MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Lilly

Go down 
+4
Audrey
*Nastik.
Naughty
Viinamari
8 posters
AutorTeade
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Lilly   Lilly Icon_minitime21/7/2012, 15:26

1. osa
Lilly tutvustus

Tere. Mu nimi on Lilly Sirun. Olen 19 aastane ja vampiir. 3 aastat tagasi tulin peolt, kui äkitselt keegi mu kaelast kinni võttis ja mul oli valus. Väga valus. Nüüd ma püüan välja selgitada, kes mind muutis ja miks. Mul on pikad blondid juuksed ja rohelised silmad.
Mul on ema, kasuisa ja poolõde. Mu ema on 33, kasuisa 42 ja õde on 11. Kõik oleme vampiirid.
Pärisisa olen koguaeg igatsenud. Me räägime salaja e-maili teel. Issi on vahepeal mulle raha ka saatnud. Ta kuulab mu ära, kui on midagi. Ma tahaksin ta juurde elama minna, aga emps ei luba.
Kasuisa on hoopis teistsugune, kui mu pärisisa. Ta peksab mind, ta ei anna raha ja kõike veel. Ta hoolib oma lapsest rohkem, kui minust. Sellepärast mind issi alati ära kuulabki.
Mul on ka poiss. Oliver Punas. Tema huvid on vormel, trenn jne. Oliver hoolib oma figuurist. Ta ei mugi sisse, mdea kui palju kartulikrõpse ega cocat.
Mul on ka oma päevik. Millest keegi ei tea. Emma (poolõde) võibolla teab. Aga sisu küll mitte.

Homme saan pärisissiga Steffanis kokku.
Tagasi üles Go down
Naughty
Kärbes ämblikuvõrgus
Naughty


Female Postituste arv : 2315
Age : 31
Asukoht : Harjumaa

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime21/7/2012, 15:42

Hmm...seda väikest jupikest oli tõesti veider lugeda.

Sinu laused ja sõnastus on väga kentsakad ja esimeseks peaksidki proovima neid parandada. Ning kui aus olla, siis minumeelest oleksid võinud need faktdis, mis sa meile praegu ette söötsid kõik jutu käigus välja tulla, sest nii oli neid lausa naljakas lugeda. Ning kui nüüd põhineda faktil, et jutustav tüdruk on 19, siis tema jutust ei väljendu see mitte grammigi. Eriti veidralt kõlab sellises vanuses oleva tüdruku suust selline jutt: Mul on ka poiss. Oliver Punas. Tema huvid on vormel, trenn jne. Oliver hoolib oma figuurist. Ta ei mugi sisse, mdea kui palju kartulikrõpse ega cocat.

Esiteks kui sa kirjutad, siis sa peaksid vältima lühendeid nagu nt jne. Teiseks peaksid mõtlema sellele, et kirjutades juttu ei ole kuigi mõistlik kasutada slängi, nt cocat.

Ja viimases lauses kõlas imelikult sõna ,,pärisissiga''

Minumeelest selle pisikese tutvustava lõigu kohta väga kohmakas ja lonkav tekst.

Igatahes on sul veel kõvasti arnemisruumi ja tükk tööd oma nõrkade külgede parandamisega. Wink
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime21/7/2012, 15:45

Osa oli väga-väga lühike, et midagi konkreetset veel sellest arvata. Väike eelarvamus tekkis seepärast, et esiteks on tegu taaskord vampiiridega ja teiseks algas jutt iseenda tutvustamisega, mis on kuidagi awkward ja ei sobi päris hästi. Alustada saab ju ka teistmoodi ja jutu käigus selguks, kes on kes ja milline ta on.
Ei sobi ka sõna "mdea", sest see on ikkagi kõnekeel, mitte kirjakeel ja jutus tuleks korrektsed sõnu kasutada, kui tegu pole nt msni või mingi kirjakesega.
Laused olid veidi hakitud ja lühikesed, nt eelviimases reas oleks võinud ju kasutada komasid ja ühendada lühilaused pikemateks.

Oliveri osa oli ka kuidagi random. Aga ootaksin uut osa Very Happy

EDIT: Jah, minu jutu põhjal on näha, et ma siis nõustun Naughty'ga Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Külaline
Külaline




Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime21/7/2012, 16:35

Ootan uut osa, kuid tahaks teada, et kas see hakkab olema nagu päeviku vormis? Sest isegi päeviku vormis oleks hea kui sa ei kasuta slängi (seda võid teha küll enda oma aga kui sa teed lugu siis pole see hea).
Samuti ei saa ma aru, et sa ütlesid, et kõik on vampiirid, kuid teda hammustati vanuses 16. Kas ta oli enne siis inimene? Mida ma tahan öelda on see, et kui ema kui ka isa on vampiir siis on tõenäosus, et laps tuleb inimene 1% 100-st.
Samuti see, kuidas see kirjutamine on (kui on tegemist päevikuga) - sealt ei paista välja, et on tegemist 19-aastasega. Grammatika, grammatika, grammatika!
Ma loodan, et ei solvanud sind nüüd. Lihtsalt toon osad kohad välja.
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime21/7/2012, 17:30

Naughty - Mhm. Ma loodan väga, et seda enam ei juhtu. Ma püüan ennast parandada.
*Nastik - Okei Very Happy Tore kui ootad!
Emand - Tore kui ootad. Ei, see ei hakka olema päeviku vormis. Jah, ta oli ennem inimene. Isa oli vampiir ja poolõde ka. Aga ema ja tema ei teadnud seda. Siis sai Lilly ka vampiiriks ning ta sai aru, et teised on vampiirid. Lilly muutis ema ka, sest siis on nagu perekond, et kõik on vampiirid. Very Happy Loodan ennast parandada.
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime21/7/2012, 18:26

Loe nagu tutvumiskuulutust Neutral
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime21/7/2012, 18:29

Okei, ma lugesin algul Lilly Siruni asemel Lilly Sidrun.

Aga kui nüüd aus olla siis mulle ei meeldi.
Nagu Audrey ütles, loe nagu tutvumiskuulutust.
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime21/7/2012, 18:56

Audrey - Sorry Neutral
Cilen - Haha Very Happy Kahju Sad
Tagasi üles Go down
AliceInWonderland XD
lehm
AliceInWonderland XD


Female Postituste arv : 642

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime22/7/2012, 02:58

Ma uurisin seda kirjutist mitut moodi, ennem kui ma aru sain, et see jutt on... Sisu eriti polnud, jutt oli konarlik, ning eelkõige osa pikkus!!! Jamh, andis ikka soovida. Ja üleüldse, on vampiiridest nii palju jutte...

Ei meeldi.


Viimati muutis seda AliceInWonderland XD (8/8/2012, 01:09). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime22/7/2012, 10:19

AliceInWonderland XD - Mm, järgmised osad ei tule enam nii lühikesed. Aga mulle meeldivad vampiirid <3
Tagasi üles Go down
Mezilane
Pipar
Mezilane


Female Postituste arv : 1381
Age : 25
Asukoht : Eesti

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime22/7/2012, 14:55

Kõikidega nõus. Kõik sai ära öeldud, aga mina seda näiteks esimeseks osaks ei loeks üks korralik osa on pikem kui 1000 sõna.


Ei meeldi.
Tagasi üles Go down
http://www.wattpad.com/user/MezilaneM
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime22/7/2012, 15:55

Ma saan aru, et sa oled noor. Sellest hoolimata peaksid teadma, milline esimene osa olla võiks. Nii palju enesekriitikat võiks ikka olla, et sa mõistaks, et see pole mingi jutt... See ei sobi esimeseks osaks. Mine vaata, kui pikad on teistel osad ja tööta enda kallal. Pole ju keeruline pitkida kõiki neid fakte jutu sisse, kus me saaks need pisut viisakamal moel teada...
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime22/7/2012, 16:11

Mezilane - Kahju Sad
Aubrey - Mhm, okei.
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime22/7/2012, 16:36

Audrey, mitte Aubrey
Tagasi üles Go down
Tennu
Suur ja laisk lohe
Tennu


Female Postituste arv : 105
Age : 29
Asukoht : In the middel of somewhere[i]

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime22/7/2012, 16:59

Palju vigu on juba eest ära märgitud, seega ei hakkaks neid kordama.
Mainin sulle ühe vea, mis pole küll su jutus, vaid su kommentaaris. See on inimestel tihtipeale korduma kippuv viga.
Ennem tähendab eesti keeles pigem. Kui sa tahad kirjeldada midagi, mis juhtus eelnevale momendile, siis kasutatakse sõna enne.
Need on sarnassõnad nagu õieti ja õigesti.
Aga edu kirjutamisel :)
Tagasi üles Go down
http://www.tennuiswriting.blogspot.com
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime23/7/2012, 09:50

Audrey - Ups Very Happy
Tennu[III] - Ma proovin ennast parandada. Aitäh! :)
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime7/8/2012, 17:12

Kas millalgi saab siin ka uut näha? Loodan, et sa ei piirdu nüüd veidi kriitiliste kommentaaride pärast ainult ühe osaga :)
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Külaline
Külaline




Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime12/8/2012, 20:43

Kas uut osa ei tulegi?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Lilly Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lilly   Lilly Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Lilly
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Kui kuskile ei mahu-
Hüppa: