MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Aknad

Go down 
+2
Cilen
Karro
6 posters
AutorTeade
Karro
Our little cutie pie (L)
Karro


Female Postituste arv : 1743
Age : 29
Asukoht : Tähtedel

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 18:34

Me pidime kunagi kirjanduse tunnis tegema mingi lühi jutu või midagi sellist.. Väike mõtisklus või mingi edasi kirjutis Very Happy Igatahes ma mõtlesin et miks mitte seda jagada, mis ma valmis sokkisin siin Very Happy Tglt pool teksti tuli hoopis prääga juurde, nii et sellest algtekstist ei jäänud midagi järgi.. hahah Very Happy

Ühe suletud akna taga, kus kõik tundus palju müstilisem ja salapärasem, elas üks vana naine. See naine oli kurb ja üksik. Ta ei tahtnud kedagi teist enda ellu. Ta ei lubanud kedagi teist enda lähedale. Ja selle pärast elaski naine keset tontlikku metsa, ühes vanas ja viletsas tarekeses.
Küünlavalgel laua taga istudes mõtiskles naine oma minevikule. Eelkõige oma nooruse üle. Siis kui ta oli veel elurõõmus särasilmne noor neiu. Ta armastas oma vanemaid väga ja see tõttu oli ta sunnitud abielluma ühe noormehega, keda ta kogu oma südamest vihkas. Silmad mis tavaliselt nii elurõõmsalt särasid, pildusid äkitselt sädemeid kui too noormees silmapiirile sattus.

Mida aeg edasi, seda rohkem neiu oma tunnetes kahtles. Noormees, kes püüdis kogu oma hingest oma armastatule meele järgi olla, oli oma püüdlemise lõpetanud. Saades aru, et ükskõik mida too ka teinud ei oleks, ei olnud see kunagi neiu meelejärgi. Kuid kui noormees oleks natukene rohkem pingutanud. "Oleks vaid.." ohkas naine vaikselt endiselt küünla leeki silmitsedes.

Ühel päeval sai naine aga kirja, mis teates et tema kallis abikaasa oli tapetud. Kogu naise maailm varises kokku. Just siis kui ta oli oma tunnetes kindel ja oli valmis sellest oma mehele rääkima, oli ta temast hoopis ilma jäänud. Silmad mis muidu nii elurõõmsad oli, ei reetnud enam ühtki emotsiooni. Suu, mis tavaliselt üles poole kaardus oli nüüd kui üks peenike kriips. Süda mis muidu nii rutakalt pumpas, oli nüüd miljoniks killuks purunenud. Ja süü mis neid endaga kaasas kandis ei leevendanud sugugi seda valu mida ta tundis.

Isegi kui paljud aastad oli möödunud, ei suutnud naine endale andestada. Ta süüdistas kõiges ennast. Kui ta oleks vaid oma tunnetest varem rääkinud, kui ta poleks nii julm ja õel temaga olnud. "Kui ma poleks.." sosistas naine taas vaevu kuuldavalt.
Hetkeks veel küünalt silmitsedes, tõusin naine püsti.
Üle laua küünla poole kummardudes hakkas naine leeki ära puhkuma, kuid pisar mis ta põselt alla veeres jõudis temast ette.


Viimati muutis seda Karro (23/5/2012, 21:41). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Cilen
Magus maius
Cilen


Female Postituste arv : 2007
Age : 26
Asukoht : Tartu

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 18:48

Mulle meeldis. :)
Selline mõtlemapanev jutuke.. :)
Tagasi üles Go down
Karro
Our little cutie pie (L)
Karro


Female Postituste arv : 1743
Age : 29
Asukoht : Tähtedel

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 18:53

Jeei.. Hihi :)
Väga tore et sulle meeldis :) Tuju kohe palju parem Very Happy
Tagasi üles Go down
Naughty
Kärbes ämblikuvõrgus
Naughty


Female Postituste arv : 2315
Age : 31
Asukoht : Harjumaa

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 21:24


Lugesin seda päris mitu korda ja muideks esimesed kaks korda vaikselt teised kaks lugesin kõva häälega ja väga ilmekalt. See oli kõva häälega lugedes nii kohutavalt ilus ja tekitas külmavärinaid, sest oli nii pagana kurb.

Nuriseda võiks ainult mõne lause kallal, mis kõva häälega lugedes häirima hakkasid. Usun, et soovid selle lühikese jutu juures siiski mõned parandused teha.

Saades aru et ükskõik mida too ka teinud ei oleks, ei olnud see kunagi neiu meelejärgi. Kõva häälega lugedes kõlab paremini vb nii: Saades aru, et ükskõik mida too ka teinud poleks, ei olnud see kunagi nelule meelejärgi.

Silmad mis muidu nii elurõõmsad oli, ei reetnud enam ühti emotsiooni. Emm...ma ei tea kas see oligi nüüd mõeldud nii, aga see ühti kõlab veidralt

Süda mis muidu nii ruttakalt pumpas, oli nüüd miljoniks killuks purunenud. Ja siin ma usun, et mõtlesid siiski rutakalt.


Alguses tundus nagu iga teinegi lühijutt, kuid kui lugesin seda osa siin:


Suu, mis tavaliselt üles poole kaardus oli nüüd kui üks peenike kriips. Süda mis muidu nii ruttakalt pumpas, oli nüüd miljoniks killuks purunenud. Ja süü mis neid endaga kaasas kandis ei leevendanud sugugi seda valu mida ta tundis.
Isegi kui paljud aastad oli möödunud, ei suutnud naine endale andestada. Ta süüdistas kõiges ennast. Kui ta oleks vaid oma tunnetest varem rääkinud, kui ta poleks nii julm ja õel temaga olnud. "Kui ma poleks.." sosistas naine taas vaevu kuuldavalt.
Hetkeks veel küünalt silmitsedes, tõusin naine püsti.
Üle laua küünla poole kummarudes hakkas naine leeki ära puhkuma, kuid pisar mis ta põselt alla veeres jõudis temast ette.


Siis tundus see kuidagi nii eriline ja ilus ja muutis selle jutukese ka nii erilisks. Minujaoks eriliseks. Tahaks seda kohe kuskile kirjutada ja ilusa käekirjaga säilitada, seinale riputada ja raamida. Laughing
Tagasi üles Go down
Karro
Our little cutie pie (L)
Karro


Female Postituste arv : 1743
Age : 29
Asukoht : Tähtedel

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 21:46

Hihihi.. Sa ei kujuta ette kuidas ma säran siin. Selline mõnus positiivne kommentaar, väga positiivse päeva lõppu Very Happy

Selle lõpu võid sa ju oma ilusa käekirjaga kuskile lehele kirjutada ja seinale panna. Ma oleks nii meelitatud :)

Kusjuures, enne kui ma seda kirjutama hakkasin ma lugesin seda teksti, mis meil seal kirjanduse töölehel oli, mille alusel me seda üldse tegema pidime. Siis ma lugesin ka paar esimest korda seda vaikselt, aga siis ma ei saanud midagi aru ja lugesin kõva häälega. Alguses tulid mingid vead sisse.. Lugesin mõned sõnad valesti.. Siis lugesin veel ja veel ja veel. Ise seisin keset tuba püsti paber näppus ja üritasin seda ilmekalt ja soravalt ette lugeda. Mis mul lõpuks ka välja tuli. Jumal tänatud et ma üksi kodus olin Very Happy Igatahes sain ma lõpuks sellest tekstist kah aru ja jutt hakkas nii voolama, et jumh.. :)

Aga ma ei tea. Mulle meeldib see lause, võib olla kui ma seda ka mitu korda kõva häälega loeks, äkki siis hakkaks häirima. Aga ma hetkel veel seda ära ei muuda :)

Vähemalt sulle meeldis.. See on hea :) Mulle meeldib Very Happy
Tagasi üles Go down
Naughty
Kärbes ämblikuvõrgus
Naughty


Female Postituste arv : 2315
Age : 31
Asukoht : Harjumaa

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 21:50

Ei Karrokene, ma ei taha seda lõppu kirjutada ja raamida. Ma tahan tervet seda juttu kirjutada ja raamida! Laughing
Tagasi üles Go down
Karro
Our little cutie pie (L)
Karro


Female Postituste arv : 1743
Age : 29
Asukoht : Tähtedel

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 21:52

Aga kirjuta :) Very Happy
Mina sind ei keela Very Happy Mul oleks nii uhke tunne siis Very Happy
Tagasi üles Go down
Hippi
Vapper lohetapja
Hippi


Female Postituste arv : 130
Asukoht : Keila

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 21:58

Väga mõtlema panev ja hästi kirjutatud!
Tagasi üles Go down
Karro
Our little cutie pie (L)
Karro


Female Postituste arv : 1743
Age : 29
Asukoht : Tähtedel

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 21:59

Aitäh! :)
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 22:33

Awwwh...

Mnjaa, paaris kohas oleks võinud sõnade järjekord pisut teine olla aga muidu päris hea. See pani peas filmi kerima, justkui oleks pikapika jutu just ära lugenud, kuna kõik oli nii hästi mõistetav.
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime23/5/2012, 22:37

Oli tõesti paar sellist kohta, kus võiks õigekirja vms kallal nuriseda, aga kuna jutt oli äärmiselt hea, siis summutusid need kohad ise ära Very Happy
Väga-väga meeldis I love you
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Karro
Our little cutie pie (L)
Karro


Female Postituste arv : 1743
Age : 29
Asukoht : Tähtedel

Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime24/5/2012, 07:06

Hihi.. Ma tänan teid :)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Aknad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Aknad   Aknad Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Aknad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Isikulised jutud :: Karro looming-
Hüppa: