MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Mõttetu elu

Go down 
+4
Prince Kirameki
(y)
Shadowpaw
<3
8 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 17:53

1.osa

Mõtlesin , et kas helistada talle või mitte ..., aga kuna see oli liiga suur mure , siis pidin talle ikkagist helistama... Kui hakkas kutsuma , siis ma mõtlesin esiteks mida öelda ja teiseks ..., tal on ju oma mured kah, miks ta peaks minu muredega ennast vaevama...Aga hilja oleks kõne kinni panna , kuna juba Alice-i hääl kostis.
,,Tsau Alice. '' ütlesin natuke nukra häälega ...
,,Tsau Bella...Mis lahti on ? Sa oled kuidagi kurnatud...''
,,Ma tahtsingi sulle sellest rääkida ...'' ütlesin juba nutt kurgus
,,Mis juhtus Bella ?? Räägi kohe ära . Sa ju tead et mind sa võid usaldada.''
,,Saame kuskil kokku, telefonis sellest rääkimiseks on vale koht.''
,,Okei siis ..., saame nt pargis kell kümme kokku. Okei ? ''
,,Okei...'' ohkasin ja panin kõne kinni.
Hakkasin riidesse panema kuna olin ikka veel hommikumantliga, siis läksin oma toast välja ,vannituppa. Pesin hambad ja kammisin juuksed. Läksin alla ja astusin samm sammult kööki. Võtsin eilsest järele jäänud limonaadi ja panin kotti. Võtsin kapi pealt kodu võtmed ja telefoni ja läksin uksest välja. Kõndisin mööda teed ja vaatasin inimesi , kes on nii õnnelikud ...Jõudsin parki ja istusin pargi pingile. Ootasin mingi 5 minutit Alice'it kuna ta elab kaugemal pargist kui mina. Kui ta kohal oli , jooksis ta minu juurde ja küsis..
,,No räägi nüüd.. Ma tulin nii kiiresti kui sain. ''
Hakkasin siis rääkima ,,Eile õhtul kui ma Kristeli ja Marekiga , ehk oma poisiga nagu sa tead , olime väljas ja järsku ütles Kristel mulle, et kuule Alice.., me lähme Marekiga korraks ühte asja rääkima, sain aru et see ei ole küll enam normaalne. Läksin siis uurima ja nägin et nad suudlesid seal nurga taga .., jooksin kõigest väest minema ja Marek karjus mulle järgi, et oota , see pidavalt kogematta olema. Mina ei usu seda , seda paska...'' ja juba hakkasingi nutma.
,,Bella , ma kinnitan sulle seda et see Marek on üks ilge pasapea..''
Sain natuke julgust oma parimalt sõbrannalt ja läksin koju...Kodus ootas mind maailma kõige vastikum asi !!


--------------------------------------
Kriitikat Wink


Viimati muutis seda <3 (17/2/2013, 20:33). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles Go down
Shadowpaw
Totaalne lumememm, noh!^.^
Shadowpaw


Female Postituste arv : 258
Age : 24
Asukoht : Tartu

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 18:03

No jah, polnud just kõige parem, Neutral aga see ikkagi ju sinu esimene jutt.
Mind häirisid mitu asja.
1. Pealkirjas olev -.- häiris
2. Mõned laused olid natukene imelikud. Näide: Hakkasin riidesse panema kuna olin ikka veel hommikumatliga, siis läksin oma toast välja ja läksin otsemaid kohe vannituppa.
Selles lauses häirib mind see osa: siis läksin oma toast välja ja läksin otsemaid kohe vannituppa. Liiga palju kasutad sõna läksin, ühes lauses ja see otsemaid kohe on ka veider. Kas ei peaks olema: Hakkasin riidesse panema kuna olin ikka veel hommikumantliga. Läksin enda/oma toast välja, vannituppa.
3. Palun kirjuta word-is jutt valmis, kuna siin ei tule õigeid jutumärke, komad jutumärgi asemel on minu jaoks vägagi häiriv.
4. Natukene liiga lühike.
5. Kasutad koguaeg kolme punkti. Pigem kasuta koma või tee uus lause.

Nii, ongi vist kõik. Loodan, et parandad ennast järgmises osas, ma ootan uut kah ja ära võta kõike südamesse, lihtsalt paranda ennast selle võrra. Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
(y)
Teise astme kurjuse abiline



Female Postituste arv : 6

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 18:04

Lahe jutt Very Happy
Tagasi üles Go down
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 18:04

Aitäh.
Tagasi üles Go down
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 18:09

Ma tean, et mul on mõtetu jutt, kuigi see oli mu elu esimene järjejutt ja ma ei oska eriti teha veel kuna ma õpin

Tagasi üles Go down
Shadowpaw
Totaalne lumememm, noh!^.^
Shadowpaw


Female Postituste arv : 258
Age : 24
Asukoht : Tartu

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 18:13

See pole mõttetu, ugh, sa vist ei talu väga kriitikat. Ma lihtsalt kirjutasin kuidas san võiksid järgmine kord ennast parandada. Ma ei ole öelnud, et see on mõtetu jutt, ma lihtsalt ütlesin mida sa võiksid järgmine kord paremini teha. Neutral


Viimati muutis seda Shadowpaw (17/2/2013, 18:17). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 18:15

Sõna "mõttetu" kirjutatakse kahe t-ga, "mõtetu" ei ole õige. Ole hea ja paranda oma jutu peakiri ära Wink
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
®ebra
Juudijõulupuu
®ebra


Female Postituste arv : 230
Age : 24
Asukoht : In my dreams

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 18:50

Nõustun Shadowpaw-ga ja tee pikemad osad.
Muidu ei tea mida arvata, sest niisuguse jupi kohta ei oska midagi arvata.
Tagasi üles Go down
Toadily Insane
Narkar
Toadily Insane


Female Postituste arv : 44
Asukoht : Eks kusagil ikka...

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 19:34

Olen Shadowpaw ja ®ebraga nõus, aga muidu üsna hea.
Kui uus osa tuleb, siis teab rohkem öelda.
Ehk siis võiks uus osa tulla.
Tagasi üles Go down
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 20:31

Thx kõigile kes aitavad parandada
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime17/2/2013, 21:01

1. osa, mitte 1.osa.
Kirjavahemärkide ette ei panda tühikut, erandiks on mõttekriips, mille puhul on tühik nii ees kui ka taga.
Kui kasutad kolme punkti (mida ei tasu väga palju teha), siis üldiselt käib kolme punkti järele tühik. Ometi ei käi kolme punkti järele koma. Mitte kunagi.
Nimede käänamisel kasutatakse ülakoma, mitte sidekriipsu.

Komavigu on nii palju, et ma tõesti ei jaksa neid hetkel välja laduma hakata. Kui siiski soovid, et need välja tooksin, kirjuta mulle PM ja võtan selleks eraldi aja.

Ja pikemad osad, selles osas on ülalpool kirjutanutel täiesti õigus. Nii lühikese jupi põhjal pole mitte midagi võimalik arvata, sest õiget muljet/tunnet ei jõua tekkida, kui osa juba läbi.
Tagasi üles Go down
mjauu
Kojamees
mjauu


Female Postituste arv : 28

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 06:49

Ma ei lugenud seda läbi, aga need tühikud ja komad on jubedad. ja miks igal pool ... see on ...?
"Tsau Bella...Mis lahti on?" Kas siin lõppeb lause ära kolme punktiga, et "mis" on suure tähega?
Tagasi üles Go down
mjauu
Kojamees
mjauu


Female Postituste arv : 28

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 06:52

Ahjah selgituseks miks mind need ... häirivad, siis võta mõni hea raamat kätte, kus on palju otsekõnet ja vaata, kas seal on igalpool ... :)
Tagasi üles Go down
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 15:47

ok, thx nõuande eest mjauu
Tagasi üles Go down
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 15:54

2.osa

Vaatasin köögi kapi peale ja nägin seal roose . Lugesin kaarti, mis oli rooside vahel. Seal oli kirjas :
,,Mul on väga kahju mida sa nägema pidid, aga see ei ole tõsi, ta ütles et tal on tähtis asi mida mulle rääkida ja siis ta hakkas mind suudlema, olin üllatunud. Ma väga loodan et sa mulle andestad .
Sinu Marek.’’
Rebisin kaardi lõhki ja põletasin ära ja roosid viskasin õue ja astusin nendele peale , nagu ma litsuks mingisuguseid putukaid. Ma võtsin jalanõud ära ja läksin oma tuppa. Lõin ukse pauguga kinni, kuna olin lihtsalt nii vihane. Kui mu ema koju jõudis , ütles ta mulle : ,,Kullake! Ma olen kodus ! ’’ karjus ema alt ja lisas veel : ,,Isa ei tule täna koju, kuna tal on liiga palju tööd ja ta ei jõua tänaseks tehtud.’’ Olin veel kurvem ja hakkasin isegi lausa nutma , sest isa oli ainuke kellele ma oma poiste muredest võin rääkida , kuna ema ei oska mind selles kunagi aidata. Olin lihtsalt nii kurb , isegi ei läinud täna sõpradega õue vaid passisin kodus. Ema tuli minu tuppa ja ütles: ,,Kullake … Ära ole nii nukker , see ei ole maailmalõpp, see oli kõigest suudlus , mis juhtus sinu sõbranna ja su poisi vahel .’’ sellepärast ma ei tahagi emale midagi rääkida , sest ta arvab , et see ei ole kunagi maailmalõpp, sest temal oli elu nagu lill ja mee lakkumine, aga minul ei ole. Ta võiks vähemalt sellestki aru saada, et minul on raske elu. Et mitte kahtlast muljet endast jätta vastasin talle : ,,Aga ema , ma olen temaga 1aasta ja 4kuud koos olnud ja terve see aeg ta oli lihtsalt selline vastik inimene .’’ohkasin lõpuks. Ema jäi seepeale nii vait et lahkus minu toast. Ma läksin arvutisse, kuna tahtsin Alice’iga rääkida. Me tegime kõne. Alice ütles:
,,Tsauks Bella! ’’
,,Tsauki Alice.’’ vastasin talle .
,,Saame kokku kusagil ? Näiteks staadionil . Mäletad seda kooli staadioni, kus me vanasti iga õhtu käisime. Okei ?’’
Olin nõus ja lõpetasin kõne. Hakkasin riidesse panema. Ema hakkas kohe uurima : ,,Bella. Kuhu nüüd nii hilja ? Kohe on õhtusöök ka valmis.’’
,,Ma saan Alice’iga kokku, meil on vaja üht teist rääkida, mida sina ei mõista. Lähen ainult staadionile, kell pool üksteist olen kodus.’’ Võtsin koti ja panin telefoni sisse ja läksin staadionile. Mulle tuli vastu Marek. Tegin nii et ma teda nagu ei näeks. Ta kõndis minu järel ja lõpuks ütlesin :
,,Marek aitab! Meie vahel on kõik läbi . Need roosid ei aidanud midagi. Miks sa vastu ei hakanud, kui sa suudelda ei tahtnud ? ’’
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 16:32

Ma näen, et minu ja teiste näpunäidetest-nõuannetest polnud kasu.
Tagasi üles Go down
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 16:37

kuidas ma reegleid ei järginud ? või noh teie õpetusi
Tagasi üles Go down
mjauu
Kojamees
mjauu


Female Postituste arv : 28

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 16:40

Üks ime hea nipp selle jutu parandamiseks on see, et sa ei kirjuta tühik ja kirjavahemärk. Very Happy
Tegevus toimub muidugi täiskäigul, kirjelda rohkem emotsioone, kui ainult see, et ta elu on nii raske.
Rõõm oli see, et ei olnud enam neid ... cheers ...
Tagasi üles Go down
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 16:48

okeih siis, aga mjauu , ma teen selle teksti ennem seal wordis valmis aga kui ma kirjutan kirjavahemärk ja ss tekst ta ise automaatselt nagu lükkab vms pane märgi lahku
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 19:03

Värdjas Word sul, mis su teksti automaatselt vigaseks teeb (otsustades su jutu osade põhjal).
Tagasi üles Go down
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 20:31

Ma tean jh .. -.-
Tagasi üles Go down
<3
Piraat



Female Postituste arv : 19
Age : 30
Asukoht : Tallinn

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 20:37

3.osa

Marek vastas mulle kiiruga : ,,Kuna ma ei tahtnud teda tõugata, ta on hea inimene .’’
,,Aga miks sa siis sellega mulle haiget pidid tegema? Sa ju teadsid, et mina saan sellega rohkem haiget kui tema.’’ vastasin mina.
Nüüd jäi Marek vait ja jalutas minema. Ma kõndisin edasi ja kui kohal olin, nägin Alice’it . Ma palusin temalt vabandust, et ta nii kaua pidi ootama. Seletasin talle ära, miks. Ta ohkas ja me hakkasime jalgpalli mängima. Lõpuks tulid mõned meie klassi poisid kah juurde. Kui kell sai pool kümme, siis ütlesin Alice’ile : Kuule Alice, ma pean nüüd kähku minema. Ma lubasin emale, et tulen poole kümneks koju. Tsau!’’ ja hakkasin kodu poole jooksma. Kui kodus olin, hakkasin kähku õppima, kuna homme oli koolipäev. Ma ei viitsinud eriti õppida, aga et mitte homme kahte saada pidin õppima. Ma olen harjunud, et ema äratab mind hommikuti, aga täna ta pidi vara tööle minema ja mina loomulikult magasin sisse. Ärkasin ülesse ja vaatasin kella. Sain aru, et olen sisse maganud ja hakkasin kähku riidesse panema ja läksin toast välja, vannituppa. Pesin hambad ära, kammisin juuksed ja viskasin koolikoti selga. Jooksin kõigest väest bussijaama ja jõudsin õnneks bussi peale. Sõitsin bussiga kooli. Kui tunnid said läbi läksin koju, viskasin koolikoti nurka ja läksin õue. Jalutasin mööda teid ja nutsin, kuna koolis mingi poiss lõi mind. Mul on siiamaani nii valus. Mulle kõndis vastu üks poiss, kes ütles : ,,Miks nii kena tüdruk nutab?’’ küsis võõras. Olin natuke meelitatud, et isegi naeratasin juba ja vastasin: ,,Koolimured.’’ vastasin võõrale ja vaatasin ta ilusatesse sinistesse silmadesse. Ta küsis: ,,Miks sa mind jälgid?’’ küsis ta minult. Mul oli natuke piinlik ja ma pobisesin oma ette: ,,Ma olen vist armunud.’’ Ta küsis minult :,,Mis on siis minusuguse iluduse nimi?’’ vastasin talle:,, Minu nimi on Bella, ja mis sinu nimi on?’’ ta vastas mulle: ,,Minu nimi on Kert.’’ Ma vaatasin ta silmadesse jälle ja ta oli lihtsalt nii ilus. Tal on helepruunid juuksed, ilus naeratus, sinised silmad, tukk silme ees ja täiesti seksikas keha. Ta andis mulle oma telefoni numbri ja ütles: ,,Kui mingi mure on siis ma tulen ja aitan sind.’’
Tagasi üles Go down
®ebra
Juudijõulupuu
®ebra


Female Postituste arv : 230
Age : 24
Asukoht : In my dreams

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 21:22

Nagu näha: kõik nõuanded, soovitused ja õpetused - ühest kõrvast sisse teisest välja No
Tagasi üles Go down
Toadily Insane
Narkar
Toadily Insane


Female Postituste arv : 44
Asukoht : Eks kusagil ikka...

Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 21:23

Nõustun ®ebraga Evil or Very Mad
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime18/2/2013, 21:53

<3, kuule, lihtsalt ära postita enam, eks. Stop writing. Väidetav vanus on sul piisavalt kõrge, et aru saada, millal kas teiste nõuandeid kuulata või lihtsalt järele jätta.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Mõttetu elu  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mõttetu elu    Mõttetu elu  Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Mõttetu elu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Armastusjutud (vanemad)-
Hüppa: