MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Printsi võistlus 2009

Go down 
2 posters
Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime4/1/2009, 15:02

Siia hakkan ma lisama nimekirja sellest kahtlasest kirjandusest, mida ma aasta jooksul loen Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime4/1/2009, 15:10

1)

Pealkiri: Elusalt põletatud

Autor: Souad

Sisu: Souad on islamiriigis elav tüdruk, kes unistab abielust, kuid ei saa mehele minna, enne kui ta vanem õde seda teeb. Ta kohtub naabermajas elava noormehega, armub temasse ja jääb rasedaks. Kui mees ta hülgab, kirjutab ta ühtlasi alla tema surmaotsusele. Perekonna au päästmiseks süüdatakse Souad põlema, kuid ta jääb ellu, viiakse ©veitsi, kus ta saab ravi ning ehitab endale üles uue elu.

Minu arvamus: Masendav ja jõhker, raske oli uskuda, et see räägib päris elust. Hea, et ma Eestis elan :S Hea raamat tegelikult, sobib ka pensionäridele(mu vanaema luges seda väga õhinal :)

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime6/1/2009, 18:06

2)

Pealkiri: Cat's cradle

Autor: Kurt Vonnegut

Sisu: Felix Hoenikker, üks aatompommi loojatest, valmistab ice-nine'i, aine, mis muudab iga vedeliku jääks. Peale tema surma jagavad tema kolm last selle omavahel ära ning nende kaudu satub see nii kommunistide kui muidu mittetoredate ameeriklaste haardesse. Kõiki raamatus aset leidvaid sündmusi vaadeldakse läbi nimetu peategelase vaatenurga, kelle sooviks on Hoenikkerist raamat kirjutada. Nii jõuab ta lõpuks välja San Lorenzo saarele, kus talle ootamatult presidendikohta pakutakse. Samal saarel leiab aset ka esimene ice-nine'i katastroof, mille tõttu terve saar jäätub ning vaid vähesed ellu jäävad. Raamatu lõpus kohtub tegelane Bokononiga, saare pühamehega, kelle usku on peaaegu kogu saarerahvas, kes seda samas eitab...

Minu arvamus: Lihtsalt fantastiline. Vonneguti stiil on kordumatu ja see raamat meeldis mulle kohati rohkemgi, kui "T¹empionide eine".

Hinnang: 10/10.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime12/1/2009, 12:41

3)

Pealkiri: Romeo and Juliet

Autor: William Shakespeare

Sisu: Romeo, Montague'ide pärija, armub Julieti, Capuletide tütresse. Kuna kahe pere vahel on vihavaen, läheb neil mõlemal, süütutest kõrvalseisjatest rääkimata, lõpus päris halvasti...nii kui nii teate te kõik, kuidas see lõpeb Wink

Minu arvamus: See pole küll üks mu lemmikraamatutest, kuid hea sellegi poolest. Lugesin seda juba neljandat korda, kaks esimest korda sai eesti keeles loetud :)

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime17/1/2009, 20:15

4)

Pealkiri: Shopaholic abroad

Autor: Sophie Kinsella

Sisu: Becky Bloomwoodi elu läheb paremini kui varem: ta töötab Morning Coffee's ning üritab oma shoppamisvajadust kontrollida(mis aga eriti ei õnnestu). Ootamatult pakub Luke talle võimalust endaga koos New Yorki sõita ning seal teles tööle asuda. Kõik on väga kena ja armas, kuni uudis Becky hiiglaslikest võlgadest ning shoppamiskirest ajakirjandusse lekib ning kogu ilus mull lõhkeb. Becky kaotab töö ja tundub, et isegi Luke ei taha teda enam näha, kuid ta ei lase end murda, võtab ette tõsise elumuutuse ning lõpuks läheb kõik hästi :)

Minu arvamus: Veider, et ma lugesin seda osa peaaegu 2 aastat peale esimest. Päris mõnus ja kerge lugemine...aga AAH, ma oleksin pidanud selle asemel hoopis "Anna Kareninat" lugema Very Happy

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime20/1/2009, 15:26

5)

Pealkiri: Anna Karenina

Autor: Lev Tolstoi

Sisu: "Anna Karenina" on romaan, mis lahkab kõrgseltskonna suhteid ja armulugusid ning suurem osa tegelastest on ühel või teisel moel seotud. Peategelaseks on Anna Karenina, ametniku naine ja poja ema, kes armub Vronskisse, kellelt ootab abieluettepanekut Kitty ©t¹erbatskaja, kes omakorda lükkab tagasi Konstantin Levini ettepaneku. Annast ja Vronskist saavad armukesed ning kui Annast saab "langenud naine", jäävad seltskonna uksed tema ees suletuks. Teose lõpu poole muutub Anna üha paranoilisemaks ja kahtleb pidevalt Vronski armastuses, suutmata näha, et tegelikult on ta mehe jaoks kõik. Paar aastat peale romaani tegevuse algust sooritab ta enesetapu, viskudes sõitva rongi alla.

Minu arvamus: Liiga raske ja igavavõitu, ei tekitanud mingeid erilisi emotsioone. Anna oli peategelasena kuidagi pinnapealne ja Levini ning Aleksei Karenini peatükid olid ikka eriti igavad.

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime27/1/2009, 10:20

6)

Pealkiri: Mina olin siin

Autor: Sass Henno

Sisu: Ühelt poolt on see lugu noortest, kes elavad väljaspool kehtivaid seadusi, käibetõdesid ja moraalinorme. Teiselt poolt on see ühe poisi ülestunnistus sündmustest, mis on jäänud piisavalt kaugeks, et neid saaks valutult jutustada. Vaesusest, vägivallast ja esimesest kinnikukkumisest.
Mõned on pidanud seda rohkem musta raha teenimise õpikuks. Teised leiavad, et raamat on eelkõige huvitav lugemine emadele ja isadele, kel pole õrna aimugi, mis diile tegelikult rajooni garaa¾ide vahel tehakse.

Minu arvamus: Väga hea ning kerge lugemine. Ma lugesin selle läbi umbes kolme tunniga :)

Hinnang: 10/10. Stiil ja kõik oli lihtsalt super Very Happy


Viimati muutis seda Prince Kirameki (3/2/2009, 17:09). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime31/1/2009, 16:17

7)

Pealkiri: Kafka mererannas

Autor: Haruki Murakami

Sisu: 15-aastane Tamura Kafka põgeneb kodust, et pääseda kaugemale oma isa jubedast ettekuulutusest. Tema teekond viib teda väikesesse raamatukokku, ta kohtub mehega, kes ei olegi päris mees, oma oletatava ema ja õega ning käib läbi koguni teisest maailmast, enne kui ta lõpuks tavalisse ellu tagasi suudab pöörduda.

Minu arvamus: Ülelugemine aitab alati, ja seekord sain ma juba kõigest paremini aru.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime31/1/2009, 16:23

8 )

Pealkiri: Remember me?

Autor: Sophie Kinsella

Sisu: Lexi ärkab haiglas, arvates, et ta on viltuste hammastega mitte just eriti atraktiivne naine, kes isegi töö juures preemiat ei saa. Selgub aga hoopis, et vahepeal on möödunud kolm aastat, ta näeb superilus välja ja on abielus kobeda miljonäriga. Tundub, et autoõnnetusest tingitud amneesia on toonud talle unelmate elu. Peagi selgub aga, et kõik polegi nii, nagu paistav: ta õest on saanud mässaja, ta vanad kolleegid vihkavad teda ning ta on kõikide jaoks bitch-boss-from-hell, üks tüüp ihkab ta uut ja paremat töökohta endale ning ilmub välja mees, kes väidab, et on tema armuke. Ajapikku hakkab Lexi aru saama, mis teda sellise eluni viis, ning leiab viisi, kuidas kõik veel kunagi korda saab.

Minu arvamus: Kaif.

Hinnang: 9/10.


Viimati muutis seda Prince Kirameki (3/2/2009, 17:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime3/2/2009, 17:14

9)

Pealkiri: Tapamaja, korpus viis ehk Laste ristisõda

Autor: Kurt Vonnegut

Sisu: Billy Pilgrimit on tabanud ajataju kaotus. Teise maailmasõja sündmuste ja Dresdeni pommitamise taustal rändab ta ajas oma minevikku, olevikku ja tulevikku(ehk siis, ta on arvatavasti kõvasti peast segi) ning külastab koguni trafamaldoorlaste, mingite veidrate ufode planeeti, kus ta koos maalaste naisstaariga kõigile loomaaeda vaatamiseks välja pannakse. Teda ümbritseb igast küljest surm, kuid ta jääb alati ellu, mis siis, et ta tegelikult eriti elada ei tahagi.

Minu arvamus: Vonneguti absurdikad on lihtsalt fantastilised.


Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime8/2/2009, 19:03

10)

Pealkiri: Mida Piibel meile tegelikult õpetab?

Autor: Jehoova tunnistajad

Sisu: Maailma valitseja pole mitte Jumal, vaid hoopiski Saatan, aastal 1914 loodi Jumala Kuningriik, Jeesus ei surnud ristil, vaid hoopiski tavalisel piinapostil, jõulud ja lihavõtted ei ole kristlikud pühad...jnejnejne.

Minu arvamus: Tavaliselt ma selliseid asju ei loe, aga vahelduseks oli isegi natuke huvitav Wink


Hinnang: Ma ei tea, kuidas ma seda hindama peaksin, aga...8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime9/2/2009, 14:32

11)

Pealkiri: Aarete saar

Autor: Robert Louis Stevenson

Sisu: Jim Hawkinsi vanemate võõrastemajja asub elama mingi salapärane kapten, kellel on kannul kamp kõrilõikajatest piraate. Kui tema vanad kambajõmmid talle musta märgi toimetavad, sureb ta südamerabandusse ning Jim saab enda valdusesse aardekaardi. Koos oma tuttavate skvaieri ja arstiga kogub ta kokku laevameeskonna, et Hispaniolaga aarete saarele sõita. Enamus laeva meeskonnast koosneb aga kapten Flinti, varanduse tegeliku omaniku, piraatidest ning John Silver, kõige salakavalam nende seast, kavandab laeval mässu, mis tulemata ei jää. Ainult tänu Jimile pääsevad tema sõbrad lõpuks eluga ning saavad endale ka peidetud aarde.

Minu arvamus: Mõne koha peal natuke veniv, muidu väga hea. Ja no Jim oli oma vanuse kohta küll veidralt osav xD


Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime16/2/2009, 14:21

12)

Pealkiri: Rehepapp

Autor: Andrus Kivirähk

Sisu: "Rehepapp" jälgib ühe küla elanike elu ühe novembrikuu jooksul. Kratid käivad mõisa aidas vargil, metsas luuravad kollid ja muidu peletised, katk hiilib ringi valge sea kujul, Vanapaganaga tehakse kaupa ning petetakse teda, kuidas saab...eestlased ei ole selles teoses sugugi rumalad. Nad on sakslastest kordi nutikamad ning teevad viimased nii paljaks, kui veel annab.

Minu arvamus: Kivirähk on Eesti parim kirjanik ning "Rehepapp" on tema parim teos. Ükskõik mitu korda seda lugeda, üle ei viska.


Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime18/2/2009, 15:10

13)

Pealkiri: Kuidas poissi suudelda

Autor: Elizabeth Bernard

Sisu: Naomi Peters soovib muuta oma üksluist elu. Otsusekindlana üritab ta endalt maha raputada tõsise ja ara tüdruku reputatsiooni ning kandideerib keskkoolinäidendis "Kaunitar ja koletis" peaosatäitja kohale ning saabki näidendis rolli!
Näitlemine toob Naomis välja iseloomujooned, mille olemasolust polnud tüdrukul aimugi, niisamuti on üllatunud Dylan Russo, kogu ettevõtmise eestvedaja. Tumedapäine ja keevavereline Dylan erineb Naomi meelest kõikidest teistest poistest. Tunded nende kahe vahel tekivad otsekohe ja need on tugevad. Kas nende kiindumus on vaid üks osa lavategevusest või jääb see püsima ka pärast esietendust?

Minu arvamus: Võrreldes nende väheste laavstooridega, mida ma sellest sarjast lugenud olen, oli see raamat isegi...normaalne. Täitsa uskumatu kohe.


Hinnang: 7/10. Vigu oli tekstis kole palju.
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime18/2/2009, 15:42

14)

Pealkiri: Intervjuu vampiiriga

Autor: Anne Rice

Sisu: Oma venna surmast masendatud Louis, istanduse omanik New Orleans'is, kohtab pahelist Lestat'i, kes temast vampiiri teeb, ning tema ees avaneb uus maailm. Kuid Louis ei muutu selliseks vampiiriks, nagu temalt oodatakse. Tema inimlikkus jääb alles ning paneb teda pidevalt oma elu üle järele mõtlema, muutumata sealjuures külmavereliseks tapjaks. Ajapikku hakkab ta siiski Lestat'i vihkama ning koos Claudiaga, väikese vampiiritüdrukuga põgenevad nad viimaks Lestat'i haardest ning suunduvad otsima Vana Maailma vampiire, jõudes oma otsingutega lõpuks välja Pariisi. Seal kohtab Louis Armandi, keda paelub just Louisi inimlikkus, mis aga ei jää igaveseks kestma. Teose lõpus, Claudia surma järel, kaotab Louis viimaks oma inimlikkuse ja saab täielikult ühte oma vampiiriolemusega.

Minu arvamus: "Videvikku" ei saa selle raamatuga isegi võrrelda. Selles raamatus on nii palju tundeid ja mitte ükski neist ei mõju võltsilt ega kunstlikult...selle raamatu sisu on väga mõjuv.


Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime21/2/2009, 18:57

15)

Pealkiri: Playing Away

Autor: Adele Parks

Sisu: Connie on oma mehega juba aasta õnnelikult abielus olnud ning tundub, et tal on olemas kõik, mida ta iial soovida võib. Kena ja armastav abikaasa, sõbrannad on ta peale kadedad, jne, jne. Siis aga kohtab ta ühel konverentsil naistemeest Johni, kes on lihtsalt nii ebaseaduslikult seksikas, et Connie ei suuda talle kuidagi vastu panna. Ta sukeldub pea ees afääri, mis ähvardab ta abielu lõhkuda ja lõpuks seda peaaegu teebki.

Minu arvamus: Peaaegu täiesti mõttetu raamat, sisu on täielik kli¹ee. Teist korda ei loeks.

Hinnang: 6/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime1/3/2009, 11:34

16)

Pealkiri: Liiseli võti

Autor: Ketlin Priilinn

Sisu: Liisel põgeneb kahe väikese lapse ja koeraga oma vägivaldse mehe eest ning suundub paremat elu otsima. Paraku ei lähe uus algus sugugi libedalt: ta ema rõhutab talle pidevalt, et ta on ees, töö -ja korteriotsingud ei suju ning kui ta töö leiabki, ta vallandatakse. Viimaks otsustab ta õe õhutusel lapsehoidjaks hakata. See plaan viib ta kokku mitme uue inimesega ning ta leiab lõpuks ka uue armastuse...niivõrd-kuivõrd.

Minu arvamus: Midagi jäi nagu puudu. Sisu oli kurb, kuid mõned tegelased liiga pinnapealsed. Lahtisi otsi jäi samuti. Ma küll ei usu, et üks mees nii lihtsalt naise rahule jätab, kui ta koos nende ühiste lastega jalga laseb.

Hinnang: 8/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime7/3/2009, 15:24

17)

Pealkiri: Kuidas saada rikkaks

Autor: Donald J. Trump

Sisu: Käesolevas raamatus paljastab Donald Trump esmakordselt ja avameelselt oma edu ja äri saladused(aga ei räägi kuigi palju sellest, mida teha, kui sul veel äri EI OLE) ning annab nõu, milliste nippide abiga edukust ning rikkust saavutada(kui sa juba ärimaailmas tegutsed). Samuti kirjeldab ta oma tähtsamat rolli – isana, kes on edukalt teadvustanud oma lastele raha väärtust ja raske töö vajalikkust.

Minu arvamus: Täiesti arvestatav, kuid sellest, kuidas rikkaks saada, ma lõpuks aru ei saanudki ning Trumpi nädalakirjeldus oleks võinud minu poolest vabalt olemata olla. Milleks venitada?

Hinnang: 6/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime9/3/2009, 16:24

18 )

Pealkiri: Inimkond Jumala otsinguil

Autor: Jehoova tunnistajad

Sisu: Taaskord üks kristlikus võtmes raamat, mis annab ülevaate maailma suurimatest ning seda kõige enam mõjutanud usunditest, nende algupärast ja rituaalidest, kõrvutades neid nii sarnasuse kui ka erinevuse alusel ning väidab, et enamus neist pärineb ühest allikast.

Minu arvamus: Kui tolerantsuse puudumine teiste usundite suhtes välja arvata, on seda kerge lugeda ning enamuse uskude lugu jääb hästi meelde.

Hinnang: 9/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime9/3/2009, 16:29

19)

Pealkiri: Tõelisust peegeldavad silmad

Autor: Allan Agrov

Sisu: Kian(mitte Kyon, nagu ma suurema osa ajast lugesin)on üks kummaline noormees. Tööl ei tundu ta käivat, kuid tal on uhke sportauto ja koguni teenija. Lisaks kõigele sellele on ta ka kummaliselt ilus, eriti tema silmad. Neis silmades on aga midagi seletamatut ja nii jubedat, et Kian, sarnaselt paljudele teistele, ka ise neid kardab. Tema silmadel on eriline mõju kaunistele, kuid pealiskaudsetele tütarlastele, kellest igaüks pärast temaga kohtumist(ja tema silmadesse uppumist vms)vabatahtlikult oma elu lõpetab...

Minu arvamus: Seda, kes Kian lõppude lõpuks oli, ei saanudki ma teada, samuti ei tule kuskilt välja tema silmade saladus. Ja kas Kian siis suri lõpus ära või ei? Idee on kohati üsna originaalne, kuid kirjutamisstiil jätab palju soovida. Ma ei teagi, kuidas ma end sellest läbi suutsin närida.

Hinnang: 5/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime9/3/2009, 18:44

20)

Pealkiri: The Dunwich Horror

Autor: H.P. Lovecraft

Sisu: Väikeses Dunwichi kolkas sünnib Wilbur Whately, väga ebatavaline laps. Ta kasvab haiglaselt kiiresti, kasvatab juba kümneaastaselt habet ning peagi ilmnevad tema juures omadused, mis vihjavad sellele, et ta on kõike muud kui tavaline inimene. Dunwichis hakkavad juhtuma kummalised sündmused, Wilburi ema kaob ja teda ei leita enam kunagi. Ümbruskonna talunike kari kannatab kohutavaid kahjusid, keegi imeb nende verd, Whatelyde majas toimuvad kahtlustäratavad ümberehitused ning ringi luusib Wilburi kaksikvend, jube koletis, kes pärineb otse Yog-Sothothi sügavikest...
Lisaks "The Dunwich Horrorile" on raamatus veel 5 lühikest õudusjuttu, millest minu isiklik lemmik on "The Thing on the Doorstep".

Minu arvamus: Lovecrafti loomingut pole võimalik kellegi teise omaga võrrelda. Maailm, mida ta kirjeldab, on täis varjatud üleloomulikkust ning ühegi jutu lõpplahendust pole võimalik ära arvata ka parima tahtmise korral. Fantastiline.

Hinnang: 10/10

Lovecrafti loomingut saab lugeda ka internetis: http://www.dagonbytes.com/thelibrary/lovecraft/ Wink
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime10/3/2009, 16:40

21)

Pealkiri: Viis inimest, keda kohtad taevas

Autor: Mitch Albom

Sisu: Vana lõbustuspargi mehaanik Eddie sureb lõbustuspargis traagilises õnnetuses ning satub taevasse. Seal ootavad teda ees viis inimest, kes on kas otseselt või kaudselt tema elu mõjutanud - Sinine Mees, kapten tema sõjapäevilt, Ruby Pieri lõbustuspargile nime andnud naine, Eddie abikaasa ning viimaks väike aasia tüdruk Tala - ning kelle elu tema mõjutanud on. Läbi kohtumise nende viie inimesega mõistab Eddie lõpuks, mis oli tema elu eesmärk ning ta leiab rahu.

Minu arvamus: Hea raamat, kuid mitte kuigi meeldejääv ja ununeb arvatavasti üsna kergesti.

Hinnang: 7/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Espada
Maailmapäästja
Espada


Female Postituste arv : 777
Age : 30
Asukoht : Viljandi

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime10/3/2009, 19:39

Huvitavad raamatud, lihtsalt pean mainima, et siit peaksin isegi mõnd lugema. Very Happy

Ma olen "Viis inimest, keda kohtad taevas" nii palju vaadanud raamatukogus, aga kunagi pole võtnud. Peaks vist. Very Happy (Aww, sellega meenub, et "14 sai no haha"-s luges Miura seda raamatut...)
Tagasi üles Go down
http://signkolm.blogspot.com
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime15/3/2009, 12:47

Tore, kui sa arvad, et need huvitavad on Very Happy Kõige rohkem soovitaksin ma lugeda just Lovecrafti ja Vonneguti, need on üle prahi autorid Wink
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime15/3/2009, 12:54

22)

Pealkiri: Mida Jumal tahab

Autor: Neale Donald Walsch

Sisu: Tõenäoliselt on see raamat mitte ainult üks uskumatumatest, vaid ka ohtlikematest raamatutest. Sajandeid – isegi terve aastatuhande – on inimene üritanud mõista, mis on see, mis aitab surelikul pääseda Jumala riiki ja võimaldab head äraelamist Maa peal. Kas selleks on kuulekas käskudele allumine või hoopis jumalakartlikkus? Kas jumalakartlikkus võrdub alati Jumala armastamisega? Mida Jumal meilt tegelikult ootab, oma vaba tahte kasutamist või hoopis selle alla surumist? Kuigi tundub, et teoloogia on need küsimused ammu lahendanud, on maailm endiselt suures hädas.

"Mul on teile rõõmusõnum. Inimkond ei saa aru, Mida Jumal Tahab!"

Minu arvamus: See raamat käsitleb religiooni hoopis teisest vaatevinklist ning rõhutab, et selle asemel, et olla religiooni orjad, võime me olla sellega üks, sest ka Jumal on kõigega üks. Teatud mõttes on igaüks meist Jumal. Stiililt meenutas alguses mingit eneseabiraamatut, kuid kokkuvõttes oli seda väga huvitav lugeda.

Hinnang: 10/10
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Sponsored content





Printsi võistlus 2009 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Printsi võistlus 2009   Printsi võistlus 2009 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Printsi võistlus 2009
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4Mine lehele : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Prince Kirameki-
Hüppa: