MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2015 :):)

Go down 
5 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime1/1/2015, 16:31

1.

2015 :):) Kui-ma-j%C3%A4%C3%A4n


KUI MA JÄÄN


Autor: Gayle Forman
Lehekülgi: 204
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: “Kuula mind,” alustab ta teraval metalsel häälel. Teen nüüd silmad pärani lahti. Tõusen nii sirgelt istuli, kui suudan. Ja kuulan. “Jää.”
Päeval, mis algab nagu iga teinegi ... on Mial olemas kõik: armastav pere, tore ja jumaldav kallim ning silme ees terendav tulevik täis muusikat ja erinevaid võimalusi. Ühe hetkega võetakse temalt peaaegu kõik. Elu ja surma, õnneliku mineviku ja tumeda tuleviku vahele lõksu jäädes peab Mia langetama elu kõige tähtsama otsuse. Romantiline, haarav ja meeltülendav romaan kätkeb endas samaaegselt traagilist ja lootusrikast lugu mälestustest, muusikast, elust, surmast ja armastusest.
Minu arvamus: Pean nüüd ausalt tõdema, et see on esimene filmikaane omandanud raamat, mille kaas mulle ka tegelikult meeldib. Meeldib nii palju, et ma isegi ostaks selle raamatu, kui ma just raha ei koguks.
Arvatavasti teavad teist enamused, et sellest on ka film valminud. (Nagu raamatu kaan ei ütleks seda, eks?!) Ja ma olin taas idioot. Ma ei tea, kuidas ma sain sama viga korrata nagu ma "Luude linnaga" tegin. (PS: Vaataks ükspäev taas seda filmi igavusest ning pani ka tõlke ja seal ei olnud mitte LUUDE LINN vaid KONTIDE LINN ja Klaav oli Claive jne. Ma lihtsalt naersin poole aja tõlke üle) Igatahes, jah. Ma tegin seda taas. Vaatasin filmi enne, kui raamatut lugesin. Ja ma kahetsen. Mitte nii palju, kui esimesel korral, aga siiski.
Raamat oli hea, selline kurvameelne ja ma ei mõtle selle all lihtsalt seda, et kogu see õnnetus oli kurb, vaid seda, et see raamat lihtsalt oli selline pisut kurvameelne. Rahulikult voogav ja kurvameelne. Ma võin kindlalt väita, et kui ma poleks filmi enne vaadanud, oleks ma raamatut lugedes vahepeal kindlasti ka nutnud. Nagu reaalselt, pisaratega, mitte lihtsalt näinud neid neetud udukogusid silme ees, mis mu nähtavust segasid.
Aga nagu ma tean, peaks sel raamatul ka järg olema ja kui ma selle kunagi kätte saan, kas siis inglise keelselt või eesti keelselt, kavatsen ma selle kindlalt läbi lugeda.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime3/1/2015, 22:11

2.

2015 :):) Poolpaha

POOLPAHA

Autor: Sally Green
Lehekülgi: 392
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: sa ei oska lugeda ega kirjutada, aga sa tervened kiiresti – isegi nõia kohta
pärast pimeduse saabumist hakkab sul siseruumides halb
sa vihkad Valgeid nõidasid, aga armastad Annalise’i, kes on üks nende hulgast
sind on neljateistkümnendast eluaastast saadik puuris hoitud
sa pead vaid põgenema ja leidma Mercury, Musta nõia, kes sööb poisikesi
ja sa pead seda tegema enne oma seitsmeteistkümnendat sünnipäeva
lihtne
Kuueteistkümneaastane Nathan elab puuris, teda pekstakse, ta on kettidega aheldatud nagu koer, välja õpetatud tapjaks. Tänapäeva Inglismaal on inimeste kõrval elavad nõiad jagunenud kaheks vaenutsevaks pooleks ja Nathan on kõige hirmuäratavama ja julmema musta nõia Marcuse sohilaps. Nathani ainus võimalus ellu jääda on põgeneda, otsida üles Marcus ja saada oma annipäeval kolm kingitust, mis annavad talle ta võluvõimed. Kuidas leida aga Marcus, kui iga tema sammu jälgitakse, kui ta ei saa kedagi usaldada, isegi mitte oma perekonda, isegi tüdrukut, keda ta armastab?
Minu arvamus: Olin mingi aeg mingit arvustust või midagi selle raamatu kohta lugenud ja kardetavasti ma siis ei süvenenud liialt, sest mulle oli jäänud arusaam kui tavalisest noorteromaanist, kus on üks kuum kutt Gabriel, kellele meeldib raamatuid lugeda jne... Et aga midagi sellist mind ees ootas... Jah, kardetavasti ma tõesti polnud seda arvustust korralikult lugenud.
Mulle tegelikult meeldis see raamat, kuigi algus oli suht segadusttekitav. Mis? Kus? Kes? Nagu reaalselt. Ma ei saanud mitte essugi aru, aga mida edasi ma lugesin seda selgemaks kogu lugu muutus. Suht geniaalne ka, kui aus olla, aga veidi liialt kulunud teema samas... Ma ei tea, aratavasti kui seal oleks olnud üks keelatud armulugu noore tüdruku ja vanema meesterahva vahel olnud siis ma ütleks, et see on sajandi parim raamat praegu. Very Happy
Ja feinid... ma mõtlesin otseloomulikult kohe mugudele Very Happy hahaha Very Happy Aga no mis teha, ei tasuks siis inimestele nagu teist üldnimetust anda, kui nad kord juba mugudena inimeste ajudesse on sööbinud...
Aga tegelikult ma ei taha midagi paha öelda. Raamat oli igati hästi kirjutatud ja see piinamine oli kohati isegi väga jäle, aga no midagi nagu jäi puudu, et seda tõesti heaks raamatuks tembeldada.
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime4/1/2015, 13:15

3.

2015 :):) Tapjainstinkt

TAPJAINSTINKT

Autor: S. E Green
Lehekülgi: 205
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Ta pole pahatahtlik, aga tal on teatud… tungid.
Lane on tüüpiline teismeline: tal on armastav pere, ta õpib hästi, töötab kooli kõrvalt kohalikus loomakliinikus ja harrastab võitluskunste. Tema salajane kirg on aga sarimõrvarite uurimine. Ta mõistab neid ja teab, kuidas nad mõtlevad.
Miks?
Sest ka tema võib olla üks neist.
Lane kasutab oma tumedat poolt selleks, et jahtida kurjategijaid ning mõista kohut, kui õigussüsteem seda ei tee. Omakohut pidades on aga mõrva toimepanemine vaid juuksekarva kaugusel. Iga sööstuga muutub üha raskemaks säilitada enesekontroll. Ja siis kaob üks noor lasteaiakasvataja. Ta naaseb... tükk tüki haaval.
Lane asub õhinal taga ajama tema kodulinna jõudnud sarimõrvarit, kuid mässib end ohtlikku valede võrku, mis puudutab ta bioloogilist isa ja tüdruku hämarat minevikku. Kui Timukaks kutsutav sarimõrvar lõpuks ise Lane’iga ühendust võtab, teab Lane, et ta pole enam nähtamatu ega väljaspool ohtu. Nüüd peab ta kasutama oma erilisi andeid, et teada saada tapja isik, enne kui temast või kellestki ta lähedasest saab järgmine ohver.
Minu arvamus: Olgem ausad, see raamat ei näe mitte mingit viisi ligitõmbav. Pealkiri on mage, kujundus, noh, jube ja tagakaanele kirjutatu oli nii nõmedas fondis, et ma ei viitsinud seda tegelikult läbigi lugeda. Nüüd siis alles lugesin läbi. Very Happy
Aga, raamat köitis mind esimesest hetkekst. Nagu reaalselt. Ma lugesin selle poole päevaga läbi ning ma lihtsalt olin selles raamatus nii sees. Üks põhjus on muidugi see loomaarsti doktor, kes oli 25 aastat vana ja kes Lane'ile meeldis ja no... Oleks oodanud suurt romanssi, aga mis seal ikka.
Ma kusjuures kahtlustasin peaaegu kõiki tegelasi vahepeal, isegi seda sama doktorit, kes käitus mõnel hetkel jube kahtlaselt, ja siis muidugi Lane'i onu ja päris isa ja Victorit ja Belindat... Aga no ma poleks elu sees osanud arvata, et Timukas on see, kes ta lõpuks oli. See oli paras ¹okk, aga olgem ausad, ka üpris tõenäoline varjant, arvestades tema ametit ja kõiki neid pisikesi vihjeid, millest polnud alguses tegelikult midagi võimalik välja lugeda.
Nii et ma olen selle raamatu üle meeldivalt üllatunud. Igati väärt raamat, ja nagu ikka, raamatut ei hinnata selle kaante järgi, mida ma kõik ju nagunii teeme, kui meil pole halli aimugi, millest see räägib. Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime10/1/2015, 11:24

4.

2015 :):) Piin

PIIN

Autor: Lauren Kate
Lehekülgi: 352
Ilmumisaasta: 2013
Sisututvustus: Kui mitu elu pead sa elama, enne kui leiad armastatu, kelle nimel tasub surra?
Põrgu maa peal.
Just selline tunne on Luce’il, kui ta peab jätma hüvasti oma poiss-sõbra Danieli, langenud ingliga. Neil kulus terve igavik, et teineteist leida, kuid nüüd on Daniel tüdrukule öelnud, et peab lahkuma. Vaid senikauaks, kuni tal on õnnestunud leida Väljaheidetud – surematud, kelle eesmärgiks on Luce tappa. Daniel peidab Luce’i Rannakooli, mis on mõeldud ebatavaliselt andekatele õpilastele ehk Nefilidele – langenud inglite ja inimeste järeltulijatele.
Rannakoolis saab Luce teada, mida varjud endast tegelikult kujutavad ja kuidas neid saab kasutada akendena tema varasematesse eludesse. Ent mida rohkem ta teada saab, seda enam ta mõistab, et Daniel pole talle rääkinud kõigest. Ta varjab midagi… midagi ohtlikku.
Mis siis, kui Danieli sõnad minevikus juhtunust ei vasta tõele? Mis siis, kui tegelikult peaks Luce olema koos kellegi teisega?
Sarja “Langenud” teine raamat on sõltuvust tekitav. Kus armastus ei sure kunagi.
Minu arvamus: Ma polnud seda varem lugenud, sest kavatsesin selle endale osta, kui ta kord odavamaks läheb, aga nüüd on juba mingi kaks aastat sellest möödast ja no palju õnne tõesti. Igatahes laenutasin ja läbi ma ta lugesin.
Lootsin muidugi enamat. See raamat ei olnud halvasti kirjutatud, aga ma ei nautinud seda niivõrd kui esimest osa. Ei teagi, miks, aga lahjaks jäi kuidagi. Lugesin kunagi inglise keelset varjanti ka, aga see jäi poolikuks nii et jah... Very Happy
Luce mulle ka ei meeldi eriti. Ja see tuhandeid aastaid vaid üht inimest armastanud Daniel hakkas ka viimaks pinda käima. Vahest just seetõttu see raamat mulle väga ei meeldinud. Seevastu aga Cam... oooo jaaaa. Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime14/1/2015, 21:25

5.

2015 :):) Eleanor-park


ELEANOR&PARK

Autor: Rainbow Rowell
Lehekülgi: 399
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Kaks autsaiderit, üks erakordne armastuslugu.
Eleanor… Punased juuksed, valed riided. Eleanor seisab tema taga, kuni ta ringi pöörab. Eleanor lamab tema kõrval, kuni ta üles ärkab. Eleanori kõrval paistavad kõik teised igavad ja mitte kunagi küllalt head... Eleanor.
Park… Park teab, et talle meeldib see laul juba enne, kui ta seda kuuleb. Park naerab juba enne, kui on naljast aru saanud. Parki rinnus on koht, kohe kõri all, mis paneb teda tahtma oma lubadusi hoidma... Park.
Kaks õnnetut kuueteistaastast armunut – küllalt targad teadmaks, et esimene armastus ei jää kunagi püsima, aga küllalt vaprad ja meeleheitel, et kõigest hoolimata proovida.
Minu arvamus: Ma mäletan, et ma mingi keksisin tükk aega arvuti ees, kui nägin, et see raamat kavatsetakse eesti keelde tõlkida. Nagu reaalselt. Ma tegelikult lootsin küll, et Fangirl tuleb enne, aga noh, see selleks... Very Happy
Ma vahest ootasin midagi enamat. Vahest mingid hullult dramaatilist lõppu, ma ei tea. Midagi veidi enamat, kui aus olla. Aga ometi... ma ei tea... vahest... no mida ma ütlema pean, kui üks hea raamat mulle mingit suurt muljet ei jätnud ning see kurat on mingi Goodreadsi aasta raamat ja siis tulen mina ja see mulle väga ei meeldi?!?!?!
Mis asi ma olen?!
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime18/1/2015, 11:33

6.

2015 :):) 805


CARMEN

Autor: Prosper Merimee
Lehekülgi: 112
Ilmumisaasta: 1974
Minu arvamus: Ei viitsinud tutvustust otsida, seega ei hakka ise ka midagi kokku luuletama.
Tegu on siis kohustusliku kirjandusega ja nagu ikka, on mul raskusi selle lugemisega. Aga ma pean end tunnustama, sest ma tõepoolest lugesin seda, mitte ei vaadanud lihtsalt kokkuvõtet. Mis on naljakas, kuna mulle tegelikult ju meeldib raamatuid lugeda.
Aga kui miski on kohustusilik tekib alati selline teatud tõrge. Ma ei teagi, miks.
Igatahes räägib lugu (nii palju kui mu aju üldse sellest mletab) Carmenist, kes on mustlane. Nagu ma aru sain (mis on muidugi küsitav) siis lugu algab ühe mehe vaatepunktist ning kes kohtab siis üht meest, Jose'd?!?!?! Ja ka too mees tunneb Carmenit nagu ka esmine mees, kelle nimest pole mul halli aimugi ja siis see Jose?!?! kes on varas?!?! räägib enda loo Carmenist. Et kuidas nad kohtusid ja tutvusid. Ja siis mul on suur mäluauk ühe koha peal nii et ma pole lõpus väga kindel, et kas too mees räägib täiesti lõpuni selle loo. Aga see poleks loogiline, sest Carmen sureb lõpus, aga kuidas sai siis esimene mees temaga üldse kohtuda, kui Jose ta varem tappis?
Oh isver küll. Homme on selle raamatu peale töö nii et tundub, et kokkuvõte tuleb kõigele vaatamata läbi lugeda. Very Happy
Pluss raamatu juures oli muidugi see, et see nii tilluke oli.  Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime19/1/2015, 14:57

7.

2015 :):) Veatu-valelikud-v%C3%B5rgutajad-2-raamat

VEATU. VALELIKUD VÕRGUTAJAD 2. RAAMAT

Autor: Sara Shepard
Lehekülgi: 312
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Neli valelikku võrgutajat on endiselt väga pahad tüdrukud. Spencer lõi oma õe poisi üle. Aria südame murdis ta inglise keele ja kirjanduse õpetaja. Emilyle meeldib ta uus sõbranna Maya... märksa rohkem kui lihtsalt sõbranna. Hanna kinnisidee täiuslik välja näha on teinud ta sõna otseses mõttes haigeks. Aga tüdrukute kõige kohutavam saladus on nii skandaalne, et tõde hävitaks nende elud igaveseks.
Ja miks ma ei peaks rääkima? Nad on ju väärt, et kõigest ilma jääda. Iga kortsus kirja, pahelise online-sõnumi ja kättemaksuhimulise sms-iga, mis ma saadan, vean need valelikud võrgutajad põhja. Uskuge mind, mul on piisavalt soppa, et nad elusalt matta.
Minu arvamus: No ma ei tea. Kus kurat oli Ezra? Ja miks need kõik tüdrukud nii rumalad on?!
Ütleme siis nii, et mulle kohe üldse ei meeldinud. Oli jah lühike ja kerge lugemine, aga no tõesti. Arvatavasti ikka loeksin edasi, kui eesti keeles ilmub, aga suurt lugu ma neist teostest ei pea...



Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime31/1/2015, 21:01

8.

2015 :):) Vaimuv%C3%A4e-k%C3%BCtkes-vampiiride-akadeemia-5-raamatu-1-osa

VAIMUVÄE KÜTKES. VAMPIIRIDE AKADEEMIA 5. RAAMATU 1. OSA

Autor: Richelle Mead
Lehekülgi: 240
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: OSE’I ELU EI KUULU MITTE KUNAGI TALLE ENDALE.
Ta on surmaga võidu jooksnud sellest õnnetusest saadik, mis sidus ta igaveseks kokku oma parima sõbra Lissaga, keda ta on tõotanud kaitsta, tulgu mis tuleb. Ent Rose võib küll põgeneda, aga Dimitri saab ta niikuinii kätte. Ilmselt tüdis Dimitri ootamast. Ta haaras mind õlast ja tõmbas enda poole, punastes silmades sähvimas võidukas pilk. Selles kitsas ruumis ei olnud tal tõenäoliselt rohkem vajagi, et mind tappa. Seekord oli tal kõik, mida ta tahtis.
Minu arvamus: No mille kuramuse pärast on vaja raamatut POOLITADA? Nagu reaalselt? Milleks on vaja üks imeline teos lihtsalt kaheks neetud tükiks lammutada? See on lihtsalt nii ajuvaba, et kuigi ma olen sellega ammu leppinud, siis ajab see mind veel siiani korralikult keema.
Uhhhh
Igatahes laenutasin kõik viienda ja kuuenda osa raamatut, sest neljanda omad ostsin lolli peaga ise ja siis ma nagu arvasin, et mul on neljanda raamatu teine raamat (kõlab juba jubedalt nii öeldes) lugemata, aga siis hakkasin lugema ja tundus kuidagi tuttav ja kui ma siin loetud raamatuid sirvis ei leidnud ma kuidagi, et oleksin nagu lugenud. Aga no igatahes ma olin seda lugenud, nii et vahest mul jäi see märkamata või ma lihtsalt unustasin selle eelmine aasta siia kirja panna.
Aga noooo raaamat....... Mida on mul öelda? Rose on jätkuvalt suurepärane. Lissa ajab mul endiselt vere keema. Adrian... oh Adrian. Palun, kas sa ei võiks päriselt eksisteerida? Pealegi olen ma mõelnud, et miks ei võiks tegelikus elus ka päriselt niisuguseid poisse/mehi olla nagu raamatutes? Nagu reaalselt. Miks mitte?
Ja Dimitri. Ma armastan teda nii dampiiri kui ka strigoina. Ja siinkohal tahaks taas öelda, et palun eksisteeri ka päriselus, Dimitri.
Mul muidugi siiralt kahju, et esimese raamatu film täielik läbikukkumine oli, sest mulle tegelikult väga oleks meeldinud kunagi neid raamatuid reaalselt ka näha. Kahju.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime1/2/2015, 21:53

9.

2015 :):) Vaimuv%C3%A4e-k%C3%BCtkes-vampiiride-akadeemia-5-raamatu-2-osa

VAIMUVÄE KÜTKES. VAMPIIRIDE AKADEEMIA 5. RAAMATU 2. OSA

Autor: Richelle Mead
Lehekülgi: 208
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: ROSE’I ELU EI KUULU MITTE KUNAGI TALLE ENDALE.
Ta on surmaga võidu jooksnud sellest õnnetusest saadik, mis sidus ta igaveseks kokku oma parima sõbra Lissaga, keda ta on tõotanud kaitsta, tulgu mis tuleb.
Ent Rose võib küll põgeneda, aga Dimitri saab ta niikuinii kätte.
Ilmselt tüdis Dimitri ootamast. Ta haaras mind õlast ja tõmbas enda poole, punastes silmades sähvimas võidukas pilk. Selles kitsas ruumis ei olnud tal tõenäoliselt rohkem vajagi, et mind tappa. Seekord oli tal kõik, mida ta tahtis.
Minu arvamus: Kui nad seal kaanel kujutavad Rose'i ja Dimitrit siis no okei, rohkem me kujundusest siis enam ei räägi

Raamatu sisu oli muidugi uhhhh jaaaaaaaaaaaa. Nagu tere Dimitri, sa oled super aga ma ikkagi vihkasin sind Rose'i eemale tõrjumise pärast, aga pole hullu, hetkeline emotsioon lihtsalt. Muidu ma armastan sind ikka. Ja Adriani ka endiselt. Oh isver ma ütlen. Täielik hullumaja
Ja ma nüüd hakkan vaikselt tundma seda kurbust, mis läheneb... Aga Sydney raamatud on ka eks? Mitte eesti keeles, aga siiski. Ja siis Adrian.........

Okei, ma ajan mingit täiesti haiget juttu. Ma pigem lõpetan selle jama silmapilk


Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime9/2/2015, 16:43

10.

2015 :):) Viimne-ohver-vampiiride-akadeemia-6-raamatu-1-osa

VIIMNE OHVER. VAMPIIRIDE AKADEEMIA 6. RAAMATU 1. OSA

Autor: Richelle Mead
Lehekülgi: 280
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Kõik kandub põlvest põlve edasi – praegusesse hetke.
Mõrv. Armastus. Armukadedus. Ja ülim ohver.
Kuninganna on surnud ja moroide maailm ei saa enam kunagi endiseks. Nüüd, mil Rose’i ootab ebaõiglane hukkamine ja Lissa osaleb surmavõitluses kuningatrooni pärast, leiavad tüdrukud, et on sunnitud lootma vaenlaste peale ja kahtlema nendes, keda arvasid võivat usaldada…
Aga mis siis, kui tõeline vabadus tähendab, et ohvriks tuleb tuua kõige tähtsam?
Teineteist.
Minu arvamus: Dimitriii. Ma ei tea, kuidas ma enam hakkama saan.
Suurepärane nagu alati.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime9/2/2015, 16:49

11.

2015 :):) Viimne-ohver-vampiiride-akadeemia-6-raamatu-2-osa

VIIMNE OHVER. VAMPIIRIDE AKADEEMIA 6. RAAMATU 2. OSA

Autor: Richelle Mead
Lehekülgi: 272
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Mõrv. Armastus. Armukadedus. Ja ülim ohver.
Kuninganna on surnud ja moroide maailm ei saa enam kunagi endiseks. Nüüd, mil Rose’i ootab ebaõiglane hukkamine ja Lissa osaleb surmavõitluses kuningatrooni pärast, leiavad tüdrukud, et on sunnitud lootma vaenlaste peale ja kahtlema nendes, keda arvasid võivat usaldada…
Aga mis siis, kui tõeline vabadus tähendab, et ohvriks tuleb tuua kõige tähtsam?
Teineteist.
Minu arvamus: Mul on raske uskuda, et mul pole võimalik enam järgmist osa võtta ja lugeda. Ma lugesin aastaid neid raamatuid ja nüüd... noh.. läbi. Muidugi on ju need Sydney raamatud, eks, aga neid pole eesti keeles ja mul pole vist väga kuskilt seda aega võtta, et inglise keelseid lugeda. Ja neid ei saa raamatukogust ja emps ei taha mulle raamatuid osta, eriti just inglise keelseid. Nii et jah.
Aga raamatu juurde tulles, siis mulle meeldib, kuidas kõik lahenes. Dimitri ja Rose olid väärt seda, et nad saaksid koos olla. Ja meie, lugejad, väärisime seda ka. Ma poleks suutnud seda üle elada, kui üks neist oleks surma saanud. Mitte nagu "Murdumatus" Ma pole seda veel isegi lugenud, aga jah, mul on annet asjade välja uurimise peale, kui ma seda infot tegelikult ei taha.
Suurepärased raamatud, kuigi kujundused olid jubedad. Aga see pole autori suu.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime9/3/2015, 15:54

12.

2015 :):) Murdmatu

Murdmatu

Autor: Veronica Roth
Lehekülgi: 412
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Mis siis, kui kogu su maailm põhineb valedel?
Kildadele tuginev ühiskond, millesse Tris Prior kunagi uskus, on hävinenud – selle on purustanud vägivald ja võimuvõitlus ning kaotused ja reetmine. Kui Trisile tehakse ettepanek uurida maailma, mis jääb väljapoole tuttavaid piire, on ta seega igasuguse kahtluseta nõus. Ehk teisel pool tara leiab ta koos Tobiasega uue, kergema elu, vaba valedest ja valusatest mälestustest?
Kuid Trisi ees ootav uus maailm on veel keerulisem kui see, mille ta seljataha jättis. Ta saab teada asju, mis muudavad igaveseks neid, keda ta armastab. Taas kord peab Tris asuma võitlusesse inimloomusega – ja iseendaga – ning seisma silmitsi võimatuna näivate valikutega. Ta peab leidma tee, kuidas jääda kindlaks vaprusele, truudusele ja armastusele.
“Murdmatu” on Veronica Rothi “Lahkulööja” sarja jalustrabav viimane osa.
Üksainus otsus
Üksainus otsus võib sind muuta
Üksainus otsus võib sind hävitada
Üksainus otsus näitab ära, kes sa oled
Minu arvamus: Arvatavasti halvim neist kolmest minu jaoks. Pealegi, olin piisavalt idioot et lõpusündmustest juba varem kusagilt suvalisest kohast lugeda nii et lõpp oli minu jaoks suht emotsioonitu.
Ja no jah, huvitav, aga teine osa oli siiski parim. Alguses pidin end lausa sundima lugema, aga mida edasi seda ladusamalt läks.
Keskmine ja olgem ausad, ainuõige lõpp.
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime10/3/2015, 22:58

''Kui ma jään'' puhul sattusin ma täiesti juhuslikult filmi vaatama. Või noh, mõtlesin, et okei, vaataks. Raamat ise pole veel üheski raamatukogus kätte sattunud. Aga minu meelest oli film väga hea. Loomulikult mul pole seda võrdlusmomenti, kuid siiski...

PS: Sorri, et risustan Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime22/3/2015, 11:43

Jeps, see oli nagu väga, kuidas nüüd öelda, kvaliteetne? Okei, ma ei tea, aga väga hästi tehtud igatahes. Head näitlejad, muidugi oli ka point sees ja selline mõnus valgus oli terve filmi jooksu. Very Happy Very Happy Very Happy

13.

2015 :):) Taevase-tule-linn-surmav-arsenal-vi

TAEVASE TULE LINN. SURMAV ARSENAL VI

Autor: Cassandra Clare
Lehekülgi: 608
Ilmumisaasta: 2014
Tutvustus: Varjukütisaaga „Surmav arsenal” viimases, kuuendas osas saab lugeja vastuse küsimustele, mis olid teda ammu intrigeerinud, ja ka neile, mida ta ehk ei osanud sõnastadagi.

Kui kaugele läheb oma deemonlikus võimuihas põrgukarikat valdav ja haavamatuks muudetud Sebastian? Kas Jace’i soontes voolav raskesti talitsetav taevane tuli aitab vaenlasest jagu saada? Missugused katsumused tuleb läbi elada meie kangelastel? Just neile langeb ju ülesanne päästa maailm hukust. Maailmalõpu vältimiseks on noortel tarvis ette võtta enneolematult ohtlik retk, mille ajal selgub ka see, kes on Magnuse isa.

Juba proloogis toob autor sisse uued värvikad tegelased, noored Blackthornid ja Emma Carstairsi, kes juhivad lugeja mõtted tagasi sõsarsarjale „Põrgu sõdalased”. Nimetatud sarja juurde naaseb kirjanik ka epiloogis, kus kohtume taas selle armsate peategelastega.
Minu arvamus: Ma olen kurb. Ma mõtlen kuus pikka raamatut ja nüüd mul pole enam midagi. Nagu mitte midagi. Tean, et inglise keeles on temalt veel midagi ilmunud seoses sellega, mida seoses Magnusega, aga pole viitsinud süveneda. Aga eks vaatan hiljem järgi.
Ütleme nii, et ma vist nautisin seda raamatut veidi vähem kui eelmisi. Arvatavasti just ka selle tõttu, et see oli viimane ja ma proovisin seda alguses koguaeg hoida, et okei, loen natukene, ei pinguta üle, aga lõpuks vajus see raamat mul suht unustusse. Aga nüüd oli vaheaeg vahel ja lugesin läbi viimaks. Ja noh, vaatamata sellele, et ma ei nautinud raamatut nii palju, kui vahest oleksin võinud, siis see ei muuda minu arvamust nendest suurepärastest teostest.
Minu lemmikuks tegelaseks lõpuks kujunes Alec. Ma ei teagi mispärast, aga iga hetkega muutus ta minu jaoks üha sümpaatsemaks ja nüüd ma igatsengi kõige rohkem teda ja Magnust taga. Ohh, nad olid ikka üks super paar.
Samas, Simon oli ka üks lemmikuid. Ma reaalselt peaaegu nutsin, kui ta uuesti inimeseks muutus ja nende elust lihtsalt kadus. Ja lõpp seoses sellega oli lihtsalt nii liigutav. Ja Isabelle.... Ma arvan, et lõpuks mulle meeldisidki selles teoses kõige vähem Clary ja Jace. Või noh, Clary. Jace oli parim, nagu ta on alati seda olnud. Clary oli taas lihtsalt üks tüütu ja tobe tegelane, kes vihastas nii mitmelgi korral lihtsalt enda idiootsusega välja. Ughh
Agaaaa need raamatut olid parimad ja ma soovitan neid lihtsalt igaühele, kes ei huvitu ainult teismeliste tüdrukute mõttetust ininast ümber poiste ja selle, millisele peole nüüd nädalavahetusel ikka minna ja mida juua.
Oli tore.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime22/3/2015, 11:52

14.

2015 :):) Miss-peregrini-kodu-ebaharilikele-lastele

MISS PEREGRINI KODU EBAHARILIKELE LASTELE

Autor: Ransom Riggs
Lehekülgi: 344
Ilmumisaasta: 2013
Sisututvustus: Salapärane saar. Mahajäetud lastekodu. Kummaline kollektsioon väga ebaharilikke fotosid.
See kõik ootab avastamist raamatus „Miss Peregrine’i kodu ebaharilikele lastele“.

Loo alguses sunnib perekonda tabanud tragöödia kuueteistkümneaastase Jacobi minema Walesi ranniku lähedal asuvale üksikule saarele. Seal avastab poiss miss Peregrine’i lastekodu varemed. Jacobi uurimisretkel kunagistes magamistubades ja koridorides saab selgeks, et miss Peregrine’i hoolealused polnud lihtsalt ebaharilikud, vaid võisid olla ka ohtlikud. Ehk oli nende hõreda inimasustusega saarele vangistamine täiesti mõistlik otsus... Ning igasuguse loogika vastaselt hakkab Jacobile tunduma, et need lapsed võivad veel elus olla. Meeldejäävate vanade fotodega illustreeritud närvekõditavalt põnev fantaasiaromaan „Miss Peregrine’i kodu ebaharilikele lastele“ peaks pakkuma lugemisrõõmu ühtviisi nii täiskasvanutele kui teismelistele – kõigile, kes armastavad salapäraseid seiklusi
Minu arvamus: Ma olin tahtnud seda juba ammu lugeda, aga kunagi ei sattunud raamatukogus sellele peale ja järjekorda ka ei tahtnud panna. Samuti ei raatsinud osta, kuna polnud väga kindel selle headuses. Samas olin raamatu kohta palju positiivset kuulnud just youtube'ist, kus üks noormees enda book haul'ides seda taevani kiitis. No igatahes ma lõpuks sain selle ja nooo ma ei kahetse küll. Very Happy
Pildid olid nagu mingi ülipõnev lisa sellele raamatule. Ma lihtsalt nagu koguaeg ootasin pilte, sest need oli nii lummavad lihtsalt. Ma olen alati leidnu, et pildid üksi on igavad, aga kui neil on lugu taga... Ooojaa, ja neil oli ikka päris hea lugu taga. Nojah, kuigi see ei ole tõestisündinud lugu, aga siiski. Tohutult põnev.
Algus oli muidugi igav. Kõik see psühhiaatri teema ja vanaisa lood... Aga kui nad isaga saarele läksid ja poiss need inimsed avastas... Noh, ma sattusin suht sõltuvusse sellest raamatust. Very Happy
Igatahes väga hea raamat ja nagu ma tean, on sellele ka järg, mida muidugi eesti keeles pole, aga no tasub loota, et kunagi on. Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime27/3/2015, 19:13

15.

2015 :):) Pimeduse-kangelanna-%C3%B5htus%C3%B6%C3%B6k-vampiiriga

PIMEDUSE KANGELANNA. ÕHTUSÖÖK VAMPIIRIGA

Autor: Abigail Gibbs
Lehekülgi: 600
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Trafalgari väljak pole tõenäoliselt parim paik, kus öösel kell üks seista. Tegelikult, kui sa oled ihuüksinda, siis pole mõistlik seal öisel tunnil üleüldse viibida. Nelsoni ausamba ning hoonete vahel tuhisev jahe juuliõhk pani mu lõdisema. Ma värisesin, tõmbasin mantli tihedalt enda ümber ja hakkasin tõsiselt kahetsema otsust kanda sel õhtul nappi musta kleiti. Mida kõike olin ma valmis tegema õhtu õnnestumise nimel ...
Pilk sambale naelutatud, libistasin jalast ühe oma kontsadega kingadest. Ma ei suutnud oma silmi uskuda, kui vari, mida olin just äsja üle samba libisemas näinud, kadus vaateväljast sama kiiresti, kui oli sinna ilmunud. Kohmitsedes pandla kallal, kiskusin teisegi kinga jalast ja hoidsin mõlemaid kindlalt pihus. Hakkasin edasi liikuma. Jõudsin vaevalt paar sammu astuda, kui tardusin justkui naelutatult paigale. Treppidest tuli alla meestekamp, kõik riietatud pruunidesse mantlitesse ja käes pikad teritatud otstega vaiad ...
Minu arvamus: Ma olin alguses sellest raamatust lihtsalt täiesti sõltuvuses. Otseloomulikult paelus mind fakt, et autor oli esiti enda lugu Wattpadi üles pannud ning teadmine, et see raamat nüüd tõesti raamatu kujul oli, oli väga inspireeriv.
Nagu ma ütlesin, olin sõltuvuses. See oli täpselt selline lihtne raamat: huvitav teema, vapustavad meestegelased, jonnakas naistegelane, kiire mugav lugemine jne jne. Algus oli paljutõatav, aga siis asi vajus kuidagi ära. Violet nuttis pidevalt (ta nagu reaalselt nuttis raamatu jooksul rohkem, kui ta oli kuivade silmadega) + mind nii ärritas see keelatud armusuhte lihtsalt eitea kust võtmine. Kuninga käsk või asi. Oli arusaadav, et autor tahtis lihtsalt seda keelatud armastust mängu tuua.
Aga mulle meeldis, et vampiirid said päevavalguse käes olla. Suht värskendav. Samuti ka see, et nende silmavärv muutus, mis oli päris uudne lahendus. Vähemalt minu jaoks.
Muidu igati okei raamat, kiire ja ladus lugemine. Ja et autor niiviisi enda raamatu avaldada sai.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime28/3/2015, 20:59

16.

2015 :):) Eliit

ELIIT

Autor: Kiera Cass
Lehekülgi: 304
Ilmumisaasta: 2015
Sisututvustus: Kolmekümne viie tüdruku jaoks on Valik erakordne võimalus – ainus väljapääs neile sündides ette kirjutatud saatusest.
--
Nüüd, kui neist on järele jäänud vaid Eliit, on võitlus prints Maxoni südame võitmise nimel raevukam kui kunagi varem. America aga püüab endiselt otsustada, keda tema enda süda tõeliselt soovib. Kas Maxonit, kes muudaks ta elu muinasjutuliseks? Või esimest armastust Aspenit, keda ta oli alati enda jaoks selleks õigeks pidanud?

America vajab meeleheitlikult rohkem aega. Kuid ülejäänud Eliit teab täpselt, mida tahab, ning America võimalus valik teha on käest libisemas.
Minu arvamus: Alustagem sellega, kui elevil ma olin, kui nägin, et see raamat viimaks eesti keeles on. Kirjastus lubas juba jaanuari lõpuks selle ilmumist, aga nii nagu tavaks on kujunenud, lükkuvad need ajad alati kirjastustel edasi. Mis kipub juba naeruväärseks muutuma.
Aga igatahes täna ostsin ta endale ära ja täna ma ta ka ära lugesin ja nooo ma ikka nii elevil ja õnnelik ja kolmanda osa ootusest juba praegu lõhkemas...
Aga muidugi on asjal ka oma pahupooled, nii et alustagem.
Esiteks, ma saan aru, et pikoprint on mingi suhteliselt uus kirjastus ja et nad siiski tõlgivad nt Tänapäevaga võrreldes väga kiiresti, aga kui sa ikka küsilausel ja jutustaval lausel vahet ei tee, siis ma ausõna olen vihane. See rikub ju kogu asja ära, kui ma loen enda peas seda kui küsilauset, aga näen lõpuks mingit neetud punkti. See häiris meeletult + midagi seoses lausetega oli veel, aga hetkel ei suuda meenutada.
Samuti hakkasin ma veidi kogu seda Valikut vihkama. Just tüdrukute poolelt. Mul nüüd mõte kadus kuidagi ära, aga see ärritas mind raamatu jooksul päris palju.
+
kurat, kuidas on võimalik, et ühte tüdrukut ihaldavad mingi kaks suurepärast kutti?!?! Mulle hakkab üha enam tunduma, et selline luksus on võimalik ainult raamatutes, sest no olgem ausad, minu elus ei toimu ju midagi

Aga ma juba kannatamatult ootan järgmist osa.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime31/3/2015, 20:33

17.

2015 :):) Magusad-unistused-2-osa

MAGUSAD UNISTUSED 2.OSA

Autor: Susan Mallery
Lehekülgi: 303
Ilmumisaasta: 2009
Sisututvustus: Oleks tema elu ometi pigem patune kui magus... Vastutustunne võiks Nicole Keyesi teine eesnimi olla. Lõppude lõpuks ei ohverdaks paljud inimesed oma elu, et perekonna pagaritöökoda juhtida ja nooremat õde kasvatada. Aga kuna Nicole’i kaksikõde on nüüd õndsalt abielus ja nooremast õest on saamas pigem femme fatale kui naabritüdruk, hakkab superusaldusväärne Nicole tüdinema kõikide teiste vajaduste eelistamisest tema enda omadele! Siseneb Hawk. Isuäratavalt seksikas endine NFL-i mängija pakub Nicole’ile maitsta vabadust, mida naine ihaldab. Hawk võib ka seotud silmadega tema õrna koha leida, aga Nicole ei kavatse meest nii lähedale lasta, et too saaks tema südame purustada. Muidugi ei pruugi Nicole’il selles küsimuses valikut olla, kui Hawki minevik nende olevikule jalgu kipub jääma...
Minu arvamus: Oh miks ma seda küll lugesin? Täiesti mõttetu lugemine, igav, põhimõtteliselt sisuta...
Kõige enam häris mind Hawki tütar, kes oli seitseteist, kuid käitus nagu mingi 12 aastane titt. Ta nuttis koguaeg, kui isa midagi ei teinud ja ta oli nii loll ja issand jumal, ma olen ka 17 aga no palun väga, ma tunnen end väga täiskasvanlikuna.
Mõttetu raamat siis ühesõnaga. Kerge lugemine, aga noh, jah.
Tagasi üles Go down
Naughty
Kärbes ämblikuvõrgus
Naughty


Female Postituste arv : 2315
Age : 31
Asukoht : Harjumaa

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime31/3/2015, 21:38

Piidlesin ka seda raamatut kordi ja kordi raamatukogus, aga miski nagu käskis selle riiulisse tagasi visata ja kui ma sinu arvamust loen , mõtlen ikka ja jälle, et iga asi on millekski hea ja antud hetkel on vist hea see, et mu sisetunne käskis selle raamatu sinna riiulisse jätta. Tänan säästmise eest. Wink
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime31/3/2015, 22:06

Haha, no vedas sul praegu Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime3/5/2015, 10:18

18.

2015 :):) Unen%C3%A4ovargad

UNENÄOVARGAD

Autor: Maggie Stiefvater
Lehekülgi: 447
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Ronanil on saladus: ta oskab unenägudest asju kaasa võtta. Ja mõnikord ei ole ta ainus, kes neid asju ihaldab. Ronan on üks kaarnapoistest – sõpradest, peaaegu vendadest, kes otsivad surnud müütilist kuningat nimega Glendower. Kuningas peaks olema peidetud nende kodulinna Henrietta läheduses asuvatesse mägedesse. Glendowerini viiv rada on pikka aega kulgenud hoovusena linna all, kuid nüüd hakkab see pinnale kerkima, muutes enda teel kõike – just nagu Ronani saladuski.
Minu arvamus: Peab tunnistama, et ma ei mäletanud esimesest osast suurt midagi. Seega kogu selle raamatu jooksul olin ma lihtsalt pidevalt segaduses, aga kusagilt keskelt läks asi juba vähe paremini.
Raamat muidu tore, veidi põnev, aga kuidagi pealiskaudne. Ma ei suutnud ühegi tegelasega samastuda, huvi nagu väga ei tekkinud...
Lugesin ammu läbi ka tegelikult, aga olen enda raamatuasjas jälle kuidagi hooletuks muutunud. Nüüd võtan käsile, sest kooli ka veel ju vaid 4 nädalat ja suvel tahaks raamatutega järjele jõuda, et aastaga 60 loetud saaks. Aga mis seal parata, lasin end siin vahepeal ikka korralikult käest jälle!!!!!!! Mul juhtub seda pidevalt...
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime4/5/2015, 17:25

19.

2015 :):) Kuristik-rukkis

KURISTIK RUKKIS

Autor: J. D Salinger
Lehekülgi: 181
Ilmumisaasta: 2013
Sisututvustus: „Kuristik rukkis“ on 1951. aastal ilmunud Jerome David Salingeri romaan 17-aastasest Holdenist, kes jutustab oma elust ja maailmavaatest ning seda pealtnäha seosetute ideede ja episoodidena, käsitledes keerulisi teemasid nagu kuuluvustunne, elu trööstitus ja võõrandumine. Tänaseks on „Kuristik rukkis“ saanud üheks tuntumaks teismeliste mässumeelsust käsitlevaks romaaniks maailmas.
Minu arvamus: Mul oli muidu mingi vanem versioon, aga ei viitsinud selle jälgi ajama hakata.
Igatahes oli see meil kohustuslik kirjandus ja nagu alati, ma ei lugenud seda läbi, kui vaja oli. Muidugi ma alustasin ja meil oli kindel peatükk ka, millest jutustasime, aga siiski ei lugenud õigeks ajaks tervet raamatut läbi.
Ja nüüd ma siis lugesin. Ma ikka tore küll.
Ühesõnaga oli hea raamat, kartsin hullemat. Alguses olin veits nagu, naaah see ei kõlba kuhugi, aga lõppes väga positiivse noodiga ja ei kahetse küll et lugesin.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime11/5/2015, 19:26

20.

2015 :):) Lihtne

LIHTNE

Autor: Tammara Webber
Lehekülgi: 312
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Hingasin sügavalt sisse ja hästi aeglaselt välja, enne kui ringi pöörasin. Seal seisis Lucas. Tema pilk oli läbitungiv, ei löönud hetkekski kõhklema ja mu süda hakkas ta vaikselt uuriva pilgu all vasardama.
Ma ei mäletanud, millal ma viimati tundsin nii ürgset ja puhast iha. Ta ei tundnud seda noormeest, kellest sai tema päästja.
Ta polnud teda kunagi tähele pannud, ja nüüd oli ta kõikjal. Nende vastastikune tõmme oli võimas tunne. Ometi ähvardas minevik, millest ülesaamiseks oli poiss nii palju vaeva näinud, ja tulevik, millele tüdrukul olid nii suured lootused, neid teineteisest lahti rebida. Ainult koos suudavad nad vastu panna piinadele ja süütundele, seista silmitsi tõega – ning avastada armastuse ootamatu vägi.
„Lihtne” on lugu tüdruku heitlustest selle nimel, et leida taas kaotatud usaldus, avastada endas sisemine jõud ründajale vastu astuda ning tunnistada rahulolu, mida pakub saladusliku poisi embus.
Minu arvamus: Mulle meeldis see raamat. Teema oli muidugi suhteliselt karm, ses suhtes, et ega vägistamine mingi nalja asi pole.
Lihtne lugemine oli ja pealegi ka huvitav ja noh, kuna mul endal igasugused suhted vastassooga puuduvad, siis oli väga tore lugeda, et vähemalt raamatukangelasel seal toimus midagi. Very Happy
Okei, see on suht masendav teema minu jaoks, aga hea küll. Tore raamat, mu toakaaslane hakkas ka nüüd seda lugema. Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime26/5/2015, 20:38

21.

2015 :):) Verevalem-esimene-raamat

VEREVALEM. ESIMENE RAAMAT

Autor: Richelle Mead
Lehekülgi: 400
Ilmumisaasta: 2015
Sisututvustus: Armastus ja ustavus on sügavamal kui veres
Sydney veri on eriline – sellepärast, et ta on üks alkeemikute hulgast. Alkeemikud on salaühing, mis vusserdab võlukunstiga ning üritab olla sillaks inim- ja vampiirimaailma vahel. Nad kaitsevad vampiiride saladusi ja inimeste elusid. Ent Sydney viimane kokkupuude vampiiridega tekitas neiule paksu pahandust teiste alkeemikutega. Ja nüüd, mil ta ustavus alkeemikute aadetele kahtluse alla seatakse, on kaalul tema enda tulevik.
Kui Sydney keset ööd voodist välja kistakse, arvab ta kõigepealt, et ongi saabunud karistus dampiir Rose Hathaway aitamise eest. Kuid selgub, et lugu on veelgi hullem. Moroi kuninganna Lissa Dragomiri õde Jill Dragomir viibib surmaohus ja moroid peavad talle pelgupaiga leidma. Kodusõja vältimiseks palutakse Sydneyl töötada Jilli hooldaja ja kaitsjana, tehes temast vampiiritüdruku toanaabri kõige ebatõenäolisemas kohas: inimeste internaatkoolis Palm Springsis Californias. Viimane asi, mida Sydney tahab, on süüdistus vampiiridele kaasaelamises. Ja nüüd peab ta hakkama ühega neist koos elama.
Moroi õukond on kindel, et Amberwoodi ettevalmistuskool on Jilli ja Sydney jaoks turvaline paik, ent ohud, häirivad asjaolud ja keelatud armastus varitsevad nii väljaspool kooli kui ka selle territooriumil. Nüüd, mil nad on peidus, tõeline draama alles algab.
Minu arvamus: Appi, appi. Ma olin nii elevil, kui nägin, et see on eesti keelde tõlgitud, aga nagu ikka, olen ma viimasel ajal raamatute koha pealt väga väga väga maha jäänud ja siis ma nagu ei saagi neid kuidagi üldse kätte, kui ma kord kuus või veel vähem raamatukogus käin. Nüüd ma mõistan, mis kodune raamatukogu mugavam on Very Happy Very Happy Very Happy
Aga raamatust. Ma oooooootasin ja ootasin Sydney ja Adriani suudlust või nagu ükskõik mida, mis oleks nagu seda uhuuhu tunnet tekitanud, aga ei... Aga tegelikult on see ju tore, sest kui see tuleb siis ma vist ausalt suren ära ja lihtsalt vaatan seda raamatut ja olen ja aaaaahh. Very Happy
Richelle Mead on nagu nii suurepärane kirjanik, et natuke valus on kohe, kui vaatad, kuidas ise kuus kaks sõna kirjutad ja siis süümekaid tunned, et üldse midagi ei tee...
Aaaa, ja Dimitri. Ma vist armastan teda igavesti või siis kahetsen eluaeg, et temast üldse lugeda suvatsesin. Tegelikult ma arvan, et mu elus puuduvad sellised suhted, kuna ma ootan midagi sellist nagu raamatutes. Aga noh, ma pole lucy. Suht kurb
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime10/6/2015, 12:46

22.

2015 :):) T%C3%B5bi

TÕBI

Autorid: CHUCK HOGAN, GUILLERMO DEL TORO
Lehekülgi: 379
Ilmumisaasta: 2010
Sisututvustus: JFK lennuväljal maandub Boeing 777 ning ruleerib rajal, ent peatub järsku, nagu oleks äkki surnud. Kõik aknakardinad tõmmatakse alla, kõik tuled kustuvad. Kõik sidekanalid on tummad. Lennujuhtimiskeskus on nõutu, aga juhtumist teatatakse ka nakkuskeskusse. Dr Eph Goodweather, Canary projekti, bioloogiliste ohtude kiirreageerimisrühma juht, saab väljakutse ning siseneb lennukisse. Avanev vaatepilt paneb tarretama isegi tema külma vere.
Ühes Hispaania Harlemi pandimajas teab Abraham Setrakian, holokausti üle elanud endine professor, et aeg on käes ja sõda algamas...
Minu arvamus: Olen proovinud seda raamatut mitu korda mitme aasta jooksul alustada, aga alati on teatud punktis lihtsalt seisma jäänud. Nüüd aga võtsin end viimaks käsile, sest no mis need kolm osa mul ikka lihtsalt kodus raamaturiiulis seisavad kui ma neid ei ole, eks.
Mulle muidugi väga meeldis. Ma polnud päris ammu sellist vähe jõhkramat raamatut lugenud. Ikka on pidevalt midagi noorte armastusega sees olnud ja see oli väga hea vaheldus.
Pole nagu väga palju öelda, sest see oli kõigest triloogia esimene osa, aga ma ootan põnevusega juba teise osa alustamist. Kui see kunagi juhtuma peaks. Very Happy Very Happy Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2015 :):) Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2015 :):)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 2015
» 2015
» 2015
» ##2015##

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Cilen-
Hüppa: