MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Üks süda kahe omanikuga (18. osa)

Go down 
+14
lovekixxu
Ananass
Kristo
shine
kiku979
Idu
WorldIsYours
onneriin
Getzzzu
Audrey
Herbts
liisucatye
AliceInWonderland XD
Merlin.
18 posters
Mine lehele : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorTeade
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime26/10/2012, 21:32

Üks süda kahe omanikuga.
Kriitika oodatud.

1. Kõige tavalisem päev

Matemaatikatund. Lemmikaine, millest ma hetkel aru ei saanud. Mis sellest on, kui ma ei saa aru Marksi süsteemist? Selle eest ei võeta pead, eks? Nii siis, millega tegelesin mina selles tähtsas tunnis? Kuulasin teiste kirjutamishelinat ja püüdsin teha nägu, et ma saan aru. Tõesti püüdsin, kuid kõik minu püüdmised lähvad ikka üht teed pidi – mäest alla.

Vaatasin Helenit, kes mu kõrval oma perfektse käekirjaga arve ja vastuseid kirjutas. Huvita, kas see loeb, kui mu vihik näeb välja nagu tarkpea oma? Kui jätta muidugi välja fakti, et vastused on valed, kuid nagu meie õpetaja ütles – vastused ei pea kattuma õpikute omadega. Sellest järeldame, reaalklassi inimese lause tuleb nüüd, et minu vastused ei pea kattuma õpetaja omaga. Muigasin sellepeale ja tundsin, kuidas keegi mind tagant torkis. Pöörasin ringi, et vaadata Martini sinistesse silmadesse.

„Tahtsid midagi?“ küsisin sosinal, ennast toolil ümber keerates.

„Miks sa tunnitööd ei tee?“ küsis teine salakavalalt, toetudes oma lõua käele, ja mind oma naervate silmadega vaadates.

„Käi- poognale,“ suutsin lõpuks vägagi lameda vastulöögi esile tuua. Kas ma paremat ei oska või?

„Martin ja Pille-Riin, kas teil on seal mingi probleem?“ küsis õpetaja enda laua tagant meid kahtlustavalt vaadates.

„Uuu, Tihane ja Varblane istuvad traadil, nende nokad ainult lähenevad, kas midagi hakkab toimuma?“ leelotas Kaur  oma „lauluhäälega“, mille peale kõik naerma hakkasid.

„Ei midagi. Lihtsalt väike arusaamatus,“ ütlesin õpetajale naeratades ning suskasin Martinile oma pika-pika metalljoonlauaga.

Muhelesin, kui teine oma valuoiet varjata püüdis. Vaatasin ripsmete varjust poisi suunas ja hoides oma kõhust kinni, näitas ta mulle keelt. On ikka tegelane! Otsustasin siis pöörduda tagasi oma mannetu tunnitöö juurde ja viimased minutit sellele pühendada. Kui kell lõpuks helises, olin suutnud lahendada ühe ülesande õigesti. Suur saavutus minu kohta.

„Ärge unustage siis toole tõsta. Olete mu viimane klass täna,“ hüüdis õpetaja üle sagin, kuid juba oli jõudnud suurem osa klassist minema joosta, jättes klassi ainult minu, Martini ja ühe uue poisi, kelle nimi oli vist Siim.
Kõndisin oma väikeste kontsade häältesaatel klassi taha ja avasin aknad, et natukene õhku siia saada. Õpetaja vabandas, et pidi minema korra teise ruumi ,aga kui me valmis saame, siis võime ära minna. Hakkasin aeglaselt toole tõstma, tahtes tegelikult mitte ära minna. Koju õe juurde ei tahtnud ma minna. Tänu jumala, et vähemalt onu meiega elas, sest muidu ma lihtsalt ei teaks, kas ma saaks elada ilma, et oma veresugulase maha löön.

Selline vaikus kestis kuskil paar minutit, kuni Siim suutis ülestõstetud toolid ümber ajada, mis tekita kõrvulukustava lärmi, et pidin tahtmatult käed kõrvadele panema, meenutades toda õhtut, mis muutis kõik. Kõik Sandra pärast.

„Kurat, Siim, mis nüüd juhtus? Käed läksid nõrgaks?“ tögas Martin teist, kuid isegi tema hääles oli mingi närviline noot.

Eemaldasin kiiresti käed ning jätkasin toolide tõstmist, kuulates noormeeste omavahelist tögamist. Oma üllatuseks kuulsin, et nad tahtsid minna peale seda keskraamatukokku ja kohtuda osade reaalikatega. Tüdrukud kindlasti mõtlesin mõrudalt ning tõstsin viimased toolid üles.

„Kuule, Pille, mida sa nüüd tegema hakkad?“ küsis Siim äkitselt minu kõrvale ilmudes.

„Mida sa mõtled selle all?“ vastasin küsimusega ja lootsin, et olin enne lihtsalt valesti kuulnud.

„Lähed nüüd koju või kuhugi välja? Kui sul on vaba aega, äkki veedaksid sa siis selle meiega raamatukogus veetes. Ma saaks sulle matemaatikat õpetada,“ tegi Martin mulle, oma sõbra tagant, silma.

Avasin suu, et öelda kindel jaatav vastu, kui tundsin telefoni püksitaskus värisemas. Miks ma seda asja üldse koolipäevaks välja ei lülita? Vaatasin helistajat ja tundsin suurt tahtmist see kinni panna, välja lülitada ja minna poistega õppima. Vastumeelselt võtsin vastu, sest ma teadsin, mis juhtub, kui ma teda ignoreerin.

„Kuulen,“ vastasin tuhmilt ning kõndisin klassiukse suunas, et vajadusel välja tuhiseda.

„Kuule, õeraas,“ karjus Sandra torusse, taustal muusika lõugamas ,„kus sa oled hetkel?“

„Koolis ja sa tead seda. Oli mingi kindel vajadus?“

„Kuule, jah oli küll aga mul läks see meelest ära nüüd. Kas sa äkki mäletad?“ leelotas õde oma kileda häälega ja ma olin surmkindel, et kui ma teda hetkel näeksin, siis tunneksin suitsu ja alkoholi lõhna.

„Kas sa ülikoolis ei peaks hetkel õppima?“ püüdsin teemat muuta ning vaatasin seina küljes rippuvat kella.

„Mine seenele oma õppimisega. Sain sisse ja rohkem pole tarvis.“

„Kuid kuidas sa eksamid ära teen?“ jätkasin paanitsemist nagu mingi kanaema. Ta pole ju minu laps, kelle pärast pean muretsema!

„Ahh, jää sina ka vait. Kuule ütle, kas sa saaksid mulle järgi tulla?“ küsis Sandra lõpuks oma küsimuse.

Tundsin, kuidas südame alt külmaks tõmbus ja käele kananahk tuli. Sulgesin silmad ning õe järgnev tekst läks ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Meenutasin, vastutahtmist, õhtut, mil pidin talle „järele minema“. See oli lõppenud armiga mu parema jala põlve all.

„Vabandust, kuid Pille on hõivatud õppimisega,“ lausus Martin äkitselt telefoni, mille ta oli mult ära napsanud, ning lõpetas kõne ära. Ma tahan selle tegelase ära kägistada!

„Hakkame siis minema?“ küsisid poisid kooris ning haarasid mõlemad kummaski mu käevarrest kinni ja tirisid mu klassist välja.

„Kuulge, kuhu on jäänud sõnavabadus?“ porisesin mannetult ning püüdsin vastu puigelda, kuid tühi lootus – nende haare oli sama tugev kui raudtrellid.

Nägin, et nii mõnigi väiksem laps vaatas meid kummaliselt, kuid kuna Martin oli alustanud laulmisega, siis see vähene vaikus, mis eelnevalt oli koridoride peal valitsenud, kadus. Ühele mudilasele järgnes teine ja kolmas. Lõpuks oli neid kuskil kümme meie ümber ja laulsid koos poistega „Põdral maja metsas sees“. Tundus, et ainult minul oli piinlik selles seltskonnas.

Lõpuks tormas meie suunas üks algklasside õpetaja ja käsutas kõik väiksed lapsed klassi tagasi. Meie peale vangutas ta ainult pead ja lahkus midagi pomisedes. Saatsin poiste suunas noomiva pilgu, kuid sama hea oleks olnud teha seda seintele. Vägagi ennasttäis seintele.

„Võta nüüd oma jope, tibu, ning lendame,“ hüüdis Siim juba ma ei tea mitmendat korda garderoobi ukse vahelt.

„Tead, ma viskan sind selle saapaga,“ laususin muiates ning tõmbasin siis enda heleda jope selga.

„Siim, rahune nüüd maha, eks? Me ei lenda vaid jalutama korralikult mööda kõnniteed,“ tänitas Martin oma õpetaja häälega heatahtlikult.

„Ära looda, et see sind minu silmis paremaks teeb,“ viskasin üle õla noormehele ning suundusin välisuste suunas.

„Aga üks meist pidi ju punkti saama,“ jonnisid mõlemad nagu ühest suust.

„Kas te olete viie aastased või vanemad?“

„Punkti tahame ikka.“

Ohkasin dramaatiliselt ning vinnasin koti paremini selga. Mõtlesin hetke, kui me aeglaselt mööda tänavat edasi oma sihtpunkti suunas liikusin.

„Punkt Martinile,“ laususin lõpuks.

Noormees naeratades ning lõi teisele siis „lohutavalt“ vastu õlgu. Kuulsin teise sisinat, mis lõpuks kujunes naeruks välja. Vaatasin, kuidas Martin Siimu eest jooksis, ise samal ajal naerdes. Eelviimane aasta koolis tõotas tulla huvitav.


Viimati muutis seda Merlin. (30/8/2013, 18:59). Kokku muudetud 19 korda
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime26/10/2012, 22:06

Muidugi on Alice'il õnn olla esimene. Very Happy Minust sa ei pääse. Wink
Esiteks, vead:
*...minu väikeste kontsade saatel. - Kuidas palun? Very Happy Kontsad jälitasid teda, või kuidas? :)
*...ruumi aga, kui me valmis saame, siis võime ära minna. - Kas siin pole mitte niimoodi: ...ruumi, aga kui me valmis saame, siis võime ära minna. Ma võin eksida ka.
*Mõrudelt - mõrudalt Okei, see oli näpukas. Very Happy
*"Kuid, kuidas sa eksamid ära teen?" - "Kuid kuidas sa eksamid ära teed?" Ilma komata.

Aga muidu...
Meeldis. Vääga. Very Happy Uut.


Viimati muutis seda AliceInWonderland XD (27/10/2012, 11:42). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
liisucatye
Piraat



Female Postituste arv : 15

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime27/10/2012, 10:21

Algus on küll paganama hea:) Mind need vead isegi ei häirinud, alguses ei saanud arugi, et mingid vead oleksid olnud aga võib-olla ma olin lihtsalt juttu nii sisse süvenenud:D
Ootan väga juba järgmist osa:)
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime27/10/2012, 13:28

AliceInWonderland XD
Tead mul juba tekkis väike, väga väike lootus, et äkki ma pääsen, kuid tundub, et isegi, kui minna teise maailmaotsa, siis sa järgned Wink Parandasin need vead ära ning nende komade juures ei tasu üldse mult küsida. Panen tunde järgi.
liisucatye
Tänan, et hakkasid lugema ning õnneks saan sulle juba täna serveerida uut osa.

2. Kummaline raamatukogu


Jõudsime tunduvalt varem kohale, kui olin arvestanud. Arvestades nende kahe käitumist, mis oli nii lapsik, kuid heasüdamlik. Nad pidid hüppama igasse porilompi, mis sügisvihmadega oli tekkinud, nad korjasid lehti ja käskisid mul öelda kumma omad olid suuremas ja ilusamad ning siis veel koerad. Ma ei tea, mis täna toimus, sest pea iga nurga tagant tuli meile vastu mingit tõugu koer ja Martin pidi igaühega südant puistama täpselt viis minutit ning kolmkümmend neli sekundid nagu Siim ütles.

Andes oma riided garderoobi, hingeldasid mõlemad nagu oleksid nad jooksnud maratoni. Kõndisime üles lugemissaali ja minu üllatuseks suutsid nad olla vaiksed nagu hallid hiired. Avasime kõige raskema aine – vene keel. Kahjuks olin mina teises rühmas kui poisid, mis tõttu pidid nemad mind aitama.

Asi pole mitte selles, et ma ei taha õppida seda keelt. Tahan ja väga, sest paljud head laulud ja kirjandusteosed on selles keeles, kuid õpihimu ajab ära, kui igakord öeldakse sulle, et sa oled loll. Mis siis teha? Sellepärast ma tulingi reaalklassi, et mitte võtta kolmandat keelt endale kaela. Seda veel vaja!

Püüdsin hääldada samahästi nagu Siim, kuid kokkuvõttes kõlasin nagu lämbuv kass. Kas pole mitte atraktiivne? Läbi higi, pisarate ja vere saime lõpuks selle ühe neetud ülesande tehtud ja ülejäänud kümme minutit võisin kuulata suu lahti, kuidas nemad enda dialooge panid. Mina vaevlen oma ülesandega, kui need siin võivad ennast venelaste pähe ära müüa. Süda läheb lausa soojaks selle peale.

„Kuulge ma lähen korra riiulite vahele. Püüan ühe raamatu üles leida,“ sosistasin vaikselt ning saanud noogutused, lippasin „ajaloolaste“ nurka.

Libistasin sõrmed üle nimesiltide, koguaeg korrutades seda nime, mille pidin üles leidma. Pagan, kuhu see kadus? Silmitsesin tühjust, mis selle nime juures haigutas. Tundus, et keegi oli varem siia jõudnud. Hakkasin ümber pöörama, kui äkiline kolin mu tähelepanu tõmbas. Tundus, et teised tegelesid enda asjadega edasi, kuid ükskõik, kuidas ma ka ei püüdnud ennast liikuma sundida, ja ma sundisin ikka korralikult, ei suutnud ma mitte ignoreerida seda.

Suundusin siis lärmi suunas, seda ma vähemalt lootsin, ja leidsin ühe õnnetu blondi tüdruku maas istumas, raamatud tema ümber laiali. Arvatavasti tekitas tema selle müra.

„Kas teiega on kõik korras?“ küsisin automaatselt teietamise peale üle minnes.

Alles nüüd märkas tüdruk mind ja vaatas üles. Kui see oleks olnud viisakas, siis ma oleksin sõna otseses mõttes minestanud. Alguses arvasin, et ta on lihtsalt kena oma lainetavate blondide juustega, kuid nüüd nägi ta välja nagu tõeline Barbie: blondid pikad juuksed, taevasinised silmad, beebiroosad huuled, millele vastasid sama värvi küüned. Jah, tõeline Barbie nukk.

„M-ma vist väänasin oma pahkluu välja,“ lausus neiu nutuselt ning puudutas oma vasakut jalga.

Muidugi olin koheselt nõus teda aitama, kuid enne seda ütlemist märkasin neiu kingi. No loomulikult sa väänasid, kui sa kannad kahekümne sentimeetriseid platvorme ja kõige peale veel seitset raamatut, mille ma olin vahepeal põrandal kokku lugenud. Ikkagi manasin näole abivalmi naeratuse ning sirutasin käe välja. Tundsin teise võltsküüsi ümber oma randme ja tahtmatult tekkis mõtte temast kui kurjast nõiast.

Ära hinda teise nende välimuse pärast ütles ema vaikne hääl ajusopis ja ma olin nõuks võtnud teda kuulata. Teda, oma kõhutunnet ja südant. Vahetevahel ka onu aga see oleks juba teine jutt. Kuid mitte Sandrat. Isegi mitte surma hetkel.

„Saan ma teid äkki kuhugi viia?“ küsisin, kui teine oma kahel väriseval jalgadel seisis.

„Ainult välisukseni, kui see sulle tüli ei tee. Sealt edasi võetakse mu peale,“ lausus neiu oma ripsmeid volksutades.

„Olgu,“ laususin lühidalt ning haarasin maast tema raamatut.

Nagu oleksime vanad sõbrannad pani ta oma käe üle minu ja sedasi hakkasime me siis lonkama. Iga sekundi tagant oigas ta, kuidas ta jalg teeb põrgulikku valu ja äkki peaks ta hoopis traumapunkti viima. Lootku edasi. Viskan ta välja ja sellega kõik. Viipasin neiu seljatagant Siimule ja Martinile, et ma korra minema. Siim jäi jõllama tüdrukut, kes jälle oli oigama hakanud, kuid Martin ei silmanudki teda. Punkt taas teisele poisile.

„Mis su nimi siis on?“ küsis neiu minult, kui me mööda suuri treppe alla kõndisime.

„Pille-Riin ja sinu?“ küsisin viisakuse mõttes vastu, kuid tegelikult ei tahtnud ma seda teada, sest midagi häiris tema juures ja ma ei suutnud aru saada, mis täpselt.

„Eliise. Sa oled veel gümnaasiumi inimene?“

„Eelviimane aasta.“

„Mis edasi kavatsed teha?“

Kas see oli mingi ülekuulamine? Nii kui nii me enam ei kohtu, nii et milleks tal vaja? Samas, kui me ei kohtu, siis ei tee see ju viga öelda, eks?

„Arvatavasti ülikooli minna,“ laususin selle mõtte peale naeratades.

„Tead sellel pole erilist mõtet. Mis mõtet on kohe minna teise kooli, kui ühe oled just ära lõpetanud? Parem naudi elu, kui saad Pil,“ sädistas Eliise elutargalt.

Pil? Mida põrgut peaks see veel tähendama? Peaks nüüd ka mingi ilusa hüüdnime talle välja mõtlema. Kuulasin, kuidas ta ainult jahus, et pole mõtet teha seda ja teist ning kolmandat.

„Ma eeldan, et sina siis hetkel naudid elu?“ küsisin rõhutades kindlat sõna.

„Oh jah! Iga nädalavahetus on väike kokkutulek sõpradega, kuid muidu töötan Kristiine keskuse loomapoes.“

„Kui vana sa siis oled?“ jätkasin nüüd mina küsimist ning sisimas tundsin loomadele kaasa.

„25 ja sina vist 15, jah?“

„Olen 17,“ laususin rahulikult ning ootasin kuni ta endale mantlit selga pani ,„kaua sa siis õppinud oled?“

„Õppinud mida?“ Eliise oli tõelises hämmingus.

„Ülikoolis. Ütlesid, et teed väikese pausi ja siis lähed,“ tuletasin talle meelde, kuid teadsin juba tema vastust tema käitumise põhjal.

„Oh, ma ühe aasta olin, kuid kukkusin välja. Tegelikult olin liiga hea nende jaoks,“ teatas neiu tõsiselt ning toetus siis uuesti minu peale.

Ja-jah. Ajagu kellelegi teisele kärbseid pähe, kuid minust hoidku eemale. Kõndisin viimased meetrit vaikuses ning jõudes välja, tundsin läbilõikavat tuult enda riiete vahelt puhumas. Kui ma nüüd haigeks jään on küll jama.

„Aga ma lähen nüüd-,“ hakkasin lausuma, kui Eliise minust kõvemini kinni haaras.

„Kullake! Siin pool olen!“ hüüdis ta kiledalt naerdes, mis mulle judinad peale ajas.

Märkasin silmanurgast, et blondiini pea nõksatas Reaalkooli suunas, kus üks noormees seisis ja meid jälgis. Meie ette aga astus hoopis teine isik. Noormehel olid blondid juuksed ja sinised silmad. Appi! Ken on kohale jõudnud! Olgu, kus on nüüd roosa auto veel?

„Hey. Mis sinuga juhtus?“ küsis ta võluval toonil Eliiset vaadates.

„Ma väänasin oma jala välja ja Pil aitas mind siia,“ lausus neiu rõõmsalt ning oli hetkega teise käe küljes.

Tore, vähemalt on ta nüüd minust eemal. Vaatasin neid kahte ning sain aru, et Barbie ja Ken sobis neile ideaalselt. Kurvidega naisterahvas ja lihaseline noormees. Poissi vaadates teadsin kindlalt, et ta peab olema õpilane. Mitte ülikooli vaid keskkooli, kuid ma võisin ka valesti arvata.

„Pil?“ küsis poiss mind vaadates ja tema silmis oli kindel küsimus, et kas see ongi mu nimi.

„Pille-Riin,“ laususin noogutades ning märkasin, et see noormees, kes varju jäi, hakkas liikuma.

„Ma olen sind vist kohanud,“ jätkas Ken mind silmitsedes.

„Võib-olla. Maailm on lai ja suur.“

„Kas sa osalesid eelmisel aastal lühijuttude võistlusel?“

Noogutasin kiiresti. Olin osalenud ja saanud esimese osa. See polnud küll suur asi, kuid tuju tegi küll kuradi heaks.

„Mina olen Andres. Sain seal teise koha,“ lausus ta kindlalt ning siis meenus ta ka mulle. Päev enne oli ta saanud seitseteist, mis tähendab, et Barbiel on väga kummalised kalduvused.

„Sinu töö oli hea,“ ütlesin kombekalt ning minu õnneks segas Eliise vahele, kel oli vist igav hakanud.

„Kullake, lähme nüüd. Ma arvan, et peame veel traumapunkti minema, sest mu jalg valutab hullusti,“ sõnas ta rõhutades viimast sõna ning manas silmanurka pisarad.

„Olgu. Oli tore kohtuda Pille-Riin ja võib-olla kohtuma veelgi,“ lausus Andres säravalt naeratades ning suunates oma tüdruku auto suunas.

Jälgisin kuni nad jõudsid oma sõidukini. Punane. Selle vea saab parandada. Aevastasin äkitselt ning otsustasin, et parem on sisse tagasi minna. Jõudsin poiste juurde, kes olid terve selle aja oodanud mind, et me saaks siis koos matemaatikat tegema. Punkt mõlemale.

Nende käsutusel istusin nende kahe vahele, et siis saaksid mõlemad aidata. Tore, kas nad tahavad mind veel lollina paistma ja tundma panna? mõtlesin irooniliselt, kuid tõsinesin siis. Sõda oli algamas. Kolm õpilast kolme matemaatikaülesande vastu. Kumb võidab ning kes oli see tundmatu noormees meid jälgimas?
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime27/10/2012, 15:23

Kuna ei suutnud ära kannatada homseni, mil peaksin panema uue osa, siis saate täna kaks osa korraga. Head lugemist Very Happy

3. Ootamatu roll


Kas teate, kes siis sõja võitis? Läbi suurte kaotuste, mille kolm õpilast pidid välja tooma ja kuigi enne lõppu kestis see aastakümneid, on lõpuks vastus käes. Kolm õpilast sammusid lahinguväljalt, käes vaenlaste matemaatiline lipp. Võit oli nende kätes!

Sulgesin raamatu suure ohkega kinni ning tundsin, kuidas pea valutavalt tuksus. Vähemalt oli see nüüd tehtud ning ka kõik muud asjad, mille saime teiseks nädalaks ära teha. Ainult reede jäänud ja siis on nädalavahetus vaba ning rahulik. Peaaegu rahulik, kuid hetkel ma tõesti ei tahtnud mõelda Sandrale, kes on arvatavasti endast ikka korralikult väljas.

„Kuhu nüüd?“ küsis Siim rõõmsalt meid jälgides ning sai sisina raamatukoguhoidja käest.

„Mina pean hetkel minema,“ lausus Martin haigutusega.

„Ning ma pean elamist koristama ja süüa tegema,“ lisasin enda selgituse.

Siim vajus näost ära. No ikka sedasi ära, et tekkis tunne, et Kuule see koristamine ja söögi tegemine. See pole nagu ma olen ainuke isik peres, kes seda oskab teha. Samas olen ma tänu onule elus. Jah, ta ei salli mind väga, kuid ikkagi hoiab. Osad inimesed on mõeldud lastevanemateks, teised mitte.

„Olgu aga eks siis homme koolis näeme,“ lausus Siim ning tormas meist ees minema.

„Kuhu tal kiire oli?“ küsisin teiselt noormehelt, kui me vaikides vaatasin, kuidas Siim välisukse enda tagant kinni pani.

„Tal on alati sedasi ja tegelikult on tal lasteaias veel väike õde, kelle ta peab alati ära tooma. See asi läheb tal alati meelest ära. Ära pane tähele,“ ütles Martin rahulikult ning ootas kuni ma ennast soojalt riidesse panin.

„Olgu,“ pomisesin läbi salli ning sammusime siis koos välja.

Vahepeal olid pilved tulnud ja ega tuulgi paremaks oli läinud. Isegi õhus oli tunda tõelise sügise hõngu. See on üks sellistest päevadest, kus sul on seljas paks pehme vanaema poolt kootud kampsun, jalas sulgpehmed sokid ja istudes akna all jood midagi mõnusat ja sooja. Või sööd näiteks ühepajatoitu. Just seda ma teengi täna mõtlesin naeratades.

„Mis sa muigad?“ küsis noormees mind jälgides.

„Ei midagi. Mõtlesin lihtsalt välja, mida küpsetan täna,“ sõnasin ikka veel naeratades ning tundsin, kuidas tuul mu pruuni juuksesalku sasis, mis olid pikast punupatsist lahti tulnud.

„Olgu ning ma nüüd jooksen. Minu tramm tuleb,“ lausus Martin, mis muutus hüüdeks, kui ta üle tee trammipeatuse suunas tulistjalu punus.

Lehvitasin talle, kui tramm minust möödus ning poiss tegi seda samas. Kui tramm oli ära sõitnud, tõmbasin salli rohkem üles ning hakkasin astuma. Olin otsustanud alles Viru keskuse juures trammile istuda ja siis Kadriorgu sõita. Tahtsin natukene kõndida sügiseses linnas, mis varsti nii kui nii mattub lume alla.

Kuulasin lehe krudisemist jalgade all ning korjasin isegi mõned ilusamad ja suuremad lehed kokku, et need siis kodus vaasi panna ning lauale asetada. Tundub, et poistega koosviibimisel on mingid omad tagajärjed. Kuid need olid armsad ja toredad.

Aitasin tee peal ühe väikese lapse üles, kes oli kogemata ümber käinud. Kõige pealt vaatas mind, kui kummalist tädi, kes tuleb ahistama, kuid kui ma talle väikese pai tegin ja edasi hakkasin kõndima, kuulsin kuidas ta ema juurde jooksis ja minu poole näpuga näidates, endal nägu naerune.

„Emme-emme, kas sa näed seda tüdrukut heleda jopega ning musta tutimütsiga?“ küsis tüdruk ema mantlist tirides.

„Jah, kuid, kullake, sa ei tohi teistele näpuga näidata,“ naeratas ema ning võttis lapse sülle.

„See tädi aitas mind püsti ja tegi pai ka. Kas ta on hea?“

Pöörasin ringi ning nägin vanemat naist mind hindavalt uurimas. Naeratasin kergelt ning otsustasin, et nüüd on küll parem astuma hakata, sest tundsin, kuidas mu varbad kergelt külmetama hakkasid juba. Loodan ainult, et talvesaapaid ei pea veel välja otsima.

„Jah, Mari, ma arvan, et see tüdruk on hea südamega,“ kuulsin veel ema ütlemas enne, kui ma ümber nurga kadusin.

See tegi tuju heaks. See tegi nii kuramuse heaks, et ma isegi ei peljanud juttu õega. Mis seal ikka saab juhtuda? Halval juhul mõni uus arm juurde, kuid mina ei saa ju kogu oma elu tema järgi joonistada.

Jõudsin Tammsaare parki ja otsustasin korra kuju juures käia. Ta polnud just selline kuju, mille peale kõik lapsed roniksid nagu Andersen, kuid see oli juba harjumus, et külastan teda kord nädalas või vähemgi. Ei võta see ju tükki küljest.

Pargis oli rohkem inimesi, kui tavaliselt, kuid käekellalt vaadates sain aru ka miks – viie paiku lõppevad paljudel töö ja siis minnakse veel Toidumaailma perele sööki ostma. Muidugi enda arvates on see koht jaburalt kallis ja sama asja saab kuskil Selverist või Prismast tunduvalt odavam. Keda huvitab, kas sa ostsid need kurgid Toidumaailmast või kuskil mujalt odavamast kohast. Maitse ei muutu ju.

Toetusin vastu Tammsaart ja vaatasin tema määrdunud nägu. Varsti tuleb talv ja katab ta enda valge kasuka alla. Vähemalt siis näeb ta ilus välja. Kevadel on vaene mees märg nagu kala, suvel tolmune nagu hari ja sügisel porine. Pole kerge olla kuju kesklinnas.

Ignoreerisin täiesti muud maailma ja lõpuks kuulsin ainult pominaid. Lükkasin ennast kujust lahti ning pöörasin ümber, et ära minna. Piisavalt kaua siin juba olnud. Nägin eemalt tulemas kahjuks viimast inimest, keda tahtsin näha üldse – Barbie ja Ken. Kuna pidin sama suunas minema, kust nad tulid, otsustasin, et kui nad ütlevad tere siis vastan viisakalt. Kui ei siis pole midagi teha.

Äkitselt tundsin, kuidas keegi mind varukast haaras ning ümber pööras. Tundsin kellegi käsi ümber enda piha ning tunnet, et mind surutakse millegi või kellegi vastu. Rohkem kellegi, sest tundsin võõra südamelööke enda vastas. Vaatasin üles ning taipasin oma ehmatuseks, et see pidi olema see sama isik, kes enne Eliiset oli vaadanud ja keda tüdruk oli silmanurgast jälginud.

„Tee mulle kiiresti üks teene,“ sosistas noormees kiiresti mind oma pruunide silmadega vaadates.

„Mida sa tahad?“ küsisin automaatselt vastu ning ma tundsin, et ma olen nõus ükskõik mida tegema.

„Mängi, et oled mu tüdruk. Kõigest nii kaua kuni Eliise on mööda läinud.“

Tüdruk? Miks ma peaksin seda tegema- ja siis ma taipasin. Nende kahe vahel pidi midagi olema. Tüli? Armukadedus? Ükskõik, mis see oli pidid nemad mu välja jätma.

„Palun. Ainult see ükskord ja ma ei tülita sind enam,“ lausus poiss nüüd närvilisemalt ja vaatas Barbie suunas, kes oli meid märganud ja kelle silmades purskas tuld.

„Olgu, mida sa tahad, et ma teeks-,“ alustasin, kui huuled mu peatasid.

Suudlus. See tõbras tahtis mängida intiimselt? Tundsin, kuidas mu süda vastutahtmiselt kiiremini lööma hakkas ning käed nagu valatult ümber poisi kaela läksid. Lõpeta, lõpeta, lõpeta! karjus mõte mu peas, kuid ma ei saanud. Võimatu. Keelatud. Seadusevastane.

Lõpuks, kui ta lõpetas seisis Eliise koos Andresiga meie ees. Ken oli silmnähtavalt üllatunud, kuid Barbie roosa aura oli muutunud surmavalt mürgiseks. Vähemalt seda ma arvasin.

„Poleks sind osanud siin leida, Ragnar,“ lausus neiu teeseldud sõbralikkusega.

„Kuule, jah, ma pidin tüdrukuga kokku saama. Lähme edasi jalutama,“ luiskas noormees soravalt ja igaks juhuks vaatasin ega ta ei suitsenud. Valele järgneb suits ja suitsule tuli.

„Pil, ma ei teadnud, et sul on poiss,“ suundus Eliise nüüd uuele ohvrile – minule.

„Ei tulnud-,“ alustasin koperdades.

„Oh pole hullu. Andres, lähme nüüd,“ sädistas tüdruk uuesti kiledalt ning peaaegu, et tormas minema, vaene poiss kõlkumas nagu kaltsunukk.

Ootasime kuni nad vaateväljast kadusid ja alles siis hakkas Ragnar itsitama. Vaatasin teda nagu poolearulist. Kas tema arvates oli see naljakas või? Kahjuks tundus, et jah – jah oli.

„See oli alles vaatepilt,“ lausus noormees minu poole naeratades ja siis lõin mina teda vastu vahtimist.


Viimati muutis seda Merlin. (28/10/2012, 18:21). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime27/10/2012, 18:20

Huvitav. Cool
Selline mõnus lugemine, kuigi kohati oli sõnastus kuidagi ligad logadi...
Aga tahaks kohe rohkem teada saada... Siiani veel küllaltki sissejuhtav olnud. Tahaks teada kus isa ja ema on. Miks on jutu ainult onust ja õest. Miks õde selline on. Miks Pille Riinile ei meeldinud toolide kukumis helin... jne..

Aga ma loodan, et järgnevate osadega saavad ka mu küsimused oma vastused.. :)
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime27/10/2012, 18:48

Ligadi logadi kohta võin öelda, et tahan katsedada nn kergemat kirjutamisviisi, et inimene saab ikka aru ning on kerge järgi ajada.
Küsimustele, mis sa esitasid, tulevad vastused peatükkide jooksul, kuid mõni võib-olla annab juba järgmises osas mingi vihje lõplikule Wink
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime27/10/2012, 19:33

Hmm, tundub, et peab vist ka selle lugemise tõsisemalt ette võtma. Ja kas see marksi süsteem ei peaks olema suure tähega? Marksi süsteem..? Ma ei tea Very Happy Aga asi tundub hea :)
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime27/10/2012, 19:37

Võib olla, et on aga kuna endal vihikus on teksti sees väikese, siis panin selle moodi. Muidugi on kirjavigade arv mu vihikutes päris kosmiline, nii et ma igaks juhuks parandan ära ning tänan ka Very Happy
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime27/10/2012, 20:01

Hea osa oli, mingeid vigu märkasin aga... Jah. Very Happy
Teise osa lõpp oli lahe, nagu mõnes sarjas, et üks osa lõppeb ja juba tahaks meeletult järgmist osa.
Muidu oli et, hmmm, miks just Marten ja Martin? Very Happy Aga meeldis.
Uut.
Tagasi üles Go down
Getzzzu
Valguse kiirusel liikuv tigu
Getzzzu


Female Postituste arv : 291
Age : 27
Asukoht : planeet Maa

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime27/10/2012, 23:16

Lugesin ka nüüd need osad läbi. Siiani on olnud sellised nagu sissejuhatavad osad vn... sesmõttes, et paljud küsimused tekkinud, mis vajavad vastust Very Happy
Näiteks, et kus on Pille-Riini vanemad? Mis ta ja Sandra vahel on?

A, seda ka veel, et see on - ei leia õiget sõna... üllatav? harjumatu? -, et tegelastel eesti nimed ja elavad ka Eestis. Sellised jutte päris vähe viimasel ajal. Või pole ma siis neid lihtsalt kohanud Very Happy

Kolmanda osa lõpp oli ootamatu Very Happy

Tundub, et tuleb huvitav jutt :)
Ootan uut.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 10:34

AliceInWonderland XD
Tore, et selline sarja-lõppu meenutav lõpp (kasutan vist liiga palju sõna "lõppu") meeldis. Martne ja Martin... Hmm alguses mõtlesin üldse, et paneks Ragnar sellele suudleja poisile, kuid eks näeb, milliseks ta kujuneb Wink

Getzzzu
Eks su küsimused saavad jutu käigus vastatud Wink ning tore, kui oli mingil määral üllatav. Mõtlesin lihtsalt, et välismaal toimuvaid jutte on nii palju (ning nad on super head ka), kuid see ei tähenda, et siin Eestis midagi juhtuda ei saa. Kõik on võimalik Very Happy

Uut saate võib-olla õhtupoole, kui ma enda asjad olen ära õppinud ja teinud. Ei saa aru, miks õpetajad jätavad koolivaheajaks õppida. Okey, sellest isegi saan aga, et nii palju... Jah...
Tagasi üles Go down
Getzzzu
Valguse kiirusel liikuv tigu
Getzzzu


Female Postituste arv : 291
Age : 27
Asukoht : planeet Maa

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 11:06

Tore, et vb juba täna uus osa :)

Mul ka vaja õppida ja mul on homme kontrolltöö bioloogias isegi... Ega õpetajaid ei huvita ju, et veerandi esimesel päeval ei tohi kontrolltöid teha. -.-
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 18:24

Nii siis suutsite muuta mu meelt poisi nime vahetuses. Marten ja Martin, Martin ja Marten. Sarnasus on hea aga see on liiga sarnane Wink

4. Kas sa tohtisid seda teha?


„Mis heal põhjusel sa seda tegid?“ hüüdis Ragnar peale minutilist ¹okki, hoides kätt punaseks tõmbuval põsel, ning vaatas mind kui hullu.

„Sest see, mida sa tegid oli ebaõiglane minu suhtes,“ laususin rahulikult ning kalgilt.

Noormehe silmadesse tekkis mingi äratundmispilk. Kas ta taipas, et oli teinud midagi valesti või meenus talle, et tal jäi pesu pesema kodus ja tormab kohe praegu minema? Jälgisime üksteist, pruunid silmad pruunidega, kuni andsin esimesena alla. See poiss oli suutnud mind rööpast välja viia palju kiiremini, kui uus klass alguses. Klassiga olin koos olnud juba üle poole aasta, kui Martini nääklemine mu pisarateni viis, kuid Ragnariga juba esimese minutiga.

„Sa ei räägiks seda, kui teaksid minu olukorda,“ pomises noormees vaikselt mind ikka veel jälgides.

„Aga tead, mis? Mind ei huvita, sest mu enda kodune olukord pole kuigi kiita!“ sisistasin ootamatult ning tundsin, kuidas pidin selle endast välja saama, isegi, kui see on täiesti võõrale isikule. „Minu mõlemate vanematega on juhtunud selliseid asju, mida sa kunagi ei sooviks oma vihavaenlasele, mu õde on purujoodik ülikoolis ja onu talub mind peaaegu ära, kui ma ainult jalga ei jää.“

Olin nõus veel jätkama oma masendunud eluga, kui tundsin taaskord kehaosi, mida ma tahtsin oma südamega, kuid mitte realistliku mõistusega. Tema huuli. Nad olid otsest karedad ja jahedaks tõmbunud sügistuultega, kuid minu jaoks olid nad laava ise. Tundsin, kuidas veri keema läks mu sees ja tahtes seda soojust veel nautida, tõmbasin noormehe lähemale.

Teadsin, et oleksin pidanud tegema kõike muud, kui kaasa tegema. Kas te olete kunagi tundnud, et ükskõik, mida te teete, te ei saa vastu oma ihale? Seda sama tundsin mina poissi suudeldes. Alles siis, kui kuulsin teisi inimesi vilistamas, tulin reaalsusesse tagasi ja lükkasin Ragnari täiesti jõust eemale. Hingeldasime mõlemad üksteist silmitsedes enne, kui ma ennast täiesti sirgeks ajasin.

„Miks sa seda tegid?“ küsisin vaikselt.

„Sest sa nägid välja nagu peksa saanud kutsikas ja nende vastu on mu süda väga hell,“ lausus noormees sama vaikselt, või veel vaiksemalt, kui mina.

„Olgu aga uus küsimus – kas sa tohtisid seda teha?“

Ragnar vaatas mind paar hetke enne, kui suu avas ja selle siis uuesti kinni pani. Sõnatuks võtsin su või mis? mõtlesin muiates teda jälgides. Lõpuks raputas teine pead nagu märg koer ja libistas oma pikad sõrmed läbi oma tumepruunide juuste.

„Sinu küsimusel saab olla ainult kaks vastust – jah või ei.“

„Ära mängi minuga ninatarka,“ laususin moka otsast ning noormees naeratas soojalt. „Nii siis sooviksin vastust.“

„Ma poleks pidanud seda tegema,“ vastas Ragnar ohates.

„Just ja nüüd ma lähen.“

„Kas me kohtuma veel?“ küsis ta mu käest hellalt kinni haarates.

Mu süda karjus kaljukindlat „jah“ ja isegi mõistus hakkas teisele organile alla jääma, kuid ikkagi teadsin, mis on parem.

„Ei,“ ütlesin kindlalt, tõmmates oma käe teise peopesast ära ning pöörates selja.

Olin otsustanud mitte taha vaadata, kuid kohe, kui olin Ragnarist kuskil kümne meetri kaugusel vaatasin tahe ja teda polnud. Tundsin kuumavaid pisaraid silma tikkumas ja tigedalt pühkisin need ära. Mida olin ma lootnud? Et ta vaatab taha ja siis me jookseme üksteisele vastu? Lasin kuuldavale hirmutava naeruturtsatuse ja kõndisin, nüüd juba tunduvalt vihasemalt ja mornimalt, peatusesse.

Minu õnneks tuli tramm number kolm kiiremini kui tavaliselt. Istusin akna all olevale vabale kohale, toetades pea vastu klassi. Sealt paistis kino Coca-Cola ja sinna poole jäi keskmise taseme sõõriku kohvik, eespoolt paistis Tallina Ülikool ja veel kaugemal hakkasid värvilised puud paistma. Kadriorg.

Hüppasin Koidule peatuses maha ning tundsin, nagu oleksin jõudnud kuhugi linnast välja. Vähestes kohtades Tallinna piirides, oli tunne, et oled kuskil maal vanaema juures, kuid samas oli linn kohe kõrval. Kõndisin mööda vaikset teed ning juba silmasin väliselt äsja korda tehtud kortermaja. Märkasin, et köögiaken, mis avanes vaatega tagaõuele, oli lahti. Kas onu on juba kodus? Või hoopis Sandra. Kuigi mõlemad polnud just toredad valikud, oleksin ikka lootnud esimesele.

Olin mõne minuti pärast heleda ukse taga ning avasin selle vaikse kolksatuse saatel. Koheselt tungis mulle ninna terava pitsa lõhn ahjus. Onu. Ainult tema suutis teha korralikku teravat pitsat. Libistasin saapad jalast ning libistasin mööda parkettpõrandat köögi suunas.

„Onu? Ma olen kodus,“ laususin ruumi sisse piiludes ja hoides muiet tagasi.

Neljakümnendates mees, süsimustad juuksed, mis oli seksikasse hobusesabasse pandud, sinised silmad peidetud prillide taha. Peale oma naise surma kümme aastat tagasi, polnud onu enam ühegi naisterahvaga läbi käinud. Tööl – jah. Väljas – jah. Magamistuba ja muud sellised – ei. Tal oli naissõpru, kuid nad kõik oskasid ennast tagasi hoida, sest kuigi see mees polnud enam oma noorusaastates, oli ta ikkagi sarmikas ja huvitav.

„Kuhu sa nii kauaks jäid? Lootsin, et saad mind aidata pitsaga aga ikka pean kõike üksinda tegema,“ lausus mees vildaka muigega ning näitas enda põlle peale, mis oli hommikul veel valge olnud. Olin kindel, sest see oli minu poolt õmmeldud põll talle eelmise aasta jõuludeks.

„Ma tegin koolis õppimised ära ning tee peale väänasin jala välja, mis tõttu pidin aeglasemini tulema,“ vastasin muutes Ragnariga olnud asja ära.

„Olgu aga ole hea kata siis laud ära. Sandra oli ka tulemas.“

„K-kohe, ma lähen ja vahetan enne riided ära,“ pomisesin ning saanud noogutuse, tormasin enda tuppa.

Panin koti tooli peale ning avasin harjumuseks saanud oma akna. Toetusin aknalauale ning vaatasin tänavat, kus mõned inimesed kõndisin. Paremale poole jäi tiik, kus suvel luiged ja pardid ujusid. Mäletasin, et lapsena käisime emaga alati seal. Kuid see kõik muutus, kui sain aru, et Jõuluvana pole olemas. Nüüd meenutades kahetsen, et polnud vähemalt püüdnud seda edasi uskuda. Samas väga raske on uskuda peale nähes oma ema surma. Raputasin pead, et mõtetest lahti saada.

Kelle süü oli, et ema polnud? Tükk aega süüdistasin iseennast, kuid saanud teada saladuse, millest ma ei taha isegi mõelda, teadsin, et olin ennast liiga kaua süüdi tundud. Kõiges oli süüdi Sandra. Kõiges, mis puudutas ema. Ning isa.

Vahetasin kooliriided tavaliste pehmete dressipükste ning suure särgi vastu. Tagasi kööki jõudes nägin, et õhtusöök oli valmis saanud, nii et otsustasin kiiresti asjad lauale panna. Kolm nuga, millega kokku läksid kolm kahvlit, kolm tassi täidetud külma ja jaheda piimaga. Alles siis meenus mulle lehed, mis esikus laua peal vedelesid.

„Onu, kas ma võin laenata ühe vaasi? Ma paneks sinna lehed, mis korjasin,“ küsisin kombekalt.

„Ikka. Ilus on, kui uued värvi majja tulevad,“ vastas mees naeratades ning kiiresti, nagu pisikene laps, sibasin esikusse ja haarasin lehed.

Ma ei teadnud, mis onule sisse oli läinud, kuid igatahes oli ta paremas tujus kui tavaliselt. Selle võis põhjustada Sandra mitte kodus viibimine, sest igakord suutis tüdruk midagi öelda, mis mehele hinge läks. Oli see siis ema-isa teema, raha puudus, et Sandra ei saanud endale kohe ja praegu uusi firmateksaseid lubada või siis kõige valulikum koht – tädi.

Sättisin lehed vaasi ning naeratasin totakalt. Teadsin, et kui oleksime ainult meie kahekesti, siis oleks kõik hästi. Onu tõstis suure pitsa tükki mu lauale ning ühe ka endale.

„Kas me Sandrat ei oota ära?“ küsisin üllatunult. Me olime alati oodanud.

„Ta helistas poolteisttundi tagasi, et on kohe kodus. Pitsa ei jahtu veel nii pea ära ning jahedana on see kuramuse hea,“ lausus mees juba esimest tükki suhu pistes.

Noogutasin nõusolekut andes ning sain just lõigata esimese tüki lahti, kui välisuks käis.

„Ma olen kodus!“ karjus joobes hääl üle korteri ning ma olin rohkem kui kindel, et ka naabrid kuulsid seda.

Sandra oli koju jõudnud.


Viimati muutis seda Merlin. (29/10/2012, 15:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 18:45

Hetkel jäi mulle ainult üks viga külge ja see oli seee, et see osa oleks võinud natukese pikem olla.. :)
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 18:52

Ainult see ainukene viga? Very Happy Selle saab ära parandada järgmistes osades.
Tagasi üles Go down
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 19:10

hetkel küll tundus...
Paelus nii väga, et ei suutnud otsida vigu kui selliseid.. :)
Kuigi tahaks juba ikka nii väga teada mis edasi saab ikka ja neid küsimuste vastuseid... Very Happy
Ilmselt kui see jutt mul raamatuna käes oleks, ma enne ei lõpetaks kui see läbi oleks.. :)
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 21:32

Näpukaid oli kusagil, aga osa oli ülihuvitav, tahaks uut juba... bounce
JA nad kohtuvad Ragnariga veel. Onju kohtuvad. Peavad-peavad-peavad veel kohtuma. Cool
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 21:41

Herbts eks vastused tulevad ikka aeglaselt Cool. Mis lõbu oleks, kui kõik korraga välja tuleb? Ning Alice, kas peavad ikka? Razz Teeks, nii et üks lahkub asukohast just siis, kui teine jõuab. Või toome hoopis kurjad tõed neiu perekonna kohta välja, mis poisi eemale hirmutab...
Tagasi üles Go down
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 22:02

Mmm vahet pole mis pidi sa teed... Peaasi, et uus osa ruttu-ruttu meieni jõuaks... bounce
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 22:08

Eiiiiii, seda viimast sa ei teeks Shocked Või tegelt, tee ainult esimese poole viimasest lausest, mind huvitab mis seal perekonnas siis ikka juhtunud on.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 22:17

Eks ma kirjutan nii kiiresti kui võimalik, kuid kool võtab nüüd suurema osa aja ära - juba järgneva kolme päevaga on kuskil 3-4 tähtsat hinnet väärt asjad. Võib-olla saate alles kolmapäeva õhtul, kui varem ei vea.
Tagasi üles Go down
Getzzzu
Valguse kiirusel liikuv tigu
Getzzzu


Female Postituste arv : 291
Age : 27
Asukoht : planeet Maa

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime28/10/2012, 22:35

Mulle meeldis see osa.

Nad kohtuvad k i n d la s t i Ragnariga veel Very Happy
Kui jutt juba Ragnarist käis, siis mainin veel, et Ragnar on tõesti parem nimi ja mulle meeldib ka see.
Ootan uut osa ja loodan, et seal saab siis natuke rohkem Pille-Riini pere kohta teada :)
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime29/10/2012, 15:21

Tore, kui meeldis ning eks see ole tegelikult klassikaline, et kui öeldakse, et ei kohtu, siis millalgi ikka kohtutakse. Uue osa kohta võin öelda, et kuna hetkel jäi viimane tund ära, siis jõuan varem koju ja saan hakata kirjutama seda. Pole kindel, kas nii palju aega on, et see täna valmis saada.
Tagasi üles Go down
Merlin.
200 posti tüüd
Merlin.


Female Postituste arv : 215

Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime29/10/2012, 19:24

Teil vedas ning kahjuks on see osa lühike, kuid ma ei osanud siia muud panna. Selle võib siis ka nn "sissejuhatava" osa juurde panna.

5. "Armas" õde


Onu jätkas segamatult oma pitsatükkiga, kuid mina tundsin, kuidas mul seest keerama hakkas. Ma polnud ivagi veel võtnud, kuid juba tundsin, et rohkem ma ei taha. Kuulsin, kuidas midagi esikus klirinaga maha kukkus. Väike lehe skulptuur, mille olin pannud sinna, et oleks rohkem sügise tunnet. Mis nüüd kildudena maas arvatavasti vedeles.

„Söö, Pille, ning ära muretse. Tegelen temaga,“ sosistas onu kindlalt ning aeglaselt panin ühe tüki suhu ja hakkasin seda mäluma.

Pitsa oli vapustavalt hea ning tühjale kõhule just see õige, kuid lärmi pärast ei suutnud ma seda rohkem nautida, kui oleksin tarvis. Onu oli enda omaga lõpetanud ning hakkas seda aeglaselt pesema. Kuulsin veel Sandra vürtsikat ropendamist ning siis oligi ta ukse peal – minu „armas“ suur õde.

Sandra kandis sirgjoonelist musta seelikut ja valget triiksärki, mis üldjuhul oleks olnud ilus, kuid kuna siin ja seal olid veini plekid ja seelik liiga kortsus, siis ei jätnud tüdruk üldse mulje nagu majandust õppiv tudeng. Samuti ei jäänud kahe silma vahele fakt, et ta oli jälle oma juukseid värvinud ja see kord valinud sinise. Osadele inimestele sobivad kummalised värvid, kuid Sandra kohe kindlasti ei kuulunud sinna kategooriasse.

„Kus sa olid?“ küsis onu oma õetütrelt ja kõrvalt vaatajana oleks see tundunud samasuguse hääletooniga kui minult, kuid elanud selle mehega koos rohkem kui kümme aastat, teadsin kuulda jahedust, mis seal oli.

„Mis see sinu asi?“ küsis tüdruk pehme keelega teist vaadates.

„Sest sa pidid olema rohkem kui tund tagasi. Kui sa teadsid, et jääd kauemaks oleksid võinud helistada,“ jätkas onu rahulikult ning toetus seekord vastu kappi.

Sandra ainult ähmas käega ning potsatas minu vastas olevale toolile, kus veel paar minutit tagasi oli olnud onu. Soojustunne oli kadunud. Õde lükkas jalast oma kontsad ning lõi oma pea vastu seina suure kolksatusega, millele järgnesid ropendused.

„Sandra, ma ei talu ropendamist selles korteris.“

„See pole isegi sinu maja, vana taadi,“ leelotas tüdruk onu kõõrdi pilguga vaadates.

„On küll,“ pistsin automaatselt vahele, kuid minu õnneks ei kuulnud purjus isik mind.

„Kui sinu ema lahkus, siis loeti testamendilt, et see korter antakse minule, mis tähendab, et see kuulub mulle-,“ alustas onu rahulikult seletamist ja ma olin üllatunud, et ta ikka veel närvi ei läinud, kuid ikka pidi Sandra oma juttu ajama.

„Käi kuradile oma jutuga! See on minu korter ja te kõik peaksite olema siit läinud. Mina peaksin siin käsutama mitte sina!“

„Pille-Riin, ma arvan, et on parem, kui lähed enda tuppa oma koolitükke tegema,“ lausus onu rahulikult ning noogutasin nõusolekuks.

Tõusin püsti ning püüdsin laveerida Sandrast nii hästi kui võimalik, kuid ikka suutis ta seda märgata. Ükskõik kui purjus ta oli, ikka ja alati märkas mu liikumist. Oli see siis, kas kohale jõudmisega või ära minemisega seotud. Ka seekord haaras ta mind käest ja tõmbas lähemale.

„Varsti oled sa siit kadunud, lipakas. Arvad, et ma ei tea, mida sa tegid siis, kui ma helistasin? Mis ajast sina käid kuskil õppimas? Ma tean küll, et sa arvad, et olen rumalam ja sa parem aga tea ühte – sa jääd alati süüdi,“ sisistas Sandra mulle kõrva ning irvitas pahatahtlikult.

„Mine enda tuppa,“ lausus äkitselt onu meie üle kõrgudes.

„Vot, ei lähe ja sa ei saa mind sundida,“ sülgas tüdruk tuld nüüd mehele.

„Saan ja teen ka.“

Järgmisel hetkel haaras onu Sandra käevarrest kinni ning tiris ta tema magamistoa suunas. Tüdruk lõi ja märatses nagu segane, kuid mehel ei liikunud isegi kulmukarv selle peale. Politseid selline asi ei hirmuta. Ta avas õe tuppa mineva ukse ja kergelt lükkas ta sisse, lukustades siis ukse. Hetke valitses vaikus, mis jäi kestma.

„Oled sa kindel, et see on õige asi?“ küsisin aralt, sest olin kindel, et Sandra võib endale liiga teha.

„See on ainult tänaseks õhtuks ning tal on viimane aeg oma tegude eest vastutada,“ lausus onu ümber pöörates. „Muide, kas sa saaksid vaadata, mis ta esikus ära lõhkus ja võib-olla kokku korjata?“

„Muidugi.“

Onu heitis ennast elutoa diivanile pikali ning lasi välja pika ohke. Teadsin, et pole kerge kasvatada kahte tüdrukut ja eriti, kui üks teeb kõike risti vastupidi ja teine on teismeline. Sammusin jalgu lohistades esikusse ning tuld põlema pannes nägin, et see oli tõesti see klaasist valmistatud leheke. Põlvitasin maha ning hakkasin tükke aeglaselt korjama. Kujuke oli kukkunud suurteks tükkideks, kuid ikkagi ei oleks saanud seda kokku liimida.

Kõndisin nendega enda tuppa ning ust sulgedes keerasin selle lukku. Tahtsin olla üksinda. Ilma onuta ja Sandrata. Asetasin tükid hellalt lauale, mis akna kõrval oli. Vaatasin ruumis ringi ning püüdsin mõelda mida teha. Koolitükid tehtud, Sandraga tülinoritud ning kuna väljas oli tõmbunud asi pilve, siis polnud mõtet ka sinna ronida. Ühesõnaga – igavus.

Otsustasin siis pakkida vähemalt koti ära ning hakates õpikuid teiste vastu välja vahetama märkasin, et üks asi oli puudu. Mu koolipäevik. Kortsutasin kulmi ning hakkasin uuesti lappama, kuid seda ma ei leidnud. Kas ma võisin selle unustada äkki kooli? Ei saanud, sest isegi raamatukogus olin ma seda kasutanud, kuid kus see võis siis olla? Olin kindel, et see tuleb varsti välja, kuid seni kaua siis arvatavasti kasutan mingit märkmiku.

Heitsin voodile pikali ning silmitsesin lage, mis siit ja sealt oli hakanud vaikselt murenema. Peaks onult küsima selle kohta. Äkki on võimalik paluda remondimeest selle kiiresti ära lihvima. Sulgesin silmad ning tundsin, kuidas hakkasin unemaa poole triivima. Unes nägin ma ema ja Sandrat, kes oli siis olnud tore ja armas.

Kahjuks, kui üles ärkasin taipasin, et see on lihtsalt unenägu ning kiiresti riideid vahetades ja kotti haarates nägin, et lehe kujukese tükid olid kadunud. Kas onu oli need ära korjanud? Leidsin mehe köögist kohvi joomas ja aknast välja vaatamas.

„Onu, kas sa käisid mu toas äkki?“ küsisin võileivast suurt tükki hammustades.

„Ei ja ma isegi ei avan su ust lukust lahti. Ma usaldan sind. Mis siis?“ küsis mees üllatunult mu poole vaadates.

„E-ei midagi,“ pomisesin mantlit selga pannes seekord, sest tuul väljas, polnud just kõige ilusam. „Ma lähen nüüd.“

„Ilusat päeva, Pille-Riin.“

Kõndides treppidest alla mõtlesin koguaeg ühte ja sama asja – mis oli nendest tükkidest? Kas ma olin nad äkki ise ära visanud? Vähetõenäoline, sest see kujuke kuulus emale. Kahjuks pidin selle küsimuse jätma lahtiseks hetkel, sest välja jõudes pidin hakkama võitlema oma vihmavarju pärast, mida tuul käest tahtis kiskuda.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks süda kahe omanikuga (18. osa)   Üks süda kahe omanikuga (18. osa) Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Üks süda kahe omanikuga (18. osa)
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5Mine lehele : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Kahe tule vahel

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Armastusjutud (vanemad)-
Hüppa: