MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2010.

Go down 
Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
AutorTeade
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime1/9/2010, 22:58

35

Autor: Lemony Snicket
Teos: "The Hostile Hospital" A Series of Unfortunate Events.
Lehekülgede arv: 255
Tagakaanelt võid leida:
Dear Reader,
Before you throw this awful book to the ground and run as far away it as possible, you should probably know why. This book is the only one which desicribes every last detail of the Baudelaire children's miserable stay at Heimlich Hospital, which makes it one of the most dreadful books of the world.
There are many pleasnt things to read about, but this book contains none of them. Within its pages are such burdensome details as suspicious shopkooper, unneccessary surgery, an intercom system, anesthesia, heart-sheped balloons, and some very startling news about a fire. Clearly you do not want to read about such things.
I have sworn to research this story, and to write it down as best I can, so I should know that this book is something best left on the ground, where you undoubtedly found it.
With all due respect,
Lemony Snicket
Mis mina arvan: Hea nagu selle seeria raamatud alati on, kuigi veidike kummaline oli lugeda, sest viimane oli kuues raamat ja eesti keeles mida ma lugesin ja nüüd oli kaheksas ja inglise keeles. Tekkis küsimus, et mis vahepeal juhtus. Aga see asi ise ON nii hea, et lihtsalt vaimustav. Ma loodan, et nad tõlgivad selle sarja ikka tervenisti eesti keelde. See oleks tore.
Kümnepalliskaal: 10/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime6/9/2010, 16:34

36

Autor: Jodi Picoult
Teos: "Oma õe hoidja"
Lehekülgede arv: 415
Tagakaanelt võid leida:
Anna pole haige, aga võiks sama hästi olla. Kolmeteiskümnendaks eluaastaks on ta üle elanud lugematuid operatsioone, vereülekandeid ja süste, et tema vanem õde Kate saaks võidelda leukeemiaga, mis on teda lapsepõlvest peale vaevanud. Eostamiseelse geneetilise diagnoosi tulemusena sündinud Anna loodi Kate'ile luuüdidoonoriks - elu ja roll, mida Anna kunagi pole kahtluse alla seadnud... kuni tänaseni. Sarnaselt enamliku teismelistega hakkab Anna huvi tundma, kes ta tegelikult on. Aga erinevalt enamikust teismelistest on ta end alati määratlenud oma õe kaudu - ja Anna teeb otsuse, mis enamiku jaoks tundub mõeldamatu, otsuse, mis rebib tema perekonna koost ja millel võivad olla saatuslikud tagajärjed tema armastatud õe jaoks.
Mis mina arvan: Ma olin seda varem filmina näinud ja ma pean ütlema, et film pani mind küll nutma, ent mitte nii kohutavalt ja mitte nii keskpaigast alates kui see raamat. Ja filmi ning raamatu lõpp on kohutavalt erinev, sest filmis sureb üks õde, raamatus teine. Aga see oli nii-nii hea ja minu jaoks sai see Anna kuidagi väga südamelähedaseks ning ma isegi mõistsin teda täielikult, tema otsuseid-valikuid ja seda, kuivõrd kimpus ta omadega oli. Ja nende vend Jesse. Ta oli nagu superlahe.
Kümnepalliskaal: 10/10 Uus lemmikuteklubi liige.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime28/9/2010, 21:15

Oeh, kooliga nõnda kiire, et ei jõuagi korralikult lugeda, aga...

37

Autor: Samuel Shem
Teos: "Jumala Koda"
Lehekülgede arv: 389
Tagakaanelt võid leida: Kuus innukat interni, kes näevad end kaasinimeste tulevaste päästjatena. Nad tulevad meditsiiniõpingute tipust haiglapersonali kõige madalamale astmele, et traditsioonikohaselt üks aasta praktiseerida, tormates vastama väljakutsete sahvatustele ja meheleminekueas õdede kutsele. Ent üksnes Paks Mees - rahulik kõiketeadev resident - suutis neid toetada nende võitluses ellu jääda, tervet mõistust säilitada, armastada ning isegi arstikutsele truuks jääda, kui nende ahistav aasta on lõppenud.
Mis mina arvan: Äärmiselt elutruu ning mõtlema panev teos. Näitab kõige ilusa ja kauni asja telgipoolt, jäädes samas ikkagi mõistlikuks. Arvatavasti üle mõne aja selline teos, mis pani mind mõtlema ning asju veidike teise pilguga vaatama.
Kümnepalliskaal: Liiga hea, et seal mõõta.

38

Autor: Lauren Weisberger
Teos: Chasing Harry Winston
Lehekülgede arv: 308
Tagakaanelt võid leida: Three best friends. Two resolutions. One year to pull it off.

Emmy is newly single. Having always dreamed of wedding plans, she's now buying take-out for one.
Adriana is about to turn thirty. Are her days as a party girl running out?
Leigh has a gorgeous boyfriend and a great job. So why isn't she more excited about her perfect life?

The three best friends make a pact over rasperry mojitos one night - this year everything is going to change. Emmy is going to find a man on every continent for some no-strings fun. Adriana vows she'll secure a five-carat Harry Winston diamond on her fourth finger. And Leigh can't think of what she need to change - until literary bad boy Jasse Chapman starts to get under her skin.

Game on.

Mis mina arvan: Selle autori kolmest teosest, mida mina lugenud olen, on see siiani olnud kõige nõrgem. Üldiselt on tore ja roosa tõesti, kuid miski selle puhul jäi häirima ning järele mõeldes ei meeldinud. Võib-olla oli see see, et sündmused hüppasid ning samas kuna oli kolm peategelast siis tuli koguaeg meeles hoida, mis temaga ennem juhtunud oli või muud sellist. Ütleksin, et autori eelmised kaks istusid mulle paremini.
Kümnepalliskaal: 8/10

39

Autor: Stuart M. Kaminsky
Teos: " CSI: NY Uputus"
Lehekülgede arv: 236
Tagakaanelt võid leida:
Öid ja päevi kestev tihe kevadvihm ähvardab New Yorgi halvata. Piirkonda tabavad voolukatkestused, inimesed saavad lööke mahalangenud elektriliinidelt. Üleujutused metroos on rongid peatanud. Ja keset uputust on kriminalistide meeskonnal lahendada kolm juhtumit.

Mac Taylor ja Don Flack jälitavad jubedate mõrvade sooritajat. Kõigi mõrvatute kehale on lõigatud üks täht. Kui leitakse ohvreid ühendav ebatavaline joon, saab Mac aru, et tapja pole veel lõpetanud - mitte sinnapoolegi.

Lindsay Monroe ja Danny Messer uurivad õpetaja mõrva Manhattani kallis erakoolis. Esmapilgul tundub ohver olevat kõigi õpilaste lemmik - aga peagi avastavad nad tema sünge saladuse.

Stella Bonasera ja Sheldon Hawkes on ühe maja kahtlase kokkukukkumise sündmuskohal, kui liikuvad rusud kannavad Hawkesi sügavasse auku, lõksu koos salapärase võõraga. Pinge tõuseb, kui neil hakkab hapnik otsa saama...

New Yorgi kriminalistid peavad jooksma võidu aja ja loodusjõududega, et kolm väga erinevat kurjategijat õigusemõistmise ette tuua.

Mis mina arvan: Hea oli. Ega ma suut muud midagi arvagi.
Kümnepalliskaal: 9/10

Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 20:17

40

Autor: Alyson Noël
Teos: "Igavesti" Surematute esimene raamat.
Lehekülgi: 320
Tagakaanelt võid leida: Pärast kohutavat õnnetust, milles hukkusid tema ema, isa, õde ja nende koer Tulikas, näeb kuueteistkümneaastane Ever Bloom inimeste aurasid, kuuleb nende mõtteid ja teab neid puudutades nende tervet elulugu. Ta poeb kasvõi nahast välja, et otseseid kontakte vältida ja oma võimeid maha suruda. Koos kahe sõbraga on ta oma uues keskkoolis veidrikuks tembeldatud – kuid kõik muutub, kui ta kohtab Damen Auguste’i.

Damen on imeline, eksootiline ja rikas. Ta on ainus, kes suudab Everi peas müra ja juhuslikku energiat vaigistada, kasutades sedavõrd jõulist maagiat, nagu suudaks ta otse Everi hinge piiluda. Kui Ever on sügavamale Dameni ahvatlevasse saladuste ja mõistatuste maailma kistud, on tal rohkem küsimusi kui vastuseid. Ja tal pole aimugi, kes Damen tegelikult on või mis ta on. Ainus, mida Ever teab, on see, et ta on Damenisse sügavalt ja paratamatult armunud.

Mis mina arvan: Kergelt meenutas Twilighti, ilma vampiiride ja muude karvasteta, kuid tuleb tunnistada, et siiski küllaltki hea ja lihtne lugemine oli.

Kümnepalliskaal: 8/10 , lihtsalt hea ei võrdu suurepärane.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 20:22

40 raamatut võrdub minu puhul 14 854 leheküljega
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime14/10/2010, 18:49

41

Autor: Patrick Rothfuss
Teos: "Tuule nimi" Kuningatapja kroonika: Esimene päev
L.K. arv 367
Tagakaanelt võid leida:
Patrick Rothfussi «Tuule nimi» on viimaste aastate tugevaim debüüt fantaasiakirjanduses. Põhjalikkus, millega autor on üles ehitanud maailma, milles romaani sündmused aset leiavad, on võrreldav vaid Tolkieni «Keskmaaga». Esimeses raamatus saame teada, et see on maailm, kus kunagi on midagi juhtunud, ja tutvume peategelasega, kellega on juhtunud. Aga ta ei istu oma töö teinud kangelase kombel väärikalt troonil, vaid on peitunud tagasihoidliku kõrtsmiku rolli kusagil maailma ääres. Tema kohta liiguvad legendid ja tema ellu on sekkunud olevused, keda peeti vaid legendidesse kuuluvateks.

Mis mina arvan: Lihtsalt vaimustavalt hea.
Kümnepalliskaal: 100/10 , uus ja huvitav faantaasikakirjanduse lemmikuklubi liige.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime17/10/2010, 20:05

42

Autor: Sophokles
Teos: "Kuningas Oidipus"
L.K. arv 118 (aga lugu ise on 78lk, ülejäänud on kommentaarid-seletused)
Sisu: On üks kuningas, kelle maad on tabanud ikaldus ja muu jura, ja jumalad ütlevad talle, et kui ta leiab tähtsa tegelase tapja, siis see lõppeb. Ja Oidipus, ehk siis kuningas, annab käsu see (need) inimesed leida kuid siis hakkab välja kooruma, kes tegelikult tapja oli...
Minu arvamus: Autor oleks seda nagu kiirustades ning pilves/purjus olles kirjutanud. Kuid samas, ei saa öelda, et see ülijube oleks olnud.
Kümnepalliskaal: Kohustuslikkirjandus. Ei saagi nagu hinnata.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime27/10/2010, 19:46

43

Autor: Carry Phillips
Teos: "Võrguta mind"
Lk arv: 223
Tagakaanelt võid leida: Nii hea välimus peaks seadusega keelatud olema.

Seksikas lahutusadvokaat Jack Latham on suurepärane kohtus ja veel parem voodis. Tal pole soovi loobuda armumängudest, kuni kõrge profiiliga juhtum paneb ta töötama koos tema advokaadifirma kaastöötaja, jääkuninganna Mallory Sinclairiga.
Aastaid on Mallory autoriteet ja jahe professionaalsus meessoost kolleegidele seadus olnud. Aga daamil on saladus. Jack juhtub lihtsalt olema tema ihaldusobjekt. Iha varjamine on raske, kuid tema ambitsioonid nõuavad ohvrit. Nüüd, mil Jack on nii piinavalt lähedal, on aeg paljastada siid range kostüümi all...

Mis mina arvan: Kõik teavad, kuidas see lugu lõppeb, ent lugeda on ikkagi hea ja lihtne. Ei mingit üleliigset mõtlemist, kõik on lihtsalt must-valgelt kirjas.
Kümnepalliskaal: 7,5/10, naistekas, muud ei midagi.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime30/10/2010, 14:08

44

Autor: Jonathan Stroud
Teos: "Samarkandi amulett" Bartimaeuse triloogia esimene raamat
Lk arv: 475
Tagakaanelt võid leida:
Väävlipilv keerdus jämedaks, peenikesi vääne välja sülgavaks suitsusambaks.. Tekkis vaevutajutav paus. Siis ilmus kesk suitsu kaks kollast, jõllitavat silma.
No see oli tema esimene kord. Ma tahtsin teda natukene hirmutada.

Kui noor võluriõpilane Nathaniel 5000-aastase d¾inni Bartimaeuse maa peale kutsub, arvab too, et tal ei tule teha midagi, mis oleks kurnavam paarist silmamoonutusest. Kuid Nathaniel on oma vanuse kohta erakordselt nutikas ning tema peas mõlgub midagi hoopis ohtlikumat: kättemaks.

Vastu tahtmist saadetakse Bartimaeus ennekuulmatult halastamatu ja auahne vanemvõluri Simon Lovelace'i käest varastama kurikuulsat Samarkandi amuletti. Enne kui d¾inn ja õpipoiss arugi saavad, leiavad nad end võluintriigide, mõrvade ja vastuhaku virrvarrist.

See on humoorikas ja kaasahaarav romaan, mille tegevus leiab aset võlurite poolt juhitavas tänapäeva Londonis, kütkestab igas vanuses lugejaid.

Mida mina arvan: Ma lugesin seda teist korda ja ma ikka armastan seda ning kahetsen, et ei võtnud kaht järgmist osa ka juba raamatukogust. Need joonealused märkused on veel kõige paremad, kui aus olla. Kuigi ma olin seda korra varem lugenud ning mul oli meeles selle raamatu sündmused, siis ometi suutis see mind paeluda ning lapselikult naerma ajada.

Kümnepalliskaal: Hindamatult hea.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime2/11/2010, 21:58

45

Autor: Siim Nurklik
Teos: "Kas ma olen nüüd elus"
Lk arv: 141
Tagakaanelt võid leida: Midagi.
Väljavõtteid teosest:
Spoiler:

Mis mina arvan: MA LIHTSALT ARMASTAN SEDA RAAMATUT! See on nii-nii hea ja paljudest kohtadest leidsin ma ennast ja kui ei leidnud, siis need tekstid kuidagi aitasid mind mõistmaks seda inimest, kes neid arvamusi omab.

Kümnepalliskaal: Jätame hindamata.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime3/11/2010, 00:38

46

Autor: Mihkel Ulman
Teos: "Ohtlik lend" 01. Vistrik
Lk. arv 112
Tagakaanelt võid leida: "Mul ei ole aega. Mul ei ole vaja. Ma ei taha. Ma ei tulnud siia vastuvõtule. Ma töötan siin."
Nii äkki?
Rita ehmatas ja kahvatas: "Kohe... lõpetan."
Ta kudrutas kiirustades telefonile, et kui see vahepeal välja tahab minna, siis võtku võti tingimata kaasa.
"Ma armastan sind ka."
Aitäh sellegi eest.
"Noh, musi siis, kallis!..."
"Musi-musi," muigas Andres.
Mees haigutas demonstratiivselt, nagu lais isasloom, kes on kõigest üle.
Rita pani telefonitoru hargile ja astus mehele vastu. Selgus, et ta on hea rühiga, kena, umbes 30-aaastane naine. Liiga lühike, et olla manekeen - aga toreda büsti ja trullaka taguotsaga. Mitte et Västrikul mingeid plaane oleks olnud - pilk lihtsalt rändas oma rada.
"Andres Västrik?"
Kokkuvõte: Kriminaalosakonna vaneminspektor Andres Västrik ehk Vistrik (nagu teda semud kutsuvad) on jõudnud punkti, kus kõik ta ümber laguneb: naine tõstab ta majast välja, tütar ignoreerib, tööl juhtub üks apsakas teise otsa, sest tema "moraal ja intuitsioon on lihtsalt liiga tugevad selle jaoks". Tagatipuks pagendatakse ta Pärnu kriminaaltalitusse, kus tema paarimeheks määratakse kena operatiivtöötaja Rita Leidpalu.
Algab uus elu.
Mis mina arvan: Ma armastasin seda sarja ning raamat ei olnud pettumus, kuid võib-olla minu jaoks liiga lühike. Lugedes jooksis silme ees selle sarja pilootosa, täpselt nagu ma vaataks seda sarja, mitte ei loeks seda raamatust. Kuid see oli hea, väga hea.
Kümnepalliskaal: 9/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime3/11/2010, 19:17

47

Autor: Lesley Livingston
Teos: "Imekummaline"
Lk. arv: 266
Tagakaanelt võid leida: Kelley tundis, kuidas Sonny haare tema ümber tugevnes, ja nad keerlesid spiraalis ülespoole, kantuna tiibadest, mis olid tumedad kui öö ja kirkad nagu uus täht.
Kokkuvõte: Aegade alguses saati on haldjariik võtnud...

Seitsmeteistaastase näitlejahakatise Kelley Winslow jaoks on haldjad vaid tegelased lapsepõlve muinaslugudest. Siis aga kohtub ta Sonny Flanneryga, kelle terashallide silmade taga peitub sama terasene soov teda kaitsta.
Sonny valvab Samhaini väravat, mis ühendab surelike maailma haldjate nõidusliku ja ohtliku Teineilmaga. Jäise kuninga Auberoni käsul suletud värav avaneb vaid kord aastas.
Sel aastal, kui läheneb aeg, mis Samhaini värav avali paiskub ja Haldjamaa hirmuäratavad asukad üritavad end pahaaimamatute inimeste maailma läbi murda, juhtub midagi ootamatut... midagi imelist ja kummalist. Kelleyle ei avane mitte ainult haldjailm tema ümber, vaid ta saan teada ka teda ootavast pärandist.
Nüüd peab Kelley korraga hakkama saama nii haldjate hukutava reetlikkuse kui oma süvenevate tunnetega Sonny vastu - tulemuseks on rabavalt kaasahaarav lugu, millest kiirgab romantikat.
"Imekummaline" on mitmekihiline lugu armastusest haldja ja sureliku vahel, reetmisest kuningate ja kuningannade vahel, ja maagiast... autori ja lugeja vahel.

Mis mina arvan: Kaanekujundus on ilus. Lootsin sellest rohkemat, kaasahaarvamat lugu. Kuigi ei saa öelda, et sel midagi viga oleks olnud, lugesin ühe hooga kaanest-kaaneni läbi, aga midagi jäi puudu.

Kümnepalliskaal: 7/10 . Puudujääkide eest miinus punkte ning kaanekujunduse eest pluss punkte.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime4/11/2010, 23:12

48

Autor: Mihhail Bulgakov
Teos: "Noore arsti märkmed ; Morfium"
Lk. Arv: 141
Tagakaanelt: Mihail Afanasevit¹ Bulgakov sündis Kiievis 1891.aastal. Kiievis käis ta gümnaasiumis ja hiljem, huvitununa arstiteadusest astus ta Kiievi Ülikooli arstiteaduskonda, mille lõpetas 1916.aastal.
Vene kodusõjas võitles ta valgete poolel. Kuna tema meel kaldus rohkem kirjanduse poole jäi ta kindlaks sellele valdkonnale. Ta kirjutas mitmeid satiirilise alatooniga ühiskonnakriitilisi romaane.
Mihhail Bulgakov suri 1940.aastal Moskvas
Minu arvamus: Kaks suurepärast juttu, kust kumas läbi ühiskonnakriitilisus, eriti teisest loost. Väga hea ning huvitav oli.
Kümnepalliskaal: 8/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime20/11/2010, 20:06

49

Autor: Jennifer Armintrout
Teos: "Ümbersünd" Veresidemed, esimene raamat
Lk arv: 359
Tagakaanelt võid leida:
Ma ei ole mingisugune argpüks. Teeme selle asja kohe selgeks. Ent sestpeale, kui mu elu muutus õudusfilmi-taoliseks, suhtun hirmutundesse märksa tõsisemalt. Kaheksa kuud tagasi sai minust viimaks ometi doktor Carrie Ames. Ja siis ründas mind haigla surnukuuris vampiir. Mäherdune ebaõnn.
Nüüd ma siis olengi vampiir ja tule välja, et olen koletisega, kes mind sigitas, vere kaudu seotud. Meievaheline side on nagu nähtamatu ohelik ja ma olen tema külge aheldatud, mida ma ka ei teeks. Ja tema on juhuslikult üks maailma õelamaid vampiire. Olukord on üpris kehv, sest minu isandal on kuri kavatsus minust hingetu mõrtsukas vormida ja tema verivaenlane ihkab mind tappa ning mis veelgi hullem, ma tunnen tõmmet mõlema vastu.
Verejoomine, surematu deemoni elustiil ja kahe vaenujalal oleva vampiiri ettur olemine ei olnud algselt minu tulevikuplaanides. Kuid nagu mu isal oli kombeks öelda, saab hirmust võitu üksnes sellele näkku vaadates. Nii ma siis teengi. Paljastatud kihvadega.
Mis mina arvan: "Väldi päiksevalgust, joo verd, vihka ennast. Igavesti. Tere tulemast surematute maailma." - nõnda kuulutab kaas, ja õigesti kuulutab. Mulle kohe väga meeldis see raamat, sest vampiirid ei sädelenud, nad ei saanud päikse käes olla (läksid villi koheselt kui mõni kiireke neid puutus), jõid verd, nad ei kannatanud püha vett (ja kõike muud sellist). Jah, see oli hea ning kaasahaarav, ei pannudki nagu tähele, et üks osa nõnda kiiresti läks. Väga hea oli, ja tore oli see, et autor oli ise natuke üldisele vampiiri asjadele juurde pannud (näo muutumine vere joomisel nt) kuid samas jätnud selle asja selliseks traditsiooniliseks.
Kümnepalliskaal: 100/10, tere tulemast lemmikuteklubisse!

50

Autor: Mihkel Ulman
Teos: "Ohtlik Lend 2 - Identiteet"
Lk arv: 190
Tagakaanelt võid leida: Pesamuna Rita raputas aga siin nüüd äkki vihaselt patsi ja pani käed puusa.
"Ja nii lihtsalt see kohe sul käibki?"
"Mis asi käib mul lihtsalt?" ei mõiganud Västrik tõepoolest, millest jutt.
"See on minu koht. Ma valisin selle juba hommikul välja."
"Kus siin selline silt on? Pole silti. Järelikult pole sinu koht."
Rita läks põlema: "Mina olin enne sind siin!"
"Mina lükkasin oma laua enne siia!"
Rita, kelles iga agressioon äratas lapsepõlvest sissekoolitunud pesamuna käiyumidmudyti, tullid juba väikest vintsket rusikat: "Aga nüüd lükkad oma laua kenasti tagasi!"
Mis jamps nüüd jälle. Siin ka. Igal pool.
Rita hoiatas: "Sul pole mingit õigust siin peremeest mängida! Pealegi on naistel eesõigus - kui sa seda varem ei teadnud!"
Lasteaed.
Kokkuvõtte: Kriminaaluurijad-partnerid Andres Västrik ja Rita seisavad äsja avastatud laiba juures - alles eile öösel sõitis see mees tänavarallit, nüüd aga lamab elutuna auto kapotikaane all. Keegi sellest kambas kannab nüüd nimetust tapja.
Kuid Västriku silm jääb aeg-ajalt peatuma Rital ja tema mõte liigub hoopis talle endalegi üllatuseks teistel radadel.
Asi areneb samas üha julmemaks: selgub, et ühel varahommikul on üks kaunitest kaksikõdedest veoauto alla jäänud. Kas enesetapp... või hoopis identiteedirööv... ja mõrv!?
Mis mina arvan: Hää kuigi sisu venis seekord veidikene, millegi pärast.
Kümnepalliskaal: 9/10 , venimise pärast.

Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime20/11/2010, 20:09

Pool sada raamatut võrdub minu puhul 17 246 leheküljega. Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime22/11/2010, 22:53

51

Autor: Meelike Saarna
Teos: "Kahe südamega tüdruk"
Lk arv: 223
Tagakaanelt võid leida: See on romaan armastusest. Igatsusest armastuse järele ja põgenemisest selle eest, armastuse äratundmisest ja armastusest möödakäimisest, kinnihoidmisest ja lahtilaskmisest. Armastuse reetmisest ja hinnast ja tähendusest. Armastuse kaalust, mil teisel kaalukausil on terve maailm või koguelu.
Katkendeid:
Spoiler:
Mis mina arvan: Pani Armastuse kui sellise asja üle mõtlema, armastuse erivormide peale. Ilus, lihtne lugu. Õigemini mitu lugu, sest seal ei olnud üks või kaks tegelast, seal oli neid rohkem. Ja oli ka selliseid, kelle eluga ei mindud otseselt kaasa vaid ainult läbi teiste inimeste silmade. Kahe Südamega Tüdruku mõte, et inimesel on kaks südant tundus äärmiselt armsana.
Kümnepalliskaal: 10/10 , lihtne, südantsoojendav ja armas.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime28/11/2010, 21:03

52

Autorid: Kami Garcia & Margaret Stohl
Teos: "Ilusad Olendid"
Lk arv: 477
Tagakaanelt võid leida:
Gaitlini maakonnas polnud midagi üllatavat. Või vähemalt nii ma arvasin. Tuli välja, et enam rohkem eksida poleks saanudki.

Oli üks needus. Ja oli üks tüdruk. Ja kõige lõpuks oli üks haud.

Lena Duchannes on hoopis teistsugune kui kõik, keda Gatlini väikelinnas eales nähtud, ja ta näeb kõvasti vaeva, et varjata oma võimeid ning needust, mis on tema suguvõsa kummitanud juba mitu põlve. Kuid isegi rohtunud aedade, süngete soode ja murenevate surnuaiamüüride keskel pole võimalik saladust igavesti varjul hoida.
Ethan Wate'i, kes loeb kuid, mis on jäänud ajani, kui tal on võimalik Gatlinisit põgeneda, hakkavad painama unenäod kaunist tüdrukust, keda ta pole kunagi kohanud. Ent kui Lena kolib elama linnakese kõige vanemasse ja kurikuulsamasse häärberisse, kisub mingi arusaamatu jõud teda tüdruku poole ja ta otsustab välja selgitada, mis side see on, mis neid seob.
Linnakeses, kus üllatusi pole, võib üksainus saladus kõik täiesti teiseks muuta.

Mõned armastajad on teineteise jaoks kui loodud ... teiste peal lasub needus.

Mis mina arvan: Hea ja huvitav ning läks kiiresti. Tüüpiline "noorte ulme", mida on hakkanud tekkima nagu seeni pärast vihma. Aga mulle meeldis nende kahe autori fantaasia ja lähenemine, ei mingeid vampiire lihtsalt muud huvitavad asjad. Ja õnnelik lõpp nagu alati, aga see isegi ei häirinud, sest see polnud nagu päris päris õnnelik lõpp.

Kümnepalliskaal: Kümme kümnest tuleb ära, sest lugeda oli hea ning läks kiiresti ja kaane kujundus pole ka kõige koledam.

53

Autorid: P.C. Cast & Kristin Cast
Teos: "Chosen" A House of Night novel (3 järjekorras)
Lk arv: 307
Tagakaanelt võid leida:
Bloodlust and dark forces are at work at the House of Night, and fleding vampyre Zoey Redbird's adventures at the school take a mysterious turn. Those who appear to be friends are turning out to be enemies. And, oddly enough, sworn enemies are also turning into friends. So begins the gripping third installment of this "highly addicitve series", in which Zoey's mettle will be tested like never before. Her best friend, Stevie Rae, is undead and struggling to maintain a grip on her humanity. Zoey doesn't have a clue how to help her, but she does know that anything she and Stevie Rae discover must be kept secret from everyone else at the House of Night, where trust has become a rare commodity. Speking of rare, Zoey finds herlsef in the very rare position of having three boyfriends, a situation with the potential to spell social disaster. Then vampyres start turning up dead. Really dead. But as Zoey and her friends find out, things are always what they seem...
Mis mina arvan: Endiselt kuradi hea! Kohe väga kuradi hea. Ja nii pea kui mul aega on, siis võtan oma raamaturiiulist juba järgmise osa. Sest ma tahan juba teada kuidas tal see edasi läheb ja kuidas ta probleemid lahenevad.
Kümnepalliskaal: Hindamatult hea.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime5/12/2010, 22:23

54

Autor: Andrus Kivirähk
Teos: "Rehepapp"
Lk arv: 200
Mis mina arvan: Geniaalsus, puhas geniaalsus. Ma lihtsalt armastan seda raamatut enam-vähem. See mütoloogia, tobedad naljad, puhas kuld.
Kümnepalliskaal: 10/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime7/12/2010, 18:05

55

Autor: J. Riordan
Teos: "Kuningas Arthuri lood"
Lk arv: 159
Kohustuslik teos.
Mis mina arvan: Kusjuures nüüd ma saan märgatavalt paremini aru mõnedest teostest, mis on selle baasil kirjutatud + arvatavasti vaatan nüüd Merlini seiklusi ka hoopis teise pilguga. Ma valetama ei hakka, on ka paremaid teoseid loetud, kuid lihtne ja kerge lugemise vahepeala.
Kümnepalliskaalal: Eee.. vist ei hakka hindama kohustusliku kirjanudst.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime13/12/2010, 21:30

56

Autor: Alan Bennet
Teos: "Tema Majesteet lugeja"
Lk arv: 95
Tagakaanelt võid leida: Ühel päeval, kui kuninganna Elizabeth II oma aias koertega ringi jalutab, jooksevad viimased oma tavalise raja asemel ühte Buckinghami palee hoovisoppi ning hakkavad seal raamatukogubussi peale raevukalt haukuma. Et kuninganna jaoks on viisakus enesestmõistetav käitumisviis, peab ta vajalikuks koerte käitumise heastamiseks ühe raamatu laenutada. Sellest saab alguse tema üha kasvav huvi raamatute vastu, mis muutub nii valdavaks, et tema lähikondlased satuvad ärevusse ja otsustavad midagi ette võtta. Lõpuks viib lugemiskirg aga Briti monarhi hoopis ootamatute otsuste ja järeldusteni...
Mis mina arvan: Tõsine komöödia, lugesin ja naersin vaheldumisi.
Kümnepalliskaal: 10/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime14/12/2010, 17:05

57

Autor: Mihkel Ulman
Teos: "Ohtlik Lend 3 - Isa ja tütar"
Lk arv: 237
Tagakaanelt võid leida: "Mis kuradi värviosakesi?" jättis Andres suhteliselt juhmi mulje, mis seal salata.
"Ah need Roovälja paadi kriimustused... Sorrikene, ma olen praegu teel Tallina."
"Normaalne oled ka või? Mul tuleb jälle üksi rügamise päev?" hakkas Rita jonni üles kruttima, ent sai oma isekusest siiski üle. "Juhtus midagi?"
"Tühiasi. Tütar varastas mu relva ära ja on arvatavasti teel oma armastatu poole. Või kavatseb tappa tema naise. Vahet pole, eks ole."
Kogu elu on üks pidev kriis.
Igal tasandil. Võiks tõesti selle lakkamatu sõjaseisukorraga juba ära harjuda.
"Oi heldeke!" Rita teadis nii juristi kui politseinikuna, mis karistused tabavad menti, kes laseb tuki pihta panna. "Soovin siis sulle edu."
Sisu: 03
Isa ja tütar
Andres Västriku oma tütar Kaja ei ole ainus, kes selles "Ohtliku lennu" osas käerauad saab.
Kui sul on ilmselgelt liiga palju raha, siis on oht, et sa liiga kaua ei ela! Kes siis koksas mehele pootshaagiga kuklasse? Vaata testamenti ja moodusta kahtlusalustest järjekord. Elementaarne ju! Samas on õhk paks peresisestest ükskõiksusest, jäisest kalkulatsioonist.
Et Västrikule elu liiga lihtne ei tunduks, saadab tema ex-nukuke pealinnast bussisaadetisena meeldetuletusena, et ta on tütre isa, armastav ja hooliv, nii alfa kui ka beeta. Hea, et Rita liiga palju küsimusi ei esita!
Lõik:
Spoiler:
Mis mina arvan: Vampiiride jutt alguses oli ainus hea osa, suht. Millegi pärast ei olnud nii head kui eelmised.
Kümnepalliskaal: 7/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime17/12/2010, 20:29

58

Autor: Patricia Hagan
Teos: "Ütle, et armad mind"
Lk arv: 319
Tagakaanelt võid leida: TA JÄTTIS KÕIK SELJATAHA
Jacie Calhounist oleks võinud saada jõuka planaatori abikaasa Georgias. Ta oleks võinud abielluda mehega, kes teda jumaldas. Selle asemel läks ta otsima tõde emast. Kas ema on tõesti elus ja komant¹ide vang?
TA TAHTIS AINULT HEAD OMA RAHVALE
Luke Ulguv Hunt ei tahtnud loobuda oma armastatud kasuemast Päikesetähest, suguharu ravitsejast. Luke otsustas varjata tüdruku eest, kes väidab end olevat Päikesetähe tütar, seda, kes Päikesetäht tõeliselt on. Aga Jacie julgus ja otsustavus, tema süütu sensuaalsus vangistavad Luke'i südame.
Minu arvamus: Indiaanlased! Mulle meeldivad jutustused neist, nõndaks oli see asi kohe täitsa hea. Noh, muidugi on "raske" arvata, millest see raamat räägib aga ikkagi. Hea oli. Ja veidike mõistatuslik on see, et miks ma selle raamatu noorteosakonnast leidsin, seal on ikka päris erootiline kirjandus vahepeal. Mitte kõige hullem, aga siiski asi, mida ma näiteks kolmeteist aastasena lugeda poleks veel kannatanud. Kuid nood käivadki ju noorteosakonnast raamatuid võtmas.
Kümnepalliskaal: tugev 7/10.

59

Autor: Joao Lopes Marques
Teos: "Minu ilus eksiil Eestis"
Lk arv: 143
Tagakaanelt võid leida: Fakt on, et Joao Lopes Marques ei tea ikka veel, mis teda siin Eestis nii kangesti kinni hoiab.
Pärast mitut põgenemiskatset andis ta alla. Ta otsustas oma kirge Eesti vastu endale tunnistada ja oma enesekehtestatud eksiili lihtsalt nautida. Eks maailmas ole suuremaid müsteeriume - Atlantis, Bermuda kolmnurk, Loch Nessi koletis -,aga see siin on tema isiklik mõistatus, mille lahendus millegipärast pidevalt kaugemale tulevikku lükkub.
Võtmeid: Eesti? Eestlased? Irratsionaalne Põhja-ja Baltimaade feti¹? Tobe müstitsism? Tasuta internet? Kenad naised? Väike on ilus? Kui keegi ei tea, ei tea kindlasti ka autor ise.
[Edasi on kirjaniku elust ja tööst]
Kilde:
Spoiler:
Mis mina arvan: Seda kuidas keegi teine eestit näeb on alati super lahe lugeda. Eriti vahelduvate naeruturtsatustega nagu möödus see raamat. Lihtsalt super hea. Kohutavalt meeldis see kuidas autor on kirjutanud eestlastest ausalt ja samas päriselt lõbusalt. Tema võrdlused, need olid lihtsalt klass omaette. Lugesin seda lõpuks geograafia tunnis ja paaris kohas oli kange tahtmine üle klassi naerda. Lihtsalt. Vaimustav.
Kümnepalliskaal: 10/10 , uus lemmikuteklubiliige.




Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime28/12/2010, 17:03

60

Autor: Dan Brown
Teos: "Kadunud Sümbol"
Lk arv: 504
Raamatust: Loo algul kutsutakse Harvardi sümboloog Robert Langdon ootamatult pidama õhtust loengut USA Kapitooliumihoones. Kuid juba mõni minut pärast tema saabumist teeb õhtu veidra käänaku. Kapitooliumihoones leitakse äärmiselt häiriv objekt, millele on osavalt kodeeritud viis sümbolit. Langdon tunneb objektis ära iidse kutse... mis juhib saaja ammu kadunud esoteerilise tarkuse maailma. Kui Langdoni armastatud mentor Peter Solomon – väljapaistev vabamüürlane ja filantroop – jõhkralt röövitakse, mõistab Langdon, et ainus lootus Peter päästa on müstiline kutse vastu võtta ja järgneda sinna, kuhu see juhatab. Langdon paisatakse vabamüürlike saladuste, varjatud ajaloo ja seninägematute asukohtade salajasse maailma, kus kõik näib tüürivat teda ühe kujuteldamatu tõe poole.
Mis mina arvan: Ma lugesin seda raamatut ee... kaks kuud? Mitte, et see kehv oleks olnud aga Browni lugemiseks on vaja sellist, kuidas nüüd öelda, kindlat tuju. Ehk kui pole võimeline kaasamõtlema, et siis ei saa Browni lugemisega hakkama ka. Aga nüüd kui läbi loetud, siis üüberhea. Võib-olla ainus miinus oli seekord, et need faktid ja taust ei olnud nii huvitavad ja neid üldse oli kuidagi vähem. Aga hea raamat siiski. Brown oma tuntud headuses.
Kümnepalliskaal: 9,999/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime28/12/2010, 17:07

Kuuskümmend raamatut on minu puhul "kõigest" 19910 lehekülge.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime28/12/2010, 17:40

Armastan koolivaheaegu, et siis jõuab lugeda. Rolling Eyes

61

Autor: Roald Dahl
Teos: "Charlie ja ¹okolaadivabrik"
Lk arv: 175
Tagakaanelt võid leida: "Ma vist võtaksin veel ühe ¹okolaaditahvli. Palun samasugune nagu eelmine."
"Miks mitte?" vastas paks poepidaja, küünitades oma selja tagant teist Kõhisevkrudisevat Kassinaerinaudingut võtma. Ta asetas selle letile.
Charlie võttis selle ning rebis paberi lahti... ja äkki... paberi alt... välgatas kullasära.
Mis mina arvan: See on üks mu lemmikutest lasteraamatudest. Olenemata ajast millal ma loen seda, paelub mind selle lihtsus ja siirus. Ja noh, maiuselembelisena tekib isegi väike soov ise olla Charlie asemel ja sellises maiustevabrikus käia.
Kümnepalliskaal: 10/10 . Lemmik ikkagi.

62

Autor: Mai Raet
Teos: "Surnud liblikad"
Lk arv: 162
Tagakaanelt: Pilleriin elab koos venna Mattiasega omaette korteris. Nende emal on uus elu arstist Kuldari ja Pilleriini noorma venna Kristjaniga ning oma kaht vanemat last käib ta vaatmas kord nädalas. 15-aastane tüdruk võtab omaette elamisest kõik, mis võimalik. Tema suvi möödub just nagu liblikal - kiiresti, naudingu- ja piduderohkelt. Ent sügise saabudes hakkab kõik muutuma. Pilleriin kaugeneb üha enam nii Mattiasest kui ka Kristjanist. Probleemid koolis on ühtäkki suuremad kui vaid tagaselja kellegi üle itsitamine või üks kaks tunnikontrolli eest. Siiani tähtsad olnud inimesed kaovad tüdruku elust ühe uute valede lisandudes.
Mõned liblikad uinuvad sügisel ja ärkavad kevadel uuesti. Teised liblikad surevad. Milline liblikas on Pilleriin?
Loo ettearvamatus ning ajas muutuvad tegelased teevad "Surnud liblikad" üheks huvitavamaks noorsooromaaniks, mida olen lugenud.
Ene Sepp
Mis mina arvan: Ausalt? See ei meeldinud mulle, eriti. Miks? Esiteks, milline ema laseks oma lastel nõnda elada nagu nemad? See oli veidike ebareaalne, aga see kusjuures ei häirinudki. Äkitselt läks lugu tempokaks. Algus oli minu jaoks ilus ja huvitav ja hästi loetud. Ja siis tuli selline tuhin peale. Mis oli halb. Sest mulle ei meeldi kui sündmused hakkavad liiga hakitult ning kiiresti toimima.
Kümnepalliskaal: Iish. 6,5/10

63

Autor: Isabel Wolff
Teos: "Väike kleidipood"
Lk arv: 327
Tagakaanelt: Igal kleidil on oma lugu, ja oma lugu on ka Phoebel... Phobe Swifti kauaaegne unistus on avada vintaa¾riiete pood. Vaimusilmas kõik üksikasjad täpselt paika pannud, paigutab ta Vivienne Westwoodi sellikud satäänkleitide kõrvale ja ehib seina litritega kirjatud lõpuballikleitidega. Pood saab nimeks Village Vintage ja Phoebe tunneb põnevust, kui ostjad muinasjutulisi kleite haaravad. Unistus täitus... kuid uuele ettevõtmisele heidab varju minevikust pärit saladus.
Ühel päeval aga saab Phoebe tuttavaks Thereseiga. Elatanud prantslannal on müüa rohkesti rõivaid, välja arvatud üks, millest ta elu seeski ei lahku... Kui Therese jutustab Phoebele väikesese sinise mantli loo, saab Phoebe aru, et sel on mõndagi ühist tema enda elus juhtunuga. Äsja avastatud seos aitab valu leevendada ja teeb armastuse Phoebe jaoks taas võimalikuks.
Mis mina arvan: Selle raamatu algusest saab aru, et kuidas see lugu lõppeb. Aga ometi, hästi kirjutatud. Armas lugu pealeselle ning mõned armsad üllatused. (Ega igapäev peikade teismelised tütred ei varasta ehteid) Väga armas.
Kümnepalliskaal: 8/10 Armas, aga lihtsalt kirjutatud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2010. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2010.
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 2010
» 2010
» 2010
» 2010

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2012 :: Marmelaad-
Hüppa: