MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

  _Poolik 2012

Go down 
2 posters
AutorTeade
Naughty
Kärbes ämblikuvõrgus
Naughty


Female Postituste arv : 2315
Age : 31
Asukoht : Harjumaa

 _Poolik 2012 Empty
PostitaminePealkiri: _Poolik 2012    _Poolik 2012 Icon_minitime9/9/2012, 15:19

1.

"MIKS PUHKEVAD SÕJAD?" GEOPOLIITIKA AJASTU

Francios Gere

[Only admins are allowed to see this image]

SISU:
Millised olid möödunud sajandi olulisemad sõjalised konfliktid ja kuidas nad mõjutavad rahvusvahelist julgeolekut XXI sajandil?
Millised on sõja põhjused, vormid ja mõõtmed?
Kes on sõjateatri tegelased ja millised on panused selles mängus?
Käesolev raamat üritab nendele ja paljudelel teistele sõda puuduvatele küsimustele vastust pakkuda. Ülesehituselt - arutluste, skeemide, illustratsioonide ja kaartidega - tahab raamat olla ühteviisi nii tänapäeva relvastatud kokkupõrgete teejuht kui ka uurimus kokkupõrgetest kui ajavälistest nähtustest.

LEHEKÜLGI: 231

ARVAMUS:
Alguses ma nagu üldse pelgasin selle raamatu lugemist, sest olenemata sellest, et mu ajaloolised teadmised on üsna tugevad ja ma lausa jumaldan sõjateemalisi raamatuid, kartsin ikka, et äkki on see minujaoks paras pähkel ja ma murran enda hambad kui seda lugema hakkan. Kuid õnneks ei valmistanud selle lugemine mulle mitte mingeid raskusi ja ma armusin sellesse raamatusse täitsa ära. Ma olen seda suve jooksul kaks korda lugenud, sest esimesel korral olin nii elevil, et ei haaranud vist kogut informatsiooni, aga teistkordsel lugemisel lasin kõik faktid peast läbi joosta nii, et ajurakukesed ka midagi kinni püüdsid. Ja ausalt ka ma ei kõhkleks hetkegi, kui keegi paluks mul see ka kolmandat korda läbi lugeda.

HINNE: 10/10




2.


"PÄRAST TULEKAHJU" Triloogia esimene raamat

Kathryn Shay

[Only admins are allowed to see this image]

SISU:
Uurija Megan Hale tuli Hidden Cove'i, et siin uut elu alustada. Ta on jätnud seljataha valusad mälestused oma isast ning abikaasast, kes olid teenistuskohustuse täitmisel hukkunud politseinikud. Meganil on silme ees unistus luua suvelaager tuletõrjujate ja politseinike orvuks jäänud lastele.
Pärast tulepõrgust pääsemist andis tuletõrjuja Mitch Malvaso vande muuta oma elu, tõotades karilejooksnud abielus parem abikaasa olla. Selle asemel leiab ta Megani ennastsalgavas plaanis rahu ning sügava austuse, mis muutub vaikivaks armastuseks.
Kui nende tööd laagrit kavandades ning politseiniku ja tuletõrjujana töötades ristuvad, kasvab tõmme nende vahel; samuti hirm, et nende armastusel pole määratud tõeks saada, kui nad ei leia vaprust oma minevikule silma vaadata ning võtta vastu lõputuid võimalusi pakkuv kirglik tulevik.

LEHEKÜLGI: 392

ARVAMUS: Selle raamatu lugemine võttis vaid ühe päeva, sest see oli üsna kaasahaarav. Muidu see oligi päris tavaline armastusromaan, aga mulle meeldis tegelaste minevik ja see, et tegelased olid kõik põhimõtteliselt keskealised. Ja otseloomulikult oli esimene lugemise põhjus see, et tegelased kõik olid kas tuletõrjujad või politseinikud. Very Happy

HINNE: 8/10



3.


"TULE JOONEL" Triloogia teine raamat

Kathryn Shay

[Only admins are allowed to see this image]

SISU:
Eriuurija Eve Woodward on tulnud Hidden Cove'i ainsa eesmärgiga tõestada tuletõrjeülem Noah Callahani süü kahtlaste äparduste rajas, mis on viinud õnnetuste ja põlenguteni -- koguni tema enda tuletõrjujate surmani...
Kui kaalule satub ta töö -- ja paljude inimeste elud --, on Eve sunnitud faktidele näkku vaatama, muidu jääb nende vahel lõkendavast kireleegist järele vaid peotäis tuhka...

LEHEKÜLGI: 424

ARVAMUS: Meeldis vähem kui esimene raamat, aga kuna selles raamatus tulid paljud esimeses raamatus arusaamatuks jäänud asjad välja, siis ei ütleks ma, et raamat oleks kehvem olnud või midagi, pigem on see lihtsalt minu mingi kiiks, et esimene on alati see kõige kõigem.

HINNE: 7/10



4.


"ENAM POLE MIDAGI KAOTADA" Triloogia kolmas raamat

Kathryn Shay

[Only admins are allowed to see this image]

SISU:
Alates 11. septembrist, päevast, mis nõudis paljude Ian Woodwardi kaaslaste elu ning jättis tema jalutuks, on Ian üritanud leida oma elule mõtet. Lisel peibutas ta depressiooni mustadest sügavikest välja ja tema abil hakkas mehes pead tõstma lootus. Siis soovis Lisel nende sõpruselt enamat, temalt enamat.
Ian oli aga endale tõotanud, et seda ei saa temalt enam ükski naine.
Seepärast ütles ta sõnad, mis pidid vaieldamatult sundima Liseli lahkuma. Kuid nüüd on naine tagasi ja ta on hädas. Keegi jälitab teda...
Põlustatud endine politseinik Rick Ruscio vajab teist võimalust ning Lisel Loringi kaitsmine maniakist fänni eest on esimene samm õiges suunas.
Teiseks sammuks on ühiskondlik töö linna eelkoolis. Kui mees kohtub õpetajanna Faith McPhersoniga, mõjuvad noore naise elurõõm ja hingepuhtus palsamina ta räsitud südamele.
Rick teab, et peab Faithist eemale hoidma, ent ta ei suuda neiu veetlevusele vastu panna, isegi kui see tähendab kõrvetada saamist...

LEHEKÜLGI: 400

ARVAMUS:
Ian Woodward hakkas mulle juba teises raamatus meeldima ja ma päriselt lootsin enne kolmanda raamatu lugema hakkamist, et selles raamatus peab ka temale helgemaid hetki leiduma. Õnneks vastas kolmas raamat oodatust rokem minu ootustele, aga mis pole üldse halb. Lõpp meeldis isegi rohkem, kui ma loota julgesin.

HINNE: 8/10
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

 _Poolik 2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: _Poolik 2012    _Poolik 2012 Icon_minitime9/9/2012, 15:49

Kas Ian ja Lisel jäid kokku? Very Happy
Tagasi üles Go down
Naughty
Kärbes ämblikuvõrgus
Naughty


Female Postituste arv : 2315
Age : 31
Asukoht : Harjumaa

 _Poolik 2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: _Poolik 2012    _Poolik 2012 Icon_minitime9/9/2012, 16:26

Jah, Ianil läks kõik nii nagu pidigi minema, sest teisiti oleks ebaaus olnud. Very Happy Ta abiellus Liseliga ja sai tagasi töö tuletõrjeakadeemias.

Kas sul on see raamat pooleli jänud, et sa seda küsid?
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

 _Poolik 2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: _Poolik 2012    _Poolik 2012 Icon_minitime9/9/2012, 16:44

Polnud enne kuulnudki. xD Aga ma hakkasin Ianile sisututvustuste põhjal kaasa elama. xD Tahtsin, et tal ilus lõpp oleks. Very Happy
Tagasi üles Go down
Naughty
Kärbes ämblikuvõrgus
Naughty


Female Postituste arv : 2315
Age : 31
Asukoht : Harjumaa

 _Poolik 2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: _Poolik 2012    _Poolik 2012 Icon_minitime9/9/2012, 16:47

Issand kui armas. Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

 _Poolik 2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: _Poolik 2012    _Poolik 2012 Icon_minitime9/9/2012, 16:58

Mhm. Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





 _Poolik 2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: _Poolik 2012    _Poolik 2012 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
_Poolik 2012
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» Berameli saatus [poolik, #5]
» Destiny - vampiirijutt, aga ei meenuta mitte milleski Videviku saagat (poolik)
» «2012»

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Naughty-
Hüppa: