MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2015 :):)

Go down 
5 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime11/6/2015, 20:00

23.

2015 :):) - Page 2 M%C3%A4%C3%A4ratud

MÄÄRATUD

Autor: Ally Condie
Lehekülgi: 320
Ilmumisaasta: 2015
Sisututvustus: Ühiskonnas tehakse otsused sinu eest.
Keda sa armastad. Kus sa töötad. Millal sa sured.
Cassia on Ühiskonna otsuseid alati usaldanud. Pika elu, täiusliku töökoha ja ideaalse kaaslase eest ei ole seda just palju nõutud. Ometi tekivad tal kõhklused, et kõik ei olegi nii täiuslik, kui pealtnäha paistab. Ühiskonna eksimatuses kahtlema lüües, tuleb Cassial langetada raskeid otsuseid. Kas valida Xander või Ky – ainus elu, mida ta senini näinud on, või rada, millele ükski jalg veel astuda ei ole julgenud? Kas valida täiuslikkus või kirg?
Minu arvamus: Ma panin praegu tähele, et ma nagu üldse ei loe neid sisututvustusi enne raamatu lugemist. Väga veder, kuna ma olin enamasti kursis, millest see raamat räägib, aga see selleks.
Mulle väga meeldivad raamatud, kus on nö oma maailm. Nagu Veronica Rothi raamatutes või siis sammuti ka Kiera Cassi omades. See on nagu nii huvitav ja ajab mu alati nii elevile ja... hästi tore ühesõnaga.
Ky meeldis mulle algusest peale, mis on loomulik. Samuti ka Xander. Mul on tegelikult hea meel, et autor temast lõpuks mingit nõmedat tüüpi teinud nagu enamasti juhtub, vaid ta meeldis mulle kuni lõpuni välja. Tore.

Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime15/6/2015, 11:51

24.

2015 :):) - Page 2 Minu-itaalia


MINU ITAALIA

Autor: Kristiina Praakli
Lehekülgi: 320
Ilmumisaasta: 2009
Sisututvustus: Olen kindel, et Itaaliaga seostub igaühel midagi – olgu selleks siis Itaalia jalgpall, mood või toit –, kuid külmaks ei jäta see maa ilmselt kedagi. Selle raamatu kaante vahel on peidus minu Itaalia. Minu üleelamised immigratsiooniametis, armumine pestosse ja limoncellosse, suhted akadeemilises maailmas, valusad õppetunnid õhtusöögietiketi alal... Minu Itaalia algab tegelikult Soomest, kulgeb läbi hallikates toonides ühiselamutoa salapärasesse ja kirevasse Genova vanalinna, seejärel põikab Põhja-Itaalia kaljudele ja kaluriküladesse, oliivisaludesse ja piiniametsadesse.
Ma ei tea veel, kus ja millega minu Itaalia lõpeb.
Minu arvamus: Võttis päris pikalt aega, et see läbi saada. Aga kuidagi on selle "Minu" sarjaga, et alguses ei saa kuidagi vedama ja pärast jälle pidama.
Raamatust endast nii palju, et Itaalia on see minu unistustemaa Inglismaa kõrval. Ja ma leian, et ma oleks rohkem teada saanud, kui vaid üks suur söögikultuur. Nagu reaalselt, autor vist ainult söögist seal rääkiski ning lõpuks mul oli sellest nii kõrini. Ja kas tõesti söövad itaallased ainult pastat? Nagu koguaeg? Vau.
Muidu tore raamat, nagu selle sarja omad ikka.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime28/6/2015, 22:23

25.

2015 :):) - Page 2 Me-olime-valetajad


ME OLIME VALETAJAD

Autor: E. Lockhart
Lehekülgi: 229
Ilmumisaasta: 2015
Sisututvustus: Me oleme Sinclairid.
Keegi meist ei hädalda.
Keegi meist ei eksi.
Suviti elame oma erasaarel Massachusettsi ranniku lähedal.
Vahest polegi teil rohkem tarvis teada.
Või siis vaid seda, et mõned meist on valetajad.
Minu arvamus: Oh sa ma ütlen. Nagu what a book!!!! Mul tegelikult vedeles inglise keelne juba mitu kuud kodus riiulis, aga lihtsalt polnud mahti lugeda, sest see võtab endiselt kauema aega ja nagu ma teadsin, et see on suurepärane ja ma lihtsalt ei raatsinud. Ja siis see ilmus eesti keeles ja ma olin nagu, oooooooooooooo.
Ja ma nagu olen ka see, kes ei räägi sellest raamatust sõnagi ja ei kavatse öelda, mis lõpus juhtus, va seda et see oli niiiii ootamatu ja niii hea.
Nii et lugege kõik. Täiega väärt teie päeva!
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime28/6/2015, 22:30

26.

2015 :):) - Page 2 Kirg

KIRG

Autor: Lauren Kate
Lehekülgi: 352
Ilmumisaasta: 2015
Sisututvustus: Luce oleks valmis Danieli nimel surema. Ta ongi seda teinud. Ikka ja jälle. Läbi aegade on Luce ja Daniel teineteist leidnud, olles siis jälle sunnitud piinarikkalt lahku minema: Luce sureb ja murtud südamega Daniel jääb üksi. Aga äkki see ei pea nii olema…


Luce on kindel, et miski – või keegi – mõnest varasemast elust saab teda praeguses elus aidata. Nii alustabki ta oma selle elu kõige olulisemat teekonda: ta rändab korduvalt ajas tagasi ja kogeb oma nahal armulugusid Danieliga, et leida viimaks viis, kuidas nende armastus kestma saaks jääda.


Cam ning inglite ja Väljaheidetute armeed üritavad meeleheitlikult Luce’i kinni püüda, aga keegi neist pole nii pöörane kui Daniel. Ta jälitab Luce’i läbi nende ühise mineviku, kartes samas, mis juhtub siis, kui Luce ajaloo ümber kirjutab.
Sest nende lõputult kestnud armastus võib hävida… igaveseks.
Minu arvamus: Isver, kui vihale mind kogu see asi ajab. Esimene raamat oli hea, isegi väga hea ja ma reaalselt tahtsin teisi lugeda, ostsin veel inglise keeles, kuna ei ilmund ega ilmund...
Aga nüüd ma olen lihtsalt nagu wtf inimene. Luce'i ja Danieli vaheline armastus?! on lihtsalt nii läila, et mul reaalselt läheb süda pahaks. Ma armastan teda nii väga, appi, ma ei suuda temata elada, issakene... Appiiiiii. Kohutav lihtsalt. Poole ajast vaatasin raamatule lolli näoga lihtsalt otsa ja mõtlesin, kuidas see inimestele üldse meeldida saab. Tean ühte, kes fännab täiega ja siis ma nagu, eeeeee, jah?! what inimene?! Aga eks ma arvan, et ega ta siis muidu väga ei loe, sest no halloooooo?! Ja olgem ausad, plot on ka suht mõtetu asjal, et ma ei teagi enam kas järgnevaid osasid lugeda ja noh, okei. Igav. Jama. Ärge keegi lugege.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime29/6/2015, 20:44

27.

2015 :):) - Page 2 Printsess

PRINTSESS

Autor: Kiera Cass
Lehekülgi: 302
Ilmumisaasta: 2015
Sisututvustus: Valikusse sattudes ei osanud America uneski näha, et on kord nii lähedal kroonile... ja prints Maxoni südamele. Aga kui võistluse lõpp läheneb ja mässajad palee müüride taga muutuvad aina metsikumaks, taipab America viimaks, kui palju tal on kaotada – ja kui meeletult ta peab võitlema, et seda ei juhtuks.
Minu arvamus: Kas teil on ka vahel nii, et mini raamat peob lihtsalt nii südamesse, et mõte, et see kord lõppeb, on lihtsalt talumatu? Mul küll on. Ja see on järjekordne raamat, mis sellise tunde tekitas. Ma isegi ei tea kas see on halb või hea. Hea vist. Samas halb ka, sest see on kurb.
Ma nagu reaalselt armastan kõiki neid raamatuid ja need on nii head. Ma tahaks siia tegelikult nii palju kirjutada, aga ma nüüd ei oskagi kusagilt alustada. Seda lihtsalt peab lugema ning kellele meeldib, see hakkab raamatuid armastama, kellele mitte, nojah, kahju teist.

Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime4/7/2015, 20:59

28.

2015 :):) - Page 2 Esmasp%C3%A4evad



ESMASPÄEVAD

Autor: Ele Arakas
Lehekülgi: 280
Ilmumisaasta: 2015
Sisututvustus: Katariina kolib emaga suurde linna. Lootused on laes – uus kool, uued sõbrad, peod, poisid ja tuledesära. Üllataval kombel läheb kõik hoopis vastupidi. Ees terendab tume tulevik haleda erakuna. Kuid siis hakkab juhtuma kummalisi asju. Nii kummalisi, et see pole enam lõbus. Varsti kasvavad elu imetabased ja dramaatilised keerdkäigud tüdrukul üle pea, nii et ta ei saa enam hästi sotti, keda või mida uskuda. Õnneks juhtub uksele koputama ka selliseid inimesi, kelle nimel tasub selle sasipuntra harutamine siiski ette võtta.
Istusin öösiti üleval, muusika kõrvaklappides üürgamas, ja vihkasin ennast. Kirjutasin seejuures lehekülgede viisi halbu luuletusi, et need siis akna peal ära põletada. Ja kraapisin ¾iletiteraga oma käsivarrele „lollakas”. Aga siis tundus see tobe ja tõmbasin selle maha. Mis oli veel tobedam. Panin käele vesinikku ja otsustasin, et see on viimane kord. Kui tahan kunagi olla normaalne täiskasvanu, siis pean praegu alustama.
Lisaks geneetilisele kalduvusele ennast haletseda hakkasin ilmselgelt ka muul moel peast segi minema. Tundus, nagu keegi jälitaks mind. Võisin vanduda, et tundsin tänaval kõndides kellegi lähedalolekut, aga taha vaadates oli tänav tühi. Ainult majad seisid sirges reas, külg külje kõrval, jätmata vähimatki pragu, kuhu jälitaja võiks peitu pugeda.
Minu arvamus: Ma tahaks lihtsalt nutta, ausalt. Ma ei tea, kas viga on minus või tõesti saadetaksegi Tänapäeva võistlustele sellist jama, mida nii suurepäraseks peetakse, et see saab kohe esimese koha?!!?!?!?!?! Ausalt, ma enam ei tea, sest on inimesi, kellele need raamatud, kellele see raamat nii väga meeldib, et ma reaalselt hakkan vaikselt endas kahtlema.
Kui nüüd vigadest alustada, siis ma nagu otsisin seda autorit, et teada ta vanust, aga ei leidnud, aga olen suht kindel, et ta on juba enda nö nooruseast väljas. No väga noorest, nagu näiteks minu east. Üle 25 või enamgi äkki. Ma ei tea. Aga need slängid, lõustaraamat ja kõik need inglisekeelsed väljendid ja kõik on nagu nii cool, et mul hakkas lausa paha. Nagu ei, ei ja veelkord ei. Ma olen 17 ja ma tean seda juba maast ja madalast, et raamatutesse, headesse raamatutesse ei tohi neid sisse tuua. Otsekõnesse, okei, jah, see on normaalne, aga lihtsalt jutustavas tekstis öelda, et "oh appikene, see kõik oli nii cool ja ma olin ikka nii impressed kõigest, et ouumaii gaad ja ma nüüd kohe t¹ekkan lõustaraamatusse ja ja käin ramsis?!?!!?!?!?!?!?!? ära"
Siis no see ajab nutma. Päriselt. Ja raamatu idee jäi ka pooleldi arusaamatuks. (Spoilerdan nii et ärge lugege, kes ei taha)
Kõik algas Niglasega eks, kes oli vampiir, kellele meeldis külmas vannis alasti olla ja surnut teeselda ja siis vaikselt libises teema alguses täiesti võõraks jäänud Martenile üle ja siis vahepeale kadus Niglas ju üldse ära. Ja ma siis mõtlesin, et nagu wtf inimene, millest sa siis õigemini kirjutad? On see nüüd fantaasia noorsooromaan või tavaline noorsooraomaan? Ja lõpp oli nagu nii küsimärke tekitv, et ma reaalselt viimased lehed lasin silmadel üle teksti libiseda, otsides vaid vajalikuma välja, sest sünevemine näis siis juba liiga mõttetu.
Ja ma tõesti ei taha autori kohta midagi halba öelda, sest ta ju kirjutab ja mulle meeldivad inimesed, kes kirjutavad, aga esimene koht? Tsiteeriks siin veidi autorit ja ütleks, et ma ei ole väga impressed.

PS!!! Tüübil on pseudonüün ka veel, loog, et midagi ei leidnud. Äkki on mees ka veel?
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime7/7/2015, 19:27

29.

2015 :):) - Page 2 T%C3%A4ht-teises-taevas


TÄHT TEISES TAEVAS

Autor: Kadri Aadma
Lehekülgi: 231
Ilmumisaasta: 2015
Sisututvustus: Samanta on tüdruk, kes ärgates avastab, et kõik tema mälestused on kadunud. Peagi kuuleb ta, et oli sattunud õnnetusse, mis võttis temalt ka vanemad. Jäänud ainsa sugulase hoole alla, reisib tüdruk onu seltsis hallivõitu sügisest päiksepaistelisele saarele, kus ta kohtub huvitavate inimestega ja kus ilmnevad seletamatud tunded. See raamat räägib eneseavastamisest läbi kahtlemiste ja usaldamiste, aga ka suurest õnnelikust juhusest, mida poleks ilma traagilise õnnetuseta aset leidnud.
Minu arvamus: Mulle meeldis see raamat, olgem ausad, mingi sada korda rohkem, kui eelmine. Ja see oli VAID äravärgitud töö. ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?
Ma juba nagu aastaid kahtlen, et no mida nad seal otsivad?
Raamatust endast rääkides, siis mulle meeldis mõte, olgugi, et see oli veidi kulunud. Autor EI kasutanud suvalisi inglise keelseid väljendeid lause keskel ning puudusid igasugused tobedad slängid. Lugu oli edasi antud ka ilusti, head kirjeldused ja dialoogid. Ma muidugi tavaliselt ei räägi ju sellistest asjades, aga kuna see on võistlusel osalnud töö ja kuna ma võrdlen siiski seda eelmise loetud raamatuga, siis ma ei saa sellest kohe üle. Sest noh, ÄRAMÄRGITUD TÖÖ?!?!!??!?!?!!?!?!?!?
Ja pluss, seal toimusid asjad loogiliselt, oli üks jutu põhiteema. Ma lihtsalt pean mainima, et eelmisel see reaalselt puudus. Siis mul oli reaalselt wtf mind ei huvita lõpp, nüüd aga elasin kaasa ja olin nende õnneliku taaskohtumise üle õnnelik. Ma tundsin midagi, mõistate eks.
Igatahes jah, ma ei imesta, miks paljud kasvõi siin olevad inimesed oma osalusega isegi äramärgituks pole saanud. Sest nad ju reaalselt ootavad sinna nö noortepärast jama. Okei, vabandust. Ma lihtsalt vihastan end sedasi uuesti välja nii et aitab.


Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime16/7/2015, 22:03

30.

2015 :):) - Page 2 Alasti-crossfire-seeria-esimene-raamat


ALASTI

Autor: Sylvia Day
Lehekülgi: 320
Ilmumisaasta: 2013
Sisututvustus: Gideon Cross tuli mu ellu nagu välgusähvatus öises taevas...
Ta oli ilus ja geniaalne, okkaline ja kiirgavalt kuum. Mind tõmbas tema poole nagu ei miski muu minu varasemas elus. Ma ihalesin iga tema puudutuse järele, isegi teades, et see muudaks mind nõrgemaks. Mu hing oli haavatud ja tema tulek avas mõrad minus nii kergelt..
Gideon teadis. Tal tuli võidelda enda deemonitega. Meist oleksid saanud peeglid, näidates vastastikku oma kõige isiklikumaid haavu...ja ihasid.
Tema armastuse köidikud muutsid mind, samal ajal kui ma lootsin, et meie minevike paine meid ei lahutaks...
Minu arvamus: Kui nüüd päris aus olla, siis mulle isegi meeldis see raamat. Vahest mind tõesti häiris kogu see liigne intiimsus jms, aga no see vist põhimõtteliselt oligi kogu raamatu mõte, nii et okei, andestatav.
Ma ootasin mingit mõtetut imalat jama, halba sõnakasutust, tõlkija sõnaapsakaid... Nehhh, ei miskit! Vahest ainult oli see Gideoni kirjeldatud kui meesjumalat ja noo see pani tegelikult silmi pööritama küll.
Aga sellegipoolest, mulle meeldis autori ladus kirjutamisstiil ja see, et Eva polnud mingi loll naine, kes midagi ei osanud. Pealegi ajati raamatus vahepeal nii tarka juttu, et mul reaalselt kadus järg ära, et nagu okei, millest see jutt nüüd käiski? Ja ma aluses tegelikult, nagu päris päris alguses arvasin, et tema geisõber on tüdruk üldse ja siis arvasin mingi hetk, et see on tema mees. Aga siis ma sain aru ja olin meeldivalt üllatunud.
Ma ei tea muidugi, kas järgmist osa võtan, võib-olla kui lihtsalt raamatukogus juhtuma näen, aga muidu otsima küll ei hakka ega mingi järjekorda panema vms või ostma.
Hea vaheldus sellegipoolest, otsisingi midagi, mis boostiks mu halba tuju.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime16/7/2015, 22:10

31.

2015 :):) - Page 2 Punane-nagu-veri


PUNANE NAGU VERI

Autor: Salla Simukka
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi: 217
Sisututvustus: Oli kord tüdruk, kes õppis kartma.
Pimikusse on kuivama riputatud pestud viiesajaeurosed rahatähed. Õhus heljub hüübinud vere lehk. Lumikki Andersson ei segada end põhimõtteliselt kunagi teiste asjadesse, aga raha leidmine paiskab ta keset rahvusvahelise narkoäri keerist.
Nelja ööpäeva jooksul aset leidev, aina pingelisemaks muutuv sündmusteahel tõukab Lumikki eluohtlikesse olukordadesse, sunnib põgenema külmavereliste kurjategijate eest ja viib lõpuks salajasele ja legendaarsele Jääkaru peole. Kõigi nende sündmuste taustal on talv külmem kui kunagi varem ja pakane piitsutab Tampere tänavaid.
Minu arvamus: Tegelikult tahtsin seda raamatut endale osta, kuna maksis mingi viis eurot praegu poes, aga kuidagi jäi raamatukogu näppu ning sinna see ost jäigi.
Alguses ei suutnud üldse süvenede, aga siis mingi hetk oli lausa raske käest panna. Olin jällegi meeldivalt üllatunud, kui hea raamatu otsa ma sattunud olin. Ses suhtes muidugi, et see pidi mingi triller olema, aga noh, ei tea, ei ütleks nagu. Lihtsalt meeldiv lugemine. Muidugi, mõrvamine pole mingi nalja asi, aga raamatus lihtsalt ei kirjeldatud seda nii õudselt ja see raha pesemine oli lihtsalt nagu... pesemine. Okei, tore, juhtus. Lahe!
Aga kui jätta see ilge trilleri osa kõrvale, siis tõesti meeldiv lugemine. Ütleksin, et lühike, aga osasid on ju veel ja pealegi, 200 lehte on ka raske kirjutada. Tunne juba praegu omal nahal seda.
Hea igatahes. Kindlasti loen järgenvad ka läbi, aga ma hetkel ei tea palju neist juba eesti keeles ka on. Vist oli üks veel?!?!?! Ei?!?!? Mdea
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime22/7/2015, 19:15

32.

2015 :):) - Page 2 Lahkul%C3%B6%C3%B6ja


LAHKULÖÖJA

Autor: Veronica Roth
Lehekülgi: 383
Ilmumisaasta: 2013
Sisututvustus: Beatrice Priori Chicagos koosneb ühiskond viiest killast, millest igaüks kummardab ühte voorust: Siirad ausust, Isetud ennastsalgavust, Kartmatud vaprust, Sõbralikud rahumeelsust ja Erudiidid intelligentsust. Igal aastal peavad valimispäeval kõik kuueteist-aastased otsustama ühe killa kasuks, et pühendada sellele oma ülejäänud elu. Beatrice’i jaoks tähendab see oma perekonna juurde jäämist või siis otsust olla see, kes ta päriselt on – mõlemat ta ei saa. Tema valik üllatab kõiki, ka teda ennast.
Otsuse langetamisele järgnevate ränkraskete katsete ajal võtab Beatrice endale nimeks Tris ja annab koos teiste kandidaatidega endast kõik, et olla oma valiku vääriline. Kandidaatide vastupidavus pannakse proovile karmides füüsilistes katsetes ja pingelistes psühholoogilistes simulatsioonides, millel on mõne jaoks laastavad tagajärjed. Kuna katsed muudavad kõiki, peab Tris otsustama, kes on tema tõelised sõbrad ja kuidas mahub uude ellu armulugu kord ligitõmbava ja siis jälle teda marru ajava noormehega. Aga Trisil on ka saladus, mida ta varjab kõigi eest, sest teda on hoiatatud, et vastasel juhul võib teda oodata surm. Avastades, et näiliselt ideaalset ühiskonda ähvardavad lõhkuda rahutused ja teravnevad lahkarvamused, saab ta ühtlasi teada, et tema saladus võib aidata tal oma lähedased päästa… või siis hävitab hoopis tema enda.
Debüütautor Veronica Roth tungib oma Lahkulööja-sarja esimese osaga jõuliselt noortekate maailma. Sari koosneb düstoopilistest põnevikest, mis peidavad endas innustavaid otsuseid, südantlõhestavaid reetmisi, rabavaid tagajärgi ja ootamatut armulugu.
Minu arvamus: Jah, ma lugesin seda uuesti. Film on nagu reaalselt üks parimaid filme ever ning ma olen seda aina üle ja üle ja üle vaadanud. Näitlejaid on nii õiged lihtsalt.
Raamat on ka hea, Neli.... Ma ei oska kirjeldadagi, kui väga ta mulle meeldib!!!!!!
Teist osa loeks ka veel, kolmandat, neeeeh... liiga kurb.

Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime22/7/2015, 19:21

33.

2015 :):) - Page 2 Valge-nagu-lumi


VALGE NAGU LUMI

Autor: Salla Simukka
Lehekülgi: 189
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Elas kord tüdruk, kellel oli saladus.
Lumikki Andersson sõidab suvel põuaselt palavasse Prahasse. Pikalt igatsetud üksiolekust ei tule aga midagi välja, sest peagi otsib Lumikkiga tutvust noor naine, kes väidab, et on tema õde. Naine, Zelenka, tundub ühtaegu nii siiras kui salatsev.
Püüdes lahendada perekonnasaladust puutub Lumikki kokku veidra usulahuga, mis osutub pikapeale ohtlikumaks kui ta oleks osanud arvata. Peagi ähvardab usulahku suur tragöödia – ja keegi kavatseb selle pealt korralikult teenida. Zelenka elu on ohus ja oht ähvardab ka Lumikkit. Linna piinab armutu kuumalaine ja Lumikki peab aina uuesti otsustama, keda usaldada, sest kellegi kavatsused ei tundu olevat puhtad ja valged nagu lumi.
Minu arvamus: Oligi teine osa olemas ning isegi kolmas on eesti keeles, mis oli minu jaoks suur üllatus. Pegasus on tegelikult alati hea kirjastus olnud, nii et mis seal ikka nii väga imestada.
Ja kui väga aus olla, siis nüüd meeldib see triloogia mulle väga. Võib-olla oli asi alguses selles, et raamat oli üpris lühike ja Lumikki ei saanud kuidagi koduseks, kui nii võib öelda. Nüüd aga...
Pealegi huvitab mind väga see õe teooria ja kuidas ta vanemad seda selgitada kavatsevad. Või kujutab ta seda lihtsalt ette, mida ma nagu väga ei usu...
Igatahes väga huvitav.
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime22/7/2015, 22:07

Tulin reostama, mul nii hea meel, et ma pole ainuke, kes leiab, et need konkursi võiduraamatud on täielik saast Very Happy Ma ei suuda neid lugeda. Kvaliteet käib iga aastaga aina rohkem alla. Ma võin sirvida neid raamatuid ja laenutada aga lugemine... Lihtsalt võimatu.
Viimane raamat, mida ma lugesin hea meelega ja mis meeldis nendest raamatutest oli ''Talvehullus''. Hetkel ma ei mäletagi, miks see mulle meeldis. Uuesti ei loeks sedagi vist...

Aga võib-olla on need suunatud 12-14 aastastele ja meie sinuga oleme lihtsalt liiga vanad nende jaoks juba Very Happy
Tagasi üles Go down
shine
Helmut
shine


Female Postituste arv : 906
Age : 28

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime23/7/2015, 19:54

R Mina arvan ka, et need raamatud on ikka väga kohutavad. Tahtsin juba ammu seda mainida, aga unustasin. Lugesin "Esmaspäevad" suure vaevaga läbi ja pööritasin pidevalt silmi,.sest tundus kohati nii ajuvaba. Siis mõtlesin, et okei kui selline saab esikoha, võiks ise ka proovida. Nii ma siis kirjutan, kuigi ma ise pole ka nii hea kirjutaja. Jaanuaris on tähtaeg , kuu aega pole saanud kirjutada. Muidu paar peatükki ja lõpp on kohati valmis.
Reostasin ka teemat natuke, sest see noorsooromaanide teema mind nii häirib. Hea teada, er ma pole ainuke.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime23/7/2015, 21:19

Ma tänan teid kogu südamest! Ausalt, ma juba reaalselt kartsin, et asi on tõesti ainult minus. Hea on teada, et keegi minuga viimaks nõustub. Very Happy

Ma mäletan, et mulle meeldis kunagi väga väga Ene Sepa (kes on ju ka siin foorumis) raamat "Medaljon." Olin suht väike siis alles tegelikult, aga siis läks väga peale. Arvatavasti ongi asi selles, et oleme juba nö kogenud sellel ala, mis muidugi ei vabanda välja neid inimesi, kes kirjutavad (sest nad peaks ju olema nagu meie, eks? Kogenud?!?!?!) ja inimesi, kes need võiduraamatud välja valivad. Ses suhtes, et enamuse ajast on äramärgitud raamatud mitmeid kordi paremad, kui need, mis kolm esimest kohta said. Tänapäeva kirjastus pole tegelt kunagi meeldinud, jätavad sarju pooleli ja nii.

Ja edu shine!!! Ma vist?!?!? ei tea su nime, nii et kui sul peaks õnnestuma, siis ehk mainid seda nagu muuseas foorumis ka? Pealegi, sinu lugusid pole Ele Araka raamatuga võimalik isegi võrrelda. Selles raamatus puudus ju nagu reaalselt igusugune point. Nagu wtf oli koguaeg.
Tagasi üles Go down
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime23/7/2015, 21:58

Ma arvan, et päris suur osa on selles, et me oleme lihtsalt liiga vanad Sad Muidugi on mõned kohutavad (mulle meenub A. Rassi "Kasuisa") aga kui kunagi ka Rate's see järjekate buum oli (või on siiani?) siis seal oli hea näha, mille peale 12-13 leili läksid ja ahhetasid, et vajavad kohe ja nüüd uut osa.

Teine asi on muidugi see, kui vanem inimene kirjutab noortele ja üritab vinge olla ja tulemus on siis selline, et noored, kes loevad, häbenevad silmad peast välja. Mu suurim õudusunenägu on selliseks muutuda Laughing

Aga mul on mulje jäänud, et auhinnalisele kohale jõudmiseks tuleb võtta teema, mida ammu pole Eesti noortekirjanduses kirjutatud. Noh, "Medaljon" läheb ka mul sinna alla Very Happy Mõtlen ka jaanuariks ühe idee kirja panna (ja seda teemat EI OLE käsitletud, nii et palun esikoht Very Happy ) aga ei tea veel kas jõuan, sest laiskus see paha loom...
Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime29/7/2015, 19:17

"Kasuisa" oli lihtsalt naeruväärne asi, mida ei saa isegi raamatuks nimetada. Ja see oli nagu igal pool meedias ja ma olin nagu wtf inimesed?!!?

Haha, loodame siis head kohta. Very Happy


34.

2015 :):) - Page 2 Iluduskuningannad


ILUDUSKUNINGANNAD

Autor: Libba Bray
Lehekülgi: 424
Ilmumisaasta: 2015
Sisututvustus: Viiskümmend Miss Teiniunelma iludusvõistlusel osalejat arvasid, et tuleb lõbus reis randa, kus nad võivad oma osariiki esindavates kostüümides ringi uhkeldada ja kaamerate ees omavahel võistelda. Kahjuks olid saatusel teised plaanid – lennuk kukkus üksikule saarele ja jättis ellujäänud väheste toidu- ja veevarudega ning täiesti ilma silmalainerita metsiku looduse meelevalda.
Mida üks iluduskuninganna kandidaat sellisel juhul peaks tegema? Kas jätkata telesaate jaoks talendikava harjutamist või hoida end d¾ungliohtude eest; kas täiuslikult pruuniks päevituda või püüda Robinsoni kombel hakkama saada? Aga mis siis, kui välja ilmuvad piraadid?
Minu arvamus: Võtsin hea lootusega, et saan midagi head lugeda. Ma ei ütle, et ma pettusin, aga kohati oli see lihtsalt igav ja nõme ja tobe. Nagu wtf kas tõesti on olemas nii naiivseid ja idiootseid inimesi? Väide, et modellid või siis need iluduskuningannad on peast soojad, on ju veits iganenud tänapäeval. Muidugi selliseid on, aga kohe niiviisi?!
Mulle meeldis selle raamatu juures vaid see, kuidas neist viimaks tõsiseltvõetavad inimesed said. Nii et suur plusspunkt muidu veidi tobedale raamatule.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime5/8/2015, 21:21

35.

2015 :):) - Page 2 Erebos

EREBOS


Autor: Ursula Pozanski
Lehekülgi: 446
Ilmumisaasta: 2014
Sisututvustus: Ühes Londoni koolis levitatakse arvutimängu nimega Erebos. Need, kes seda mängivad, satuvad sõltuvusse. Mängu reeglid on karmid: mängijal on ainult üks võimalus võita, seejuures peab ta mängima üksinda, rääkida Erebosist kellelegi teisele on keelatud. Kuid ülesanded, mida arvutimäng mängijatele jagab, peab täitma reaalses maailmas. Nii põimuvadki väljamõeldis ja tegelikkus. Ja ühel päeval käsib mäng Nikil tappa inimene...
Minu arvamus: Olin tahtnud seda juba ammu lugeda, kuid ei raatsinud osta ning raamatukogus ka kunagi nagu ei näinud. Aga nüüd viimaks sain kätte.
Igatahes, alguses olin suhteliselt kahtleval seisukohal. Et nagu arvutimäng. Okei. Lahe vist? Aga mida edasi ma lugesin seda enam hakkas meeldima. Ses suhtes, et ma ise, kui oleksin seda mänginud ja oleks nõutud mu päris nime ning palutud päris elus asju teha ja räägitud nii nagu teataks kõike sinust, siis mul oleks küll nagu, ei stop, aitab. Mina ei oleks edasi mänginud, ükskõik kui köitev see ka poleks olnud. Samas ma ei mängi ka tegelt aruvitmänge, nii et ma ei tea. On need siis tõesti nii sõltuvust tekitavad? Ma mängisin kunagi väiksen barbiemänge ja käisin mängukoopas, aga see vist ei loe. Very Happy
Igati väärt raamat kõigele vaatamata. Pealegi oli tore lugeda midagi veidi fantaasiarikkamat, kui ma nüüd vahepeal lugenud olen. Vana armastus naaseb lõpuks alati jah.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime23/10/2015, 19:58

36.


2015 :):) - Page 2 Harry-potter-ja-tarkade-kivi


HARRY POTTER JA TARKADE KIVI

Autor: J. K Rowling
Lehekülgi: 264
Ilmumisaasta: 1997
Sisututvustus: Harry Potter ei ole kunagi olnud lendluudpalli võistkonna täht, kes nopib luua seljas kihutades punkte. Ta ei oska loitse, pole kunagi olnud lohe munast koorumise juures ega kandnud nähtamatuks tegevat mantlit. Ta on kogenud üksnes õnnetut elu koos Dursleydega, oma hirmsa tädi onu ja nende jõhkardist poja Dudleyga. Harry elab tillukeses panipaigas trepi all ning üheteistkümne aasta jooksul pole kordagi tähistatud tema sünnipäeva.
See kõik aga muutub, kui öökull toob talle mõistatusliku kirja, milles Harryt kutsutakse imelisse paika, Sigatüüka Nõiduse ja võlukunsti kooli, kus Harry leiab endale sõbrad, õpib võlukunsti kõigis selle ilmingutes, kuid peab ka astuma vastu oma kõige hirmsamale vaenlasele.
Sellest kohtumisest sõltub rohkem kui Harry enda saatus...
Minu arvamus: See on Harry Potter, nii et mul pole tõesti enam midagi öelda! sunny
Tagasi üles Go down
-Ene-
Järgmine aste on "lehm"
-Ene-


Female Postituste arv : 627
Age : 32
Asukoht : Azeroth

2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime23/10/2015, 20:44

Tagasi üles Go down
http://www.tudengiraport.wordpress.com
Sponsored content





2015 :):) - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2015 :):)   2015 :):) - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2015 :):)
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» 2015
» 2015
» ##2015##
» 2015

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Cilen-
Hüppa: