MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Springi võistlus.

Go down 
AutorTeade
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime4/1/2009, 16:20

1. Jostein Gaarder " Sofie maailm".

Sisu: " Sofie maailm" on ühtaegu filosoofia ajalugu ja romaan kahest 15-aastasest norra tüdrukust, kelle elud jutustuse käigus põimuvad, nii et on raske otsustada, kus lõpeb Sofie ja algab Hilde.
Sofie Amundsen leiab postkastist margita, templita ja saatja nimeta kirja, kus seisab ainult üks küsimus: " Kes sa oled?"
Aga see on alles algus. Krijale järgneb veel palju teisi ja lõpuks kujuneb sellest terve filosoofiakursus.
Peale filosofeerimise peavad Sofie ja ta filosoofiaõpetaja Alberto Knox lahendama müsteeriumi, mis nende elu muudab.
Arvamus: Mulle meeldis räigelt. :)
Kõik oli huvitavalt kirjeldatud, filosoofia ise oli mõistvalt seletatud ja lahedate näidetega hõlpsamalt arusaadavaks tehtud. Very Happy
Paljud lausekatkendid jäid kummitama, aga eriti veel Freudi süvapsühholoogia ja Kandi filosoofia ja uusplatonism ja empiirikud ja... üleüldse, terve see tekst oli hästi huvitav. Very Happy
Lõpus keeras muidugi kõik ära, kõik oli segane ja värki, kuid täiesti llõpus on ära seletatud kõik. Ükskõik, kui ebareaalne see ka poleks. Very Happy
Hinne: 9
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime10/1/2009, 17:17

2. Cecily von Ziegesar " Klatšimoorid 4: Ma olen seda väärt."

Sisu: Dan saab oma avaldatud luuletusega kuulsaks, Vanessa filmi vändatakse moeshow'l, need kaks on koos, kuid lähevad lõpus lahku, sest Dan hakkab sebima mingise kollaste hammastega ja küüntega luuletajaga. Serena kutsutakse moeshow'le modelliks ja tema ja Aaron lähevad lõpus ka lahku, kuigi üsna sõbralikult, ja siis on suurimaks moeröögatuseks seal, misiganes koht see ka poleks, kus need rikkurid ka elasid ( ei mäleta Very Happy ), T-särk kirjaga " Ma armastan Aaronit" jms. Blair hakkab sebima mingi keskealise mehega, aga pärast avastab, et mehe tütar käib tema koolis ja et ta tunneb tema tütart ja muud sellist värki ja siis nemad ei suhtle ka enam ja... ohjah. Ja Nate jääb pläru ostmisega vahele ja läheb võõrutusravile, kus kohtub mingise lollaka Georgie'ga ja nemad hakkavad sebima ja siis Blair on Nate peale pahane ka ja... oeh. Mingi sebimine seal ainult käibki. Aa, ja Jenny leiab endale elu armastuse - Leo.
See peaks vist kõik olema. Aa, ja Klatšimoor jääb ikkagi salastatuks.
Arvamus: Ajas naerma, nagu eelnevadki osad. Kogu see absurdsus ja... ringisebimine ja värki. Very Happy
Absoluutselt lollakas raamat ( ja seda heas mõttes. ) Very Happy .
Ohjah. Muidu tore lugemine oli. Nii palju, kui seda lugemist jätkus. Very Happy
Hinne: 7,5. Very Happy
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime17/1/2009, 20:40

3. Philip Pullman, triloogia " Tema tumedad ained" esimene raamat " Kuldne kompass" .

Sisu: Pealtnäha on Lyra tavaline tüdruk, võib-olla pisut sõnakuulmatum, ulakam ja püsimatum kui teised lapsed. Ühel õhtul järjekordsest karmist keelust üle astudes ajab ta nurja katse mõrvata oma onu, mõjukat lord Asrieli ja kuuleb pealt vestlust suurtest ja süngetest saladustest. Ees ootavad tormilised sündmused ja ennustuste kohaselt on maailma saatus Lyra kätes. Muretust tuulepeast peab kiiresti saama kangelane. Kaotsiläinud sõpra Rogerit otsides jõuab Lyra kõledalt kaunisse Põhjalasse, kus jäävälju valitsevad sõjakad pantserkarud ja taevas lendlevad nõiakuningatarid. Virmaliste taga peitub aga värav teise universumisse.
Arvamus: Väga-väga-väga-väga meeldis. Ja ma armastan nüüd nime Lyra. Very Happy
Tegelikult oli see raamat mul mingi nädal aega lihtsalt käes, mul polnud aega seda isegi lahti teha, aga kui tegin... Very Happy
Ülimalt fantaasiarikas raamat. :)
Lõpp ajas muidugi nutma. Ma ei suutnud uskuda, et Roger ära suri. See oli nii... nõme.
Aga lord Asriel oli äge ja Edward Coulter meeldis ka. Very Happy Kuigi temast eriti ei räägitud, aga see üksainus fakt - see, et ta mingise lordiga üldse kakelda julges. Very Happy
Mnjah. Very Happy
Hinne: 10 .
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime28/1/2009, 18:22

4. Helga Nõu " Appi!"

Sisu: Raamatu peateemaks on armastuse otsimine. See pole kerge, kui sa ei ole enam laps, aga ka mitte täiskasvanu. Pealegi selgub, et täiskasvanute maailmas on armastus veel kõige keerulisem. Mis siis saab, kui sõber osutub HIV - positiivseks või kui laps jääb lapseootele? Ehk on kõige tähtsam inimesearmastus?
Tegelasteks on õde-venda Maili ja Juss, 16 ja 17 aastat vanad.
" Appi!" on raamat noortele ja noortest. Eneseotsimisest ja eneseleidmisest. Samuti ka täiskasvanutele, mõistmaks tänapäeva noori.
Arvamus: Ma ei tea... Very Happy Kuidagi igav lugemine oli. Erilisi tundeid nagu ei tekkinudki...
Ainult Kaupo oli armas... ja see, kuidas ta haiglavoodis lebades lubas Mailil last üles kasvatada aidata...
Ohjah.
Hinne: 7
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime1/2/2009, 19:50

5. Philip Pullman " Tema tumedad ained" triloogia teine raamat " Inglite torn" .

Sisu: Lyra on seal mingis uues maailmas ja värki.. Very Happy Ja siis tuleb Will ka, siis nad saavad tuttavaks ja värki... ja siis räägivad ja. No ja siis lähevad Oxfordi kolama ja Will on kellegi ära tapnud, siis polkarid otsivad teda. Siis kaob alethiomeeter ära ja nad peavad Inglite torni minema ja mingise noa sealt varastama, mis Willil kaks sõrme maha kaksab ja siis saavad kõik need tited, kes seal teises maailmas elavad, nende peale vihaseks ja tahavad neid ära tappa. Aa, unustasin viirastused ju üldse ära... mmm... need on mingised imelikud värdjad, kes imevad suurtel inimestel hinged seest välja jne. Aga siis tulevad mingised nõiad ja päästavad Willi ja Lyra ära ja kõik on hästi ja siis Will jookseb koguaeg verest tühjaks ja... oeh. Lõpuks saab Will isaga kokku ja issi ravib ta kätu terveks ja siis ta avastab, et Lyra on ära röövitud, selle kohutava Coulteri poolt. Noh, Lyra ema poolt.
Aeh, mingi segane tekst, keegi ei saa aru ikka.
Arvamus: Meeldis, meeldis, meeldis. Will oli seksikas, Very Happy Aga mina ei taha enam suureks kasvada.... viirastused... öäk. Very Happy
Hinne: 10
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime8/2/2009, 20:28

6. Philip Pullman " Tema tumedad ained" triloogia kolmas, viimane raamat " Vaigust kiiker" .

Sisu: Will ja Lyra hakkavad jälle kuskil seiklema ja siis Mary Malone on ka seal ja igausgused tegelased ja Mulefad käivad ka seal ringi ja räägivad ja .... noh, ma ei tea... .Very Happy Ma olen väsinud (A) . Ei viitsi eriti kirjutada. Aga kokkuvõtvalt siis niipalju - nad lähevad surnute maailma Rogerit päästma ja siis igasuguseid asju juhtuvad ja siis lõpuks nad armuvad ja suudlevad ja .... ohjah. Ja lõpp on kurb. :)
Arvamus: Armastan. Eriti lõppu... nii südantlõhestav oli, aga ma armusin sellesse lõppu. :) Will on endiselt seksikas. Very Happy
Hinne:10
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime12/2/2009, 21:32

7. Cecily von Ziegesar " Klatšimoorid 5: Mulle meeldib nii" .

Sisu: Appi. Very Happy Noh, need vanad tüübid tšillivad seal jälle. Mingi kevadvaheaeg on ja siis Blair armub Serena venda Erikusse ja kui nad Serena perega suustama lähevad, siis neil Erikuga hakkab midagi susisema, aga lõpuni nad ikka ei lähe ja... Dan hakkab seal selle Jenny parima sõbra Elisega sebima, aga lõpuks roomab ta ikka Vanessa juurde tagasi. Nate ja Blair saavad aru, et nad on üksteise jaoks need ' õiged' ja nii edasi ... täielik draama, ühesõnaga. Very Happy
Arvamus: Ikka sama hea, sama mõnusalt ja superhästi kirjutatud lollakas raamat. Very Happy Meeeeeeldis.. Very Happy
Hinne: 9
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime19/2/2009, 20:21

8. Hans Olsson " Vahet pole" .

Sisu: Johan Alexander käib üheksandas klassis. Ta on üks poistekamba liidreid, mängib korvpalli ja kitarri, on tüdrukute seas populaarne ning elab näiliselt muretut elu. Kuid selle välise muretuse all peitub deemonitest lõhki rebitud isiksus. Sest teda huvitavad teised poisid, mitte tüdrukud. Kuidas ta oma probleemid lahendab? Kas ta julgeb astuda otsustavat sammu ning rääkida?
Arvamus: Mmm... mul hakkas Johanist kahju. Täiega.
Nagu... see, kuidas Perra talle igasuguseid asju homode kohta näkku sülgas ja... ja kuidas ta nende tüdrukute all kannatama pidi, kuidas Anders talle haiget tegi ja... jahm.
Aga Tom ajas naerma. See, kuidas ta Johanile külge ajas... xD Nii armas. :)
Eii, meeldis väga. Selline... huvitav ja värki... ainult see, et Johanist hakkas nii kohutavalt kahju..
Hinne: 9
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime1/3/2009, 19:26

9. Mati Unt " Hüvasti, kollane kass" , " Võlg" .

Sisu: Esimeses loos on peategelane Aarne, ta on 18 ja elab tädi Ida juures. Ta on abiturient, eelnevatel aastatel on ta olnud hea õpilane, aga nüüd leiab ta Maia. Nad armastavad üksteist, aga see ei meeldi tädi Idale ja siis ta kirjutab emale, näljutab seda poissi jne... ütleb, et ta on liiga noor veel, ei luba oma elu ära rikkuda, sõimab Maiat litsiks jne...
Teises loos on peategelane Lauri, kes sõidab Pärnusse, et kohutuda oma tüdruku Mallega. Ta on 19, ta on autojuht ja siis ta sõidab bussiga Pärnu. Bussi peal kohtub ta Reesiga, kes talle silma jääb, ja kes on 15. Pärnusse jõudes läheb Lauri Enno juurde ja kohtub pärast Reediga, nad lähevad öösel ujuma ja muud sellist, aga pärast seda kõike kohtub Lauri Mallega ja saab teada, et Malle on rase. Ja nüüd peab ta Mallega abielluma, aga ta vihkab Mallet nüüd, sest talle meeldis Reesi, kelle elul on mõte jne... oeh.
Arvamus: Mõnusad lood. See esimene oli nii jube. See, kuidas Ida teda näljutas, ja kuidas kõik ütlesid, et ta on liiga noor. LIIGA NOOR. Tänapäevaga võrreldes... phh...
Aga nii meeldisid. Eriti teise loo lõpp, kus Lauri ütles, et ta Mallet vihkas. Oehjah.
Hinne: 10
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime6/3/2009, 22:05

10. Siiri Laidla " Pärnaõietee 3"

Sisu: Lähenevad 9. klassi lõpueksamid. Ehkki matemaatika valmistab Taimile parajat peavalu, tuleb tal lahendama hakata hoopis keerukamaid eluvõrrandeid. Taimi isa on leidnud endale uue armastuse, kelleks osutub ei keegi muu kui tüdruku kirjandusõpetaja. Kunstnik Klausi abiga suudab neiu viimaks isa käitumist mõista, ent andestamine ei suju kuigi lihtsalt. Tütrele tundub, nagu oleks isa ta reetnud...
Kevad toob Taimi mõtteisse selgust ja valgust. Kas jõuab valgus ka Elmo silmadesse?
Arvamus: Ma ei tea... ma ei leidnud kuidagi selle raamatu MÕTET, eksole. Nagu... suhteliselt igav lugemine oli enamus aeg. Ainult mõned kohad olid huvitavad, aga kirjeldusi nagu pold eriti, tekst oli segane, emotsioonid puudusid...
Oeh. Aga Elmo oli äge. :) Ja see kuldkala ka.
Ja Meelis ka, kuigi ta eelmistes osades täielik jobu oli. Very Happy
Hinne: 5
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime19/3/2009, 20:43

11. Jenny Carroll " Varjuriik"

Sisu: Sarja avaraamatus kolib kuueteistaastane Susannah Simon elama Californiasse, et elada koos ema, tema uue mehe ning karja vastikute poistega - tema uute kasuvendadega.
Suze oleks päris tavaline tüdruk, kui ta ei näeks surnud inimesi. Kuid nii see on ja sageli peab just tema aitama surnudtel ajada korda asjad, mis neil elavate maal lahendamata jäid. Oma uues kodus avastab neiu, et tema toas elab juba keegi - noormehe vaim, kuid tema on vähemalt päris sümpaatne. Seevastu uues koolis tekitab segadust enesetapu sooritanud tüdruk, kes soovib kõigile oma surma eest kätte maksta.
Arvamus: No mis ma ikka ütlen? Meeldis.
Jesse oli armas. Heather oli äge. Very Happy Suze oli... tore. Doktor - minu tulevane abikaasa, minu hingesugulane! Very Happy Very Happy Very Happy
Hinne: 9
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime3/4/2009, 21:45

12. Annika Holm " " Lase jalga!" ütles Matilda Markström".

Sisu: Matilda parim sõber Maggis on viibinud Inglismaal. Nüüd on ta tagasi ja Matilda on väga rõõmus. Lõpuks ometi saavad nad jälle kokku ja kõik on nagu varemgi. Ka Maggis on sama lootusrikas. Kuid polegi nii kerge järkata sealt, kus kõik kunagi pooleli jäi. Matilda on hakanud mängima jalgpalli, Maggis aga suhtleb päevast päeva hoopis Helenaga. Tüdrukud tülitsevad kokku saades iga päev, endalegi aru andmata, mis see nii on. Kõik kisub kiiva ja üks arusaamatus kuhjub teise otsa.
Arvamus: Eeeh... kuna arvutiõpetaja palus mul selle läbi lugeda, sest eesti keele õpetaja ( ma ei tea täpselt, kumb Very Happy ) palus tal kellegilt paluda, et keegi need raamatud läbi loeks ja siis neid kirjeldaks ja ütleks, mis vanusegrupile see sobiks, siis ma lugesin selle läbi.
Aga... andke andeks, aga kas tänapäeva 9-aastased käituvadki nii pubelt? Very Happy Mingi hull ' ma-ei-ole-täna-enam-sinu-sõber-sest-sa-oled-vastik' värk käis seal koguaeg. Very Happy Mingite mõttetute asjade pärast kakeldi, ja siis nuteti kodus, kui saadi aru, mis juhtus. Ja siis lepiti ära - ning järmisel päeval on jälle vihavaenlased.
Pluss veel see, et nime pärast arvasin ma alguses, et Maggis on meessoost. Very Happy Need rootsi nimed on nii naljakad. Very Happy
Oeh. Ja kirjastiil... kirjeldused suht puudusid, kõik oli igav, ühetooniline, ebahuvitav. Tõsiselt, kui ma poleks lubanud õpetajale, et ma selle läbi loen, oleks ma selle esmaspäeval kohe tagasi viinud, seda läbi lugemata.
Aaa, ainult Agust oli äge seal. Suutis oma kassi käpa lahasesse panna ja kõike... vahva tüüp. :)
Hinne: 4 . Tõsiselt igav ja lapsik oli. Very Happy
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime4/4/2009, 19:57

13. Christine Nöstlinger " Greteke Sackmeier".

Sisu: Greteke Sackmeier on neliteist aastat vana, meeter kuuskümmend pikk ja kaalub kuuskümmend neli kilo kakssada grammi. Kas ta on paks, seda on raske öelda, sest nagu palju muudki siin ilmas, on tüsedus üsna suhteline asi. Otsustav tähtsus n Gretekese sisutundel ja oma arust on Greteke kohutavalt masjas, justkui sumomaadleja. Teised Sackmeierid on veelgi paksemad, kuid sellegipoolest on nad ütlemata õnnelik perekond - igatahes oli see nõnda kuni mamma viimase klassikokkutulekuni. Ja sellest lugu õigupoolest peale hakkabki.
Arvamus: Ma lugesin selle läbi taas sellepärast, et arvutiõpetaja palus mul selle läbi lugeda, sest eesti keele õpetaja palus tal leida keegi, kes need kiiresti läbi lugeda. Aga pean möönma, et eelneva raamatuga võrreldes on see justkui taeva kingitus. Vähemalt polnud tegevustik nii lapsik, pigem oli see... naljakas. Very Happy
Eriti see koht - Florian ütles:" Nüüd oled sa minu tüdruk, mul on õigus sind alasti näha!"
Ma hakkasin bussis kõva häälega naerma selle koha peale. Very Happy Mingi tüübid alles sellel õhtul saavad aru, et meeldivad üksteisele, kuigi Florian on enne Gretekest norinud, ja siis mingi selline lause. Very Happy Ja seda nende kolmanda suudluse ajal ! xD
Oh neid tänapäeva noori küll... Very Happy Very Happy Very Happy
Ja pärast ütleb Florian veel, et Greteke kellegile koolis ei ütleks, et nad käivad. Very Happy Phh. Hale mees. Haaaaaale mees. Tõsiselt. Teha julgeb, tunnistada ei julge. Very Happy
Peale selliste imelike kohtade oli veel üks suuuur miinus - kirjastiil oli jälle selline natuke igavavõitu.
Hinne: 7
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime4/4/2009, 20:17

14. Renate Welsh " Rasked päevad".

Sisu: See raamat räägib Sarah'ist, kelle ema lamab juba kauem, kui nädala voodis, ta ei võta tütart õieti jutulegi. Majapidamine ja kõik jääb nüüd Sarah'i hooleks, sest Sarah'i isa elab perest lahus ja on parajasti komandeeringus ja vanaema, kes on muidu alati abiks on turismireisil Itaalias. Ema viiakse lõpuks haiglasse ja Sarah jääb üksi koju. Kaheteistkümne-aastasel tüdrukul kasvavad kõik need probleemid üle pea. Appi tuleb klassivend Moritz.
Arvamus: Tegelikult, kui aus olla, siis võtsin ma selle raamatu raamatukogust ainult sellepärast, et mul oli kohutavalt kiire bussile minekuga ja mul pärast muusikakooli veel natuke aega, mida ma linnas kuskil lugedes veeta võiksin, ja siis ma haarasin kiiruga selle raamatu, sest selle pealkiri on nii kohutavalt vasakule. Very Happy Bussis veel surime naerukrampidesse Tintsuga. Very Happy
Ei, aga muidu suhteliselt meeldis. Aga jälle - kirjutamisstiil oli nii kohutavalt IGAV. Vabandust, tõesti, Renate Welsh, aga see oli nii. Muidu lugu oli hea, Moritz oli armas, aga kõik oli nii segane, kui kirjeldusi ja seletusi oli nõnda vähe...
Aga just pealkirja pärast mulle see raamat meeldis. Very Happy Very Happy Very Happy
Hinne: 7
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime17/4/2009, 19:32

15. Cecily von Ziegesar " Klatšimoorid 6: Sinu valinud ma".

Sisu: Ikka veel need samad tegelased seiklevad seal kevadises New Yorgis, Blair paanitseb ja lollitab seal ja nii edasi ja nii edasi. Dan ja Vanessa kolivad kokku, Blair läheb Nate'i ja Serenaga tülli, sest nemad said Yale'i sisse, aga tema sai ainult ootenimekirja. Kadekops!
Serena käib ülikoole külastamas ja armub igas koolis eri poissi ja Jenny tahab supermodelliks saada ja... noh, igatahes kõiksugune segane trall käib seal ringi.
Arvamus: Meeldis, nagu alati. Just see segasus ja lollitamine. Naerda oli tore.
Hinne: 9
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime17/4/2009, 19:36

16. Cathy Cassidy " Ingveripräänik".

Sisu: Need ajad on möödas, kui Ginger oli eemaletõugatu. Kunagisel trullakal patsikestega lapsed on nüüd meigivahendid ja juuksesirgendaja ning ta pole kunagi tagasi vaadanud - kuni praeguseni. Ginger ja Shannon on parimad sõbrad, aga kui nad hakkavad sõbrustama üksiku Emilyga, muutub kõik. Isegi saksofoni mängiv viltkaabuga poiss ei saa sinna midagi parata - temagi on osa probleemist...
Kas Ginger ja Shannon kaugenevad teineteisest või suudavad nad jääda igaveseks parimateks sõpradeks?
Arvamus: Meeldis, ja kuidas veel! Sam oli niiiiiiiiiiiiiiii kuradi armas oma viltkaabu ja sinise limonaadiga. " Las ma testin su huultetööd.". Hah. Very Happy
Mõnus raamat oli, Shannon oli lollakas, Emily oli tore, tuletas mulle ennast meelde ( ainult selle vahega, et mina poleks küll end muutnud ) ja Gingeri hüüdnimed olid ägedad. Very Happy
Hea.
Hinne: 9,5
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime18/5/2009, 21:15

17. Erlend Loe " Naiiv. Super."

Sisu:
Minimalistlikult stiilses, leebelt vaimukas ja täpses keeles jõuavad selles raamatus meieni siirded elukaosest, kus kõike ühendav suur seos, mis annaks noorele elule tähenduse, kaduma on läinud.
Miks mul hea ei ole? - sellisele lihtsameelsele küsimusele peab raamatu peategelane, 25-aastane noormees, naiivne ja elutark ühteaegu, vastuse leidma. Raputades end lahti kõigest, millega ennast identfitseerida proovib ta end leida lihtsuse, tühjuse ja otsekohesuse kaudu.
Aeg - või õieti aja olematus -, pall, oma tüdruk, korrastavad nimekirjad, kopsimisalus ja reklaamsildid New Yorgi tänavatel on mõned ühtviisi tähtsad leiud selles absurdimaigulises, kuid tundelises (teksti)maailmas.
Arvamus: Mis ma ikka ütlen. Meeldis. Ja väga.
Ma tahan endale ka punast palli ja kopsimisalust.
Aga lepatriinudega väikevenna palli lõin ma puu otsa. Ja kopsimisalusest tekiks mul sõltuvus.
Kurb.
Ma loen ikka nii masendavalt vähe.
Õhh.
Hinne: 10
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime26/5/2009, 20:55

18. William Shakespeare " Hamlet".

Sisu: On mul üldse mõtet seda kirjutada?
Okei. Igatahes.
Hamlet on noor Taani prints, kes tahab oma onule, kes tema emaga abielus on, oma isa surma eest kätte maksta. Ta näeb oma isa vaimu ja siis mängib sestsaadik hullu.
Lõpus surevad kõik ära, ainult Horatio jääb elama.
Arvamus: No meeldis. Hamletil olid ägedad tekstid. Ja lõpp meeldis ka. Masendav, aga mõnus. Hurra!
Hinne: 9
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime26/5/2009, 21:02

19. Kerli Altmart " Makaagid ja majad".

Sisu: Olla või mitte olla? Loomulikult olla ja kindlasti olla oma kooli kõige popim bänd Monkey House. Populaarsuse ja meluga kaasnevad muidugi kuulsus, au ja tüdrukud, lisaks mõnus sõpruskond ja muusika...
Aga kui prožektorituled laval kustuvad, on seal viis tavalist kümnenda klassi poissi - Markus, Olari, Esso, Vladi ja Janek - oma igapäevaste murede ja rõõmudega koolis ja eraelus.
Arvamus: Enne arvasin, et super raamat. Jah, oligi. Väga toreda mulje jäi. Aga raamat, mis mul praegu pooleli on, jätab sellest raamatust koledalt tobeda ja... ma-ei-tea-isegi, mis mulje.
Kui mul poleks selline masendav tuju, siis kirjutaksin siia palju kiidusõnu ja ei tea mida veel. Sest see meeldis mulle väga. Lugesin seda mitu tundi järjest ja unustasin fakti, et mul on kõigis ainetes õppida. See tuli mulle meelde alles kell üheksa. Tjahm.
Hinne: 9+
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime27/5/2009, 20:22

20. Jan Guillou " Kurjus".

Sisu: Sisu on kurb. 14-aastane Erik saab igal pärastlõunal kodus isa käest peksa. Kas piitsa või millegi muuga. Keegi ei tee midagi. Koolis ta ka peksab kõiki, neil on mingi gäng-bäng seal. Lõpuks reedavad ta kängikaaslased ta ja ta visatakse koolist välja. Siis viiakse ta mujale kooli, kus on veel hullem. Aga ta hakkab vastu.
Teda pekstakse peaaegu surnuks, ta seotakse talvel kätest-jalgadest kinni ja visatakse keevat vett peale, pärast veel külma vett ja jäetakse ta sinna surema. Pärast kustutatakse ta rinna vastas sigarette jne.
Lõpus peksab ta oma isa läbi.
Arvamus: Ülim. Lihtsalt... super.
Lõppu armusin. See oli nii... mõnus. Rahulik. Kõik rahunes lõpuks maha.
Mõnus, mõnus, mõnus.
Muide, minu meelest on see raamat Twilightis ja... kõigest üle.
Hinne: Pole võimalik hinnet panna. Lihtsalt... kirjeldamatult hea. Lemmik. I love you
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime10/6/2009, 15:02

21. Meg Cabot " Printsessi päevikud: Pärast kaheksat"

Sisu: Mia on ikka veel printsess ja põhimure on selles raamatus siis see, et Michael leiutas robotkäe, mille prototüübi arendamiseks ja muuks peab ta Jaapanisse sõitma. Mia siis keerab kõik lõpus... ee... põrgusse ja suudleb Lilly eksi ja Lilly ei räägi temaga ja Michael ei räägi temaga ja raamat lõppeb masendavalt.
Arvamus: Masendav. Michael on endiselt superarmas. Mia on lollakas. Ma olen vist Michael'isse armunud.
Hinne: 5 - liiga masendav, aga Michael andis plusspunkte.
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime21/6/2009, 15:45

22. Meg Cabot " The Princess Diaries: To The Nines"

Sisu: Mia on ikka veel oma tüli pärast Michaeliga endast väljas ja peale selle arvavad kõik, et tema ja J.P käivad. Ning siis helistab Michael, kes ütleb, et tal on kahju, et nad seda telefoni teel peavad tegema, aga neil oleks parem praegu lihtsalt sõbrad olla ja nii edasi.
Mia langeb masendusse, tal diagnoositakse depressioon ja ta hakkab käima teraapias ja lõpuks hakkavad tema ja J.P käima või midagi.
Lilly ignoreerib Mia olemasolekut ning asutab ihatemiathermopolis.com.
Vot nii.
Arvamus: Igav. Igav. Igav. IGAAAAV! Miks? Sest polnud Michaelit. Very Happy Kõige huvitavamad kohad olidki need, kus Michael oli e-maili saatnud või midagi.
Noh, väga igav ei olnud, aga ilma Michaelita... polnud seda endist võlu.
Hinne: 6 ( No Michael included... Sad )
Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime11/7/2009, 17:55

23. J.K. Rowling " Harry Potter ja Fööniksi Ordu"

Sisu: Noh... ilmselt kõik juba teavad, aga ükskõik siis.
Harry läheb tagasi Sigatüükasse oma viiendal, TVT-aastal õppima. Aga enne seda ründavad teda Privet Drive'il kaks dementorit, kelle ta kenasti ära ajab oma hirvesokust patronusega ja siis ta vabastatakse kõigist süüdistustest, sest Dumby lihtsalt oskab loogiliselt mõelda.
Jaaaa... Sigatüükas hakkab tegutsema Umbridge, vastik mõrd, kes tuleks saata tegelikult... ma-ei-tea-kuhu. Harry peab taluma igasuguseid pominaid ja mõnitusi, keegi ei usu, et Voldy on tagasi ja noh... jahm.
Lõpuks satuvad Harry ja KA liikmed kuidagimoodi - testralitega lendasid - Võlukunstiministeeriumisse ja seal on Surmasööjad ja Harry lõhub ära ettekuulutuse ja siis tulevad Fööniksi Ordu liikmed ja... bla-bla-bla.
Lõpuks peab Dumby Voldyga kahevõitlust ja Dumby võidab ja Voldy kaob ja Voldy ei saagi ettekuulutust ja Harry saab teada kõik enda ja ettekuulutuse kohta.
Arvamus: Mu lemmikosa.
Umbridge oli vastikvastikvastik, aga ma armastasin seda kohta, kus Harry tahtis Dumbyle kallale minna lõpus. See oli nii... tundeline koht. Very Happy
Ta oleks võinud tõsiselt Dumbyle kallale minna. xD
Ah, noh, vahet pole.
( Muide, vahepeal olen ma ära lugenud terve portsu raamatuid, aga ma pole kunagi viitsinud neid üles märkida siia. xD )
Hinne: 10.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Springi võistlus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Springi võistlus.   Springi võistlus. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Springi võistlus.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Spring-
Hüppa: