MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2013

Go down 
AutorTeade
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2013 Empty
PostitaminePealkiri: 2013   2013 Icon_minitime27/1/2013, 14:37

1.

Pealkiri: Sügisball
Autor: Mati Unt
Lehekülgi: 184 lk.
Sisu: Mati Unt kirjeldab/kritiseerib Mustamäe elu läbi kuue tegelase, kes esialgu ei tundu üksteisega seotud olevalt, kuid lõpp räägib midagi muud..
Oma arvamus: Venis ja venis, ning lõpuks kui Eero Laura juurde sisse sadas läks asi huvitavaks..
Hinnang: 3/5


Viimati muutis seda Herbts (17/2/2013, 14:39). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime17/2/2013, 12:46

2.

Pealkiri: Keisri hull
Autor: Jaan Kross
Lehekülgi: 317 lk
Sisu: Romaan põhineb Vene armees teeninud ja 1812. aasta isamaasõjast osa võtnud Timotheus Eberhard von Bocki (1787-1836) kompromissitul võitlusel pärisorjusliku korra vastu.
Oma arvamus: Raamat oli selline mõnus, kuigi kui Jakob kirjutas Timo manifesti ümber oli küll selline vatti täis tunne, sest mitte millestki ei saanud justkui aru. Hiljem lugedes manifesti osasid oli küll päris kummaline avastada kohti, mida enda arust näed esimest korda.. Mulle peamiselt meeldisid need koha raamatust, kus Jakobil oli oma elu kah, mitte ainult Eeva ja Timo varju elu. Väiksest Jürist oleks võinud kah veidi rohkem juttu olla kui oli..
Hinnang: 3/5

3.

Pealkiri: Sünge jumalus
Autor: Bree Despain
Lehekülgi: 316 lk
Sisu: äikelinna pastori tütar Grace Divine teadis alati, et sel ööl, kui Daniel Kalbi kadus ja tüdruku vend Jude verisena koju tuli, juhtus midagi kohutavat. Nüüd on Daniel tagasi ja Grace peab valima: kas alistuda üha kasvavale armastusele Danieli vastu või jääda ustavaks oma vennale. Kui Grace Danieliga lähedasemaks saab, kuuleb ta, mis päriselt tol saladuslikul ööl juhtus. Ta peab päästma need, keda armastab. Aga selle hind võib tema jaoks olla liiga kõrge.
Oma arvamus: Libahuntide teema asi oli raamatus hoopis teisest küljest välja toodu, kui tavaliselt. Ja tegelikult isegi äärmiselt positiivsest küljest, sest polnud pidevat hundiks moondumise teemat, vaid hunte kui selliseid sai alles lõpus näha/lugeda/ette kujutada. Mind kohutavalt häisris raamatus Divine´de pere killustatus, aga samas oli see ka arusaadav.
Hinnang: 4/5

4.

Pealkiri: Näljamängud
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgi: 304 lk
Sisu: Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel.
Oma arvamus: Ma Jumaldan seda raamatut! Ma lihtsalt ei suuda ära oodata, kui saan võtta järgmised kaks raamatut kätte ja läbi lugeda. See raamat lihtsalt polnud mingi tavaline tiinekate raamat. Selles oli palju enamat, kui Peeta armastus Katnissi ja Katnissi pimedus armastusse. Selles oli nii psühholoogiat kui ka üldist kriitikat maailma suhtes. Kes selle raamatu kord kätte on võtnud, läbi lugenud, saaba aru, kui pekkis tegelik maailm on ja kui sarnane see raamat on tegelikult tegelikusega. Paralleele on palju.
Hinnang: 5/5 cherry


Lehekülgi kokku: 1121
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime4/3/2013, 19:45

5.

Pealkiri: Lahmatav leek
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgi: 320
Sisu: Eneselegi ootamatult on Katniss süüdanud leegi, mida ta kardetavasti lämmatada ei suuda ... ja võib-olla ei tahagi. Selleks ajaks, kui Katniss ja Peeta peavad suunduma Kapitooliumi julmale võidutuurile Panemi ringkondades, on panused kõrgemad kui kunagi varem. Katnissil ja Peetal tuleb ühegi kahtlusevarjuta tõestada, et nad on endiselt teineteisesse kõrvuni armunu, vastasel juhul on tagajärjed kohutavad.
Oma arvamus: vaata 6. raamatu juurest
Hinnang: 5/5 cherry

6.

Pealkiri: Pilapasknäär
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgi: 332
Sisu: Revolutsiooni edu sõltub Katnissi soovist hakata etturiks, võtta vastutus loendamatute elude eest ja muuta Panemi tulevikku. Selleks peab ta kõrvale heitma oma viha ja usaldamatuse. Temast peab saama ülestõusnute pilapasknäär – olgu isiklik hind milline tahes.
Oma arvamus: Kuna lugesin "Lahmatavat leegi" ja "Pilapasknääru" nii järjest on nad minu jaoks just kui üks raamat. Esimese hetkega, kui ma olin need läbi saanud, oli mul mõtteks, et need raamatud tuleks ära keelata. Lihtsalt sellepärast, et neis on midagi, mis võib inimesi tegelikult ka revolutsioonile õhutada.
Aga samas oli seal midagi hinge lähedast, et tahaks kohe, kohe raamatud uuesti kätte võtta ja läbi lugeda. Ja samas ma tean, et kui ma võtan need raamatud kätte, siis ma ilmselt ei suudaks ennast taas tagasi hhoida ja oleks neid jälle ühe-öö-lugemis-kiirusega..
Oleksin soovinud, et Effit olek raamatus natukese rohkem olnud ning Haymitch ning Cinna olid ka sellised kuidagi kauged kohati. Eriti viimases raamatus oli ainult Katniss ees ja Katniss taga. Kahju kohe, et ta üldse ei näinud midagi enda ümber. Aga samas seda ei saa ka etteheita, sest vaevalt, et keegi oleks tema olukorras osanud paremini käituda...

Mm ja ma muidugi ei saa unustada Katnissi ettevalmistusmeeskonda, kes olid lihtsalt ülimegasuper numpsikud. Nende nimesi mainiti nii vähe - või ma olin lihtsalt raamtust nii kaasa haaratud- et ma ei mäleta neid.
Okei aitab. muidu ma jäängi siia mulisema.
Hinnang: 5/5 cherry

7.

Pealkiri: Puhastus
Autor: Sofi Oksanen
Lehekülgi: 318
Sisu: Aliide Truu nimeline vanem naine elab üksinda Lääne- Eestis. Eesti on äsja iseseisvunud ja maareform alanud. Aliide tavalise päeva katkestab aeda minestanud 20-ndates Zara. Meelemärkusele tulles seletab Zara, et põgeneb oma vägivaldse mehe eest. See kohtumine tuletab Aliidele meelde noorusaja ning vägivaldse mineviku. Zara olukordki näitab, et tagakiusamine pole lõppenud, vaid leidnud endale uued vormid.
Oma arvamus: Nii palju vägivalda ja üldse jube raamat. Aliide liigne usk millessegi, mida ei ole, oli ülimalt häiriv. Üldse tundus raamat kohati imelik minu jaoks.
Hinnang: 2/5

Loetud kokku: 2091 lehekülge
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime8/3/2013, 22:08

8.

Pealkiri: Salaring: Riitus
Autor: L. J. Smith
Lehekülgi: 244
Sisu: Olles sunnitud kolima päikesepaistelisest Californiast süngele Uus-Inglismaale, igatseb Cassie taga oma vana elu. Sellest hoolimata tunneb ta kummalist ühtekuuluvust teismeliste jõugu liikmetega, kes hoiavad hirmuvalitsuse all kogu kooli. Teinud läbi riituse, saab Cassiest aastasadu New Salemit oma kontrolli all hoidnud nõidade grupi liige ja ta satub salaringi, mis on ühtaegu joovastav ja eluohtlik. Ent mõistatuslikku Adamisse armudes tuleb Cassie’l langetada raske valik ning üksainus vale liigutus võib maksta talle elu
Oma arvamus: vaata 10-nda raamatu juurest
Hinne: 4/5

9.

Pealkiri: Salaring: Vang
Autor: L. J. Smith
Lehekülgi: 229
Sisu: Cassie on nüüd ligitõmbava, populaarse ja surmava nõidade salaringi täieõiguslik liige. Ent võimu eest tuleb maksta ning see hind on suurem, kui Cassie aimatagi oskab. Tüdrukul tuleb teha rasked valikud ning murda pead küsimuse üle, kas anda järele oma ohtlikule armastusele ligitõmbava Adami vastu. Tunnetele järele andmine lõhuks aga ringi ühtsuse ning seda on neil vaja enam kui kunagi varem, sest nende vastas seisab müstiline jõud, kes ähvardab kogu linna...
Oma arvamus: vaata 10-nda raamatu juurest
Hinne: 4/5

10.

Pealkiri: Salaring: Vägi
Autor: L. J. Smith
Lehekülgi: 240
Sisu: Cassiel tuleb silmitsi seista oma saatusliku armastuse põhjustatud tagajärgedega, samal ajal aga tuleb tema ellu ka uus noormees ning Cassiel tuleb langetada rasked valikud. Kõigele lisaks jätkuvad New Salemi linnakeses müstilised juhtumid ning toimuv tekitab tõsiseid lahkhelisid ka nüüd uue liidri saanud Ringi sees. Nõiaring peab end kokku võtma, et koos ühisele vaenlasele vastu astuda, kuid kas see õnnestub, kui selguvad uskumatud tõsiasjad nende mineviku kohta?
Oma arvamus: Hea ja lihtne lugemine. Ma ei tea miks, aga mulle hakkas kohutavalt meeldima Nick ja okei algusest peale oli teada, et ta jääbi Cassiest eemale aga no oleks võinud talle siiski kellegi teise kaaslaseks kirjutada. Ja lõpp tuli liiga ruttu, oleks ikka tahtnud epiloogi või midagi, kus oleks üks lausejupikegi iga Ringi liikme kohta.
Hinne: 4/5



Loetud kokku: 2804 lehekülge.
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime15/6/2013, 23:15

11.
 
Pealkiri: Oksa Pollock: Viimane lootus
Autor: Anne Plichota & Cendrine Wolf
Lehekülgi: 432lk
Sisu: Sarja esimeses raamatus „Viimane lootus” hakkavad Prantsusmaalt Inglismaale kolinud Oksaga juhtuma imelikud asjad – näiteks süttib tema mõtte jõul kirjutuslaud põlema, kolimiskastide sisu paiskub laiali ning samal öösel tekib tüdruku kõhule kummaline märk. Pärast neid sündmusi pole Oksa elu enam endine. Küsimus on nüüd selles, kuidas viia tasakaalu tavalise koolitüdruku ja võluri elu. Slaavi juurtega vanaemalt Dragomiralt saab Oksa teada, et nende perekond on pärit nähtamatust Edefiast. Oksa on nende viimane lootus sinna veel kunagi naasta.
Oma arvamus: Raamatu idee on hea, kuid minu jaoks jäi midagi puudu, võimalik, et Oksa suhtumine oli liiga lapsik (mis oli tegelikult ülimalt loogiline) ja ilmselt oli raamat natuke noorematele suunatud.. Kuid iseenesest oleks võinud veidi rohkem olla salapära ja müstikat..
Hinne: 3/5
 
 
12.
 
Pealkiri: Ilus Pimedus
Autor: Kami Garcia & Margaret Stohl
Lehekülgi: 419lk
Sisu: Ühiselt suutsid Ethan ja Lena seista vastu kõigele, mida Gatlin neile näkku paiskas, kuid pärast traagilist kaotust hakkas Lena eemale tõmbuma ja asju salajas hoidma ning see pani nende suhte proovile. Ethan, keda piinavad kummalised nägemused, mida näeb ainult tema, kistakse üha sügavamale linnakese ajaloo sasipuntrasse ning ta jääb kinni lõputu rägastikuna laiuvate maa-aluste tunnelite ohtlikku labürinti, kus miski pole päris selline, nagu pealtnäha paistab.
Oma arvamus: Lena ei meeldi mulle üldse, vähemalt selles osas ei osand ta kena olla. Ethan see vastu oli kummaline, kohati ma tahtsin, et ta Liviga sügavamaid suhteid arendaks, kuid suur armastus on ikka see, mis peale jääb.. Linki asemel oleks võidud Ethanit ammustada, ning temast oleks võinud see imelik vampiir saada... Aga tegelikult ülimalt huvitav oli lugeda..
Hinne: 5/5

Loetud kokku: 3655 lehekülge.
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Sponsored content





2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2013
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 2013
» 2013 :):)
» 2013
» 2013
» 2013

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2013 :: Herbts-
Hüppa: