MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Vaimude keel

Go down 
+7
DragonFly
Mustikas
AliceInWonderland XD
Unicorn
Mezilane
Dragomira
Milky Orange ^^
11 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime23/8/2013, 13:59

Tahan uut juba!!! Ma olen kannatamatu Very Happy
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime24/8/2013, 12:46

Mind polnud eile ipadis seega täna üritan kirjutada. (:
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime24/8/2013, 20:10

Eks ma ootan siis :)
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime25/8/2013, 20:22

Vabandust, et nii segane ja lühike osa tuli.

12. peatükk

"Kõik need sõnad, mis ta sinna kirjutas!" ahhetab Agnes. Ta on täiesti paanikas ja hirmul.
"Agnes, rahune. Istu," sõnab Tobias.
"Ei! Ta oleks mu peaaegu tapnud!"
Hakkan just midagi küsima, kui uks uuesti lahti paiskub ja Sebastian sisse tormab. Tema nägu on samuti hirmul, kuid minu arvates rohkem murelik.
"Emilie, sa pead tulema! Ta on hulluks läinud," ütleb poiss.
"Mis? Mis toimub?" küsin ja vahin neid kahte arusaamatult. Miski minu sees ütleb, et midagi on valesti. Midagi on väga väga valesti.
"Ma räägin! Appi, kõik need sõnad.. Oi jessake," korrutab Agnes.
"Lihtsalt tule, Emilie!" käseb Seb ja tirib mu kättpidi klassist välja.

"Oodake! Kuhu te lähete?" hüüab õpetaja meile järele, kuid oleme sama hästi, kui läinud. Jookseme valgete seinte vahelt treppide poole ja ma koperdan Sebi käevangu korralikult mitu korda. Tuhisemw treppidest alla, kuni oleme jõudnud naiste wc ukseni.
"Mida me teeme?" Ka mina olen paaniliseks muutumas.
Seb lükkab ukse valla ja peagi oleme ruumis sees. Tardun paigale. Peegel on täis punasega kirjutatud sõnu: Emilie! Kurat, Agnes! Tooge ta siia! Emilie! Miks te ei kuule! Kurat! Tõprad! . Seal on veel mitu risti joonistatud. Aga  kõik ei ole vaid peeglil, nagu ma arvasin. Kirjad jätkuvad seintel, kabiinidel ja aknalaudadel. Terve wc on punane ja kole. Paber on välja tõmmatud ja kardinad visklevad edasi tagasi.
Ma sain alles nüüd pihta. Pigistan Sebastiani kätt ja sosistan: "Jenne?"
Täiesti olematult kirjutab keegi peeglile mustaga minu nime. See paistab sealt välja. Uskumatu, aga ma suudan veel mõelda koristaja peale, kes selle pärast puhtaks peab tegema.

Ma näen tema nägu. Teda ennast. Peegeldus, mis paistab peeglist. Tema juuksed on lühikesed, umbes õlgadeni. Juba see ajab mind ahhetama... Kõik tema imelised juuksed on läinud. Need on põrandal. Jah, ma ei märganudki seda enne. Kõik tema juuksed on põrandal. Aga Jenne nägu. Tema imelisest näost on saanud õudusunenägu. Silmade ümber on mustad randid, tema huuled on musta huulepulgaga värvitud. Ja tema riided... Must rüü ehtimas tüdruku imelist valget nahka.
"Ei! Jenne! Mis sinuga juhtus?" Hakkan tema poole tormama, kuid siis näen tema peegeldust juba aknapoolsemas osas.
"Miks sa musta huulepulka oled kasutanud? See ei ole sinu stiil!" ahhetan.
Tüdruk tõmbab tugevasti näpuga üle huule ja demostreerib oma sõrme mulle. See on puhas...
"See polegi huulepulk?" Ah? Mida värki?

Avastan, et Sebi pole enam minu kõrval. Ta on kadunud.
"Sebastian!" karjun, aga ei mingit vastust.
Üritan uuesti, ikka keegi ei vasta.
Mis toimub? Miks Jenne selline on? Vaatan oma parima sõbra poole, kes kurvalt naeratab. "Ma ei arvanud, et me kohtume, Em," sõnab ta. Aga tema hääl on range, kuigi väga vaikne. Sõbralikust ja heatahtlikust tüdrukust poleks justkui enam jälgegi.
"Mis sinuga on?" Ma karjun, olles hüsteerias, mures ja paanikas.
"Ma pole enam see, kes olin varem," sositab ta.
"Mis mõttes?"
"Ma jäin siia. Sinu juurde. Algul oli kõik hea, aga siis tuli karistus. Karistus selle eest, et ma ei läinud sinna, kuhu vaja. Ja siis sain teada, et kõik, keda karistatakse muutuvad selliseks. Kurjuse kehastuseks," selgitab ta.
Jään suu ammuli vaatama tema uut olemust. Ei ole... Ei tohi... "Aga sa saad ju heaks jääda? Sa ei tee ju kellelegi haiget, ega?" uurin ettevaatlikult.
"Ma pean," ütleb ta ja tõmbab taskust välja ühe paber, lisades: "Ma ei tohiks seda sulle näidata."
Paber on arvatavasti pärgamendist, sest see on hele ja vanaaegse olekuga. Sellele on elegantses käekirjas maalitud nimed. Süütute inimeste nimed. Ma ei tunne neid, kes seal on. Aga ma tean, et nad on kuskil meie keskel ega peaks saama haiget. Kuigi ma ju ka ei tea.. Äkki nad ei saa lihtsalt haiget? Äkki see on lõplik.
"Mis? Sa tahad öelda, et..." Vakatan ja hakkan nutma. Üks soolane pisar teise järel, kastes mu näo läbimärjaks. Ma tean, et mu silmad on punased ja paistes. See tuleb alati, kui nutan.
"Jah, Emilie. Ma olen selle kandi uus Surm."
"Ei," sosistan.
"Tegelikult ei ole Surm õige hüüdnimi. Meid nimetatakse Maltantideks," sõnab ta kuidagi rahulolevalt. Ma pean tõdema, et see sobib rohkem, see teine nimi. Aga siiski... See on nii ebaaus. Kõige parem, ausam ja toredam tüdruk tembeldati külmavereliseks tapjaks.

Süütunne valdab tervet mu keha. Ma lausa tunnen, kuidas see voolab igasse mu ihuliikmesse. Ma ju tean, miks ta jäi.
"Minu süü," pahvatan ehmunult.
"Ei ole." Jenne silmad muutuvad suureks, kui ta seda kuuleb.
"On! Minu pärast sa jäid!" halan.
"See pole sinu süü," vastab Jenne. "Sina pole milleski kunagi süüdi olnud."
"Olen! Minu pärast sa.."
"Tss!" sosistab ta. "Sule oma silmad, Emilie."

Teen seda tahtmatult ja järsku jääb kõik vaikseks. Ei, rahulikuks. Kui uuesti silmad avan, ei ole teda enam. Tühi koht, ei mingit Jennet. Ainult Sebastian istub aknalaual nagu kivikuju. Jooksen ehmunult poisi juurde, kuigi olen täiesti läbi. Kas see hakkabki nii olema, et igal koolipäeval juhtub midagi hirmsalt, mis mind jubedalt väsitab?
"Sebastian!" Raputan teda tugevalt.

Poisi silmad plõksatavad lahti ja ta jääb mind silmitsema. "Said sa temaga rääkida?"
"Mis? Jah..."
Nii et Seb on asjaga seotud. "Kuidas sa sellest tead?" küsin ma.
"Mida? Mina ei tea mis juhtus. See on nii imelik," hakkab ta tõrkuma.
"Mh?"
"Mida sa ajad?" küsib ta. "Rahune, Emilie. Päriselt ka." Ta muigab. "Mingid kaagid on vetsu täis sodinud, kah mul asi."
"Mis sul viga on?" küsin kulmukortsutusega.
"Lähme lihtsalt ära," sositab ta.

Kui oleme istunud kooli pingile, üritan uuesti. "Sa tead midagi, aga sa ei ütle mulle."
"Vastupidi, Emilie. Ma ei tea midagi ja olen sama segaduses, kui sina."
"Noh, mina pole enam igatahes nii suures segaduses," nendin ja tõusen püsti.
"Me peame tundi minema."
"Mina pean," vastan ja lahkun tema juurest. Ma ei saa aru, mis Sebile sisse läks. Ta käitus veidralt, väga veidralt.

Sammun murelikult trepist üles, suundudes klassi, kus praegu käib usundiõpetuse tund. Oeh.
Lükkan ukse lahti ja kõik jäävad mind vaatama. Sunnin endast välja veel viimase piisa normaalsust ja ütlen: "Vabandust õpetaja, et niimoodi tunnist lahkusin. Kõik on korras ja toimus väike arusaamatus."
"Hea küll," muheleb Tobias. "Istu oma kohale, Emilie."

Teen seda kohe. Ma ei suuda kogu infot endale kohe sisendada. Jenne on... Mis sõna see oligi? Maltent? Ei, see oli Maltant. Kurjuse kehastus.. Tapja.. Ja seda kõike minu pärast. Miks mina? Kui kõigi teismeliste gümnaasiumiaeg hakkab rahulikult ja mõnusalt, siis mina pean vaevlema paranormaalsuste ja hirmu ja kaotuse käes? Andke andeks, aga ma ei suuda.

Ohkan vaikselt. Ma ei tea enam, mida teha.
"Ma jagan teile budaismi lehed kätte," teatab Tobias ja asub pingiridade vahel sehkendama.
Kui ta on minu lauani jõudnud, sosistab ta: "Ma tahan sellest väikesest vahejuhtumist sinuga peale tundi rääkida."
Noogutan ja krimpsutan nägu. Mida ma talle räägin? Ah, no mu surnud parim sõber kummitab mind ja muutus tapjaks ja nüüd ma nagu mures tema pärast. Oeh.
Ohkan uuesti.

Me tuubime pähe mingeid budismi sõnu ja väljendeid, aga ma lihtsalt ei suuda sellele keskenduda. Vaatan aknast paistvaid puulatvu ja tunnen end täiesti tühja ja kasutuna. See, mis täna juhtus... See, mis ma teada sain... Seda on liiga palju. Minu keskkool on alanud jubedalt. Ei, see on liiga pehmelt öeldud. Kohutavalt, jõhkralt...

Tund lõpeb minule märkamatult. Järsku lihtsalt avastan, et õpilased on läinud. Tobias on end minu ette istuma seadnud ja naeratab peaaegu märkamatult. Tema väike must habe teeb ta vanemaks, kuid sõbralikumaks. Mehe juuksed on mustakad, aga kuna ta kannab heledat särki, teeb see juuksed tumedamaks.
"Nii. Emilie, palun räägi mulle sellest, mis juhtus," ütleb Tobias.
Vaikin pikalt ja vahin lauda. See on heledast puidust, õrnade täpikestega.
"Emilie. Räägi palun või ma olen sunnitud teatama sellest vahejuhtumist klassijuhatajat," ütleb ta.
"Ma isegi ei tea, milline mu klassijuhataja välja näeb," pomisen vahele. Ja see on tõsi. Ma pole teda näinud, mitte ükski kord. Ainult pildi pealt, tänu Jennega juhtunule - ja ma pean silmas seda kose juures juhtunut - ei ole ma saanud temaga tutvuda.
"Emilie, palun. Ma ei taha teile märkust panna ja olen üpris kindel, et seda ei juhtugi, kuid sa nüüd ilusasti kõik ära räägid."
"Mida mul sulle rääkida on?" pahvatan ja purskan nutma. "Ma ei suuda enam. Ma ei saa sulle midagi rääkida.. Oih, teile," pomisen läbi nutu.
"Emilie, rahune palun." Tobias ulatab mille ei-kuskilt salvrätiku.
"Mitte midagi ei juhtunud. Lihtsalt..." Ma ei oska midagi öelda. "Andke andeks."

Haaran oma asjad ja sammun klassist välja. Kõik vahivad mu nutust nägu ja mul on tunne, et tahaksin neile vihaselt virutada.
"Hei, uustulnuk. Mis juhtus?" ütleb keegi õrritavalt.
Rahman häiritavalt käega ja kiirustan koridorist minema. Keegi mu seljataga naerab, kuid peagi jääb see kaugele maha.

"Sebastian!"
Ta seisab minu poole seljaga ja mulle tundub nagu ta räägiks seinaga.
"Jah?" Ta ehmatab veidi, kuid pöörab ümber. Otsustan tema käitumist peale "väikest" vahejuhtumit ignoreerida ja sellest mitte juttu teha.
"Oi, mis juhtus?" Tunnen end peagi tema embuses ja kohmetun veidi. Aga meeldivalt.
"Ei midagi," pomisen tõrjuvalt, jäädes vahtima seina, mis minu ees kõrgub. Lihtsalt sein. Valget värvi, väikeste kriimudega. Aga tegelikult on seda puutund peaaegu kõik kooli õpilased. Ei, ma arvan, et kõik. Sellele toetanud... Seda määrinud...
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime25/8/2013, 23:43

Päris huvitav. Very Happy Vahepeal jäi tõesti veidi segaseks, sest kõik läks nii kiiresti ja palju jäi lahti seletamata. Muidu oli täitsa põnev sisu ja ootan uut! :)
Tagasi üles Go down
kiku979
Juubilar
kiku979


Female Postituste arv : 168
Age : 24
Asukoht : in Paradise called Fid¾i

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime26/8/2013, 19:38

jutt on täitsa huvitav :)

Mõni koht jäi mõneti viimases osas segaseks
natukene oli ka kirjavigu
Aga kindlasti jätka Very Happy
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime26/8/2013, 23:09

Tahan uut! :)
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime27/8/2013, 10:30

Jah.. Ma nüüd üritangi kirjutada, aga ma ei tea kui palju mul täna aega on.
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime31/8/2013, 16:57

13. peatükk

"Palun räägi mulle mida sa tead," ütlen vaikselt. Istume kooli ees pingil, sest ma ei taha veel koju minna. Olgugi, et viimane tund lõppes juba nelikümmend minutit tagasi ja on reede, mis tähendab, et algab uus nädalavahetus, peale kahte nädalat kooli. Kõik kimasid koolist ära vabadust nautima, kuid mina... Mina jäin veel siia logelema. Seb istub minuga, kuigi meie vahel on mingi rõhuv raskus. Ta ei räägi mulle midagi ja tõrgub kogu Jenne koha pealt vastu. Kui Jennest rääkida, siis pole mul aimugi, mis saab. Viimased kümme päeva pole ma temast kuulnud midagi peale selle, et kõrvalkülas elav vanamees suri mürgi tagajärel. Ma isegi ei jõua kaasa tunda ja halama hakata, sest ma tean, miks ja kuidas see juhtus. Mingil määral see ütleb mulle, et Jenne on olemas, aga jõhkral kujul... Ma lihtsalt ei suuda veel endale sisendada, et Jenne selline on ja otsustasin, et lükkan seda natuke edasi. Tegelen sellega hiljem..

Täna õhtul kell üheksa proovime Tomiga uuesti. Kinno minna ma mõtlen. Üleeelmisel teispäeval seda ei juhtunud, sest ma olin Jennega juhtunust puudutatud ja kurnatud, et ma lihtsalt ei suutnud kinno minna. Nagu ma avastasin eile, on Ben end meile mõnusasti sisse seadnud. Ta on peaaegu iga õhtu meie juures ja väga tihti jääb ööseks. Miski ikka häirib mind tema juures, kuigi minuga on ta üldini viisakas ja korralik.

Seb on imelikuks muutunud. Väga veidraks, aga ikka miski tõmbab mind tema poole. Oleme koos väljas käinud ja mõlemad väga avatud olnud, kuid kui asi Jennet puudutab - see tähendab, kui ma sellest sotti üritan saada - muutub ta kohe tõrjuvaks ja kinniseks. Ometi oli see kolmapäev imeline. Vaatasime tema hiiglasuures kodus filmi ja kaisutasime veidike. Nautisin seda täiega, aga ometi suutsin õhtu ära rikkuda. Ma nimelt viisin jutu sujuvalt Jennele üle ja kohe oli Seb kiviolekus tagasi. Ta viis mu küll autoga pärast seda koju, kuid siiski jäi meie mõnus õhtu lõpetamata. See jäi lihtsalt õhku rippuma.

Ning.. Väikesed vahejuhtumid seoses tundidest puudumisega on ka vahele tulnud. Aga ei midagi tõsist.

"Ma ei tea midagi," sõnab Seb.
"See kuradi vanataat suri ära! Jenne pärast ja sa tead seda!" karjun pisut liiga valjult.
"Ma ütlesin ju. Palun ärme räägime sellest, Emilie. Palun. See on minu jaoks liiga ebareaalne."
Ei. Sa tead midagi ja lihtsalt keeldud mulle ütlemast.
"Räägime parem millestki muust," viin poiss jutu mujale. "Näiteks sinu ja Tomi kinnominekust." Ta muigab.
"Ma tean ise ka mida ta sellest ootab," pomisen kulmukortsutusega.
"Aga ta peab teadma, et teie vahel on vaid sõprus," ütleb Sebastian.
"Jah.." pingutan endast välja. Pean tunnistama, et Seb tõesti meeldib mulle, aga Tom... Nad on tegelikult väga erinevad ja midagi oleks justkui Tomi vastu ka. Aga ei, Seb kõrgub minu pool. See nädal, mis olnud on, on meid ühendanud. Ta on mind nii mõnelgi õhtul sööma viinud ja juba see, et poiss minust kaks aastat vanem on, meeldib mulle väga.
"Tahad ma viin su koju? Ahjaa, vaata, et sa end liiga särtsakalt õhtul riidesse ei pane," sõnab poiss.
Naeratan ja tõuseme mõlemad püsti. Tunnen tema käsi end seljal ja olen peagi poisi keha vastu surutud. Oh, kuidas ma seda armastan. Nii treenitud ja tugev...
Aga just siis, kui Seb kummardub, et mind suudelda, põikan kõrvale.
"Ma käin vetsus ära ja tulen kohe tagasi," teatan ja naeratan, nähes poisi veidi pettunud nägu.

Kiirustan sörkides koolimajja ja olen juba peaaegu treppidest üleval, wc juures, kui kuulen kõrvaltoast õpetajate juttu. Uks on praokil ja kõike on kuulda. Aeglustan sammu, sest nende jutus kõlab minu nimi. Liigun uksele lähemale ja kuulan pinksalt. Ruumis on direktor ja veel mõned õpetajad, kellest kuulen Tobiase ning vene keele õpsi häält.
"Emilie Bruer on probleemne laps," teatab arvatavasti vene keele õpetaja.
"Ma pean sellega osaliselt nõustuma. Üleeelmine teisipäev lahkus ta lihtsalt tunnist ja pärast ei seletanud mulle isegi miks." See on Tobias.
"Nagu ma kuulsin on ta tundides mitte tähele pannud ja veel puudunud. Meie koolis ei ole see lubatud. See on hea kool ja ühe õpilase pärast meie mainet kahjustada.." Direktor.
"Me ei saa teda välja visata. Esiteks, selline käitumine on kõigis koolides väga leivinud ja niisama ei saa teda välja visata. Hinded on tüdrukul kahjuks enam-vähem head. Ma arvan, et peaksime talle kohustama järeltunde erinevate õpetajate käe läbi ja soovitama käia koolipsühholoogi juures. Äkki on võimalus, et saame midagi parandada."

Mina? Mina ja probleemne laps? Nad on hulluks läinud. Ma olin parim õpilane oma eelmises koolis. Ja mina pole süüdi, et mu elu nii perse keerati! Ma ei vaevugi enam vetsu minna, vaid lihtsalt jooksen koolimajast välja.

Jõudnud Sebi musta Jeepini, räägin talle ära kõik, mis ma kuulsin.
"Haige. See pole sinu süü," nõustub ta.
"Jah," sõnan ja libistan end autosse.
Viimasel ajal käivad probleemid minu jõust üle. Ma ei suuda nendega enam toime tulla. Ehk oligi neil õigus - probleemne laps?

Minu maja paistab heledam kui tavaliselt. Võib-olla isegi kutsuvam.
"Tsau, homme näeme!" Tõmban ukse kinni enne, kui ta midagi vastu öelda jõuab.
Tomiga kinno. Sõbrad kinno. See on hea. Naeratan omaette ja astun uksest sisse.
"Tere, Emilie!"
Ta on jälle siin. Jälle. Nagu see oleks tema kodu.
"Tere, Ben." Ohkan. "Kus emps on?"
"Tööl."
"Sa peaks tööl olema," sõnan.
"Aga äkki olengi," muheleb ta ja osutab arvutile, mis tema ees mõnuleb. See on nii ebaaus, et ta MacBooki omab. Ma tahaksin ka.
Mees kannab oma naljakat triiksärki, kuid tema viigipüksid on õrnalt kortsus. Muigan.
"Nojah, vähemalt teenid raha."
"See on õige," sõnab ta.

Jalutan mööda kägisevat põrandat kööki ja tõman leivasahtlist viilu saia. Ma ei jaksa sellele midagi peale määrida, lihtsalt söön seda paljalt.

Kahe tunni pärast on mul õpitud ja ma laman enda pehmel voodil mõeldes Sebastianist. Ta on imeline, koguni liiga imeline. Jenne koha pealt on ta paha ja ma lausa tahaksin teda selle pärast vihata. Fakt on, et ma ei suuda seda teha, kuid siiski. Aga ta on nii armas ja sõbralik ja tore. Tom jääb talle alla... Mul on sellest poisist kahju, sest ma tean, mida ta loodab. E ma tulen temaga, jätan Sebi. Aga ei. Seda ei juhtu.

Ma otsustan selga panna teksad ja valge pluusi, millel on ees paar säravat nööpi. Ajan juuksed veidike lokki. Nüüd on mul aega vaid tunnike, kuid mul pole aimugi, mida selle ajaga teha.

Ema tuli vahepeal koju ja ma isegi ei märganud seda. Jalutan närvilselt elutoas edasi-tagasi, aga kumbki neist ei pane seda tähele. Seda seetõttu, et "tuvikesed" istuvad köögilaua taga ja joovad veini. Nad on armsad. Nad sobivad. Aga mulle nad ei meeldi.

Öeldes, et ma lähen kinno, muutub ema uudishimulikuks.
"Kellega?" imestab ta.
Sügan kukalt ja pomisen: "Tomiga."
"Kas ta me.."
"Ema." Lõpetan tema tüüpilise küsimuse ja pööritan silmi.
"Kas sul raha on?" küsib Ben.
"Ei, tal ei ole raha, sest nagu ma mäletan... Oi! Aga me leppisime kokku, et sa ei saa politsei kutsumise pärast taskuraha," ütleb Stine.
Oi kurat. Selle ma unustasin. Krimpsutan vaikides nina. Benjamin tõmbab taskust välja 50 Norra krooni. Sellest jätkub täpselt pileti ja popcorni ostuks.
Mees sirutab raha minu poole. "Näe võta, sa pole tegelikult võmmide kutsumises süüdi."
"Benjamin!" hüüatab ema pahaselt. "Reeglitest peab kinni pidama!"
"Siis tee reeglid selliseks, et laps saaks neist õppida. Kust tema pidi teadma, et see mina olem, kui sa minust talle õieti rääkinudki pole? Vastupidi, ta peaks väärima au, et oskas nii hästi tegutseda, tema jaoks oli ju varas majas."
Naeratan õnnelikult, kuid ema on vajunud murekortsude alla.
"Mine, Emilie," ütleb Ben ja ma kaon köögist kähku.

Benjamin on tore, koguni väga tore. Ainus suur probleem on, et minu jaoks on temas midago valet ja ma ei suuda tuvastada, mis see on. Ta andis raha, vabastas võib-olla mu sa-lollakas-nüüd-ei-saa-taskuraha keelust ja teeb ema õnnelikuks. Nojah, näiliselt super mees. Küllap on viga minus. See oleks loogiline.

Istun õuetrepil ja ootan Tomi, kellega koos bussile hakata minema. Ta ütles, et tukeb minu kodu juurde ja siis hakkame koos minema. Õuetrepp on kivist ja seetõttu väga külm. Õhtu on enam-vähem soe ja taevas hakkab järjest tumedamaks tõmbuba. Pilved sööstavad üksteise järel minu kohale ja varjavad loojuva päikese. Minu kõrval on pajupõõsas, ning selle oksad riivavad mu nahka iga kord, kui ma liigutan.

Tom tuleb eemalt, pidulikumat sorti teksad jalad, ilus helesinine pluus seljas ning juuksed ilusas soengus.
"Hei," tervitan teda soojalt.
Kallistame korra ja tema naeratus venib juba kõrvadeni. Muigan.
"Hei, Emilie."
"Kas sa tead, mis neli päeva tagasi juhtus? Sest lehed keelduvad sellest kirjutamast... Juba teine mõrv... See on masendav. Need on küll jälle kaugemal alal kui meie küla, aga..."
"Kes on surnud?" Peatan meid ja vaatan Tomile sügavalt silma.
"Siit umbes 70 kilomeetrit eemal olevas külas.. üks naine. Henriette Hammer," vastab Tom.
"Henriette Hammer?" pahvatan nutuselt.
"Mis? Mis on?"
"Ta oli Jenne ema! Minu surnud parima sõbra ema!" ahhetan.
"Oi, mul on kahju."
"Aga ta ei elanud siit 70 kilti eemal. Nad elasid Oslos," ütlen siis.
"Ma ei tea ka ju täpselt. Võib-olla oli ta külas või midagi."
Issake. Kas seda tegi Jenne? Ei... Ei.. See ei ole võimalik, et ta enda emale nii tegi. Kui me räägime ikka samast inimesest. Sest teoreetiliselt võiks olla olemas kaks Henriettet, vaat siis oleks hea. Aga ma ei usu, et see nii on. Kas Jennest ongi saanud külmavereline tapja, kas ta tõesti tappis oma enda ema? See on nii ebaaus.

Kogun end mitu minutit, kuni lõpuks midagi ütlen. "Kuidas sa sellest tead?"
"Mu isa sõber on politseinik. Nad ütlevad, et ei hakka meedias teisest mõrvast kõiki teavitama. See on nende arust mõistlik," ütleb Tom.
"Nagu nad saaks midagi teha," lipsab mu suust. Jennel on nimekiri. Keegi ei saa takistada teda tapmast. Mitte keegi.
See paneb mind mõtlema, et mis siis saab, kui minu ema, sõbrad, Seb või Tom sinna sattuma peaks? Või mina? Kõige hullem on surra oma parima sõbra käe läbi...

Me ei pea kitsas peatuses kaua ootama, sest suur kollane buss on peagi ees. Astume sisse ja mulgustame piletid naljakas sinises mulgustajas. Istume aknaäärsetele hallidele istmetele ja räägime niisama igasugustest asjadest.

Tuleb meie peatus ja ma lipsan kõigepealt värske õhu kätte. Seejärel jalutame mööda kiviteed väikse kinoni. See on punakatest tellistest maja. Astume sisse ja ostame mustast kassast pileti. Tom teeb mulle välja ja ma tänan teda selle eest.

Meie pisikeses kinos on ainult üks saal ja siin müüakse ainult väikest pop corni. Tom ostab jälle ise kaks tükki ja ma tänan teda uuesti. Valime saalis kohad keskele. Ekraan on suur, selle kõrval on eesriided, aga neid ei kasutata kunagi. Toolid on tumerohelised ja põrand kääksuvast puidust. Seinad, mis värvilt on mustad, on kaetud kõiksuguste kohvikute reklaamidega.

Film hakkab põhimõtteliselt kohe, kui kohad sisse seame. Tuled kustuvad ning me hakkame vaatam esialgu reklaame. Aga siis algab film ning jääme mõlemad seda vaatama. Sisu on naisest, kes elas algul vaesuses, aga kohtas metsas üht meest. Nad said mitu päeva samas kohas kokku ja tegid igasugu asju koos. Hiljem tuli välja, et mees on Rootsi prints ja naine solvus nii sügavalt, et põgenes oma kodust. Ta oli rääkinud mehele kõigest, mida ta vihkab Rootsi valitsuse juures ja kui õelad tema meelest kuningas ja kuninganna on. Ja nüüd kui sai teada, et ta rääkis neid kõiki asju printsile, oli ta tõesti solvunud. Naine reisis nii kaugele kui vähegi võimalik tema rahalisi olusid arvestades oli. Aga see prints tuli talle järele, sest tal olid naise vastu tunded tekkinud. Lõpuks, kui naine saab teada, et prints teda jälitab ja teab, et kaua ta ei suuda tema eest põgeneda, ta peatub. Paneb laagri püsti ja ootab teda. Prints on seal samas ja jälgib naist mitu päeva. Lõpuks võtab ta julguse kokku ja vabandab. Ta viib naise oma lossi, aga kõik linnakodanikud ja kuningas on naise vastu. Nad ütlevevad, et see räbaldunud talunaine ei kõlba kuhugi. Prints vihastab oma rahva ja isa peale ning läheb koos naisega ära. Nad abielluvad kuskil väikeses külakeses ja 10 aastat hiljem kutsutakse prints tagasi Rootsi, sest kuningas on surnud ja temast peab saama uus. Naisest saab kuninganna ja kõik elavad õnnelikult edasi. Välja arvatud printsi ema, kes filmi lõpus enesetapu teeb.

Subtiitrid hakkavad jooksma ning me tõuseme Tomiga püsti. Haaran oma jaki ning topin selle selga, ise vaikselt naeratades.

Jalutame õue ning tõmban jaki tihedamalt vastu keha. Õues on üpris külm.


"Soovid sa ka näiteks sööma minna?" küsib Tom.
"Hmm..." kostan vastuseks. Me oleme peaaegu mu maja juures ja söögikoht jääks soit veidi kaugemale. Aga mis seal ikka, kõht on mul tõesti tühi. "Noh.. Jah. Ikka."
Tomi näole ilmub lai naeratus. "Kuhu siis?"
"Ferrari?" pakun esimest kohvikut, mis pähe tuleb.
"Kuidas soovid."

Meie ümber on paksud pargipuud ja väljas on jube päris pime. Terve tänav on tume ja tühi ning see tekitab kõheda tunde. Komberdame mööda kiviteed edasi.
"Aah!" Keegi kiljatab hirmunult otse meie selja taga.
Pöörame mõlemad kohe ümber, jäädes südame kloppides vaatama põõsastesse. Keegi sahistab seal. "Ära tee! Ära tapa mind!" kisendab hääl. Ma arvan, et see kuulub naisele.

"Ei," sosistan hirmunult ja hakkan lehtede vahele trügima, kui kellegi tugev käsi mind peatab.
"Ära tee," ütleb ta vaikselt. "Mine siit ära."
"Ei!" kisendan.
"Tss. Ära aja oma poisikest pabinasse," ütleb ta.
Vaatan Tomi poole, kes hirmunult kõike vaatab, silmad peas suuremad kui tõllaratad.
"Ma pean nüüd lõpetama," sõnab ta, justkui räägiksime telefoniga. Aga me ei räägi, seega mõtles ta selle all midagi muud. Oh jessas.. Ja minu järjekordne õhtu on rikutud
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime31/8/2013, 18:24

Põnev ja mõnusalt pikk osa. Tahaks Jennest juba rohkem teada saada. Ja Tomist on kahju, sest ta on nii nunnu. :')
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime4/9/2013, 21:43

14. peatükk



Mulle ei meeldi tema lühikesed juuksed. Need tunduvad nii... ümberpööratud. Kogu tema elu on tegelikult ümber pööratud. Kui seda eluks nimetadagi saab..
"Jenne, palun ära tee seda," sosistan vaikselt. Ma tean, et ta kuuleb mind.
Aga ma ei näe teda, ta on koos oma ohvriga paksude põõsalehtede vahele kadunud. Koban käega eespool, kuid ei tunne peale tervääreliste roheliste plätakate midagi.


Naine karjub kõigest jõust. "Lõpeta!"
"Ära muretse kallike," kuulen enda parima sõbranna häält. "See läheb 30 sekundiga üle."
"Aaah!" Ma tean, et ohver väänleb valu käes. "Mida sa minuga teed? Miks?!"
Ma kuulen, kuidas Jenne rahulolevalt räägib, justkui ta naudiks seda. "Selle nimi on närvipõimik. Ma peatasin su vereringe ajju, see on inetu surm... Aga ma ei suutnud midagi välja mõelda. Ole nüüd tasa, kallike. Keegi ei taha ju sinu päästmise pärast elu kaotada, või mis?"
"Lõpeta! Palun! Seda saab peatada, eks!" Tema hääl muutub kähisevamaks ja vaiksemaks.
"Selle koha pealt. Jah. Saab küll, aga sinu puhul ma seda ei tee."


Ei. Ma ei taha ega suuda uskuda, et Jenne nii palju muutunud on. See ei ole lihtsalt võimalik, ta teeskleb. Ta teeskleb, et seda kõike enda jaoks lihtsamaks teha.


Naise karjumine lõppeb. Vaikus. Rusuv vaikus, mil keegi midagi ei ütle. Kuskil kaugel lööb kell kaksteist ja kellalöögid tunduvad sünged ja kurvad. Justkui matusehelinad. 


Jenne on minu kõrval, ta tuleb lehtedest välja. Must rüü ja lühikesed juuksed ei sobi talle. Ning need mustad silmaümbrised ja huuled.. Need kõik on nii valed.


Ma tean, et ma ei tohi teda käest lasta. Ma pean teda aitama. Samas ma tean, et ta ei luba end aidata. Ta on lootuse kaotanud ja tegelikult on see väga arusaadav. 


Ma pean midagi tegema.. Aga mida? Ma ei pruugi teda enam kaua aega näha? Järsku turkab mulle pähe nimekiri. See, kus peal on ohvrid. Kui ma selle kuidagi kätte saaksin... Siis ta ei teeks seda, äkki ta saaks vabaks. Kuigi ma ei tea sellest asjast midagi ja mul pole aimugi, kuhu see viib, pean proovima.


Kogun ennast ja julgust ning pomisen lõpuks: "Jenne, palun kallista mind. Viimast korda."
"Ei, Emilie." Tema nägu on ärevust täis.
"Palun," sõnan tungivalt, üritades kasutada oma olematuid maipuleerimisvõimeid. 
"Emilie.."
Aga minu pilk on nõudlik ja õnnetu. 
"Üks kiire kalli." Ta krimpsutab nägu. "Ma olen koletis. Koletisi ei kallistada."
"Lõpeta."


Hüppan tema embusesse ja kohmetun veidi. See soe keha, keda tundunud olen harjunud, on asendunud palju külmema ja kalgimaga. Aga ikka on fantastiline tunda teda jälle enda juures. Siis tuleb mulle meelde paber ja südame kloppides pistan käe teda taskusse. Miski jääb mulle kätte ja ma tõmban selle suure ropsuga välja.


"Mida sa teed!" hüüatab Jenne ja tõmbub kiirelt eemale.
Ma suudan paberi jaki alla peita ja vaatan talle hirmuga otsa. "Midagi, ma pean minema."
Kardan jubedalt, et ta avastab seda. 
"Ma arvan, et me ei kohtu enam..."
"Ma pean minema," kordan, silmad hirmust suured.
"Sa lõpuks kardad mind," sosistab ta naeratades ja viipab Tomi poole käega.


Järgmisel hetkel teda pole.
"Mis karjatus see oli?" küsib ta ja vahib ringi.
"Mh?"
"Seal põõsastes keegi karjatas. Kes seal on?"
"Tss," sosistan. "Lähme koju."
Usksumatu, mida ta Tomiga tegi. Ma täpselt ei tea, aga see on vist midagi kivistumise sarnast.


Poiss näeb välja väsinud ja kurnatud. 
"Äkki võtad takso ja sõidad oma koju? Sa tundud väga väsinud," ütlen pingutades endast välja viimast tilka normaalsust.
"Ei. Ma saadan su koju." Ta on kangekaelne.
"Ma saan ise." Naeratan nii soojalt kui võimalik.
"Tead, ehk on see isegi hea mõte," sõnab ta lõpuks ja tõmbab telefoni välja.




Kodu uksest sisse jõudes hingeldan, sest olin just jooksnud pimedas koju. Ma ei tahtnud kõndida. 
"Tsauki!" hüüab ema.
"Hei." Mu hääl väriseb. 
"Kuidas kinos oli?"
"Tore," vastan ja kiirustan oma tuppa. Trepil õnnestub mul kaks korda koperdada ja kui lõpuks voodini jõuan, on mu jalg valus.


Oeh. See on nii imelik, mis minu elus toimubub. Sest otseselt minuga ei toimu ju midagi. Või noh... 




Mul pole aimugi mida teha. Kell on kuus hommikul ja õues sajab paduvihma. Märjad tilgad voolavad mu lühikese varrukate tõttu kaitsmata kätele, teksadele, kleepides need mu jalgade külge ja juustele... Tundub, nagu oleksin vannist tulnud. Tavaliselt mulle ei meeldi vihma käes olla, aga täna tundub see kuidagi värskendav. Ehk on asi selles, et terve tänav on inimestest tühi ja hetkeks tekibki tunne, et olen maal. Metsa minek kuluks mulle tegelikult ära küll, aga ma parem ei hakka. Jenne peab minuga veel ühendust võtma... Sest tema nimekiri on ju minu käes. Mul pole aimugi, mida see võib korda saata, et selle ära võtsin. Olen kaalunud valikut, et minust saab uus tapja. Aga senini pole midagi juhtunud, see on hea märk.


Paberist rääkides... See on endiselt mu taskus. Kergitan end veidi ja nihkun seinale lähemale. Varikatus kaitseb mind nüüd vihma eest, kuigi riiete poolest pole sellest enam kasu. Need on nagunii läbimärjad. Aga nimekirja jaoks pole veel hilja ja ma tõmban selle taskust välja. Justnagu ma mäletasin - vanaaegne paber imeilusa käekirjaga kirjutatud nimedega. 
Martine Pill
Arthur Maned

Edasi ma ei loe. Arthur Maned. Ma tean teda, see on meie perekonnatuttav. Me ei suhle küll enam aastaid, aga..
"Anna see tagasi, Emilie." Tema hääl on rahulik, aga tungiv ja range.
Ehmatan ja vaatan otse ette. See gooti stiil ei sobi talle, ei ei. 
"Ma oleksin pidanud kahtlustama, et see oled sina, Em," jätkab ta.
"Ma ei anna seda sulle! Sa ei tohi Arthurit tappa!" 
"Ma pean ja sa tead seda." Ta pööritab silmi ja ulatab käe, et saaksin talle nimekirja tagasi anda.
"Sa ei pea! Sa oled nagunii siit läinud?! Mis see aitab, kui sa neid tapad?" Mu hääl on vihane. Kui enne tundsin kurbust ja ahastust, siis nüüd tunnen, et tema elujõud - või peaksin ütlema surnujõud - on tagasi. Täiel jõul. Nii et nüüd halatsemine ja kahjutunne ei aita.
"Sa ei tea, mis saatus mind ootab, kui ma seda ei tee."
"Mis sind siis ootab?"
Jenne sätib end minu kõrvale vihma kätte rätsepistesse. Ta ohkab ta vaatab mind tõsise pilguga. Liiga tõsise, koguni nii tõsise, et ma ei tunne teda ära. "Kõik, kes täidavad kohust ja lähevad korralikult õigele poole, satuvad aasale. Seal pidi ilus ja fantastiline olema. Kõige kenam loodus, hotellisarnased elamud ja igaüks leiab seal endale kaaslase. See on juba nii määratud. Aga ka sellel on konks. Seda mõjutab usk. Kui sa oled enne surma täiesti veendunud, et midagi olemas ei ole, siis sinu jaoks polegi. Sa nagu... Haihtud. Ja sind lihtsalt ei ole enam. Aga kui sa kasvõi juuksekarva võrra usud midagi hauataguse elu sarnast ja lähed õigele poole, satud aasale ja elad seal edasi. Noh.. Ja kui sa jääd siia, nagu mina tegin, tullakse varsti ja röövitakss kõik sinu lootused. Sind tembeldatakse külmavereliseks tapjaks, kes leiab ohvri nime nähes ta kohe ülesse. Ma justkui lendan inimese poole. Samuti kuulen ma ohvrite mõtteid. Need, kes on juba tasemel, suudavad vist lugeda isegi kõigi mõtteid. Ma ei teagi. Kui me ignoreerime oma Matlandi kohust, ootab meid ees midagi põrgu sarnast. Tuhaks põlemine, mis kestab viissada aastat. Peale seda juhtub veel midagi hirmsamat, aga sellest ei räägita kellelegi. Ma ei taha nii halba saatust."
Tema hääl on inimlikum, kui kunagi varem.
Süütunne levib üle mu keha ja turtsatan. "Anna andeks. Ma ei tahtnud sind siia jätta.." Ma ju polekski midagi tegelikult teha saanud? Või oleks?

Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime4/9/2013, 22:18

Appi. Kui. Lahe. Osa.

Ma olen sõnatu, see on nii põnev ja ma põlen uudishimust.

Lihtsalt ruttu uut :33
Tagasi üles Go down
Mustikas
200 posti tüüd
Mustikas


Female Postituste arv : 205
Age : 23
Asukoht : Pilve peal

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime7/9/2013, 21:32

Mulle meeldis ka. Ootan samamoodi uut!!! Very Happy
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime7/9/2013, 21:47

Hahah, Siki, ära lase teistel oodata ja kriba ruttu uus nüüd! :)
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime8/9/2013, 15:31

Tänud kõigile, kes loevad. Ma loodan, et saate midagi aru ja et see pole liiga segane vms. Kriitika alati oodatud. (:


15. peatükk



"See pole sinu süü. Lõpeta see halamine, Emilie. Vaata tõele otsa ja lepi sellega," nähvab Jenne ja on hetkega kadunud.
Ta tundub mulle kui tuul või õhk, mida on võimatu puudutada. Ta kaob sama kiiresti, kui tuleb. Noh, vähemalt sain ma rohkem infot. Tahan paberit tagasi enda kätte võtta, et nimesid edasi lugeda, kuid see on läinud. Kurat. 


Ma pean midagi tegema. Ja hetkega tean, mis see on. Olgugi, et ma pole sellesse kunagi varem uskunud, seda kunagi varem teinud aga kuradi põrgu, vaimud on olemas! Ja Jenne tõestab seda vägagi selgelt. 


Tõmban välisukse lahti ja riputan enda vihmast tilkuva jaki sinna. Riided on läbimärjad, aga mul pole nende vahetamiseks aega. Nagunii lähen ma kohe õue tagasi. Ma tean vaid üht - seda ei tohi kodus teha. Muidu võib midagi hirmsat juhtuda. 


Võtan köögikapist küünlad, loorberilehed, paberi ja pliiatsi. Topin need kõik seljakotti ja tõman selle õlale. Ühele väikesele paberilipakale kirjutan, et läksin õue ja panen selle külmkapile. Teate küll - ema ei tohi muretseda. 


Kui seisan ukse juures, valmis seda avama ja vapralt vihmasabina kätte astuda, tekib kiusatus visata diivanile pikali ja juua sooja teed. Aga ma tean, mida pean tegema ja seega pistan uksepaugu saatel punuma vana pooleli jäetud maja poole. Sellel on kiviseinad, aga akna ja ukseaugud on tühjad. 


Viin kogu oma kraami sinna keset põrandat ja jään varahommikusi päikesekiiri silmitsema. Seisan keset suurt tuba, ümberringi aknaaukudega seinad. Ainult põrand on puust, kuigi seinad on kivist. See on veider. Ma ei tea täpselt, kuidas see käima peaks, kuid asetan küünlad ringi ja süütan need põlema. Ärevus minu sees lööb lõkkele. Keskele asetan ühe loorberilehe ja selle alla paberi, kuhu kirjutan tähestiku. See peaks kuidagi nii toimima. 


Kuskil väga eemal, võimalik, et teel, kuid võimalik, et siin majas, krabistab keegi. Kivi lendab vastu põrandat ja selle mürts tundub mulle tugevam, kui peaks. Nagu oleks see lähedal. Kuigi oli just äsja kaugel. Ärevus ja hirm hakkavad ühekoos minu sees pulbitsema, kuid rahustan end peagi maha. Teen selle ära ja kaon siit.


Hingan korra sügavalt sisse, teadmata kust alustada. Liigutan loorberilehe korralikult paika. 


"Eieiei. Nii seda küll ei tehta."
"Ääh!!" Ma ehmatan väga jubedasti ja koperdan mitu sammu tahapoole. Kiljatan uuesti.
Minu ees seisab kahekümndendates naine, kellel on heledad õlgadeni juuksed ja naeratav nägu. Ta kannab valget suvekleiti, mis lehvib olematus tuules. Sellel on õlapaelte peal pärlid ning riie ulatub naisele põlvedeni. 


Ma olen hirmul, mis siis, et ta tundub hea, mitte halb.
"Jenne Hammer? Mm.. Ma olen temast kuulnud küll," noogutab naine. 
"Mis?" suudan pobiseda.
"Oh, anna andeks! Ma ju ei tutvustanudki end. Olen Danica Harrow. Endine Matlant, nüüdne vaba hing, kakssada aastat põrgus põlenud ja siis tuhastamisest pääsenud."
Olen vapustatud. Ma ei saagi täpselt kõigest aru. Sellest põrgust on võimalik välja saada? 
"On jah, kullake," vastab ta.
"Ah?" Kas ta just luges mu.. mõtteid?
"Jaah... Seda õppisin Matlant olles, väärt oskused," muheleb ta.
Mu hääl on ikka liiga jahmunud, et rääkida. Aga tema puhul saab teha seda ka mõtetega. Räägi mulle sellest. Noh.. Põlemisest ja muust.
"Aga ma teen lühidalt, sest ma ei tulnud sulle siia infot andma. Aga jah.. Ma keeldusin inimesi tapmast, ning mind saadeti sinna. Ei, ma ei hakka sulle kirjeldamagi, kui jube see oli. Kakssada aastat... Seda oli palju.. Jõhkralt palju, koguni nii palju, et ma juba harjusin sellega. Ja kuna olin tubli.. Ma ei puiklenud kunagi vastu, pidin seal olema vaid kakssada aastat. Siis olin veidike ühes teises kohas ning peagi olin vaba. Üle pika pika aja. Õppisin uue aja kultuuri, rääkimist ja kombeid. Tuletan sulle meelde, et see oli 2 sajandit tagasi, kui ma surin. Maailm on nii edasi arenenud, kõik on kohutavalt palju muutunud.."
Ma tean, et ta kuuleb seda mu peas, kuid arvan, et olen oma hääle tagasi saanud. "Kuidas ma Jennet aidata saan?"
"Selles osas ei saa sa teha midagi peale veenmise. Kui ta nõustub põlemisega, võib temast saada vaba hing, aga ei pruugi. Ning see-" Ta osutab käega küünalde poole. "-pole küll mingi õige viis tema aitamiseks. Sest see seob sind kohustustega, millest on pea võimatu loobuda."
"Veenmise! Eiei, midagi peab veel olema," sõnan kindlalt.
"Elusast peast küll mitte," ütleb naine.
"Seega... Kui ma oleks surnud, saaksin teda rohkem aidata?" küsin vaikselt. Minu peas keerleb plaan kuskilt alla hüppamisest ja Jenne aitamisest.
"Ei, sa ei hakka end tema pärast tapma. Palun, tüdruk."
"Mida ma siis tegema pean?!" halan talle, nägu krimpsus.
"Temaga rääkima, aga kui ta on otsustanud, siis ega sa midagi teha ei saa."
Midagi peab ju olema.. Üritan oma mõtteid talitseda, sest see, et ta neid lugeda suudab häirib mind kohutavalt. Läheks ta juba ära.
"Oota, ma olen varsti minemas. Ma tahan sind aidata, päriselt."
"Kuidas sa mind aitad?" Elusast peast aitab ju ainult veenmine, või mis?
"Sa võid rääkida Bluuniga," kogeleb Danica.
"Bluun?" küsin ja kergitan kulmu.
Just siis, kui naine on avamas suud, et mulle vastata, muutub tema näoilme ehmunuks. Te,a silmas lähevad hirmust suureks ja nägu kahvatuks. "Halvad hinged tulevad! Kao siit!"
"Ah?" Vahin enda ümber ringi, aga Danica on juba läinud.
Haaran seljakoti koos mõne küülnlaga kaasa ja jooksen aknaluugi poole. Kuulen, kuidas selja taga teised küünlad maha kukuvad. Hingan sügavalt sisse ja hüppan välja. Keegi tirib minu käest õhus ühe küünla ja ma karjatan. Jooksen terve metsaääre tee ja pargitee mõne minutiga läbi. Mul on kiire. Kohutavalt kiire ja hirm sunnib mind pugema kodu turvaliste seinte vahele. 


Vihm vaid tibutab veel, kui ma asjad ukse ette maha viskan ja elutuppa kiman. Benjamin tervitab mind rõõmsalt, kuid nähes kui ma teki sisse poen ja värisen - rohkem hirmust kui külmast - muutub ta murelikuks.
"Emilie, mis juhtus?"
"Nagu ma räägiksin sulle," nähvan plõgisevate hammaste vahelt. Nojah, nüüd mul on vähemalt võtmesõna. Keegi Bluun, kellelt ma peaksin vist abi küsima. Kuigi mul on mõtted otsas. Üksi ei suuda ma midagi teha. Selles olen ma vähemalt kindel.


Ma võtan märjad riided seljast ja poen sooja teki varju sooja. See on mõnus ja soe ning kõik halb justkui uhuks minema. 
Mu telefon hakkab piiksuma ja silmi pööritades venitan käe selle poole. Helistajaks on Sebastian ja mu näole tekib naeratus.
Klõpsan rohelisele nupule. "Hei."
"Hei, iludus."
Muigan.
"Täna on vihmane ilm ja ma eeldan, et sa pole veel kuskil söömas käinud."
"Ei ole," naeran.
"Mul on vaja sinult uudiseid kuulda, seega.."
Segan teda vahele: "Uudiseid?"
"Sa käisid eile ilma minuta kinos," mainib ta nagu muuseas.
"Ahjah," turtsun.
"Kuidas siis jääb? Üks mõnus lõunasöök daamile?"
"Ma nimetaks seda hommikusöögiks," porisen.
"Jah, ajalises mõttes on see nagu hiline hommikusöök. Ma olen kümne minuti pärast sinu juures."
Ta paneb toru ära. Sebastian on tegelikult päris nunnu. Ja sõbralik, hooliv.. Ja hea.


Nende toredate mõtetega tõmban endale jalga uue paari teksaseid ja musta särgi ning kohendan juukseid. Need on vihma tõttu natuke krussis, kuid sellest pole väga hullu. 


Muidugi on osa minust hirmust ja kartusest halvatud. Ega ka need mõtted minust väga eemal ole. Aga ma usun, et Seb lükkab selle mure ajutiseks kuskile minu aju tagumisse soppi, et meie lõuna ajal ma sellele mõtlema ei peaks.




Tema lõhn. Ma armastan seda kõige rohkem. Istume vanaaegse stiiliga kohviku aknaäärses nurgas. Müüja võttis just meie tellimused. Mul oli imelik isu pannkookide järele ja niisiis ilmus varsti minu ette taldrik toormoosi ja pannkkatega. Sebastian piirdus ühe ahjuvõileivaga.
"Räägi mulle nüüd sellest kinoskäigust," nõutab ta muigega.
"Nagu sõbrad kinos, normaalne film oli. Ta saatis mind koju ja oligi kõik," pomisen, teades, kui närviliseks ma seda rääkides muutun. Kogu õhtu ja Jenne ja... Kõik on edasi liiga kiirelt läinud. Ma ei jõua enam sündmustele järgi. Ohkan, sest Seb saab mu närvilisusest aru.
"Mis veel juhtus?"
"Midagi," pigistan endast välja.
"Räägi, Emilie."
"Miks mina pean rääkima, kui sina mulle samaga ei vasta! Miks sa ei vasta kunagi ühele mu küsimusele Jenne kohta, kuigi sa tead midagi! Miks sa mulle niimoodi teed!"
Ta kohkub. "Ma... Ma tahan sind vaid kaitsta."
"Mind teadmatusse jättes? Tore kaitsmine jah," porisen ja topin tüki pannkooki suhu, põrnitsedes lauda. 
"Ma ei saa sulle midagi rääkida," ütleb ta.
"Ma tean juba poolt sellest jubedast loost," nendin ja tunnen, kuidas viha minus esile kerkib. Suutmata enda sõnu kontrollida, lasen jutul vabalt joosta. "Ma tean, et Jenne tapab inimesi. Ma tean, et peale põrgut saab vabaks hingeks. Ma tean, et see ei pruugi juhtuda. Ma tean, et ma pean Jennet aitama. Ma tean, et tal on nimekiri. Ma tean, et Jenne tapab inimesi. Ma tean. Ma tean, tean, tean."
Seb tõstab pea ja vaatab mulle sõnatult otsa. Olen kindel, et nüüd on ta alla andnud. Nüüd ta lõpuks räägib mulle kõigest. Aga ei... Alla andmise märke näitav näoilme pühitakse nii kiirelt, kui see tulnud oli. "Oled sa hulluks läinud? Jah, ma tean, et Jennega juhtunu mõjutab sind ja sa elad talle kaasa... Kuid sa pead aru saama, et midagi sellist ei ole. Mitte meie maailmas, kullake."
"Sebastian!" halan vihaselt. Ma tean, et ta ajab pada!
"Ära muretse. Ma arvan sinust ikka veel sama hästi. Küll sa üle saad." Ta naeratab "kaastundlikult". 
Kortsutan kulmu. Ma ei oska midagi enam öelda. Ma ei oska midagi teha. Lihtsalt istun ja lõpetan pannkoogi. Ma vist ikkagi ei tea lõppkokkuvõttes midagi.

Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime8/9/2013, 16:24

Kirjaviga: niisiis ilmus varsti minu ette taldrik toormoosi ja pannikatega (ma oletan ? Very Happy)

Muidu väga põnev osa. Ja ma kohe algusest peale arvasin, et Seb hoiab midagi saladuses. Ma loodan, et kõik hakkab varsti paremuse poole minema. Sellest vaimude värgist tahaks ka juba rohkem teada saada.

Vääga põnev!
Uut! :)
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime11/9/2013, 22:03

Kuna sa oled mu biff, siis ei saa keegi keelata mul siia kirjutamast, et ma tahan uut osa ja ruttu. 

Muidu ütleks sulle koolis, aga ma unustan ära nagu tavaliselt.  ;(
Tagasi üles Go down
Mustikas
200 posti tüüd
Mustikas


Female Postituste arv : 205
Age : 23
Asukoht : Pilve peal

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime12/9/2013, 17:26

Mulle meeldib ja ootan uut. Sebastianiga rääkimine oli natuke liiga närviline minu arust. Poiss tahtis ju head ja kutsus ta isegi sööma. Ja siis hakkab vihastama Sebi peale. Very Happy

Muidu on jutt hea.
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime17/9/2013, 23:15

Hei Siki!

Mis toimub?

Murelikud fännid ootavad siin!
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime18/9/2013, 23:22

Hei. Ma üritan kirjutada aga mul pole hetkel üldse mõtteid. Aga eks ma täna öö jooksul üritan
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime20/9/2013, 20:30

16. peatükk


"Noh... Lihtsalt ära tee seda enam," lausun vaikselt. 
"Ma ei taha sinna minna! Ma ju rääkisin, et seal on jube!" hädaldab ta vihaselt.
"Ma kohtasin üht vabat hinge. Ta läbis selle ja sai vabaks, nüüd teeb ta mida tahab," õigustan end.
Jenne jääb vait. 
Otsustan jätkata. "Ta põles kakssada aastat, aga ta oli korralik. Ta sai sellest välja."
Nüüd muutub tüdruku näol olev segadus vihagrimassiks. "Sa oled nagunii surnud, isegi kui ma sealt välja saaks?"
Mu süda puperdab, kui ma räägin. "Ma olen siis ka surnud, kui ma su nimekirja satun. Sinu. Pole vist midagi, aga minul on. Nad on kõik sinu headuse ja tunded vastupidiseks pööranud ja ainus võimalus on vastu hakata, Jenne. Ja et sa teaks, ma olen sisemuselt surnud ka siis, kuid tapad kellegi mu lähedase. Või üldse kellegi süütu! Ja seda teed sajuba nagunii!"


Ma koperdan mitu sammu edasi, kuni tuuleiil mind tagasi paisatab. See saatuslik koht hoiatab mind. Hoiatab mind minemast, kõike uuesti kogemast. Kosk. See oli nii armas... Nii tähtis mulle.. Ja nüüd - toob vaid jubedaid mälestusi. Veejuga jookseb alla suurelt kaljult, mille värvus on pruunikas-must ja tänu veele tundub see veel tumedam. Kalju küljel kasvab rohi ja mõned taimed, mille nimetust ma ei tea. Vesi ise on puhas ja valge ning tuleb kaljult alla väga suure hooga. 


Seda vett võiks juua... Ma olin juba vihasena valmis seda tegema, aga tegelikkuses ei suuda ma sellele läheneda. Ma ei saa minna kohta, kus see jube õnnetus juhtus. Olgugi, et ma peaasgu olen siin. Seisan selle ees ja edasi ei liigu.


Mu mõtted on kõige sellega nii hõivatud, et ehmatan Jenne hääle peale.
"Emilie, ma ei saa."
Luristan nina. "Ma tean. Aga sa peaksid proovima."
"Ei, ma mõtlen ma ei saa seda teha mitte ainult põrgupõletuse kartuse pärast."
"Miks siis veel?" küsin õnnetult.
"Eksinud hinged. Ma olen neid aidanud, aga neid on veel tuhandeid. Ma tunnen, et pean neid aitama. See osa minust on veel alles."
"Kes? Mis asjad need olid?"
"Eksinud hinged." Ta on läinud. 


Puristan õhu välja ja hakkan kiirelt kodu poole sörkima. Üksinda on kose juures väga õudne olla. Mulle ei meeldi, kuidas Jenne läheb ja kuidas ta tuleb. Liiga ootamatult. 


"Niisiiis. Eksinud hinged. Mida see peaks tähendama?" räägin omaette. 
Ma tahan, et Seb mulle midagi räägiks, mul on infot juurde vaja. Kuigi nüüd oleme veel tülis ka. Ma lahkusin kohvikust kiirelt, sest ei suutnud tema valet enam taluda. Aga äkki oleksin pidanud? Oeh, kõik on keeruline. Ma olen probleemide lahendamiseks liiga noor. Ohkan.


Kellegi auto on maja ette pargitud. Tunnen numbrimärgi ära ja üllatun. Sebastian toetub autole, käed taskus ja naeratab. Mul on temani jõudmiseks vaid 5 meetrit. Otsustan, et ei lase end seekord ära võrgutada. Hingan sügavalt sisse ja sammun kiirelt temani.


"Eksinud hinged," sosistan vaikselt ja vaatan talle silma.
Lõpuks. Lõpuks. Lõpuks. Tema nägu muutub murelikuks ja hirmunuks. "Ära nendega jama, Emilie. Palun."
"Sa tead midagi," nendin kurvalt. Üks osa minust lootis, et ta on ikkagi tavaline poiss. Aga see osa oli liiga väike. Ma teadsin isegi.
"Ma tahtsin sind kaitsta."
"Mida iganes. Kes on eksinud hinged?" Tahan esmalt selle kohta teada saada.
"Sa siis ei tea?"
"Jenne aitab neid. Räägi mulle oma verisoon nendest." Siit tuleb plaan A - teesklen, et mul on nende kohta infot.
"Eksinud hingeteks kutsutakse neid hingi, kes on kõige verejanulisemad, kättemaksuhimulisemad, jubedamad ja kurjemad. Nad on meie maailma eksinud. Esiteks kannavad nad oma Matlandi kohust. Aga nad karistavad tavalisi inimesi ka. Teevad nende elu põrguks. Sa ütlesid, et Jenne aitab neid. Oleneb, mis pidi. Ma siiralt loodan, et ta aitab nad õigele teele, mitte vastupidi."
"Oh sa raisk," pomisen. Ta teab palju.
"Kuidas sa kõike tead?" küsin. 
"Sellest ma ei räägi." Seb pöörab pea kõrvale. 


Ma vajun mõttesse ja kui lõpuks tagasi reaalsusesse tagasi tulen, on mul plaan valmis. "Ma aitan Eksinud Hingi Jennega koos ja siis saan edaspidi seda üksi teha. Jenne saab aga hakata astuma teed vabaduse poole." Totaalne eneseohverdus. Jajah...
"Ei! Sa ei hakka nendega jamama!" 


"Ta võib mind aidata. Ma mõtlen... Need hinged, keda ma homme vaatama lähen, tegutsevad viiekümne inimese silme all. Emiga ei juhtu midagi. Ma tahan lihtsalt. Et ta näe,s neid, ehk mõtleb ta ümber. Et ta lihtsalt vaataks, kuidas nad tegutsevad. Muud midagi."
"Oh jessas! Jenne!" rapsin ja üritan ehmatusest toibuda.
"Kuidas kõigi silme all?" küsib Seb.
"Seda on võimatu seletada. Aga selle koha nimi on Tekla Tallid. Nad vaevastavad hobuseid ja nende ratsanikke. Eksinud hinged peavad sealt kaduma," ütleb Jenne.
"Seljuhul ma tulen sinuga kaasa," ütlen Jennele. 
"Homme on kool," nendib Sebastian murelikult.
"Lõpeta. Üks päev ees või taga, mis see ikka teeb."
"Homme kell seitse võtab Sebastian su peale ja sõidate Teklasse. Mina saan ise kohale," kõlavad Jenne sõnad ja juba on ta läinud.
"Liiga palju infot üheks nädalavahetuseks. Raske kõike sisendada," pomisen.
"Ma ei taha sind sinna viia."
"Siis lähen bussiga."
"Ei, sa ei saa aru. Nad on jõhkrad. Ma olen nendega korra kokku puutunud ja ei soovi seda oma vaenlaselegi mitte."
"Mida iganes. Me lähme," sõnan vaikselt. "Mina lähen nüüd tuppa."
"Ja mida sa vanematele ütled?"
"Küll ma midagi välja mõtlen."


Eksinud hinged. Ahah. Jajah. Homme Tekla Tallidesse. Küll mul on kiire elu.




Esmaspäeva hommikud on mulle alati kõige külmemad tundunud. Alati, kui uksest väljun, tabab mind külmalaine ja suur soov pugeda tuppa teki alla. Aga kui tavaliselt sunnin ma end mööda käänulist rada bussipeatuseni jalutama - mida ma teen nüüd uue kooli tõttu -, siis täna olen koolikoti asemel võtnud kaasa hoopis kohvri ning ei suundu ise kuhugi. Sebastian ja mina puudume koolist, sest me suundume Tekla talli. Emale ja Benjaminile ei suutnud ma midagi põhjenduseks öelda, seega läksin kõige rohkem pahandusi tekitavat teed pidi - jätsin köögilauale kirja sisuga "Läksin sõpradega telkima". Nojah.. Miks peaksin keset koolinädalat telkima minema? Mu vaene pea ei suutnud lihtsalt midagi paremat välja pakkuda.


Sõidame Teklasse koguni neli tundi ja enamuse ajast ei ütle mina ega Seb midagi. See vaikus häirib mind kindlasti rohkem kui teda. 


See tall on imeline. Suured ja laiad koplid paistavad juba kaugelt ja punaseks värvatud tall jätab hea mulje. Selle ees on suur liivaplats, valgete äärtega, millel saab treenida. Inimesed on tara juures, vaadates, kuidas treener latte takistusteks tõstab. 


Ühineme inimestega tara juures ja jääme pingsalt vaatama, kuidas takistused paika seadakse ja platsile siseneb ratsanik koos suksuga. Hobune on hallikas-valge, natuke tähniline, musta lakaga. Ratsanikul on kiivri alt paista pikk blond punupats ja ta kannab elegantseid ratsariideid. 


Ta sammub hobusega keset platsi ja tervitab meid kergelt käega. 
"Jälgi mängu!" sosistab Jenne mulle kõrva ja ma võpatan. Jälle ilmus ta niimoodi kohale, oh jessas. See on nii västiav.


Ta pöörab hobuse ümber ja tõstab ta nurgas galopile. Heidan korra pilgu värvilistele takistustele. Need on natuke üle meetri, nii palju kui ma arvestada oskan.


Ratsaniku silmis on julge ja kindel pilk. Sõnum on kõigile saadaval: ma teen selle ära ja miski ei takista mind. Mulle meeldib tema enesekindlus. See on tugev ja ta ei karjda üldse. Hobune liigub elegantsete galoppsammudega takistuse poole. Tema kõrvad on eespool kikkis.


Jälgin sõitu, kui järsku märkan muudatust ratsaniku pilgul. Kogu enesekindlus variseb kokku ja tema nägu täitub hirmuga. See on tõsine hirm ja järgmise hetkega on ta juba end lõdvaks lasknud ja variseb hobuse seljast tuhinaga alla. Hobune ajab end tagumistele jalgadele, hirnatab jubedalt ja kappab teadmatuses ratsanikust üle, tallates teda oma raskusega. Ma tean, miks see juhtus. Just sellest Jenne rääkiski - nad tegutsevad kõigi silme all. 

Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime20/9/2013, 23:31

Need tallid siia tuua, jutt läheb liiga sinulikuks Very Happy

Aga muidu mulle väga meeldib ja sa võiksid Emist natuke rohkem uut tegelaskuju luua mitte vaid ennast Very Happy Tahaks juba teada, mis edasi saab, sest see sisu paelub ja paelub mind. Kõik on hetkel nii põnev.

Seb ja Jenne käitumine jääb mulle seni veel arusaamatuks Very Happy
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime20/9/2013, 23:35

Eilähe minulikuks. Sad Vnoh... Hetkel vist nagu on Very Happy. Aga Em on minust küll teist moodi, võin saladuskatte all öelda, et ta kardab hobuseid üldse.
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime28/9/2013, 17:14

Ootan uut! :)
Nagu juba palju palju palju enne mind öeldud on - ülipõnev. :)
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime29/9/2013, 14:26

Ohjah, eks ma nüüd üritan kirjutada. Ja ma tohutult õnnelik, et lugejaid on! :)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Vaimude keel - Page 3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vaimude keel   Vaimude keel - Page 3 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Vaimude keel
Tagasi üles 
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Isikulised jutud :: Milky Orange ^^ looming-
Hüppa: