MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2011 .

Go down 
2 posters
Mine lehele : 1, 2, 3  Next
AutorTeade
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: 2011 .   2011 . Icon_minitime4/1/2011, 17:59

mulle meeldib see võistlus.

1.

Pealkiri: "Värin"

Autor: Maggie Stiefvater

Leheküljed: 415

Sisu: Grace on aastaid vaadanud oma maja taga metsas elavaid hunte. Üks kollaste silmadega hunt vaatab alati vastu. Ta tundub Grace'ile väga tuttav, aga tüdruk ei taipa, miks.
Samil on kaks elu. Hundina pakub ta sõnatut seltsi tüdrukule, keda armastab. Inimesena ei julge ta armastatule kunagi läheneda ... kuni praeguseni.
Kui Grace'i ja Sami armastus ilmsiks tuleb, peavad mõlemad võitlema, et Sam jääks inimeseks, mitte hundiks. Kuid see tähendab, et neil on vaja silmitsi seista minevikuarmide, hapra oleviku ja võimatuna näiva tulevikuga.

Enda arvamus: Meenutas natuke Videviku, aga siiski mulle meeldis kuidagi rohkem see värk. Imelik tundus ainult see osa, kui Sam inimeseks esimest korda muutus ja kuidas ta kohe Grace'iga supper hästi läbi sai, aga muidu oli väga normaalne.

Hinnang: 7/10

2011 . 706
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime7/1/2011, 14:17

2.

Pealkiri: "Tema Majesteedi lohe"

Autor: Naomi Novik

Leheküljed: 352

Sisu: Kapten Will Laurence on olnud merel alates kaheteistkümnendast eluaastat. Tänu vaprusele on ta mereväes tunnustatud ohvitser, tal on kaunis kihlatu, seltskonnas imetlus ja kuldne tulevik.
Laurence'i juhtimisel vallutatakse pärast lühikest lahingut Prantsuse sõjalaev ning ta saab enda valdusesse lohemuna, mis on mõeldud kingitus Napoleonile.
Munast koorub Laurence'i silme all lohe Temeraire, kes pole nõus oma juhina tunnistama kedagi teist peale Willi. Korraga on Laurence'i maailm pea peale pööratud. Kas ta suudab kohaneda lohedele ja lenduritele mõeldud muust maailmast eraldi asuvas varjes? Mida küll arvavad kogu loost teda ootav kihlatu Edith ja noormehe vanemad?
Inglismaa sõda Napoleoni Prantsusmaa vastu ei ole nii edukas, nagu paljud loodavad. Paistab, nagu oleks Inglismaa vallutamine vaid aja küsimus. Ja varsti peab Laurence koos Temeraire'ga olema lahinguks valmis.

Enda arvamus: See on niiiii armas raamat. Kuigi ausalt öeldes esialgu ma ei lootnud sellest üldse midagi, sest tavaliselt mulle sellised raamatud ei meeldi, aga kui Temeraire koorus & rääkima hakkas.. muutus see üheks mu lemmikuks raamatuks. Kõik need lohed tundusid nii armsad ja üldse tundus see nii tõeline.

Hinnang: 10/10

2011 . 807
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime7/1/2011, 14:23

3.

Pealkiri: "Minevikuta mälestused"

Autor: Ene Sepp

Leheküljed: 132

Sisu: 16 aastat vana tüdruk on oma vanast elust ja probleemidest tüdinenud ning läheb suvaliselt hääletama. Ta kohtub erinevate poistega & teeb tööd & pidutseb ja hääletab palju. Lõupuks hakkab ta iseennast mõistma ning läheb koju tagasi.

Enda arvamus: Suhteliselt tavaline, aga midagi hullu ka polnud. Vähemalt kerge oli lugeda seda. See tüdruk tundus väga loll ja ma ei saanud temast üldse aru, aga lõpp mulle isegi imekombel meeldis.

Hinnang: 6/10

2011 . 984
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime8/1/2011, 16:53

4.

Pealkiri: "Märgitud"

Autor: P.C & Kristin Cast

Leheküljed: 310

Sisu: Zoey Redbird on kuueteistkümneaastane tüdruk, kelle vampiiride jäljekütt ühel harilikul koolipäeval ära Märgib. Ta peab jätma oma senise elu seljataha ja minema Öö Koja kooli, kus temast saab täiskasvanud vampiir. Aga seda vaid juhul, kui ta suudab läbi teha Muutuse. Peagi selgub, et Zoey ei ole tavaline vampiiriõpilane. Ta on jumalanna Nyxi väljavalitu, kel on haruldane võime kutsuda välja kõik viis elementi: õhk, maa, tuli, vesi ja hing. Kui Zoey saab teada, et Öö Koja eliitrühma Pimeduse Tütarde juht kuritarvitab jumalannalt saadud andi ja oma positsiooni, peab ta otsustama, kas julgeb astuda vastu enda saatusele. Õnneks on tal uued sõbrad, kes teda hätta ei jäta.

Enda arvamus: Ma ei teagi, mida öelda. Hea raamat oli see küll, aga ma ei tea, kuidagi liiga naljakas või ma ei oska seletada. Algus ja lõpp mõlemad häirisid. Ma olin ikka täiega kindel, et kõik hakkavad karjuma, kui nad seda jäljekütti näevad ja keegi ei tea vampiiridest midagi ja sellepärast ma mõned esimesed peatükid ei saanud midagi aru, sest kõik olid vampiiridega harjunud. Ja lõpp oli ka veider, sest kõik juhtus kuidagi nii ruttu ja lõppes ka liiga hästi ja. Ei tegelikult mulle meeldis see raamat. :)

Hinnang: 9/10

2011 . 514
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime11/1/2011, 14:55

5.

Pealkiri: "Vampiiride akadeemia"

Autor: Richelle Mead

Leheküljed: 311

Sisu: Püha Vladimiri Vampiiride Akadeemia pole tavaline internaatkool. See on salajane koht, kus vampiiridele õpetatakse võlukunsti ja teismelistele poolinimestele - vampiiride kaitsmist. Rose Hathaway on dampiir, oma parima sõbra Lissa, moroi vampiiriprintsessi, ihukaitsja. Nad on mõnda aega jooksus olnud, kuid nüüd tagasi toodud Püha Vladimiri kooli - just sellesse kohta, kus neid ähvardav oht on kõige suurem. Rose ja Lissa tõmmatakse keelatud armuloosse, Akadeemia halastamatusse seltsiellu ja sõnulkirjeldamatutesse öistesse rituaalidesse. Kuid nad peavad olema ettevaatlikud, et strigoid - kõige verejanulisemad ja ülimalt ohtlikud vampiirid - ei saaks Lissat igaveseks muuta üheks endi hulgast.

Enda arvamus: Mulle meeldis Rose'i iseloom. Aga siis kui ta Dimitrisse ära armus, muutus ta täielikult. Lissa ei meeldinud üldse, aga see pikanimegaLissapeika meeldis. Sisu poolest oli eelmise raamatuga sarnane. Ja mulle ei meeldinud see, et lõpplahendus oli nii igav, kuigi alguses oli üritatud seda hääästi põnevaks teha.

Hinnang: 7/10

2011 . 466
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime13/1/2011, 17:27

6.

Pealkiri: "Wõlukunst"

Autor: Angie Sage

Leheküljed: 461

Sisu: Septimus Heap, seitsmenda poja seitsmes poeg, kaob oma sünniööl, kui ämmaemand on ta surnuks tunnistanud. Selsamal ööl leiab Septimuse isa Silas Heap koduteel lumest tekki mähitud lapse - kannikesekarva silmadega vastsündinud tüdrukukese. Ja selsamal lumisel ööl saab Marcia Overstrand ebatavaliseks võluriks.
Heapid võtavad tüdruku enda juurde, panevad talle nimeks Jenna ja kasvatavad teda nagu oma last. Aga kes on see müstiline väike tüdruk ja mis juhtus tegelikult nende armastatud poja Septimusega? Kümme aastat hiljem selgub, et need sündmused ei olnud sugugi juhuslikud. Heapide elu muutub tundmatuseni ja nad haaratakse uskumatutesse seiklustesse. Mäng käib elu ja surma peale...


Katkendid:

Kilplutikas oli rõõmus.
Tal oli vaenlane.
Tal oli mõõk.
Peagi kohtub mõõk vaenlasega.
Elu on lihtne, kui sa oled kilplutikas.

***
Olid väga paha laps," ütles Jenna. "Ja sul olid vinnid."
"Sa ei meeldinud kellelegi," lisas Nicko.
Laskur muutus väga kurvaks.
"Ainult oma koerale," täiendas Jenna, kellel hakkas mehest juba veidi kahju.
"Aga su koer suri ära," ütles Nicko.
Laskur nägi muserdatud välja.


Enda arvamus: See oli väääga naljakas. Enamus ajast ma lihtsalt naersin. Isegi siis, kui see polnud eriti naljakas. Aga muidu oli üsna tore.

Hinnang: 6/10

2011 . 527
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime20/1/2011, 15:39

7.

Pealkiri: "Päikesevarjutus"

Autor: Stephenie Meyer

Leheküljed: 589

Sisu: Seattle'it vapustab rida salapäraseid tapmisi ning ähvardav oht sunnib igipõliseid vaenlasi liitu sõlmima. Bella kistakse üha sügavamale müütide ja üleloomulikkuse maailma, kus võitlust ja vastuseisu on oodata rohkem kui ühel tasandil ning head ja kurja, lähedast ja kauget, elu ja surma tundub eralduvat vaid õhkõrn piir. Bella peab tegema mitu valikut ja tõdema, et minevikuvarjud on visad järgnema ja kättemaksuhimu niisama kergesti ei kustu.

Enda arvamus: Ma ei tea, miks ma seda jälle lugesin. See jah muutis mind vihaseks ja järsku vihkasin ma kõiki tegelasi. Suurt lolli ja krantsiliku Jacobit ja lolli printsi Edwardit ja näostsinistähkijat Bellat ja üldse kõiki teisi. Ma ei tea, millest see tuli, aga terve lugemiseaja ma vihkasin seda.

Hinnang: 4/10

2011 . 477
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime20/1/2011, 15:49

8.

Pealkiri: "Minu Moldova"

Autor: Marje Aksli

Leheküljed: 223

Sisu: Ma ei tea, kuidas on võimalik elada pikemalt ühel maal, võtmata hinge, mis seal toimub. Varem või hiljem saab see maa ikkagi ka sinu kodumaaks. Sa hakkad muretsema, kuidas tavalised inimesed piskuga toime tulevad, mis hariduse saavad lapsed koolis, kus pensioniealine õpetaja teenib kopikaid, ning kas noored tüdrukud, kes unistavad rikkast lääne boyfriendist, langevad inimkaupleja küüsi või ei.
Ma leidsin Moldovast äärmiselt armsaid ja tasaseid inimesi ning vahel vaenulikku kurja süsteemi. Moldovasse ongi raske paugupealt armuda - nõukogude aeg on sinna maha laotanud ükskõiksust ja ebaviisakust, seal pole ka hingematvaid mägesid ega ilusat merd. Aga see maa on siiski väärt, et teda sõbralikult patsutada ja öelda: aeg on ärgata!


Enda arvamus: Ma olen juba pikemat aega mõelnud, et tegelt nende Minu sarja raamatutele hinnangu andmine oleneb väga sellest, kas see riik, mille kohta raamat kirjutatud, meeldib sulle või ei. Moldova (ja Rumeenia ja Ungari ja Iisrael ja mõned veel) on minu jaoks täpselt sellised mõttetud, igavad riigid, kus kunagi midagi ei toimu ja niisiis oli mul juba enne lugemist suuuur eelarvamus. Läbi lugedes on lihtsalt kahju, et keegi peab sellises riigis elama. Muidu raamat kirjutamise poolest - mulle ei meeldinud see igav (ja viis peatükki pikk) poliitika teema. Ma ei tea neid poliitikuid ja ma ei saand suurt midagi aru ka sellest.

Hinnang: 5/10

2011 . 202
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime29/1/2011, 12:03

9.

Pealkiri: "Susannah' laul"

Autor:
Stephen King

Leheküljed: 471

Sisu: Midagi kummaliselt köitvat on selles poolvigases, sünges ja skisofreenilises laskuris, kelle keha ja vaim on kogenud aegade jooksul loendamatuid kannatusi, ent vähe rõõme - tema oma kaaslastega hoiab pinget üleval selles seitsmeköitelises saagas, mis tüürib järjest lähemale oma armageddonlikule lõpule.
Kui Susannah Dean satub suvel 1999 läbi võluukse Calla Bryn Sturgise äärealadelt New Yorki, on tema "deemon-emmest" parasiidil Mial mõttes ainult üks plaan: sünnitada oma "poisu" kindlaks määratud kohal Manhattanil, nagu on teda käskinud kurja Karmiinikuninga käsilased. Aeg tagant pressimas, järgnevad isa Callahan, varateismeline Jake ja rääkiv lemmik Oi Susannah'le ja Miale, et takistada sündmust, mis võib kiirendada nii Tumeda Torni kui ka seeläbi kõigi maailmade hävingut.


Katkend:

Mälestuste Maal on aeg alati Praegu.
Mineviku kuningriigis kell tiksub... kuid selle osutid ei liigu kunagi paigast.
Seal on Ülesleidmata Uks
(Oo, kadunud)
ja mälestus on võti, mis selle avab.

13. stants, neli, lk 405


Enda arvamus: See raamat oli kuidagi väga teistsugune, kui eelmised raamatud. Rolandist oli liiga vähe ja Jake'ist ja mu lemmiktegelasest Oi'st samuti. Ma ei saanud eriti hästi (eh, millest üldse Kingi raamatutes 'eriti hästi' aru saab?) aru Susannah'i ja Mia omavaheliselt ühendusest.
See, et King oli iseennast ka raamatusse kirjutanud oli vinge ja väga meeldis mulle see lõpuosa, kus oli lehekülgi kirjaniku päevikust. Sealt sai vähemalt teada, mille järgi tal need ideed kõik tulid. Ah, tegelikult ma loodan, et viimane osa on super.


Hinnang: 8/10

2011 . 179
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime1/2/2011, 15:10

10.

Pealkiri: "Minu Itaalia"

Autor: Kristiina Praakli

Leheküljed: 320

Sisu: Olen kindel, et Itaaliaga seostub igaühel midagi - olgu selleks siis Itaalia jalgpall, mood või toit -, kuid külmaks ei jäta see maa ilmselt kedagi. Selle raamatu kaante vahel on peidus minu Itaalia. Minu üleelamised immigratsiooniametis, armumine pestosse ja limoncellosse, suhted akadeemilises maailmas, valusad õppetunnid õhtusöögietiketi alal...
Minu Itaalia algab tegelikult Soomest, kulgeb läbi hallikates toonides ühiselamutoa salapärasesse ja kirevasse Genova vanalinna, seejärel põikab Põhja-Itaalia kaljudele ja kaluriküladesse, oliivisaludesse ja piiniametsadesse. Ma ei tea veel, kus ja millega minu Itaalia lõpeb.


Enda arvamus: Päris hästi oli mu meelest kõike kirjeldatud. Poliitikateema häiris jälle, sest ma ei ole võimeline sellest aru saama + need nimed ajavad mind segadusse. Aga eriti pole midagi selle raamatu kohta öelda. Tore, normaalne.

Hinnang: 8/10

2011 . 418
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime2/2/2011, 16:37

11.

Pealkiri: "Igavesti"

Autor: Alyson Noël

Leheküljed: 320

Sisu: Pärast kohutavat õnnetust, milles hukkusid tema ema, isa, õde ja nende koer Tulikas, näeb kuueteistkümneaastane Ever Bloom inimeste aurasid, kuuleb nende mõtteid ja teab neid puudutades nende tervet elulugu. Ta poeb kasvõi nahast välja, et vältida otsest kehalist kontakti ja oma selgeltnägijavõimeid maha suruda. Koos kahe sõbraga - Haveni ja Milesiga on ta oma uues keskkoolis veidrikuks tembeldatud. Ent kõik muutub, kui ta kohtab Damen Auguste'i.
Damen on inimeline, eksootiline ja rikas. Ta on ainus, kes suudab Everi peas müra ja juhuslikku energiat vaigistada, kasutades sedavõrd jõulist maagiat, nagu suudaks ta lausa Everi hinge piiluda. Kui Ever kistakse sügavamale Dameni ahvatlevasse saladuste ja mõistatuste maailma, on tal rohkem küsimusi kui vastuseid. Ja tal pole aimugi, kes Damen tegelikult on. Või mis ta on. Ainus, mida Ever teab, on see, et ta on Damenisse sügavalt ja paratamatult armunud.


Enda arvamus: Täitsa hirmus, kuidas mulle igakord, kui keegi Damen'i täiuslikkusest rääkis, judinad peale tulid, sest see meenutas liiga palju Edwardit. Kuigi Dameni täiuslikkusel oli loogilisem põhjus kui Edwardi omal.
Ma ei saa aru sõbrannadest, kes lähevad tülli mingi ilusa kuti pärast, kellega nad isegi ei suhtle.
Ja see raamat oli mu jaoks liiga maeitea.. lääge. Mingi kutt, kes ootab sajandeid oma unistuste tüdrukut, mõjub kuidagi nii imelikult. Lõpp mu meelest vajus üldse ära kuidagi. Ja enamvähem oli aimatav see ka, kes Damen tegelikult on või mis ta on. Mulle eriti ei meeldinud. Liiga lääge, yep.


Hinnang: 6/10

2011 . 625
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime8/2/2011, 10:00

12.

Pealkiri: "Iha"

Autor: Jelena Ussat¹ova

Leheküljed: 371

Sisu: Kui kaugele võib viia iha? Surma iha elu järele, ohvri iha kiskja järele, vampiiri iha tütarlapse järele, kes isegi ei kahtlusta, et üks meeleheitlik tegu muudab, kõik... Milleks on suuteline armastus, mis põhjustab piinu, aga millest loobumine viib mõistuse? Kas südame- ja mõistuse hääle vahel on võimalik valida...?

Katkend:

Lapsena meeldis mulle kujutleda ennast lõplikkuse seisundisse, lamasin ja kujutlesin, kuidas see on - elu ilma minuta. Kõik on - seinad, maja, voodi-, aga mind ei ole. Päriselt ei ole! Viisin end peapöörituseni. Pärast jooksin ema või isa juurde, kallistasin neid kõvasti-kõvasti, et veenduda - ma olen elus, minuta maailm eksisteerida ei saa.


15.peatükk, lk 291

Enda arvamus: See raamat ei meeldind mulle absoluutselt. Võib isegi öelda, et ma vihkan seda raamatut. Esiteks see loll vanamoeline suhtlemine ja käitumine. Teiseks see, et üks hetk vahtis Ma¹a Maksi kartlikult ja nad vaevu suhtlesid ja järgmine hetk oli juba suuuur igavene armastus. Enamus ajast nad jooksid millegi eest ära, istusid toas kinni või niisama paanitsesid. Gootid olid ka mingi imelikud tüübid. Veits õpetlik oli ka. Aga üldiselt jep ma vihkan seda raamatut, välja arvatud see üks lõik seal üleval.

Hinnang: 2/10

2011 . 528
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime8/2/2011, 15:52

13.

Pealkiri: "Kristiani teismeaastad"

Autor: Juha Vuorinen

Leheküljed: 291

Sisu: "Kristiani noorusaastate" järjes pannakse kiiver pähe ja kihutatakse aastasse 1984. Kristian on kõrvuni armunud ja peaks sügisel gümnaasiumi minema... Aga mida kuradit teeb ta siis isikliku kutsega homodiskol? Kus tutvub ta joomahullu-saaga legendaarse Pisi-Juhaga? Ja mis ajab terve Pesoste pere otseteed karuperse? See on Kristiani tänapäeva apokalüpsis.

Katkend:

"Mis isa põsega juhtus?"
"See on herilasehammustus," luiskas Hertta kiiresti.
"Herilasehammustus? Aga see on täitsa mingi sinika moodi," imestas Kristian.
"See on herilasehammustus," väitis Hertta.
Otto lükkas Hertta ja Kristiani karmil käel kõrvale ja astus peegli ette.
"Kurat, ongi herilasehammustus. See kuradi eit torkas mind herilasega näkku," vandus Otto.

4.peatükk, lk 67


Enda arvamus: Väga rõve raamat. Ma pole varem ühtegi nii rõvedat raamatut lugenud, aga peab tunnistama, et päris naljakas raamat ja lugemine läheb ka kiiresti. Meenutab natuke Bert'i päevikuid.

Hinnang: 6/10

2011 . 006
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime10/2/2011, 22:13

14.

Pealkiri: "Vampiiride akadeemia 2"

Autor: Richelle Mead

Leheküljed: 287

Sisu: Rose armastab Dimitrit. Dimitri vist armastab Ta¹at ja Mason annaks oma elu, et olla koos Rose'iga.
Püha Vladimiri Akadeemias on talvevaheaeg, kuid Rose'il ei ole peotuju. Ränga strigoide rünnaku tõttu on koolis häireolukord ja nüüd on akadeemias kaitsjaid nagu murdu - nende seas ka Rose'i ülikriitiline ema Janine Hathaway. Lisaks sellele, et Rose peab pidama maha võitluse emaga, mis on piisavalt halb, tuleb Rose'il silmitsi seista ka tõsiasjaga, et ta juhendaja Dimitri on kellelegi teisele silma heitnud, ning et sõber Mason on temast meeletult sisse võetud. Mis veel hullem, ta kogub läbi nende vaimse sideme Lissa armuelamusi tema poiss-sõbra Christianiga! Strigoid lähenevad ja akadeemia juhtkond ei kavatse riskida... Sellel aastal on Püha Vladimiri iga-aastane suusareis kohustuslik. Kuid sädelev talvemaastik ja peen suusakuurort Idahos loovad vaid illusiooni turvalisest pelgupaigast. Kui kolm sõpra otsustavad kuurordist pageda, et rünnata surmakülvavaid strigoisid, peab Rose nende päästmiseks ühendama jõud Christianiga. Ent kangelaslikkuse eest tuleb tihti maksta ränka hinda...


Enda arvamus: Mulle meeldis rohkem kui esimene osa. Tegevust oli rohkem ja põnevam oli ka. Kuigi mulle ei meeldi tavaliselt mingid ülininnunännununnud meestegelased, pean ma tunnistama, et Dimitri on armas, aga Christian meeldib mulle rohkem. Rose'i ema oli nõme. Aga muidu jah väga meeldis.

Hinnang: 9/10

2011 . 809


Leheküljed siiani: 4853
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime10/2/2011, 22:57

Ja Adrian 4eva! Very Happy

(Sry, ei suutnud taltsutada end. Very Happy)
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime15/2/2011, 22:10

nasicc - ma päris kaua mõtlesin, et mida sa mõtlesid Very Happy aga siis ma sain aru xD

15.

Pealkiri:"Purustatud õhuloss"

Autor: Stieg Larsson

Leheküljed: 680

Sisu: Göteborgi Sahlgrenska haigla erakorralise meditsiini osakonda tuuakse kaks raskelt vigastatud inimest. Üks neist on topeltmõrva eest tagaotsitav Lisbeth Salander. Tal on peas eluohtlik kuulihaav ja teda tuleb otsekohe opereerida. Teine on Aleksander Zalat¹enko - vanem mees, keda Lisbeth Salander on kirvega löönud. Milleniumi-sarja kolmas osa jätkub sealt, kus "Tüdruk, kes mängis tulega" lõppes. Lisbeth Salander jäi ellu, kuid tema probleemid pole kaugeltki möödas. Leidub tugevaid jõude, kes tahavad Lisbeth Salanderi lõplikult vaikima sundida. Samal ajal tuhnib Mikael Blomkvist Salanderi varjatud minevikus ja jõuab peagi tõe jälile. Ta kirjutab paljastava artikli, mis taastab Lisbeth Salanderi hea nime, kuid raputab valitsust, kapot ja kogu riigi alustalasid. Lõpuks ometi tekib võimalus Lisbeth Salanderil oma minevikuga lõpparve teha ja tõelisel õiglusel võidule pääseda.

Enda arvamus: Ma olen hirmus vihane selle inimese peale, kes seda raamatut pool aastat enda käes hoidis. Ma juba mõtlesin, et ma pean selle raamatu ostma, aga ma ei osta raamatuid..kunagi. Igatahes lõpuks ma sain seda lugeda ja mul oli teine raamat juba ammu meelest läinud ja vahepeal oli raske aru saada. Aga mulle väga väga väga meeldis. Nende raamatutega oli mu meelest nii, et esimene osa oli kõige igavam ja siis läks järjest paremaks. Koguaeg oli hästi põnev. Kuigi lõpp oli natuke noh vähetõenäoline, aga vahet pole. Väga väga hea.

Hinnang: 10/10

2011 . 054
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime20/2/2011, 01:34

16.

Pealkiri: "Hingring"

Autor: Doris Kareva

Leheküljed: 95

Sisu: Doris Kareva luuletused.

Katkend:

Meelega, meeletult
vajutan valupunkti,
kaevan välja Su nägu
mälu pimedust mõõtmest,
öövööndist.

See röögatus, vägivaldvalu
ei kaldu, ei kao -
mööda kalliskivide kilde
ma rooman haav-haaval ja selgeks
meelepimedust palun.

Ainult nõnda saab sõlmida
usku ja lunastust,
lootust ja lohutust -
ainult nii
võib kunagi tulla veel kevad.

lk 89, Võluaeg


Enda arvamus: Ma ei ole võimeline eriti luuletustest aru saama. Välja arvatud need "väljas sajab lumi õhtust hommikuni". Ega ma ei saanud nendest ka eriti aru. Kolm tükki oli selliseid, mida ma e n d a meelest mõistsin. See Võluaja luuletus oli parim. Kahjuks ma ei saa panna palju punkte raamatule, millest ma 100% mõistan vaid lauset "see raamat on trükitud ümbertöödeldud vanapaberile".

Hinnang: 5/10

2011 . 346
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime28/2/2011, 18:18

17.

Pealkiri: "Pöörane"

Autor: Cathy Cassidy

Leheküljed: 168

Sisu: Dizzy ema läks ära, kui tüdruk oli päris väike. Aga igal tema sünnipäeval saabub Dizzyle postiga midagi - kingitus või ema hoogsa käekirjaga kirjutatud postkaart. Sel aastal aga on lugu teistmoodi. Post ei too mitte midagi, kuid midagi imelist jõuab otse Dizzy ukselävele siiski. Midagi, mis paneb terve tema maailma pöörlema.

Enda arvamus: Ei meeldinud väga see raamat. Tegelikult ei saa isegi öelda, et ei meeldi, pigem nagu selline mõttetu ja igav ja samas natuke naljakas ka. Ma ei kujutaks ette, et ma ütleks oma ema kohta Storm või midagi. Aga ma ei oskagi eriti midagi öelda. Midagi põnevat selles küll pole.

Hinnang: 6/10

2011 . 190
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime28/2/2011, 18:30

18.

Pealkiri: "Delfiini laul"

Autor: Lauren St John

Leheküljed: 248

Sisu: Kooliekskursioonil juhtub Martine'i ja tema klassikaaslastega õnnetus, mille tagajärjel kukuvad lapsed haidest kubisevasse vette. Ühtäkki ilmuvad lainetest delfiinid, kes lapsed korallrahnudest ümbritsetud saarele viivad. Nüüd peavad merehädalised kuidagi ellu jääma. Kas Martine'i salajasest võluoskusest on kasu, et surmahädaga silmitsi seistes aidata nii loomi kui ka inimesi? Ja kas tema võimed on veel alles, kui tal neid kõige rohkem tarvis läheb?

Enda arvamus: Kah väga ei meeldind. Liiga muinasjutuline ja ma ei ole just eriline delfiinide fänn ja see, et need mehikesed ei olnudki väga kurjad muutis selle just selliseks totakaks õnnelikuks lasteraamatuks. Aga Martine'i anne on muidugi tore.

Hinnang: 7/10

2011 . 052
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime21/3/2011, 18:34

19.

Pealkiri: "Tume torn"

Autor: Stephen King

Leheküljed: 923

Sisu: Rolandi ka-tet jääb ühtseks, ehkki see on paisatud erinevatesse aegadesse ja ruumidesse. Susannah-Mia on viidud Dixie Pigist (1999.a suvel) sünnituskambrisse - tegelikult küll õudustekambrisse - Kõuekärgatuse Fedicusse; Jake ja isa Callahan ning Oi koos nendega on sisenenud, relvad käes, Lexi ja Kuuekümne esimese nurgal asuvasse restorani, omamata aimugi, kui palju vaenlasi neid ootab ja kui ohtlikud need on. Roland ja Eddie on koos John Cullumiga 1977. aasta Maine'is, otsimas kohta Turtlebacki tänaval, kus on tihti nähtud "sisseastujaid". Nad ihkavad meeletult tagasi teiste juurde, eriti Susannah' juurde, ent nad on siiski aru saanud, et maailm, kust nad põgeneda tahavad, on ainuke, millel on tähtsust.

Enda arvamus: Selle lugemine võttis ikka kõvasti aega. Ma ei loe tavaliselt ühtegi raamatut peaaegu kuu aega, aga hetkel on mul väga hea meel, et selle raamatuga läks aega. Korra kuskil raamatu keskel mõtlesin ma küll, et kuidas King sai üldse niimoodi teha nagu ta tegi, aga samas lõpus jällegi tekkis mõte, et jah just nii pidigi minema. Muide raamatu viimaseid sõnu ma aimasin, kuigi ma ei teadnud, kuidas need sinna lõppu oleks pidanud sobima, aga.. nagu King ise ütleb, siis Ka' on ring. Oeh tunne on peaaegu sama, mis Harry Potteri sarja viimase raamatu lugemisel. Ei oska nagu olla ja aru saada, et ma ei saagi enam rohkem lugeda ja kaasa elada. Juhiks tähelepanu ka sellele, et läbi selle sarja oli kõige olulisemaks numbriks 19. Ka minu enda elus on kõige tähtsamal kohal 19 ja 9 ning see raamat on 19. mida ma sellel aastal lugenud olen. Ka tore kokkusattumus. Aga sellest sarjast oli see kindlasti kõige parem raamat.

Hinnang: 10/10

2011 . 106
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime1/4/2011, 15:36

20.

Pealkiri: "Mahajäetud maja"

Autor: Diana Leesalu

Leheküljed: 285

Sisu: Kelder. Ma olin roninud mööda peenikeste metallpulkadega redelit kellegi keldrisse. Siis olin ma libastunud. Järelikult ma kukkusin. Alla. Aga kui sügavale? Kui sügavale annab nii kaua kukkuda? Ma ei kujutanud ette mitte ühtegi inimest, kellel oleks selline põhjatu kelder. Kuidas küll keegi viitsiks iga päev nii palju aega kartulite järele ronimiseks kulutada? See ei saanud olla kelder. Aga mis see siis oli?

Enda arvamus: Algusest peale üritasin sellele loole mingisugust loogilist seletust leida, aga iga leheküljega läks järjest rohkem muinasjutuks. Ei meeldinud eriti.

Hinnang: 5/10

2011 . 848
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime1/4/2011, 15:41

21.

Pealkiri: "Kes teisele auku kaevab"

Autor: Ann Granger

Leheküljed: 278

Sisu: Mida te teete, kui usute, et teie eksarmuke on oma naise mõrvanud? Just sellise küsimuse esitab Meredith Mitchellile Ursula Gretton, Bamford Hillis muistsel saksi matusepaigal töötav arheoloog lootuses, et Meredithi sõprus Cotswoldi peainspektor Alan Markbyga võiks tema dilemmale valgust heita. Meredithi pahameeleks lükkab
Markby Ursula kahtlustused Dan Woollardi naise kadumise suhtes
tagasi – kuni prügimäelt, mille lähedal Woollard ja Ursula
väljakaevamistel töötavad, leitakse naise laip...


Enda arvamus: Küllaltki huvitav oli isegi. Kuigi ma tahaks väga teada, kui vanad Meredith ja Alan on, sest mulle tundub, et umbes 40, aga ma ei tea ja see teeb kuidagi nii raskeks asja, sest nende suhe on väga kahtlane. Lugu ise oli isegi üsna üllatav ja huvitav, aga ma ei salli neid peategelasi.

Hinnang: 8/10

2011 . 443
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime8/4/2011, 15:42

22.

Pealkiri:
"Georg ja universumi salavõti"

Autor: Lucy & Stephen Hawking

Leheküljed: 305

Sisu: Triloogia esimeses raamatus kirjeldab Stephen Hawking põnevaid kosmoseretki, ühendades need teaduslike faktidega ja viimaste avastustega Universumi ja planeetide kohta. Kõige põnevamad on seiklused uusimate teaduslike ideede keerises koos superintelligentse arvutiga kosmos. Maapealsed värvikad koolisündmused toob lugejani teine autor - Stephen Hawkingi tütar Lucy.

Enda arvamus: Lugu ise oli muidugi üsna mõttetu, aga mulle meeldised seal vahel erinevad tekstid kosmosest ja muidugi pildid kosmosest olid ka hästi huvitavad ja ilusad.

Hinnang: 7/10

2011 . 47_Georg-ja-Universumi-salavoti-1-raamat-Stephen-Hawking-Lucy-Hawking
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime8/4/2011, 15:59

23.

Pealkiri: "Sündmused, mis vapustasid maailma"

Autor: Guido Ilves

Leheküljed:
429

Sisu:
Kuni 1963. aastani panid tuumarelva omavad riigid toime 562 tuumaplahvatust atmosfääris.Terve põlvkond kasvas üles kõrgendatud radiatsiooni tingimustes. Usa-s ja N. Liidus kasutati kümneid tuhandeid sõdureid katsejänestena, et uurida radioaktiise kiirguse mõju inimese organismile. Maapealsete katseplahvatuste ajal pidid sõdurid viibima plahvatuse keskmest kaugusel, mis seadis ohtu nende elu ja tervise, pärast aga sunniti marssima plahvatuse epitsentrisse.
Õigusemõistmise ajalugu on läbi aegade olnud julm. Keskajal hukkasid surmamõistetu elukutselised timukad, kusjuures hukatava surm pidi sageli olema aeglane ja piinarikas. Kuigi keskajal oli timukas üks tähtsamaid ühiskonnaliikmeid, põlati teda selle ametiga kaasnevate õuduste tõttu. Läbi sajandite on timukas olnud lausa müstiline figuur. Pole ime, et timuka amet on olnud seotud maagia ja salapäraste müütidega.
Läbi aega on poliitilistel, religioossetel või muudel põhjustel tapetud tähtsaid isikuid. Praegusel ajal on monarhide asemel demokraatlikult valitud peaministrid ja presidendid, kuid sellest hoolimata leidub ikka ja jälle rahuolematuid kodanikke, kes riigipead türanniks pidades üritavad atentaadiga maailma paremaks muuta.
N. Liidu lagunemine tuli kõigile välismaistele vaatlejatele ja isegi luureagentuuride bossidele üllatusena. Eksisid ka need, kes hoiatasid, et N. Liidu lagunemine võib kaasa tuua tohutut verevalamise. Need jõud, kes olid huvitatud N. Liidu säilitamisest iga hinna eest, jäid aga sõna otseses mõttes ajale jalgu.


Enda arvamus: Hästi palju sõda, N. Liitu ja poliitikat. Sellepärast natuke pettusin, sest tõepoolest suurem osa sündmuseid, mis siis nö maailma vapustasid olid seotud poliitika ja sõjaga. Samas oli väga huvitav viimane osa ("Skandaalid ja afäärid") ja ka tuumakatsetuste osa. Samas ma arvan, et väga palju nendest sündmustest ei ole siiski nii suured asjad, et oleksid kuidagi maailma vapustanud.

Hinnang: 8/10

2011 . 195
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime14/4/2011, 15:50

24.

Pealkiri: "Saffy ingel"

Autor:
Hilary McKay

Leheküljed:
205

Sisu:
Caddy on kõige vanem. Tal on käsil üheksakümne kuues õppesõidu tund ja ta on pööraselt sisse võetud oma sõiduõpetajast. Indigo on hea kokk ja elu ainsa poisina tüdrukute hulgas teda maha ei murra. Rose, kõige noorem, on sündinud kunstnik, teab täpselt, kuidas vanemaid ümber sõrme keerata. Ja endasse tõmbunud Saffy - ta lihtsalt otsib oma inglit.

Enda arvamus:
Ma ei suutnud aru saada selle loo mõttest. Miks see Saffy seda inglit taga otsis ja sellepärast nii pööraseks läks ja miks mingi kivist ingli pärast, lubasid vanemad ka igast imelikke asju teha. Tegelastest ei saanud üldse midagi teada. Väga segane ja igav raamat.

Hinnang:
4/10

2011 . 941
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2011 . Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 .   2011 . Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2011 .
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3Mine lehele : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 2011
» 2011
» 2011
» 2011
» 2011

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Keitu12-
Hüppa: