MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Minu lugu...

Go down 
+3
Sulepea
Cilen
Muzii
7 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
AutorTeade
Muzii
Piraat
Muzii


Female Postituste arv : 21
Age : 24
Asukoht : Eesti

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 20:46

Peaks*
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 20:49

Mulle meeldib kirjutada nii umbes 1200+ sõna pikkuseid. Mõnikord tuleb isegi kõvasti rohkem. Ma arvan, et alusta nt 400-500 sõnast ja siis vaikselt pikemaid. :)

Muidu postituse ääres on "Edit" nupp, kui oma tekstis vea leiad, kasuta seda! :)
Tagasi üles Go down
Tarretis
Needusemurdja... lalalala
Tarretis


Female Postituste arv : 300

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 20:50

Oleksid võinud kirjutada:Selleks oli matemaatika. Mitte lihtsalt: Matemaatika. ... Temalt:"Leitud sa oledki,
Mõõdunud? Pigem möödunud.

Natuke liiga lühike oli. Samas kasuta kirjeldusi rohkem. Ainsana kirjeldasidki hetkel oma telefoni.
Ootan uut!

Ja muide, sõnade ja tähtede järgi ei saa. See peaks olema noh .. niiöelda oletame et see mis ma siia kirjutan on jutt.. siis nii pikk (vaata alla) võiks vähemalt olla
-
-
-
-
-
-
-



-
-
-
-
-
-
-



-
--
-
-
-
-
-
-



-
-
-
-
-
-
- LÕpp..
Tagasi üles Go down
Muzii
Piraat
Muzii


Female Postituste arv : 21
Age : 24
Asukoht : Eesti

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 20:52

Selge. Panen kõrva taha selle! Wink
Kuid kuidas teile siiamaani meeldinud on?
Tagasi üles Go down
Tarretis
Needusemurdja... lalalala
Tarretis


Female Postituste arv : 300

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 20:54

Mulle meeldis, aga midagi ei saa öelda eriti.. vähe oli ju Very Happy

Tagasi üles Go down
Shadowpaw
Totaalne lumememm, noh!^.^
Shadowpaw


Female Postituste arv : 258
Age : 24
Asukoht : Tartu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 20:58

Komadega on seekord paremini :).

"Mul oli hakkamas viimane tund koolis. Matemaatika" asemele oleks võinud olla "Mul hakkas peagi viimane tund koolis, milleks oli matemaatika." Matemaatika on üks sõna ja üks sõna pole teatavasti lause.

"Kuni kuulsin piiksu, mis andis teada, et mulle oli Facebooki tulnud sõnum. (Telefonis)."

1) Kui lause sees on küsisõna, siis selle ette käib koma. Näiteks: "Marika jalutas enda koeraga, kes kandis uut kaelarihma."
2) Lause ei alga sõnaga kuni (peaks olema ka erandeid, kuid ma ei ole kindel).
3) Jutus ei kirjeldata asju sulgudega (on ka erandeid ma usun).

4) Paremini oleks saanud neid kirjutada nii: "Järsku kuulsin enda telefoni piiksumas, mis andis mulle teada, et ma olin saanud facebooki sõnumi.


Siin on veel päris palju vigu, kuid vähemalt oled sa suutnud ära kaotada slängi ning komad on paremates kohtades kui varem. Loomulikult ei saa isegi seda nimetada veel jutuks, kuna see oli lihtsalt üks lõik.

Ma ei hakka siin kõiki vigu välja tooma, kui soovid võin selle sulle parandatuna privaatsõnumina saata Wink.

Paremaks oled sa igaljuhul natukene muutunud (arvestades eelmist lõiku) Wink.

Nõustun Unicorniga, et üks õige osa on 1200+ sõna pikkuna. Mina näiteks praegu kirjutan enda teist juttu siia foorumisse ning minu esimese osa pikkus oli umbes 1000 sõna Wink.
Tagasi üles Go down
Muzii
Piraat
Muzii


Female Postituste arv : 21
Age : 24
Asukoht : Eesti

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 20:59

Heh.. katsun ennast kokku võtta ja pikemaid osasid kirjutada. Kuid tänan, et seda loete. :)
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 20:59

Tarretis: Sõnade järgi saab vägagi hästi kusjuures. Sinu kriipsutamine jäi minu jaoks ikkagi veidi lühikeseks, kuid kui Muzii suudab järgmised osad nii pikad teha, on see alguseks piisav.
Tagasi üles Go down
Tarretis
Needusemurdja... lalalala
Tarretis


Female Postituste arv : 300

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 21:01

Mõtlesingi seda talle. Igal juhul, tegelikult ei oma isegi mitte teiste arvamus vaid sinu soov kirjutada. Paljud fb kirjutavad jj'si kui mingisugust kohustust.
Tagasi üles Go down
Muzii
Piraat
Muzii


Female Postituste arv : 21
Age : 24
Asukoht : Eesti

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 21:02

Shadowpaw- Sooviksin saad privaatsõnumina kuidas sina seda osa oleksid kirjutanud. Ehk saan targemaks veidike. :)
Tagasi üles Go down
Shadowpaw
Totaalne lumememm, noh!^.^
Shadowpaw


Female Postituste arv : 258
Age : 24
Asukoht : Tartu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 21:50

Parandatud ja saadetud Wink.
Tagasi üles Go down
Muzii
Piraat
Muzii


Female Postituste arv : 21
Age : 24
Asukoht : Eesti

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 22:33

"Ma ei tohi", korrutasin mõtteis. Ma ei tohi Temasse armuda, ma lihtsalt ei tohi. Terve matemaatika tunni olin temale mõelnud, ma isegi ei suutnud tunnitööle keskenduda.

Peale seda kui talle vastu olin Facebooki kirjutanud, oli ta läinud klassi. Veel enne seda kui ta klassi läks, ta Naeratas. See oli lihtsalt nii armas, tol päeval nägin esimest korda tema naeratust, kuid see oli armas.

Olgu ma tunnistan, ma olin temasse armunud. Kuid teadsin, et ma ei saa teda, sest tal oli tüdruk. Aga nagu öeldakse "Keelatud vili on maitsvam" .

Mõned nädalad hiljem, kui me sõbrannaga väljas jalutasime, tahtsin meeletult Talle kirjutada. Võtsin oma telefoni, siniste veidi kulunud teksaste taskust välja ja logisin Facebooki. Ta oli sees.

"Hei! " kirjutasin talle.
"Hommik jh " vastas ta.
"Ega su tüdruk kuskil läheduses pole? " küsisin muiates.
"Ei, läksime lahku. " oli tema vastus. Mu silmad läksid suureks, ma oleksin peaegu kiljuma hakanud. "Miks? Ah vahet pole, see pole minu asi. " kirjutasin talle taaskord. Mõne hetke pärast vastas ta: "Ega jhh ma ei tahaks ka sellest rääkida. Aga kle ma minema nüüd. Bye " "Tsau " jätsin hüvasti temaga.

Rääkisin ka sõbrannale sellest, et Ta läks oma tüdrukust lahku, kuid teda see ei huvitanud. Olime sõbrannaga veel veidi väljas, kuid lõpuks väsisin ära ja ütlesin talle, et lähen koju. Tahtsin juba temaga rääkida...

Huh ei tea mis te arvate sellest... :/
Tagasi üles Go down
Muzii
Piraat
Muzii


Female Postituste arv : 21
Age : 24
Asukoht : Eesti

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 22:34

Mdea aga mulle see osa meeldis. :/
Tagasi üles Go down
Muzii
Piraat
Muzii


Female Postituste arv : 21
Age : 24
Asukoht : Eesti

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 22:35

KRIITIKAT! Mida teisiti peaksin tegema?
Tagasi üles Go down
Tarretis
Needusemurdja... lalalala
Tarretis


Female Postituste arv : 300

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 22:40

Mulle meeldis, üks komaviga oli kuskil veidi juures.. Paaris kohas oli liiga palju tühikuid, aga muidu oli hea. Mulle meeldis ja ootan uut. See kus nad vestlesid ja poiss hakkas ütlema aga.. siis seal oleks võind lause jätk mitte uus lause olla.. Ajah. Pikemaid Very Happy Natuke pikemaid Very Happy
Tagasi üles Go down
Shadowpaw
Totaalne lumememm, noh!^.^
Shadowpaw


Female Postituste arv : 258
Age : 24
Asukoht : Tartu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 22:45

Pikkuse kallal võib veel ja veel nuriseda, aga see selleks Very Happy.

See nn "osa" oli eelnevatest palju parem. Vigu oli küll endiselt, aga oled osad asjad suutnud endale selgeks teha ning arengut on tibake näha.

Kindlasti ütlen ka seda, et sa ei pea iga jumala päev siia osa valmis vorpima. Enne vaata üle, paranda vead ning siis postita Wink. Mina näiteks tegin vahepeal paari nädalast pausi.

Ma ootan nüüd uut osa ka, aga seda homme või ülehomme, sest ma kobin nüüd magama Wink.
Tagasi üles Go down
Muzii
Piraat
Muzii


Female Postituste arv : 21
Age : 24
Asukoht : Eesti

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 22:47

Heh aitähh... eks ma proovin siis pikemaid teha. Aga nohh mul hakkas mõte jooksma kuidas miskit kirja panna. Ja see on tore, et meeldib. :))
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime2/12/2013, 22:56

Kui mõte jookseb, siis pane kirja kuskile, aga sa ei pea seda veel siia postitama. Enne siia panekut vaata üle, lihvi, paranda vead ja alles siis võid panna. Jutt võib ju vabalt oodata kuskil natuke.

Uus osa oli juba palju parem. Sul esineb komadega vigu, kuid ma oletan, et oled veidi noorem ning see asi alles tuleb. Kas sa loed muidu palju raamatuid?
Tagasi üles Go down
Muzii
Piraat
Muzii


Female Postituste arv : 21
Age : 24
Asukoht : Eesti

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime3/12/2013, 13:25

Eemh eriti ei loe raamatuid, ainult kohustuslikku kirjandust. Very Happy
Aga aitähh!
Tagasi üles Go down
Unicorn
Roosa udupilv
Unicorn


Female Postituste arv : 650
Age : 24
Asukoht : Pärnu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime3/12/2013, 18:15

Olgu. Kui loeksid, oleks grammatika kindlasti paljupaljupalju parem. Vähemalt enamus inimestega see nii on Wink
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime3/12/2013, 19:34

Mõtlesin, et ma parem hoian oma suu kinni, muidu ''hirmutan'' järjekordse uustulnuka ära... Aga eks ma katsun leebem olla.

Enamus asju, mis ma oleks välja toonud, on juba välja toodud. Lihtsalt mainiks veel omaltpoolt seda, et topeltpostitused on minu teada meil foorumis keelatud (kui postituste vahele jääb mitu päeva/nädalat, siis veel...)

Ma soovitaks ka sul seda lugu kõigepealt näiteks Wordi kirjutada. Aga sellisel juhul kirjuta osasse mitu päeva. Nii läheb ju pikemaks ja lugejatel on põnevam, kui neid pisikesi lõike lugeda.

Ja see, et sa saad siin halba tagasisidet, ei tähenda see veel seda, et sa nüüd ei tohigi kirjutada. Iga algus on raske. Mõnedel läheb kohe alguses kõik hästi, mõned õpivad kriitikast ja arenevad paremaks. Me ei anna kriitikat siin lihtsalt selle pärast, et saaks kellegi oskuseid halvustada. Seda on ikkagi sinu enda oskuste arenemiseks vaja.

Tagasi üles Go down
Sulepea
Võlur
Sulepea


Female Postituste arv : 58

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime4/12/2013, 16:18

"Ma ei tohi," korrutasin mõtteis. Koma on enne jutumärke, mitte pärast.
Miks sõna "naeratas" suure tähega? Väikesega ikka.

Olgu, ma tunnistan, et olen temasse armunud.

Kirjavahemärkide järel ei käi tühikut!

Võtsin oma telefoni (siin pole koma) siniste veidi kulunud teksaste taskust välja ja logisin Facebooki.

Kui kasutad otsekõne ning sellele järgneb saatelause, lause ise aga on jutustav lause, peaks see välja nägema nii:

Näide:
"Olgu, näeme siis homme," vastasin ning jooksin bussi peale.

Hüüdlause puhul on enne jutumärke oleva koma asemel hüüumärk, küsilause puhul küsimärk.

Ent kui saatelause eelneb otsekõnele, siis jutustava lause puhul näeks see välja nii:

Näide:

Naeratasin ning vastasin: "Jah, mulle sobib."

Hüüdlause puhul on enne jutumärke oleva punkti asemel hüüumärk ning küsilause korral küsimärk.

Sõnad olid lausetes kohati ebaloogilises järjekorras, kuid see selleks.

Ja siis veel mõned nö "stiilivead", aga see on hetkel rohkem maitse asi.

Üks asi meeldib mulle hirmsasti - see, et sa nüüd kriitika suhtes avatum oled. :)

Ja arengut on näha ja kuigi see on väikene, siis keegi ei ole unepealt laitmatuks kirjanikuks saanud, seega oled väga tubli olnud, et kriitikasse nüüdseks paremini suhtud. :)

Muidu jah, natuke pikemad ja sisukamad osad võiksid olla.
See ei tähenda, et sa nüüd terve pika romaani peaksid maha kirjutama, aga proovi kasvõi järjest pikemaid osasid teha.
Alguses piisab sellestki.

Jah, sa ei pea iga jumala päev uut osa valmis vorpima, rääimata siis veel mitmest osast päevas.
Kirjuta pisut pikem ning sisukam osa, kui kohe ideid ei tule, siis kogu neid mõnda aega ja küllap ikka mõni tekib.
Pane see kirja ning kui leiad, et selles osas ka reaalselt on, mida lugeda, siis postita siia.

Hetkel oli nii, et jõudsin vaevalt lugema hakata, kui oligi kõik ja rohkem ei midagi.

Mingit limiiti ega midagi muidugi pole, lihtsalt mida pikem, seda parem.

Jään uut osa ootama ning loodetavasti tuleb see pikem ja sisukam. :)
Tagasi üles Go down
Shadowpaw
Totaalne lumememm, noh!^.^
Shadowpaw


Female Postituste arv : 258
Age : 24
Asukoht : Tartu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime4/12/2013, 16:37

Parandan Sulepead Wink.

Lause:

Võtsin oma telefoni siniste (koma või ja/ning (jne)) veidi kulunud teksade taskust välja ja logisin facebooki (facebook ei ole eesti keelne sõna, see läheb siis kaldkirjas ja suurt algustähte pole sellele vaja).

Tagasi üles Go down
Sulepea
Võlur
Sulepea


Female Postituste arv : 58

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime4/12/2013, 16:38

Minu teada kirjutatakse portaalid suure tähega, nii ka Facebook.
Tagasi üles Go down
Shadowpaw
Totaalne lumememm, noh!^.^
Shadowpaw


Female Postituste arv : 258
Age : 24
Asukoht : Tartu

Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime4/12/2013, 16:48

Ma tean teisiti, aga võin ka eksida Wink.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Minu lugu... - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu lugu...   Minu lugu... - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Minu lugu...
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Minu lugu
» Tema lugu. Minu pisarad.
» See on MINU, ainult MINU.
» Hawaii maffia.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Armastusjutud (vanemad)-
Hüppa: