MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2010.

Go down 
Mine lehele : 1, 2, 3  Next
AutorTeade
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: 2010.   2010. Icon_minitime4/1/2010, 13:35

Uuel aastal korduvad kõik vanad vead ehk ei suuda ma ka see aasta raamatutest end eemale hoida.

1
Autor: Johanne Harris
Teos: "Ruunimärgid"
Lehekülgede arv: 552
Lugemis aeg: 20.12.09 - 01.01.10 (jäi vahepeal seisma)
Tagakaanelt võid leida: Maddy Smith, kes sündis käes roostekarva ruunikujuline märk, on oma külas terve elu tõrjutud olnud. Sest Malbry rahvas usub, et rusumärk on vanade jumalate sümbol, võluväe märk. Ja see, nagu kõik teavad, viib otse kaosesse. On ohtlik.
Kuid Maddyle meeldib võlukunst, kuigi tal seda tavaliselt vaid mõne kiusliku mäekolli ohjamiseks kasutada õnnestub. Ja iga kord, kui tema parim sõber - päevavargast välismaalane, keda Ükssilmaks kutsutakse - teda vaatama tuleb, räägib ta tüdrukule ühe rohkem vanadest aegadest: jumalatest ja loitsudest, ruundisest ja võlukunstist.
Nüüd on Ükssilm jälle tagasi ja tahab, et Maddy avaks Punase Hobuse mäe ning Allmaale laskuks, et leida vanade jumalate kadunud reliikvia. Kui ta seda ei tee, võib saabuda kõige lõpp. Jälle...
Minu arvamus sellest: Omapärane. Kuigi kõik kuhu on segatud Norra (ja viikingite) mütoloogiat on minu jaoks suurepärane. Võib-olla aegajalt jäi mõni asi segaseks kuid üldiselt lihtsalt meeldiv lugemine.
Kümnepalliskaalal: 9/10 , oli hea - oli.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime7/1/2010, 20:41

2
Autor: Jodi Picoult
Teos: "Üheksateist minutit"
Lehekülgede arv: 520
Tagakaanelt võid leida: Sterling on tavaline väikelinn New Hampshire's, kus ei juhtu mitte midagi, kuni ühel päeval variseb idülliline elu ¹okeeriava vägivallahetke tagajärjel kokku. Linna elanikud peavad haavade parandamiseksa otsaima õiglusat ja tunnisatama, millist rolli keegi selles tragöödias mängis. Nende jaoks jääb igaveseks segaseks piir tõe ja väljamõeldise, õige ja vale, grupi liikme ja väljaheidetu vahel. Kohtuniku teismeline tütar Josaie Cormier oleks riigi prokurörile kõige kaasulikum tunnistaja, aga too ei suuda meenutada, mis otse tema silme all juhtus. Protessi edenedes hakkavad ilmsaiks tulema keskkooli ja täiskasvanute kogukonna vahel valitsaevad arusaamatused ja eksimused. Kohtuskäigud hävitaavad lähimad sõprussidemed ja perekonnad.
Minu arvamusa sellest: Õõvastav kuid hästi kirjutatud teos väljaheidetud noore elust. See on lugu koolitulistamisest, kus andakse ka sõna ning võimalus oma tegudele põhjus anda ka tulistajal. Lõpus tuleb välja ka asi, mida kõige korralikum kriminalist ei oleks osanud arvata.
Katkend:
Küsi tänapäeval suvaliselt lapselt, kas ta tahaks olla populaarne ja saad vastuseks ei, aga kui ta oleks kõrbes janusse suremas ja peab valima klaasi vee või silmapilkse populaarsuse vahel, valiks ta tõenäoliselt viimase. lk.281
Kümnepalliskaalal: 9/10 , pani tõselt mõtlema koolikiusamise ning väljaheidetude peale.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime9/1/2010, 15:41

3
Autor: Evelyn Waugh
Teos: "Allakäik ja langus"
Lehekülgede arv: 185
Tagakaanelt võid leida: "Ma arvan, et esimese asjana peaksin teie nimed selgeks saama. Mis sinu nimi on?" küsis ta, pöördudes esimese poissi poole.
"Tangent, sir."
"Ja sinu?"
"Tangent, sir," ütles järgmine poiss. Pauli süda võpatas.
"Aga te ei saa ju mõlemad olla Targentid"
"Ei, sir, mina olen Tangent. Tema püüab vaid nalja teha."
"See mulle meeldib. Mina püüan nalja teha! Palun, sir, mina olen Tanget, sir. Tõepoolest olen."
"Kui jutt juba selle läks," ütles Clutterbuck tagantpoolt, "siis on siin ainult üks Tanget ja see olen mina. Kõik teised võivad põrgusse sõita."
Paul oli meeleheitel. "On siin kedagi, kes ei ole Tanget?"
Otsekohe kostus neli või viis häält. "Mina ei ole, sir, mina ei ole Tangent, kaugel sellest."
Minu arvamus sellest: Heh, udupeen inglise huumor. Tõeliselt hea ja lihtne lugemine. Lugu jutustab ühe mehe - Pauli - välja heitmise ülikoolist ning mis sellele järgneb ja lugu lõppeb sellega, et ta on tagasi ülikoolis ja kõik see juhtub ÜHE aastaga. Selles osas, oli see tõesti veidike absurdne kuid lõbusalt absurdne.
Kümnepalliskaalal: 8/10 , inglise huumori eest.

4
Autor: Fay Weldon
Teos: "Võõrasema päevik"
Lehekülgede arv: 214
Tagakaanelt võid leida: Isobel on imekena, võluv tütarlaps, kes töötab koolivaheajal vanadekodus põetajana ja on oma isa Gavini silmatera. Ootamatult kurja võõrasema rolli sattunud Sappho püüab kogu hingest Isobeli sõprust võit ja endaale uues peres kohta leida. See pole kerge, aaaga keegi polegi talle kerget elu lubanud. Sappho jääb enesele kindlaaks, aga tal on minevik, mis töötab tema vastu. Kui selgub, et üldlevinud arvamusele vastupidiselt on Isobel see, kes röövib Gavini armastuse ja tähelepanu ning Sappho see, kel tuleb mehe kiindumuse pärast võidelda, kaotab naine pea. Kuidas abikaasa tagasi võita?
Mis mina arvan sellest: Tagakaanel olnud jutt oli kõige parem osa tervest sellest raamatust. See kuidagi oli kirjutatud nii igavalt - vähemalt minu jaoks - et pärast kuuekümnendat lehekülge hakkasin ma tagant ettepoole lugema kuid paremaks ei muutunud ikkagi.
Kümnepalliskaalal: 4/10 , psüholoogilist arutluste pärast, mis seal olid.

5
Autor: Stephenie Meyer
Teos: "Koidukuma"
Lehekülgede arv: 729
Tagakaanelt võid leida: "Ära karda," sosistasin ma. "Me kuulume kokku." Mind jahmatas mu sõnades kõlav tõde. See hetk oli nii täiuslik, nii õige, et selles polnud võimalik kahelda. Tema käed põimusid minu ümber, hoidsid mind enda vastas, suvi ja talv üheskoos.
"Igavesti," nõustus ta.
Mis mina arvan sellest: Õnnelik lõpp, sest teistmoodi poleks saanudki ja Jacob sai ka oma hingesuguluse. Olgu, tuleb möönda, et see oli kõige paremini kirjutatud saagaraamat. Muidugi, see oli ka viimane. Ja isegi Edward ei ajanud seekord öökima ja Bella nina krimpsutama. Ja naerukohti oli ka, seega kõik on korras.
Kümnepalliskaalal: 9/10 , ei olnud täiuslikult hea raamat.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime11/7/2010, 15:10

Oijah. Ma olen vahepeal nõnda palju raamatuit lugenud, ent nõnda laisk olnud, et neid mitte kirja pannud. Olgu siis. Parandame viga. Veidike.

6
Autor: Lauren Weisberger
Teos: "Everyone worth knowing"
Lehekülgede arv: 435
Tagakaanelt võid leida: WHAT HAPPENS WHEN A GIRL ON THE FRINGE ENTERS THE REALM OF NEW YORK'S CHIC, PARTY-HOPPING ELITE?
Soon after Bette Robinson quits her horrendous Manhattan banking job like the impulsive girl she's never been, the novelty of walking her four-pound dog around her unglamorous Murray Hill neighborhood wears as thin as the "What are you going to do with your life?" phone calls from her parents. Then Bette meets Kelly, head of Manhattan's hottest PR firm, and suddenly she has a brand-new job where the primary requirement is to see and be seen inside the VIP rooms of the city's most exclusive nightclubs. But when Bette begins appearing in a vicious new gossip column, she realizes that the line between her personal and professional life is...invisible.
Mida mina arvan sellest: Uhh, naistekas. See autor on hea. Nii Saatan kannab Pradat kui ka see on väga meisterlikult kirjutatud ning raamatut ei saa ennem käest ära panna kui see läbi loetud on. Samuti on sinna sisse põimitud mõnus huumor ning ootusärevuses, sest ikka päris kaua ei tea mida ta teeb või kelle ta valib.
Kümnepalliskaalal: 9,5/10 täiuslikusest jäi midagi puudu, ent soovitan kõigil lugeda, kes naistekaid sallivad.

Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime11/7/2010, 15:21

7
Autor: Veiko Märka
Teos: "Põletada pärast lugemist"
Lehekülgede arv: 80
Tagakaanelt võid leida: põletada pärast lugemist
Elame ohu piiril.
Kui eestlasi
jääb vähem kui miljon
langeme kultuurirahvaste seast välja.

Lihtsalt
ühel õhtul
on meid veel 1 000 001
siis joovad kaks idiooti puhastusvahendit
ja ongi kõik

Mida mina arvan sellest: Mõnusad luuletused, kus riimist ja muust sellisest polnud sõnagi kuuldud, ent selle eest olid need tihti naljakad.
Kümnepalliskaalal: 7/10 . Alati saab paremini. :)
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime16/7/2010, 10:16

Nagu tavaliselt kui raamatukogu kuupäev kukkumas on, siis ma märkan lugeda & kuna ma vahelduseks jälle aktiivne ka siin olen. Siis märgiks loetud raamatud ära ka.

8
Autor: Kaja Saksakulm Tampere
Teos: "Minu Soome Üksinda omade seas"
Lehekülgede arv: 216 (koos piltidelehekülgedega)
Tagakaanelt võid leida: Kaja, kes oskas kaks sõna soome keelt (terve ja guudbai), sattus Profesori kutsel üheks semestriks Jyväskyla Ülikooli külalisõppejõuks. Lumepall aga oli veerema lükatud, tuhande järve maa oli Kaja enda kütkesse haaranud ning poolest aastast on saanud palju aastaid.
"Oleme oma pähe kinnistanud hulga sterotüüpe naabermaast, kuid kui palju me tegelikult teame, missugune Soome ja seal elav soomlane on?" küsib Kaja nüüd ja jagab oma kogemusi põhjanaabritest: nende temperamentsest loomusest, äraspidisest huumorist, kokkuhoidlikust meelelaadist ja suurest südamest.
Minu arvamus: Mu arvamus soomlastest mõnes kohas paranes, mõnes kohas halvenes pärast selle raamatu lugemist. Raamat oli nagu raamat ikka, mõnes kohas igav, ent selle eest mõnes kohas huvitav.
Kümnepalliskaalal: Tugev 8/10 .

9
Autor: Alexandre Dumas
Teos: "Krahv Monte-Cristo I"
Lehekülgede arv: 616
Tagakaanelt võid leida: Antud juhul tühjuse sõnade osas.
Mida mina arvan: Vahepeal jutt venis nagu näts, ei tea miks. Kuid tegelikult ma tahaks tolle Edmondiga ka tutvuda. See kuidas ta kõiki lollitas on ikkagi märkimisväärne. Igaüks sellega hakkama ei saaks. Kuid kuidas tema seda tegi! Selline raamat, mida võib-olla ei loe ühe jutiga läbi, ent selleeest mõistad inimesi ning nende loomuseid ja käitumisviise.
Kümnepalliskaalal 9,9/10

10
Autor: Berit Renser ja Terje Toomistu
Teos: "Seitse maailma"
Lehekülgede arv: 195 (viimased kümmekond lehekülge on joonistused ja tekst)
Tagakaanelt võid leida: Lubatu ja lubamatu, usutav ja uskumatu, maise ja astraalse piire kompav rännak Lõuna-Ameerikas ei vii ainult kõrbetühjusesse, d¾unglisügavustesse ega pöörasele paaditripile mööda Amazonast. Kolme maagilise taime vägi ja ¹amaanilaul lennutavad meid kõiki tulise jutiga sisekosmose kirkamatesse sopidesse. Igaüks leiab sealt oma maailma.
Mida mina arvan: Veider teos oli. Ausalt. Mind mitte niiväga ei häirinud nende igasugune tarbimine vaid miskit muud, mida ma ei oska sõnadesse panna. Loen nende blogi ka vahelduva eduga ning seal seda häiringut ei ole. Ei teagi miks.
Kümnepalliskaalal: 7/10


Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime16/7/2010, 10:22

Kümme raamatut võrdub minu puhul siis 3742 leheküljega. Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime18/7/2010, 19:37

11

Autor: Trudi Canavan

Teos: "Ülemlord"

Lehekülgede arv: 628

Tagakaanelt võid leida: "Miks te mulle neid raamatuid näitate?"
"Sest te tahate tõde teada," vastas mees.
Ja tal oli õigus.

Sonea on Võlurite Gildis üsna palju õppinud. Ta on leppinud Akkarini soosiku staatusega kaasneva tähelepanuga. Endiselt ei suuda ta aga unustada Ülemlordi maja keldris nähtut ega ka mehe hoiatust, et Kyralia iidne vaenlane hoiab Gildi toimetustel silma peal.

Sonea vana sõber Cery on kindlustanud endale Varaste hulgas mõjuka positsiooni. Kui üks võõramaalane pakub Ceryle salajase ülesande juures abi, teab noormees, et peaks sellest keelduma, aga...

Kui Akkarin pühendab Sonea oma tegemistesse, ei tea tüdruk enam, keda uskuda või mida karta. Kas tõde võib tõesti olla nii jube?

Põnevust, intriige ja seiklusi jätkub ka Musta võluri triloogia viimases raamatus "Ülemlord". Kõik kahes esimeses raamatus tekkinud küsimused saavad vastuse, kõik teod oma palga. Kuid kas hea võidab, kes on Gildi tegelikud vaenlased, kes on Must võlur... Ülipõneva raamatu autor Trudi Canavan ei peta ka sel korral lugejate ootusi.

Mis mina arvan sellest? Umm... SUUREPÄRANE! Viimaks, kui ma sain raamatukogust selle, siis ma tõesti-tõesti armastan seda! See on lihtsalt suurepärane! Liialtamata. Suurepärane.

Kümnepalliskaalal: 15/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime19/7/2010, 15:28

12

Autor: Stephen Clarke
Teos: "Aasta Pariisis ehk Merde"
Lehekülgede arv: 312
Tagakaanelt võid leida: "Aasta Pariisis ehk merde" jutustab loo Paul Westist, kahekümne seitsme aastasest inglasest, kelle üks Prantsuse ettevõte kutsub Pariisi, et avada seal inglise "teetubade" kett. Õige pea leiab ta end õiendamas nurisevate prantslastest töökaaslaste, äraandliku pariislasest bossi ja rodu himukate sõbrataritega (üks neist juhtumusi bossi väljakutsuva moraaliga tütar). Varsti suhkeldub ta Prantsuse kultuuri vastuoludesse: kõik prantslased ei ole juustu õgivad allaandjad, ehkki nad söövad tõesti palju veidra lõhnaga juustu, ja nad on ikka veel ¹okis, et neil jätkus lollust Louisiana maha müüa, kaotades niiviisi võimaluse teha prantsuse keelest maailmakeel. Samuti avaldab raamat saladuse, kuidas võtta kõige mornimast Pariisi kelnerist viimast, kuidaas jääda ellu praantsusepärasel ärikohtumisel ja kuidas mitte osta maja maal.
See raamat on mõeldud kõigile, kes ei suuda kuidagi otsustada, kas nad armastavad Prantsumaad või vihkavad seda suurima rõõmuga.
Lõbus ja peaaegu tõestisündinud lugu noormeest, kes kolis Pariisi, et avada inglise stiilis "teetubade" kett, ning avastab peagi muuhulgas:
parim viisi leida Pariisis korterit (otsi endale prantslannast sõbratar ja koli sisse)
prantsuse meetodi külmetuse ravimiseks (ravimiküünla abil)
prantsuse rahvaspordi (streik)

Mis mina arvan sellest: See ajas naerma. Tõsiselt! See oli nii naljakas. Ma irnusin seda lugedes vahelduva eduga koguaeg.

Kümnepalliskaalal: 9/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime19/7/2010, 18:58

13
Autor: Paulo Coelho
Teos: "Kurat ja preili Prym"
Lehekülgede arv: 178
Tagakaanelt võid leida: Õpetlik lugu inimese muutumisest, valikutest, hirmudest, kiusatusest ning ahnusest, pidevast võitlusest Hea ja Kurja vahel.
Maailm on täis ahvatlusi rikkusest, lunastusest ja piiritust armastusest. Kuid inimesed ei märka, et sel kõigel on oma hind. Ühed kujutlevad, et võivad lubada mida tahes, teised on valmis uskuma ükskõik mida, mis neile paremad päevad tagaks. Oma hinda peavad maksma kõik, kes selliseid lubadusi annavad, muutudes ise seepeale jõuetuks ja kibestunuks, ning samamoodi juhtub ka nendega, kes neid lubadusi uskuma jäävaad.
Minu arvamus: Ma ei saaanud kõigest aru. Vahepeal oli tõeliselt suurepärased arvamused ja samas ma ei saanud kõigest aru ning asjad kord venisid nagu näts ja teinekord liikusid minu jaoks liialt kiiresti.
Kümnepalliskaalal: Umm... 7,9/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime20/7/2010, 12:13

14

Autor: Helga Nõu
Teos: "Appi!"
Lehekülgede arv: 264
Tagakaanelt võid leida: "Appi!" on Helga Nõu neljas teismelistele mõeldud põnev nüüdisaegne noorsooromaan. Mis juhtub, kui elu korraga pea peale pööratakse? Tegelasteks on õde-venda Maili ja Juss, 16 ja 17 aastat vanad. Ühel hilisõhtul, kui nad on üksinda kodus, heliseb uksekell ja trepil seisavad politseinikud. Sellest hetkest hargneb südmusteahel, mis puudutab mitut valusat küsimust ja viib mitmele maale.

Raamatu peateemaks on armastuse otsimine. See pole kerge, kui sa ei ole enam laps, aga ka mitte täiskasvanu. Pealegi selgub, et täiskasvanute maailmas on armastus veel kõige keerulisem. Mis saab, kui sõber osutub HIV-positiivseks või kui laps jääb lapseootele? Ehk on kõige tähtsam inimesearmastus?

"Appi!" on raamat noortele ja noortest. Eneseotsimisest ja eneseleidmisest. Samuti ka täiskasvanutele, mõistmaks tänapäeva noori.

Mis mina arvan: Appi! Kas nagu annab veel mõnusamat esmaspäeva õhtu lugemist kirjutada? Ma lausa neelasin seda raamatut ja kahetsen, et koheselt selle raamatu teist osa ei võtnud. Ma juba tõeliselt tahan teada, kuidas selle lapsega toime tullakse ning, et ega too HIV-positiivne ära ei sure. Tollest viimasest sai mu üks lemmiktegelane. Tõesti. Seega üks mu lemmikraamatutest eesti noorsookirjanduses.

Kümnepalliskaalal: 100/10 . Kümnekordselt parem raamat.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime20/7/2010, 16:14

Raamatukogus käidud ja suur hunnik raamatuid koju tassitud. (Hmmm... ainuüksi neli osa Potterit, kus viimased neli laenutajat olen olnud mina. HUVITAV. Rolling Eyes )

15

Autor: Helga Nõu
Teos: "Jääauku"
Lehekülgede arv: 244
Tagakaanelt võid leida: Keda näeb Tomi kukkumas jääauku - ega omati enda internetitutvust Krissi? Kas netisõber on ka päriselt see, kellena ta esineb? Kes on Kriss ja kedaa armastab Tomi tegelikult? Ei ole kerge olla noor.

Kui kaaugel on narkosõltlane Ludi valmis raha saamiseks minema? Kui suureks võib kasvada loomasõprade armastus? See on romaan armastuse eri tahkudest.

"Jääauku" on Helga Nõu järjekordne teismelistele mõeldud põnev nüüdisaegne romaan, kus kohtame eelmisest raamatust "Appi!" tuttavaid tegelasi, nagu Jussi ja Mailit, kes ootamatult on kaotanud oma vanemate toe, ning HIV-nakkusega Kaupot.

Mis mina arvan: Lootsin rohkemat kui see jätk oli. Liiga palju tegelasi, liiga palju sündusi surutud 244 lehekülje vahele. Mul läks vahepeal asi juba väga segaseks. Lootsin, et lugu rohkem keskendub sellele, et kuidas Maili (kellel siis nüüd laps) ja Jussil läheb ning kuidas Kaupo hakkama saab. Muidugi, neist oli juttu. Kuid liialt palju oli mingeid muid härivaid asjaolusid. Mitte nii hea, kui esimene osa. Kahjuks.

Kümnepalliskaalal: 8/10. Tõesti kahju, et see nii hea ei olnud kui esimene osa. Sad
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime21/7/2010, 12:32

Vist ainult mina olen võimeline lugema kolm osa Potterit järjest (ja neljandat takistas vaid see, et ma mõtlesin, et ma saan riielda, et ma öö läbi lugenud olen, sest ma poleks seda enne läbi saanud kui hommik käes (vähemalt nõnda ma kell pool neli öösel mõtlesin))

16
Autor: J.K.Rowling
Teos: "Harry Potter ja Tarkade Kivi"
Lehekülgede arv: 264
Tutvustus sisekaanelt: Harry Potter ei ole kunagi olnud lendluupalli võistkonna täht, kes nopib luua seljast kihutades punkte. Ta ei oska loitse, pole kunagi olnud lohe munast koorumise juures ega kandnud nähtamatuks tegevat mantlit. Ta on kogenud üksnes õnnetut elu koos Dursleydega, oma hirmsa tädi, onu ja nende jõhkardist poja Dudleyga. Harry elab tillukeses panipaigas trepi all ning üheteistkümne aasta jooksul pole kordagi tähistatud tema sünnipäeva.

See kõik aga muutub, kui öökull toob talle mõistatusliku kirja, milles Harryt kutsutakse imelisse paika, Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli, kus Harry leiab endale sõbrad, õpib võlukunsti kõigis selle ilmingutes, kuid peab ka astuma vastu oma kõige hirmsamale vaenlasele.

Sellest kohtumises sõltub rohkem kui Harry enda saatus.

Minu arvamus: Ohh, Harry.. (Ja ma ei ole temasse armunud). Ma armastan esimesi osi sellepärast, et nad on nii pättakad ja viimaseid, sest reaalselt action toimub. See on sari, mille ma korra aastas vähemalt läbi loen, et ei ununeks see, kuivõrd hästi võib üks fantaasia lennelda.

Kümnepalliskaalal: Hindamatult hea.

17
Autor: J. K. Rowling
Teos: "Harry Potter ja Saladuste Kamber"
Lehekülgede arv: 301
Sisekaanelt sisukokkuvõte: Dursleyd käitusid sel suvel nii vastikult ja alatult, et Harry Potter ihkas kogu südamest tagasi Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli. Aga just siis, kui Harry oma kohvreid pakkis, sai ta hoiatuse kummaliselt olevuselt, kelle nimi oli Dobby ja kes ütles, et Harry nasmine Sigatüüka kooli põhjustab hirmsa õnnetuse.
Ja õnnetusi on tõesti tulemas. Harry teine õppeaasta Sigatüükas toob kaasa uusi katusmusi ja õudusi, nagu näiteks ülimalt edev mustade kuntside vastase kaitse õpetaja Gilderoy Lockhart, vaim nimega Mäuguv Myrtle, kes kummitaab tütarlaste pesuruumis, ja Roni õe Ginny varjamatu jumaldav suhtumine.
Kõik need aga jäävad tagaplaanile, kui koolis hakkavad toimuma saladuslikud sündmused ja keegi või miski hakkab õpilasi kiviks muutma. Kas see võib olla Draco Malfoy, Harry vana võistleja?
Või on süüdlane hoopis Hagrid, kes kunagi mingi patu pärast koolist välja heideti? Ja kuidas õnnetusb Harryl tõestada, et see ei olnud tema ise, nagu paljud õpilased kahtlustavad?

Minu arvamus: Oehh... See on suurepärane raamat, mis on suurepärane jätk ning kus vaikselt hakkab mulle meeldima Snape. ^^ Anyway, lihtsalt suurepärane teos.

Kümnepalliskaal: Hindamatult hea

18
Autor: J. K. Rowling
Teos: "Harry Potter ja Azkabani Vang"
Lehekülgede arv: 376
Sisekaanelt sisututvustus: Kaksteist pikka aastat on Azkabani kindluses hoitud kurikuulsat vangi, kelle nimi on SIrius Black. Ta on mõistetud süüdi kolmeteistkümne inimese tapmises üheainsa needusega ja temast pidi saama ka musta isanda Lord Voldemorti parem käsi.

Nüüd on ta põgenenud ning tema otsimisel võib abi olla ainult kahest asjaolust, see, et Harry Potter Lord Voldemorti taanduma sundis, tähendas ka Blacki langust, ning Azkabani valvurid kuulsid Blacki unes pomisemas: "Ta on Sigatüükas... ta on Sigatüükas..."

Harry Potterit ähvardab oht isegi võlukooli seinte vahel ja sõprade seltsis, sest kõigele lisaks võin nende keskel olla reetur.

Minu arvamus: See on vist mu üks kõige-kõige lemmikumaid osi sellest saagast, sest siin on minu jaoks juba piisavalt palju actionit ja Snape on täitsa tore (või mitte, siiski), kuid mitte keegi ei saa veel täiesti surma. Vist sellepärast meeldibki, et ei toimu otsest võitlust Voldemorti ja Harry vahel ning keegi ei saanud surma. Ja Sirius! (Õhkab uuesti)

Kümnepalliskaal: Hindamatult hea.

19 (Teos, mille suutsin täna hommikul läbi lugeda, et ennast võlumaailmast vahelduseks päris maailma kiskuda.)

Autor: Evert Gregori
Teos: "Kesk Surnud Lilli"
Lehekülgede arv: 219
Tagakaanelt võid leida: Lauri filoloogiaõpingud lõppevad enneaegu ning ta kolib oma advokaadist isa ja tolle uue naise juurest ära, et alustada iseseisvat elu. Peagi kohtub noormees Stella, oma psühholoogi tütrega, kellesse kiirelt armub. Noored abielluvad, kuid lugu ei jätku niisama õnnelikult, nagu oli alanud.

Minu arvamus: Esimene pool oli hea, ent siis kiskus kehvaks ära. Ausalt. Noh, nende armastuselugu oli niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii segane, et ma ei saanud aru. Ühel hetkel nad tutvuvad ja järgmisel hetkel päästavad Itaaliast last ja kolmandal abielluvad ja neljandal peavad matust. See oli kuidagi liiga kiire minu jaoks.

Kümnepalliskaal: 7/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime22/7/2010, 17:24

20

Autor: J. K. Rowling
Teos: "Harry Potter ja Tulepeeker"
Lehekülgede arv: 632
Sisekaanelt sisututvustus:
Teie käes on nüüd neljas pöördelise tähtusega romaan seitsmeosalisest Harry Potteri raamatusarjast. Harry tahab pööseda tüütute Dursleyde juures ning minna koos Harmione, Roni ja Weasleydega lendluudpalli maailma karikasarja finaalmängu vaatama. Ta tahab unistada Cho Changist (ja võibolla unistustest kaugemalegi minna). Ta tahab teada, mida kujutab endast saladuslik sündmus, mis peaks Sigatüükas sel aastal aset leidma, sündmus, milles osalevad veel kaks võlukunsti kooli ja mis elustab sada aastat tagasi soiku jäänud võistluse. Ta tahab olla tavaline neljateiskümneaastane võlur. Harry Potteri õnnetuseks ei ole ta tavaline - isegi mitte võlurite mõõdupuuga võttes. Ja tema puhul võib erinev olemine tähendada surmaohtu.
Mis mina arvan: Harry Potter on endiselt hea, kuigi selles osas ta kuidagi meeldib vähem, aga noh, ta on seal jube pubekas ka. Very Happy
Kümnepalliskaalal: Hindamatult hea.

Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime22/7/2010, 17:30

20 raamatut võrdub minu puhul 7160 leheküljega.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime23/7/2010, 10:20

21

Autor: Elme Väljaste
Teos: "Kõigest kaheksateist"
Lehekülgede arv: 335
Tagakaanelt võid leida:
"Kes see poisivolask on? Kust ta sinu kõrvale sai?" küsib Jüri kurjalt ja valgustab meid taskulambiga edasi.
"Ma rääkisin ju, et toon oma sõbra tädi juurde külla," meenutan talle, püüdes rääkida sosinal, eelmisel päeval kokku lepitud juttu.
"See ei ole enam mingi küla, see on madrats, vabaanda väga, kus su sõber põõnaab! Taimi mäletas täpselt, mida ta oli lubanud ja mida mitte."
"Ecul polnud ööseks kuskile minna. Ausalt! Ta ainult magas mu kõrval ja kõik!"
"Ecu? Palun vägaa, ütle mulle, kes on see Ecu?"
"Ecu on mu sõber. Me tutvusime Riia bussijaamas."
"Tüdruk! Kas sa tahad ema jälgedesse astuda? Kas sa tahaad samuti juhusliku ilueedi lõksu langeda?"
"Mina olen ilus noormees, meesmodell, mitte mingisugune i l u e e d i . Jõle vanamoeline värk!" on Ecu sositamise peale üles ärganud ning hakkab end hoogsalt tutvustama.
"Oh, nagu kivi langes südamelt," ohkab paps irooniliselt, "meesmodellid ja baleriinid pidavat olema tütarlastele ohutud. Reedel üks laomees just rääkis oma kummaliselt naiselikust naabripoisist. Homost, noh."
Paistab, et isa kavatseb siiski sõnu, mitte relvi kasutada.
"Paps, Ecu tegi nalja, ta on tegelikult fotograaf, mitte ilus meesmodell."
"Olgu, olgu!" ütleb Ecu naerusuiselt. "Lugupeetud Taali isa, modell ma tõesti pole, aga ilus olen ikka," ning mu kummimadratsinaaber ajab ennast poolest kerest saati püsti. See pool kehast on täiesti... paljas. Kuhu on kadunud tumesine T-särk, millega kaaslane ontlikult mu kõrvale puges?

Katkend:
Spoiler:

Minu arvamus: Hea jätk esimesele osale "Täiesti täisealine". Enam küll ei olnud seda armast plikatirtsu, ent lõbus oli ikkagi kuidas 18-aastane neiu üritab igasuguste suhetega hakkama saada.
Kümnepalliskaal: 10/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime2/8/2010, 21:43

22

Autor: P.C.Kast + Kristin Cast
Teos: "Marked" (A House of Night Novel)

Lehekülgede arv:
348
Tagakaanelt võid leida:
After she is Marked, 16-year-old Zoey Redbird enters the House of Night
and learns that she is no average fledgling. She has been Marked as
special by the vampyre Goddess Nyx. But she is not the only fledgling
at the House of Night with special powers. When she discovers that the
leader of the Dark Daughters, the school's most elite club, is
mis-using her Goddess-given gifts, Zoey must look deep within herself
for the courage to embrace her destiny— with a little help from her new
vampyre friends.
Mis mina arvan: Lihtsalt armastan juba seda esimest osa. :) Lihtsalt suurepärane lähenemine vampiiridele ning nende käitumisele. Tüdruku kõhklused ja võimuvõitlus oli ka meeldiv, kuigi vahepeal tundus ta samasugune bitch olevat.
Kümnepalliskaal: 10/10 . Zuper.

Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime12/8/2010, 10:35

23

Autor(id): P.C. Cast + Kristin Cast
Teos: "Betrayed" (A House of Night Novel)
Lehekülgede arv: 310
Tagakaanelt võid leida: Fledgling vampyre Zoey Redbird has managed to settle in at the House of Night. She's come to terms with the vast powers the vampyre goddess, Nyx, has given her, and is getting a handle on being the new Leader of the Dark Daughters. Best of all, Zoey finally feels like she belongs--like she really fits in. She actually has a boyfriend...or two. Then the unthinkable happens: Human teenagers are being killed, and all the evidence points to the House of Night. While danger stalks the humans from Zoey's old life, she begins to realize that the very powers that make her so unique might also threaten those she loves. Then, when she needs her new friends the most, death strikes the House of Night, and Zoey must find the courage to face a betrayal that could break her heart, her soul, and jeopardize the very fabric of her world. Fledgling vampyre Zoey Redbird has managed to settle in at the House of Night. She's come to terms with the vast powers the vampyre goddess, Nyx, has given her, and is getting a handle on being the new Leader of the Dark Daughters. Best of all, Zoey finally feels like she belongs--like she really fits in. She actually has a boyfriend...or two. Then the unthinkable happens: Human teenagers are being killed, and all the evidence points to the House of Night. While danger stalks the humans from Zoey's old life, she begins to realize that the very powers that make her so unique might also threaten those she loves. Then, when she needs her new friends the most, death strikes the House of Night, and Zoey must find the courage to face a betrayal that could break her heart, her soul, and jeopardize the very fabric of her world.
Mis mina arvan? SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPER. Tõsiselt. See sari hakkab juba tõsiselt meeldima mulle, kuigi olen vaid esimest kaht osa lugenud. Lihtne, ilus ja meeldiv lugemine. Lihtsalt vaimustav.
Kümnepalliskaalal: 10/10

24

Autor: Stehenie Meyer
Teos: "The Host"
Lehekülgede arv: 617
Tagakaanelt võid leida: (Algust ei saa tutvustusest lugeda, raamatukogu asjandused peal)
Wanderer, the invading 'soul' who has been given Melanie's body, knew about the challenges of living inside a human: the overwhelming emotions, the too-vivid memories. But there was one difficutly Wanderer didn't expect: the former tenant of her body refusing to relinquish possession of her mind.

Melanie fills Wanderer's thoughts with visions of the man Melanie loves - Jared, a human who still lives in hiding. Unable to separate herself from her body's desires, Wanderer yearns from a man she's never met. As outside forces make Wanderer and Melanie unwilling allies, they set off to search for the man they both love.

Featring what may be the first love triangle involving only two bodies, The Host is a riveting and unforgattable novel that will bring a vast new readreship to one of the most compelling writers of our time.

Mis mina arvan: Algus venis ja venis ja venis ja venis. Ja siis äkitselt läks huvitavaks! Siis oli põnev ja lõpp, lõpp läks liiiiiiiga kiiresti. Järjekordne roosamanna kuigi see oli täitsa mõnus roosamanna.

Kümnepalliskaal: 9/10

25

Autor: Riika Pulkkinen
Teos: "Piir"
Lehekülgede arv: 334
Tagakaanelt võid leida: Riika Pulkkineni esikteos "Piir" ilmus 2006.aasta augustis. Riikka oli teose ilmumise ajal 26-aastane Helsingi ülikooli filosoogia ja kirjanduse üliõpilane. "Piir" sai kriitikutelt ülisooka vastuvõtu, kandideerides muu hulgas ajalehe Helsingin Sanomat kirjanduspreemiale. Vaid aastaga müüdi raamatut 40 000 eksemplari. 2007.aasta alguses sai raamat Akadeemilise raamatukaupluse debütandipreemia, samuti Gummeruse kirjastuse Kaarle-preemia, mida jagatakse Soomes juba alates 1970.aastast

"Piiri" puhul on kirjanik hämmastanud nii kriitikuid kui ka tavalugejaid oma sundimatusega eri vanuses inimeste hingeelu kirjeldamisel. Selles kergesti leotavas romaanis käisitletakse raskeid teemasid nagu eutanaasia ning teismelise ja täiskasvanu vaheline keelatud suhe. Noore kirjaniku kohta on teos uskumatult elutark, kirjeldused on napid, aga tabavad, ning karakterite avamine hämmsatavalt täpne. Teose ilmumise järel on üha uuesti küsitud, kuidas üks noor naine on osanud mõelda ennast nii erinevate inimeste kehasse, kust võtab ta kogemuse, et neid mõista?

Mis mina arvan: MORBIIDNE! MORBIIDNE! MORBIIDNE! Ja huvitav samal ajal. Too 16-aastane tüdruku maailma oli huvitav lugeda ja mõelda, et ma olen ikka väga vanamoelise kasvatuse saanud...
Spoiler:

Kümnepalliskaal: 8/10

26

Autor: Fiona Neill
Teos: "Noore ema pihtimused"
Lehekülgede arv: 319
Tagakaanelt võid leida: Lucy Sweeneyl on kolm poega, temperamentne mees ja tore kodu. Kuid kodune majapidamine kipub tal käest minema, musta pesu virn oli viimati alla meetri kõrgune mitme aasta eest, oma mehega seksis ta viimati mitu kuud tagasi ning juba nädalaid kasutab üks lastest prügikasti tualeti asemel. Üks õnnetus ajab teist taga ning Lucy ei suuda hästi meenutada, miks ta oma eduka karjääri ja selge pea selle segaduse vastu on vahetanud. Lisaks tulevad mängu veel emadevaheline vaikiv võistlus koolis ja üks lastevanemate koosolekul nähtud isa, kes hakkab järsku väga ahvatlev tunduma. Väikesed süütud valed kuhjuvad koledal kombel ja ees paistab vältimatu katastroof - või ehk siiski mitte...?
Mis mina arvan: Marmelaad palvetab: "Kallis Jumal, palun mulle sellist mõistvat meest ja toredat ämma, kes mu võlgu kinni maksaks nagu seal toredas raamatus oli. Neid muid asju ma väga siiski ei taha, ahvatlevad issid jäägu teistele." Koomiline vahelduva eduga.
Kümnepalliskaal: 8/10

27

Autor: Nicholas Sparks
Teos: "Kiri pudelis"
Lehekülgede arv: 312
Tagakaanelt võid leida: Soojal suveõhtul merre pillatud pudelis oli kiri, mis muutis igaveseks kahe inimese elu...

Rannal kõndides märkab Theresa, üksi poega kasvatav ema, pooleldi liiva mattunud pudelit.
Selle üles võtnud, näeb ta hämmeldunult kirja, mille ta välja kougib ja lugema hakkab.
"Mu kalleim Catherine," algab kiri. "Ma tunnen Sinust nii väga puudust, mu kallis, ja täna
on see kõik eriti raske, sest lained laulavad mulle oma laulu ja see laul on meie elust
kahekesi koos..."
Theresale, kes on romantika suhtes sellest ajast peale kui eksabikaasa ta usaldust kurjasti
kasutas, väga ettevaatlik olnud, püstitab see kiri häirivalt erutavaid küsimusi. Kes on
need Gerret ja Catherline? Kus on nad praegu? Milline on nende lugu? Saladuslikkusest
haaratud ja arusaamatuist tunnetest kaasa kistud, alustab Theresa otsinguid, mis viivad
teda päikselisse rannikulinna ning ootamatutesse olukordadesse ...

"Kiri pudelis" viib lugeja otsima tõde ühe mehe ja tema mälestuste kohta ning tuletab
meile kõigile meelde, kui ääretult habras ja samal ajal tohutult tugev on armastus.

Mis mina arvan: Awwwwis, super hea raamat oli. Lihtsalt ennem ei saand käest panna kui sai teada mis kõik juhtub ja miks lõpp on selline, nagu ta on.

Kümnepalliskaal: 9,8/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime16/8/2010, 16:38

28

Autor: Meg Cabot
Teos: "Igavesti printsess" Printsessi päevikud X
Lehekülgede arv: 352
Tagakaanelt võid leida: Mial on käes viimane kooliaasta ja kõik näib suurepärane. Lõpuprojekt läks hästi, ta võeti vastu oma unistuste ülikooli(desse) ning tulemas on suur ja uhke sünnipäevapidu, rääkimata lõpuballist, kooli lõpetamisest ja Genovia ajaloos esmakordselt toimuvatest valmistest. Kõik oleks just nagu hästi, kuid... Lõpuprojekt kujutab endast hoopiski armastusromaani, mille Mia teiste eest salajas valmis kirjutas ja mida keegi avaldada ei taha. Vastiku nõbu Rene tõttu pole vürst Phillippe'i valmiskampaania kuigi edukas. Mia kallim J.P. on kohutavalt armas ja pealtnäha täiuslik. Ent on ta see õige? Lisaks on Jaapanist tagasi Mia endine kallim Michael - ja tagasi on ta ka Mia elus. Kaalukausil on nii Genovia kui ka Mia enese tulevik. Mial seisab ees mitu otsustavat valikut: milline ülikool? Milline poiss? Kuidas küll valida, kui sellest sõltub mitte ainult neli järgmist aastat, vaid kogu elu?
Mis mina arvan: AUSALT? See oli jura. Esimene printsessi päevik, mida ma lugesin mõttega: "äkki läheb paremaks, äkki läheb paremaks." Ei läinud, vähemalt minu arvates küll mitte. Kuhu olid jäänud need halenaljakad asjad? Ta vingus ja soigus, aga ei midagi enamat.
Kümnepalliskaal: 5/10

29

Autor: Penelope Farmer
Teos: "Mõnikord Charlotte"
Lehekülgede arv: 195
Tagakaanelt võid leida: Internaatkooli minnes tunneb Charlotte võõristust ja segadust. Algul arvab tüdruk, et tal on lihtsalt raskusi nägude ja nimede meeldejätmisega. Kuid siis selgub, et on juhtunud midagi iseäranis kummalist: ta elab kaksikelu tüdrukuga, kes viibis samas koolis 1919.aastal. Elu kord Clare'ina, kord Charlotte'ina on keeruline ja imelik, ning sellele tuleb leida lahendus.
Mis mina arvan: Väga heaaaa... Tõesti, väga-väga hea lugemine.
Kümnepalliskaal: 9/10 . Pikem oleks võind olla. ^^
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime18/8/2010, 17:50

30

Autor: Marian Keyes
Teos: "Kas seal on kedagi?"
Lehekülgede arv: 448
Tagakaanelt võid leida: Anna Walshi elu on täiuslik. Tal on maailma parim töö, kena korter New Yorgis ja suurepärane abikaasa - tema elu armastus Aidan Maddox. Kuni ühel hommikuni, mil ta ärkab vigastatuna oma vanematekodus Dublinis ega mäleta, kuidas ta sinna jõudis. Anna püüab paraneda ega mõista, miks Aidan kõnedele ega e-kirjadele ei vasta. Vigastustest paranenud, pöördub Anna tagasi New Yorki, talle hakkab juhtunu aeglaselt meenuma ning ta asub oma abikaasat otsima. "Kas seal on kedagi?" on Maria Keyesi seni parim romaan, mis vaatleb humoorikalt ja vaimukalt ka elu süngemaid külgi.
Mis mina arvan: Kas tagakaane tutvustus saab rohkem teosest erineda? Olgu, ta mõned asjad hoiab tõesena kuid siiski. Kas autor kirjutab enne sisututvustuse kui romaani? Aga tegelikult, väga hea oli ja armas ja naisest oli kahju.
Kümnepalliskaal: 8/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime18/8/2010, 17:53

30 raamatut võrdub minu puhul 10730 leheküljega. :)
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime19/8/2010, 19:00

31

Autor: Nicholas Evans
Teos: "Hobulausuja"
Lehekülgede arv: 439
Tagakaanelt võid leida: Umm.. pildi.
Sisekaanelt aga: Hobulausuja
Ühel lumisel hommikul saab oma hobusega ratsutama läinud tüdruk löögi 40-tonniselt veoautolt. Läbi ime jäävad ellu Grace Maclean ja tema hobune Pilgrim. Kuid sündmus ise mõjutab mitmete inimeste saatust.

Grace on prominentse New Yorgi ajakirja toimetaja, Anne Graves'i ja viimase juristist abikaasa Roberti, ainus laps. Omal moel hakkab nende kõigi saatus sõltuma Pilgrimist. Hobune on sedavõrd vigastatud ja traumeeritud, et isegi veterinaar, kes ta elu päästis, sooviks tagantjärele, et ta poleks seda teinud. Annie keeldub looma hukkamast, tundes, et sellega sureks miski ka Grace'is.

Ta kuuleb mehest Montanas, "lausujast", kellest räägitakse, et ta oskab ravida "vaevatud" hobuseid. Jättes oma töö, rändab Annie, koos Gracie'i ja Pilgrimiga, kontinendi teise otsa, leidmaks meest nimega Tom Booker.

"Hobulausuja" põimib kangaks ebatavalise loo ravitsemisest ja lunastusest ning märgib uue ajastu algust kaasaegses romaanikirjanduses. Üheaegselt eepiline armastusromaan ja haarav seiklus.

Mis mina arvan: Äärmiselt ilus ning sügavasisuline jutustus. Ja kui selle loo lõpp oleks teistsugune olnud, poleks ta nii hea olnud kui nõnda lõppedes.

Kümnepalliskaal: 10/10

32

Autor: Anne Rice
Teos: "Intervjuu vampiiriga"
Lehekülgede arv: 252
Tagakaanelt võid leida: katkendi teosest
Sisekaanelt aga: "Intervjuu vampiiriga" on Anne Rice'i esimene romaan, mis jutustab peategelase, vampiir Louis' muutumisest vampiiriks ning tema eksistentsist surematu vereimejana. Kirjanik on öelnud, et vampiiriteema ja raamatu tooni lähtepunktiks sai tema viieaastase tütre Michele'i surm.

Romaan on kirjutatud kui intervjuu, mille 'San Franciscosse jõudnud Louis ajakirjanikule annab. Lugu saab alguse 200 aastat tagasi New Orleansis, kus venna surma järel sügavas masenduses vaevlev Louis kohtab sarapärast Lestat'd, kes teeb temast vampiiri. Lestat õpetab Louis'd tapma, kuid too ei suuda inimlikust moraalist lahti öelda ning otsustab toituda inimeste asemel loomade verest. Louis hakkab tundma Lestat' vastu põlgust, mis suureneb veelgi, kui Lestat teeb orvuks jäänud tüdrukust vampiiri. Viieaastane kaunis Claudia, kelle mõistus areneb, kuid keha mitte, hakkab Lestat'd samuti vihkama. Louis's ja Claudias küpseb plaan minna otsima teisi endasuguseid, kes oskaksid vastata neid painavaile küsimustele...

Rice'i tegelased erinevad tavapärastest vampiiridest, kes kardavad küüslauku ja risti. Neil on väljapaistvad võimed ja rafineeritud maitse. Kuid eelkõige annavad sellised karakterid kirjanikule võimaluse läheneda moraaliküsimustele teise nurga alt: piir hea ja halva, õige ja vale vahel hägustub; inimlikud ideaalid, tunded ja tabud kaotavad tähenduse ning järele jääb küsimust sellest, mis on elu, kui surma pole.

Vaatamist väärib ka raamatu järgi 1994.aastal loodud film.

Mis mina arvan: Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuurepärane. Vaimustav. Vapustav. Lihtsalt, tõsiselt. See oli hüpersuper hea raamat ja ma tundsin lõpus nii Lestatile kui ka Louisele kaasa.

Kümnepalliskaal: 10/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime20/8/2010, 11:54

32

Autor: Diana Leesalu
Teos: "Mängult on päriselt"
Lehekülgede arv: 279
Tagakaanelt võid leida: Autori iseloomustuse sõbra poolt.
Sisu: Tüdruk räägib sündmustest, mis tema peres juhtusid. Tema enda tudengipõlvest ja oma noorest geeniusest vennast, kes kiusamise tõttu läheb veidikene liiga kaugele.
Minu arvamus: Ma mäletasin, et see oli parem. Kuid see siiski on suurepärane ning paneb mind alati mõtlema, et milleks tegelikult on üks noor inimene (noored inimesed) võimelised. Ja noh, lõpp on minu jaoks veider.
Kümnepalliskaal: 8/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime22/8/2010, 17:28

33

Autor: Agatha Christie
Teos: "Poirot kolm lugu Oriendis"
Lehekülgede arv: 519
Tagakaanelt võid leida: Järjekordne Agatha Christie loomingu kogumik hõlmab seekord kolme lugu, kus Hercule Poirot tegutseb idamaades. "Mõrv Mesopotaamias" viib kuulsa detektiivi Iraaki arheoloogilistele kaevamistele. "Surm Niilusel" rikub Poirot puhkuse, sest turistimõnude nautimise asemel tuleb tal uurida kiremõrva, ning viimaks on tal "Kokkusaamine surmaga", kus pühadustteotav mõrv heidab oma inetu varju Pühale Maale.
Mis mina arvan: Oeh, see oli kohe hea. See oli väga hea. See oli ülihea. Kõige lemmikum oli küll millegi pärast esimene - ma ei tea miks - , ent kõik kolm olid väga meeldivad ning naerutavad. See välismaalane meeldib mulle!
Kümnepalliskaal: 10/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime29/8/2010, 17:11

34

Autor: T.H. White
Teos: "Kunagine ja tulevane kuningas"
Lehekülgede arv: 712
Tagakaanelt võid leida:
Tegu on romaaniga, mis põhineb Kuningas Arthuri legendil ja Thomas Malory sellenimelisel raamatul "Morte d'Arthur". White on ise öelnud, et ta on püüdnud leida oma raamatus antidooti sõjale. Jõu ja õigluse küsimus, inimese püüdlused midagi paremaks muuta ja õiglast ühiskonda luua - see kõik on tema raamatus olemas, aga olemas on ka algsetest Arthuri legendidest tuttavad teemad ja tegelased. Lanceloti ja Guenevra armastus, Graali otsingud, Otsiloom ja rüütlite retklemised.
Raamat on kahtlemata T.H. White'i elutöö ning kuigi seda liigitatakse sageli fantaasiakirjanduse alla, ületab see kindlasti ühe kindla ¾anri piirid. Ega muidu ei oleks sellest Inglismaal juba ligi kümme trükki tehtud.
Mis mina arvan: See oli nagu vapustavalt hea! Alguses ei saanud kuidagi korraliku lugemisrütmi kätte, aga mida edasi seda paremaks see läks ja lõpuks oli see, et miks see juba lõppema pidi? (Ja kõige tipuks sai veel eile õhtul Merlini seiklused ka otsa.)
Kümnepalliskaal: 10/10 , uus lemmikute klubi liige!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2010. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2010.   2010. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2010.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3Mine lehele : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 2010
» 2010
» 2010
» 2010.
» 2010

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2012 :: Marmelaad-
Hüppa: