MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 veesõjata me ei saa:P

Go down 
+3
Krissu
Pingu
tzerrikas
7 posters
AutorTeade
tzerrikas
Narkar
tzerrikas


Female Postituste arv : 40
Age : 30

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime8/8/2008, 22:05

nii minu teise jutu sissejuhatus siis:P loodan et meeldib:D


„APPI, ära tee“ kõlas kuskilt kaugelt kostuv lõbustatud hääl ja sellele järgnev hele kiljatus.
Majataha tormates ja hingetult puhkides nägi ema oma kahte vanimat võsukest kes üksteist veeämbritega taga ajasid ja meeletult kiljusid.
„Charlotte ja Billy palun lõpetage ometi ära“palus ema leebel kuid samas k akurja alatooniga.
„Jah ema kohe...kui ma olen...“ vastas Billy kes kohe ka oma veeämbri Charlotte pähe tühjendas „...kohe kui olen saanud oma väikse õe läbimärjaks teha... nii ongi valmis, nüüd võime lõpetada“ütles ta ja naeratas oma ema poole kavalalt.
„Äääää... nii pole aus ma tahan veel...“ oli näha kuidas tüdrukule pisarad hakkasid silma tikkuma „ma ...ei saanud teda ju veel märjaksgi teha ...emme...“kuid viimased sõnad jäidgi plikal lausumatta kuna teda oli uputanud järgmine veeämber. Ümber pöörates nägi ta naerust kõveras isa ja oma väike õde Margareetat ämbrid käest maha libisenud. „Emme ma tahan ka kellegile veega pihta visata“
„Kullake kunagi sa saadgi teistele veega pihta...saad küll“lausus Charlotte ema leebel ning isegi lõbustatud häälel...


Tagasi üles Go down
Pingu
Kuri admin
Pingu


Female Postituste arv : 1928
Age : 29
Asukoht : London

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime8/8/2008, 22:08

oijeesus, need lapsed peavad alles pädad olema Very Happy
Kui Charlotte oli juba üks vanimatest ja ta nii tittt on xd
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
tzerrikas
Narkar
tzerrikas


Female Postituste arv : 40
Age : 30

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime8/8/2008, 22:14

jah nad ongi umbes eelkooli ealised, aga esimene osa räägib juba sellest kui nad on teismelised:D
Tagasi üles Go down
Krissu
Maailmapäästja
Krissu


Female Postituste arv : 792
Age : 30
Asukoht : Tallinn

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime8/8/2008, 22:49

Uut . :) Päris hea tundub . ^^
Tagasi üles Go down
tzerrikas
Narkar
tzerrikas


Female Postituste arv : 40
Age : 30

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime26/8/2008, 23:43

nii ja uus osa siis minu arvates kuidagi kahtlaneaga jah loodan et meeldib siiski:D


„Billy, tule palun siia mul on su abi tarvis“ karjus Charlotte ühe maja nurgapealt ning piilus sealt üle nurga, hetkepärast ilmus nähtavale ka tüdruku vanema venna kõhetu kogu.
„Mis sa karjud, ma kohe tulen“vastas Billy kuid pidi seda kohe ka kahetsema kuna tema noorem õde oli talle ämbritäie vett kaela kallanud.“MIDA SA TEED, oiii kui ma peaksin su kätte saama siis sa veel kahetsed seda, KAS KUULED“kuid juba oli hilja sest Charlotte jooksis juba elueest teiselepoole maja.
„Hei, miks minema jooksid ma tahtsin sind ju vaid veidi sõimata“ lausus Billy kavalalt irvitades kui oli uuesti maja esi uksejuurde jõudnud ja seal Charlotte nägi.
„Jah...seda ma arvasigi...,et sa kavatsed mind... nata sõimata....ja siis ka juustest sõbralikult sikutada“ vastas tüdruk hingeldades ja naerdes vaheldumisi.
„Mida te karjute“ kostus kuskilt kellegi veidi pahur ja unine hääl, seljataha vaadates nägid noored, et Margareeta oli end ukselävele seisma ajanud seljas vaid bi¹aama ja hommikumantel ning pahandas nüüd nendega,“Lastaks siis vähemalt inimestel magada ka, kas te üldse teate mis kell on, AH „
„Äh, tead sa oled igavene lõbu rikkuja, aa mis muidu kell on!?“irvitas Billy
„Nnä-nnn-äää“ venitas plika „ Ja teiele teadmiseks kell on pool kuus hommikul, ja enamik inimesi magavad selle ajal- enamik inimesi väljaarvatud teie kes ajate üksteist veeämbriga ümber maja taga“ Ta turtsatas valjult ja läks tagasi uksest sisse.
„Vaene Margareeta me väsitame lapse nii ära, et lõpuks ta hakkab meid vihkama ka“tegi Charlotte kurva näo pähe kuid kohe pärast seda levis tema näole jälle lai naeratus“Aga mida me nüüd teeme mul küll enam und pole“ ning vaadates oma veest läbivettinud jalanõusid ning riideid krimpsutas ta nägu.
„Ma vist tean mida me võiks teha“sõnas Billy kavalalt naeratades.
„Jaa, mida siis, ausalt öeldes pole just eriti huvitav niisama passida“lausus plika koledaid krimasse tehes.
„Tule, ma näitan sulle“lausus poiss ja võttis plikal randmest kinni, et teda endaga kaasa vedada.
Veidikese aja kõndimise järel jõudsid noorukid tiigini mida kasutati igal vähegi ilusal ilmal ära ujumiseks ja lihtsalt aja veetmiseks.
„Ää, et mida me siin teeme“ küsis Charlotte
„Noh mai tea... äkki...“ütles Billy samalajal Charlotte järjest veele lähemale viies ja lõpuks ta tiiki lükates „:äkki läheme ujuma.“ nüüd kui Billy oli oma õde vees hulpivat ja vängeid vandesõnu loopivat näinud ei suutnud ta muud teha kui kõhtu kätega kinni hoides, murule pikale vajuda ning naerda.
„MIS SA OLED POOLEARUNE VÕI“ kisendas tüdruk „no kurat küll, kui ma siit kunagi välja saan siis ma su maha löön seda võin ma sulle kinnitada“
„Jah...aga vaid sellisel ...juhul... kui sa mu... kätte saad“ ei suutnud poiss siiani korralikult hingata ega rääkida.
Aga juba paari järgneva sekundiga oli Charlotte kenasti veest väljas ja tiris ikka veel näost punast vennakest vee poole. Veidi punnimise järel oligi poiss vees kuid vennikeoli plika kahjuks ka tema enda uuesti vette tõmmanud-millega kaasnes hele kiljatus.
„Hei Lotte“nii hüüti Charlotte
„Mõh, mis on“ lausus neiu vett silmilt pühkides.
„Mäletad kui me olime nii eelkooli ealised ja milline piripill sa siis olid“
„Oiii, kohe kui midagi sul su plaanides viltu veab hakkad sa seda mulle meelde tuletama“
„Ei, ma lihtsalt tahtsin manida vaata pregu ei ütleks küll, et sa oled viripill...on olgu kui mina sind kiusan siis sa küll vigised-aga noh ükskõik keda ma kiusan kõik vigisevad“sõnas Billy ja sukeldus.
Charlotte ootas kuni vand jälle veepeale kerkib ning sõnas siis: „Noo sul on omamoodi õigus, praegu olen ma 14 ja noh pole vis tõesti selline, aga meie kallis õeke on küll selliseks igavuseks muutunud, et ma ei oska midagi öelda“Nüüd juba tiigist väljaroninud hakkasid nooruid jälle maja poole liikuma.
„Noh, ta on jah natuke selline ...hmm kuidas seda öeldagi ...vanamoodne“ja jälle ta kõkutas naerda.
Lõpuks majani jõudnud ja oma tubade poole suundunud sooviid mõlemad üksteisele head ööd -või siis hommikut kuna päike juba ammu paistis – ning sulgesid oma konkude uksed ja jäid rahulikku unne
.
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime1/3/2009, 14:39

Mulle väga meeldib Laughing
Tagasi üles Go down
Miley Cyrus
Skisofreenik
Miley Cyrus


Female Postituste arv : 747
Age : 30
Asukoht : Ühes kohas, mida keegi ei tea ega leia :)

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime1/3/2009, 14:40

Liiiiiiiiga GOOD affraid
Tagasi üles Go down
https://snlhmn.forum.co.ee
Täielik Mõrd
Tasane
Täielik Mõrd


Male Postituste arv : 2
Age : 32
Asukoht : Põrgu sügavaim ring

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime21/8/2010, 21:18

tzerrikas kirjutas:
nii minu teise jutu sissejuhatus siis:P loodan et meeldib:D


„APPI, ära tee“ kõlas kuskilt kaugelt kostuv lõbustatud hääl ja sellele järgnev hele kiljatus.
Majataha tormates ja hingetult puhkides nägi ema oma kahte vanimat võsukest kes üksteist veeämbritega taga ajasid ja meeletult kiljusid.
„Charlotte ja Billy palun lõpetage ometi ära“palus ema leebel kuid samas k akurja alatooniga.
„Jah ema kohe...kui ma olen...“ vastas Billy kes kohe ka oma veeämbri Charlotte pähe tühjendas „...kohe kui olen saanud oma väikse õe läbimärjaks teha... nii ongi valmis, nüüd võime lõpetada“ütles ta ja naeratas oma ema poole kavalalt.
„Äääää... nii pole aus ma tahan veel...“ oli näha kuidas tüdrukule pisarad hakkasid silma tikkuma „ma ...ei saanud teda ju veel märjaksgi teha ...emme...“kuid viimased sõnad jäidgi plikal lausumatta kuna teda oli uputanud järgmine veeämber. Ümber pöörates nägi ta naerust kõveras isa ja oma väike õde Margareetat ämbrid käest maha libisenud. „Emme ma tahan ka kellegile veega pihta visata“
„Kullake kunagi sa saadgi teistele veega pihta...saad küll“lausus Charlotte ema leebel ning isegi lõbustatud häälel...



Kirjavead:
TEE järele koma, MAJA TAHA kirjutatakse lahku, KA KURJA: trükiviga, VÕSUKEST järele koma, BILLY järele koma, ÄRA järele koma ja järgmisest sõnast lahku, BILLY järele koma, NII järele ka arvatavasti koma, LÕPETADA järele koma ja järgmisest sõnast lahku, AUS järele koma, OLI suure algustähega, MA suure algustähega MÄRJAKSKI rõhuliide "K"-ga, KUID suure algustähega ja eelmisest sõnast lahku, JÄIDKI rõhuliide "K"-ga, LAUSUMATA "mata"-liide ühe "T"-ga, VÄIKE ÕDE on vales käändes: VÄIKEST ÕDE, ÕDE järele koma, EMME järele koma, KELLELEGI rõhuliide lõppu, VISATA järele punkt, KULLAKE järele koma, SAADKI rõhuliide "K"-ga, SAAD KÜLL" ja LAUSUS vahele tühik: trükiviga

Stiilivead:
Tubli, neid ma esialgu ei leidnud.

Kommentaar:
Vähese sü¾ee tõttu on võimatu midagi sisu kohta veel öelda.
Tagasi üles Go down
Täielik Mõrd
Tasane
Täielik Mõrd


Male Postituste arv : 2
Age : 32
Asukoht : Põrgu sügavaim ring

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime21/8/2010, 23:16

Kirjavead:

SIIA järele koma, TARVIS järele koma, NURGA PEALT lahku, HETKE PÄRAST lahku, BILLY järele koma, KUNA järele koma, SAAMA järele koma, HILJA järele koma, ELU EEST LAHKU, TEISELE POOLE lahku, JOOKSID järele koma, IRVITADES järele koma, ESIUKSE JUURDE lahku, kui võõrnime puhul pole võimalik normaalselt käänata, kasuta ülakoma: CHARLOTTE'I, SELJA TAHA lahku, AJANUD järele koma, PID®AAMA: õigekiri, NENDEGA järele koma, TEATE järele punkt, TEAD järele koma, AA järele koma, PLIKA järele punkt, TEADMISEKS järele koolon, JA järele koma ei käi, INIMESI järele koma, TEIE järele koma, MARGAREETA järele koma, PÄHE järele koma, TEEME järele koma, NING järele koma, RIIDEID järele koma, TEAN järele koma, TIIGINI järele koma, CHARLOTTE järele punkt, SAMAL AJAL lahku, TA asemel TEDA, Trükiviga: LÜKATES: "ÄKKI...", NÜÜD suure algustähega ja koma sellele järele, NÄINUD järele koma, TEHA järele koma, HOIDES eest koma ära, TÜDRUK järele punkt, SAAN järele koma, LÖÖN järele koma, VEES järele koma, VENNIKE OLI lahku, TÕMMATUD eest sidekriips ära ja koma asemele, HEI järele koma, LOTTE järele hüüumärk, CHARLOTTE'I (jälle!), MÄLETAD järele koma, EELKOOLIEALISED kokku, KOHE järele koma, VEAB järele koma, MAINIDA kirjutada õigesti ja järele punkt, PRAEGU: trükiviga, OLGU järele koma, KIUSAN järele koma, VIGISED järele sidekriipsu asemel koma, NOH järele koma, ÜKSKÕIK järele koma, KIUSAN järele koma, OOTAS järele koma, VEND: trükiviga, VEE PEALE lahku, NOO järele koma, NOH komade vahele, VIST: trükiviga, VÄLJA RONINUD lahku ja koma järele, NOORED: trükiviga, HMM järele koma, SUUNDUNUD järele koma, SOOVISID järele koma, HOMMIKUT järele koma

Otsekõnelausete (laused, mis on jutumärkides) lõpus KÄIVAD KA LAUSELÕPUMÄRGID. Ja järgmine lause palun eralda tühikuga. See jääb tihti puudu.

SUUR PLUSS: Viimases lauses on väga oskuslikult ja õigesti kasutatud kiilu. cheers

SUUR MIINUS: Selles tekstis oli 46 komaviga! Evil or Very Mad

Stiilivead:
CHARLOTTE KARJUS NURGA PEALT... seal tuleb sõnakordus (NURGA) ning väga veider väljend (ÜLE NURGA).
Sõnade järjekord: VAHELDUMISI HINGELDADES JA NAERDES oleks stiililiselt õige.
SELLEL AJAL järele pigem punkt, äärmisel juhul koma.
Kui "KES AJATE" juurde lisada ka rõhusõna (KES TE AJATE), oleks lause stiililiselt puhtam.
"VAENE MARGAREETA..." lause kõlab kuidagi nurgeliselt ja ebasuupäraselt.
VEIDIKESE AJA KÕNDIMISE JÄREL: jälle kahtlane väljend.

SUUR Question : Mida on mõeldud lausega: VEIDI PUNNIMISE JÄREL OLIGI POISS VEES KUID VENNIKEOLI PLIKA KAHJUKS KA TEMA ENDA UUESTI VETTE TÕMMANUD-MILLEGA KAASNES HELE KILJATUS.

Laused venivad liiga pikaks ning neid on raske lugeda. Ühtlasi kipub pikkadesse lausetesse tekkima imelikke lauseliikmeid, mida on raske õigesti kirjutada.

Kommentaar:

Esimese osaga on side kuidagi ebastabiilne ja nõrk. Nii pika teksti kohta jääb sisu kuidagi lahjaks, aga siiski püsib alaline elevus: "mis saab edasi?".
Ootan huviga uut osa. Twisted Evil
Tagasi üles Go down
Katu1995
Kuri põhjapõder(???)
Katu1995


Female Postituste arv : 197
Age : 28
Asukoht : :O

veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime22/8/2010, 12:10

Täielik mõrd võta leebemalt Very Happy siia siiski pole vaja kõiki vigu üles kirjutada minuarust Very Happy
Oleks võinud lihtsamalt öelda, et palju vigu ja suuremad ette lugeda vms.
Mulle igastahes jutt meeldis Very Happy Uut.
Tagasi üles Go down
http://simsimaailm.forumotion.com/profile.forum?mode=viewprofile
Sponsored content





veesõjata me ei saa:P Empty
PostitaminePealkiri: Re: veesõjata me ei saa:P   veesõjata me ei saa:P Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
veesõjata me ei saa:P
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Põnevusjutud (vanemad)-
Hüppa: