MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2013

Go down 
+2
Prince Kirameki
-Ene-
6 posters
Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: 2013   2013 Icon_minitime1/1/2013, 22:37

Vahepeal läheb endalgi sassi, kuidas raamatuid hinnata. Üritan mingi tabeli kokku panna:
10 punkti - kui palgapäev tuleb, lähen ostan selle raamatu koju riiulisse
9 punkti - väga mõjuv, aeg lausa lendas, korduv läbilugemine on vajalik, võib kinkida sünnipäevaks
8 punkti - kindlasti loen tulevikus veel sama raamatut või kasvõi lehitsen, kinkekaartide eest ostaksin küll ära
7 punkti - viimane piir, et vabatahtlikult minu raamaturiiulisse mahtuda
6 punkti - ajaviitelugemiseks sobib küll
5 punkti - etteaimatav, vahepeal natuke igav ja üksikute põnevate sündmustega. Või siis lihtsalt mulle ei jõudnud kohale. Teist korda enam ei loeks.
4 punkti - midagi vahepealset siis
3 punkti - lugesin läbi, sest paremat polnud teha
2 punkti - suurem osa lugemise ajast, olin ma lihtsalt ärritunud aga pingutasin lõpuni
1 punkt - jätsin raamatu pooleli, ei suutnud niipalju end piinata

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Universumi lõpu restoran
Autor: Douglas Adams
Lehekülgi: 351
Sisu: Kui kõik ruumi-, aja-, mateeria- ja eksistentsiteemalised küsimused on saanud vastused, jääb meid kummitama üksainus küsimus: «Kuhu me täna sööma läheme?»
«Universumi Lõpu restoran» pakub ülima gurmee-elamuse ja ometi kord ei järgne sellele hommikut, mille pärast peaksid süümepiinu tundma. Arthur Denti kosmoseodüsseia viib lugejad korraliku eine otsingul aja lõppu. Selle käigus saab kogemata ära muudetud ka kogu inimsoo tulevik...
Arvamus: Arvamus on sama, mis esimese osa kohta: ülemõistuse hea see ei olnud, ent autori fantaasiat ja sõnaseadmisoskust tuleb hinnata. Mulle meeldib eriti see, kuidas üks väike juhtum seotakse suurema sündmusega ühe lõigu jooksul ja rohkem sellele kordagi tagasi pöördumata.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 351


Viimati muutis seda -Ene- (5/7/2013, 14:32). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime2/1/2013, 11:55

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Viiskümmend halli varjundit
Autor: E. L. James
Lehekülgi: 520
Sisu: See romantiline ja haarav romaan mõjub vabastavalt, tekitab tõelist sõltuvust ning jääb alatiseks meelde.
Anastasia Steele, kes õpib ülikoolis kirjandust, intervjueerib edukat ettevõtjat Christian Greyd ja leiab, et mees on väga ligitõmbav, ent samas heidutav. Olles kindel, et nende kohtumine ei läinud hästi, püüab ta temast mitte mõelda – kuni Grey ilmub poodi, kus Ana töötab, ja kutsub ta välja.
Kogenematu ja süütu Ana on rabatud, et ta tahab seda meest. Ja kui too teda hoiatab, et parem oleks temast eemale hoida, tahab ta teda veelgi rohkem.
Ent Greyd piinavad sisemised deemonid ning vajadus kõike kontrollida on ta kinnisidee. Nad alustavad kirglikku armusuhet. Ana õpib tundma oma ihasid ning avastab ka sünged saladused, mida Grey peidab avalikkuse pilkude eest....
Arvamus: Ma lugesin katkendeid, mida avaldati Delfis ja siis ei jätnud see eriti head muljet. Kuna aga korterikaaslasel raamat olemas, mõtlesin läbi lugeda. Ja ikka ei avaldanud muljet. Ana "sisemine jumalanna" tundub olevat peast soe ning toimetamisel juurde lisatud. Varjundite mäng algab raamatu teises pooles, jättes jällegi mulje, et on lõpuks juurde lisatud ja minu jaoks on küll vahel näha Edwardi ja Bella liine. Ja kui ma tahan midagi erootilist lugeda, siis ma võtaksin pigem jällegi ette Maa laste sarja. Kui kolmas osa ka eesti keeles ilmub, loen lõpu läbi, sest kuigi ma tean mis seal juhtub, siis vahepeal võib ju lugeda roosat mannavahtu. Aga rohkem aega ma vist sellele kulutada ei taha.
Hinne: 3/10

Lehekülgi kokku: 351 + 520 = 871
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime3/1/2013, 21:15

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Elu, universum ja kõik
Autor: Douglas Adams
Lehekülgi: 341
Sisu: Üks kõige kentsakamatest juhtumitest elu, Universumi ja igasuguste muude asjade ajaloos leidis aset siin Maa peal just enne seda, kui Maa ära hävitati. Siiani oli inimkond elanud teadmatuses mitteasjakohastest infotükikestest.
Hoolikaim konsultatsioon Pöidlaküüdi reisijuhiga Galaktikas ja Universumi Lõpu restoraniga on jätnud miljonid teadmatusse sellest, miks ülejäänud Galaktika on alati vältinud Maad. Nüüd võib kõik avalikkuse ette tuua - ja veelgi enam.
Arvamus: Segadusseajav raamat. Vahepeal on nii tüütu, mitte milleski ei saa aru ja ma jään peaaegu magama. Teisel hetkel on aga jällegi huvitav, leheküljed sulavad ja kõik on klaarselge. No saa siis aru. Sõnaseadmisoskus on muidugi endiselt tasemel.

Pidu ja Krikkiti sõjalaev nägid oma rüseluses välja nagu kaks parti, kellest üks üritab parajasti teha teise pardi sisse kolmandat parti, samal ajal kui teine part üritab väga tõsiselt seletada, et ta ei tunne end kolmanda pardi jaoks veel valmis olevat ega ole kindel et ta mingit võimalikku kolmandat parti üleüldse just selle esimese pardi poolt tehtud tahab saada ja seda kindlasti mitte siis, kui ta - see tähendab teine part - on parajasti ametis lendamisega.

No kas pole geniaalne?
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 871 + 341 = 1212
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime4/1/2013, 20:48

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Talvehullus
Autor: Marianne Harju
Lehekülgi: 164
Sisu: Üks talv ja kuus head sõpra: lahutamatu paar Maribel ja Meelis, Maribeli armunud poeedihingega Robert, rikaste vanemate võsuke Erik, Maribeli parim sõbranna Kati ning modellist naistemagnet Kris, kes on Kati salajane ihalusobjekt. Kas nende kuue sõprus on piisavalt tugev, et panna vastu talve jooksul ilmsiks tulevatele salajastele tunnetele ja igaühe isiklikele probleemidele? Või on see liit määratud lagunema?
Arvamus: Algus oli midagi sellist, mida võib lugeda päris paljude teismeliste blogidest. Ühtegi sündmust polnud, kõik kulges lihtsalt kuhugi, segatud alkoholi ja sigarettidega. Uinamuina. Tegevus hakkas toimuma alles nii 30lk enne lõppu. Sissevaated eri tegelastesse olid küll mõnusad aga kui poleks eesmärki ka igavana tunduv raamat lõpuni lugeda, oleksin ma selle juba esimese mõnekümne lehekülje järel pooleli jätnud.
Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku: 1212 + 164 = 1376
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime4/1/2013, 20:56

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Sabrina ehk oli siin, kuid enam pole
Autor: Diana G. Gallagher
Lehekülgi: 176
Sisu: Mis on lahti? Ühtäkki satub Sabrina iga natukese aja tagant tõelisest elust juturaamatusse või telesaatesse! Mõni sekund hiljem vupsab ta pärismaailma tagasi. Seni pole keegi tema kummalisi kadumisi märganud. Aga kui kaua õnn talle naeratab? Sabrina on veendunud, et tegemist on Eksaminaatori järjekordse välkeksamiga. Ta ei leia kuidagi õiget lahendust, aga õhtul on rulluisurajal pidu. Mis siis saab, kui ta peaks uisutades äkitselt haihtuma? Kas teda ei peetaks pisinatuke veidrikuks? Veel hullem: iga minemavupsamine venib aina pikemaks. Kui see jätkub, siis võib Sabrina tõelisest elust igaveseks kaduda!
Arvamus: Story oli hea. Kui ma mäletan, siis Gallagheri omad ongi vist mu lemmikuimad Sabrina sarjast. Amanda on ka muidugi vahva tegelaskuju.
Hinne: 6/10

Lehekülgi kokku: 1376 + 176 = 1552
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime5/1/2013, 14:18

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Must vares
Autor: Reeli Reinaus
Lehekülgi: 224
Sisu: Liis läheb uude kooli ja saab seal tuttavaks Sethiga, lastekodus elava mustanahalise poisiga, keda ülejäänud õpilased kardavad ja põlgavad. Kuid Liisis tekitab Seth pigem huvi ning lõpuks õnnestub tal võita tagasihoidliku ja suhteid vältiva poisi usaldus. Usaldusest kasvab aja jooksul vastastikune hoolimine ja armastus, mida ei kõiguta isegi neid ümbritsev vägivald, rassivaen ja mõistmatu suhtumine.
Arvamus: Mõnikord ei ole ma aru saanud, miks Tänapäeva noorsooromaanivõistlusel üks töö teisest paremaks on hinnatud. Näiteks "Enesetapjad" tekitas minus küsimärke. Aga see raamat saavutas täpselt selle koha, mida vääris. Esiteks käsitles see teemat, mida pole varem Eesti noorsooautorid käsitlenud (ja mis on mu isa arvates ka võti võitmaks Tänapäeva noorsooromaani võistlust Very Happy ) aga see käsitles seda hästi ning tegu ei olnud sugugi ainult sellele keskendumisega, vaid oli ka teine korralik liin. Kui üldse millegi üle nina kirtsutada, siis lõpp...
Spoiler:
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 1552 + 224 = 1776
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime5/1/2013, 20:52

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Jäätunud võõras
Autor: Kristiine Kurema
Lehekülgi: 224
Sisu: Minavormis kirjutatud noorsoojutustus algab ootamatu õnnetusega – peategelane Maria kaotab oma ema. Milline näeb tema elu välja pärast seda? Kuidas ta tuleb toime leina, segaduse ja uute inimestega oma elus?
Arvamus: Muidu oli mõnus aga saatelausete täielik puudumine ning ka pikad monoloogid tegid vahepeal lugemise keerulisemaks. Mitmel korral ei saanud sotti, et kes nüüd täpselt seda ütles. Ajaline määratletus oli ka naljakas, aga muidu ei kurda. Mõnus.
Hinne:6

Lehekülgi kokku: 1776 + 224 = 2000
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime7/1/2013, 20:54

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Duubeltüdruk
Autor: Lea Arme
Lehekülgi: 168
Sisu: /netist leitud/ Lugu käib selle ümber, et ühel päeval kaob ära Marini õde Silva. Jäljetult. Teatatakse politseisse, uuritakse ise, aga ei midagi erilist. Ka Silva parim sõbranna ja klassiõde Kersti ning klassivend Rainer hakkavad muretsema ja annavad ka omapoolt abi. Lõpuks saavad nad teada, et viimati olevat teda nähtud koos vanema mehega, aga see on ka kõik.
Samal ajal ärkab Silva mingis ruumis ja proovib endas selgusele tuua, mis juhtus ja kus ta on. Mingi hetkel on ta rannas ja kolmandal korral ärkab ta võõra naise kodus..
Arvamus: Tahaks kirjutada kunagi loo, kus kõik politseinikud pole paksud, osavõtmatud ja mõttetud. Aga raamatust. Hea idee ja mõtlemapanev lugu, kuigi mõned asjad tekitasid küsimärke. Miks ei helistanud Elen kohe politseisse? Mis mäed - tegevus toimub ju Eestis! Vanamemme ja lapse vaatenurgad lisasid huvitava varjundi.
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 2000 + 168 = 2168
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime10/1/2013, 20:45

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Igavene öö
Autor: Chuck Hogan, Guillermo del Toro
Lehekülgi: 352
Sisu: Kaks aastat on möödunud sellest, kui pääses valla Tõves kirjeldatud viirus, ning terve maailm on täieliku huku äärel. On ainult öö, sest tuumatalve tingimustes suudab päike tungida läbi saastunud atmosfääri vaid kaheks tunniks päevas. See on ideaalne keskkond vampiiride paljunemiseks. Inimesi on massiliselt hävitatud, parimad ja helgeimad pead, rikkad ja mõjukad, ja seda hävitustööd on juhtinud Isand – muistne ja ülivõimas vampiir –, kes valib ellujääjaid alandlikkuse järgi. Järelejäänud inimesed on täielikult alistatud, koondatud laagritesse ning jagatud kaheks: ühed, kes sigitavad juurde inimesi ja teised, kellest toitub Isanda üüratu armee. Inimkonna viimane lootus on dr Eph Goodweatheri ümber kogunenud vampiirihävitajate salk, kes püüavad päästa Ephi poja Zacki ning maailmakord endiseks muuta. Ent hea ja halva mõiste piirid on juba hägustunud ning Isand on meister kasutama inimeste nõrkusi...
Arvamus: Mõnus lõpp. Ja üldse - väga hea jätk sarjale. Mulle meeldis ka see, et kolmas osa ei tulnud kohe järgi, vaid tehti ajahüpe. Selliselt tundus see veidi huvitavam ning loomulikum. Epiloog oleks võinud julgelt pikem olla, veelgi infot jagada. Sarja kokkuvõttes: vampiiris ei ole alati nunnud ja jumal tänatud!

Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 2384 + 352 = 2736
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime12/1/2013, 23:56

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Nahka kriipivad nädalad
Autor: Reeli Reinaus
Lehekülgi: 199
Sisu: Vaid juhus on see, mis raamatu peategelased Kleeri ja Rene kokku viib. Nende mõttemaailm, sõbrad ja tulevikusihid on liiga erinevad selleks, et kohtumine oleks võinud aset leida juhuse abita. Kui pealinnast suveks Tartusse põgenenud tüdruk satub silmitsi probleemidega, mida ta poleks osanud uneski ette näha, püüab ootamatult tema ellu ilmunud poiss teda eneselegi üllatuseks abistada. Paari nädala jooksul toimuvad sündmused muudavad nende mõlema väärtushinnanguid ja tulevikku. See on lugu elus oma kohta otsivatest noortest, muutumisest ja sellest, kuidas soovil teistest erineda ja vanematele vastanduda võivad olla traagilised tagajärjed.
Arvamus: Raamatu algul tundus, et Rene ja venna vahelise arusaamatuse põhjusele võinuks varemgi vihjata. Muidugi, raamatu edenedes sobitus see kenasti sinna, kus oli aga alguses oli siiski soov varem infot saada. Probleem, mille otsa Kleer sattus on kahjuks vägagi levinud ja loodetavasti mõeldakse nüüd rohkem, enne kui miskit tehakse.

Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 2736 + 199 = 2935
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime14/1/2013, 19:55

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Saladus
Autor: Rhonda Byrne
Lehekülgi: 198
Sisu: Eelmisel aastal kogu maailmas raamatumüügi edetabelite vallutaja! Sa hoiad oma käes Suurt Saladust... Seda sajanditevanust Saladust on põlvest põlve edasi antud, ihaldatud, peidetud, kaotatud, varastatud ja tohutute rahasummade eest ostetud. Seda teadsid nii mõnedki ajaloo suurkujud: Platon, Galileo Galilei, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ja paljud teised leiutajad, teoloogid, teadlased ja suured mõtlejad. Nüüd avalikustatakse Saladus kogu maailmale. „Saladusest õppides saad teada, kuidas sa võid olla keegi, kes sa olla tahad; saada kellekski, kelleks sa tahad saada, või teha seda, mida iganes sa tahad teha. Sa saad teada, kes sa tegelikult oled. Saad teada tõelisest hiilgusest, mis sind elus ees ootab.”
Arvamus: Mõnus lugemine, paneb mõtlema, mis vast ongi teose peamine eesmärk. Mõndade asjadega ma ei saa aga nõustuda. Nt see, et kõik halb sinu elus on sinu enda mõtete tulemus. Okei, teatud tasandil tõesti aga kas siis nt 3aastane mõtleb sellele, et keegi teda seksuaalselt ahistab ja lõpptulemuseks ongi seksuaalne väärkohtlemine või kas üldse laps on mõelnud juba emaüsas sellele, et võiks sündida perekonda, kus ta saab peksa? Vägistamisohver on ka selle loogika järgi vägistamise ära teeninud. Ning muidugi „Söök ei tekita ülekaalu kuni sa ei mõtle, et ta seda teeb.“ ja „Mõtle perfektseid mõtteid ja tulemuseks on perfektne kehakaal.“ Ehk siis, kui ma õgin kahe suupoolega burkse, rasvast tilkuvaid toite ja seda viis korda päevas aga ma mõtlen õigesti, on mu kehakaal perfektne(kui minu perfektsus on nt 50kg). Mnjh.

Muidu ma usun täitsa seda poolt, et oma unistusi peab suutma ete kujutleda ja positiivsed mõtted tõmbavad ligi positiivsust. Aga kindlasti ei ole see koguaeg nii ja elus on ka asju, mida ei saa mõjutada.

Selles raamatus olid oma tõeterad aga vahepeal oli ta minu jaoks liiga... universumilik.

Hinne: 4/10

Lehekülgi kokku: 2935 + 198 = 3133
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime16/1/2013, 20:30

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Armunäljaste festival
Autor:Evelin Kivimaa
Lehekülgi: 407
Sisu: Evelin Kivimaa romaan „Armunäljaste festival“ näitab rokkaritest sõpruskonda, kes otsustab, et edaspidi on kogu nende elu festival: pidev kulgemine ühelt muusikaürituselt teisele. Romaan vaatleb seda teekonda läbi 18 aasta. Keskne teema on elu mõte, mida iga tegelane otsib omal moel. Otsinguid mõjutavad probleemid ja tunded, millega keegi just kokku puutub: HIV-positiivsus, Downi sündroomiga lapse sünd, rahahimu, kehakaalumure, psüühikahäired, mittetunnustamine jm.

Raamat on varem armastusnovelle ja luulekogu ilmutanud Evelin Kivimaa esikromaan. Kokkuvõtvalt: Muusikafestivalid. Armastus. Seks. Elu mõte. Sulatatud juust. Siit leiab seda kõike. Mida ühelt raamatult veel tahta?
Arvamus: Tekitas tõsiselt vastakaid tundeid. Kui lugeda lihtsalt lehekülgede kaupa ja vaadata raamatut sarnaselt, et kõik osad eraldi, siis tekib veidike wtf tunne. Miks nii lühikesed peatükid? Miks kõik järsku korraga rasedaks jäävad? Miks sellest ja tollest pole rohkem kirjutatud? Mis üldse toimub? Kui aga vaadata tervikuna ja mida lehekülg edasi siis jookseb kõik kokku ning meeldis väga. Olen täiesti kindel, et selliseid rokipeere on ka reaalselt olemas.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 3133 + 407 = 3510
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime18/1/2013, 23:36

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Öine vahtkond
Autor:Sergei Lukjanenko
Lehekülgi: 404
Sisu:Hea ja halva vastasseis – kas kuulumine õigele poolele teeb sinu teod automaatselt õigeks? Kui vastasteks on vampiirid, nõiad ja manatargad, kas neid võib küsimata hävitada? Kui maagiline jõud mõlemal poolel on peaaegu võrdne ja tekib habras tasakaal; kui aluseks on arvestus “heategu annab õiguse pahateoks” – kas siis ei hägustu piirid hea ja halva vahel? Sergei Lukjanenko juba klassikaks kujunenud romaan kirjeldab maailma, mida tavaline inimene ei näe; maailma, mis on hoolimata mustast ja valgest maagiast nukralt tuttav ja võibki eksisteerida siinsamas. Seikluslikust raamatust on tehtud ka samanimeline film.
Arvamus: Hmm. Mulle meeldis see tasakaal hea ja kurja vahel, mulle meeldis kuidas inimesi vampiiridele lõunaks broneeriti, mulle meeldis kolm peatükki - igaühel oma oluline sündmus ja igaüks oluline järgmiseks osaks. Mulle ei meeldinud, et algul kaks poolt sassi läksid, mulle ei meeldinud vahepealsed pikad sisemised vestlused, mulle ei meeldinud... ma ei oskagi täpsemalt öelda. See ei olnud läbivalt nii põnev nagu võiks oodata aga samas mitte ka nii halb, et raamatu käest viskaks. Võtan järgmised osad, loen need ka läbi ja siis kujundan oma arvamust edasi.
Hinne: 6/10

Lehekülgi kokku: 3510 + 404 = 3914
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime19/1/2013, 15:21

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Muinasjuttude võlumaailm
Autor:Karin Hansson
Lehekülgi: 261
Sisu:Autor kutsub teid, armsad lugejad, muinasjuttude võlumaailma, et selle kaudu paljutki elus taasavastada. Järgnevates muinasjuttudes tegutsevad linnud, loomad ning hea ja ülla südamega kangelased. Lood on südamlikud ja veidi legendilaadsed. Väikeseid vimkasid leidub nendes lugudes muidugi ka, sest ilma nendeta päris läbi ei saa
„Muinasjuttude võlumaailmas” on värvikirev ja ootamatu, seetõttu on selle raamatu lood just lastele ja lapsemeelsetele, mis aga ei tähenda kindlasti seda, et täiskasvanud sellest raamatust midagi taasavastada või tuttavlikku leida ei võiks.
On see ju muinasjutuline võlumaailm.
Arvamus: Ei mäleta, millal viimati ühte peamiselt lastele mõeldud raamatut nii tohutult kaua lugesin. Ma ei kujuta ette, kuivõrd lapsemeelne peaks täiskasvanu olema, et seda ülima naudinguga lugeda. Võib-olla voodiveerel lapsukesele iga õhtu üks muinasjutt lugeda, siis oleks tore. Aga muidu olid suurem osa lugudes liiga lühikesed ja arendust polnud. Õigemini, potentsiaali oli aga milelgipärast oli kärr-pläuh-läbi. Mitmed lood olid ka muudetud oludega vanad tuntud muinasjutud.
Hinne: 3/10

Lehekülgi kokku: 3914 + 261 = 4175
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime21/1/2013, 13:18

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Vägi
Autor:Rhonda Byrne
Lehekülgi: 250
Sisu: See on käsiraamat universumi suurimast jõust – Väest, et saaksid kõik, mida tahad. Ilma Väeta ei oleks sa sündinud. Ilma Väeta ei oleks meie planeedil ühtki inimest. Iga avastus, leiutis ja inimlooming tuleb Väest. Ideaalne tervis, suurepärased suhted, karjäär, mida armastad, elu tulvil õnne, vajaminev raha, et olla, teha ja omada seda, mida armastad – see kõik tuleb Väest.
Sinu unistuste elu on alati olnud sulle lähemal, kui oled arvanud, sest Vägi – mis toob sulle elus kõik hea – on sinu enda sees.
Et luua mida tahes, muuta mida tahes, on vaja vaid ühte asja . . .
Väge.
Arvamus: Kehtib kõik see, mis ma ütlesin esimese osa "Saladus" kohta ning põhimõtteliselt oli "Vägi" sama tekst teiste sõnadega. Positiivsus, plaanide seadmine, tänamine on suurepärased asjad ja neid tuleks rohkem teha. Aga seni, kuni autor ei selgita kuidas lapsed on ära teeninud rasked haigused, geneetilised haigused, kuidas kõikide hinnangul ülengi päikseline ja suurepärane inimene langeb mõrva ohvriks, seni olen ma skeptiline. Jah, ma olen edasi ka rõõmus ja üritan näha alati positiivsust, aga kui minu elus peaks midagi halba juhtuma, ja keegi seda raamatut lugenu tuleb kilkama: "Tead, see on sinu süü! Sa mõtlesid valesti, sa kutsusid kurja kaela! Tead, mõtle nüüd õigesti!" No ma loodan, et ta on endale väga kiired jalad mõelnud.

Üldiselt, mul on tunne, et inimene kes järgib ainult nende kahe raamatu tõekspidamisi, jätaks mulle tohutult ennastäis mulje. Ta ei huvitu kellegi teise muredest, kui keegi tahab rääkida midagi mis pole üdini positiivne, siis kasvõi jalutab minema või viib ilmtingimata jutu mujale. Uudiseid ei loe, sest seal on negatiivset. Rääkida võib ainult lilledest ja liblikatest.
Hinne: 3/10

Lehekülgi kokku: 4175 + 250 = 4425
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime22/1/2013, 21:04

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Päevane vahtkond
Autor:Sergei Lukjanenko, Vladimir Vassiljev
Lehekülgi: 394
Sisu: „Öised jahimehed” linnatänavatel. Vampiirid ja libahundid, nõiad ja manatargad. Need, kes tegutsevad tundidel, kui maale laskub pimedus. Need, kes on sajandeid vastu seisnud valgete maagide jõule. Sest nad teavad, et tasakaal peab säilima ja mõistavad, et Pimedus on sellele maailmale sama oluline kui Valgus.
Selles raamatus saab lugeja teada, kuidas toimib Pimeduse pool - Päevane Vahtkond. Kuidas püüab Zavuloni äraolekul juhtida Moskva Päevast Vahtkonda eestlasest must maag Edgar, mida tähendab mustadele vabaduse mõiste, kas Euroopa taevasse ilmub iidne draakon ja kas Teistsuguste maailmas on kohta kirglikule piire ületavale armastusele? Tegevus kulgeb suvisest Krimmist lastelaagrist Artek jäisesse Moskvasse ja aastatuhandevahetuse Prahasse, taustaks viited vene rockmuusikale.
Arvamus: Parem kui esimene osa. Alates kaanepildist ja lõpetades sisuga. Ehk seetõttu, et nn pahade poolt tavaliselt eriti ei kajastata, kuigi muidugi: Mustad ei ole pahad ja Valged ei ole head. Veidike kahju on küll sellest, et täiesti Mustadele see raamat ei olnud pühendatud. Oli ka sissevaadet Valgete ellu. Ent huvitav oli siiski. Eriti see Arteki "puljongi" söömine. Tahaks kolmandat osa ka... ja neljandat ja siis viiendat...
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 4425 + 394 = 4819
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime23/1/2013, 15:51

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Põrgulikud lõpuõhtud
Autor:Meg Cabot, Stephenie Meyer, Michele Jaffe, Kim Harrison, Lauren Myracle
Lehekülgi: 251
Sisu:Kardad, et lõpuõhtul sind hammustatakse? Kogumikus „Põrgulikud lõpuõhtud“ näitavad menukad noorteromaanide autorid, teiste seas Stephenie Meyer („Videvik“) ja Meg Cabot („Printsessi päevikud“) lõpuõhtut hoopis uuest, paranormaalselt halvast küljest. Need viis lugu, kus seiklevad vampiiri järglased ja deemonitega võitlevad inglid, on tõeliselt lõbusad. Pole vaja rentida limusiini ega korsetti – lõpuõhtu peab lihtsalt olema põrgulikult seksikas ja hirmsalt lõbus.
Arvamus: "Vampiiritapja tütar" - autorilt ootasin midagi paremat. Jutt oli lihtne, eriti meelde ei jäänud ja üldiselt selline... jama.
"Lillekimp" - Ahvikäpaga olid sarnasused olemas aga selline veidi kõhedusttekitav ja mõnus looke. Lemmik nr 3
"Madison Avery ja hall vikatimees" - jäi mulje, nagu Aversonile oleks öeldud, et ta saab sinna raamatusse lisada jutu ja ta otsustas poolelioleva raamatu lõpetamise asemel olemasoleva jupi välja pakkuda ja see võeti vastu.
"Sada suudlust" - pealkirja lugedes ei meenunud kohe, et millest juttu oli. Aga kui meelde tuli, siis üks mõnus looke. Sibby oli enam kui huvitv ja kõik ei olnud etteaimatav. Lemmik nr 1
"Põrgu maa peal" - lõpp oli natuke jama aga idee ja teostus meeldivad. Võinuks jällegi pikemalt olla. Lemmik nr 2
Hinne: 7/10

Lehekülgi kokku: 4819 + 251 = 5070
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime25/1/2013, 15:00

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Jumala lood
Autor:Andrus Kivirähk
Lehekülgi: 199
Sisu: Ahoi, ristirahvas! Siin on teile veidi kristlikku kirjandust! Ostke ja palvetage! Sest mis kodu see on, kust puudub jumalasõna? See pole kodu, vaid patupesa! Seda raamatut peab pereisa enne igat söögikorda valju häälega ette lugema ja kui mõni laps ei kuula ning tooli peal keerutab, siis ma saadan talle vistriku kintsu peale! Aamen!
Jumal, taevane valitseja
Arvamus: Kiviräha/u? nupukesed EPLi laupäevases lehes on ikka aastaid minu jaoks oodatuimad. Jumal isegi rohkem kui Ivan Orava mõtisklused. Ja sellesse raamatusse kõik kokku koondatud. Pole midagi kurta. Väga hea lugemine.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 5070 + 199 = 5269
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime26/1/2013, 20:06

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Kadunud oaas
Autor:Paul Sussman
Lehekülgi: 495
Sisu:Aastal 2153 eKr viivad kaheksa Egiptuse preestrit saladuskatte all kõrbesse kummalise objekti. Kuu aega hiljem, olles oma ülesande täitnud, lõikavad nad kõik üksteisel kõri läbi...
1986. aastal stardib Albaaniast Sudaani poole teele saladuslik lennuk, mis läheb kusagil Sahara kohal kaduma... Tänapäeval leiavad beduiinid kõrbest mumifitseerunud laiba, kelle juurest nad avastavad filmirulli ja kummalise hieroglüüfiga tillukese savist obeliski...
Need kolm sündmust ei oma esmapilgul mingit seost. Vähemalt mitte selle ajani, kui Freya Hannen sõidab Egiptusesse oma kõrbeteadlasest õe matusele, kes on teadmata põhjustel enesetapu teinud. Freya ei ole neist sündmustest teadlik ning ta ei oska aimatagi, et need võivad kuidagi tema elu mõjutada. Ometi aga võtab ta elu nüüd ootamatu pöörde ning tal tuleb teha kõik, mis võimalik, et ellu jääda, sest kunagi ammu alguse saanud lugu varjab erakordset ja jahmatavat saladust.
Arvamus: Kolm suurt saladust lisaks üldisele liinile. Miks Freya ja Alex suhtlemise lõpetasid, kes on seal paha tegelane ning kes tappis Alexi. Esimene neist ülikergesti ära arvatav, teine enam-vähem ja vaid kolmas oli tõeline üllatus. Üldiselt aga oli tegu mõnusa looga. Sai natuke tuttavaks Egiptuse müstikalugudega (raamatu lõpus on selgitus veel selle legendi kohta, väga hea!). Meeldiv, kiire ja huvitav lugemine, kus tegelased ei moluta ning lugeja ei tüdine.
Hinne: 8/10

Lehekülgi kokku: 5269 + 495 = 5764
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime27/1/2013, 17:06

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Tuule nimi
Autor:Patrick Rothfuss
Lehekülgi: 366
Sisu:Esimeses raamatus saame teada, et see on maailm, kus kunagi on midagi juhtunud, ja tutvume peategelasega, kellega on juhtunud. Aga ta ei istu oma töö teinud kangelase kombel väärikalt troonil, vaid on peitunud tagasihoidliku kõrtsmiku rolli kusagil maailma ääres. Tema kohta liiguvad legendid ja tema ellu on sekkunud olevused, keda peeti vaid legendidesse kuuluvateks. Ta oli õnnelik ja õpihimuline poiss, kes rändas ringi koos vanemate näitetrupiga. Kui ta kaotas ainsa hetkega kõik oma lähedased, ei saanud ta enam olla õnnelik. Üleloomulike vaenlaste võitmiseks tahtis ta käsutada tuult, ning seda sai ta õppida vaid ülikoolis. Selle harvanähtavalt hästi jutustatud loo esimeses osas ta ülikooli jõuabki.
Arvamus:Aasta esimene 10punkti raamat. Väga omapärane on oleviku ja mineviku jaotus. Kui üldse tegelane läheb oma jutustusega minevikku, siis see juhtub pigem varem kui hiljem. Selles raamatus jõudis aeg minevikku suunduda kätte alles 67 leheküljel. Aga see pole halb, see on hea. Tohutult haarav lugu ning kõige viimane lõik on eriline lemmik. Kui viriseda, siis kaart võiks täpsem olla. Eragonis olid antud ka väiksemad kohanimed, kui need olid loos tähtsad. Sellest võiks eeskuju võtta.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 5764 + 366 = 6130
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime28/1/2013, 20:38

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Lõpupidu
Autor:Heli Künnaps
Lehekülgi: 181
Sisu:Kui Raili oma viimase gümnaasiumiaasta esimesel septembril haigutamiseni tuttaval Oodvere tänaval kooli poole sammub, ei oska ta aimatagi, kui huvitavaks tema elu peagi muutub. Kolkakooli on siginenud kaks uut abiturienti – tõmmu seltskondlik Marcus ja heledapäine veidi eraklik Roomet. Värske veri tuttavate poiste seas tekitab kohalike piigade hulgas üksjagu piidlevaid pilke ja konkurentsi, Marcusel aga on selge huvi just Raili vastu. Ja äkki muutuvad Raili elus kooli ja korvpallitrenni asemel tähtsaks hoopis teised asjad. Ta on armunud ja õnnelikum kui eales varem. Kuid peagi näitab end medali teine, märksa tumedam pool. Selgub, et Marcust ja Roometit seob minevik, mille nad tahaksid meelsamini olematuks teha ...
Railil tuleb selle kooliaasta jooksul selgusele jõuda väga tähtsates küsimustes. Mille põhjal otsustada, keda võib usaldada? Kas armastus on miski, mis jalust niidab, või kasvab see vähehaaval? Kui kaua läheb aega, enne kui inimest tõeliselt tundma õpid? Mille jaoks õigupoolest on enda kõrvale vaja teisi inimesi? Kas meil üldse on olemas kedagi peale iseenese?
Arvamus: Lõpp oli ette teada, mis oli asja kahjuks. Üldiselt (kui välja jätta läbud) meenutas see ENSV aegset noortekirjandust ja vahepeal sain tõmmata paralleele isegi raamatuga "Kasuema". Ka aitasid sellele muljele kaasa tegelaste dialoogid ja selgelt arusaadav õpetamine autori poolt, mis on õige ja mis on vale. Lõpp... oleks võinud jääda ainult surmasaamine. See lisaüllatus oli veidi läila.
Hinne: 5/10

Lehekülgi kokku: 6130 + 181 = 6211
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime31/1/2013, 22:40

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Tuule nimi (II raamat)
Autor:Patrick Rothfuss
Lehekülgi: 407
Sisu:Tuule nime teises raamatus jätkuvad Kvothe õpingud ülikoolis. Ent miski pole nii lihtne, kui esialgu näib, ja kuhugi välja jõudmine avab vaid selgema vaate sellele, mis seni saavutamata. Kvothe ei erine oma arengus selle poolest teistest noorukitest. Eale omasest naiivsusest on kantud ka Kvothe suhted noorte naistega, olgu siis ülikoolis või selle ümber. Kui juhtub aga midagi erandlikku, ei käitu Kvothe nagu teised, vaid võtab midagi ette - pöörast, hulljulget, läbimõtlematut, aga igal juhul otsustavat. Päästab kauni neiu tulesurmast, tapab hullunud draakoni, kutsub välja tuule... Nii et Tuule nimi ei ole tavaline arengulugu, vaid kangelase kasvamise lugu. Ühtlasi aga lugu sellest, kuidas kasvavad legendid ning kui kerge on kaotada end legendi, mis räägib sinust enesest.
Arvamus:Kõigepealt sain end siunata, kui lõpetasin esimese raamatu esimese osa ja avastasin, et olin raamatukogust vale teose võtnud. Esimese raamatu teise osa asemel teise raamatu teise osa. Ja siis sain oodata. Terve pika nädalavahetuse. Aga kui kord näpud taha sain, siis jätkus samasuguses vaimus. Super!
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 6211 + 407 = 6618
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime1/2/2013, 21:38

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Targa mehe hirm (I raamat)
Autor:Patrick Rothfuss
Lehekülgi: 598
Sisu:Triloogia teine osa saab alguse sarja peategelase Kvothe meenutustega ülikoolist. Sõbrad on veelgi rohkem sõbrad, vana vaenlane ikka vaenulikum, kaunite neidude vihjete peale Kvothe vaid punastab, ent viimaks ometi on tal ametlik ligipääs unistuste raamatukogule ja kõigile seal leiduvatele tarkustele. Paraku tekib kahtlus, et keegi on ehk juba aastasadu tegelenud ajaloo ähmastamise, sellest vale pildi loomisega. Meister Elodin hakkab vähestele väljavalitutele, kelle hulka kuulub ka Kvothe, õpetama nimetamise kunsti, teadust kõikide asjade sisemisest olemusest. Ometi osutuvad need tunnid pehmelt öeldes veidrateks.
Kvothe aga sunnitud oma õpingud armastatud ülikoolis katkestama, et otsida õnne kaugel maal, iidsest suguvõsast kõrgaadliku abilisena. Talle omase leidlikkusega saab Kvothe kõige vajalikuga hakkama. Selle raamatu lõpulehekülgedel vantsib ta aga käputäie palgasõduritega püüdma teelisi kimbutavat röövlijõuku ega suuda otsustada, kas ülesanne tähendab suurt usaldust või katset üleliigseks muutunud abilisest vabaneda.
Arvamus:Ootamatud pöörded loos ning juba unustusse vajunud tegelaste ootamatu esiletõus on huvitavad ja hoiavad pingul. Denna patroon... Mul on kahtlus, et ma tean kes see on aga ma loodan, et siiski see ei ole nii.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku: 6618 + 598 = 7216
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime3/2/2013, 20:57

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Targa mehe hirm (II raamat)
Autor:Patrick Rothfuss
Lehekülgi: 584
Sisu:Triloogia teise raamatu “Targa mehe hirm” teises pooles jätkuvad Kvothe seiklused kaugel, nüüd juba koduseks saanud ülikoolist. On põhjuseks saatus või tema enda noorusliku uljusega tehtud otsused, igatahes satub Kvothe kohtadesse, kuhu tema taustaga inimesed tavaliselt ei pääse. Või kui pääsevadki sisse, siis kindlasti mitte enam välja. Päris ladusalt ei lähe tagasitee Kvothelgi, värskeid arme jagub nii kehale kui hinge. Ent need on odav hind saadud teadmiste ja oskuste eest. Sest see Kvothe, kes ülikooli naaseb, pole lihtsalt osavate kätega muusik, vaid meister ka armuasjades ja mõõgavõitluses. Ning tuule nime kasutamine õnnestub ikka sagedamini.
Arvamus: Auri äratab ühe rohkem huvi ning Denna käib mulle üha rohkem närvidele. Ademre õhkkond on omamoodi huvitav, kuigi nende suhtumine muusik=hoor, on mõneti naljakas. Samas, nende seksi suhtumine paneb ennastki mõtlema, et miks siis see monogaamia niivõrd oluline on. Ja muidugi Kvothe seiklused. Ta põletas elu, ja nagu ise ütleski, siis on tal tunne, et iga elatud aasta võrdub temal kahe ja mõni isegi kolmega. Vahepeal oli keeruline uskuda, et vaid paar kuud on kronoloogilises mõttes mööda läinud. See, et tuule nime välja ei öelda, annab ainult plusspunkte. Need vihjed on lihtsalt suurepärased. Ja feluurlanna. oo see feluurlanna. Kas nad kohtuvad veel? Kui jah, siis kuidas Kvothe pääses. Kui ei, siis kuidas Kvothe pääses. Ja kes on Auri, miks tema elust kaob? Kuidas lõpeb Kvothe vemp Ambrosele. Lõpmata palju küsimusi ja vastuseid tuleb ikka tubli paar aastat oodata, kuni autor järgmised osad valmis jõuab.
Hinne: 10/10

Lehekülgi kokku: 7216 + 584 = 7800
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime23/2/2013, 13:13

[Only admins are allowed to see this image]
Pealkiri: Et head haldjad sind hoiaksid
Autor:Kadri Hinrikus
Lehekülgi: 104
Sisu:Tuule ja Uku on 8-aastased kaksikud. Nende ema on surnud ning laste arvates heaks haldjaks muutunud. Kaksikute isa õlul on mõlema vanema roll ning kohustus perele leiba teenida. Seepärast ei ole tal kodu jaoks kuigi palju aega ning õde-venda peavad tihti iseseisvalt hakkama saama. Vahel õnnestub see üsna hästi, vahel tuleb ette ootamatuid äpardusi ja seiklusi. Mõned neist on päris naljakad. Oma osa selles on ka isal, kes iga päevaga üha lahedamaks lapsevanemaks muutub.
Arvamus: Käsitleme hetkel ühes loengus lapse ja leina teemat. Õppejõud soetas kaks uut raamatut ning pakkus neid lugeda. Vastutasuks tuleb siis hiljem loengus rääkida raamatust ja kuidas ma siis ei tahaks lugeda? Valisin kahest raamatust Hinrikuse teose. Millegipärast ma arvasin, et päris palju juttu tuleb emast ja tema igatsemisest aga ei tulnud. Ema mainiti möödaminnes. Ta oli olemas, tema olemasolu oli läbi raamatu tunda aga teda polnud kohal. Rohkem oli see siiski laste igpäevaelust ja sellest, kuidas isa hakkab peale kaheaastast "und" ärkama. Aga raamat iseenesest oli valus. Juba algus oli tohutult valus. See, et niimoodi üks pere jääb üksi. See, et täiskasvanu hetkeline naeruturtsatus võib last sügavalt solvata. Koolikiusamine ja asjade kultus. Aga oli ka helget. Peaasjalikult see, et isa taaskord isaks hakkas, mitte diivanil magavaks inimesekujuliseks diivanipadjaks. Valus aga tõene.
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku:7800 + 104 = 7904
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
Sponsored content





2013 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2013   2013 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2013
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» 2013 :):)
» 2013
» 2013
» 2013
» 2013

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: -Ene--
Hüppa: