MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Sõna võim ja võimetus.

Go down 
2 posters
AutorTeade
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Sõna võim ja võimetus. Empty
PostitaminePealkiri: Sõna võim ja võimetus.   Sõna võim ja võimetus. Icon_minitime5/5/2009, 19:12

Minu järjekordne egolaks kirjand siis. Very Happy

Sõna võim ja võimetus.

Kui keegi käsib või palub meil midagi teha, juhinduksime üldjuhul oma järgmist sammu astudes mõistusest. Kas me tahame seda teha? Miks me peaksime seda tegema? Kuid kelle sõna me siiski au sees hoiame, või mitte, ja miks?

Kui palujal on autoriteeti - ta sõnal on võimu - teeme me arvatavasti asja ära ka siis, kui see on täiesti absurdne ja/või ebameeldiv. Kui boss käsib sul järgmine nädal kohvipoiss olla, sa ei keeldu. Nagu öeldud - tema sõnal on võimu.

Kuid siis, kui tüütu noorem vend või õde ütleb sulle päevas kümme korda, et oma laua ära koristaksid, ei liiguta sa end sellegipoolest enne motivatsiooni leidmist. Sinu sõna on noorema õe/venna omast üle.

Milles väljendub siis sõna võim ja võimetus?

Minu arvates on sõna "võim" kujunenud nimisõnast omadussõnaks. Seda ei saa enam ette kujutada kaasaskantava asjana. Pigem on tegu omaette auraga - autoriteediga, mis inimestega kooskõlastub ning mida tänapäeval edukad persoonid vilunult ära kasutavad.

Sõna võim saabki alguse su enda võimust ja mainest: positsioonist karjääriredelil, ühiskonnas või perekonnas. Samuti on sõna võimetusega. Mida allpool sa eelmainitud redelitel oled, seda suurem on sinu sõna võimetus. See väljendub kahjuks ka üha enam sõprussuhetes.

Sellegipoolest tuleks üritada end kuuldavaks - mitte kuulduks - teha ning mitte unustada oma õigusi, millest üks on õigus sõnavabadusele. Nagu mu vanaisa alati toonitada armastab: "kavalus ja sõnad on need kõige tugevamad relvad. Poleks mul keelt ja aju, oleksin juba aastakümneid külm."

Sõnad on tõesti parimad relvad ning nende käes on alati olnud suur võim. Olgu see siis sõnade mõjusus või nende võimetus, mis väljendub tegelikult lihtsalt negatiivses võimus.
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Sõna võim ja võimetus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sõna võim ja võimetus.   Sõna võim ja võimetus. Icon_minitime5/5/2009, 21:12

Eeem... Very Happy
Öööm...
Umm...
Ehh. Very Happy No mis ma öelda oskan?
Ma oskan öelda ainult seda, et ma ei oska midagi öelda !
Vapustav. :)
Pani hoolimata kõigest siiski ajud liikuma. Very Happy
Oeh. Very Happy
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

Sõna võim ja võimetus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sõna võim ja võimetus.   Sõna võim ja võimetus. Icon_minitime5/5/2009, 21:27

Ahah. Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Sõna võim ja võimetus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sõna võim ja võimetus.   Sõna võim ja võimetus. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Sõna võim ja võimetus.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Isikulised jutud :: Nasiccu looming-
Hüppa: