MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2011

Go down 
AutorTeade
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:16

Kood:
[i][b]Pealkiri:[/b]

[b]Autor:[/b]

[b]Lehekülgede arv:[/b]

[b]Sisu:[/b]

[b]Minu arvamus:[/b]

[b]Hinne:[/b][/i]


Pealkiri: "Kuidas elad, Ann?"

Autor: Aidi Vallik

Lehekülgede arv: 202

Sisu: Kolm nädalat 14-aastase Anni elust, mil tegelikkuses ja ta ema päevikus jooksevad rööbiti kaheksakümnendate punkpõlvkonna ning nende laste, praeguste teismeliste probleemid ja täiskasvanuks saamine.

Minu arvamus: Natukene nõmedad olid mõned kohad, aga muidu hästi kirjutatud.

Hinne: 6/10


Viimati muutis seda Murtagh (13/3/2011, 14:30). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:18

Pealkiri: "Mis teha, Ann?"

Autor: Aidi Vallik

Lehekülgede arv: 155

Sisu: Raamatust "Kuidas elad, Ann?" tuttav Ann Kees satub ootamatule keset üsna haktlast päritolu rahaga priiskavate klassivendade tegemisi ning tutvub võluva ja salapärase Gregoriga, kes talle aga ka mõnevõrra kummaline tundub.

Minu arvamus: See Gregor on nagu üli nõme tüüp, aga Ann'i isa meenutused olid head.

Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:21

Pealkiri: "Mis sinuga juhtus, Ann?"

Autor: Aidi Vallik

Lehekülgede arv: 247

Sisu: Anni peresse on oodata juurdekasvu. Sündimas on väikevend ning emal ja isal pole enam muu jaoks eriti aega. Õhkkond muutub aina närvilisemaks, kuni Annil on vaid üks soov: et kõik oleks nagu enne. Kohtunud veebi jututoas hämaraid jõude kummardava tegelasega, pöördub ta selle sooviga ka langenud inglite poole. Poolkogemata palutud palve kipub aga üsna hirmuärataval viisil tõeks saama.

Minu arvamus: Päris julm värk seal. Ann on veidike nõmedalt naiivne, aga muidu mulle suht meeldis.

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:24

Pealkiri: "Sõrmuse Vennaskond"

Autor: J. R. R. Tolkien

Lehekülgede arv: 458 + kaardid

Sisu: Raamatus “Sõrmuse vennaskond” jätkab Tolkien “Kääbikus” alanud teekonda Keskmaal. “Kääbikus” kirjeldatud sündmustest on möödunud aastakümned. Päev–päeva järel kuldab päike ühtviisi rahulikku Maakonda ja näib, et miski siin maanurgas ei saa kunagi muutuda. Kääbikud elavad oma igapäevastes askeldustes ja paistab, et neid ei puuduta karvavõrdki mujal maailmas toimuv. Aga tõsi on, et mujal on toimumas suured muudatused. Must Isand Sauron on taas tõusnud ning pöördunud tagasi oma iidsesse kindlusesse, Musta Kantsi Mordoris. Nimi pole võõras isegi kääbikutele, sest tumeda varjuna vilksatab see nende vanades lugudes. Vaenlane kogub jõudu. Vari hakkab Keskmaal kasvama. “Kääbiku” kangelase Bilbo Bagginsi noor sugulane Frodo siirdub koos lähimate sõpradega retkele, mille eesmärgiks on aidata Keskmaa Vabadel Rahvastel seista vastu Musta Isanda kasvavale väele. Et maailm ei kattuks teise pimedusega. Retkel liitub nendega ka teisi Keskmaa Vabade Rahvaste esindajaid. Moodustatakse Sõrmuse Vennaskond.

Minu arvamus: Hea raamat. Mulle on alati sellised meeldinud. Hästi kirjeldatud. Kuigi Sam ei ole mulle kindagi meeldinud, ei. Ta on nõme.

Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:29

Pealkiri: "Jää ja tule laul: Mõõkade maru; esimene osa: Teras ja lumi"

Autor: George R. R. Martin

Lehekülgede arv: 585 + lisa

Sisu: Jätkub George R. R. Martini eepiline saru "Jää ja tule laul", mis räägib eri suguvõsade kofliktidest ja heitlsutest karmis ja kõledas fantaasiamaailmas, mis on juba aastatuhandeid lahingutes ja katastroofides kannatanud.
Ellujäänud Starki järeltulijad on laiali paisatud. Robb sõdib lannisterlastega, Arja õpib sõjatsoonis ellujäämise kunsti, Sansa vaatab kõrvalt õukonnaintriige, Bran kaldub võlukunsti poole ning Jon peab valvet jäämüüril. Autor laseb oma tegelastel areneda ja muutuda ning see puudutab ka neid, keda ta on alguses näidanud lurjustena. Tema maailm muutub iga uue osaga üha keerulisemaks, täpsemaks ja ka kõhedamaks ning pakub lugejale üllatavaid pöördeid ja arenguid.

Minu arvamus: Suurepärane raamat! Paljud kohad olid väga üllatavad ning mõned tegelased saavutasid minu silmis palju parema koha. Daenerys on loll, nagu ikka, aga Tyrion muutub üha lahedamaks. Super.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:33

Pealkiri: "Isamaalaulud"

Autor(id): H. Adamson, B. Alver, E. Enno, A. Haava, L. Hainsalu, C. R. Jakobson-Linnutaja, J. V. Jannsen, R. Kamsen, L. Koidula, J. Kunder, K. Lepik, J. Liiv, M. Linnamägi, M. Lipp, K. Merilaas, H. Mänd, E. Niit, A. Reinvald, P-E. Rummo, J. Saar, A. Sang, H Suislepp, G. Suits, A. Suuman, V. Sõelsepp, K. E. Sööt, M. Under, D. Vaarandi, M. Veske, H. Visnapuu

Lehekülgede arv: 127

Sisu: Erinevate Eesti autorite laulud/luuletused

Minu arvamus: Mulle pole kunagi luuletused meeldinud.

Hinne: 3/10

Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:35

Pealkiri: "Uhkus ja eelarvamus"

Autor: Jane Austen

Lehekülgede arv: 354 + saatesõna

Sisu: Inglise kirjandusklassiku Jane Austeni (1775-1817) romaan, mis iroonilise realismiga puudutab maahärrasrahva eralu kakssada aastat tagasi, mehelesaamise raskusi, armastuse kaotusi ja võite.

Minu arvamus: Lihtsalt suurepärane. Ma suutsin selle raamatu jooksul armuda mr. Darcy'sse - ta on imeline!

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:37

Pealkiri: "Jane Eyre"

Autor: Charlotte Brontë

Lehekülgede arv: 445 + autorist

Sisu: XIX sajandi inglise realisti Charlotte Brontë mõneti autobiograafiline "Jane Eyre" on ühiskonnakriitiline romaan südi ning aruka orvu elust.

Minu arvamus: Samuti suurepärane raamat. Mr. Rochester - järjekordne super tegelane.

Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:39

Pealkiri: "Kõrboja peremees"

Autor: A. H. Tammsaare

Lehekülgede arv: 139

Sisu: Lugu Kõrboja Annast ja Katku Villust.

Minu arvamus: Hmm... mina ei tea nüüd. Igav oli suht.

Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:43

Pealkiri: "Brida"

Autor: Paulo Coelho

Lehekülgede arv: 222

Sisu: "Brida" on mu kolmas romaan, mille panin kirja üsna pea pärast "Alkeemikut". Jutustan siin loo noorest naisest, kes süüvib nõiakunsti ja erinevate maagiatraditsioonide kogemustesse. Käsitlen siin mitmeid mulle väga armsaid teemasid, nagu näiteks Suur Ema, paganlikud religioonid ja armastuse tajumused.
Kui ma enam kui 18 aastat tagasi selle raamatu kirjutasin ja Brasiilias avaldasin, oli selline teema nagu Jumala naiselik pale enamlikule inimestest väga võõras. Ometi märkasin ma aja möödudes arusaamade muutumist: inimesed on üha enam avatud maailma intuitiivsele tajumisele ning lasevad end üha enam peibutada ühiskonna kindlaksmääratud reeglitel. Nii, nagu kirjas raamatus: "Suurim, mida inimolend võib kogeda, on müsteeriumi omaksvõtmine."
Mul on tunne, et maailm on läinud müsteeriumi suhtes aina enam ja enam vastuvõtlikuks, ja nõnda, kallid lugejad, toon ma nüüd teie ette selle noore naise loo. - Paulo Coelho

Minu arvamus: Mulle ei istu see teema eriti, aga suht hea oli.

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:46

Pealkiri: "Nullpunkt"

Autor: Margus Karu

Lehekülgede arv: 367

Sisu: Probleemsest kodust ja halvast koolist pärit Johannesel õnnestub end ühte Tallinna eliitkooli sisse rääkida, kuid avastab peagi, et klassikaaslased on ta jõuliselt heidikustaatusesse taandanud. Kui Johannese elupüramiidi kolm peamist tahku - kodu, sõbrad ja kool - kokku vajuvad, mõistab ta, et on jõudnud nullpunkti. Nii töötab ta välja skeemi, kuidas saavutada populaarsus ja aktsept, ning hakkab seda mineviku survest ja oleviku löökidest hoolimata jõuliselt rakendama.

Minu arvamus: Hea raamat. Veidike nilbe küll, aga endiselt hea.

Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:48

Pealkiri: "Meisterdetektiiv Blomkvist"

Autor: Astrid Lindgren

Lehekülgede arv: 288

Sisu: Noorest Kalle Blomvistist ja tema meisterdetektiiviks saamise soovist.

Minu arvamus: Hea. Ei oska rohkem kommenteerida.

Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:53

Pealkiri: "Igavesti"

Autor: Alyson Noël

Lehekülgede arv: 320

Sisu: "Igavesti" on Alyson Noëli ülipopulaarse Surematute sarja esimene raamat. Sisenege lummavasse uude maailma, kus tõeline armastus ei sure kunagi...

Pärast kohutavat õnnetust, milles hukkusid tema ema, isa, õde ja nende koer Tulikas, näeb kuueteistkümneaastane Ever Bloom inimeste aurasid, kuuleb nende mõtteid ja teab neid puudutades nende tervet elulugu. Ta poeb kasvõi nahast välja, et vältida otsest kehalist kontakti ja oma selgeltnägijavõimeid maha suruda. Koos kahe sõbraga - Haveni ja Milesiga on ta oma uues keskkoolis veidrikuks tembeldatud. Ent kõik muutub, kui ta kohtab Damen Auguste'i.
Damen on imeline, eksootiline ja rikas. Ta on ainus, kes suudab Everi peas müra ja juhuslikku energiat vaigistada, kasutades sedavõrd jõulist maagiat, nagu suudaks ta lausa Everi hinge piiluda. Kui Ever kistakse sügavamale Dameni ahvatlevasse saladuste ja mõistatuste maailma, on tal rohkem küsimusi, kui vastuseid. Ja tal pole õrna aimugi, kes Damen tegelikult on. Või mis ta on. Ainus, mida Ever teab, on see, et ta on Damenisse sügavalt ja paratamatult armunud.

Minu arvamus: "Videvik" x "Igavesti". Hea, et ümber kirjutatud ei ole. Mulle meeldib, aga see sarnaneb minu jaoks liiga palju "Videvikuga".

Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime13/3/2011, 14:55

Kokku raamatuid loetud - 13
Lehekülgi - 3909
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime27/12/2011, 17:31

Andke mulle andeks, aga ma ei jõua neid siia enam kirjutada. xD Järgmine aasta jälle. Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2011 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011   2011 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2011
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 2011
» 2011
» 2011 .
» 2011

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Murtagh-
Hüppa: