MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012

Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: 2012   2012 Icon_minitime3/1/2012, 12:48

1.raamat
2012 104
Pealkiri: ,,Hommikueine Tiffany juures"
Autor: Truman Capote
Lehekülgede arv: 70
Sisu: 1940ndate New York. Linn, kus peod kestavad öö läbi ja võivad lõppeda parimal juhul maailma kõige luksuslikumas juveeliäris "Tiffany juures". Jutustus Holly Golightlyst, tüdrukust, keda sellistele olengutele ei kutsuta, kuid keda ajavad taga nii mafioosod, elumeestest miljonärid kui ka algajad kirjanikud. Holly on seiklejast lapsnaine, kes hõljub kergelt läbi elu, jättes endast maha murtud südamed.
"Sõbrale ma auku ei kaeva. Isegi siis mitte, kui tõestatakse, et ta on terve nunnakloostri ära mürgitanud. Mina mõõdan inimesi selle järgi, kuidas nad minusse suhtuvad." Tal on lihtne elufilosoofia, mis oma hoogsa elunautimise ja moodsa pahelisusega on korduvalt ainest andnud ka popkultuurile.
Arvamus: Ma hakkasin seda raamatut algselt lugema vaid sellepärast, et tv 3-est jooksis samanimeline film ning kuna mulle meeldib lugeda raamatuid ENNE filmide vaatamist, pidin selle kibekiiresti läbi lugema. Arvasin küll, et tegu on mingi igava looga, sest kui varem olin alustanud, olin piirdunud vaid esimese leheküljega. Aga mulle üllatuseks on ,,Hommikueine Tiffany juures" väga huvitav. Kokkuvõtteks võin öelda, et nii raamat, kui ka film olid väga head.
Hinne: 10/10


Viimati muutis seda White Wolf (31/3/2012, 10:46). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime5/1/2012, 14:11

2.raamat
2012 R060187
Pealkiri: ,,Troonide mäng" I osa II raamat
Autor: George R.R. Martin
Lehekülgede arv: 408
Sisu: “Troonide mängu” teises osas liiguvad Seitse Kuningriiki vääramatult sõja ja kaose poole. Kui võimumängude ohvriks sattunud Eddard Stark vangikongi heidetakse, kogub Robb Talitundru lääniisandad oma lipu alla ja puhkeb verine võitlus põhjalaste ning Lannisteride vahel. Jon Müüril ei suuda kuidagi otsustada, kus on tema õige koht, kuid ebakoolnute rünnak ja Öise Vahtkonna ülempealiku otsus Müüritaguse Kuninga vastu pealetungi alustada aitavad tal teha oma valiku. Teisel pool kitsast merd aga hellitab printsess Daenerys endiselt lootust kodumaale jõuda – ja kuigi kõik ei lähe kaugeltki mitte nii, nagu ta on ette kujutanud, on ta raamatu lõpuks selle lootuse täitumisele lähemal kui kunagi varem…
Arvamus: Kuigi ma lugesin seda väga väga kaua, siis kokkuvõttes pole sellel viga midagi. Minu jaoks olid need sõja osad natuke igavad ja nimed ajasid mul juhtmed täitsa sassi. See-eest olid Sansa ja Daeneryse osad väga huvitavad ja kaasakiskuvad (ja mitte nende...teatud kohtade pärast Very Happy )
Ja mainima pean veel seda ka, et Martinil on ikka selline fantaasialend, et kuku või pikali.
Hinne: 7/10


Viimati muutis seda White Wolf (31/3/2012, 10:40). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime27/1/2012, 15:45

3.raamat
2012 Raamatu-lahvatab-leek-esikaas
Pealkiri: ,,Lahvatab leek"
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgede arv: 320
Sisu: Kõigile raskustele vaatamata võitis Katniss Näljamängud. Tema ja Peeta on imekombel ikka veel elus. Katniss peaks tundma kergendust ja olema õnnelik, sest lõpuks on ta ju naasnud oma perekonna ja vana sõbra Gale’i juurde. Ometi ei laabu miski nii, nagu Katniss sooviks. Gale hoiab temast eemale. Peeta on talle täielikult selja pööranud. Ja lisaks levivad kuuldused ülestõusust Kapitooliumi vastu – ülestõusust, mille alustamisele võisid Katniss ja Peeta kaasa aidata.
Eneselegi ootamatult on Katniss süüdanud leegi, mida ta kardetavasti lämmatada ei suuda ... ja võib-olla ei tahagi. Selleks ajaks, kui Katniss ja Peeta peavad suunduma Kapitooliumi julmale võidutuurile Panemi ringkondades, on panused kõrgemad kui kunagi varem. Katnissil ja Peetal tuleb ühegi kahtlusevarjuta tõestada, et nad on endiselt teineteisesse kõrvuni armunu, vastasel juhul on tagajärjed kohutavad.
Arvamus: Võimatult hea raamat!!! Vahepeal küll vaatasin, et asi kisub juba natuke igavaks, aga siis need pöörded kogu loos võtsid kõik mu sõnad tagasi. Kindlasti üks parim raamat.
Hinne: 1000/10


Viimati muutis seda White Wolf (31/3/2012, 10:38). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime31/1/2012, 14:10

4.raamat
2012 113_0
Pealkiri: ,,Õnnelik prints"
Autor: Oscar Wilde
Lehekülgede arv: 142 (lugesin 51 lk)
Sisu: ,,Õnnelik printsi" osas oli mitu lugu, aga pikemalt mõtlesin kirjutada sellest, mis mulle kõige rohke hinge läks.
Loo nimi oli ,,Ööbik ja roos". See rääkis ühest üliõpilasest, kes oli ahastuses sellepärast, et tal punast roosi polnud. Lill oleks talle tee rajanud neiuni, keda ta armastas, kuid paraku polnud kohas, kus Üliõpilane elas, ühtegi punast roosi. Väike ööbik nägi seda ja imetles Üliõpilast ning nooruki suurt armu. Nii otsustaski linnuke minna otsima punast roosi. Ta nägin kollast roosipõõsast ning samuti ka valgeid roosiõisi, kuid mitte ühtegi punast. Kuid ööbik ei andnud alla ja leidis varsti ühe roosipõõsa, otse Üliõpilase toa akna all. Tuli välja, et just seal olekski pidanud olema ihaldatud punased roosid, kuid suur külm oli taime juured nii kiduraks teinud, et selle otsas ei õitsenud enam ühtegi õit. Roosipõõsas aga sõnas: ,,Selle roosi pead sa looma uuvalgel muusikast ja immutama omaenda südameverega. Sa pead mulle laulma oma südameverega. Sa pead mulle laulma, rind vastu okast. Terve öö pead sa mulle laulma ja okas peab tungima sinu südamesse ning sinu veri peab voolama minu soontesse ja saama minu vereks." Ja ööbike oli nõus.
Kuid enne seda palus suur tamm, kes linnukest väga armastas, temalt ühte laulu. Ning ööbik laulis. Tema laulu kuulis ka Üliõpilane, kelle arvamus linnust oli aga hoopis teistsugune, kui ööbikul temast. Nooruk arvas, et lind on tuim, elutu hingega ning jalutas puudesalust selliseid mõtteid mõlgutades minema, kuigi varemalt oli ööbik talle roosiõie lugu rääkinud. Üliõpilane aga ei mõistnud linnukese laulu. Kuid ööbik oli andnud lubaduse ning nii lendas ta kuuvalgel ööl roosipõõsani, surus enda rinna aina tugevamalt vastu okast, ise muudkui kauneid noote laulmas. Lõpuks tungis okas linnukesele südamesse, tehes kibedat valu. Aga ööbik ei vandunud alla, ta pidas vastu seni, kuni põõsal oli tärganud ja õitsele läinud imekaunis punane roosiõis. Ise kukkus linnuke aga surnult maha.
Üliõpilane avastas peagi põõsalt roosi ning pani selle enda hea vedamise arvele, teadmata, missuguse suure ohvri oli ööbik selle eest andnud. Kui Üliõpilane läks punast lillekest enda armsamale viima, põlgas neiu selle ära. Ning seda vaid Üliõpilase viletsamate riiete pärast.
Arvamus: Ma olin nii kindel, et ma teen siia kokkuvõtte just ,,Õnnelikust printsist", sest see lugu tundus nii ilus ja siiras. Aga kui ,,Ööbikut ja roosi" läbi lugesin olid silmas vesised. Nii..täpselt oli kogu see roosiõie sünd kirja pandud. Kõik need väikese ööbiku kannatused ja piinad, mida ta Üliõpilase pärast tundis. Oh, jah...
Teistest lugudest rääkides, siis kõik olid tegelikult väga head ja elulised. Ning mulle meeldis just see, et need lood olid jutustatud muinasjutulikult (sest lilled ja linnud ning veel vähem raketid minu arust igapäevaselt inimkeelt ei räägi.)
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime31/1/2012, 15:16

5.raamat
2012 Show?image_id=1131
Pealkiri: ,,Pilapaskäär"
Autor: Suzanne Collins
Lehekülgede arv: 332
Sisu: Lõõmav tüdruk Katniss Everdeen on elus ja tema perekond väljaspool ohtu, kuigi nende kodu on hävitatud. Gale on põgenenud. Peeta on Kapitooliumis vangis. 13. ringkond on tõesti olemas. On mässajad. On uued juhid. Revolutsioon kogub jõudu.
Täiesti ettekavatsetult päästeti Katniss julma Vaigistusveerandsaja areenilt ja täiesti ettekavatsetult on ta juba pikka aega osalenud revolutsioonis, ise sellest midagi teadmata. 13. ringkond on varjust välja tulnud ja seal hautakse plaane Kapitooliumi kukutamiseks. Paistab, et hoolikalt seatud plaanides on olnud mängus kõikide käsi, välja arvatud Katnissi oma.
Revolutsiooni edu sõltub Katnissi soovist hakata etturiks, võtta vastutus loendamatute elude eest ja muuta Panemi tulevikku. Selleks peab ta kõrvale heitma oma viha ja usaldamatuse. Temast peab saama ülestõusnute pilapasknäär – olgu isiklik hind milline tahes.
Arvamus: See osa ei paelunud mind küll niivõrd palju, kui eelmised, aga need viimased leheküljed olid lihtsalt parimad. :)
Hinne: 9/10


Viimati muutis seda White Wolf (31/3/2012, 10:37). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime19/2/2012, 17:11

6.raamat
2012 Minu_bollywood
Pealkiri: ,,Minu Bollywood"
Autor: Ragne Jõerand
Lehekülgede arv: 268
Sisu: Läksin Indiasse otsima hingerahu ja sisemist tasakaalu, kuid leidsin hoopis armastuse. Ja veel millise! Selles armastusloos on tormilised tõusud ja mõõnad, madalad kired, armukadedad naised, suguvõsa vastuolek ja armukese kättemaks. Pean sageli sulgema silmad ja mõtlema, kas see ikka on tõsi ja juhtub minuga – või on see kõik üks Bollywoodi nõretav film, kuhu endalegi ootamatult olen peaosatäitjaks sattunud.
Ühte tean ma siiski tänu Indiale kindlalt: elada tähendab julgeda armastada just siis, kui armastus on sinu ellu tulnud. Isegi siis, kui sa pole seda otsinud ja selle armastuse vastu tundub olevat kogu maailm: viisareeglid ja elamisload, kultuurid ja perekonnatraditsioonid ning eelnevate elude suhtesasipuntrad.
Ent siiani ei ole mul vastust küsimusele, kas armastuse nimel ikka võib tuua ohvriks süütuid hingi ja panna kannatama lapsi. Kas see üldse on armastus, kui õnn ja valu nii tihedalt läbi põimuvad?
Arvamus: Sellest raamatust sain päris palju teada India kultuurist ning tavadest. Aga samas...autor ei suutnud, vähemalt minus mitte, tekitada sellise nö oh-kui lahe-tahan-ka-Indiasse tunnet. Ning vahepeal lugedes hakkasin kahetlema, kas kõik see lugu on ikka päriselt juhtunud, sest draamat oli oi kui palju.
Aga raamat oli minu meelest päris soravalt kirjutatud, meeldis see, et vahepeal kirjutati ikka Indiast ja selle kommetest ka, mitte ei jäädud pidevalt nende suhtetragöödiate juurde.
Lõpp oli samas natuke...äkiline. Jäi kuidagi pooleli.
Hinne: 8/10


Viimati muutis seda White Wolf (31/3/2012, 10:36). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime21/2/2012, 20:54

7.raamat
2012 246
Pealkiri: ,,Forrest Gump"
Autor: Winston Groom
Lehekülgede arv: 248
Sisu: Forrest Gump on eluaeg natuke teistsugune olnud. Idioot oli üks paljudest tema nimedest. Kuid hoolimata aeglasest mõtlemisest, on ta hea ja südamlik inimene ning vaatamata kõigile valedele otsustele, on ta elu ääretult mitmekülgne ja huvitav.
Arvamus: Seekord jäi raamat filmile minu arust alla. Kahjuks. Ootasin midagi rohkemat, aga raamat lihtsalt ei paelunud niivõrd palju.
Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime6/3/2012, 20:50

8.raamat
2012 Raamatu-enne-kui-ma-suren-esikaas
Pealkiri: ,,Enne kui ma suren"
Autor: Jenny Downham
Lehekülgede arv: 302
Sisu: Kuueteistaastane Tessa Scott põeb juba neljandat aastat rasket haigust ja teab, et tal on jäänud elada vaid mõned kuud. Tal on nimekiri asjadest, mida ta kindlasti teha tahab. Näiteks soovib ta saada kuulsaks, rikkuda kõiki reegleid ning… olla kordki elus tõeliselt armunud. Nimekirja järgimine toob kaasa üksjagu äpardusi, aga tänu uutele kogemustele tunneb ta end elusamana kui kunagi varem.
Arvamus: See raamat tekitas minus veidra tunde. Võiks öelda, et mõnevõrra isegi ebameeldiva. Mitte, et lugu oleks halvasti kirjutatud. Lihtsalt kogu see masendus ja kurbus ja surm tegitasid sellise vastiku õhustiku.
Hinne: 8/10


Viimati muutis seda White Wolf (31/3/2012, 10:27). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime12/3/2012, 12:34

9.raamat
2012 Piinatud-hinged
Pealkiri: ,,Piinatud hinged"
Autor: Kristel Kriisa
Lehekülgede arv: 164
Sisu: ,,Piinatud hinged" on lugu kahest õest- Sädest ja Leest. Neid kutsutakse Hiiesoo haldjadeks, sest paljudele tundub, et nendes peitub midagi müstilist. Õed ise proovivad näida tavalistena, aga ühe suuremad ja valusamad katsumused toovad neis tahtmatult esile selle, kes nad on.
Arvamus: Nooo...kui välja arvata see väike müstilisus, mis terves raamatus kaasas käis, oli raamat üsna sarnane tavalisele noorsooromaanile- Tuhkatriinu lugu, armastus, draama, vaesus, kiusamine, katkine perekond jne. Ootasin midagi teistsugusemat.
Hinne: 6/10


Viimati muutis seda White Wolf (31/3/2012, 10:18). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime13/3/2012, 19:07

10.raamat
2012 Liisel_vaike
Pealkiri: ,,Liiseli võti"
Autor: Ketlin Priilinn
Lehekülgede arv: 204
Sisu: See on lugu noorest naisest, kes põgeneb kahe väikese tütrega oma vägivaldse alkohoolikust mehe juurest. Paraku on pooleldi titeeas kaksikute kõrvalt väga raske üksinda toime tulla, kui pole tööd ega elukohta ning mitte kedagi toetamas. Lisaks kipub minevik ikka ja jälle kummitama. Kui ühel hetkel tekib võimalus luua uus suhe, taipab naine, et ei suuda ega julge enam ühtki meest usaldada.
Arvamus: Täitsa alguses oli lugu tegelikult täitsa huvitav, kuid ühel hetkel kisus asi igavaks. Oli hakatud sellist üksikema rutiinset igapäevaelu kirjeldama ja no kui mitu lehte sa ikka ühtedest ja samadest asjadest suudad lugeda. Lisaks häiris mind autori kirjutamisstiil, mis oli natuke...naiivse maiguga.
Muidu mõte oli täitsa hea, teostust oleks pidanud lihtsalt natuke lihvima.
Hinne: 6/10

10 raamatut = 2367 lk.


Viimati muutis seda White Wolf (31/3/2012, 10:17). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime15/3/2012, 17:24

11.raamat
2012 Show?image_id=1208
Pealkiri: ,,Vaevatud"
Autor: Reeli Reinaus
Lehekülgede arv: 306
Sisu: Silver ja Stiina on kaksikud, kelle elu pöörab pea peale, kui nende pere kolib elama vanasse mõisasse. Lisaks sellele, et vend ja õde peavad kohanema uue kooli ja vanemate lahkuminekuga, hoolitsema arvutisõltlasest noorema venna eest ja taastama omavahelised normaalsed suhted, tuleb neil harjuda öiste luupainajatega. Üha sagedamini mõtlevad nad, et luupainajad võivad olla seotud mõisaga, kus nad elavad – seda enam, et ümbruskonna elanikud räägivad mõisa kohta hirmulugusid või on hoopis kidakeelsed …
Arvamus: Oli igavamaid, oli põnevamaid kohti. Mingit hirmu ja kõhedust küll kordagi ei tundud, aga muidu oli täitsa tore lugu.
Hinne: 8/10


Viimati muutis seda White Wolf (31/3/2012, 10:17). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime31/3/2012, 10:02

12.raamat
2012 R124984
Pealkiri: ,,Kärbeste jumal"
Autor: William Golding
Lehekülgede arv: 219(lugesin 80)
Sisu: Inglise viimaste aastakümnete ühe nimekaima kirjaniku, Nobeli preemia laureaadi (1983) William Goldingi (s. 1911) kaks erinevasse loomeperioodi kuuluvat romaani. Mõlema romaani tegevus toimub välisest maailmast eraldatud ühiskonnas -- esimese troopilisel saarel, kuhu satub grupp inglise koolipoisse, teises Inglismaalt Austraaliasse suunduvas laevas -- , mis võimaldab autoril lähemalt vaadelda teda huvitavaid inimloomuse varjatumaid tahke.
Arvamus: Just nagu mu õpetaja ütles- psühholoogiliste raamatutel on ainult kaks varianti- meeldib või ei meeldi üldse.
Mulle ei meeldinud. Kohe üldse. Milleks, öelge mulle, MILLEKS, on vaja IGAT kõrvaltegelast kirjeldada. Ütelge- MIKS?!
Ma sain selle 80 lk. peaaegu terve lugemiskontrolli ära tehtud. Nii palju looduskirjeldusi (mitte, et mulle need ei meeldiks, aga neid ei pea siiski IGA koha peal kirjeldama)
Ja noh ega ma eriline fänn ka ei ole sellistel raamatutel, kus peategelasteks on ainult mehed/poisid.
Hinne: 3/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime5/4/2012, 22:53

13.raamat
2012 R055216
Pealkiri: ,,Lucrezia Borgia- Paavsti tütre elu renessansiajal"
Autor: Maike Vogt-Lüerssen
Lehekülgede arv: 120
Sisu: Käesoleva biograafia käib Lucrezia, paavsti tütre jälgedes. On mitmeid Borgiate kaasaegseid, kelle ülestähendusi ja kirju võib uskuda hoopis enam kui vaenlaste dokumente või kirjanikke, kes tundsid Borgiaid vaid kuulu järgi. Johann Burchard, paavstide tseremooniameister talletas kirjalikult oma päevikusse kõik teadmisväärse alates 1483. aastast kuni surmani 1506. aastal. Lisaks on arvukalt säilinud Lucrezia enda ning tema perekonnaliikmete kirju ja dokumente.
Arvamus: See oli huvitav, aga üsna raske lugeda. Kõige suuremat segadust tekitasid need itaalia ja hispaania nimed.
Alguses oli natuke häiriv, et kui hakati mingist isikust rääkima, siis laoti kohe otsa, kes ta lapsed ja lapselapsed olid ning millal need omakorda sündisid, elasid ning surid.
Aga Lucrecia Borgia tundus mulle väga toreda, targa ja ilusa inimesena.
Üllatusin ka raamatus olevate portreede peale. Inimesed olid tõesti ilusad. Olen muidu näinud palju maale erinevates kuningates, kuningannadest jms, inimestest ning paljude välimus on jätnud soovida.
Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime5/5/2012, 12:33

14.raamat
2012 R128604
Pealkiri: ,,A walk to remember"
Autor: Nicholas Sparks
Lehekülgede arv: 207
Sisu: See lugu räägib Landon Carterist, viies lugeja tagasi 1958 aastasse.
17-aastane Landon oli omal-ajal üsna tavaline noormees, kuid siis, ühel päeval, kohtus ta Jamie Sullivaniga. Õigemini oli sunnitud temaga ühes näidendis esinema.
Jamie Sullivan polnud eriti ihaldatud tüdruk- oma pideva Piibli lugemisega ja tagasihoidliku välimusega peeti teda veidraks.
Võiks öelda, et ka Landon kuulus alguses nende inimeste sekka, kes neiu üle naersid. Aga pärast näidendit muutusid nad hoopis lähedasemateks.
Lõpuks noored armusid ja Landon tundis end kui seitsmendas taevas.
Nende armastuse proovikiviks sai üks suur ja kohutav uudis, mis vapustas kõiki, kes Jamiega kokku olid puutunud.
Arvamus: Minu esimene, inglise keelne raamat... Very Happy
Ma ei suuda siiani uskuda, et ma selle läbi lugesin JA enamusest aru sain.
See aga ei tähenda, et ka raamatu sisu ise oleks mulle sügava jälje jätnud. Lihtsalt...polnud selline teos, mis väga meeldinud oleks.
Hinne: 6,5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime7/5/2012, 19:08

15.raamat
2012 DIGI_9789949479566
Pealkiri: ,,Minu Kreeka"
Autor: Ester Laansalu
Lehekülgede arv: 248
Sisu: Viisteist aastat tagasi, kui giidina tööle asusin, oleks võinud reis Kreekasse jääda mulle elu viimaseks. Saatusel olid aga hullemad plaanid: ma pidin jääma Kreekasse kuudeks, siis aastateks ja õppima ära kohaliku keele. Kas kreeklased on tõesti laisad ja vahetpidamata streikivad muiduleivasööjad? Aasta otsa lagipähe paistvat päikest nautivad ja veiniklaasi keerutavad logardid? Kõige rohkem üleaisalöömisi sisaldavast mütoloogiast läbi imbunud maailma parimad armastajad? Tõde ei saanud ma teada enne, kui õppisin rääkima matemaatilistest sümbolitest koosnevas keeles, saavutasin oodatud külalise staatuse kreeka peres, suutsin naeratuse saatel asuda sööma grillitud kaheksajalga ja peale juua köharohtu meenutavat aniisiviina ouzo’t. Küsimusele, mis maa on Kreeka, oskan ma nüüd vastata: „Tulge kaasa, mul kulub selle lahtiseletamiseks vaid nädal.”
Arvamus: Mulle meeldis, vist kõigist eelnevalt loetud ,,Minu..." sarja omadest kõige rohkem. Nii algus kui lõpp meeldisid, kuigi saarte kirjeldamise kohas hakkas natuke igav.
Meeldis ka see, et polnud autori armuseiklusi kirjeldatud. Lihtsalt...üks mõnus raamat Kreekast.
Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime22/5/2012, 16:25

16.raamat
2012 474
Pealkiri: ,,Etüüd punases" ja ,,Baskerville'ide koer"
Autor: Arthur Conan Doyle
Lehekülgede arv: 261
Sisu: Kindlasti ei osanud erruläinud sõjaväearst John Watson arvata, et korterikaaslase leidmine tähendab ühtlasi peadpööritavatesse seiklustesse sattumist. Ja mitte ainult seda - alates «Etüüdist punases» sai temast ka kroonik, kes jäädvustas tõetruult kõik tema uue sõbra Sherlock Holmesi sangarlikud teod.
Üks põnevamaid ja keerulisemaid lugusid Holmesi praktikas oli kahtlemata Baskerville'ide koera juhtum, milles püüti perekonnalegendi kurikavala sepitsuse teenistusse rakendada.Arvamus: Ootasin natuke enamat, aga siiski oli raamatus ka asju, mis mulle päris meeldisid. Loo lõpud polnud etteaimatavad ning eriti suure üllatuse osaliseks sain ,,Baskerville'ide koera" lugedes.
Kahest jutust enim meeldis aga ,,Etüüd punases". See kurb lugu, mille taga kõik oli, köitis mind.
Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime7/6/2012, 14:09

17.raamat
2012 R128766
Pealkiri: ,,Üks päev"
Autor: David Nicholls
Lehekülgede arv: 421
Sisu: 15. juuli 1988. Emma ja Dexter tutvuvad ülikooli lõpuõhtul. Homme peab kumbki oma teed minema. Kus nad järgmisel aastal selsamal päeval on? Ja veel aasta edasi? Ja igal järgmisel aastal? Kakskümmend aastat. Kaks inimest. ÜKS PÄEV.
Arvamus: Ma kohe ei teagi, kuidas nüüd alustada, sest raamat tekitas minus mingit teatud...masendust. Oli muidugi ka häid kohti, palju häid kohti. Nii palju häid kohti, et ma võiksin selle tegelikult üheks enda lemmikraamatuks nimetada. Mulle meeldis autori kirjutamisstiil ning teatud väljendid, mida ta kasutanud oli.
Ning need kirjad, mis Emma ja Dexter alguses üksteisele saatsid jätsid ka suure mulje. Sest ma ei saa peast välja mõtet, mis oleks olnud, kui Emma oleks Dexteri viimase kirja kätte saanud...Kuigi selleks peab vist ise uue raamatu välja mõtlema.
Ian oli kohati armas. KOHATI. Enamusajast oli ta ainult segav vahejuhtum Emma ja Dexteri vahel.
Sylvie oli KOHUTAVALT närvi ajav!!! Ja eriti ajas närvi, et Dexter tal kutsikana järgi käis. Ma lootsin viimse lootuskiireni, et Jasmine pole tegelikult Dexteri laps, kuigi see on üsna õel mõte. Ja osade kohtade peal oleks ma tõsiselt tahtnud autorile helistada ja küsida, kas tal ikka oli vaja nii palju dramatiseerida. See lõpupoolne sündmus Emmaga oli ikka selline ¹okk, et ülejäänu lugemine tundus mõtetu. Kuigi uudsihimuuss ei lubanud käest ka ära panna.
Igatahes jah, soovitan, lugege, nautige ja vihastage autori peale. (: Aga noh, viimane on vist ainult minu ilusate lõppude kiiks.
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime10/6/2012, 23:11

18.raamat
2012 R013495
Pealkiri: ,,Hei, Lilli"
Autor: Susanne Fülscher
Lehekülgede arv: 167
Sisu: Südamlik lugu 18-aastasest saksa tüdrukust, kes on ammu tahtnud pääseda välja oma väikse kodulinna umbsusest. Tal avaneb võimalus sõita aastaks au-pairiks Prantsusmaale. Kahjuks küll mitte igatsetud Pariisi, vaid hoopis maale, ühe väikelinna lähedusse. Vastuvõtt perekonnas tundub talle üsnagi jahedana ja kaksikutest peretütred panevad Lilli kannatuse mitmelgi puhul rängalt proovile. Selgub, et au- pairi elu pole tegelikkuses hoopiski nii lustlik nagu ta oli lootnud. Kõigele lisaks veavad alt ka sõbrad..
Arvamus: Omamoodi mõnus lugemine, kuid ei midagi erilist ega meelierutavat. Peategelane oli natuke...liiga negatiivne. Raamatu alguses. Ma nutaks juba ainuüksi sellepärast õnnest, kui saaksin vaid mõneks päevaks Prantsusmaale minna. Maale või linna, vahet pole. Very Happy
Hinne: 7/10


Viimati muutis seda White Wolf (15/6/2012, 23:27). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime15/6/2012, 23:27

19.raamat
2012 R129623
Pealkiri: ,,Sõjaratsu"
Autor: Michael Morpurgo
Lehekülgede arv: 142
Sisu: „Sõjaratsu“ on ood igavesele ja murdumatule sõprusele. Sõda eraldab kaks südamesõpra – noorukese Alberti ja tema hobuse Joey. Poiss annab lubaduse oma hobune taas üles leida. Vapper Joey rühib vankumatult läbi sõjamöllu, puudutades sel teekonnal paljude inimeste südameid – vaatamata sellele, kelle poolel nad sõdisid, millist vormiriietust kandsid või mis keelt kõnelesid.
Arvamus: Öelge mis tahate, aga minujaoks jäi lugu igavaks. Aga võib-olla on asi ka selles, et mul pole kunagi olnud mingit erilist...suhet hobustega. Kui tegu oleks koeraga olnud ehk oleks raamatki paremini meeldinud. Ei tea. Kuid pean tunnistama, et lõpus hakkas täitsa asi arenema.
Hinne: 5,5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime19/6/2012, 18:38

20.raamat
2012 621
Pealkiri: ,,Pildid albumis"
Autor: Jenny Glanfield
Lehekülgede arv: 440
Sisu: Raamatu kangelanna Pippa kätte satub fotoalbum, mis on antud ta isale oksjonil ostule lisaks. Pippa ei tea isa perekonnast midagi, sest isa on oma emaga suhted katkestanud ja ta isa sõjas hukkunud. Albumist leiab ta pildid, mille autori perekonnanimi on sama, mis temal endal. Asi hakkab teda huvitama ning ootamatult selgub, et vana fotoalbum puudutab liigagi lähedalt tema perekonda.
Arvamus: Vaatama pikas lugemisajast, jättis raamat postiivse mulje. Karakterid olid huvitavad, igalühel oli neist mingi lugu, mis tõi isegi kõige halvemas tegelaskujus tema head pooled esile.
Minu lemmiktegelaseks sai West, kes polnud küll raamatu peategelane, kuid kes jäi silma kogu oma olekuga, iidsete lugudega ning boheemlasliku eluviisiga. Kui seda nii nimetada võib.
Samuti meeldis mulle kogu loo asukoht, mis põhiliselt keerles ümber väikese inglise küla. Kõik oli kuidagi nii romantiline ning ilus ja kui siis hiljem oli Yondoveri uut ümbrust kirjeldatud, ahastasin koos Kittyga.
Jah...mulle meeldivad sellised raamatud. Very Happy
Hinne: 9/10

Lehekülgi kokku 4759.


Viimati muutis seda White Wolf (9/7/2012, 14:35). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime8/7/2012, 17:15

21.raamat
2012 796
Pealkiri: ,,Ilusad tüdrukud ei kuku taevast"
Autor: Susanne Fülscher
Lehekülgede arv: 188
Sisu: Karen on eluaeg olnud silmapaistmatu ja tavaline teismeline. Pikk ja peenike ning põhimõtteliselt rinnatu. Tema elus juhtub harva midagi meeliületavat või põnevat.
Kuid ühel palaval ja argisel päeval sajab Karenile justkui jackpot kaela. Tüdrukus nähakse modellipotenstiaali ja ülla-ülla, kohtab nägusat noormeest, kes temast huvitatud on. Ja seda kõike ühe päevaga!
Saabub edu ning seda nii modelli-kui ka suhtemaailmas.
Paraku hakkab Karen märkama ka modellinduse varjupooli.
Arvamus: Mul oli nii teistsugune mulje sellest raamatust jäänud. See tundus hoopis tõsisem, täiskasvanulikum ning julmem lugu. Ilmselt oli selline mulje jäänud sp., et kunagi 9-aastasena said seda laenutatud, aga kõik see kaanepilt ning kirjeldus viitasid millega pärast prostadele ning nii see avamata jäi.
Algus oli muidugi natuke pindakäiv. See kuidas peategelane hädalas kui kondine ja väikese-rinnaline ta on ning kui igav ta elu on. Ega edasinegi midagi erilist polnud. Ajaviiteks võib lugeda, aga teist korda enam ei taha.
Hinne: 6,5/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime9/7/2012, 16:45

22.raamat
2012 395
Pealkiri: ,,Intervjuu vampiiriga"
Autor: Anne Rice
Lehekülgede arv: 302
Sisu: Neli aastat ei olnud ma inimverd maitsnud, neli aastat ei olnud ma inimest tõeliselt tundnud, ning kuulsin, kuidas tema süda peksis sellises hirmsas rütmis, ja milline süda – mitte täiskasvanud mehe või looma oma, vaid kiire, visa lapsesüda, mis peksis üha kiiremini ja kõvemini, keeldudes suremast, peksis nagu väike rusikas, mis peksab vastu ust, kisendades:
«Ma ei sure, ma ei sure, ma ei või surra, ma ei või surra...»
Tõusin jalule, hambad vist ikka tema kaelas kinni, tema süda kiirendamas minu südamelööke, ilma et lakanuks löömast; rammus veri voolas minu jaoks liiga kiiresti, tuba pöörles..
Arvamus: Minu jaoks oli raamat pettumus, kuna eelnevalt nähtud film oli olnud nii köitev ja põnev. Kirjaniku stiilis oli midagi, mis ei meeldinud. Samuti teadsin tänu filmile kõik sündmused ette. Kahju. Ootasin tõepoolest rohkemat. Kuigi film jääb siiski üheks mu lemmikuks.
Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime9/8/2012, 10:55

23.raamat
2012 Chocolat
Pealkiri: ,,Chocolat"
Autor: Joanne Harris
Lehekülgede arv: 312
Sisu: Vastlakarnevali ajal saabub väikesesse prantsuse külla Lansquenet'sse veetlev ja salapärane võõras Vianne Rocher ning avab seal otse kiriku vastas rikkaliku väljapanekuga ¹okolaadipoe. Oma sõbralikkuse ja oskusega näha inimeste hinge lahendab ta mitmeid keerulisi probleeme, võites sellega paljude külaelanike südamed. Isa Reynaud kogeb selles aga tõsist ohtu kirikule ja oma mõjuvõimule. Kui siin teevad peatuse paatidega rändavad jõemustlased ning Vianne Rocher kuulutab lihavõttepühadeks välja suure ¹okolaadipeo, mida preester peab pühaduserüvetamiseks, puhkebki sõda kahe mõttemaailma vahel.
Arvamus: Kogu see prantsuse linnakese ja ¹okolaadipoe teema oli väga minulik ning need olid ka põhjused, miks seda raamatut lugema hakkasin. Tõsi, kunagi oli nähtud ka filmi, mis õnneks väga palju raamatule ei sarnanenud.
Lemmiktegelaseks sai kohe kindlasti Armande. Tema otsekohesus ja lõputu sära mõjusid teoses nii hästi ja värskelt.
Ning isegi pikki kirjeldusi oli meeldiv lugeda, kuna enamusajast rääksisid need erinevates maiustustest, mis-minusugusel maiasmokal- panid suu vett jooksma.
Ainult kogu see ajaperiood tundus väga segane. Raamatu alguses uskusid tegevust toimuvat kahekümnendatel, siis neljakümnendatel, siis seitsmekümnendatel...aga paistab, et hoopis üheksakümnendad olid. Very Happy Või nii lõpuks vähemalt tundus.
Nii, et hoolimata pikast lugemisperioodist teos siiski meeldis. Preestri peatükid olid natuke igavad, aga õnneks ei olnud neid eriti palju.
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime29/8/2012, 18:18

24.raamat
2012 DIGI_9789949479634
Pealkiri: ,,Minu T¹iili"
Autor: Liisi Lõo
Lehekülgede arv: 319
Sisu: Ma olin 16, kui läksin aastaks vahetusõpilaseks. 16 aastaselt on inimene enda arvates kõige targem – pole veel kujunenud ma-peaksin-mõtteviisi, täiesti alles on aga ma-tahan-suhtumine.
Eestis tundus, et keegi ei saa minust aru. Kuid alles T¹iilis, võõras keele- ja kultuuriruumis, sain tõeliselt teada, mida tähendab, kui keegi ei saa aru ühestki sinu sõnast ega mõista ka sinu käitumist.
Sain endale uue pere rahulikus T¹iili linnakeses, kus kõik mitte ainult ei tea kõiki, vaid on omavahel ka suguluses. Oma vahetuspere kaudu ma muutusin. Muutusin nendega sarnasemaks, õppisin nende väärtusi ja tegin need enda omaks. Õppisin, et kõik võib olla teistmoodi ja see ei olegi halb.
Arvamus: Alguses olin vaimustuses, kuna kogu see vahetusõpilase teema on mulle väga hingelähedane (tahaksin minna, kuid arvatavasti see enne ülikooliaega ei juhtu). Samas ei tekitanud raamat minus soovi ise minna T¹iilisse. Vähemalt mitte aastaks ajaks. Liiga...liiga teistsugune minu maitse jaoks. Kuid, eks peab ise ära käima ja üle vaatama. :)
Pilte oleks võinud rohkem olla (need on ühed põnevamad lk. Minu sarja raamatutes.)
Sealne koolisüsteem oli muidugi natuke ¹okeeriv (üks tund on 90 minutit) Very Happy Aga muidu oli täitsa tore lugemine.
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
White Wolf
Inetu päkapikk
White Wolf


Female Postituste arv : 390
Age : 26

2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime23/9/2012, 14:17

25.raamat
2012 R058153
Pealkiri: ,,Mees, kes teadis ussisõnu"
Autor: Andrus Kivirähk
Lehekülgede arv. 381
Sisu. Viimane mees, kes mõistab ussisõnu, mõtiskleb oma elu üle. Vanast ja vägevast metsarahvast on saanud abitud küla-elanikud; ajapikku on muistsete aegade teadmised ja oskused unustusse vajunud, asemele on tulnud uued ahvatlevad asjad.
Arvamus: Hea raamat oli. Sesmõttes, et vahepeal kiskus veidi räigeks, aga samas huvitav oli ka. Külaelanike lollus oli nii masendav ja vihela ajav ning lõppki võttis raamatult punkti.
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2012 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012   2012 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012
» «2012»

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2013 :: White Wolf-
Hüppa: