MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 • 2014 •

Go down 
AutorTeade
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime1/1/2014, 13:17

Ankeet (mulle):



• 2014 • 2k340h

Pealkiri:  Vampiiride akadeemia: Varju suudlus
Lehekülgede arv: 397
Autor: Richelle Mead
Sisu: Püha Vladimiri akadeemias on kevad ja Rose Hathawayl kooli lõpetamiseni väga vähe aega jäänud. Pärast esimeste strigoide tapmist pole Rose ennast eriti hästi tundnud. Tal on tekkinud sünged mõtted, ta käitub ettearvamatult ning mis kõige hullem... ta on vist hakanud vaime nägema. Samal ajal, kui Rose kahtleb oma terves mõistuses, tekivad uued komplikatsioonid. Lissa hakkab jälle katsetama võlukunsti, nende vaenlane Viktor Daškov võib vabadusse pääseda ning Rose’i keelatud suhe Dimitriga soojeneb taas. Ent kui surmaoht, mida keegi tulemas ei näinud, muudab kogu nende maailma, peab Rose ka oma elu mängu panema – ja valima kahe inimese vahel, keda ta kõige rohkem armastab.
Arvamus: No ma hakkasin seda lugema tegelikult vana-aasta õhtul, aga lõpetasin ikkagi täna, seega see peaks ju ikkagi 2014 aasta alla minema. Ma armastan seda raamatut, nii nii hea sari... Aga lõpp mulle ei meeldinud. Miks Dimitri? Miks just tema? Ma tean küll, et sarja lõpus läheb jälle kõik hästi, aga ikkagi. Muidu sündmustik ja kõik mulle väga väga meeldis. Adrian on hakkanud mulle ka rohkem meeldima, isegi palju rohkem.
Lemmikud tegelased: Dimitri, Rose, Adrian
Lahedad kohad/katkendid:
•••
"Saame koos palju nalja, Rose. Hakkame kummituslugusid rääkima, kardinaid valima, teineteisele soenguid tegema..."
Vihje "kummituslugude" tabas mind natuke valusamalt, kui olin oodanud. Mitte et kardinate valimine või Christiani juuste harjamine oleks mulle rohkem meeldinud.
•••
"On sul kleit kaasas?"
"Keegi ei ole öelnud mulle, et peaks olema."
"Et siis... tähendab ei."
"Jah."
"Jah? Ma arvasin, et sa ütlesid ei."
Jõllitasin teda. "Ma ütlesin ei - ja sa said aru küll. Ei, mul ei ole kleiti kaasas." —
"Me ei jää ju nii kauaks. Kas mul tõesti läheb kleiti vaja selleks, mis me seal teeme?"
"Ei, mulle lihtsalt meeldiks sind kleidis näha.  

Hinne: 10/10


Viimati muutis seda Milky Orange ^^ (25/6/2014, 11:33). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime2/1/2014, 12:18

• 2014 • 2hi0c3b
Pealkiri: Vampiiride akadeemia: Verevanne. 1 osa.
Lehekülgede arv: 248
Autor: Richelle Mead
Sisu: Hiljutine strigoide rünnak Püha Vladimiri Akadeemiale oli kooli ajaloos hukutavaim, selles said surma nii moroidest õpilased, õpetajad kui ka kaitsjad.
Hullem veel – strigoid võtsid endaga kaasa mõned ohvrid – nende seas ka Dimitri. Noormees pigem sureks, kui muutuks strigoiks, ja nüüd peab Rose hülgama oma parima sõbra, Lissa, keda ta on vandunud iga hinna eest kaitsta, et täide saata see, mida Dimitri oli tal kaua aega tagasi palunud teha.Ent kui kaalul on rohkem kui elu, kuidas ta suudab hävitada inimese, keda armastab üle kõige siin ilmas?
Arvamus: Nojah, nagu juba eelmiste raamatutega öeldud - ma armastan seda sarja. Aga siiski vihkan ma hetkel seda, mis Dimitriga toimub. See meeldis mulle veidike vähem kui eelmised raamatud. Arvatavasti oli üks põhjus Dimitri ja teine see, et ta läks Venemaale, jättes Lissa ja Adriani akadeemiasse. Igatahes nüüd lähen kohekohe uuesti raamatukokku ja võtan selle teise osa. Ma ei saa aru, miks nad selle raamatu kahte osasse jagasid.  Rolling Eyes 
Lemmikud tegelased: Rose, Deniss
Lahedad kohad/katkendid:
Panin käed rinnal risti. "Ilmselgelt olen ikka veel elus. Nii et sa võid mul magada lasta."
"Kui palju kordi ma olen sulle seda öelnud? Sa magadki."
---
Jeva pomises midagi vene keeles ja Pavel piilus tõlkides tema tagant. "Ta ütleb, et sa ei ole enne ärkvel, kui oled voodist väljas ja seisad püsti."
Pikema jututa jätkas see sadistlik vanamutt voodi tagumist. Kargasin istuli ja maailm mu ümber hakkas keerlema.

Hinne: 9/10 (üks punkt läheb selle eest, mis toimub Dimkaga ja et Rose Lissa ja Andriani maha jättis
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime5/1/2014, 15:50

• 2014 • Ogb8r8

Pealkiri: Vampiiride akadeemia: Verevanne. 2. osa
Lehekülgede arv: 208
Autor: Richelle Mead
Sisu: Kui kaugele kavatseb Rose minna, et oma lubadust täita?
Hiljutine strigoide rünnak Püha Vladimiri Akadeemiale oli kooli ajaloos hukutavaim, selles said surma nii moroidest õpilased, õpetajad kui ka kaitsjad.
Hullem veel – strigoid võtsid endaga kaasa mõned ohvrid – nende seas ka Dimitri. Noormees pigem sureks, kui muutuks strigoiks, ja nüüd peab Rose hülgama oma parima sõbra Lissa, keda ta on vandunud iga hinna eest kaitsta, et täide saata see, mida Dimitri oli tal kaua aega tagasi palunud teha.
Ent kui kaalul on rohkem kui elu, kuidas ta suudab hävitada inimese, keda armastab üle kõige siin ilmas?
Arvamus:Isegi strigoina ma jumaldan Dimitrit, kuigi noh jah, nii palju ta mulle enam ei meeldi. Adrian hakkas see-eest mulle juba rohkem meeldima. Muidu raamat ise oli väga lahe, parem kui selle esimene osa. Ja mulle tegelikult meeldis ka Abe. Ja kui pärast teada sai, et see on Rose'i pärisisa.. Vaat see oli lahe.
Lemmikud tegelased:Dimitri, Adrian, Rose
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime5/1/2014, 15:59

• 2014 • 30wnt74

Pealkiri:[b/] Salajane
[b]Lehekülgede arv:
342
Autor: Becca Fitzpatrick
Sisu Ükski koolivend polnud kunagi suutnud Norat võluda, ükskõik kui palju tema sõbranna Vee selle nimel ka pingutas. Seda hetkeni, kui saabus Patch. Patchi naeratus ja pilk, mis Norast justkui läbi vaatas, tõmbas teda kõigest hoolimata poisi poole.
Kuid pärast mitut hirmuäratavat vahejuhtumit pole Nora enam kindel, keda usaldada. Tundub, nagu oleks Patch alati seal, kus Noragi, ning teaks temast rohkem kui keegi teine. Nora ei suuda otsustada, kas langeda Patchi käte vahele või põgeneda.
Ja kui tüdruk püüab hingepõletavatele küsimustele vastuseid leida, selgub iga sammuga, mis tõele lähemale viib, et see tekitab temas veel suuremat rahutust. Nora leiab end keset iidset lahinguvälja surematute ja langenute vahel...
Arvamus: Iga kord, kuid ma seda loen, armun sellesse raamatuse ikka uuestija uuesti. Olen kindel, et see kuulub mu lemmikraamatute alla. Mulle jubedalt meeldib Patchi tegelaskuju, samuti ka Vee oma. Ning see teema.. Inglid. See meeldib mulle ka. Vee koha pealt tahan lisada veel seda, et ma armastan tema enesekindlust ja nad sobivad Noraga väga hästi parimateks sõbrannadeks, sest Nora on pigem selline kahtlev. Või noh, ma ei tea õiget sõna. Iga kord kui ma seda raamatut loen, hakkab see mulle igatahes aina rohkem meeldima.
Lemmikud tegelased: Patch, Vee
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime5/1/2014, 16:06

• 2014 • Mhskk4

Pealkiri: Crescendo
Lehekülgede arv:359
Autor: Becca Fitzpatrick
Sisu: Sõna otseses mõttes elu eest võitlemine oli küll kurnav, kuid vähemalt sai Nora tänu sellele endale salapärase ja imekena kaitseingli! Kuid Patch on tabamatum kui iial enne (kui see üldse võimalik on), ja mis veelgi hullem, veedab üha rohkem aega Nora vihavaenlase Marcie Millariga.
Lisaks on kuueteistkümneaastasel Nora Greyl vaja kergitada saladuseloor oma isa surma asjaoludelt.
Arvamus: Nojah, mul pole midagi lisada. Meeldis samamoodi nagu esimene osagi. Ning ikka ja jälle on lemmikuteks Patch ning Vee. Kuigi see raamat meeldib mulle sellest sarjast kõige vähem. Arvatavasti sellepärast, mis Patchi ja Marcie vahel toimub. Sest Marcie on nii õel tegelane, õelamat ei saaks ollagi. Very Happy
Lemmikud tegelased: Patch, Vee
Hinne:10/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime6/1/2014, 17:32

• 2014 • Wjey3o

Pealkiri:Vaikus
Lehekülgede arv: 382
Autor: Becca Fitzpatrick
Sisu: Becca Fitzpatricku edukate romaanide „Salajane” ja „Crescendo“järg, kus langenud ingel Patchil ja koolitüdruk Noral on võidelda veel üks võitlus: relvadeks armastus ja lõppematu usk teineteisesse peavad nad peatama kurja, kelle käes on võim purustada igaveseks kõik see, mille nimel nad on vaeva näinud.
Arvamus: Mulle nii nii nii niii meeldis. See on kõige lemmikum osa sellest sarjast, esimene meeldib ka hullult. Mind häiris see, et Nora peale teadasaamist, et see on Patch, poissi ikka Jeviks kutsus. Mulle meeldis ka Dabria. Ma isegi ei tea täpselt mis, sest Marcie mulle ju ei meeldind ja mingil määral on nad väga sarnased. Aga siiski, temas oli midagi, mis sundis mind teda lemmikute alla lisama. Ma tahan niinii väga neljandat osa lugeda, et täitsa lõpp. Very Happy loodan, et see ilmub varsti.
Lemmikud tegelased:Patch, Vee, Dabria
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime8/1/2014, 22:46

• 2014 • 34r6k4i

Pealkiri: Ma leian su, Sky
Lehekülgede arv: 287
Autor: Joss Stirling
Sisu: Sky’l on salajane minevik. Matnud tõe oma traumaatilise lapsepõlve kohta sügavale sisimasse, on ta müsteerium isegi endale.
Uues koolis alustades silmab ta esimesena Zedi. Poiss kõmbib koridorides kui jumalasarnane olend surelike seas. Sky on rabatud, kui poiss tema vastu huvi tunneb, aga Zedi ja Sky jaoks on nende suhtes rohkem kaalul, kui tüdruk esialgu aru saab.
Arvamus: Mulle meeldis. Zed ületab kõik, aga millegipärast Sky mulle eriti ei meeldinud. Kohati tundus raamat mulle natuke...ee.. Liiga kiire ja veider, aga siis jälle väga mõnus ja naljakas. Igatahes mul on hea meel, et selle sain ja ma arvan et tulevikus loen kunagi uuesti läbi. Mulle täiega meeldisid tegelaste nimed, sellised omapärased kuidagi.
Lemmikud tegelased: Zed
Hinne: 8/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime19/1/2014, 12:17

• 2014 • 168wplc

Pealkiri: Viin su endaga, Phoenix
Lehekülgede arv: 240
Autor: Joss Stirling
Sisu Phoenix kuulub Kommuuni – ebatavaliste võimetega varaste gruppi. Tema sihtmärk on Yves Benedict, Londonit külastav Ameerika üliõpilane. Kuid selgub, et Yves on midagi palju enamat kui kõigest sihtmärk. Ta on Phoenixiga kokku määratud. Tema hingesugulane. Kommuunile kuulub Phoenixi minevik ja grupp tahab endale ka tema tulevikku. Kas Phoenixil õnnestub päästa poiss, keda ta armastab..., ja iseend?
Arvamus: Ma viivitasin liiga palju selle raamatu siia lisamisega, nüüd mul on kõik tähtsam meelest läinud.
See meeldis mulle veidike rohkem kui eelmine osa. Kuigi Yves mulle ei meeldinud, mitte üldsegi. Samas jällegi Phoenix mulle täiega meeldis, tal oli nii lahe iseloom. Sündmustik oli ka kuidagi põnevam ning tegevus läks kohe käima, mis mulle väga meeldis.
Lemmikud tegelased: Zed (kuigi teda oli seal kahjuks väga vähe), Phoenix, Unicorn
Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime19/1/2014, 12:20

• 2014 • 2gt3e6p

Pealkiri: Usu endasse, Crystal
Lehekülgede arv: 240
Autor: Joss Stirling
SisuKui saatus ristab Crystal Brooki ja Xav Benedicti teed, on olukord plahvatusohtlik – niivõrd sobimatud näivad nende iseloomud esmapilgul. Kui aga nende lähedased Veneetsias perekondlikuks suursündmuseks kokku tulevad, leiab salakaval vaenlane võimaluse rünnata. Xav ja Crystal peavad ühendama jõud, et päästa armastatud inimesed, ning avastavad saladuse, mis seob nad igaveseks...
Arvamus: See meeldis mulle neist kolmest raamatust kindlasti kõige rohkem. See oli kõige vähem ettearvatavam ja minu meelest nii armas. Ning lõpuks ometi meeldisid mulle mõlemad hingesugulase pooled - nii Xav kui Crystal. Eriti Xav, tal on nii lahe iseloom.
Lemmikud tegelased: Xav
Hinne: 9,5/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime19/1/2014, 12:24

• 2014 • 5l6gzk

Pealkiri: Hobusehullud
Lehekülgede arv: 352
Autor: Marian Suitso
SisuÜksik ja tõrjutud tütarlaps leiab uue kooliaasta alguses ootamatu hobi – hobused ja ratsutamise. Hobiga kaasneb hulk seiklusi, uusi sõpru ja vaenlasi ning isegi armumine.
Arvamus: Mulle ei meeldinud absoluutselt kaanekujundus ja see, et raamat oli kirjutatud päevikuvormis. See tegi kõik nii.. Kuidagi kereks ja lihtsaks. Muidu oli täitsa hea raamat, vähemalt midagi hobuste teemal, mis mulle jubedalt meeldib.
Lemmikud tegelased: Andres
Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime23/2/2014, 17:51

• 2014 • X28ilt

Pealkiri: Tasuja
Lehekülgede arv: 95
Autor: Eduard Bornhöhe
SisuRomantilise noorsoojutustuse «Tasuja» tegevustik toimub Jüriöö ülestõusu ajal ja kujutab eestlaste vastupanukatset saksa vallutajatele.
Arvamus: See oli normaalne. Eriti mulle see ei meeldinud, et tegevus nii kiirelt läks, kuna raamat jube lühike oli. Algus kuidagi venis ja siis lõpp tuli järsku.
Lemmikud tegelased: Esimene raamat, kus mul need puuduvad.
Hinne: 3/10

•••
• 2014 • 250p09h

Pealkiri: Vürst Gabriel
Lehekülgede arv: 176
Autor: Eduard Bornhöhe
Sisu«Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad» on olnud aluseks Eesti kõige populaarsemale mängufilmile «Viimne reliikvia». Lugeja eksib, kui arvab, et filmi näinuna on ta kursis raamatu sisuga. Film ja raamat erinevad teineteisest piisavalt. Võimalikud lugejad võiksid esitada endale küsimuse: miks saabus Gabriel Eestisse? Vastuse sellele küsimusele saab teada raamatust, film siin ei aita.
Arvamus: Ma ei leidnud paremat sisututvustust. See meeldis mulle palju rohkem kui "Tasuja". Oli põnevam ning pikem, mis tähendas, et ma sain rohkem kõigele keskenduda. Agnese iseloomust ei saanudki ma lõppkokkuvõttes aru. Kord tundnus ta nii mõistev ja siis mingite kurjade vastu oli vahel liiga hooliv või nii.
Lemmikud tegelased: Gabriel
Hinne: 5/10

•••
• 2014 • 2lddggm

Pealkiri: Sünge jumalus
Lehekülgede arv: 318
Autor: Bree Despain
Sisu Daniel vaatas minu poole. Tema tumedad silmad uurisid mu nägu. Midagi oli neis liigagi tuttavates silmades teisiti. Ehk oli see viis, kuidas tänavalaterna oran¾ikas valgus tema pupillides vastu kumas. Või see, kuidas ta ainiti, kordagi pilgutamata, vaatas. Tema silmis peegeldus… nälg. Väikelinna pastori tütar Grace Divine teadis alati, et sel ööl, kui Daniel Kalbi kadus ja tüdruku vend Jude verisena koju tuli, juhtus midagi kohutavat. Nüüd on Daniel tagasi ja Grace peab valima: kas alistuda üha kasvavale armastusele Danieli vastu või jääda ustavaks oma vennale. Kui Grace Danieliga lähedasemaks saab, kuuleb ta, mis päriselt tol saladuslikul ööl juhtus. Ta peab päästma need, keda armastab. Aga selle hind võib tema jaoks olla liiga kõrge.
Arvamus: Mulle meeldis nagu eelmine kordki. See lugu tõmbas mind endaga nii kaasa, et raske oli raamatut käest panna. Mulle meeldib, et Grace teadis Danielit lapsepõlvest, selle tõttu ei tekkinud jälle seda olukorda, et klassi tuli uus poiss, kes on tegelikult mingisugune olend jne. Nii põnev seekord lugedes ei olnud, sest ma ju teadsin lõpplahendust, aga meeldis ikka.
Lemmikud tegelased: Daniel
Hinne: 9/10

•••

• 2014 • 1676v42
Pealkiri: Lahkulööja
Lehekülgede arv: 424
Autor: Veronica Roth
Sisu Beatrice Priori Chicagos koosneb ühiskond viiest killast, millest igaüks kummardab ühte voorust: Siirad ausust, Isetud ennastsalgavust, Kartmatud vaprust, Sõbralikud rahumeelsust ja Erudiidid intelligentsust. Igal aastal peavad valimispäeval kõik kuueteist-aastased otsustama ühe killa kasuks, et pühendada sellele oma ülejäänud elu. Beatrice’i jaoks tähendab see oma perekonna juurde jäämist või siis otsust olla see, kes ta päriselt on – mõlemat ta ei saa. Tema valik üllatab kõiki, ka teda ennast.
Otsuse langetamisele järgnevate ränkraskete katsete ajal võtab Beatrice endale nimeks Tris ja annab koos teiste kandidaatidega endast kõik, et olla oma valiku vääriline. Kandidaatide vastupidavus pannakse proovile karmides füüsilistes katsetes ja pingelistes psühholoogilistes simulatsioonides, millel on mõne jaoks laastavad tagajärjed. Kuna katsed muudavad kõiki, peab Tris otsustama, kes on tema tõelised sõbrad ja kuidas mahub uude ellu armulugu kord ligitõmbava ja siis jälle teda marru ajava noormehega. Aga Trisil on ka saladus, mida ta varjab kõigi eest, sest teda on hoiatatud, et vastasel juhul võib teda oodata surm. Avastades, et näiliselt ideaalset ühiskonda ähvardavad lõhkuda rahutused ja teravnevad lahkarvamused, saab ta ühtlasi teada, et tema saladus võib aidata tal oma lähedased päästa… või siis hävitab hoopis tema enda.
Arvamus: Mulle nii-nii meeldis ja kahtlemata ei suuda ma ka filmi ära oodata. Neli algul mulle eriti ei meeldinud, aga kuskil raamatu keskel olin juba tema fänn. See oli põnev ja kaasahaarav, ma ei suuda järgmist osa ära oodata.
Lemmikud tegelased: Neli/Tobias
Hinne: 10/10
•••
• 2014 • 30wnt74

Pealkiri: Salajane
Lehekülgede arv: 342
Autor: Becca Fitzpatrick
SisuÜkski koolivend polnud kunagi suutnud Norat võluda, ükskõik kui palju tema sõbranna Vee selle nimel ka pingutas. Seda hetkeni, kui saabus Patch. Patchi naeratus ja pilk, mis Norast justkui läbi vaatas, tõmbas teda kõigest hoolimata poisi poole.
Kuid pärast mitut hirmuäratavat vahejuhtumit pole Nora enam kindel, keda usaldada. Tundub, nagu oleks Patch alati seal, kus Noragi, ning teaks temast rohkem kui keegi teine. Nora ei suuda otsustada, kas langeda Patchi käte vahele või põgeneda.
Ja kui tüdruk püüab hingepõletavatele küsimustele vastuseid leida, selgub iga sammuga, mis tõele lähemale viib, et see tekitab temas veel suuremat rahutust. Nora leiab end keset iidset lahinguvälja surematute ja langenute vahel...
Arvamus: Nojah, lugesin selle jälle läbi. Mulle lihtsalt nii meeldib see sari ja tundub, et see on sedasorti raamat, mida võiks korduvalt lugeda, ikka ei saa küllalt.
Lemmikud tegelased: Patch, Vee
Hinne: 10/10

•••

• 2014 • Dxe8wj

Pealkiri: Inetud
Lehekülgede arv: 415
Autor: Scott Westerfeld
SisuScott Westerfield on Ameerika ulmekirjanik, üks tänapäeva populaarsemaid noorteraamatute autoreid. Tema noortesarja esimene raamat «Inetud» jutustab maailmast, kus kõik kuueteistkümneseks saavad noored opereeritakse välimuselt täiuslikuks. Raamatu peategelasel Tallyl hakkab see tähtis hetk kätte jõudma ning ta ootab seda õhinal. Pealegi elab tema parim sõber juba seda imelist, lõbusat ja muretut elu, kus üks pidu järgneb teisele ja ümberringi on ainult ilusad inimesed. Siis aga kohtub Tally Shayga, kes suhtub sellesse kõigesse hoopis teisiti. Shay kutsub teda koos endaga Varemetesse, kus elavad inimesed, kes ei taha Muutust läbi teha. Tally keeldub, kuid sellegipoolest viiakse ta ülekuulamisele asutusse, mille olemasolu ta enne ei kahtlustanudki. Ta peab valima – ta kas läheb Varemetesse ja reedab Shay ning sealsed asukad, või temast ei saa kunagi Ilusat. Tally otsus muudab igal juhul tema elu jäädavalt.
Arvamus: See oli... Veider. Algul ei kiskunud üldse kaasa ja kuidagi imelik ja igav oli. Need rääkivad asjad mõjusid mulle ka kuidagi liiga ebaloomulikult. Aga kui ma edasi lugesin ja nad juba Londonis olid, hakkas mulle rohkem meeldima. Kõige selle tehnoloogiaga pidi lihtsalt ära harjuma, ma arvan. Kokkuvõttes oli täitsa hea raamat ja kindlasti tahan ka uut osa lugeda.
Lemmikud tegelased: Shay
Hinne: 6/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime24/3/2014, 22:30

• 2014 • 35lhoop
Pealkiri: Sobimatu
Lehekülgede arv: 363
Autor: Jon Skovron
SisuKas mõned tüdrukud on sündinud pahandusi tegema?
Jael Thompson pole kunagi päriselt teiste hulka sobinud. Ta on koole vahetanud rohkem, kui lugeda jõuab. Tema ainus pereliige on isa, kibestunud eks-preester, kes ei luba tal kunagi kohtamas käia ja sunnib teda käima Seattle’i kõige rangemas katoliiklikus koolis. Ja tema ema – noh, tema oli viie tuhande aasta vanune deemon. Sellest pole just suurt abi.
Aga kuueteistkümnendal sünnipäeval teeb isa Jaelile kingituse, millest saavad alguse ootamatud muutused. Mõned neist, nagu kummalised ja imelised võimed ning kena rulapoiss, kellel on kirg teaduse vastu, on vaimustavad. Aga teised – nagu näiteks mõrvalik deemon, kes ihkab tema perekonnale kätte maksta – mitte nii väga.
See iidsest mütoloogiast läbi imbunud eepiline lugu räägib kangelannast, kes seab tasakaalu vana ja uue, teaduse ja maagia, allilma kohutavad sügavikud ning tavalised keskkoolikoridorid.
Arvamus: Ma olin seda enne mitu korda silmitsenud, kuni lõpuks raamatu laenutasin. Tutvustuse põhjal ei köitnud kuidagi, aga see teos üllatas mind. Eepiline lugu. See oli päris muljetavaldav ning mulle meeldis, et usule oli rõhku pandud.
Lemmikud tegelased: Jaeli onu
Hinne: 10/10

• 2014 • B7gmck
Pealkiri: Ilusad
Lehekülgede arv: 349
Autor: Scott Westerfeld
Sisu
Raamat „Ilusad“ algabki sellega, et Tally on nüüd ilus ning jälle koos oma sõprade Shay ja Perisega. Nende elu koosneb üksnes lõbutsemisest, kuid ka ilusate seas on oma sõpruskonnad, millesse kuulumiseks tuleb vaeva näha. Tally ihkab saada Krimmide liikmeks ja grupi otsus lubatakse teatavaks teha kostüümipeol. Ootamatult aga ilmub peole Eriliseks maskeerunud Croy, kes tuletab Tallyle meelde tema endist elu londonlaste seas. Tally leiab lõpuks koos oma uue sõbra Zaneiga kirja, mille ta on ise endale kirjutanud. Kirjaga koos on kaks tabletti, mis peaksid ravima ilusaks muutmisega kaasnevad ajukahjustused. Tally ei suuda küllalt kiiresti otsustada ning et Erilised on neid tabamas, neelavad tema ja Zane viimasel hetkel kumbki ühe tableti. Arvates, et nad on mõlemad nüüd terveks ravitud, hakkavad nad kavandama põgenemist Uus-Londonisse ja kutsuvad endaga kaasa veel rea Krimmisid. Kõik ei lähe aga jällegi nagu planeeritud.
Arvamus: Mulle see sari ei meeldi ikka veel nii väga, kui olin lootnud. Kuigi see raamat oli minuarust parem, kui eelmine. Davidit ei salli ma absoluutselt, ammugi siis tema ema.
Lemmikud tegelased: Zane, Shay
Hinne: 7/10

• 2014 • 213j0yd
Pealkiri: Vampiiride akadeemia: Vaimuväe kütkes
Lehekülgede arv: 240
Autor: Richelle Mead
Sisu Ta on surmaga võidu jooksnud sellest õnnetusest saadik, mis sidus ta igaveseks kokku oma parima sõbra Lissaga, keda ta on tõotanud kaitsta, tulgu mis tuleb. Ent Rose võib küll põgeneda, aga Dimitri saab ta niikuinii kätte. Ilmselt tüdis Dimitri ootamast. Ta haaras mind õlast ja tõmbas enda poole, punastes silmades sähvimas võidukas pilk. Selles kitsas ruumis ei olnud tal tõenäoliselt rohkem vajagi, et mind tappa. Seekord oli tal kõik, mida ta tahtis.
Arvamus: Nojah, mulle ei meeldi see, et Dimitri strigoi on ja Rose Adrianiga ringi jõlgub. Adrian ise mulle meeldib küll, aga Rose ja tema koos... mkm. Kuid siiski raamat ise on superhea. Kõik see tegevustik on lihtsalt maagiline.
Lemmikud tegelased: Rose, Adrian
Hinne: 9,5/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime23/4/2014, 19:28

• 2014 • 2s95850
Pealkiri: Haldjatants
Lehekülgede arv: 171
Autor: Katrin Reimus
Sisu Realistliku noortejutustuse „Haldjatants” minategelane on 15-aastane Kristiina, kes peab olude sunnil olema täiskasvanu – tema isa on pere juurest ära, emal on küljes viinaviga ning väike õde vajab hoolitsust ja tähelepanu. Rahanappuses astub Kristiina meeleheitliku sammu. Kas see muudab olukorra veel hullemaks või pöörduvad asjad lõpuks ometi paremuse poole?
Arvamus: Mulle vahelduseks täitsa meeldis, sest oli ju mul see imelik raamatukriis nüüd mingi 2-3 nädalat ja ma ei suudnudki ühtki raamatut lugeda. "Haldjatants" polnud midagi erilist, aga mitte midagi paha ka mitte. Mõnus kerge lugemine. Triin ei meeldinud mulle üldse.
Lemmikud tegelased: Sven
Hinne: 7/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime25/6/2014, 11:24

• 2014 • 25jf6lf

Pealkiri: Percy Jackon ja olümplased: Välguvaras
Lehekülgede arv: 334
Autor: Rick Riordan
Sisu:Teate, mina ei tahtnud olla poolevereline. Ma ei tahtnud olla Kreeka jumala poeg. Pealegi on pooleverelise elu ohtlik. Hirmus. Suurem osa ajast üritatakse sulle väga valusal ja ebameeldival moel otsa peale teha.

Ma olin täiesti normaalne poiss, käisin koolis, mängisin kossu, sõitsin rulaga. Tavaline värk. Kuni põrmustasin täiesti juhuslikult oma matemaatikaõpetaja. Nüüd veedan aega koletistega võideldes ja üritan üldiselt lihtsalt ellu jääda.

See lugu on sellest, kuidas taeva- ja äikesejumal Zeus arvab, et ma varastasin tema välgunoole. Ma ei soovitaks kellelgi Zeusi välja vihastada. See on väga halb mõte.
Arvamus: Kuna mina olen suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuur Kreeka mütoloogia fänn, siis muidugi muidugi mulle meeldis. See oli üpris põnevalt kirjutatud ja kuigi osasid asju mütoloogiast kujutasin ma hoopis teistmoodi, oli see siiski fantastiline. Ma ootan niiväga, kuni uus ära tõlgitakse. Aga filmis ma küll pettusin. See oli raamatus nii erinev. ): Ja kuna Ares on Olümplastest mu lemmik, kurvastas filmi lahendus mind eriti.
Lemmikud tegelased: Ares, Annabeth, Hades
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime25/6/2014, 11:29

• 2014 • 210wu9h

Pealkiri: Mässaja
Lehekülgede arv: 386
Autor: Veronica Roth
Sisu: Ma olen teinud halba. Ma ei saa seda tagasi võtta, see on osa minust.

Tris pääses julmast rünnakust tema lapsepõlvekodu ja perekonna vastu. Aga ta on maksnud kohutavat hinda. Leinast ja süümepiinadest räsituna käitub ta veelgi meeletumalt, üritades leppida oma uue tulevikuga. Kui Tris tahab aga jälile saada tõele oma maailma kohta, peab ta olema tugevam kui eales varem, sest teda ees ootavad valikud on veel raskemad, ohverdused veel rängemad.

Võitlus ellujäämise nimel lagunenud maailmas… Tõde on tema ainus lootus.
Arvamus: Jaa, eks mulle ikka meeldis. Samas, see tulenes küll vist minu "lugemiskriisist", kuid ma nagu ei jõudnud nende sündmustega kaasas käia. Tundub, et olen liiga palju fantaasiakirjandust lugenud - see hakkab mind täielikullt ära tüütama. Raamat tegelikult oli ju ikka hästi kirjutatud ja ma ootan huviga filmi. Peale viimase vaatamist ma usun, et loen selle uuesti läbi.
Lemmikud tegelased: Tris
Hinne:8/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime25/6/2014, 11:37

• 2014 • 11qisuw

Pealkiri: Minu Kreeka
Lehekülgede arv: 248
Autor: Ester Laansalu
Sisu: Minu Kreeka on nagu Kreeka salat, mis koosneb minust ja hellenite maast, vürtsiks sekka rännuhimuliste eestlaste sekeldusi.
Viisteist aastat tagasi, kui giidina tööle asusin, oleks võinud reis Kreekasse jääda mulle elu viimaseks. Saatusel aga olid hullemad plaanid: ma pidin jääma Kreekasse kuudeks, siis aastateks ja ära õppima kohaliku keele.
Kas kreeklased on tõesti laisad ja vahetpidamata streikivad muiduleivasööjad? Aasta otsa lagipähe paistvat päikest nautivad ja veiniklaasi keerutavad logardid? Kõige rohkem üleaisalöömisi sisaldavast mütoloogiast läbi imbunud maailma parimad armastajad? Tõde ei saanud ma teada enne, kui õppisin rääkima matemaatilistest sümbolitest koosnevas keeles, saavutasin oodatud külalise staatuse kreeka peres, suutsin naeratuse saatel asuda sööma grillitud kaheksajalga ja peale juua köharohtu meenutavat aniisiviina ouzo’t.
Küsimusele, mis maa on Kreeka, oskan ma pärast 15 aastat vastata: „Tulge kaasa, mul kulub selle lahtiseletamiseks vaid tühine nädal.”
Arvamus: Suure Kreeka fännina pean muidugi nõustuma, et see raamat meeldis mulle. Tegelikult ma ei salli väga reisikirju, kuid see oli midagi erinevat. Sain mõned uued asjad Kreeka kohta teada ja vahelduseks mõnus lugemine. Ma arvan, et hindan seda eriti seetõttu, et see oli midagi reaalset vahelduseks neile fantaasiategelastele. Siiski, arvan, et teisi Minu sarja raamatuid ma ei loe.
Lemmikud tegelased: Ma arvan, et selle raamatu puhul ei oska neid välja tuua
Hinne: 9/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime19/7/2014, 18:01

• 2014 • 30wnt74

Pealkiri: Salajane
Lehekülgede arv: 342
Autor: Becca Fitzpatrick
SisuÜkski koolivend polnud kunagi suutnud Norat võluda, ükskõik kui palju tema sõbranna Vee selle nimel ka pingutas. Seda hetkeni, kui saabus Patch. Patchi naeratus ja pilk, mis Norast justkui läbi vaatas, tõmbas teda kõigest hoolimata poisi poole.
Kuid pärast mitut hirmuäratavat vahejuhtumit pole Nora enam kindel, keda usaldada. Tundub, nagu oleks Patch alati seal, kus Noragi, ning teaks temast rohkem kui keegi teine. Nora ei suuda otsustada, kas langeda Patchi käte vahele või põgeneda.
Ja kui tüdruk püüab hingepõletavatele küsimustele vastuseid leida, selgub iga sammuga, mis tõele lähemale viib, et see tekitab temas veel suuremat rahutust. Nora leiab end keset iidset lahinguvälja surematute ja langenute vahel...
Arvamus: ja jälle ilmub siia see raamat. Juba kolmas kord aasta jooksul. Mul oli vaja reisile midagi kaasa võtta ja otsustasin selle kasuks. Tavaliselt on nii, et kui loen raamatu mitu korda läbi, see ei ole enam nii paeluv, kuid "Salajane" on tõsiselt esimene raamat, millega see reegel minu puhul ei kehti. Viies-kuues kord ja ikka sama fantastiline. Pole tegelikult päris kindel, kas niimoodi mitu korda ühe aasta peale võib märkida sama raamtut, aga hetkel seda ma tegin. Ja noh, arvamus jääb enam-vähem samaks mis igal teiselgi korral. Kaasatõmbav, põnev ja lõputult naerma ajav. Need tegelaskujud on fantastilised. Kindlasti minu lemmiksari. :) Ja kuulsin, et neljas osa ilmub augustis-septembris, seega on põhjust rõõmustamiseks.
Lemmikud tegelased: Patch, Vee
Hinne: 10/10
Tagasi üles Go down
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime16/12/2014, 20:53

Nii. Kuna nüüd juulis jäi pooleli ja ma enam ei mäleta, mida ma ka lugesin, ei hakka seeaasta siia enam täitma ja kokkuvõtet ka seeaasta ei tee. Aga juba tegin endale lubaduse ja eesmärgi, et 2015 aasta täidan korralikult ja ma loodan seda ka pidada. :)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





• 2014 • Empty
PostitaminePealkiri: Re: • 2014 •   • 2014 • Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
• 2014 •
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» • 2013 •
» 2014 :):)
» 2014
» 2014.
» 2014

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: Milky Orange ^^-
Hüppa: