MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 "Karamell" 2. number

Go down 
3 posters
AutorTeade
Milky Orange ^^
Needusemurdja... lalalala
Milky Orange ^^


Female Postituste arv : 311
Asukoht : Pärnu

"Karamell" 2. number Empty
PostitaminePealkiri: "Karamell" 2. number   "Karamell" 2. number Icon_minitime15/5/2013, 19:14

KARAMELL
2. number

Sisukord

• Migreen ja pingepeavalu
• Kas koertel on huumorimeel?
• Intervjuu
• 3 huvitavat küsimust ja vastust
• Natuke nalja

Migreen ja pingepeavalu

Inimesed kipuvad sageli migreeni ja pingepeavalu sassi ajama, kuid neil on üpris suur vahe.

migreen: algab sageli varahommikul või päeva lõpus. Kui mõni arvab, et tal on migreen, küsigu endalt järgmine kord, kas ma suudaksin kõndida või trepist käia? Kui jah, on tegu mõne muu peavaluga.
Migreeni puhul on iga liigutus nii vaevarikas, et niidab voodisse. Valu kestab ravimeid võtmata 4 tunnist kuni 3 ööpäevani ning võib kaasa tuua iivelduse, oksendamise, valgus- ja müratundlikkuse.

Abi: Kasuks tuleb stressivabam elu, vallandub ju migreen tihtipeale just pärast stressirohket perioodi, näiteks raske töönädala lõpus. On aga emal migreen, võib see olla ka tütrel.

Pingepeavalu: See algab enamasti kuklast, kiirgab ettepoole ja paneb lõpuks valutama kogu pea, nagu oleks see kruustangide vahele jäänud. Valu on suruv ja pressiv, ent mitte väga tugev. Pingepeavalu põhjused on kinni eluviisis ja inimtüübis. Süüdi võib olla ka vale toitumine ja kehaasend, silmade pingutamine, unevaegus, pinges kaela- ja õlalihased, ülekaalulisus ning isegi lampjalgsus ja vale hambumus.

Abi: Üks võimalus on määrida otsmikku ja oimupiirkonda külmageeliga, milles olev piparmündiõli lõdvestab lihaseid. Ka on soovitav teha näiteks relaksatsiooniharjutusi.


Kas koertel on huumorimeel?

Kas koerad saavad naljast aru? On neil huumorimeel? Hea küsimus, millel on ilmselt sama palju vastuseid, kui palju on koeri.
Kõige lihtsam on näha koera huumorimeelt mõnes tegevuses. Ta vigurdab või käitub ulakalt, püüab inimest õrritada ja kaasa tõmmata. Aga kas pole see mitte lihtsalt lõbus mäng?
Koerad tajuvad hästi mängu ja tõsise olukorra vahelist piiri. Nad isegi jälgivad, et mäng ei läheks üle piiri. Näiteks võib väike Yorkshire terjer mänguhoos metsikult uriseda ja haukuda. Kuid aeg-ajalt võtab ta aja maha. Jookseb inimese juurde ja lakub teda sõbralikult, nagu tahaks öelda “Sa ju mõistad, et ma olen vaid mängult kuri?” Kui pisike terjer on kindel, et kõik saavad mängust aru, päästab ta uuesti oma “metslooma” valla.
Kuna mängimine tuleb koertel nii hästi välja, on meil lihtne uskuda, et nad suudavad ka nalja teha ja naljast aru saada. On palju lugusid, mis räägivad koerte naljakatest tempudest ja tegudest. Kuid tavaliselt puudub neis koera poolne kavatsus. Koer kordab naljakat käitumist, sest inimesed on teda selle eest kiitnud. Kas me sellisel juhul saame huumorimeelest rääkida?
Samas kindlasti on ka selliseid koeri, kes mõistavad nalja. Ja kui sul on kunagi olnud tunne, et koer teeb sinu arvel nalja… oli see ilmselt õige tunne.


Intervjuu

Kui kaua oled sellel foorumil olnud?
Shadowpaw: 3 kuud
kiku979: umbes aasta.

Kelle looming meeldib?
Shadowpaw: Siit meeldivad mulle Nasiccu jutud, aga kõigi teiste jutud on ka väga head.
kiku979: Mulle meeldib väga H. looming.

Oled ka ise jutte kirjutanud?
Shadowpaw: Jah, kuskil 3 aastat olen kirjutanud.
kiku979: Olen kirjutanud, aga selliseid lühikesi, sest motivatsiooni edasi kirjutada väga pole kahjuks.

Milliseid jutte meelsamini loed?
Shadowpaw: Viimasel ajal on hakanud meeldima fantaasia- ja õudusjutud, sest on palju armastusjutte, mis on sama storyga.
kiku979: Meelsamini fantaasiajutte.


3 huvitavat küsimust ja vastust

Miks meie jalad vahel välja "surevad"?

Selleks, et veri saaks kõiki elundeid ja lihaseid toitainete ja hapnikuga varustada, peab ta takistamatult mööda veresooni liikuma. Kui näiteks tõsta üks jalg üle põlve, võib juhtuda, et mõni arter surutakse kokku. Vereringlus katkeb ja jala lihased ja närvid hakkavad verevaeguse all kannatama. Nii tekibki surisev tunne.

Miks me ei saa iseennast kõditada?

Kõditunne tekib alati kellegi võõra puudutusest. Nahk reageerib koguni õrnale puudutusele väga tundlikult, kuid ainult siis, kui see toimub ootamatult. Seevastu, kui hakata iseennast kõditama, teab organism seda ette, aju ei saa häiresignaali ning keha vastureaktsioon jääb ära.

Kust on pärit merisea nimi?

Selle loomakese nimi võib põhjustada eksitust. Ta ei ela meres ega ole ka päritolult siga. Tegelikult kuulub ta näriliste hulka. Kuid merisiga tuli Lõuna-Ameerikast Euroopasse merd mööda. Nimelt olid Hollandi kaupmehed neid indiaanlaste juures näinud ja kaasa võtnud. Sellest tuligi see nimi.


Natuke nalja!

“Kas sa usud elu pärast surma?”, küsib õpetaja Jukult
“Jah, usun”, vastab Juku.
“Väga hea. Mul on sulle saadetis teispoolsusest. Kui sa eile käisid tundide ajast vanaema matusel, käis su vanaema korra läbi ja palus sulle edasi anda selle trennikoti siin, mis sul oli koju ununenud.”
----------
Kallis poeg! Tore, et sa kirjutasid mulle ja ma saadan sulle nüüd 10 eurot, nagu sa palusid. Aga samas peaksin ma mainima, et 10 kirjutatakse ühe, mitte kolme nulliga. :)
----------
"Vaata, vanaema, kui ilusa sääse ma sulle tõin!" ütleb Juku.
"Kallis Juku, mis ma selle sääsega peaksin tegema?" imestab vanaema.
"Ma tahaksin endale koerakutsikat, vanaema. Emme räägib, et sa teed alati sääsest elevandi, nii et mis see kutsikas sul siis ära ei ole!"
--------
Üks töökaaslane teisele:
"Niisiis, kallis kolleeg, me ootame sind homme õhtuks külla. Esmalt laulab mu naine paar laulu, siis mängib meie tütreke klaverit ja kell kümme istume lauda."
"Tänan kutse eest. Olen täpselt kell kümme kohal."
-------
Üks mees pärib teise mehe käest.
“Kas sul poeg suitsetab?”
“Ei suitseta..”
“Kas ta joob?”
“Ei joo ka.”
“Aga tuleb kunagi hilja koju, hulgub öösel linna peal ringi?”
“Ei, ei, kunagi ei ole sellist jama ette tulnud..”
“Sul on ikka tõesti ideaalne poeg… Oleks mul ka selline, aga vaat, teeb ainult pätti! Oota, kui vana ta sul nüüd ongi?”
“Noo.. järgmise kuu alguses saab 3-kuuseks juba.”
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

"Karamell" 2. number Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Karamell" 2. number   "Karamell" 2. number Icon_minitime15/5/2013, 20:05

See number oli ikka tunduvalt parem kui eelmine. Asjalikum ja natukene rohkem meeldivam. Väga meeldis lühiintervjuu, kuid oleks meeldinud rohkem kui see oleks pikem. 3 huvitavat küsimust ja vastust meeldis ka väga Very Happy.

Hea number, ootan huviga uut! study
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
kiku979
Juubilar
kiku979


Female Postituste arv : 168
Age : 24
Asukoht : in Paradise called Fid¾i

"Karamell" 2. number Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Karamell" 2. number   "Karamell" 2. number Icon_minitime16/5/2013, 19:58


See number on tõesti parem (Y)
Tõesti mõnus lugemine. Kuigi natukene pikem võiks küll olla :)

Uut sooviks Exclamation
Tagasi üles Go down
Sponsored content





"Karamell" 2. number Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Karamell" 2. number   "Karamell" 2. number Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
"Karamell" 2. number
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» "Karamell" 1. number
» "Karamell" 3. number
» "Karamell" 4. number
» Karamell 5. number
» 1. Number ;)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Varia :: Ajakirjad :: Karamell-
Hüppa: