MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 *2015*

Go down 
AutorTeade
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: *2015*   *2015* Icon_minitime1/1/2015, 16:59

Uus aasta, uued raamatud. Uued väljakutsed ja uued lemmikud ehk ma panen siis ka kirja selle kõige esimese :).

*2015* Kuninga-k%C3%B5ne
1. Kuninga kõne
Peter Conrandi, Mark Logue


Sisu: Oli üks mees, kes päästis 20. sajandi esimestel kümnenditel Briti kuningapere. Selleks meheks ei olnud peaminister ega Canterbury peapiiskop. See oli Lionel Logue’i nimeline iseõppinud tundmatu kõneterapeut, keda üks ajaleht 1930ndatel tabavalt „kuninga päästnud nurgaarstiks” nimetas.
Logue ei kuulunud Briti aristokraatiasse ega olnud isegi mitte inglane. Ta oli täiesti tavaline kodanik ning läbi ja lõhki austraallane. Ometi oli just Logue see, tänu kellele sai närvilisest ja kidakeelsest Yorki hertsogist üks brittide armastatumaid kuningaid läbi aegade.
Selle senijutustamata loo Logue’i ja tulevase kuningas George VI vahelisest tähelepanuväärsest sidemest on Logue’i pojapoeg kirja pannud puhtalt oma vanaisa isikliku arhiivi ja päevikute põhjal. Lugu heidab valgust kahe mehe erakordselt lähedasele suhtele ning tutvustab ka kuninga naise, kadunud kuninganna Elizabethi, olulist rolli oma abikaasa maine ja valitsusaja päästmisel.
„Kuninga kõne: kuidas üks mees päästis Briti monarhia” on hämmastav pilguheit enamikele silmadele suletuks jäävasse maailma. Üllatava avameelsusega paljastavad Logue’i päevikud esmakordselt kogu selle piina, mida kogelemine tulevasele kuningale põhjustas. Kunagi varem ei ole Briti monarhiast nii isiklikku portreed maalitud. Kõike seda ühe Austraalia „koloonialase” pilgu läbi, kes teenis oma kuningat uhkuse ja armastusega ning seeläbi päästis ta.

Leheküljed: 270

Arvamus: Mulle totaalselt meeldis selle loo puhul see, et film ja raamat olid erinevad. Nad rääkisid küll ühest ja samast teemast, aga film keskendus ainult selle perioodile, mil George veel kuningas polnud (samuti oli kõik kuninga vaatepunktist). Raamatus aga räägiti Logue'i elust (peaaegu terve elulugu oli kirja pandud) ning sellest, millised olid tema igapäevased suhted kuningaga.
Raamat on olnud mu öökapi vankumatuks kaaslaseks juba peaaegu pool aastat, aga lahti tegin selle alles hiljuti. Üldse ei kahetse, väga mõnusalt kirja pandud, see polnud aastaarvudega üle külvatud ja teaduslikku teksti täis pandud, vaid läheneti natuke rohkem romaanitaoliselt. Plusspunktid olid ka pildid, mis tekitas ettekujutamise natuke lihtsamaks.
See oli lihtne ja ilus ning kirja pandud peaaegu sajaprotsendilise täpsusega sellest, kuidas asjad tegelikult olid. Suurepärane raamat neile, keda huvitab ajalugu.

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime4/1/2015, 16:05

*2015* 9789985552445
2. Sõrmuste vennaskond
Sõrmuste Isand
J. R. R. Tolkien


Sisu: Raamatus “Sõrmuse vennaskond” jätkab Tolkien “Kääbikus” alanud teekonda Keskmaal. “Kääbikus” kirjeldatud sündmustest on möödunud aastakümned. Päev–päeva järel kuldab päike ühtviisi rahulikku Maakonda ja näib, et miski siin maanurgas ei saa kunagi muutuda. Kääbikud elavad oma igapäevastes askeldustes ja paistab, et neid ei puuduta karvavõrdki mujal maailmas toimuv. Aga tõsi on, et mujal on toimumas suured muudatused. Must Isand Sauron on taas tõusnud ning pöördunud tagasi oma iidsesse kindlusesse, Musta Kantsi Mordoris. Nimi pole võõras isegi kääbikutele, sest tumeda varjuna vilksatab see nende vanades lugudes. Vaenlane kogub jõudu. Vari hakkab Keskmaal kasvama. “Kääbiku” kangelase Bilbo Bagginsi noor sugulane Frodo siirdub koos lähimate sõpradega retkele, mille eesmärgiks on aidata Keskmaa Vabadel Rahvastel seista vastu Musta Isanda kasvavale väele. Et maailm ei kattuks teise pimedusega. Retkel liitub nendega ka teisi Keskmaa Vabade Rahvaste esindajaid. Moodustatakse Sõrmuse Vennaskond.

Leheküljed: 430 | 700

Arvamus: Mmm, tõenäoliselt on see nendest kolmest raamatust kõige rohkem vähem meeldivam mulle. Mulle ei istu Frodo vaatenurk (arvan, et Jussi omast oleks kõik oluliselt huvitavam, Frodo on lihtsalt liiga igav) ja see raamat on rohkem nagu ilma ohtudeta reisimine veel ja eriti igav on Frodo, Jussi, Punapõse ja Ilo teekond Kaljulõheni.
Ajaa, mind häirivad tõlkijate tõlked. "Kääbikus" oli kõik täpselt samasuguste nimedega nagu filmis, Baggins ja Rivendell jne siis siin on nende asemel Paunaste ja Kaljulõhe jne. Ajaa PUNAPÕSK? MIS NIMI ON PUNAPÕSK? Selle nimega meenub mulle millegipärast hoopis punaste põskedega beebi, mitte riukusi täis Pippin.  Mad
Mulle meeldis see, et kui ma mäletasin peale esimest korda lugemist seda, et raamat oli üsna igav ja raske siis tegelikult on see ikka päris põnev ja üldsegi mitte raske Very Happy.

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/1/2015, 20:16

*2015* Ei-tohi-magama-j%C3%A4%C3%A4da
3. Ei. Tohi. Magama. Jääda
S. J. Watson


Sisu: älestused defineerivad meid. Kujuta ette, et kaotad need iga kord, kui magama jääd. Oma nime, identiteedi, mineviku ja isegi inimesed, keda sa armastad – kõik see kaob igal ööl. Ja siis hakkab sulle tunduma, et ainuke inimene, keda sa usaldama peaksid, räägib sulle ainult poole tõest…
Pingeline põnevusromaan „Ei. Tohi. Magama. Jääda“ jutustab 47aastasest Christineist, kes hommikuti ärgates ei tunne ära ei voodit, kus ta lamab, ega tuba, mis teda ümbritseb. Rääkimata mehest, kes on ta kõrval. Nimelt kannatab Christine raskekujulise amneesia all, mille tõttu puudub naisel võime moodustada uusi mälestusi. Oma elu riismetest kinni hoidmiseks peab Christine päevikut, mille lugemisega ta igat päeva alustab. Ajapikku hakkab ta aimama tegelikkuse varjus peituvat kohutavat tõde.

Leheküljed: 304 | 1004

Arvamus: Mäletan, et seda lugedes sattusin kohe alguses suurde õhinasse. Autor suutis nii mõnusalt ja rahulikult kirjeldada Christine'i ja tema probleemi ning koheselt köita mind. Kui tuli hetk, mil Christine'i päeviku peatükk peale hakkas, läks raamat kergelt igavaks, aga mida rohkem lõpu poole seda paremaks see läks. Ning lõppes sedasi, et ma ei saanud raamatut käest panna ja kartsin ise magama jääda.
Ma pean mainima, et oli üsna algusest peale selge, et tema on halb, kuigi kirjanik suutis mulle ühe korra ninanipsu selle koha pealt anda. Lõpp oli ka ääretult reaalne, palju nõmedam oleks olnud kui Christine'iga oleks midagi juhtunud.

Punktid: 4,5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/1/2015, 20:25

*2015* 9893358*2015* 16065550
4 -5. Burned, Crashed
Sara Shepard


Sisu: It's spring break, and the pretty little liars are trading in Rosewood for a cruise vacation. They want nothing more than to sail into the tropical sunset and leave their troubles behind for one blissful week. But where Emily, Aria, Spencer, and Hanna go, A goes, too. From scuba diving to tanning on the upper deck, A is there, soaking up all their new secrets.

Emily is smooching a stowaway. Aria's treasure-hunting partner is a little too interested in her booty. Spencer's going overboard trying to land a new boy. And a blast--or rather, a crash--from Hanna's past could mean rough waters ahead for everyone.

The liars better tighten their life jackets. A perfect storm is brewing, and if they aren't careful, A will bury them at sea. . . .


In the thirteenth Pretty Little Liars novel, the secrets are more crushing than ever...

It's springtime in Rosewood, but while everyone else is searching for the perfect prom dress, Hanna, Spencer, Emily, and Aria are on a different kind of hunt: They're looking for A...

Hanna puts her campaign for prom queen on the back burner to volunteer at a burn clinic, where one of A's victims is recovering. Emily digs into Ali's past at the mental hospital with some very crazy consequences. Spencer contacts an amateur private eye to help her stalk her stalker. But when their sessions get a little too private, they may forget to keep their eyes on A. And Aria's worried that A is even closer than she thought. When her dark secret from Iceland comes to light, she discovers that maybe, just maybe, the one person she's been trying to hide the truth from has known all along.

The liars are finally taking the fight to A. But no matter what they do, A's always one step ahead, ready to crush the girls completely.

Leheküljed: 324 + 336 | 1664

Arvamus: Ma soovitan kõigil lugeda seda sarja pigem inglise kui eesti keeles, sest see ameerikalik naiivsus ei paista nii totter enam välja kui see tundub eesti keeles. Ma pean mainima, et kui ma lugesin neid raamatuid siis ma kergelt pettusin. Peale 13 raamatut on sari kuidagi venivamaks muutunud, kuid lõpus suudab autor mind endiselt üllatada. Aga minu meelest oleks võinud piirduda vähesemaga, kui tuli välja, kes see A tegelikult on. Nüüd on sellele lihtsalt imelikum pikendus tehtud (ja jah, ma piilusin viimasest osast järgi, kes see A siis lõpuks oli, tulemus pole üldse ¹okeeriv).
Mind häirisid kõige rohkem nendes raamatutes see, et nad üritasid meeleheitlikult varjata oma saladusi ja said ise korvi. Ja muidugi see ka, et mu lemmik osutus pahaks -.- Seda ma ette ei näinud!

Punktid: 5/5


Viimati muutis seda Mezilane (28/4/2015, 13:59). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime15/2/2015, 11:14

*2015* 887
6.Mõrv idaekspressis
Agatha Christie


Sisu: Monsieur Bouc istus kupee kaugemas nurgas väikesel pingil. Tema vastas akna kõrval istus aknatagust lund silmitsev väike tõmmu mees. Poirot' edasipääsu tõkestades seisid kupees sinist vormiriietust kandev suurekasvuline mees (rongiülem) ja tema enda vagunisaatja. «Ah, mu hea sõber!» hüüatas monsieur Bouc. «Tulge sisse. Me vajame teid.» Akna juures istuv väike mees nihutas end pingil, Poirot surus enese kahest seisjast mööda ja võttis sõbra vastas istet.

Monsieur Bouci näoilme pani ta – nagu ta ise oleks öelnud – raevukalt mõtlema. Oli selge, et oli juhtunud midagi ebatavalist. «Mis lahti on?» küsis ta. «Seda võite tõepoolest küsida. Kõigepealt see lumi – see peatus. Ja nüüd...» Ta tegi pausi ja vagunisaatja tõi kuuldavale mingi summutatud häälitsuse. «Ja mis nüüd?» «Ja nüüd lamab üks reisija oma kupees surnult – noaga tapetult.»

Leheküljed: 185 | 1849

Arvamus: See on vast üks Christie kõige tuntumamaid lugusid. Vähemalt mina teadsin juba algusest peale, kes mõrvar on ja miks, kuna Poirot sarja filmina on seda Eestis näidatud küll iga natukese aja tagant. Pluss ütleb mulle mu mälu seda, et olen vast seda lugu juba varem lugenud. Peaks  vast ülesmärkima need lood, mis juba loetud on.
Mida ma ikka öelda oskan? Taaskord põnevalt kirjutatud, mõnus lugemine, pani ootama Poirot lõpplahendust ja haaras kaasa.

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime15/2/2015, 11:21

*2015* Kuningate_heitlus
7. Kuningate heitlus I raamat
George R.R Martin


Sisu: Suurejoonelise eepilise romaanisarja teine osa - taaskord kaheks jaotatud -, mille alguses on Raudtroon taas ühendatud, kuid kuningas Robert on surnud, tema lesest on saanud ta mälestuse reetur ning ellujäänud vennad sõdivad üksteisega. Isand Eddard Stark on samuti surnud, tema tütar Sansa aga kihlatud isa tapja poja Joffreyga. Joffrey on nüüd laps-kuningas, kuninganna Cersei aga regent ning tundub, et sõda on vältimatu. Punane komeet öötaevas ennustab mõrvu ja sõda. Lisaks tundub, et lõpule hakkab jõudma pikim suvi, mida mäletatakse – suvi, mis on kestnud kümme aastat. Kardetakse, et sellele järgnev talv on veelgi pikem ning sellel talvel tuleb karta veel muidki

Leheküljed: 472 | 2321

Arvamus: Võrreldes "Troonide mänguga" polnud see raamat enam nii meeliköitev ja huvitav. Siiski hea töö ütleks ma, kuigi osadel kordadel tundsin, et veerin ühe leheküljekaupa päeva edasi. Aga nagu Tolkieni puhulgi ona tema tegelased kõikidest väga erinevad, seega muutus iga peatükk hoopis teistsuguse vaatepildiks mitte ühtlaseks mustaks palliks. Värvikirevaks, võiks vist selle kohta öelda Very Happy. Mu vaieldamatu lemmik on Aria, sest ta on nii südikas ja meenutab mulle natuke mind ennast. Kuigi ega Tyronil ka midagi viga polnud :). Aga ma sooviks Cersei päris oma peatükki, sest ma tahaks näha, kuidas Martin tema vaatepunktist asju kirjeldab.

Punktid: 4/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime15/2/2015, 11:31

*2015* 15364&t=jpg&w=175&h=300
8. Langenud inglite linn
Cassandra Clare


Sisu: Clary on jälle New Yorgis ja elu on ilus: tüdruk harjutab, et saada varjukütiks, ta ema Jocelyn valmistub abielluma ning Clary tohib viimaks ometi nimetada Jace’i oma kallimaks. Aga igal asjal on hind. Kogunema hakkavad sünged pilved. Möödanik ei vaju unustusehõlma, vaid annab endast taas märku, äratades Jocelynis kohutavaid mälestusi ja sundides Claryt kahtlema, kas polnud ingel Razielilt soovitu äkki saatuslikult ohtlik.
Kui Jace hakkab temast mingil seletamatul põhjusel eemalduma, peab Clary tõdema, et ta on ise vallandanud sündmuste ahela, mille lõpul võib kaotada kõik, mida armastab. Isegi Jace’i.

Leheküljed: 360 | 2681

Arvamus: Peale kolme fantastilist osa tuli lõpuks järgmise kirjaniku murdepunkt, kus lugu pole enam nii vaimustav. Pigem ütleks, et selles osas tammus kõik üsna ühe koha peal ja keskpunktis oli Jace'i ja Clare'i probleem (mille vastu mul midagi olnud, aga actionit oleks võinud rohkem olla tongue) kui see, mis linnas toimus. Selles suhtes oli see vähemalt lühike osa ja lõppes põnevalt, pannes uut ootama (sest peale kolmandat osa arvasin ma alguses, et sellega asi lõppebki ja uue lugemiseks mingit soovi küll ei tekkinud) nii, et haaran vist viienda raamatu ka kätte.
Ja nende ilmumise koha pealt, küll sellega läks ikka kaua aega. Selle asemel, et aegamööda väljastada need kolm raamatut pidid nad tulema ikka üksteise sabas. Oleks võinud siis juba kogu sarjaga nii teha, mitte jagada 3+3, aga njahm.
Mida muud siis öelda? Huvitav fakt, mulle reaalselt meeldis Simon selles raamatus, aga ta on ikka kergelt ohmu küll. Ja Jocelyn ajas mind oma emmelikusega marru, ta on ju ometi varjukütt, halb, aga ikkagi üks.

Punktid: 3/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime15/2/2015, 11:37

*2015* 9789949275472.jpg
9. Poirot ja mina
David Suchet


Sisu: Hercule Poirot oma iseloomulike vuntside ja perfektsionistliku käitumisega on üks maailma enimarmastatud detektiive. David Suchet’ on „väikese belglasega“ seotud aastast 1988, kui talle Poirot’ rolli pakuti. 2013. aasta lõpuks oli David Suchet mänginud detektiivi kõigis seitsmekümnes Agatha Christie kirjutatud Poirot’ loos. Raamatus „Poirot ja mina“ jagab ta mälestusi ikooniliseks saanud telesarjast ja mõtiskleb, mida detektiiv tema jaoks tähendanud on.

Leheküljed: 304 | 2985

Arvamus: Appi kui armas see oli. Selline täielik selgitus näitleja elust, sidudes seda tema suurima elutööga. Polnud kirjutatud nagu ja vot nendel aastatel ma näitlesin seal, mille eest sain ma ka selle ja selle preemia, see oli minu jaoks tähtis saavutus, sest... vaid natuke rahulikumalt ja võttes kõike peale Poirot natuke vähem põhjalikult (mainiti ainult nö tähtsamaid auhindu nagu Emmy, Tony award jne) ja seda, kuidas Suchet end tundis siis kui sarja edu saavutas ning kahtlustest, kui polnud kindel, et sarja jätkatakse. Vahva!
Ma teadsin täpselt, kuidas ta end tundis Poirot viimase osa filmimisel ja kui see läbi oli, sest olen ise pisikesest peale vaadanud Poirot'd nina vastu ekraani.

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime15/2/2015, 11:44

*2015* Romeojajulia
10. Romeo ja Julia
William Shakespeare


Sisu: Traagiline armastuselugu Veronas.

Leheküljed: 144 | 3129

Arvamus: Oh, Romeo, oh Romeo... armastuslugude alus. No absoluutselt ei meeldinud, kuigi sain targemaks selles osas, kus kõik praegused naisteka autorid oma inspiratsiooni saavad. Alustades sellest, et Romeo ja Julia olid 12 ja 13 kui nad armusid. Jumal, kui ma olin 12 siis ma vaevu suutsin oma nukud kastidesse panna ja pööningule viia. Nemad seal olid juba abieluvalmis (ei mina mõista, mis neil seal ammustel aegadel peades toimus).
Loo lugemise tegi raskemaks see, et tegemis oli värsivormiga ning mulle niigi ei meeldi näidendid Mad .
Ja ashhhh kui lollid võisid need tegelased olla. Eriti Romeo, temasugust annab ikka otsida...

Punktid:2/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime15/2/2015, 11:50

*2015* 9789985552582
11. J.R.R Tolkien
Kaks kantsi
Sõrmuste isanda trioloogia teine raamat


Sisu: John Ronald Reuel Tolkieni (1892-1973) romaanitriloogia "Sõrmuste isand" teine raamat. Vennaskondlaste retk jätkub, kuigi erinevaid radu pidi. Aragorn, Legolas ja Gimli satuvad Rohani kuningriiki, kuningas Theoden juurde, kes on langenud Sarumani mõju alla. Frodo ja Sam märkavad, et neid jälitab salapärane Gollum-Guglunk, kes ihkab Sõrmust tagasi enda kätte. Merry ja Pippin aga, olles pääsenud vangistajate küüsist, leiavad endale ootamatu liitlase. Ükski vennaskonna liikmetest pole unustanud oma ülesannet: hävitada Sõrmus, maksku mis maksab. Toimuvad Suure Sõrmuse Sõja esimesed lahingud. “Sõrmuse vennaskonna” hiiliv õud pöördub “Kahes kantsis” avalikuks vastasseisuks Musta Isanda pooldajate ja vastaste vahel. Kõik seisab ikka veel noateral.

Leheküljed: 380 | 3509

Arvamus: Tolkieni raamatud, nagu ma ilmselt olen maininud, on üsnagi rasked ja mäletan eelmisest korrast, et vaevu suutsin läbi lugeda, kuid nüüd olen üpris üllatanud kui lihtne seda lugeda oli. Haaras kaasa, kuigi minu meeles oleks võinud kõik koos ühte patta panna lugu, ilma, et jagatud justkui kaheks osaks, kus lugu saab alguses samast punktist.
Pean mainima, et Helmi Süviku lahingule kulutati ainult üks peatükk, kuigi filmis on terve tund Sad. Aga mulle meeldis, sest oli lihtsalt ja kiirelt kokku võetud, mitte venitatud nagu üldiselt kiputakse.
Ja mulle endiselt ei meeldi Frodo, õnneks oli tema osa enamasti kirjeldatud Jussi vaatepunktist.

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime28/4/2015, 13:54

*2015* Minu_amsterdam-220x321
12. Minu Amsterdam
Margot Roose


Sisu: Ärge muretsege – see pole metsik seiklusraamat, vaid väga turvaline lugemine linnast, kus kõik käib vastavalt reeglitele. Linnast, kus rongi minutiline hilinemine põhjustab suurema skandaali kui samasooliste abiellumine, vabatahtlik surm meditsiinitöötaja käe läbi või omaenese kehaga elatise teenimine.
Näib, et Amsterdamis on justkui kõik lubatud.
Või siiski pole?

Leheküljed: 304| 3813

Arvamus: Oeh, see on üks neist asjadest, mida ma pole teinud juba ammu, aga võtsin siis siin kodus haigena olles käsile lõpuks. Amsterdam on üks neist kohtadest kuhu ma läheks iga kell tagasi. Sellel põhjusel võtsin ka selle raamatu kätte. Millegi pärast on nii, et mida aeg edasi seda kuidagi igavamaks need Minu-sarja reisilood lähevad. Tähendasin ka selle raamatu juures seda.
Igatahes mulle meeldis see, et räägiti ikkagi linnast ja sellest, kuidas seal elatakse, mitte autori eraelust nagu enamik Minu-sarja raamatuid lõpuks lähevad.
Muidu üsna tavaline reisikirjelduse raamat.

Punktid: 3/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime28/4/2015, 13:58

*2015* 13486632
13.The Hundred-Year-Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared
Jonas Jonnason


Sisu: It all starts on the one-hundredth birthday of Allan Karlsson. Sitting quietly in his room in an old people’s home, he is waiting for the party he-never-wanted-anyway to begin. The Mayor is going to be there. The press is going to be there. But, as it turns out, Allan is not… Slowly but surely Allan climbs out of his bedroom window, into the flowerbed (in his slippers) and makes his getaway. And so begins his picaresque and unlikely journey involving criminals, several murders, a suitcase full of cash, and incompetent police. As his escapades unfold, we learn something of Allan’s earlier life in which – remarkably – he helped to make the atom bomb, became friends with American presidents, Russian tyrants, and Chinese leaders, and was a participant behind the scenes in many key events of the twentieth century. Already a huge bestseller across Europe, The Hundred-Year-Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared is a fun and feel-good book for all ages.

Leheküljed: 396 | 4209

Arvamus: Mulle väga meeldis see, halli argipäeva ellu pisut täielikku absurdsus. Väga värvikad tegelased, eriline lemmik oli Sonya. Ülimalt suurt sisu kirjeldust ei taha andagi. Kui räägiti Allani varasemast elust siis kohati hakkas igav Hiinas olles, sest isiklikult selle maailma lähiajalugu pole õppinud nii, et ei osanudki kohe seda absurdsust üles leida.
SOOVITAN SOOJALT!

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime3/5/2015, 13:18

*2015* 16217670*2015* 18599776*2015* 20958250
14.-16. Deadly & Toxic & Vicious
Sara Shephard


Sisu: High school seniors Aria, Emily, Hanna, and Spencer have all done horrible things—things that would put them behind bars if anyone ever found out. And their stalker "A" knows everything.

So far A has kept their secrets, using them to torture the girls. But now A's changed the game. Suddenly the girls are hauled in for questioning, and all their worlds begin to unravel. If A's plan succeeds, Rosewood's pretty little liars will be locked away for good. . . .

High school seniors Aria, Emily, Spencer, and Hanna barely survived their most recent encounter with A. And it's not over yet…. The police don't believe there's another, deadlier, A out there, but the girls know what-and who-they saw. If they don't track down this final tormentor soon, A will silence them forever.

In Rosewood, Pennsylvania, reporters are lined up outside the historic courthouse, typing furiously at their iPhones with freshly manicured nails. Because the trial of the century is happening right here in Rosewood: the four pretty little liars have been accused of killing Alison DiLaurentis. Only Aria, Spencer, Hanna, and Emily know that they've been framed. A is still out there, laughing as she watches the girls go down for her murder. But when your nickname includes the word "liar," no one believes you're telling the truth. . . .

Aria tries to run away from it all but finds that life on the lam is even harder than life as a liar. Spencer gets in touch with someone who can help her disappear--but when a guy from her past reemerges, Spencer no longer knows what she wants. Hanna decides that she'll hear wedding bells chime before she serves time. And in the face of prison, Emily does something truly drastic--something that will change her friends' lives forever.

As the trial goes on and the outcome looks grim, the girls are in their darkest hour yet. But maybe they can finally figure out how to beat A at her own game. Because once upon a time, she was just a pretty little liar too.

Leheküljed: 320+336+338| 5203

Arvamus: Viimased raamatud siis Pretty Little Liars saagast loetud ja võin ametlikult öelda, kes on A, aga seda ma loomulikult ei tee, sest lõbu ei taha ju rikkuda Wink. Et siis lihtsalt mainida, mõtlesin, et loen eesti keeles ka ka kõik uuesti läbi ja raamatukogus kui sain raamatu kätte viskasin selle kohe riiulile tagasi, sest see oli nii ebameeldivalt lihtsakoeliselt ära tõlgitud. Kuigi jah, nagu ma varem olen maininud on 13. osale tehtud lihtsalt pikendus, kuigi väga põnev pikendus ja ma vahepeal tundsin, et keegi neist saa mustast august välja.
Mind natuke ärritas see, et Fuji tüdrukute naiivse pakkumise vastu võttis. Nagu, need neli tüdrukut, olgugi, et ma olen sarjast raamatutest üsnagi võlutud, on ka üsna halbu asju teinud. Tundus veidi naiivne, aga okei. See, et A vangi läks, üldse ei imestanud, aga et ta nii halvas seisus oli tegelikult...
Ömm, mis siis veel? I am gonna miss A, sest ma olen neid raamatuid ju vahelduva eduga lugenud peaaegu kaks aastat. Jumal tänatud, et sari ja raamatud üksteisest väga lahku on läinud, muidu ma vist nutaks Very Happy.

Punktid: 4/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime3/5/2015, 13:25

*2015* 9789949275977.jpg
17. Mõrv ¹okolaadiküpsistega + novell Candy'st

Sisu: Hannah Swensenil on kõvasti tegemist, et põigelda oma ema katsete eest teda mehele panna, kuna tal endal on täiesti piisavalt tegemist Cookie Jar´i, Lake Edeni populaarseima pagaritöökoja pidamisega. Aga kui Ron LaSalle, armas Cozy Cow meierei autojuht tema pagaritöökoja tagant mõrvatuna leitakse, Hannah´ kuulsad ¹okolaadiküpsised ümber laiba, pöördub ta elu enam-vähem nii pea peale kui üldse võimalik. Otsustanud, et tema küpsiste maine tuleb igal juhul päästa, asub Hannah ise mõrvarit otsima.

Leheküljed: 468 | 5671

Arvamus: Huvitavalt kirja pandud mõrvalugu, kus kõik tegelased on erinägudega ja pole keskendatud 100% mõrvaloole, vaid ka nende endi igapäevaelu tragöödiatele. Mulle meeldis väga see, meenutas mulle veidi TV3s jooksvad miss Fischeri mõrvalugusid. Muideks, raamatus on ka retspetid mille järgi teha erinevaid küpsiseid ja mida ma kunagi proovin ka teha Basketball
Väga mõnus lugemine kui ei tea, mida lugeda. Ja raamatus on ka lisalugu Candy'st.

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime3/5/2015, 13:35

*2015* 864
18. Noore Wertheri kannatused
Johann Wolfgang von Goethe


Sisu: Johann Wolfgang Goethe kiriromaanil «Noore Wertheri kannatused» puudub väline tegevusliin. Sündmused on edasi antud läbi Wertheri kirjade oma vennale Wilhemile.

Sündmustik algab Wertheri kolimisega fiktiivsesse külla nimega Wahlheim. Seal vaimustub noor ja emotsionaalne Werther nii küla ümbritseva looduse ilust kui seal elavate talupoegade lihtsast olekust. Ühel peol kohtab Werther Lottet – noort ja ilusat naist, kes pärast ema varajast surma on sunnitud hoolitsema oma väiksemate õdede-vendade eest- ning armub temasse silmapilkselt. Kuid Lotte on juba kihlatud ning nii peab nende vahekord jääma sõpruseks.

Leheküljed: 159 | 5830

Arvamus: Keegi kunagi mainis siin foorumis, et pole midagi nõmedamat kui pealesurutud raamatu lugemine, ma vaidlen vastu. Pole midagi nõmedamat kui läbi lugeda pealesurutud kohustuslikku kirjandust ja siis avastada, et õpetaja otsustas raamatu ära vahetada. Esmalt ma lugesin seda raamatut nagu üritaks märga paberit terveks jätta (ma ei tea, kas keegi mõistab võrdlust) ja siis ma taipas raamatu lõpus, et ma isegi ei mõistnud millest see raamat rääkis.
See oli väga nõmedas formaadis kirjutatud. Päevikuformaat, isiklikult ei mõista ma selles formaadis kirjutatud peaaegu kunagi (ainuke, mida ma mõelda suudan on see, kas see kirjanik päriselt ka arvab, et keegi päriselt ka kirjutab seitse lehekülge pika sissekande igast detailist). Kui lugeda siis ta tegelikult kirjutab kirju oma sõbrale, aga noh, päevikuformaat on päris täpne ikkagi.
Lugesin raamatu läbi ja taipasin, et ma ei saanud midagi aru. Lugesin siis ka seletava järelsõna läbi, ei mõistnud endiselt midagi. Sa lihtsalt ei lähe ju end ära tapma, et sa ei saanud abielusnaist endale?
Igatahes kui keegi küsib siis võin ma öelda, et jah, ma olen vähemalt ühe Goethe teose läbi lugenud :).

Punktid: 2/5 <- ma ei tahtnud Goethe't ikkagi päris maha ka teha, äkki pöörab end veel hauas ringi.
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime3/5/2015, 14:08

*2015* Tapamaja2010
19. Tapamaja korpus 5 ehk laste ristisõda
Kurt Vonnegut


Sisu: „Tapamaja, korpus viis” on üks maailma mõjuvamaid sõjavastaseid raamatuid. Kurikuulsa Dresdeni pommitamise taustal peegeldab peategelase Billy Pilgrimi müütiline ajarännak mõranenud elusid ning püüdlusi mõtestada seda, mida me ihkame, kuid sisimas ka kardame mõista.

Leheküljed: 176| 6006

Arvamus: Hmm, raamat tundus seniajani normaalne ja täitsa loetav kuni tulid sisse tulnukad. Siis läks käest ära. Kogu mu arvamus muutus. Esmalt, see oli täielik postmodernism, ajas rännati nii tihti edasi-tagasi, et mul läksid tegelased ja inimesed juba sassi. Veidi jabur raamat, aga võib-olla mulle taaskord ei meeldi see, et tegemist on peale sunnitud raamatuga.
Dresdeni pommitamisest oli seal väga vähe räägitud, pigem Billy elust enne sõda, sõjas ja peale sõda. Sõja alla käib küll Dresdeni pommitamine ka, aga seda oli maksimum 15 lehte raamatust.

Punktid: 3/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/6/2015, 20:10

*2015* 262
20. Vihma ja tähtede öö"
Maeve Binchy


Sisu: Agia Anna väikest linnakest piiraval mäel kohtuvad kreeka tavernis neli võõrast, keda ei seo miski peale põgenemissoovi. Sõitnud sellesse paika Iirimaalt, Ameerikast, Saksamaalt ja Inglismaalt, on kõik jätnud selja taha oma kodud ja senised elud, ent linnakeses aset leidnud kohutav tragöödia paiskab nad ootamatult kokku.
Fiona on noor meditsiiniõde, kes püüab panna oma vanemaid mõistma vajadust valida endale elus ise õige tee. Thomas tunneb suurt puudust oma pojast ning kardab, et tema eksabikaasa üritab nende vahele kiilu lüüa. Elsa on järsult katkestanud oma karjääri telediktorina, kuid keegi tema minevikust üritab teda vägisi kinni hoida. Ning aravõitu ja vaikse loomuga David on võtnud nõuks astuda vastu oma võimukale isale. Nelikuga hakkab tihedalt suhtlema taverniomanik Andreas, kes igatseb taga oma poega, kes lahkus tema juurest üheksa aasta eest ja pole sestpeale kordagi kodus käinud.

Leheküljed: 280| 6286

Arvamus: Nagu ma olen ise ka maininud, et enamasti on naistekad üks ühele, kuid seekord ma pean end tagasi lükkama. Ma isegi ei nimetaks seda päris naistekaks. See oli mõnusalt lihtne ja kerge ning suurepärane lugemine just siis kui oled haige. Samuti keris see isegi pingeid üles ja mina küll tahtsin teada, et mis neist neljast noorest saab. Samuti ka kõrvaltegelastest. Igaühel oli justkui oma lugu. Ma arvan, et kõige rohkem meeldis mulle just Fiona, olenemata sellest kui rumal ta kogu raamatu vältel ka tundus.
Selles raamatus polnud üleliia armastust ega ka "oeh, mis nüüd küll minust saab, kui ma teda kohe ei näe" tegelasi. Suur pluss minu meelest. Very Happy

Punktid:3/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/6/2015, 20:16

*2015* 7043
21. Süda ja hing
Maeve Binchy


Sisu: Clara Caseyl on käed-jalad tööd-tegemist täis. Probleemid tütarde Adi ja Lindaga, mured uuel töökohal, ja nüüd soovib talt midagi tema eksabikaasa…
Ania jaoks on aga Clara Caseyga kohtumine ime. Ta ei kavatsenud kunagi Poolast lahkuda. Kuid võib-olla parandab uus töö uues riigis murtud südame?
Declan ootab kliinikusse tööle minemist, kuid see, mis pidi olema lihtne, pooleaastane tööülesanne, toob talle tunduvalt enam, kui ta eeldas. Veel on siin isa Brian Flynn, kelle elu pööratakse pea peale, kui ähvardatakse tema mainet, ja kaunis, rõõmsameelne õde Fiona, kes ei suuda oma minevikuraskusi selja taha jätta…

Leheküljed: 400 | 6686

Arvamus: Samalt kirjanikult teine romaan. Niiöelda käekiri on üsna sarnane, raamat kulgeb läbi erinevate inimeste vaatepunktide. Ma olin alguses nii ehmatunud, kui nägin, et ka seal raamatus on üks õde Fiona. Asi sai selgeks siis kui mainiti Davidit ja Shane'i. Siis mõistsin, et tegemist on sama tegelasega, kes ka "Vihma ja tähtede öös" oli. Ja ta kohtas lõpuks meest, kes oli tema jaoks õige. Peab mainima, et selle raamatu Fiona oli tunduvamalt tugevam kui eelmine Fiona, kes tundus väga õrn ja katkine. Aga eks ka selle raamatu kirjutamisel oli nii, et aeg vahepeal oli edasi liikunud.
Ömm, mida ma veel öelda oskan? Mulle väga meeldis Anja ja tema lugu. See oli küll üsna tüüpiline, kuid ta paistis teiste juures kenasti välja ja mulle meeldis, et temagi leidis oma õnneliku lõpu.

Punktid: 3/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/6/2015, 20:24

*2015* Zoe_Sugg_-_Girl_Online
22. Girl Online
Zoe Sugg


Sisu: 352 | 7038

Leheküljed: Penny has a secret.

Under the alias GirlOnline, she blogs about school dramas, boys, her mad, whirlwind family - and the panic attacks she's suffered from lately. When things go from bad to worse, her family whisks her away to New York, where she meets the gorgeous, guitar-strumming Noah. Suddenly Penny is falling in love - and capturing every moment of it on her blog.

But Noah has a secret too. One that threatens to ruin Penny's cover - and her closest friendship - forever.

Arvamus: Ma olen juba mõnda aega kergelt sõltuvusse sattunud youtuberitest ja ega ma neist kuidagi lahti pole ka saanud ja kui ma siis nägin Zoe raamatut Apollos ma pidin selle lihtsalt ostma. Ja siis see vedeles mu öökapil ikka päris kaua kuna ma ei suutnud kuidagi esimestest peatükkidest end edasi lugema vedada.
Ma arvan, et eelistan pigem Zoe'it kui youtuberit kui kirjanikku, sest isegi siis kui see raamat kirjutati kaasabiga pean ma mainima, et see tuli kuidagi kehvake välja, kuid see on tal esimene kah nii, et võib-olla salapärane Girl Online 2 tuleb parem? Mulle väga meeldis, et ta kirjutas paanikahoogudest ja blogimisest, kuid see oli pigem kõik kõrvaline võrreldes põhilooga, mis oli nii üdini tüüpiline. Võib-olla ma ootasin enamat kah kui üks teismeliste tavaline romaan, ükskõik, kas tegelaseks on "pahapoiss" või popstaar.
Sorry, ei meeldinud

Punktid: 2,5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/6/2015, 20:31

*2015* 17241
23. Süvahavva. Teine suvi
Indrek Hargla


Sisu: Eesti populaarseima krimi- ja ulmekirjaniku Indrek Hargla kõhedust tekitava „Süvahhava“ triloogia teine osa „Süvahavva. Teine suvi“ viib lugeja tagasi iidesse Põlvamaa tallu. Romaani peategelaseks on Arnika Ambros, noor neiu ja uus arbuja, kelle ülesandeks on elusaid ja surnuid omavahel kokku tuua. Tüdruk satub kahe vaenupoole vahele, kes mõlemad tahavad Süvahavva saladusi oma valdusse saada. Arnika on keerulise valiku ees: kas otsustada ise oma saatuse üle või järgida muistset ettemääratust? Lugeja ees avaneb Süvahavva keerukas ajalugu ning lisaks sellele tuleb raamatu tegelastel tutvust teha surmataguse maaga.

Leheküljed: 424 | 7462

Arvamus: Kui on üks eesti kirjanik, kes mulle päriselt ka väga sümpaatne on, siis on see Indrek Hargla. Ma ei ole tegelikult näinud Süvahavva TV-sarja, aga mõlemad raamatud on mulle hinge küll läinud. Väga mõnusalt on kirjeldatud Arnikat ja Arnot ning silminähtavalt on kõik viimase detailini välja mõeldud. Tegevus on ladus ja kõik sündmused jõuavavad vaevalt lõppeda kui juba ilmub midagi uut. Sellises olukorras on päris raske raamatut käest panna ja ma mäletan ööd (see oli mai veel) kui ma lugesin seda kella kaheni öösel ja järgmisel päeval läksin kooli suure magamatusest tulenenud peavaluga.
Nüüd ma ei suuda ära oodata, mis edasi saab ja mis on Vaigutaja järgmine käik ning see Ants ja oeh. Kõik on hetkel nii segamini sealses raamatu maailmas.  study

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/6/2015, 20:40

*2015* 51ngFq0fkXL._SY344_BO1,204,203,200_
24. Love, Rosie
Cecilia Ahren


Sisu: Rosie and Alex are destined for one another, and everyone seems to know it but them. Best friends since childhood, their relationship gets closer by the day, until Alex gets the news that his family is leaving Dublin and moving to Boston. At 17, Rosie and Alex have just started to see each other in a more romantic light. Devastated, the two make plans for Rosie to apply to colleges in the U.S.

She gets into Boston University, Alex gets into Harvard, and everything is falling into place, when on the eve of her departure, Rosie gets news that will change their lives forever: She's pregnant by a boy she'd gone out with while on the rebound from Alex.

Her dreams for college, Alex, and a glamorous career dashed, Rosie stays in Dublin to become a single mother, while Alex pursues a medical career and a new love in Boston. But destiny is a funny thing, and in this novel, structured as a series of clever e-mails, letters, notes, and a trail of missed opportunities, Alex and Rosie find out that fate isn't done with them yet.

Leheküljed: 512 | 7974

Arvamus: Ma lugesin selle raamatu läbi, sest ma tahtsin väga filmi vaadata, aga ma ei taha enne filmi vaadata kui ma pole lugenud ja siis üks asi viis teiseni ja ma üldse ei kahetse.
Esmalt, see on kirjutatud täielikult emaili/kirja stiilis, mis alguses ehmatas ära, kuid peale pikka lugemist ma harjusin sellega ära. Ja oeh, ma kogu selle loo vältel vihkasin kord Alexit ja siis jälle Rosie't ja siis ma olin Katie'e peale pahane ja siis ma olin vist kõige pahasem üldse Bethany ja Gregi peale ja kui see lõppes ja kõik ikka enam-vähem lahtiseks jäi olin ma nagu: see oli vist maailma kõige parem aja raiskamine. Ma ei saanud aru, kas nad läksid kokku või jäid sõpradeks.
Teiseks, film ja raamat on üksteisest päris erinevad, osad asjad langevad küll kokku kuid film lõppeb nende vanuste järgi ikka tunduvalt varem kui raamat.
Ja oeh, Rosie oli ikka imetlusväärne tegelane.

Punktid: 4,5/5 <- puhtalt selle pärast, et ma pidin pidevalt kellegi peale pahane olema Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/6/2015, 20:46

*2015* 16448
25. Kirjaoskamatu, kes päästis Rootsi kuninga
Jonas Jonasson


Sisu: Viieaastaselt hakkas ta tööl käima, kümneaastaselt jäi ta orvuks. Kõigi eelduste kohaselt oleks ta pidanud veel mõnda aega Lõuna-Aafrika suurimas slummis oma hurtsikus elama ja seejärel ära surema, ilma et keegi temast puudust oleks tundnud.
See on lugu Nombeko Mayekist ja tema elust. Saatus viib ta kokku ühe talumatult vastiku inseneri, kahe väga sarnase ja väga erineva vennaga, kolme pehmelt öeldes ebaadekvaatse hiina tüdrukuga, salaagentide ja presidentidega. Saatusel on tema jaoks varuks ka suur, mitu megatonni kaaluv probleem.

Leheküljed: 336 | 8310

Arvamus: Juba pealkirja järgi saab aru, et mida sellest raamatust võib leida, kui ka sellest ei saa aru siis kirjaniku järgi ikka. Võrreldes sajaaastase looga polnud Nombeko lugu nii särav ja pealkiri pole päris täpne, sest kuningaga kohtuti ikka alles raamatu lõpus kuigi päris palju tegevust toimus ka tema ümber.
Mulle meeldisid Holger ja Holger II, kuigi ma pidevalt otsin Puppat taga (vabandust, inside joke loomaia jõehobudega Laughing ). Noor ja vihane tundus aga mulle üldse mitte nii vihane kui ma arvasin, et ta võiks olla. Aga Nombeko peast arvutamise võime võtaks ma küll endale, see kuluks matemaatikas päris kõvasti ära. Aga samamõnusalt jabur nagu ka "Sajaaastane, kes hüppas aknast välja ja kadus".

Punktid: 4/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/6/2015, 20:49

*2015* Harry-potter-ja-tarkade-kivi
26. Harry Potter ja tarkade kivi
J.K Rowling


Sisu: Esimeses raamatus “Harry Potter ja tarkade kivi” ei tea Harry veel, et ta on võlur ning et võlurid olid ka tema surnud ema ja isa. Ta ei oska loitse, pole kunagi olnud lohe munast koorumise juures ega kandnud nähtamatuks tegevat mantlit. Ta on kogenud üksnes õnnetut elu koos oma hirmsa tädi, onu ja nende jõhkardist poja Dudleyga, kes ei taha võlukunstist midagi teada. Harry elab tillukeses panipaigas trepi all ning üheteistkümne aasta jooksul pole kordagi tähistatud tema sünnipäeva. See kõik aga muutub, kui öökull toob talle mõistatusliku kirja, milles Harryt kutsutakse imelisse paika, Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli, kus Harry leiab endale sõbrad, õpib võlukunsti kõigis selle ilmingutes, kuid peab ka astuma vastu oma kõige hirmsamale vaenlasele. Sellest kohtumisest sõltub rohkem kui Harry enda saatus...

Leheküljed: 263 | 8573

Arvamus: Keegi kunagi küsis minu käest, et kas ma Harryst juba ära ei tüdine, aga Harry Potteri lood miski, mida ma loen iga aasta läbi ja naudin neid täpselt sama palju kui esimesel korral. Samuti loen ma neid täpselt sama kiiresti kui esimesel korral.

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/6/2015, 20:54

*2015* 9789949276455.jpg_1
27. Mõrv maasika-vahukooretordiga
Joanne Fluke


Sisu: Kartmatu amatöördetektiiv ja pagariäri omanik Hannah Swensen tõestas raamatus “Mõrv ¹okolaadiküpsistega” debüüti tehes, et kuritegude lahendamisel ei ole midagi paremat naisest, kes ei karda käsi määrida. Nüüd on leekivpunaste juuste ja terava ütlemisega (ning küpsetav) kangelanna tagasi ja osaleb suisa mõrvarliku küpsetamisvõistluse ¾ürii töös. Kui Hartland Flouri veski omanik valib Lake Edeni linnakese oma esimese küpsetamisvõistluse toimumiskohaks, siis on Hannah põnevil, sest saab täita ¾ürii esinaise ülesandeid. Kui aga üks ¾üriiliikmeist, treener Boyd Watson, leitakse surnult näoli Hannah’ kuulsast maasika-vahukooretordist, siis muutub Lake Edeni magus püüe kuulsuse järele vägagi hapuks. Asja uurides peab Hannah olema eriti ettevaatlik, sest keegi on valmis kasutama mõrvarlikku retsepti … mille koostisainete hulka on lisatud ka Hannah.

Leheküljed: 348 | 8921

Arvamus: Mulle meeldib Joanne Fluke'i kirjutamisviis, sest olenamata sellest tegemist on krimkaga, on sinna vahele pistetud ka natukene muud juttu, mis teeb loo järgimise tunduvamalt lihtsamaks ja peidab ära asitõendid mõrvari vastu sinna sisse. Ja mulle meeldib, et vanu tegelasi pole unustatud ja on ka siia tagasi toodud, sest enamasti kirjutatakse krimkasid sedasi, et järgmises osas on eelmised juba ammugi ära unustatud.

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime30/6/2015, 21:00

*2015* Wayward-pines-osa-i
28. Wayward Pines
Blake Crouch


Sisu: USA salateenistuse agent Ethan Burke satub Idaho osariiki Wayward Pinesi – omamoodi kolkaparadiisi – kahe föderaalagendi otsinguil, kellest üks oli kunagi tema partner. Kohe linna jõudmisel teeb ta autoavarii. Kui ta haiglas teadvusele tuleb ning tema dokumendid ja isiklikud asjad on kadunud, hakkab ta kahtlustama, et Wayward Pinesis pole mitte miski, nagu pealtnäha paistab. Kuid sama võib öelda ka Ethan Burke’i kohta.
Juurdluse käigus tuleb küsimusi muudkui juurde: miks ei saa Ethan välismaailma jäänud naise ja pojaga ühendust? Miks on ühe kaotsiläinud agendi laip hüljatud majas voodi külge aheldatud? Miks keegi ei usu, et ta on see, kelleks ta ennast nimetab? Kas elektritarad on selleks, et Wayward Pinesi elanikke paigal või hoopis kedagi linnast eemal hoida?
Mida lähemale Ethan tõele jõuab, seda hapramaks muutub tema olukord ning seda selgemini ta taipab, et ta ei pruugi Wayward Pinesist elusana pääseda.
Mõistuse kaotamisest õudsem on üksnes taipamine, et sinu mõistus on ikkagi korras...

Leheküljed: 272 | 9193

Arvamus: Tõenäoliselt on see selle aasta siiani läbi loetud raamutest kõige rohkem õudusttekitav ja mul olid pärast suured raskused magama jäämisega. Algas see muidugi suure segadusega nii lugejale kui ka tegelasele, kuid kogu selle aja vältel oli autor suutnud teha kõik nii põnevaks. Lugesin seda praktiliselt tegelasega võidu, et kes saab varem teada, mis selles neetud linnas toimub. Ja kui ma sain teada, noh, ma oleks tahtnud minema joosta, aga ma ei saanud. Liiga põnev oli Very Happy
Aga ma arvan, et järgmise kahe osaga pean nüüd natukene vahet, sest ma tahan Sõrmuste isandat lugeda ja pluss ma endiselt kardan öösel magama jääda ;D

Punktid: 5/5
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Sponsored content





*2015* Empty
PostitaminePealkiri: Re: *2015*   *2015* Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
*2015*
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 2015
» 2015
» 2015 :):)
» 2015

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Mezilane-
Hüppa: