MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Pealkirjatu

Go down 
3 posters
AutorTeade
Disaster
Juudijõulupuu
Disaster


Female Postituste arv : 240
Age : 30
Asukoht : At the Freakshow .

Pealkirjatu Empty
PostitaminePealkiri: Pealkirjatu   Pealkirjatu Icon_minitime21/10/2008, 19:10

1. osa


Tõmbasin uniselt teki üle pea ja üritasin taas uinuda. Tobe äratuskell . See vidin oli mu viis minutit varem äratanud kui oleks pidanud. Minu geniaalsed orientatsioonid...
Just siis kui külje keerasin, kuulsin juba ukse taga tagumist ning see pani ohkama.
,,Kas lapsel ei lasta enam korralikult magadagi?" hüüdsin ma vihaselt teki alt . Uks avanes ja sisse astus ema, kes vaatas nina kirtsutades segamini toas ringi. Riided olid laiali ja laual olid kõik raamatud, ajakirjad, vihikud segamini, kõige peal ikka telefon mis minu jaoks täiesti tavaline luts oli.
Piilusin vaikselt teki alt välja ja vaatasin otsa emale, kes mu pilgule vastas ja pead vangutas. ,,Sa peaksid koristama ka kunagi.." lausus ta ohates ja tõmbas teki pealt ära.
,,Ähh!" karjusin vihaselt ja üritasin tekki tagasi saada, kuid ema pani selle hoogsa liigutusega õlale ning vaatas mind, käed puusas. ,,Tõuse püsti!Sa jääd nii hiljaks!" ütles ta ning pani teki toolile ja lahkus toast, sulgedes vaikselt enda järel ukse.
Ja nii oligi iga hommik. Ta kommenteeris minu tuba, rääkis, et ma jään hiljaks ja mida iganes. Tundus, nagu olekski ta kriitikuks loodud!
Ajasin end laisalt istuli ja vaatasin juukseid sasides toas ringi, otsides mingisugust märki enda riietest.
Otsustanud, et ei leia neid niipea, läksin kapi juurde ja otsisin välja enda lemmikud teksad ja ühe halli t-särgi ning tõmbasin riided selga.

Ah , ma vist unustasin mainida ka seda, et olen 12. aastane ja mu nimi on Jessica, lühidalt Jess.
Iseloomustama ma end parem ei hakka. Olen teiste arust niigi ego .. Kuid täna pean ma oma egoismi vist alandama. Ma lähen uude kooli ja nagu ema ütles ,,Sa pead jätma endast head muljet," siis seda ma ka üritan teha. Kooli käisin vaatamas üleeile ja see tundus nii suur minu endisega.
Pealegi on mul veel punakaspruunid juuksed mis ulatuvad umbes rindkereni .. vist ...ja on lokkis . Noh, tundub nii ja mul on suured hallid silmad ja tihedad ripsmed. Huvitav, mis? Ja mis ka kõige jubedam minu juures on see, et ma olen või õigemini olin enda klassist kõige noorem ja kõige väiksem. Kuid see ei loe.

Astusin väsinult peegli juurde ja võtsin oma kammi ning asusuin juukseid kammima. Mul oli aega veel pool tundi, kuid ma tean, et aeg läheb väga kiirelt ja ma pean kiirustama.
Juuste kammimisega ei läinud mul just kõige paremini. Esialgu silusin ma neid kenasti kuid lõpuks läksin ma väga närvi ja jätsin selle pooleli, kui ema tuli just tuppa ja ütles, et ma võiksin omale klambrid juustesse toppida. Hea mõte? Selle peale silmi pööritades, kammisin ma lõpuks juuksed kenasti ära ja panin enda mustade kassidega klambrid peale. Must on mu lemmikvärv kusjuures ja ma ei saa sellest vist niipea üle.
Noh, igatahes lõppkokkuvõttes nägin ma suht kena välja. Nüüd libistasin pilgu enda peegel lauale ja kergitasin kulmi. Ainult üks huulepulk, ripsmetuss ja mõned lauvärvid, mis olid ka ammu ära kasutatud. Kõik ülejäänud meigi tooted olid ammu otsas ja ära visatud. Ohkasin vaikselt. Peaks ema paluma, et ta ostaks mulle uued asjad ka.. Mõni uus riie kuluks ka ära.

Võtsin enda seljakoti ja jooksin toast välja köögi poole. Ema juba istus seal ja lehitses mingisugust ajakirja ning valge tee tass käes. Noogutasin talle, olgugi, et juba hommikul olime teretanud üksteist. Harjumus lihtsalt. Istusin toolile ja krahmasin ühe röstsaia ning võtsin oma mahlatassi ja sõin kiirelt, vältides ema altkulmu pilku mis mind üle ajakirja kaane põrnitses.
,,Sul pole kuhugi kiiret," noomis ta rahulikult ja rüüpas enda tassist. ,,On küll .. Ise sa ütlesid, et ma jään koguaeg hiljaks!" tuletasin talle meelde ja pühksin käsi vastu rätikut puhtaks. Ema kehitas õlgu ning asetas ajakirja lauale kui viis pilgu kellale. ,,Noh,viisteist minutit aega.." lausus ta nüüd mulle otsa vaadates .
,,Viin su autoga või lähed bussiga?"
,,Autoga.." teatasin talle ning läksime koos esikusse, kust me mõlemad peagi väljusime .

Kiirelt autosse end istuma seadnud , vaatasin üle , et mul oleksid kõik asjad kaasa. Telefon, rahakott ja kodu võtmed. Need kindlast paigast leidnud, naeratasin endamisi ja ema alustas minu uue kooli poole sõitu.

,,Kui sul raskeks läheb, siis võime su tagasi teise kooli üle viia..." ütles ta siis kui auto oli peatanud ning vaatas suurt koolimaja. Raputasin vaikselt pead. ,,Olgu.. Helista mulle siis!" ütles ta kui ma autost välja astusin. Vaatasin talle otsa ning ta naeratas mulle julgustavalt. Süda jättis mitu takti vahele ning vaikselt neelatades astusin ma oma uue koolimaja poole
Tagasi üles Go down
ThatsMe
Tsiklimees
ThatsMe


Female Postituste arv : 444
Age : 28
Asukoht : Wonderland.

Pealkirjatu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pealkirjatu   Pealkirjatu Icon_minitime21/10/2008, 20:59

Esmamulje on päris hea.
Mulle meeldib (:.
Seega,Uut!
Tagasi üles Go down
http://www.rate.ee/users/kryssu10
Disaster
Juudijõulupuu
Disaster


Female Postituste arv : 240
Age : 30
Asukoht : At the Freakshow .

Pealkirjatu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pealkirjatu   Pealkirjatu Icon_minitime22/10/2008, 13:05

2. osa


Direktori pidas maha ühe pika ja üsnagi veniva ja igava kõne.. Vähemasti minuarust. Saalis oli kõik väga vaikne ja kõik kuulasid tähelepanelikult ning seega otsustasin mina ka nii teha.
Lõpuks lõpetas direktor kõne ning kõik ,vähemalt osaliselt nooremad õpilased tõusid kiiresti püsti ja läksid enda klassidesse.
Am, kusjuures, praegu pole esimene september kui ma maininud ei ole. Lihtsalt seal koolis peetakse iga veerandi alguses kõne maha ja hetkel hakkas pihta teine veerand.
Peaaegu et ekslevalt liikusin ma teiste sabas, teadmata kuhu minna. Keegi ei teinud minust väljagi. Seda parem. Lükkasid enda juuksed üle õla seljataha ja järgnesin ohates umbes endavanustele tüdrukutele.
Mõned vaatasid mind veits imelikult, kuid jah .. Mida oodata veel väikest kasvu tüdrukult kes koperdab eksides mööda koolimaja ringi. Ma pean pärast kindlasti direktoriga rääkima, et ta mulle koolimaja laseks tutvustada.

Asetasin enda seljakoti aknalauale ja uurisin tunniplaani. Esimene oli inglise keel.Vaatasin mööda minevaid inimesi ja pistsin päeviku kotti.
Hammustasin vaikselt alahuulde ning astusin ühe tüdrukute pundi juurde, kes kõik elevalt juttu rääkisid.
,,Eem .. sorry.." ütlesi ebalevalt. Tüdrukud vaatasid mulle otsa ning mõni muigas. ,,Teate kus asub inglise keele klass?" küsisin ettevaatlikult ja näpistasin oma t-särgi äärt. Tüdrukud vaatasid mind pealaest jalatallani üle ja noogutasid. ,,Mitmendas sa oled?" küsis pruunide juuste ja sinakate silmadega tüdruk. Tal olid seljas roosad riided ja erkroosaks värvitud olid ka tema küüned.
,,6b..." vastasin vaikselt. Tüdrukud turtsatasid. ,,6b?" kordas seesama tüdruk. Noogutasin . ,,Teame,aga õpetaja pole veel kohal .. Sa võid meiega oodata," ütles ta nüüd naeratades. Kergitasin korraks kulmi ja noogutasin ning toetasin vastu seina, hoides siiski vahemaad nendest. ,,Ähh, ära ole nii häbelik!" käisid tüdrukud peale. Vaatasin eemale. ,,Me sind ära ei söö .. Mis su nimi üldse on?" küsis nüüd teine. Erinevalt teistest, olid temal kõige tumedamad juuksed. Peaaegu mustad ja samasugused silmad. ,,Jessica," vastasin vaikselt. ,,Armas," leidis ta.
,,Mina olen Amanda," tutvustas ta ennast ning vaatas mulle ootavalt otsa. Oskamata enam midagi öelda, ohkas Amanda ja vaatas teistele tüdrukutele otsa.
Õnneks päästis mind olukorrast inglise keele õpetaja, kes osutus siiski väga elavaks naiseks. Tal olid kuldpruunid õlgadeni ulatuvad juuksed ja kandis ta umbes nagu kontori naise riideid.

Koolipäev möödus minu jaoks väga aeglaselt. Kõik uurisid mind ja küsitlesid iga asja kohta. Mulle ei jäänud kõik nimed meelde, kuid oskan neid eristada. Nagu ma ka enne mainisin, siis oli see kool väga mitu korda suurem ja siin oli õpilasi ka mitmeid kordi rohkem. 6 klassi oli kolm. A, b ja c . Mul on nüüd 27 klassikaaslast, kellest on 14 tüdrukut ja 12 poissi.
Amanda osutus siiski ka kõige normaalsemaks enda tüdrukute pundist. Laura, see pruunide juustega tüdruk ja roosade riietega oli ka tegelt üliäge. Hoidis sööklas kohta kinni. Nii äge oli tegelikult nendega olla. Nad lubasid, et ootavad mind homme kooli ees.

Väljas oli juba jahedamaks muutunud ning ma tõmbasin enda luku rohkem kinni ja võtsin taskust enda telefoni ja helistasin emale.
Kutsus korra.. Kaks korda .. Kolm ja neljas.. Ema ei võtnud vastu. Pööritasin pahaselt silmi. Ta lubas ju järele tulla ja kell saab kohe kolm. Hammustasin alahuulde ning liikusin vaikselt bussijaama poole.
Seal seisid veel teisedki minu uuest koolist õpilased. Nende pilke vältides, seadsin ma end bussijaama pingile istuma ja ootasin närviliselt bussi. Ema võttis tavaliselt kiiresti telefoni vastu. Mis siis nüüd lahti on?
''Ära mõtle lollusi!'' ütles kindel hääl peas ja ma pidin sellega nõustuma. Mis ikka juhtuda võis?


Viimati muutis seda Disaster (17/6/2009, 14:11). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

Pealkirjatu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pealkirjatu   Pealkirjatu Icon_minitime3/3/2009, 16:20

Ma tahan teada saada, mis edasi juhtub Laughing
Üsna põnev .
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Pealkirjatu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pealkirjatu   Pealkirjatu Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Pealkirjatu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Hetkel pealkirjatu
» pealkirjatu ilmselt veel.
» Pealkirjatu (ehk soovitage pealkirja)
» Hetkel veel pealkirjatu.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Disasteri looming-
Hüppa: