MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Isobel

Go down 
+3
Mezilane
AliceInWonderland XD
Viinamari
7 posters
AutorTeade
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Isobel   Isobel Icon_minitime9/8/2012, 13:03

Isobel, 1. osa
***

Oli ilus suvehommik. Tõusin voodist püsti. Vaatasin kella, kell oli 10:12.
"Issand, kell on juba kümme," olid mu esimesed sõnad sel ilusal hommikul.
Panin selga valge-roosade lilledega pika pluusi ja helesinised teksad. Kammisin juuksed ära ning panin tegin lokid. Et tukk ette ei jääks, panin ka ühe lillelise klambri.
Ma hakkasin oma lemmik tegevust tegema, klaverit mängima. Mul on oma toas, enda klaver, mille ma sain kolmeteistkümnenda sünnipäevaks. Mille oli onu ja tädi kinkinud.
Otsisin sahtlist sõnad/noodid ja hakkasin mängima.
"Hommikust," lausus Evangelina. Evangelina on mu emps.
"Hommikust," laususin ma.
"Sa süüa tahad?" naeratas ema ja tuli mu kõrvale, pani oma käe mu õlale.
"Mhm," sõnasin ma.
"Tule siis," naeratas ema ja läks mu toast välja. Ma järgnesin talle.
"Mis söök on?" küsisin ma, kui ma olin juba köögi lauataga.
"Omlett ja piim" vastas emps.
"Hommikust, naised," ütles isa Liam, kes oli ka üles tõusnud ja kööki jõudnud. Ta võttis köögi lauapealt ajalehe ja hakkas seda uurima.
Ema serveeris mulle omleti ja piima. Isale aga omletti ja kohvi. Seejärel istus ta ise ka lauataha ning hakkas kohvi rüüpama.
Kui mul oli söödud viisin nõud kraanikaussi, ning läksin elutuppa. Hakkasin klõpsutama, kuni kuulsin, et ema ja isa rääkisid milleskist. Panin teleka natuke vaiksema peale ja ajasin kõrvad kikki.
"Kallis, kas sa oled mõelnud, et võiksime veel ühe lapse saada," lausus ema.
"No, võib küll, aga me peame enne Isobeliga ka rääkima ja üldse, kuhu tuppa, me tolle lapse paneme?" küsis isa.
"No, ehitame juurde. Ma ei usu, et Isobel võtaks ta oma tuppa," vastas ema ja hakkas naerma. Emal oli õigus, ma ei võtaks kõrilõugajat oma tuppa. Pluss, ma tahan klaverit ka mängida.
"Sul on õigus, kallis. Sul on alati õigus olnud," naeratas isa ja tegi emale musi. Järsku kuulsin samme ja jooksin tagasi diivani peale, nagu vaataks telekat.
"Isobel," ütles järsku keegi mu selja tagant. Ma keerasin ringi. See, kes minu nime ütles, oli ema.
"Jah?" küsisin ma, nagu ei teaks ma midagi, tegelikult teadsin.
"Me mõtlesime isaga," sõnas ema ja tuli mu kõrvale, diivanile.
"Me mõtlesime, et kas sa ei tahaks endale pisikest õde või venda?" sekkus nüüd ka isa.
Mida vastata? Nad siis ju ei hoia mind enam...
"No, aga ainult ühel tingimusel," sõnasin ma ja vaatasin emale otsa.
"Mis?" küsis isa.
"Kui ta ei tule minu tuppa" ütlesin ma ja vaatasin tagasi telekale otsa.
"Jah, ta ei tule su tuppa, muidu sa ei saa enam klaverit ja muusikat kuulata" lausus ema.
Kas ta luges mu mõtteid?käisid mul peas sellised laused.
"No, tegelt ma tahaksin küll väikest õde või venda" ütlesin ma ja kallistasin ema.
"No siis on tore," naeratas ema.
"Kas ma panen teleka kinni või jätan lahti? Ma ise ei ta enam vaadata," küsisin ma, kuigi teadsin vastust. EI.
"Ei, jäta lahti, mul hakkab varsti Vaprad ja Ilusad," naeratas ema ja pani TV3'le.
Ma läksin oma tuppa. Märkasin, et ma pole ikka veel voodit korda teinud, kuigi kell on juba 12:01.
Tegin voodi korda ja läksin selle peale lamama. Jäin mõttesse.
Aga kui see ei õnnestu, siis mu ema on terve ühe kuu stressis. Olin ma mures, aga nojah, ega ta ise teab.
Läksin laua juurde ja tõmbasin esimese sahtli lahti. Võtsin raamatu "Peaaegu Tuhkatriinu", mis mul on juba varsti läbi. 15 lehte veel.
***
Panin raamatu kinni ja vaatasin kella. Kell oli 14:19.
"Appi, ma lugesin kaks tundi?" küsisin ma iseendalt. Kuigi raamat oli läbi.
Panin raamatu tagasi lauasahtlisse ja mõtlesin, et mängiks tund aega klaverit ja siis läheks sööma.
Hakkasin mängima Twilight'i tunnusmuusikat, mille ma olin eile õhtul ära õppinud.
Varsti tundin, et kõht koriseb ja just sel hetkel koputas keegi mu uksele. See oli minu emps.
"Sul kõht tühi ei ole?" küsis ta, nagu oleks ta jälle mu mõtteid lugenud.
"On, ma tahtsin just kööki tulla ja midagi süüa," naeratasin ma.
"Mida sa süüa tahad?" küsis ta uuesti, kuid nüüd ta naeratas ka.
"Mm, mis söögiks pakutakse," küsisin ma uksest välja astudes.
"Ma tegin just spagette," naeratas ema.
Ma istusin köögi lauataha ja hakkasin sööma, kõht oli ikka nii tühi.
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime9/8/2012, 15:17

Isobel? What a name. Very Happy

Ning vead:
*...klaver, mille ma sain kolmeteistkümnendaks sünnipäevaks. Mille oli onu ja tädi kinkinud. Sõnakordus.
*Paaris kohas oli otsekõne järel, kohas kus käib koma, koma ära jäetud.
*Hästi palju no'sid oli. "No sobib" ja "No, aga" jne.
*Köögi lauataha = Köögilaua taha või kööki, laua taha.
*Milleskist = Millegist.
*...ja läksin sinna peale lamama. Sinna sobib rohkem heitsin vms.
*...nagu ei teaks ma midagi, tegelt teadsin. Tegelt teadsin ei ole vaja sinna. Ei sobi.
*Lemmiktegevus käib kokku.
*...ning panintegin pähe lokid. Ühest piisab.
Ja mis sõna see veel on, kõrilõugaja?

Rohkem vigu ma ei märgi, kusjuures osa pikkus oli juba normaalsem. Parem kui eelmine jutt.

P.S: Kas ta luges need kaks tundi, viiteteist lehte? Kaks tundi? Nagu wow, ta loeb vist väga-väga aeglaselt. Ma ei loeks eluseeski nii kaua viiteteist lehte. :)




Viimati muutis seda AliceInWonderland XD (9/8/2012, 19:59). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime9/8/2012, 15:39

Isobel, ilus nimi ju Very Happy Sõbranna soovitas selle nime. Very Happy
1. Ma loodan, et enam sõnakordusi ei tule.
2. Haha, nojah. Mul ise tulevad, ei pane tähelegi Very Happy
3. Ups, ma tahtsin kirjutada söögilaua taha. Very Happy
4. Ahah, ma ise ka mõtlesin kas milleskist või millegist. Aitähh, jätan meelde.
5. Haha, jah, koer läheb ju lamama Very Happy
6. Jätan meelde.
7. Ahah, jätan jällegi meelde.
8. Okei.
Ma ei tea x)) Ma hakkasin naerma, kui ma lugesin sõna kõrilõugaja.

No siis on tore Very Happy

Ta oli mures, et äkki ema kaotab lapse jne. Very Happy
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime9/8/2012, 16:15

Enne kui ma hakkan jutu juurde minema siis ma alustan sellest, et sa teed iga kord uue jutu kui sa saad kriitikat, mis saab teistest lugudest, mis sa oled kirjutanud, kas sa jätkad neid?

Vigu oli ikka rohkem kui mainis Alice tegelikult. Ta mainis rohkem neid kirjavigu, mida oli üleütlemata palju, aga mina ütlen siis seda, et laused on väga kummalised, sa teed kaks lauset, mida saaks tegelikult teha üheks lauseks. Ning kirjeldusi oleks ikka rohkem vaja, mitte seda, et milline ta välja nägi jne... tahaks rohkem kirjeldusi.

Väga kummaline oli lugeda kui ta vanemad rääkisid sellest lapsesaamisest. Nii lapsik tundus kui isa ütles no võib küll ja kohe räägiti lapsele, kui tahetakse last siis ega need jutud pole minu arust viie minutilised.

Kirjaviga

*aga kui see ei õnnestu, siis on mu ema terve kuu stressis siis ees ei käi koma.

Imelik oli lugeda kui sa ütlesid enne vanemate nimed kui nad muutusid emaks isaks, minu meelest oleks olnud parem kui sa oleksid nende nimesid nimetanud siis kui nad üksteisega rääkisid. Sorry, aga see oli ikka imelik.

Miski pärast on nii, et sinu jutud kuidagi ei meeldi, liiga noh, imelik on lugeda, sest teismelise kohta (järeldan, et ta on vanem kui 13) on ta kuidagi liiga taltsas. Liiga i love you mommy, tundub mulle. Okei, ma armastan kah oma ema, aga praegu tundub ta tõsiselt kuidagi nii lapsik. Võib - olla olen ma ise liiga täiskasvanulik, et imelik oli lugeda kui ta jättis oma nõud kraanikaussi, mina oleks küll need ära pesnud ise või nõudepesumasinasse pannud.

Nüüd ütlen ma sulle seda, mida minule ütles minu emps kui ta minu jutte luges: "Sa kirjutad hästi, aga oleks parem kui sa kirjutaksid enda vanustest, keda sa tunned."

Endiselt püüa parandada ja minu suhtumine loost muutub.
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime9/8/2012, 18:03

Mina jätan ka oma nõud kraanikaussi Embarassed

"Ma hakkasin oma lemmik tegevust tegema, klaverit mängima." kõlab veidi kummaliselt. Parem oleks siis kirjutada näiteks "Otsustasin tegeleda oma lemmikajaviitega ja mängida klaverit" vms. Sõna "lemmiktegevus" on lihtsalt veidi imelik jutustavas tekstis. See sobib pigem mingitesse ankeetidesse või küsitlevatesse dialoogidesse.

Naljakas oli see, et ema on nagu ainult toidu pakkumiseks Very Happy Kaks korda esimese osa jooksul küsis, ega lapsel kõht tühi pole :)

Tegevust väga ei ole ja liiga palju tühiseid kahekõnesid. Loodan, et sa vähemalt seda juttu jätkad, harjutamisega saab meistriks Wink
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime9/8/2012, 20:15

Mezilane: Jah, ma tõin välja põhivead.

Mis nõudeteemasse puutub, siis mina tavaliselt koristan laua, ja ema peseb nõud. Meil on selline kord välja kujunenud, kuna mina viin tavaliselt ka pesu välja. :)

Ning tõesti, selles mõttes oli see päris igav osa. Ta ärkas, sõi, rääkis vanematega, luges, sõi jälle... Ja nagu Mezilane mainis, siis lapsesaamiseteema ei ole selline:
"Kuule teeme veel ühe lapse."
"Aaa, okei. Mulle sobib."
See on ikka pikem arutamine.
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime9/8/2012, 20:42

True dat!
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime10/8/2012, 09:33

Mezilane- Ma ikka tahaks jätkata, aga nüüd tuli lahe mõte teha see jutt.
Sorry, et ma vaidlema hakkan, aga minu meelest ikka käib siisi ees koma.
Aga neil polnud nõudepesumasinat Very Happy
Mm, aga ma ei saa nüüd tema vanust muuta ju Very Happy
*Nastik- Haha, me to Very Happy
Ahah, ma jätan meelde :)
Evangelina on väga hoolitsev ema. Very Happy
Ma loodan ka, et ma seda juttu jätkan. Üks mu sõber (tal pole siin kasutajat), ta loeb ka.
AliceInWonderland XD- Ahah, ma pole eriti kursis lapsesaamisega Very Happy
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 10:14

Isobel, 2. osa
***

Kui ma ära sõin, läksin elutuppa, diivani peale ja pikutasin. Kuna kõht oli täis.
"Oeh," ohkasin. Mu kael oli valus, kuna see diivan pole eriti hea pikutamiseks. Ma tõusin püsti ja vaatasin seinal olevat kollast kella. Kell oli juba pool kuus. Seega, ma magasin tund aega.
Kuulsin tuttavat muusikat. Jah, see oli mu telefonihelin. Ma kõndisin kiirel sammul oma tuppa. Otsisin jaki taskust, mis oli tooli peal, oma telefoni. Vaatasin.
"Miks peaks mulle Emily helistama?" küsisin ma endalt, aga võtsin ma ikkagi vastu. Meil pole Emilyga väga head suhted.
"Tsauuuu" lausus Emily, kui ma telefoni vastu võtsin.
"Mis tahad?" küsisin ma. Kuigi teadsin vastust.
"Kas sa minu peole tahad tulla?" küsis ta. Jah, seda ma arvasingi.
"Ee... Mis kell ja mis päev?" küsisin, kuigi tegelikult ei tahtnud minna.
"Homme, kell seitse" ütles ta.
"Aa, homme ma pean tädile ja tema lastele külla minema. Mõni teine kord eks" sõnasin ma ja panin kõne kinni.
Ma vaatasin korra aknast välja. Ema ja isa grillisid. Ma tõmbasin jaki peale ja jooksin õue.
"Emaa," lausin ma hingeldades.
"Noh, juhtus midagi?" küsis ema kuidagi kurvalt.
"Ei," kui ma seda ütlesin, siis ema ohkas.
"No, mis siis on?" päris isa.
"Te hakkate grillima jah?" küsisin ma, kuigi lootes ikka, et nad hakkavad.
"Noh jah, mis sest?" küsis ema ka nüüd.
"Kas ma võin Kelly omale külla kutsuda, võinoh, ööseks võinii. Ja siis tema vanemad tulevad ka. Homme on ju laupäev. Isa, sul pole ju homme tööpäeva?" küsisin ma, mõtetes, kui lahe õhtu siis oleks.
"Ei ole," vastas isa.
"Tore mõte sul," ütles ema
"Ma siis helistan talle," ütlesin ma, ning hakkasin koduukse poole liikuma. Vaatasin, et ema tuleb ka kaasa minuga. Ma arvasin, et ta teeb mingit ¹näkki võimidagi sellist, aga hoopis kui ma sisse astusin, võttis ta poekoti ning võttis ratta. Meie kodu ligidal on üks hästi hea pood. Seal on alati midagi head. Kui ta sõitma hakkas siis ta karjus, et ta läheb poodi. Ma ei kuulnud seda muidugi mitte läbi seinte, vaid ta oli ukse praokile jätnud. Läksin oma tuppa. Võtsin telefoni ning helistasin Kellyle. Kelly oli muidugi kohe päri ning ma olin rõõmus. Tõmbasin kapi ukse lahti. Võtsin dressipüksid, vana t-särgi ja panin need selga.
"Muidugi läheb tal aega, pakivad asju ja nii edasi," laususin ma mõttes.
Läksin õue, isa juurde.
"Tead mis," lausus isa, kui ma tammepuust pingile istusin.
"Noh?" küsisin ma.
"Noh on norimis-sõna" naeris isa.
"Seda tahtsidki ütelda?" pärisin isalt, ega saanud aru, mis teda nii hirmsalt naerma ajas.
"Ei, tegelikult mitte," ütles ta, ning muutus väga kurvaks.
"Mida siis?" küsisin ma isalt. Ma tahtsin lihtsalt tuppa minna ja oodata seal. Ma lihtsalt ei kannata seda välja, et isa koguaeg nii aeglaselt räägib.
"Te ei näe enam mind aasta otsa," ütles ta, ning pani vorstid grilli peale.
"Aga miks?" küsisin ma ning olin arusaamatuses.
"Ma lähen konverentsile," lausus isa.
Ma ei saanud aru, kas ta ei taha minna konverentsile või tahab.
"Ma lähen aastaks. See teeb mulle muret, kuidas te hakkama saate. Ema tööl ei käi. Ma pean hakkama siis iga nädal söögiraha saatma," ütles ta.
"Enne sa ei olnud," ma olin jällegi arusaamatuses.
"Jah, enne ei olnud kurb. Aga nüüd, viis minutit tagasi, ülemus helistas ja ütles," ütles ta ning keeras vorste.
"Me peame ka sellest emale rääkima," ütlesin ma ja nägin, et ema tuli tagasi.
"Mhm," naeratas ta, nagu poleks midagi olnud.
"Noh, muskad. Millest te siin rääkisite?" päris ema ja pani kõik ostetud asjad tammepuust laua peale. Just sel hetkel jõudis mu sõbranna, koos oma kallite vanematega. Neil oli suur kott käes ja isa tassis. Ma juhatasin nad sisse. Kelly magab minu toas ja ta vanemad - Joosep ja Nelli, nad magavad elutoas.
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 12:15

Minu meelest, väga vabandan kui see nüüd haiget teeb, polnud eriti pointi sellel osal. Osa jooksis liiga kiiresti kah. Sul oleks nagu kusagile kiire, et sa aega muudkui edasi kerid. Kirjeldada võiks rohkem.

Esimese lause saaks teha üheks lauseks:

Kui olin söönud, sammusin elutuppa ja pikutasin diivanil, kõht oli nii täis.

Siis, tegelikult tahaksin päris paljude lausete ja asjade üle norida, aga ma olen lihtsalt nii laisk ja kuna ma seda päris lõpuni ka ei lugenud siis jah, ma parem jätan teistele ka midagi.

Väga mõttetu koht oli see Emily värk. Teine oli see grillimisvärk. Näeb, et grillitakse ja siis küsib, kas te grillite. Kahtlane.

Ei meeldinud, sorry, aga see on tõde ja üldiselt ma ei hakka seda varjama kui mulle miski ei meeldi.
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 13:21

Jah, ma lisan mõned vead:
*"...võinoh, ööseks võinii." Võinoh ja võinii ei sobi kokku. Vähemalt mitte ühte lausesse.
*"Tsauuu" lausus Emili. Miks sul seal koma puudud on? Ja miks sul need väga paljudest kohtadest puudu on? See tuleb endale sisseharjutada, et neid kuskilt puudu ei jääks.
*...võttis ta poekoti ning võttis ratta. Sõnakordus.

*Ja see oli väga imelik koht: "Ma siis helistan talle," ütlesin ma, ning hakkasin koduukse poole liikuma. Vaatasin, et ema tuleb ka kaasa minuga. Ma arvasin, et ta teeb mingit ¹näkki võimidagi sellist, aga hoopis kui ma sisse astusin, võttis ta poekoti ning võttis ratta. Meie kodu ligidal on üks hästi hea pood. Seal on alati midagi head. Kui ta sõitma hakkas siis ta karjus, et ta läheb poodi. Ma ei kuulnud seda muidugi mitte läbi seinte, vaid ta oli ukse praokile jätnud. Läksin oma tuppa. Võtsin telefoni ning helistasin Kellyle. Kelly oli muidugi kohe päri ning ma olin rõõmus. Tõmbasin kapi ukse lahti. Võtsin dressipüksid, vana t-särgi ja panin need selga.
^
See lõik on kuidagi hakitud ja vale, ning kuna mina seda seletada ei oska, siis ma kirjutan kuidas meie emakeele õpetaja seletaks: "Ma jõudsin ukseni ja võtsin taskust võtme. Ma võtsin võtme ja avasin ukse. Ma avasin ukse ja astusin välja. Ja siis oli nii ja siis oli naa. Ja siis ema hõikas aga mina arvasin, et ta ei hõika." Saad aru? Laused annab kokku panna, näiteks sidesõnadega. Ja selles lõigus oli veel üleliia mõttetut teksti, mis sinna üldse ei sobi.

Proovi edasi, ning kuigi see kõik tundub hullu kritiseerimisena, siis tegelikult ma lihtsalt tahan, et saa edasi üritad ja oma vigu parandad. Very Happy

Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 15:28

Mezilane- Kahju, et ei meeldi.
AliceInWonderland XD- Ma proovin meelde jätta.
Loodan, et parandan.
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 16:30

Very Happy
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 19:01

Laused on kuidagi niiiii veidrad...
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 19:11

Cilen- Kahju Sad
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 19:29

Isobel, 3. osa
***

Kui Kelly oli asjad lahti pakkinud ja madrats oli maha pandud, läksime õue. Alguses jooksime niisama, kuid varsti me väsisime ära. Kuna täna oli ilus ilm ja Kelly oli ujukad kaasa võtnud, läksime kahekesi tiigi äärde, mis oli suht suur. Vesi oli puhas, kuna siin on konnad ja kalad. Me alguses viskasime kaladele saia ja siis läksime ujuma. Vesi oli soe. Suplesime seal, kuni isa tuli paadiga. Muidugi oli see kummipaat. Ja me läksime sellega keset tiiki. Mul tuli mõte hakata konni püüdma, aga Kelly kardab konne. Ma aerutasin kaldale, kuna isa kutsus meid sööma.
"Jah, kohe," ütlesin ma, kuid tegelikult meil ei olnud üldse kõht tühi. Aga noh, midagi süüa võibolla tahame küll, kuna äkki pärast ei saa enam. Kell oli juba seitse ju.
Me võtsime rätikud ja jooksime grilliplatsile. Kui olime kohal, kutsus ka Nelli sööma. Me noogutasime.
Võtsime ühest rohelisest kausist mõlemad kaks vorsti ja ühe kana. Jõime Fresh Punase Viinamarja mahla.
Kui meil oli söödud läksime tuppa. Mina panin selga roosa t-särgi ja needsamad hallid dressid. Kelly pani suure pluusi, kus on peal suur E ja lilledega retuusid.
"Kuule, ärme enam õue lähme, seal pole midagi teha enam," ütles Kelly. Ma ei hakanud vaidlema vastu, kuna ta oli ju mu külaline.
"Lähme arvutituppa, seal on lahe," sõnasin ma ning tõmbasin Kellyt.
"Isobel," karjus keegi minu nime koridoris. See oli isa.
"Jah?" küsisin ma.
"Kas te Xbox'i ei taha mängida?" küsisin ma, ning isa näitas teleka poole.
"Isa, sa oled ... meile Xbox'i peale pannud?" karjusin ning hüppasin isale kaela. Ma olen koguaeg isa palunud, et ta mulle Xbox 3e ostaks.
"No, mina ei ostnud. Kelly isa," ütles paps, kui ta oli mu kallistusest vabanenud. Nüüd ma jooksin Kelly juurde ja hüppasin talle kaela.
Kelly pani Xbox'i tööle. Ta oskas panna, kuna tal kodus on ka sama. Ma proovisin aru saada, kuidas see tööle käib.
"Kas mängime kahekesi?" küsis Kelly.
"Võib küll," ütlesin ma.
Kelly pani nüüd mitmikmängule ja sõnas, et mina alustaksin. Muidugi ma hakkasin vaidlema, kuna ma ei oska. Noh, Kelly pidi siis ette näitama.
Nagu ma aru sain, siis me mängisime bowlingut.
***
Varsti me ei viitsinud enam seda mängida ja Kelly näitas, kuidas kinni käib. Ma tänasin teda ja läksime mu tuppa. Ma võtsin kollase jaki ja tema võttis halli.
Me läksime õue. Õues oli üsna jahedaks kiskunud ja ema läks tuppa, et midagi rohkem selga panna. Kui ema õue tagasi tuli, oli tal pikad sinised teksad ja lilla jakk peal. Jakki alla ma ei näinud.
"Varsti tuleb teile üllatus, Isobel ja Kelly," sõnas ema ja ajas meid laua tagant ära. Kuna me istusime tema koha peal. Me vaatasime üksteisele otsa.
"Jälle üllatus," ütlesin, kui sain mingidki sõnad suust.
"Kuulge, mis te nüüd kuulate vanemate jutte pealt," ütles Kelly isa ning me jooksime naerdes ära.
Jooksime tiigi juurde ning istusime ühe suure kivi peale. Kui Kelly meil käib, siis me alati istume siin. See on nii mõnus koht, kuigi on parmud ja nad hammustavad üsna valusasti. Kuna praegu oli õhtu, siis ühtegi parmu polnud. Me istusime seal ja mõtlesime. Mõtlesime, et me oleme printsessid, kes on merre ära eksinud. Me mõtlesime seda nii kaua, kuni hakkas külm. Mõtlesime tuppa minna.
Toas me vaatasime telekat ja jõime teed. Olime ilmselt haigeks jäänud, kuna me surisesime üle kere. Õnneks ei pidanud Kelly koju minema, kuna ta isa oli purjus ja siit ta jalgsi üksi minna ei taha.
"Jess, Kättemaksukontor hakkab," lausus ta, ning kalpsas mööda tuba ringi, ning kui Kättemaksukontori tunnusmuusika käima hakkas siis ta tegi nii naljakaid liigutusi, et ma lihstalt istusin ja naersin.
"Oh, mu lemmik osa hakkas," sõnas ta, ning sättis end ilusti vaatama. Ma pugesin ta kaissu. Mu ema ütles, et kunagi, siis kui me lasteaias käisime, siis me alati mängisime ja olime a l a t i koos, isegi me nutsime koos. Ma sättisin endki mugavalt vaatama.
***
Kui Kättemaksukontor lõppes, vaatasime kella. Kell oli 20:34. Jah, neli minutit hiljem lõppes.
"Kas sa arvutimängu ei viitsi mängida?" küsisin ma, ning ma juba teadsin vastust. Ei. Kuna talle ei meeldi üldse arvutis olla, isegi mängida mitte. No siis, kui koolitööd vaja teha, siis ta ikka peab otsima midagi. Aga niisama ta arvutis olla ei taha. Mina ei tea, miks.
"Lähme siis raamatut lugema?" küsisin ma jällegi. Ta naeratas ja noogutas. Ma panin televiisori kinni ning Kelly tiris mind oma tuppa.
Ma hüppasin helesinise tekiga voodi peale ning ta võttis mingi suure ja paksu raamatu kotist. Ma tegin vaid: oo.
"See on entsüklopeedia," ütles ta ning tegi lehekülg 4 lahti.
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 20:34

Viinamari, sellest ei ole kahju, vaid sa peaksid end parandama. Lugema üht lauset kas või mitu korda, et see hea oleks. Lisama õigeid omadussõnu ja kasutama sidesõnu, et lauseid ühendada.
Sul on sõnad pandud nii, et saab küll aru, kuid mingisugust jutustavat laadi see küll ei ole. Jutt oleks nagu hakitud. Very Happy
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 20:35

Ma proovin ennast parandada jah. Koguaeg proovin.
Tagasi üles Go down
Lollipop
Teise astme kurjuse abiline
Lollipop


Female Postituste arv : 9

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 20:41

Jutt on muidu iseenesest väga hea.
Aga jahm eriti, sellest jutustavat laadi ei ole.

*Pole just suurem kriitika jagaja.
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime12/8/2012, 20:47

Aitähh!!
Ma püüan ennast parandada.
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime13/8/2012, 16:11

Nüüd tuleb üks suurem kriitikakommentaar Very Happy

Esiteks on sul hästi kiire tegevus ja jutt tundub kuidagi poinditu. Mingit keskset sündmust vms ei ole, lihtsalt peategelase igapäevase elu kirjeldamine, mis tegelikult ju kedagi otseselt ei huvita, välja arvatud siis, kui mingi mõte kogu sellel värgil on. Aga hetkel küll ei ole.

Teiseks kasutad sa vahel slängisõnu, mis ilukirjanduslikku teksti ei sobi. Näiteks "suht suur" ja liiga palju sõna "noh". Lauses on ka sõnade järjekord veidi imelik. Kui võtta näiteks see osa: "Aga noh, midagi süüa võibolla tahame küll, kuna äkki pärast ei saa enam. Kell oli juba 7 ju." See kõlab rohkem nagu mingi 10-aastase päeviku moodi, kes ei tea, millest kirjutada. Lisaks on juba ka selles lõigus minevik ja olevik segi, nagu ka enamuses ülejäänud tekstis kogu loo vältel.

Sõnavara on sul ka kindlasti laiem, kui igapäevaselt kasutatavad sõnad.

Veel ei saanud ma aru, miks sa kogu aeg kirjutasid sellest, mida kes sõi ja jõi ja selga pani. Kas sa mõtlesid, et kirjeldad sellega rohkem, nagu sul kommetaarides paluti teha? Kirjeldamise all peaksin mina silmas küll pigem tundeid ja mõtteid ja tegevust, mitte toitu ja riideid, mis mind ausalt öeldes (vabandust) tõepoolest ei huvita. Suudan sellised asjad ise oma kujutlusvõimega juurde mõelda.

Ja siis veel tundus imelik, et sõbranna isa kinkis peategelasele Xboxi. Mis jõuluvanalik kiindumus¾est see veel oli? Very Happy

Pea siis neid punkte silmas ja varsti on paranemist ka näha Wink Väga tore, et üritad ja võtad kriitika vastu, mitte ei hakka vastuväiteid tegema ja ei jäta midagi pooleli Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Naughty
Kärbes ämblikuvõrgus
Naughty


Female Postituste arv : 2315
Age : 31
Asukoht : Harjumaa

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime13/8/2012, 22:40

Kuidas ma igatsen, et keegi mulle ka mõne sellise kommetaari kirjutaks kus kõik vead nii detailselt välja on toodud!!!!!!!!!!!!! *hüppab ja näitab Nastiku* kommentaari*

Ja minul ei olegi midagi enam lisada. Kui siis ainult seda, et sul on neid laokil jutte siin küll ja ma südamest loodan, et need niisama siia vedelema ei jää. Wink
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime13/8/2012, 23:51

Lugesin, ja ma tõesti ei või. Su laused on niiiiiii imelikud.

Esiteks, terve esimene lõik oli nii hakitud ja ebaloomulik. Ma pidin magama jääma, sest seal oli mingi mõttetu rütm sees. Ta-ta-taa. Ta-ta-taa. Neutral

Me istusime seal ja mõtlesime. Mõtlesime, et oleme printsessid, kes on merre ära eksinud. Me mõtlesime seda nii kaua kuni hakkas külm. Mõtlesime tuppa minna.
See lõik oli midagi kohutavat. Ma vaatasin seda oma tund aega, ega saanud sõna suust. Kohutavad kordused. Mõtlesime, mõtlesime, mõtlesime... Evil or Very Mad

Aga jakki alla ma ei näinud. See kõlas kuidagi ropult aga vahet pole, ma tahtsin lihtsalt mainida, et jakki käib ühe k'iga. Kui sa just seda suurt looma ei mõtle. Very Happy Aga ma arvan, et sa ei mõtle.

Ja pärast teisi tärne olev lõik oli imelik. Ema räägib Kelly ja Isobel'iga, et neile tuleb mingi üllatus ja järsku ütleb Kelly isa, et nad kuulavad täiskasvanute juttu pealt. Tegelt nii ei olnud, ju.

Ja siis see koht, kus Isobel küsib Kelly'lt, kas too viitsib arvutimängu mängida, kui ise seltab pikalt-laialt lahti, et Kelly'le ei meeldi arvutimänge mängida. :)

Lõpp, see oo'dega koht, tuleks ümber teha. See oli valesti kirjutatud.

Ning lõpetuseks, su jutt on hästi igav ja mingit sisu ei ole. Jutul võiks ikka mingi point olla, muidu on ainult boring peategelase päeva kirjeldamine. Mõtle nüüd midagi välja, mingi sisu oma jutule.

P.S: Ma loodan, et ma nüüd Nastiku teksti ei korranud. Embarassed

P.S 2: Ma kardan juba enda pärast. pale Ilmselgelt olen ma täiesti kohutav inimene, kes ainult kritiseerib.
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime14/8/2012, 09:42

*Nastik.- Sündmused tulevad!! Wink
Ups, kui ma slängi kasutan. Harjunud, mis teha. Very Happy
Ei, ma ei arvanud nii, aga ma proovin nüüd mõtteid ka kirja panna. Very Happy
Kelly isa on väga ... hooliv. Ta kingib igal aastaajal kellegile midagi, kui nad külla lähevad. Very Happy
Ma tõesti üritan. Aitähh.
Naughty- Ma proovin mitte neid laokile jätta. Wink
AliceInWonderland XD- Kahju siis, ma muidu loen ikka kõik läbi, et normaalsed oleks, aga ikka jäävad. Sad
Haha, no ma ei tea, kuidas mul see sõna mõtlesime nii palju tuli.
Jah, ma ei mõtlenud seda suurt looma Very Happy
No mehed rääkisid mõnda teist juttu Very Happy
Nagu ma Nastikule rääkisin, siis sündmused alles tulevad.
Haha, aga see on ju hea, et sa ainult kritiseerid. Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Isobel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Isobel   Isobel Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Isobel
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Kui kuskile ei mahu-
Hüppa: