MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2014

Go down 
2 posters
AutorTeade
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2014  Empty
PostitaminePealkiri: 2014    2014  Icon_minitime10/5/2014, 18:10

Punktitabel:

10 punkti- See raamat jääb mulle kindlasti kauaks ajaks meelde.
9 punkti- Väga mõnusalt kirjutatud, aeg lausa lendas.
8 punkti- Kindlasti loen tulevikus veel sama raamatut või kasvõi lehitsen.
7 punkti- Viimane piir, et vabatahtlikult minu raamaturiiulisse mahtuda.
6 punkti- Ajaviiteks sobiks küll.
5 punkti- Etteaimatav, vahepeal natuke igav või üksikute põnevate sündmustega, või siis lihtsalt ei saanud aru. Teist korda enam ei loeks.
4 punkti- Keskmine, vahepealne
3 punkti- Lugesin läbi, sest polnud mitte midagi muud targemat teha.
2 punkti- Suurem osa lugemise ajast igavlesin või olin ärritunud, kuid püüdsin lõpuni pingutada.
1 punkt- Jätsin raamatu pooleli, sest ei suutnud end nii palju piinata.

Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2014  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014    2014  Icon_minitime15/5/2014, 17:55

Üks

Autor - Ketlin Priilinn
Pealkiri - Igavesti Sõbrad
Leheküljed - 182

2014  Igavesti-s%C3%B5brad

Sisu - Noorsooromaani peategelane on 12-aastase Stella, kelle ema on pärast rasket autoõnnetust sügavas depressioonis – ta ei suuda leppida oma invaliidsusega ega oska eluga edasi minna. Stellal tuleb üksinda hakkama saada nii masenduses ema kui ka segaduses kasuisaga. Kogu kodune majapidamine ja ka väikese õe kantseldamine on järsku üksnes tema kaelas. Kõige hullem on aga see, et Stellal pole ainsatki sõpra, kellega oma muresid jagada. Siis aga tutvub ta internetifoorumis Saaraga, omavanuse särtsaka tüdrukuga, kelle hädad on samuti tingitud emast. Kuid need hädad on sootuks teist laadi ja Stellal pole neid sugugi kerge mõista.

Arvamus - Ma tundsin Stellale sügavalt kaasa, kuigi raamat lõppes väga hästi. Stella emale tuli eluisu tagasi ja mulle isegi tundus, et Karl-Anders on Stellast väga palju sisse võetud. Stella hakkas paremini saama oma kasuisa emaga, keda ta enne põlgas. Saara, Stella parim sõbranna, hakkas emaga paremini läbi saama. Viimastel lehekülgedel läksid isegi silmad niiskeks.
Muidu raamat oli hea, kuid mõnes kohas jäi nagu igavaks.

Hinne 8/10

_______________________________

Loetud lehekülgi siiani - 182


Viimati muutis seda Nutella (2/6/2014, 21:54). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2014  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014    2014  Icon_minitime2/6/2014, 18:32

Kaks

Autor - Ene Sepp
Pealkiri - Medaljon
Leheküljed - 197

2014  Medaljon

Sisu - 15-aastane Heidi elab igati hästi toimivas maailmas, kuni saab saatusliku sõnumi... Järgmisel hetkel avastab seni nii korralik ja sõnakuulelik tüdruk ennast purjuspäi peaaegu jõkke kukkumas. Ootamatu võõras muudab tema käekäiku veel rohkem ja enne, kui tüdruk arugi saab, on tal uued sõbrad, probleemid koolis, tülid emaga. Lõputud peod ja üha uued mured keeravad Heidi senise elu pea peale. Kas tal on lootust see jälle rööbastele sättida või saab temast vaid osa allakäinute statistikast?

Arvamus - Raamat oli iseenesest väga hea, kuid kahjuks mul olid vahepeal tasemetööd ja igasugused kontrolltööd ning mul jäi pooleteist nädalane paus sisse. Eile lugesin selle täiesti läbi. Magama läksin nuttes, sest sealt raamatust mu lemmiktegelane oligi Tanel, kes minu kujutluses oli ka väga armas, ja siis ma olin nagu: "Kas ta pidi surema või?" Aga noh, ma elangi raamatutesse väga sisse.

Hinne - 10/10

_________________________________

Loetud lehekülgi siiani - 182 + 197 = 379
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2014  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014    2014  Icon_minitime17/9/2014, 16:12

Kolm

Autor - Mika Keränen
Pealkiri - Salapärane lillenäppaja
Leheküljed - 144

2014  Salap%C3%A4rane-lillen%C3%A4ppaja

Sisu Seekord peavad lapsed selgitama välja, kes varastab Suplinnas lilli just siis, kui linna oodatakse külla Soome presidenti. Nutikad lapsed seavad vargale lõksu, mille ta neelab koos konksuga. Aga see on alles salaseltsi suurima seikluse algus, sest mitte keegi ei saa aru, miks Soome presidendi tütar näib seotud vargustega.

Arvamus Ei meeldinud eriti. Või nohh.. vahepeal oli täitsa normaalne ja huvitav, kuid teist korda enam lugeda ei tahaks. Ei teagi miks.. Tegelikult mulle pole kunagi eriti detektiivi raamatud (jms) meeldinud.

Hinne 5/10

_________________________________

Loetud lehekülgi siiani - 379 + 144 = 523
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2014  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014    2014  Icon_minitime11/10/2014, 10:47

Neli

Autor - Joanne Kathleen Rownling
Pealkiri - Harry Potter ja tarkade kivi
Leheküljed - 264

2014  Harry

Sisu - Esimeses raamatus «Harry Potter ja tarkade kivi» ei tea Harry veel, et ta on võlur ning et võlurid olid ka tema surnud ema ja isa. Ta ei oska loitse, pole kunagi olnud lohe munast koorumise juures ega kandnud nähtamatuks tegevat mantlit. Ta on kogenud üksnes õnnetut elu koos oma hirmsa tädi, onu ja nende jõhkardist poja Dudleyga, kes ei taha võlukunstist midagi teada. Harry elab tillukeses panipaigas trepi all ning üheteistkümne aasta jooksul pole kordagi tähistatud tema sünnipäeva.
See kõik aga muutub, kui öökull toob talle mõistatusliku kirja, milles Harryt kutsutakse imelisse paika, Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli, kus Harry leiab endale sõbrad, õpib võlukunsti kõigis selle ilmingutes, kuid peab ka astuma vastu oma kõige hirmsamale vaenlasele. Sellest kohtumisest sõltub rohkem kui Harry enda saatus...

Arvamus - Ma olen koguaeg arvanud, et mulle ei meeldi niisugused ulme raamatud. Veel vähem raamatud, kus palju võlukunstist juttu... Aga ma eksisin. Ma laenutasin raamatukogust selle raamatu sellepärast, et 1. veerandi lõpul kirjanduse õpetajale midagi vastata. Samas olin plaaninud ka juba varem, et pean midagi Harry Potterilt lugema. Ja ma olen väga õnnelik, et ma selle lõpuks läbi lugesin. Ma isegi nutsin, kui tänu Harryle ja ta sõpradele Gryffindor maja karika võitis. Kindlasti võtan varsti käsile raamatu "Harry Potter ja saladuste kamber". :)

Hinne - 10/10

_________________________________

Loetud lehekülgi siiani - 523 + 264 = 787
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2014  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014    2014  Icon_minitime16/10/2014, 17:03

Viis

Autor - Simon Holt
Pealkiri - Neelatud
Leheküljed - 208

2014  1_1_4436337

Sisu - Kui Reggie loeb salapärasest vanast päevikust neeljate kohta, peab ta neid vaid anonüümse nõdrameelse vaimusünnitiseks. Kuid kui ta väikevend Henry hakkab veidralt käituma, on selge, et need olendid eksisteerivad ka väljaspool hullumeelse naise kujutlusvõimet, ning Reggie saab teada, mis juhtub siis, kui hirmudest saab tõelisus.
Oma lähedaste päästmiseks peab Reggie õppima, kuidas luupainajate maailmas ellu jääda. Suudab ta alla neelata oma hirmud, enne kui need neelavad tema?

Arvamus - Sõnatu.. Väga hea raamat. :)

Hinne 10/10

_______________________________

Loetud lehekülgi siiani - 787 + 208 = 995
Tagasi üles Go down
kiku979
Juubilar
kiku979


Female Postituste arv : 168
Age : 24
Asukoht : in Paradise called Fid¾i

2014  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014    2014  Icon_minitime16/10/2014, 18:01

ülejäänud kaks raamatut on ka väga head sellest trioloogiast :)
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2014  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014    2014  Icon_minitime18/10/2014, 16:16

kiku979 Loengi juba selle jätku, "Pööripäeva" :)
Tagasi üles Go down
Nutella
Võlur
Nutella


Female Postituste arv : 57

2014  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014    2014  Icon_minitime13/12/2014, 12:35

Appiii, viimane postitus oli oktoobris ja juba on detsember. Ma vahepeal kohe üldse ei viitsinud lugeda ._.  "Pööripäeva" algust lugesin ka kaks korda. :'D Aga jahh..

Kuus

Autor - Simon Holt
Pealkiri - Pööripäev
Leheküljed - 236

2014  P%C3%B6%C3%B6rip%C3%A4ev-neeljate-2-raamat

Sisu - Kuus kuud on möödas ajast, kui Reggie ühe räbaldunud päeviku lehekülgedelt neeljate olemasolust teada saab. Ajast, kui ta väikevend Henry hakkab loomi piinama ja pöördub tema vastu. Ajast, kui ta õpib oma hirme võitma ja hävitab neelja, et päästa Henry.
Nüüd, kui lähenemas on suvine pööripäev, jahivad neeljad teda ikka veel, aga vaid unedes – kuni ühel ööl muudab ootamatu külaline tüdruku luupainajad reaalsuseks.
Jubedust tekitav, ennastunustavalt põnev ja õõvastavalt kaasahaarav „Pööripäev“, „Neeljate“ sarja teine raamat, ei lase sind enda haardest enne, kui lõpp on käes.

Arvamus - Algus oli veidi igava võitu. Võibolla sellepärast jäi sinna ka suur paus vahele. Aga lõpuks ma võtsin selle raamatu uuesti kätte ja lõpp oli super.. jälle. Very Happy

Hinne 9/10

_______________________________

Loetud lehekülgi siiani - 995 + 236 = 1231
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2014  Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2014    2014  Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2014
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» 2014
» 2014
» 2014
» 2014

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Nutella-
Hüppa: