MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 «2012»

Go down 
AutorTeade
Dragomira
Juudijõulupuu
Dragomira


Female Postituste arv : 235
Age : 24
Asukoht : Kagu-Eesti

«2012» Empty
PostitaminePealkiri: «2012»   «2012» Icon_minitime16/8/2012, 22:32

Alustuseks:

Ma tunnen, et peaksin selgitama, miks ma keset aastat endale loetud raamatute teema tegin. Põhjus on tegelikult lihtne - ma kogusin endale kokku suure nimekirja raamatutest, mille ma tahaksin lähima (paari) aasta jooksul läbi lugeda ja kuna ma ühega neist juba alustasin, arvasin ma, et peaksin need ka siia kirja panema. Edu mulle siis nende raamatute läbilugemisel. :)



1.

Keha
Stephenie Meyer

[Only admins are allowed to see this image]

Lehekülgi : 751

Sisututvutus : Melanie Stryder keeldub haihtumast. Meie maailma on vallutanud seninägematud vaenlased. Inimesed muutuvad nende sissetungijate kestadeks, nende meeled allutatakse, sellal kui kehad jäävad puutumata ning jätkavad oma elu pealtnäha endiselt. Enamik inimkonnast on alistatud. Kui Melanie, üks vähestest allesjäänud mässajatest, kinni võetakse, on ta kindel, et see on tema lõpp.
Rändajat, sissetunginud “hinge”, kes sai Melanie keha, hoiatati probleemide eest, mis kaasnevad inimkehas elamisega: rabavad emotsioonid, mälestused. Aga üht probleemi ei osanud Rändaja oodata: et tema keha eelmine asukas keeldub oma meeltest lahti ütlemast.
Rändaja uurib Melanie mõtteid, lootes avastada allesjäänud inimvastupanu asukohta. Selle asemel täidab Melanie Rändaja mõtted kujutluspiltidega mehest, keda Melanie armastab – Jaredist, end ikka veel varjavast inimesest. Võimetu end oma keha ihalustest eraldama, hakkab ka Rändaja igatsema mehe järele, kelle leidmine on talle ülesandeks tehtud. Kui Rändajast ja Melaniest saavad väliste jõudude mõjul vastu tahtmist liitlased, alustavad nad ohtlikke ja ebakindlaid otsinguid, et leida mees, keda nad mõlemad armastavad.

Arvamus : Mulle jubedalt meeldis. See oli lihtsalt selline... midagi täiesti teistsugust ja mõtlemapanevat. Algus tundus igav ja oli ka keeruline. Ma lugesin algust (kahte esimest peatükki) kolm korda, enne kui aru sain, millest seal räägiti. Mitu korda keerasin lehte tagasi, et faktides kindel olla. Aga peale seda läks asi nii huvitavaks, et ma kõndisin kodus raamat käes ringi. Kõik see oli nii mõtlemapanev ja tõesti täiesti vinge. Ma elasin Rändajale ja Mel'ile mõlemale täiest südamest kaasa. Pean tunnistama, et alguses mulle Rändaja ei meeldinud, sest ta varastas Mel'i elu ja ma soovisin kogu südamest, et juhtuks see, mis lõpus tegelikult juhtus, aga kui lõpp kätte jõudis, otsisin ma palavikuliselt plaane ja mooduseid, kuidas lõppu muuta. Ma kiindusin neisse mõlemasse nii tohutult, et see lõpp oli minu jaoks midagi kohutavat. Nad kuulusid kokku.
Jared oli minu jaoks see, kes tegi selle loo armsaks. Ta oli nii lõpp armas ja hoolitsev ja kõike, et mul polnud vahet ka sellest, et ta vahepeal Rändajaga vastikult käitus, ta siiski armastas neid. Ja ma jagan arvamust nendega, kes ütlevad, et Jared on kordades parem kui vampiiri-Edward. Paadunud Videviku-fännina oli mul seda algul raske aduda, aga tegelikult ongi Jared parem. Ja nüüd olen ma Keha fänn.
Üks asi, mis paljudele ei pruugi meeldida, on see, et mulle ei meeldinud kogu raamatu vältel Ian. Ma tean, et ta oli tore ja hoolitses Wanda eest ja kõike, aga mulle ta ei meeldinud ja jutul lõpp. Ma ei tea miks, aga lihtsalt... polnud minu tüüp. See-eest Jared oli täielikult minu tüüp. Mulle tegelikult ei meeldinud ka Wanda lõplik välimus... Ma ei hakka rohkem spoireldama. Kui teada tahate, lugege ise. ; )

Lemmikud tegelased : Jared (kõige lemmikum), Melanie, Rändaja (nimi Rändaja meeldib mulle rohkem kui Wanda), Jamie, Jeb

Kõige vähem meeldinud tegelased : Otsija (see kõige nõmedam)

Hinne : 10/10

Parimad kohad :
Spoiler:
Tagasi üles Go down
 
«2012»
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012
» 2012.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2012 :: Dragomira-
Hüppa: