MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2013

Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: 2013   2013 Icon_minitime23/1/2013, 22:31

1.

2013 9789949271788

Nimi: Näljamängud
Autor: Suzanne Collins
Leheküljed: 304
Sisu: Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel.
Arvamus: Ma ei suuda uskuda, et selle lugemisega nii kaua venitasin. Raamatu sain juba novembri lõpus, kuid ajapuuduse tõttu jõudsin lugema alles jaanuari algul. Pole enam ammu midagi nii head lugenud. Kõik oli lihtne ja loogiline, ei pidanud kordagi lause paremaks mõistmiseks seda uuesti lugema. Idee oli suurepärane.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 304

---

2.

2013 Odede_ettekuulutus

Nimi: Õdede Ettekuulutus
Autor: Michelle Zink
Leheküljed: 448
Sisu: Kaksikõed Lia ja Alice Milthorpe on just äsja orvuks jäänud. Samuti on neist just äsja vaenlased saanud. Kui nad avastavad oma osa ettekuulutuses, mis on terveid põlvkondi õdesid üksteise vastu pööranud, leiavad tüdrukud end mõistatuste rägastikust, millesse on segatud tätoveeringulaadne märk, nende vanemate surmad, üks poiss, üks raamat ja lõputu hulk saladusi.
Arvamus: No ma lootsin midagi paremat, midagi palju paremat. Vahel läks huvitavaks, siis ootasin kannatamatult jälle peatüki lõppu, et raamat käest ära panna (mingi veider komme, et peatüki peab ära lugema). Ning see tundus kuidagi... Poolik. Ei saanudki aru, kuidas kogu see asi siis lõppenud oleks. Mulle meeldis, kuidas autor oli lahendanud teispoolsusel rändamise.
Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku: 304 + 448 = 752
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime24/1/2013, 16:51

3.

2013 Lahvatableek

Nimi: Lahvatab leek
Autor: Suzanne Collins
Leheküljed: 320
Sisu: Kõigile raskustele vaatamata võitis Katniss Näljamängud. Tema ja Peeta on imekombel ikka veel elus. Katniss peaks tundma kergendust ja olema õnnelik, sest lõpuks on ta ju naasnud oma perekonna ja vana sõbra Gale’i juurde. Ometi ei laabu miski nii, nagu Katniss sooviks. Gale hoiab temast eemale. Peeta on talle täielikult selja pööranud. Ja lisaks levivad kuuldused ülestõusust Kapitooliumi vastu – ülestõusust, mille alustamisele võisid Katniss ja Peeta kaasa aidata.
Eneselegi ootamatult on Katniss süüdanud leegi, mida ta kardetavasti lämmatada ei suuda ja võib-olla ei tahagi. Selleks ajaks, kui Katniss ja Peeta peavad suunduma Kapitooliumi julmale võidutuurile Panemi ringkondades, on panused kõrgemad kui kunagi varem. Katnissil ja Peetal tuleb ühegi kahtlusevarjuta tõestada, et nad on endiselt teineteisesse kõrvuni armunu, vastasel juhul on tagajärjed kohutavad.
Arvamus: Esimene osa meeldis mulle rohkem. See, mis areenil toimus, oli huvitavam, kui esimeses osas. Tegelikult ma ei oskagi hetkel oma arvamust avaldada. Hea oli, kuid midagi jäi nagu puudu.
Hinne: 7/10


Lehekülgi kokku: 752 + 320 = 1072

---

4.

2013 Pilapaskn%C3%A4%C3%A4r

Nimi: Pilapasknäär
Autor: Suzanne Collins
Leheküljed: 352
Sisu: Lõõmav tüdruk Katniss Everdeen on elus ja tema perekond väljaspool ohtu, kuigi nende kodu on hävitatud. Gale on põgenenud. Peeta on Kapitooliumis vangis. 13. ringkond on tõesti olemas. On mässajad. On uued juhid. Revolutsioon kogub jõudu. Täiesti ettekavatsetult päästeti Katniss julma Vaigistusveerandsaja areenilt ja täiesti ettekavatsetult on ta juba pikka aega osalenud revolutsioonis, ise sellest midagi teadmata. 13. ringkond on varjust välja tulnud ja seal hautakse plaane Kapitooliumi kukutamiseks. Paistab, et hoolikalt seatud plaanides on olnud mängus kõikide käsi, välja arvatud Katnissi oma. Revolutsiooni edu sõltub Katnissi soovist hakata etturiks, võtta vastutus loendamatute elude eest ja muuta Panemi tulevikku. Selleks peab ta kõrvale heitma oma viha ja usaldamatuse. Temast peab saama ülestõusnute pilapasknäär – olgu isiklik hind milline tahes.
Arvamus: Suurepärane! Nagu esimene osa. Lõpus tuli mul reaalselt pisar silma, kui Prim suri. Ta oli kahtlemata üks mu lemmiktegelasi. Ja Peeta on jätkuvalt armas.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 1072 + 352 = 1424
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime24/1/2013, 19:22

5.

2013 9789949901593

Nimi: Minu Taani
Autor: Mae Lender
Leheküljed: 256
Sisu: Kaheksa aasta eest poleks mulle pähegi tulnud võimalus valida elukohaks Taani. Masendav kliima, õudne keel, kummalised inimesed…ja ämblikest ma siis veel ei teadnudki. Ent mõni kuu hiljem ma just siia jõudsingi – praktiliselt üleöö, mitte enam esimeses nooruses, illegaalina, konkreetse töökohata. Lisaks sattusin oma ebakindlas staatuses elama Saksamaa-Taani piirile nii lähedale, et piirivalvurite autod ja vormiriietus vilksatasid silme eest mööda mitu korda päevas.
Minu Taani ei ole Kopenhaagen, ei ole üliõpilaslinnakud koos metsikute pidudega, ei ole ilmatukuulus Roskilde festival, ei ole lustimine Tivolis, Legolandis või BonBonLandis. Minu Taani on üks pisike nurgake Lõuna-Jüütimaal, mille süda tuksub omas rütmis ja kus kõike vana on rohkem kui uut. Siin on metsikud hobused, ekstsentrilised vanaprouad-härrad, lõputu seltsielu, lossid ja prints Joachim ning loomulikult Jakob oma koleerilise õe Helgaga. Siin olen ma leidnud armastuse selle tusase tuulisevõitu maa, tema rahulike pikatoimeliste inimeste… ja võib-olla iseendagi vastu.
Arvamus: See oli minu esimene nö reisiraamat. Kõige parem polnud, kuid kõige halvem ka mitte, nii mõnigi asi oli väga hästi kirjeldatud ja huvitavaks tehtud, vahel tundsin endas soovi paar lehte edasi keerata. Täiesti keskmine raamat.
Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku: 1424 + 256 = 1680

---

6.

2013 1s1f77

Nimi: Ma olen ikka teiega
Autor: Peter Pohl
Leheküljed: 192
Sisu: Hästi kirjutatud üsna sünge raamat 15-aastasest tüdrukust Annast, kes on suremas ajukasvajasse. Raamat on psühholoogiliselt huvitav ja mõjus. Autori taotluseks on anda lugejale julgustust ka väljapääsutus olukorras. Karmi reaalsust rõhutab ka haigusloo väljavõtete pikkimine peatükkide vahele. See on tõsine ja traagiline kirjandus, mis osale lugejale mõjub hingekarastusena, puhastustulena.
Arvamus: Seda, kas ta just hästi kirjutatud on, ma öelda ei oska. Olen lugenud ka paremini kirjutatud raamatuid. Kuid sisu oli hea, mõtlema pani küll. Mulle meeldis "Enne kui ma suren" rohkem.
Hinne: 6/10

Lehekülgi kokku: 1680 + 192 = 1872

---

7.

2013 Kaunis-kurjus

Nimi: Kaunis kurjus
Autor: Rebecca James
Leheküljed: 304
Sisu: See on kaasahaarav lugu seitsmeteistaastasest tüdrukust, kelle elu muutub pöördeliselt, kui ta õde tapetakse. See on lugu uue õnne leidmisest ja selle kaotamisest. See on lugu ebaõiglusest, elu kummalistest keerdkäikudest ja kohtumistest, mis võivad elu muuta veel rohkem kui õe surm.
Arvamus: Mind üllatas see, kuidas Alice ja Katherine nii kiiresti sõpradeks said, aga no võimatu see ei ole. Ajas veidi segadusse, mis lapsest jutt käib, õnneks lõpus seletati kõik lahti. Ning Robbie meeldib mulle. Lemmikuks ei saanud, kuid musta listi ka ei läinud.
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 1872 + 304 = 2176


Viimati muutis seda Idu (1/8/2013, 02:31). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime25/1/2013, 16:28

8.

2013 Varin

Nimi: Värin
Autor: Maggie Stiefvater
Leheküljed: 416
Sisu: Grace on aastaid vaadanud oma maja taga metsas elavaid hunte. Üks kollaste silmadega hunt vaatab alati vastu. Ta tundub Grace’ile väga tuttav, aga tüdruk ei taipa, miks.
Samil on kaks elu. Hundina pakub ta sõnatut seltsi tüdrukule, keda armastab. Inimesena ei julge ta armastatule kunagi läheneda... Kuni praeguseni.
Kui Grace’i ja Sami armastus ilmsiks tuleb, peavad mõlemad võitlema, et Sam jääks inimeseks, mitte hundiks. Kuid see tähendab, et neil tuleb silmitsi seista armilise mineviku, hapra oleviku ja võimatuna näiva tulevikuga.
Arvamus: Raamatukogu riiulis näis see nii ahvatlev välja, seega mõtlesin, et võtan ja loen läbi. Algus oli üsna põnev ning kutsus edasi lugema, kuid keskelt läks igavaks ära, jätsin pooleli. Täna öösel lugesin läbi, lõpp oli täitsa huvitav, ilmselt võtan teise osa ka. Keskmine.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 2176 + 416 = 2592

---

9.

2013 Jaatunudvooras

Nimi: Jäätunud võõras
Autor: Kristiine Kurema
Leheküljed: 219
Sisu: Minavormis kirjutatud noorsoojutustus algab ootamatu õnnetusega – peategelane Maria kaotab oma ema. Milline näeb tema elu välja pärast seda? Kuidas ta tuleb toime leina, segaduse ja uute inimestega oma elus?
Arvamus: Mul läks selle lugemise ajal vist terve pakk taskurätikuid. No nii kurb oli, ja mina, kes kergesti iga asja peale nutma hakkab... Mnjah.
Siru meeldis mulle. Ja see, et ta psühholoogiks õppima läks, mind ilmselgelt ei üllatanud.
Üsna kurb ning mõtlema panev raamat. Sõnastus vahepeal veidi häiris, see ka, et otsekõne järel saatelauseid ei olnud põhimõtteliselt üldse. Mõnes kohas ei saanud aru, kes seda nüüd ütles.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 2592 + 219 = 2811
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime30/1/2013, 21:55

10.

2013 Fooniksiordu

Nimi: Harry Potter ja Fööniksi ordu
Autor: J. K. Rowling
Leheküljed: 856
Sisu: Harryt ootab ees viies kooliaasta. Ta teab, et Voldemort on tagasi tulnud ja kardab, et kohe algavad tema hirmuteod. Esialgu aga ei ole sõnagi ähvardavast ohust ei "Päevaprohvetis", mida Hedwig talle toob ega ka mugude uudistes, mida ta üritab onu Vernoni ja tädi Petunia telerist vaadata. Teadmatus muutub väljakannatamatuks, sest ka Roni ja Hermione kirjad on vihaleajavalt tühjad. Harry on valmis juba onu ja tädi majast põgenema, kuid siis satub ta mugude turvalisel tänaval vastamisi dementoritega ja ootamatud sündmused haaravad teda järjekordselt kaasa.
Arvamus: Ühel õhtul oli nii suur lugemisisu ning kuna raamatukokku pole ma ikka veel jõudnud, läks käiku kodus olev raamaturiiul. Pole enam umbes kaks aastat Harry Potterit lugenud, sai siis tolleaegne lemmikosa käsile võetud. Ei ole mulle kahjuks enam nii haarav, kui siis, kuid halb ka pole. Midagi jäi ikka nagu puudu.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 2811 + 856 = 3667
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime2/2/2013, 21:35

11.

2013 Palavik

Nimi: Palavik
Autor: Maggie Stiefvater
Leheküljed: 400
Sisu: Sam ja Grace on lõpuks koos, kuid peavad kokkujäämise nimel võitlema. Samile tähendab see silmitsi seismist oma hundiminevikuga, Grace’ile aga leppimist üha ebakindlama tulevikuga. Nende maailma on lisandunud uus hunt – Cole, kes oma valusa ja ohtliku mineviku pärast näibki eelistavat hundi elu inimese omale. Nii Sami, Grace’i kui ka Cole’i jaoks on elu lakkamatu võitlus kahe jõu – hundi ja inimese – vahel. Neid seob vastastikune armastus, kuid kas sellest piisab?
Arvamus: Täpselt, nagu eelmisel osal. Algus oli huvitav, keskel läks igavaks ja lõpp jälle huvitav. Lõpu pärast tahaks kolmanda osa ka ära lugeda, kuigi ma olen kindel, et Grace'iga saab kõik korda ja õnnelik lõpp.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 3667 + 400 = 4067
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime3/2/2013, 10:09

12.

2013 Lopupidu

Nimi: Lõpupidu
Autor: Heli Künnapas
Leheküljed: 184
Sisu: Kui Raili oma viimase gümnaasiumiaasta esimesel septembril haigutamiseni tuttaval Oodvere tänaval kooli poole sammub, ei oska ta aimatagi, kui huvitavaks tema elu peagi muutub. Kolkakooli on siginenud kaks uut abiturienti – tõmmu seltskondlik Marcus ja heledapäine veidi eraklik Roomet. Värske veri tuttavate poiste seas tekitab kohalike piigade hulgas üksjagu piidlevaid pilke ja konkurentsi, Marcusel aga on selge huvi just Raili vastu. Ja äkki muutuvad Raili elus kooli ja korvpallitrenni asemel tähtsaks hoopis teised asjad. Ta on armunud ja õnnelikum kui eales varem. Kuid peagi näitab end medali teine, märksa tumedam pool. Selgub, et Marcust ja Roometit seob minevik, mille nad tahaksid meelsamini olematuks teha...
Arvamus: Mulle ei meeldinud, ootasin midagi paremat. Marcus tuli mängu kuidagi liiga kiiresti, sealt edasi läks lihtsalt mingi mõttetu iba. Roometi lisandumisel läks veidi paremaks. Lõpp oli kergelt ootamatu, just raseduse osas.
Hinne: 3/10

Lehekülgi kokku: 4067 + 184 = 4251
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime4/2/2013, 19:30

13.

2013 2grammi

Nimi: 2 grammi hämaruseni
Autor: Diana Leesalu
Leheküljed: 168
Sisu: Raamatu eesmärgiks ei ole noorte armastuslugu, vaid pigem hoiatus sellest, kuidas kõik puruneb kildudeks, kui me ei saa kätte neid, keda tegelikult armastame.
Arvamus: Ma ei oskagi kohe midagi öelda. See oli midagi muud, kuidagi teistsuguses stiilis. Mulle meeldis.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 4251 + 168 = 4419
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime8/2/2013, 11:43

14.

2013 Vampiiripaevikud

Nimi: Vampiiripäevikud
Autor: L. J. Smith
Leheküljed: 240
Sisu: Elena on imekaunis ja populaarne keskkoolitüdruk, kes saab iga poisi, keda ta vaid soovib. Stefan on sünge ja müstiline noormees, kes proovib meeleheitlikult võidelda oma ihaga Elena vastu... seda tüdruku enda pärast. Ja Damon on seksikas ja ohtlik, ning teda kihutab tagant soov kätte maksta Stefanile – oma vennale, kes ta kunagi reetis. Elena avastab, et teda tõmbab mõlema venna poole. Kumma kasuks langeb tema valik selles surmavas armastuskolmnurgas?
Arvamus: Peale videvikku olen ma igasse vampiiriraamatusse eelarvamustega suhtunud. Lõpuks võtsin ennast kokku ja lugesin selle ikkagi läbi, pettusin. Ilmselt oli asi minus, kuid algus oli kuidagi igav ja veniv, lõpp kuidagi kiire. Keskmine.
Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku: 4419 + 240 = 4659
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime15/2/2013, 15:18

15.

2013 Inetud

Nimi: Inetud
Autor: Scott Westerfeld
Leheküljed: 415
Sisu: Scott Westerfeld'i noortesarja esimene raamat “Inetud” jutustab maailmast, kus kõik kuueteistkümneseks saavad noored opereeritakse välimuselt täiuslikuks. Raamatu peategelasel Tallyl hakkab see tähtis hetk kätte jõudma ning ta ootab seda õhinal. Pealegi elab tema parim sõber juba seda imelist, lõbusat ja muretut elu, kus üks pidu järgneb teisele ja ümberringi on ainult ilusad inimesed. Siis aga kohtub Tally Shayga, kes suhtub sellesse kõigesse hoopis teisiti. Shay kutsub teda koos endaga Varemetesse, kus elavad inimesed, kes ei taha Muutust läbi teha. Tally keeldub, kuid sellegipoolest viiakse ta ülekuulamisele asutusse, mille olemasolu ta enne ei kahtlustanudki. Ta peab valima – ta kas läheb Varemetesse ja reedab Shay ning sealsed asukad, või temast ei saa kunagi Ilusat. Tally otsus muudab igal juhul tema elu jäädavalt.
Arvamus: Ma ei tea. Idee iseenesest oli hea, kõik oli nagu korras, aga... No ma ei tea. Midagi jäi puudu, midagi oli valesti.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 4659 + 415 = 5074
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime17/2/2013, 12:29

16.

2013 Synge-jumalus

Nimi: Sünge jumalus
Autor: Bree Despain
Leheküljed: 318
Sisu: Daniel vaatas minu poole. Tema tumedad silmad uurisid mu nägu. Midagi oli neis liigagi tuttavates silmades teisiti. Ehk oli see viis, kuidas tänavalaterna oranžikas valgus tema pupillides vastu kumas. Või see, kuidas ta ainiti, kordagi pilgutamata, vaatas. Tema silmis peegeldus… nälg.
Väikelinna pastori tütar Grace Divine teadis alati, et sel ööl, kui Daniel Kalbi kadus ja tüdruku vend Jude verisena koju tuli, juhtus midagi kohutavat. Nüüd on Daniel tagasi ja Grace peab valima: kas alistuda üha kasvavale armastusele Danieli vastu või jääda ustavaks oma vennale. Kui Grace Danieliga lähedasemaks saab, kuuleb ta, mis päriselt tol saladuslikul ööl juhtus. Ta peab päästma need, keda armastab. Aga selle hind võib tema jaoks olla liiga kõrge.
Arvamus: Mulle tohutult meeldis, et pere oli usklik. Ei kohta neid raamatutes just tihti. Täitsa tore oli, kuid kümmet punkti päris anda ei saa. Need libahundid siin ja seal ajavad kergelt kopsu üle maksa.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 5074 + 318 = 5392

---

17.

2013 Neelatud

Nimi: Neelatud
Autor: Simon Holt
Leheküljed: 208
Sisu: Kui Reggie loeb salapärasest vanast päevikust neeljate kohta, peab ta neid vaid anonüümse nõdrameelse vaimsünnitiseks. Ent kui ta väikevend Henry hakkab veidralt käituma, on selge, et need olendid eksisteerivad ka väljaspool hullumeelse naise kujutlusvõimet, ning Reggie saab teada, mis juhtub siis, kui hirmudest saab tõelisus.
Oma lähedaste päästmiseks peab Reggie õppima, kuidas luupainajate maailmas ellu jääda. Suudab ta alla neelata oma hirmud, enne, kui need neelavad tema?
Arvamus: Mulle meeldis, et peategelaseks oli täiesti tavaline tüdruk, siiski pidi ta ise hoolitsema oma väikese venna eest, nagu igas kolmandas raamatus. Neeljad olid samas midagi uut ja huvitavat. Haaras kaasa, ma istusin kell kolm öösel raamatuga teki all ja lõpetada kuidagi ei suutnud. Iga lehekülje lõpus tekkis hirm, mis järgmisel leheküljel toimub ja sellist mõtet "see on kõigest raamat" enam ei eksisteerinud. Täielik fantaasia, kuid mulle meeldis. Väga.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 5392 + 208 = 5600
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime18/2/2013, 15:59

18.

2013 Pooripaev

Nimi: Pööripäev
Autor: Simon Holt
Leheküljed: 237
Sisu: Kuus kuud on möödas ajast, kui Reggie saab ühe räbaldunud päeviku lehekülgedelt teada neeljate olemasolust. Ajast, kui ta väikevend Henry hakkab loomi piinama ja pöördub tema vastu. Ajast, kui ta õpib, kuidas võita oma hirmud ja hävitab neelja, et päästa Henry. Nüüd, kui lähenemas on suvine pööripäev, jahivad neeljad teda ikka veel, aga vaid unedes – kuni ühel ööl muudab ootamatu külaline tüdruku luupainajad reaalsuseks.
Arvamus: Esimene osa oli parem, ilmselt mängis rolli seal see uus ja huvitav. Kui Reggie Quinni usaldama hakkas, oli lõpp juba ette teada. Need usaldatavad reedavad alati. Autori fantaasia on uskumatu, selliseid hirmuilme välja mõelda...
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 5600 + 237 = 5837
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime19/2/2013, 22:06

19.

2013 9789949476787

Nimi: Ma leian su, Sky
Autor: Joss Stirling
Leheküljed: 286
Sisu: Kui inglise tüdruk Sky oma uues Ameerika keskkoolis karmi kutti Zedi silmab, ei saa ta poissi enam oma peast välja. Poiss räägib Sky'ga tema mõtetes. Ta loeb Sky mõtteid... Zed on poiss, keda Sky peaks igavesti armastama. Sky pole vabanenud veel teda jälitavatest minevikuvarjudest, kui juba ähvardab tema tulevikku uus oht. Sky peab pimedusele vastu astuma, isegi kui see tähendab oma südame kaotamist.
Arvamus: Kui ma oleksin ainult esmamulje juurde jäänud, poleks ma siin selle raamatu arvamust kirja panema. Tegelikult ma ei oskagi midagi öelda. Mõnus ja kiire lugemine oli, ei jätnud nii sügavat muljet, kui oleks võinud.
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 5837 + 286= 6123
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime21/2/2013, 15:09

20.

2013 9789985325278.jpg

Nimi: Salaring: Riitus
Autor: L. J. Smith
Leheküljed: 245
Sisu: Olles sunnitud kolima päikesepaistelisest Californiast süngele Uus-Inglismaale, igatseb Cassie taga oma vana elu. Sellest hoolimata tunneb ta kummalist ühtekuuluvust teismeliste jõugu liikmetega, kes hoiavad hirmuvalitsuse all kogu kooli. Teinud läbi riituse, saab Cassiest aastasadu New Salemit oma kontrolli all hoidnud nõidade grupi liige ja ta satub salaringi, mis on ühtaegu joovastav ja eluohtlik. Ent mõistatuslikku Adamisse armudes tuleb Cassie’l langetada raske valik ning üksainus vale liigutus võib maksta talle elu.
Arvamus: Loll Faye! Loll! Ta hakkas mulle juba peaaegu meeldima. Algus oli täitsa normaalne ja kannatas edasi lugeda, kuid see nõiaks saamine oli veidi... Imelik. Ma oleksin seal küll ilmselt täiest kõrist karjunud, aga no kuna see oligi nii mõeldud, siis ma ei nori selle kallal. Vampiiripäevikutest oli küll kõvasti parem. Võib-olla loen isegi teise osa läbi, kerge huvi on.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 6123 + 245 = 6368
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime25/2/2013, 15:47

21.

2013 Igavesti

Nimi: Igavesti
Autor: Alyson Noël
Leheküljed: 320
Sisu: Pärast kohutavat õnnetust, milles hukkusid tema ema, isa, õde ja nende koer Tulikas, näeb kuueteistkümneaastane Ever Bloom inimeste aurasid, kuuleb nende mõtteid ja teab neid puudutades nende tervet elulugu. Ta poeb kasvõi nahast välja, et otseseid kontakte vältida ja oma võimeid maha suruda. Koos kahe sõbraga on ta oma uues keskkoolis veidrikuks tembeldatud – kuid kõik muutub, kui ta kohtab Damen Auguste’i.
Damen on imeline, eksootiline ja rikas. Ta on ainus, kes suudab Everi peas müra ja juhuslikku energiat vaigistada, kasutades sedavõrd jõulist maagiat, nagu suudaks ta otse Everi hinge piiluda. Kui Ever on sügavamale Dameni ahvatlevasse saladuste ja mõistatuste maailma kistud, on tal rohkem küsimusi kui vastuseid. Ja tal pole aimugi, kes Damen tegelikult on või mis ta on. Ainus, mida Ever teab, on see, et ta on Damenisse sügavalt ja paratamatult armunud.
Arvamus: Täielik jama. Peale teist lehekülge tekkis mul kiusatus juba raamat kapile visata ning see sinna jättagi. Läbi lugesin küll, kuid ei meeldinud. Lääge, kõik oli liiga etteaimatav.
Hinne: 3/10

Lehekülgi kokku: 6368 + 320 = 6688
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime27/2/2013, 16:03

22.

2013 Ilusad

Nimi: Ilusad
Autor: Scott Westerfeld
Leheküljed: 350
Sisu: Tally on nüüd ilusaks opereeritud ning jälle koos oma sõprade Shay ja Perisega. Nende elu koosneb üksnes lõbutsemisest, kuid ka ilusate seas on oma sõpruskonnad, millesse kuulumiseks tuleb vaeva näha. Tally ihkab saada Krimmide liikmeks ja grupi otsus lubatakse teatavaks teha kostüümipeol. Ootamatult aga ilmub peole Eriliseks maskeerunud Croy, kes tuletab Tallyle meelde tema endist elu londonlaste seas.
Tally leiab lõpuks koos oma uue sõbra Zane´iga kirja, mille ta on ise endale kirjutanud. Kirjaga koos on kaks tabletti, mis peaksid ravima ilusaks muutmisega kaasnevad ajukahjustused. Tally ei suuda küllalt kiiresti otsustada ning et Erilised on neid tabamas, neelavad tema ja Zane viimasel hetkel kumbki ühe tableti. Arvates, et nad on mõlemad nüüd terveks ravitud, hakkavad nad kavandama põgenemist Uus-Londonisse ja kutsuvad endaga kaasa veel rea Krimmisid. Kõik ei lähe aga jällegi nagu planeeritud.
Arvamus: Mulle meeldis teine osa palju rohkem kui esimene. Kõik oli loogiline ja lihtne. Idee on ikka tohutult hea.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 6688 + 320 = 7008
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime5/3/2013, 10:37

23.

2013 Fjdpn4

Nimi: Marley ja mina
Autor: John Grogan
Leheküljed: 344
Sisu: Tõsieluline lugu noorest abielupaarist, kes alustab kooselu, ning suurest, tobedast, parandamatust, aga armsast koerast, kes muutis kogu nende elu ja aitas nende perekonda kujundada. See pole vaid ühe koera ega koeraga pere lugu, vaid lugu inimestest ja loomast, kellel on ühine elutee selle juurde kuuluva kurbuse ja rõõmuga, helgete ja nukrate hetkedega. Raamatut lugedes on võimalik kõigest sellest osa saada.
Arvamus: Olin varem samanimelist filmi näinud ning paar nädalat tagasi siin teiste loetuid raamatuid vaadates sain teada, et on olemas ka raamast. Eile käisin raamatukogus ja küsisin, ehk neil on seda. Oligi!
Võin saladuskatte all öelda, et hakkasin nutma juba sada lehekülge enne raamatu lõppu. Südamlikult ja hästi kirjutatud. Ei puudunud ka huumor.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 7008 + 344 = 7352
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime30/3/2013, 16:19

24.

2013 Taiuslikelu

Nimi: Täiuslik elu
Autor: Mike Stewart
Leheküljed: 408
Sisu: Scott Thomas ise ei tea seda, aga ta on välja valitud. Mitte selle pärast, et ta on hea väljanägemisega või tark või et teda ootab ees särav karjäär Harvardis koolitatud kliinilise psühholoogina. Ei, Scott on välja valitud, sest tal on täiuslik elu – inimese jaoks, kellel on vaja elu, mida hävitada…
Arvamus: See on mu esimene sellist laadi raamat, mida olen lugenud. Detailid olid läbi mõeldud ja kõik oli kuidagi reaalseks tehtud. Midagi halba otseselt öelda pole.
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 7352 + 408 = 7760
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime31/3/2013, 19:31

25.

2013 Meeskesteadisussisonu

Nimi: Mees, kes teadis ussisõnu
Autor: Andrus Kivirähk
Leheküljed: 381
Sisu: Viimane mees, kes mõistab ussisõnu, mõtiskleb oma elu üle. Vanast ja vägevast metsarahvast on saanud abitud küla-elanikud; ajapikku on muistsete aegade teadmised ja oskused unustusse vajunud, asemele on tulnud uued ahvatlevad asjad.
Arvamus: Uskumatu raamat lihtsalt. Milline fantaasia...
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 7760 + 381 = 8141
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime4/4/2013, 16:37

26.

2013 2ry0xw8

Nimi: Salaring: Vang
Autor: L. J. Smith
Leheküljed: 230
Sisu: Cassie on nüüd ligitõmbava, populaarse ja surmava nõidade salaringi täieõiguslik liige. Ent võimu eest tuleb maksta ning see hind on suurem, kui Cassie aimatagi oskab. Tüdrukul tuleb teha rasked valikud ning murda pead küsimuse üle, kas anda järele oma ohtlikule armastusele ligitõmbava Adami vastu. Tunnetele järele andmine lõhuks aga ringi ühtsuse ning seda on neil vaja enam kui kunagi varem, sest nende vastas seisab müstiline jõud, kes ähvardab kogu linna.
Arvamus: Natuke parem, kui eelmine osa, kuid endiselt väga ligi ei tõmba.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 8141 + 230 = 8371
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime7/4/2013, 14:47

27.

2013 33ax6dj_th

Nimi: Salaring: Vägi
Autor: L. J. Smith
Leheküljed: 240
Sisu: „Salaringi“ triloogia viimases osas tuleb Cassiel silmitsi seista oma saatusliku armastuse põhjustatud tagajärgedega, samal ajal aga tuleb tema ellu ka uus noormees ning Cassiel tuleb langetada rasked valikud. Kõigele lisaks jätkuvad New Salemi linnakeses müstilised juhtumid ning toimuv tekitab tõsiseid lahkhelisid ka nüüd uue liidri saanud Ringi sees. Nõiaring peab end kokku võtma, et koos ühisele vaenlasele vastu astuda, kuid kas see õnnestub, kui selguvad uskumatud tõsiasjad nende mineviku kohta?
Arvamus: Nojah, nagu eelmised raamatudki. Ei midagi erilist, kuid mitte midagi kohutavat kah.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 8371 + 230 = 8601
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime1/8/2013, 02:24

Piinlik. Ma pole põhimõtteliselt kolm kuud ühtegi raamatut lugenud, ma ei teagi miks...

28.

2013 Potter6

Nimi: Harry Potter ja segaveriline prints
Autor: J. K. Rowling
Leheküljed: 558
Sisu: Lord Voldemort ja surmasööjad tegutsevad peaaegu varjamatult ning ohvreid on nii mugude kui ka võlurite seas. Harryt aga ootab uus õppeaasta ja ta soovib kannatamatult Dursleyde juurest minema saada. Sedapuhku on talle lubanud järele tulla Dumbledore ise. Mis on selle põhjus ja mida soovib Dumbledore talle näidata? See esimene üllatus ei jää viimaseks ja Harryl tuleb raamatu jooksul koos professor Dumbledore´iga nii mõnigi retk ette võtta.
Arvamus: See oligi raamat, mis ma üleeile õhtul läbi lugesin, pärast pikka lugemispausi. Tahtsin midagi tuttavat ja lihtsat. Ei pidanud pettuma.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 8601 + 558 = 9159


29.

2013 Potter4

Nimi: Harry Potter ja tulepeeker
Autor: J. K. Rowling
Leheküljed: 632
Sisu: Harry neljas õppeaasta ei kujune sugugi vähem seiklusrikkaks kui eelmised. Mustad jõud tõstavad taas pead. Esmakordselt ilmneb see lendluudpalli maailma karikavõistluste ajal. Harryl pole aga palju aega selle peale mõelda, sest ka Sigatüüka koolis hakkavad toimuma põnevad sündmused.
Arvamus: Parim. Teadsin küll ette, mis kohe juhtuma hakkab, kuid põnevus seest ära ei kadunud.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 9159 + 632 = 9791


30.

2013 Surmavagised

Nimi: Harry Potter ja surmavägised
Autor: J. K. Rowling
Leheküljed: 640
Sisu: Harry Potteri sarja viimases ja seitsmendas raamatus seisab Harry silmitsi raske ülesandega – leida ja hävitada Voldemori varikätkid. Samal ajal on olukord võlurite maailmas raskeks muutunud – seal märatsevad surmasööjad ning kiusatakse taga muguverelisi võlureid. Muidugi aga on Harryl abiks tema sõbrad Ron ja Hermione ning Fööniksi ordu liikmed. Harry Potter lugude seitsmendas osas saavad lugejad vastuse paljudele seni vastamata küsimustele.
Arvamus: Ma ei oska midagi öelda.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 9791 + 640 = 10431


31.

2013 9789949502592.jpg

Nimi: Viin su endaga, Phoenix
Autor: Joss Stirling
Leheküljed: 240
Sisu: Phoenix kuulub Kommuuni – ebatavaliste võimetega varaste gruppi. Tema sihtmärk on Yves Benedict, Londonit külastav Ameerika üliõpilane. Kuid selgub, et Yves on midagi palju enamat kui kõigest sihtmärk. Ta on Phoenixiga kokku määratud. Tema hingesugulane. Kommuunile kuulub Phoenixi minevik ja grupp tahab endale ka tema tulevikku. Kas Phoenixil õnnestub päästa poiss, keda ta armastab... ja iseend?
Arvamus: Ma lugesin kunagi sama autori raamatut "Ma leian su, Sky", mis mulle väga sügavat muljet ei jätnud, vastupidiselt sellele raamatule.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 10431 + 240 = 10671
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime5/8/2013, 02:16

32.

2013 0599627

Nimi: Minu Tšiili
Autor: Liisi Lõo
Leheküljed: 320
Sisu: Ma olin 16, kui läksin aastaks vahetusõpilaseks. 16aastaselt on inimene enda arvates kõige targem. Pole veel kujunenud ma-peaksin-mõtteviis, täiesti alles on ma-tahan-suhtumine. Eestis tundus, et keegi ei saa minust aru. Kuid alles Tšiilis, võõras keele- ja kultuuriruumis, sain tõeliselt teada, mida tähendab, kui keegi ei saa aru ühestki sinu sõnast ega mõista ka sinu käitumist. Sain endale uue pere rahulikus Tšiili linnakeses, kus kõik mitte ainult ei tea kõiki, vaid on omavahel ka suguluses. Oma pere kaudu ma muutusin. Muutusin nendele sarnasemaks, õppisin nende väärtusi, tegin need enda omaks. Õppisin, et kõik võib olla teistmoodi ja et see ei ole halb.
Arvamus: Seda raamatut mainis mu vanaema, kui me ükskord kogemata teistest kultuuridest rääkima jäime. Väga lihtne lugemine oli, mulle meeldis.
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 10671 + 320 = 10991
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime8/8/2013, 14:14

33.

2013 Eragon

Nimi: Eragon
Autor: Christopher Paolini
Leheküljed: 496
Sisu: Kui Eragon leiab metsast sileda sinise kivi, peab ta seda vaese talupoisi õnnelikuks avastuseks: võib-olla saab selle eest perele talveks liha varuda. Ent kui kivist koorub ilus, safiirsinine lohepoeg, mõistab Eragon peagi, et on komistanud pärandi otsa, mis on peaaegu niisama vana kui Impeerium ise.
Üleöö võtab tema lihtne elu onu Garrow´ talus pöörde ja ta leiab end hukatuslikust uuest maailmast, täis saatusekäike, võlukunsti ja võimu. Juhiks vaid iidne mõõk ja vana jutuvestja Bromi nõuanded, peavad Eragon ja noor lohe Saphira pääsema eemale ohtlikest väljadest ja tumedatest vaenlastest Impeeriumis, mida valitseva kuninga kurjusel pole piire. Kas Eragon suudab astuda legendaarsete Loheratsanike jälgedes? Impeeriumi saatus võib olla tema kätes...
Arvamus: Tahaks ka endale lohet...
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 10991 + 496 = 11487
Tagasi üles Go down
Idu
Kojamees
Idu


Female Postituste arv : 38

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime30/8/2013, 19:47

34.

2013 Vanem

Nimi: Vanem
Autor: Christopher Paolini
Leheküljed: 688
Sisu: Üks poiss... Kaks lohet... Maailm täis uusi seiklusi.
Pimedus katab maa... Kurjus valitseb... Kättemaksu aeg on käes.
Eragon ja tema lohe Saphira said jagu Vari Durzast. Tänu neile võitsid vardjad ja päkapikud lahingu Farthen Duris. Kuid endiselt valitseb Impeeriumi õel kuningas Galbatorix, kes on hävitanud Ratsanikud ja sihiks võtnud kogu Alagaësia alistamise.
Eragon rändab haldjate riiki Ellesmérasse, et võlukunstis ja mõõgavõitluses, Ratsanikule elutähtsates oskustes, veelgi vilunumaks saada. Ent kaos ja reetmine varitsevad igal sammul ja Eragon pole kindel, keda ta võib usaldada.
Samal ajal peab tema nõbu Roran koduses Carvahallis oma lahingut - lahingut, mis asetab nii tema kui Eragoni veel suuremasse ohtu.
Kas kuningas ja tema käsilased suudavad vastupanu lämmatada?
Arvamus: Ma pean kuskilt raha leidma ja kõik selle sarja raamatud endale koju ära ostma...
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 11487 + 688 = 12175


35.

2013 Brisingr

Nimi: Brisingr
Autor: Christopher Paolini
Leheküljed: 752
Sisu:  “Pärandi” sarja kolmandas raamatus seisavad Eragoni ja Saphira ees uued väljakutsed. Nende hirmuärataval vaenlasel, Alagaësia kuningal Galbatorixil on vardjate vastu uus relv – Murtagh ja tema lohe Astel. On aeg täita antud lubadused, sest kõigi rasside jõud on valmis viimaseks, otsustavaks lahinguks.
Arvamus: Kõige parem oli muidugi see, et
Spoiler:
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 12175 + 752 = 12927
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2013
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2013
» 2013 :):)
» 2013
» 2013
» 2013

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Idu-
Hüppa: