John Vornholt

Leheküljed: 149

Sisu: Sabrinale lihtsalt ei mahu pähe, et härra Kraft jätab ära kõik klassivälised üritused ja lõpetab isegi ergutustüdrukute rühma töö! Teada saanud, et koolil pole nende jaoks raha, pakub ta välja suurepärase tuluürituse: kummitusmaja Halloween'i masina. See koosneb lõbustuste hoonest, labürindist ja eriefektidest. Vanast vabrikust kummitusmaja tegemine pole mingi vaev, kui abiks on majavaim. Härjapõlvlane lahendab koduseid ülesandeid, korrastab tädi Zelda arveraamatut, poleerib lauahõbedat ja aitab koguni Sabrinal tuluüritust kavandada - kuni Salem abivalmi külalise välja vihastab. Kui aga härjapõlvlasel on kops üle maksa läinud, siis hoidke alt!

Enda arvamus: Ma ei viitsi neid raamatuid isegi mitte järjekorras lugeda, sest need on täitsa mõttetud. Miks ma neid üldse loen on sellepärast, et mõnikord ei ole raamatukogust midagi laenutada ja need on kuidagi VÄGA väljapaistval kohal ja ma haaran neid hunniku kaasa ja loen nad kiiresti läbi. Kõik osad on enam-vähem ühesugused. Aga kiisu on armas.

Hinnang:
5/10

2011 . - Page 2 180
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime16/5/2011, 00:30

33.

Pealkiri: "Sabrina teismeline nõid 22; ehk Sortsopol"

Autor: John Vornholt

Leheküljed: 151

Sisu:
Kui su isa käib tavaliselt Saturni rõngastel lustimas, siis on talle ainulaadse isadepäevakingituse otsimine väga raske. Sabrina usub, et tal õnnestus oma võlurist isale hankida just see õige kingitus: uus maagiline lauamäng "Sortsopol". Kui Sabrina isa kaotab võluvõime ja Salem saab seda topeltportsu, arvavad kõik, et see kuulub mängu juurde. Aga kui nad satuvad koletistest kubisevasse maailma, pole neil ühtäkki enam üldse lõbus. Sabrina isa ei saa neid päästa, sest ta on nüüd lihtsurelik. Mis puutub Salemisse, siis temal on vastse nõiaväega terve maailm vallutada! Kas Sabrina võluvõime on küllalt tugev, et päästa isa ja iseennast? Ning et päästa Salem tema enda käest?

Enda arvamus: Sortsopol on väga väga tobe nimi...

Hinnang: 4/10

2011 . - Page 2 554
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime16/5/2011, 00:36

34.

Pealkiri: "Vähemalt"

Autor: Marion Andra

Leheküljed:
142

Sisu: "Vähemalt..." on päevikuvormis lugu 22-aastase depressiivse neiu elust, kes töötab kohvikus ja elab nelja sõbraga korteris, mis on nende tutvusringkonna peamiseks peopaigaks. Nagu ikka saadakse ka siin pidude käigus kannatada ja pidutsemisel on tõsiseid tagajärgi. Peamisteks teemadeks on suhted sõpradega, mis pahatihti ületavad sõpruse piire, armastus, petmine, sõltuvus, depressiooniga toime tulemine, enda ja oma sõprade aitamise raskused ning pidev vaimne võitlus elu ja surme vahel. Tegevus toimub enamjaolt 2006.aasta esimesel poolel Tallinnas.

Enda arvamus: Selles raamatus oli väga palju mõtteid, mis sarnanevad minu mõtetega. Aga muidu mulle eriti ei meeldinud.. Kõik asjad juhtusid kiiresti ja ma ei suutnud ühest asjast veel aru saadagi, kui juba järgmine ära-suri-ellu-ärkas. Ja ma ei suuda meenutada, kas ma olen seda varem lugenud läbi või ei..

Hinnang:
6/10

2011 . - Page 2 410
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime20/5/2011, 14:07

35.

Pealkiri: "Nullpunkt"

Autor: Margus Karu

Leheküljed: 367

Sisu: Probleemsest kodust ja halvast koolist pärit Johannesel õnnestub end ühte Tallinna eliitkooli sisse rääkida, kuid avastab peagi, et klassikaaslased on ta jõuliselt heidikustaatusesse taandanud. Kui Johannese elupüramiidi kolm peamist tahku - kodu, sõbrad ja kool - kokku vajuvad, mõistab ta, et on jõudnud nullpunkti. Nii töötab ta välja skeemi, kuidas saavutada populaarsus ja aktsep, ning hakkab seda mineviku survest hoolimata jõuliselt rakendama.

Enda arvamus: Olin enne lugemist sellest palju head kuulnud ja sellepärast otsisin koguaeg vigu, mida ma ei leidnud. Eriti ei meeldinud mulle miski Johannese juures (ma ei oska seda täpselt seletada), aga muidu oli väga hästi kirjutatud ja hea sisuga raamat.

Hinnang: 8/10

2011 . - Page 2 373
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime2/6/2011, 13:59

36.

Pealkiri: "Harry Potter ja Tulepeeker"

Autor: J. K. Rowling

Leheküljed: 632

Sisu: Harry tahab pääseda tüütute Dursleyde juurest ning minna koos Hermione, Roni ja Weasleydega lendluudpalli maailma karikasarja finaalmängu vaatama. Ta tahab unistada Cho Changist (ja võibolla unistusest kaugemalegi minna). T tahab teada, mida kujutab endast saladuslik sündmus, mis peaks Sigatüükas sel aastal aset leidma, sündmus, milles osalevad veel kaks võlukunsti kooli ja mis elustab sada aastat tagasi soiku jäänud võistluse. Ta tahab olla tavaline neljateistkümneaastane võlur. Harry Potteri õnnetuseks ei ole ta tavaline - isegi mitte võlurite mõõdupuuga võttes. Ja tema puhul võib erinev olemine tähendada surmaohtu.

Enda arvamus: Harry Potteri sarja pärast ei pea kunagi lugema hakates muretsema, kas see on igav või mitte ja Harry Potteri raamatud sobivad lugemiseks iga tujuga. Iga kord kui ma olen seda osa uuesti lugenud, olen leidnud sealt midagi uut. Super hea.

Hinnang: 10/10

2011 . - Page 2 248
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime2/6/2011, 14:04

37.

Pealkiri: "Pistriku maltakommid"

Autor: Anthony Horowitz

Leheküljed: 160

Sisu: Kui Johnny Naapoli usaldab Tim Teemandi kätte paki, mis on väärt üle kolme miljoni naela, teeb ta suure vea. Tõenäoliselt on Tim Teemant ju kõige kehvem detektiiv maamunal. Järgmisel päeval on Johnny surnud. Süü veeretatakse Timile ja pakk jääb tema nutika noorema venna Nicki kätte, keda hakkavad jälitama kõik linna sulid ja kaabakad.

Enda arvamus: Kuigi see raamat oli väga ettearvatav meeldis see mulle millegipärast. Kõigest sai kergelt aru, tegelased olid normaalsed ja loo endal polnud ka midagi väga viga.

Hinnang: 7/10

2011 . - Page 2 424
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime2/6/2011, 14:09

38.

Pealkiri:
"Mis on maailmaruumis"

Autor:
Mary K. Baumann & Will Hopkins & Michael Soluri & Loralee Nolletti

Leheküljed: 184

Sisu: "Selle raamatu pildid annavad edasi osa uusimast ja suure teadusliku väärtusega andmestikust... Ma ei usu, et meie otsingud Universumi täielikuks mõistmiseks jõuavad kunagi lõpule." - Stephen Hawking

Enda arvamus:
Väga palju huvitavad teksti ja lihtsalt üliüliilusaid pilte, mida ma võin 10 minutit järjest vaadata. Kõik see on väga huvitav.

Hinnang:
10/10

2011 . - Page 2 501
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime10/6/2011, 22:47

39.

Pealkiri: "Õnn"

Autor: Theodore Zeldin

Leheküljed: 278

Sisu: 1988. aastal ilmunud raamatus "Õnn" vaatleb autor seda, mida inimesed õnneks nimetavad. Kuidas ja kas seda on võimalik saavutada, milles inimesed õnne näevad ja kas on veel midagi enamat, mille poole tasuks püüelda. Võttes appi kirjanduslikku kujutlusjõudu otsib Zeldin oma raamatus vastust küsimusele, miks õnne leidmine on inimestele enamasti nõnda raskeks osutunud.

Enda arvamus: Väga tähelepanelikult peab mõtlema, et sellest raamatust midagi aru saada ja lugemine läheb väga aeglaselt. Ma arvan, et seda raamatut täielikult mõista on raske ning kuigi ma sain üldiselt aru, mida autor tahab selle raamatuga öelda, jäid nii paljud kohad täiesti mõistatuseks. Vahepeal pidin ennast sundima edasi lugema ja ei tahtnud seda raamatut nähagi. Ei ole halb raamat, aga natukene liiga teistsugune nendest vähestest psühholoogia/filosoofia raamatutest, mida ma olen varem lugenud.

Hinnang: 7/10

2011 . - Page 2 283
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime26/6/2011, 17:14

40.

Pealkiri: "Küünal kadunukesele"

Autor: Ann Granger

Leheküljed: 256

Sisu: Ebatavaliselt jahedal suvepäeval avastatakse Bamfordi vanas kirikuaias midagi jubedat. Greshamite hauaplatsilt kaevatakse välja surnukeha, mis lamas seaduslikuks matmiseks liiga madalal ja oli liiga värske, et kuuluda kellelegi Greshamitest. Politseiülem Alan Markby ei suuda panna vastu kiusatusele lahendada ise kaheteistkümne aasta eest aset leidnud kuritegu, kuigi see seab tõsisesse ohtu pikalt ette kavandatud paadimatka kanalil tema sõbratari, välisministeeriumi ametniku Meredith Mitchelli seltsis. Ohvriks osutub kohalik neiu, kes läks kaduma umbes samal ajal, kui toimus salapärane matmine. Puhkusereisist ilma jäänud Meredith tunneb isegi kergendust, kuna nüüd on tal rohkem aega kuulata külajutte ja osaleda kohaliku parlamendisaadiku õhtusöögil, kus ilmneb, et nii saadikul endal kui ka tema võimukal emal võib olla surnud tüdrukuga mingi seos.

Enda arvamus: Suht algusest peale olin ma täiesti kindel, et tean, kes mõrvar on, aga muidugi ei teadnud. Sain lõpuks Alani ja Meredithi vanused teada. Ja üldiselt oli see osa nagu kõik teisedki osad. Hea, kuid mitte väga hea.

Hinnang: 8/10

2011 . - Page 2 3029
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime26/6/2011, 17:20

41.

Pealkiri: "Mobla"

Autor: Stephen King

Leheküljed:
406

Sisu: Mis juhtub ühel 1. oktoobri pärastlõunal, mis saab hiljem tuntuks Impulsi nime all? Läbi kõigi mobiilioperaatorite võrkude saadetud signaal muudab selle saajad... ebainimlikeks, metsikuteks, mõrvarlikeks ja mõtlematuteks. On see terroriakt? Liiale läinud kübertemp?

Enda arvamus:
Ma niiiiimoodi armastan seda raamatut. Mulle meeldisid kõik selle loo tegelased ning eriti selle loo mõte. See raamat hirmutas mind suht palju ja ma üritasin paar järgnevat päeva telefoni vältida. Kahju oli sellest, et lõpp jäi suht lahtiseks.

Hinnang: 10/10

2011 . - Page 2 Mobla_113921
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime26/6/2011, 17:23

42.

Pealkiri: "Uimasteid trotsides"

Autor: Tom McGill

Leheküljed: 117

Sisu: Tänapäeval ei saa keegi öelda, et tema perekonnas on narkootikumide oht täiesti välistatud. Tihtipeale ei saa vanemad pikka aega arugi, et nende laps nakootikume pruugib. Selleks, et mõista, missugust ohtu kujutavad narkootikumid teismelisetele lastele, on tarvilik narkootikumide kohta rohkem teada saada.

Enda arvamus:
Väga lühidalt oluline info kokku võetud.

Hinnang: 7/10

2011 . - Page 2 Uimastid
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime26/6/2011, 17:31

43.

Pealkiri: "Kas me oleme üksi universumis?"

Autor: C. David, F. Lenoir, J. P. de Tonnaci, J. Heidmann, A. Vidal-Madjar, N. Prantzos & H. Reeves

Leheküljed: 208

Sisu: Ka teadusvõõrale lugejale ladusas keeles ja arusaadavalt kirjutatud intervjuuraamat. Intervjueeritavad on tuntud prantsuse teadlased - raadioastronoom, astrofüüsik ja veel üks Kanadast pärit õpetlane, kes püüavad selgitada, millega nad tegelevad, et leida märke maavälistest tsivilisatsioonidest. Ühtlasi arutlevad nad kosmoselendude teemal ja selle üle, kas inimene üldse kunagi jõuab meie Päikesesüsteemi planeetidele ja millised sõidukid on selleks kasutatavad.

Enda arvamus: Tõesti väga lihtsalt ja arusaadavalt kirjutatud ja väga huvitav. Sain väga palju asju teada. Väga meeldis.

Hinnang: 10/10

2011 . - Page 2 287_Kas-me-oleme-uksi-universumis-Jean-Heidmann-Alfred-Vidal-Madjar-Nicolas-Prantzos-Hubert-Reeves

Leheküljed kokku siiani: 13626
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime28/6/2011, 17:30

44.

Pealkiri: "Elavad mõtted"

Autor: Anatoli Nekrassov

Leheküljed: 472

Sisu: Selles vaadeldakse füüsilisi, psüühilisi ja energeetilisi probleeme, tervist ja üksildust, perekonnasuhteid, armastuskolmnurka ja suhteid ühiskonnas, mille kirjeldamisel on autor tuginenud oma rikkale kogemusele ning suurele psühholoogilisele praktikale.

Enda arvamus: Esimene pool sellest raamatust oli täiesti super. Vahepeal panin raamatu kõrvale ja mõtlesin nendele asjadele ja tõesti olin sellega nõus. Eriti meeldis mulle autori arusaam kristlusest, sest ma ise olen alati sellele samamoodi mõelnud. Aga.. siis tuli see perekonna osa ja ma ei suuda mitte iial nõustuda sellega, et ema peab armastama meest rohkem kui oma lapsi ja autor lihtsalt jahus ja jahus sellest mingi 20 lehekülge ja mulle hakkas see nii vastu. See Venemaale pühendatud peatükk oli ka suhteliselt igav ja mõttetu, sest ma ei saa siiski vaadata Eestile venelase pilguga. Aga muidu väga hea raamat.

Hinnang: 9/10

2011 . - Page 2 061
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime28/6/2011, 17:37

45.

Pealkiri: "Vaarao leidmine"

Autor: Margit Sarapik

Leheküljed: 181

Sisu: Uues koolis alles kohaneva 12-aastase Rasmuse elu muutub päevapealt, kui tema klassi tulevad kaksikud Ragnar ja Gert, kes ta oma mõnituste objektiks valivad ja õnnetuseks ka kõik teised klassivennad poisi vastu üles ässitavad. Ka kodune olukord pole Rasmusele viimasel ajal meelt mööda - poiss ei suuda leppida oma ema uue kaaslase Margusega ega sellega, et ta näeb ema kordus järjest vähem. Ühel hetkel leiab oma probleemidega üksi jäänud Rasmus end raske valiku ees - kas anda alla või alustada pealtnäha lootusetut võitlust ülekohtu vastu?

Enda arvamus: Mulle meeldib see raamat noorsooromaanidest kõige rohkem, sest see on kuidagi nii teistsugune. Eriti mulle meeldis algus, aga see osa, kus hakkas see teema narkootikumidega pihta, tundus kõik natuke ebareaalne, tegelased oleks pidanud selleks paar aastat vanemad olema.

Hinnang: 7/10

2011 . - Page 2 522
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime28/6/2011, 17:44

46.

Pealkiri: "Lõpupidu"

Autor: Heli Künnapas

Leheküljed: 181

Sisu: Kui Raili oma viimase gümnaasiumiaasta esimesel septembril haigutamiseni tuttaval Oodvere tänaval kooli poole sammub, ei oska ta aimatagi, kui huvitavaks tema elu peagi muutub. Kolkakooli on siginenud kaks uut abiturienti - tõmmu seltskondlik Marcus ja heledapäine veidi eraklik Roomet. Värske veri tuttavate poiste seas tekitab kohalike piigade hulgas üksjagu piidlevaid pilke ja konkurentsi, Marcusel aga on selge huvi just Raili vastu. Ja äkki muutuvad Raili elus tähtsaks hoopis teised asjad. Ta on armunud ja õnnelikum kui eales varem. Kuid peagi näitab end medali teine, märksa tumedam pool. Selgub, et Marcust ja Roometit seob minevik, mille nad tahaksid meelsamini olematuks teha...

Enda arvamus: Mulle üldse see raamat ei meeldinud. Esiteks jälle see, et tuleb uus õpilane ja armub peategelasse ja siis on tal mingi big secret ja keegi salapärane veel hoiatab teda, aga ta ei kuula ja kõik see muu. Alguses kui see lõpupeo osa oli ja Raili mõtles sellest, et oh-teda-polegi-siin-ja-ei-saagi-olema, siis ma mõtlesin, et huvitav kumba poissi ta mõtleb, aga poole raamatu pealt oli see juba üsna selge. Ainuke plusspunkt on see, et Raili ei olnudki nii loll nagu tavaliselt selliste raamatute peategelased on.

Hinnang: 4/10

2011 . - Page 2 010
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime16/7/2011, 18:29

47.

Pealkiri: "Kadunud Sümbol"

Autor: Dan Brown

Leheküljed: 504

Sisu: Loo algul kutsutakse Harvardi sümboloog Robert Langdon ootamatult pidama õhtust loengut USA Kapitooliumihoones. Kuid juba mõni minut pärast tema saabumist teeb õhtu veidra käänaku. Kapitooliumihoones leitakse äärmiselt häiriv objekt, millele on osavalt kodeeritud viis sümbolit. Langdon tunneb objektis ära iidse kutse... mis juhib saaja ammu kadunud esoteerilise tarkuse maailma. Kui Langdoni armastatud mentor Peter Solomon - väljapaistev vabamüürlane ja filantroop - jõhkralt röövitakse, mõistab Langdon, et ainus lootus Peter päästa on müstiline kutse vastu võtta ja järgneda sinna, kuhu see juhatab. Langdon paisatakse vabamüürilike saladuste, varjatud ajaloo ja seninägematute asukohtade salajasse maailma, kus kõik näib tüürivat teda ühe kujuteldamatu tõe poole.

Enda arvamus: Seda lugedes ei suutnud ma otsustada, kas parem oli Da Vinci Kood või see. Igastahes väga meeldis. Kuigi lõpust ei saanud väga midagi aru, aga see võis olla ka sellepärast, et lugesin lõppu kell kolm öösel, olles hirmusväsinud.

Hinnang: 10/10

2011 . - Page 2 081
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime16/7/2011, 18:42

48.

Pealkiri:
"Keha"

Autor: Stephenie Meyer

Leheküljed: 752

Sisu: Melanie Stryder keeldub haihtumast. Meie maailma on vallutanud seninägematud vaenlased. Inimesed muutuvad nende sissetungijate kestadeks, nende meeled alistatakse, sellal kui kehad jäävad puutumata ning jätkavad oma elu pealtnäha endiselt. Enamik inimkonnast on alistatud. Kui Melanie, üks vähestest allesjäänud mässajatest, kinni võetakse, on ta kindel, et see on tema lõpp. Rändajat, sissetunginud hinge, kes sai Melanie keha, hoiatati probleemide eest, mis kaasnevad inimkehas elamisega: rabavad emotsioonid, mälestused.
Aga üht probleemi ei osanud Rändaja oodata: et tema keha eelmine asukas keeldub oma meeltest lahti ütlemast. Rändaja uurib Melanie mõtteid, lootes avastada allesjäänud inimvastupanu asukohta. Selle asemel täidab Melanie Rändaja mõtted kujutluspiltidega mehest, keda Melanie armastab - Jaredist, end ikka veel varjavast inimesest. Võimetu end oma keha ihalustest eraldama, hakkab ka Rändaja igatsema mehe järele, kelle leidmine on talle ülesandeks tehtud. Kui Rändajast ja Melaniest saavad väliste jõudude mõjul vastu tahtmist liitlased, alustavad nad ohtlikke ja ebakindlaid otsinguid, et leida mees, keda nad mõlemad armastavad.

Enda arvamus: Olin juba täiesti kindel, et Meyer ei oska raamatuid kirjutada, aga kui ma seda lugesin, siis pidin oma sõnad tagasi võtma. Algusest ei saanud ma küll midagi väga aru, aga kui hakkasin aru saama.. siis lugesin selle lihtsalt korraga läbi ja hiljem ei suutnud teistele tegevustele keskenduda, mõtlesin ainult sellest loost. Väga väga super.

Hinnang: 10/10

2011 . - Page 2 177
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime16/7/2011, 18:50

49.

Pealkiri: "Kümme väikest neegrit"

Autor: Agatha Christie

Leheküljed: 190

Sisu: Selles pihtimuses olen ma eeldanud, et Neegrisaare mõistatus jääb lahendamatuks. Mind leitakse korralikult voodist, kuuliauk otsaesises vastavalt märkmetele, mida on teinud minu kaasohvrid. Surma aega pole selleks ajaks, kui meie laibad leitakse, võimalik kuigi suure täpsusega kindlaks teha. Kui meri rahuneb, tulevad mandrilt paadid ja inimesed. Ning nad leiavad Neegrisaarelt kümme surnukeha ja lahendamatu mõistatuse.
Lawrence Wargrave


Enda arvamus:
Oleks olnud tore lugu, kui tutvustav tekst poleks kõike ette reetnud.

Hinnang: 7/10

2011 . - Page 2 527
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2011 . - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2011 .
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 2011
» 2011
» 2011
» 2011
» 2011

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Keitu12-
Hüppa: