MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2013

Go down 
2 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: 2013   2013 Icon_minitime4/1/2013, 17:45

Üks


Autor : Scott Westerfeld
Pealkiri : Välised (Inetud #4)
Leheküljed : 408

2013 R135245

Sisu : Scott Westerfeldi “Inetutega” alanud sarja viimases raamatus on endine re¾iim langenud, kedagi ei tehta enam ilusaks udupeaks ja Tally on läinud elama vabasse loodusesse. Maailm on muutunud ning autor näitab, milliseks. Raamatu peateemaks on ilukultuse asemel kuulsusekultus. Peategelane Aya Fuse elab Jaapanis, kus hakatakse uuesti avastama kunagisi tavasid ja kultuuri – teetseremooniat, mangat – aga kõige tähtsam selles ühiskonnas on kuulsus. See, kui kuulus sa oled, määrab kõik – sellest sõltub sinu staatus ja see, kui kaugele sa elus jõuad. Aya ei ole eriti heas seisus, kuid siis kohtub ta tüdrukute kambaga, kelle eesmärgiks ongi võimalikult vähese kuulsusega elada. Aya otsustab kirjutada neist loo ning liitub sel eesmärgil kambaga. Selgub aga, et ta avastab palju rohkem, kui ta oodanud oli…

Arvamus : Väga vastuolulised mõtted selle raamatuga seoses. Algus oli kuidagi igav ja üldse see, et kogu seeria lülitus järsku ümber täiesti teisele tegelasele, oli kuidagi imelik minu jaoks. Keskel läks väga põnevaks ja kaasahaaravaks, aga alates Tally lisandumisest tegevusele läks kõik kuidagi üleliigseks ja mulle enam ei meeldinud, tekst ei olnud ka üldse huvitav enam. Üldiselt oli väga hea idee, aga midagi jäi minu jaoks puudu.

Hinne : 6/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 408
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime9/1/2013, 19:16

Kaks


Autor : Joss Stirling
Pealkiri : Ma leian su, Sky (Benedicts #1)
Leheküljed : 286

2013 R130842

Sisu : Oma hingesugulase leidmine pole kunagi varem nii ohtlik olnud.
Sky’l on salajane minevik. Matnud tõe oma traumaatilise lapsepõlve kohta sügavale sisimasse, on ta müsteerium isegi endale.
Uues koolis alustades silmab ta esimesena Zedi. Poiss kõmbib koridorides kui jumalasarnane olend surelike seas. Sky on rabatud, kui poiss tema vastu huvi tunneb, aga Zedi ja Sky jaoks on nende suhtes rohkem kaalul, kui tüdruk esialgu aru saab.
„Ma leian su, Sky“ on esimene raamat vendade Benedictide lugudest, mis räägivad eriliste võimetega perekonnast. Selles hingeliigutavas teoses põimuvad romantika ja müstika, ning lavale astuvad kangelased, kellesarnaseid pole enne nähtud.

Arvamus : Uhh, ma kohe ei tea. Ainus, mida ma kindlalt võin öelda, on see, et väga hästi oli kirjutatud, haaras kaasa ja oli väga huvitav. Idee seevastu oli kuidagi... väga videvikulik. Ma tean, et on imelik jälle Videvikuga võrrelda, aga no tõepoolest: salapärane ja karm poiss muutub järsku hoolivaks, tal on ebatavaliste võimetega perekond (kusjuures igalühel oma võime, mis on samuti juba mitmetes raamatutes esindatud olnud), igavese armastuse teema, mõtete lugemine, Sky sattumine "vaenlaste" kätte, kus Zed talle kohe appi tõttab, kuid tüdruk ikkagi haiglasse satub... jne jne jne. Hakkab vaikselt ära tüütama kogu see sü¾ee. Need sarnasused teiste raamatutega häirisidki, muidu oleks olnud kohutavalt nauditav teos, kui oleks originaalsem teema olnud. Ja teha sellest veel terve seeria... no ma ei tea, kuidas autor selle välja veab.
Lisaks käitusid Sky vanemad väga ebausutavalt, kui nad tütre Vegasesse viisid (pärast röövi ja taastumist).

Hinne : 6/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 694
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime12/1/2013, 19:12

Kolm


Autor : Rosemary Sutcliff
Pealkiri : Lohetapja. Lugu Beowulfist
Leheküljed : 64

2013 Beowulf

Sisu : „Beowulf” põhineb anglosaksi eeposel ning jutustab samanimelise sangari vägitegudest. Beowulf sõidab Taanimaale, et tappa taanlasi kimbutav koletis Grendel, kellest keegi polnud veel jagu saanud. Ta alistab ka Grendeli ema, hirmuäratava järvenõia. Naasnud kodumaale, saab Beowulfist oma rahva kuningas. Hiljem võitleb ta kohutava tulelohega, kuid peab võidu eest maksma oma eluga.

Arvamus : Pidime kooli jaoks lugema lastele mõeldud ümberjutustust ja minu jaoks oli seegi suhteliselt kohutav. Mulle pole eeposed kunagi istunud, aga see siin oli kuidagi eriliselt igav. See keelekasutus ja story plot ise... no ma kohe ei tea, kuidas seda väljendada. Ei meeldinud üldse. Ma küll ei mõista, milline laps seda lugeda sooviks.

Hinne : 2/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 758
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime19/1/2013, 18:35

Neli


Autor : Stieg Larsson
Pealkiri : Purustatud õhuloss (Millennium #3)
Leheküljed : 682

2013 R118096

Sisu : Göteborgi haigla erakorralise meditsiini osakonda tuuakse kaks raskelt vigastatud inimest. Üks neist on topeltmõrva eest tagaotsitav Lisbeth Salander. Tal on peas eluohtlik kuulihaav ja teda tuleb otsekohe opereerida. Teine on Aleksander Zalat¹enko - vanem mees, keda Lisbeth Salander on kirvega löönud...
Millenniumi-sarja kolmas ja viimane raamat jätkub sealt, kus "Tüdruk, kes mängis tulega" lõppes. Lisbeth Salander jäi ellu, kuid tema probleemid pole kaugeltki möödas. Leidub tugevaid jõude, kes tahavad Lisbeth Salanderi lõplikult vaikima sundida...

Arvamus : Mida uut ma ikka oskan öelda. Jätkuvalt väga meeldis, Stieg Larssoni stiil on nii kohutavalt paeluv ja huvitekitav, et raske on raamatut pooleli jätta. Tegelaste saatus jääb ka veel kummitama. Kohtuprotsessi kirjeldus oli ka nii kaasahaarav, et ma lihtsalt neelasin selle alla. Igati hea triloogia lõpetuseks, kuigi lugesin, et autoril oli plaanis seeria koguni vähemalt kümneosaliseks teha...

Hinne : 9/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 1 440
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime28/1/2013, 21:19

Viis


Autor : Tõnu Õnnepalu
Pealkiri : Paradiis
Leheküljed : 192

2013 R116703

Sisu : Paradiis on üks koht ja üks aeg. Koht – väike küla Hiiumaa läänerannikul metsa ja mere vahel, aeg – põhiliselt 1980. aastate lõpp. See aeg ja see koht jõuavad meieni kirjadena autorilt. Realistlikus, aga samas piibellik-müütilises laadis jutustavad need pihtimuslikud kirjad korraga autori enda, ühe küla ja seal elanud inimeste lugu.
Tõnu Õnnepalu maalib oma uues raamatus värvikaid pilte selle kauge ja üksildase paiga loodusest ja aastaaegadest, Paradiisi põliselanike veel tükati väga arhailisest elust, ning samas ka sellest lõbusast ajast 20 aastat tagasi, kui Eestisse tuli vabadus.
Raamatut ilmestavad omaaegsed mustvalged fotod ja Paradiisi kaart.

Arvamus : Kohati tulevad ette sellised lõigud, mis oleks nagu minu oma mõtete järgi kirja pandud ja on nii head, et tuli natuke aega enne edasilugemist lihtsalt mõelda.
Lõik, mida me lugesime eesti keele tunnis ja mille järgi ma otsustasin raamatu üldse läbi lugeda, oli sootuks teistsugune, kui raamat ise, nii et ma ootasin sealt midagi muud. Ikkagi oli see üpris hea ja kirjeldused ja keel väga omapärane, mis raamatu lõpuks võib-olla veidi ära väsitas ja lugemine raskemalt läks. Maakoha kirjeldus viis mõtted nii mitmel korral oma vanavanemate suvilale, kus hakkab kõik ka vaikselt rohtu kasvama ja inimesed ära kolima ja vanaks jääma.

Hinne : 6/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 1 632
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime28/1/2013, 21:39

Kuus

Autor : John Green
Pealkiri : The Fault in Our Stars [inglise keeles]
Leheküljed : 336

2013 R138308

Sisu : Despite the tumor-shrinking medical miracle that has bought her a few years, Hazel has never been anything but terminal, her final chapter inscribed upon diagnosis. But when a gorgeous plot twist named Augustus Waters suddenly appears at Cancer Kid Support Group, Hazel's story is about to be completely rewritten.

Arvamus : ................ John Green on juba teadaolevalt minu lemmikkirjanikest ja see teos oli lihtsalt vapustav ja nutmaajavalt geniaalne ja hea ja ma ei tea kedagi kes suudaks nii ideaalseid asju kirjutada peale John Greeni ja jumal küll kuidas saab nii perfektne asi olemas olla ja need laused ja need mõtted mis on nagu minu enda omad ja mõned laused mis ei lase edasi lugeda sest nad on nii head ja jäävad painama ja ma tahaks juba jälle seda raamatut lugeda kuigi ma sain selle läbi vähem kui päev aega tagasi.
Jumal tänatud, et ma selle ostnud olen.

Hinne : 10+/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 1 998
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime2/2/2013, 20:13

Seitse


Autorid : John Green ja David Levithan
Pealkiri : Will Grayson, Will Grayson [inglise keeles]
Leheküljed : 352

2013 R136838

Sisu : One cold night, in a most unlikely corner of Chicago, two strangers cross paths. Two teens with the same name, running in two very different circles, suddenly find their lives going in new and unexpected directions, culminating in heroic turns-of-heart and the most epic musical ever to grace the high-school stage.

Arvamus : Ma ei pea vist mainimagi, et John Green on mu lemmikkirjanikke ja tema teosed on lihtsalt vapustavad, aga nüüd avastasin enda jaoks ka David Levithani. Võib-olla raamatu põhiteema ei olnud mingi eriti eriline mõttesähvatus või originaalsuse tipp, aga see, kuidas see oli kirja pandud... Järjekordsed pisarad ja nii palju kohti, mis võtsid lihtsalt sõnatuks. Kaks hingematvalt hästi kirjutavat inimest kirjutasid koos midagi ülimalt head. Vaid algus tundus kuidagi pikalt sisse juhatavat.

Hinne : 8/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 2 350
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime2/2/2013, 20:19

Soovitan David Levithani One Day. :)
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime2/2/2013, 20:49

Hoidsin seda alles hiljuti raamatupoes käes, mõtlesin, kas osta või ei Very Happy Nüüd siis tean :)
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime2/2/2013, 20:53

Osta või mitte osta... osta. xD
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime9/2/2013, 21:02

Kaheksa


Autor : Nicholas Sparks
Pealkiri : The Notebook [inglise keeles]
Leheküljed : 239

2013 R117530

Sisu : Every so often a love story so captures our hearts that it becomes more than a story- it becomes an experience to remember forever. "The Notebook" is such a book. It is a celebration of how passion can be ageless and timeless, a tale that moves us to laughter and tears and makes us believe in true love all over again...
At thirty-one, Noah Calhoun, back in coastal North Carolina after World War II, is haunted by images of the girl he lost more than a decade earlier. At twent-nine, socialite Allie Nelson is about to marry a wealthy lawyer, but she cannot stop thinking about the boy who long ago stole her heart. Thus begins the story of a love so enduring and deep it can turn tragedy into triumph, and may even have the power to create a miracle.

Arvamus : Minu arvates on nii filmist kui ka raamatust liiga hea pilt maalitud. Väga ülehinnatud on kogu see jant. Tegelikkuses on tegu väga imala ja üpris pealiskaudse looga, mis on täis stereotüüpe ning ei paku midagi originaalset. Autor kasutab päris ilusat keelt ja kirjeldab hästi, aga ta üritab nii meeleheitlikult romantilist pilti luua, et asi kisub väga läilaks, kohati lausa absurdsuseni abstraktseks. Ei tea, mis pisaraid ja naeru ma siit leidma oleks pidanud. Ainus, mida see raamat minus tekitas, oli väga tugev üksinduse ja tühjuse tunne, seda siis, kui elavalt kirjeldati vanaksjäämist ja elu möödumist.

Hinne : 5/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 2 589
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime24/2/2013, 17:58

Üheksa


Autor : Oscar Wilde
Pealkiri : Dorian Gray portree
Leheküljed : 240

2013 R059261

Sisu : Oscar Wilde’i lugu moekast noormehest, kes müüb oma hinge igavese nooruse ja ilu saavutamiseks, on üks kirjaniku kuulsamaid teoseid. Wilde’ile iseloomulikus sädelevas ja epigramlikus stiilis kirjutatud lugu Dorian Gray moraalsest lagunemisest põhjustas esmailmumise ajal 1890 märgatava skandaali. Wilde’i süüdistati dekadentsis ja lugejate moraali rikkumises. Hiljem on teosest siiski saanud aegumatu klassika.

Arvamus : Meeldis väga. Ma ei saa seda küll nimetada üheks lemmikutest ja ka käest panemisel mingit suurimat vau-efekti ei tekkinud ja midagi justkui painama ei jäänud, aga oli siiski hästi hea lugemine. Huvitav ja kõikjalt leidis häid sõnastusi ja lauseid, mis korraks mõtlema panid. Tõesti hea, vaid kohati läks veidi venima.

Hinne : 8/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 2 829
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime4/3/2013, 19:28

Kümme


Autor : India Knight
Pealkiri : Kas sa ei tahaks mind?
Leheküljed : 268

2013 R053549

Sisu : "Kas sa ei tahaks mind?" on üksikemade Bridget Jones. Seksist siin juba puudu ei tule, aga peategelane Stella sellest paraku osa ei saa: tal on nimelt mõningad puudused. Ta on kolmekümnendate vales pooles, üksikema ning tema prantslaslik kuumaverelisus paneb täiskasvanud mehed kahvatama. Pole ka ime, sest kutid, kellega ta kohtamas käib, on kas eemaletõukavalt valgete hammastega solaariumi püsikliendid, kel püksiaugud kummaliselt punnitamas või kiilanevad ja vestelemisvõimetud paksukesed. Neist esimestel on kodus mustast satiinist voodilinad, teistel aga... abikaasad. Mida peaks üks tüdruk ette võtma?
Täites oma vaba aega Londoni poliitilselt kõige korrektsemas beebikoolis käimise ja allüürnik Franki lantimisnippide kogumisega, on ta hakanud tõsiselt kahtlema, kas tal eales veel tekib võimalusi kellegagi voodit jagada.

Arvamus : Loll kirjeldus on. Jätab kuidagi eriliselt pealiskaudse mulje.
Raamat polnud iseenesest mingi geniaalne teos, eks ta selline lihtne vaba aja lugemine oli, aga ei midagi meeldejäävat või erilist. Muidugi sarnaneb Bridget Jonesile nagu enamus naistekaid, kohati selline labasema huumoriga. Aga igati kena lugemine, mis seal ikka.

Hinne : 5/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 3 096
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime9/3/2013, 13:34

Üksteist


Autor : William Shakespeare
Pealkiri : Romeo ja Julia
Leheküljed : 192

2013 R129247

Sisu : Tragöödias „Romeo ja Julia“ tegi Shakespeare avastusretke ülevaimaks peetud inimtunnete alale. Noored armastajad pidid avastama armastuse kui absoluutse väärtuse. Ja nad avastasidki: armastus osutus nii kauniks, et jättis neil varju kõik muu. Selle avastuse ehtsus pandi raskele proovile. Katsumuste pinge tegi nad küpsemaks kõigist neid ümbritsevaist küpsetest inimestest. Nende armastus võitis surma.
Nii õnnestus Shakespeare´il luua kunstiteos, mis vastuolulisuse kiuste on saanud oma inimliku situatsiooni poolest iga takistusi võitva noore armastuse võrdkujuks, süttigu see mis tahes laiuskraadil.

Arvamus : Minu maitse jaoks on see natuke ülepingutatult üledramatiseeritud. Kindlasti on tegu suurteosega, juba puhtalt metafoorid ja riimid on omaette lugu, aga kogu see õhkamine ja ohkimine ja "kannatused ja piinad" ei olnud kuidagi tõetruu. Võib-olla näidenina, näitlejate poolt esitatuna kõlab see teistmoodi, aga kirjapandud teosena lugedes ei olnud üldse nii eriline. Asi on ehk ka maitses.

Hinne : 4/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 3 288
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime11/3/2013, 19:29

Kaksteist


Autor : John Green
Pealkiri : An Abundance of Katherines [inglise keeles]
Leheküljed : 228

2013 R136899

Sisu : When it comes to relationships, Colin Singleton's type happens to be girls named Katherine. And when it comes to girls named Katherine, Colin is always getting dumped. Nineteen times, to be exact.
On a road trip miles from home, this anagram-happy, washed-up child prodigy has ten thousand dollars in his pocket, a bloodthirsty feral hog on his trail, and an overweight, Judge Judy-loving best friend riding shotgun--but no Katherines. Colin is on a mission to prove The Theorem of Underlying Katherine Predictability, which he hopes will predict the future of any relationship, avenge Dumpees everywhere, and finally win him the girl. Love, friendship, and a dead Austro-Hungarian archduke add up to surprising and heart-changing conclusions in this ingeniously layered comic novel about reinventing oneself.

Arvamus : John Greeni raamatutest siiani halvim, võiks öelda, et isegi pettumus. Kohati oli huvitav ja naljakas ja muud sellist, aga sellist head sisu ja huvitavat tegevust ja emotsionaalseid tegelasi ei olnud kui muidu. Kuidagi pikaks venis see lugemine ja ei olnud nii hea kui ootasin. Tema teised teosed on sadu kordi paremad...

Hinne : 6/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 3 576
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime16/3/2013, 22:21

Kolmteist


Autor : J.K.Rowling
Pealkiri : Harry Potter ja tarkade kivi (Harry Potter #1)
Leheküljed : 264

2013 R038648

Sisu : Esimeses raamatus “Harry Potter ja tarkade kivi” ei tea Harry veel, et ta on võlur ning et võlurid olid ka tema surnud ema ja isa. Ta ei oska loitse, pole kunagi olnud lohe munast koorumise juures ega kandnud nähtamatuks tegevat mantlit. Ta on kogenud üksnes õnnetut elu koos oma hirmsa tädi, onu ja nende jõhkardist poja Dudleyga, kes ei taha võlukunstist midagi teada. Harry elab tillukeses panipaigas trepi all ning üheteistkümne aasta jooksul pole kordagi tähistatud tema sünnipäeva. See kõik aga muutub, kui öökull toob talle mõistatusliku kirja, milles Harryt kutsutakse imelisse paika, Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli, kus Harry leiab endale sõbrad, õpib võlukunsti kõigis selle ilmingutes, kuid peab ka astuma vastu oma kõige hirmsamale vaenlasele. Sellest kohtumisest sõltub rohkem kui Harry enda saatus...

Arvamus : Noh, sai ka umbes 100 korda läbi loetud Very Happy Ei suuda end sellest sarjast kaua eemal hoida, need raamatud on tõesti liiga head ja jäävad alati parimateks. Ei ole võimalik ära tüdineda, alati leiab midagi uut ja huvitavat.
Esimene osa, veendusin taas, on selline kergem, humoorikam ja veidi lapsemeelsem. Iga raamatuga hakkab olukord aina masendavamaks minema. Aga jätkuvalt on jube hää raamatusari, midagi pole öelda.

Hinne : 10/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 3 840
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime20/3/2013, 12:59

Neliteist


Autor : J.K.Rowling
Pealkiri : Harry Potter ja saladuste kamber (Harry Potter #2)
Leheküljed : 286

2013 R006940

Sisu : Järg raamatule "Harry Potter ja tarkade kivi". Dursley'd käitusid sel suvel nii vastikult ja alatult, et Harry Potter ihkas kogu südamest tagasi Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli. Aga just siis, kui Harry oma kohvreid pakkis, sai ta hoiatuse kummaliselt olevuselt, kelle nimi oli Dobby ja kes ütles, et Harry naasmine Sigatüüka kooli põhjustab hirmsa õnnetuse. Ja õnnetusi on tõesti tulemas. Harry teine õppeaasta Sigatüükas toob kaasa uusi katsumusi ja õudusi, nagu näiteks ülimalt edev mustade kunstide vastase kaitse õpetaja Gilderoy Lockhart, vaim nimega Mäuguv Myrtle, kes kummitab tütarlaste pesuruumis, ja Roni õe Ginny varjamatu jumaldav suhtumine. Kõik need aga jäävad tagaplaanile, kui koolis hakkavad toimuma saladuslikud sündmused ja keegi või miski hakkab õpilasi kiviks muutma. Kas see võib olla Draco Malfoy, Harry vana võistleja? Või on süüdlane hoopis Hagrid, kes kunagi mingi patu pärast koolist välja heideti? Ja kuidas õnnestub Harryl tõestada, et see ei olnud tema ise, nagu paljud õpilased kahtlustavad?

Arvamus : Ee, vabandust, aga see kirjeldus: "kiviks muutma". Misasja? Mis kiviks? Kiviks muutmisel ja kivistamisel on vahe sees või kuidas?!
Igal juhul oli mulje raamatust sama hea kui varasemalt on olnud, isegi ehk parem. Mis ma ikka lisada oskan, järjest armsamaks saab see seeria, eriti nüüd, kui uusi osi juurde tulemas pole.

Hinne : 10/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 4 126
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime20/3/2013, 17:12

Viisteist


Autor : William Shakespeare
Pealkiri : Hamlet
Leheküljed : 240

2013 R123006
(vale väljaande pilt, aga mis seal ikka)

Sisu : "Hamlet" on William Shakespeare'i näidend (tragöödia), mille peategelaseks on Taani prints Hamlet, kes haub kättemaksu oma onule, kes on tõusnud troonile, mõrvates oma venna, st Hamleti isa.

Arvamus : Parem kui "Romeo ja Julia", kuigi kuna ka siin suhteliselt kõik ära surid, tundus see natuke liiga draamatiline ja selles suhtes Rome ja Julia loole sarnane. Aga Hamelti monoloogid ja tegelaste vestlused tundusid intelligentsemad ja huvitavamad, nii et meeldis rohkem.

Hinne : 7/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 4 366
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: 4366   2013 Icon_minitime24/3/2013, 19:06

Kuusteist


Autor : J.K.Rowling
Pealkiri : Harry Potter ja Azkabani vang (Harry Potter #3)
Leheküljed : 360

2013 R007329

Sisu : Algab kolmas õppeaasta Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Koolis. Kooli saabunud lapsi ootab ees ebameeldiv üllatus. Azkabani võlurite vanglast on põgenenud ohtlik kurjategija ning kooli tuuakse vangivalvurid, kes on jubedamad kui vangid ise. Loomulikult satub Harry taas sündmuste keerisesse, kus talle on abiks truud sõbrad Ron ja Hermione.

Arvamus : Jätkuvalt minu lemmikosa seerias. Ma ei tea, ehk nüüd teised tunduvad sajandal korral läbilugemisel paremad, aga siiani on kolmas alati kõige rohkem meeldinud. Põnevus on nii suur, pinge on nii üles keritud, hästi huvitav sündmuste käik ja puha. Siriusest on ülimalt kahju. Ta on nii hea inimene ja Harryga nii lähedane JA SIIS KÕIK LIHTSALT RIKUTAKSE ÄRA EI MIKS PALUN.

Hinne : 10/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 4 726
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime31/3/2013, 21:45

Seitseteist


Autor : J.K.Rowling
Pealkiri : Harry Potter ja tulepeeker (Harry Potter #4)
Leheküljed : 602

2013 10119_1

Sisu : Harry neljas õppeaasta ei kujune sugugi vähem seiklusrikkaks kui eelmised. Mustad jõud tõstavad uuesti pead ning esmakordselt ilmneb see lendluudpalli maailma karikavõistluste ajal. Harryl pole aga palju aega selle peale mõelda, sest ka Sigatüüka koolis hakkavad toimuma põnevad sündmused. Kolme suurema võlurite kooli kasvandikud peavad panema proovile oma oskused ja nutikuse ning võitjat ootab ahvatlev auhind. Muidugi tegutsevad edasi kõik eelmistest raamatutest tuttavad tegelased, aga neile lisaks tuleb veel mitmeid värvikaid kujusid.

Arvamus : No mida ma ikka suudan lisada, jätkuvalt sama hea kui varem! Tegelikult läheb isegi paremaks iga lugemiskorraga.

Hinne : 10/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 5 328
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime14/4/2013, 17:34

Kaheksateist


Autor : J.K.Rowling
Pealkiri : Harry Potter ja Fööniksi ordu (Harry Potter #5)
Leheküljed : 855

2013 R022820

Sisu : Harryt ootab ees viies kooliaasta. Ta teab, et Voldemort on tagasi tulnud ja kardab, et kohe algavad tema hirmuteod. Esialgu aga ei ole sõnagi ähvardavast ohust ei “Päevaprohvetis”, mida Hedwig talle toob ega ka mugude uudistes, mida ta üritab onu Vernoni ja tädi Petunia telerist vaadata. Teadmatus muutub väljakannatamatuks, sest ka Roni ja Hermione kirjad on vihaleajavalt tühjad. Harry on valmis juba onu ja tädi majast põgenema, kuid siis satub ta mugude turvalisel tänaval vastamisi dementoritega ja ootamatud sündmused haaravad teda järjekordselt kaasa…

Arvamus : Vaatamata oma paksusele ei läinud igavaks, ja sama hiilgav nagu varem!

Hinne : 10/10

_________________________

Loetud lehekülgi siiani : 6 183
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime22/4/2013, 20:39

Üheksateist


Autor : J.K.Rowling
Pealkiri : Harry Potter ja segavereline prints
Leheküljed : 556

2013 R038823

Sisu : Uues raamatus ootab Harryt ees kuues kooliaasta ja ta soovib kannatamatult Dursleyde juurest minema saada. Sedapuhku on talle lubanud järele tulla Dumbledore ise. Mis on selle põhjus ja mida soovib Dumbledore talle näidata? See esimene üllatus ei jää viimaseks ja Harryl tuleb raamatu jooksul koos professor Dumbledoreiga nii mõnigi retk ette võtta. Lord Voldemort ja surmasööjad tegutsevad peaaegu varjamatult ning ohvreid on nii mugude kui ka võlurite seas.

Arvamus : Kolmanda raamatu kõrval teine sarja parim. Ma ei mäleta muidugi enam seitsmendat osa nii hästi, nii et ehk muudab see veel kergelt mu arvamust, aga tegelikult on kuues ikka äärmiselt hea. Lisaks kõigile seiklustele ja värkidele maagiaga on suhteid ka rohkem sisse põimitud. Ja no muidugi vastuseid küsimustele.

Hinne : 10/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 6 739
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime7/5/2013, 20:45

Kakskümmend


Autor : J.K.Rowling
Pealkiri : Harry Potter ja surma vägised
Leheküljed : 638

2013 R067544

Sisu : Harry Potteri sarja seitsmendas ja viimases osas ootab Harry Privet Driveil. Fööniksi ordu tuleb teda Voldemorti ja tema toetajate teadmata ohutusse kohta viima - kui see neil õnnestub. Mida Harry aga seejärel teeb? Kuidas viia lõpule see ränk ja pealtnäha võimatu ülesanne, mille professor Dumbledore talle usaldas?
Ülesandeks on hävitada Voldemorti allesjäänud varikätkid. Kunagi varem pole Harry tundnud end nii üksikuna ega seisnud silmitsi nii tumeda tulevikuga. Ta peab aga endas kuidagiviisi leidma jõudu, et alustatud ettevõtmine lõpule viia. Harryl tuleb jätta maha Jäneseuru soojus, turvatunne ja sõprade selts ning käia hirmu ja kõhklusteta oma rada...
Selles raamatus antakse vastused paljudele põnevust tekitanud küsimustele.

Arvamus : Äärmiselt hea nagu alati. Nii läbimõeldud seeriat on raske leida, kõik on nii hästi paika pandud ja väike salapära ja mõtlemismaa jääb ikka alles pärast raamatu lõpetamist. Internetist otsides imestasin, et Lavender Brown suri ära. Arvasin, et ta sai lihtsalt pureda Fenrir Greybacki käest, aga eks iga päev õpi siis midagi uut. Kahju :/

Hinne : 10/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 7 377
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime7/5/2013, 20:52

Kakskümmend üks


Autor : Molière
Pealkiri : Näidendid ("Tartuffe", "Don Juan" ja "Misantroop")
Leheküljed : 328

2013 R055334

Sisu : Molière'i tuntuimad komöödiad.

Arvamus : Kohustuslik oli lugeda vaid "Don Juani", aga kuna see meeldis mulle väga, lugesin teised kogumikus olevad näidendid ka läbi. "Misantroobini" jõudes läks ehk teema väheke korduma, kuid mulle meeldisid näidendid väga ja imestasin, et luulevormis kirjutatu nii väga peale võis minna :) Igati meeldis.

Hinne : 8/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 7 705
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime21/5/2013, 22:18

Kakskümmend kaks


Autor : Lauren Oliver
Pealkiri : Before I Fall [inglise keeles]
Leheküljed : 344

2013 R121078

Sisu : Pärast oma surma avastab Sam, et elab korduvalt üle oma surmapäeva. Kas see on vihje sellele, et tüdruk peab midagi muutma, et oma elu säästa? Või hoopis kellegi teise oma?

Arvamus : Ma ei teagi. See ei olnud nagu halb, aga venis ja ununeb kiiresti. Kohati oli huvitav, aga ideed oleks saanud palju huvitavamaks arendada. Kuigi õnnetunnet kirjeldas autor ülihästi.

Hinne : 5/10

______________________________

Loetud lehekülgi siiani : 8 049
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Sponsored content





2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2013
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2013 :):)
» 2013
» 2013
» 2013
» 2013.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2013 :: nastik0210-
Hüppa: