MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012.

Go down 
3 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
AutorTeade
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime15/6/2012, 11:31

26. Enne kui ma suren
2012. - Page 2 Enne-kui-ma-suren
autor: Jenny Downham
lk.arv: 304
sisu: Kuueteistaastane Tessa Scott põeb juba neljandat aastat rasket haigust ja teab, et tal on jäänud elada vaid mõned kuud. Tal on nimekiri asjadest, mida ta kindlasti teha tahab. Näiteks soovib ta saada kuulsaks, rikkuda kõiki reegleid ning… olla kordki elus tõeliselt armunud. Nimekirja järgimine toob kaasa üksjagu äpardusi, aga tänu uutele kogemustele tunneb ta end elusamana kui kunagi varem.
arvamus: Minu jaoks oli selle raamatu juures kõige valusam lugeda Tessa isa valu. Seda, kuidas ta andis endast parima, et tema tütrel võimalikult hea oleks ja seda, kuidas ta nuttis, kui kuulis, et Tessa haigus läheb hullemaks. Mina nutsin koos temaga. Peategelane ise ei suhtunud oma haigusesse nii negatiivselt kui tema isa. Ta vist ei haletsenud ennast kordagi. Selle asemel ta elas ja nautis oma viimaseid nädalaid.
lemmiktegelane: Cal
punktid: 9/10
lahedad kohad: Isa vaatab teda väga tähelepanalikult.''Ma ei tea, kui kaua ma üksinda toime tulen. Mõnel hommikul suudan vaevu silmi avada. [..]
''Kõik on korras,'' ütleb ta ja pöördub Cali poole. ''Tessa on kaua aega haige olnud. Sa tunned end mõnikord vist tõeliselt väljajäetuna?''
Cali suu tõmbub naerule. ''Jah. Mõnel hommikul suudan ma vaevu silmi avada.''
.....
Aiaaugu juurde ilmuvad Adam ja ta ema. ''Imeline päev, kas pole?'' hüüab Sally.
''Kevad,'' ütleb Zoey, suu vesikressi täis.
''Ametlikult veel mitte.''
''Keskkonnasaaste siis ilmselt.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime18/6/2012, 10:40

27. Näljamängud
2012. - Page 2 Naljamangudraamat1
autor: Suzanne Collins
lk.arv: 304
sisu: Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel.
arvamus: See oli tõsiselt vinge raamat! Hoolimata sellest, et olin enne lugemist filmi vaadanud ja teadsin enam-vähem ette, mis seal juhtub, oli see suurepärane. Alguses mulle Haymitch ei meeldinud, kuid lõpus sai ta minu lemmiktegelaseks. Ja mulle meeldis Gale palju rohkem kui Peeta. Ma tahaksin juba selle sarja järgmist raamatut lugeda, kuid millegipärast tundub mulle, et need kaks järgmist pole nii põnevad kui esimene.
Raamatu lõppu oli kirjutatud esimese raamatu lõpp ja mina lugesin kogemata ettearvamatu lõpp.
lemmiktegelane: Haymitch
punktid: 10/10
lahedad kohad: ''Eks õpi siis kiiresti. Sul on umbes sama palju sarmi kui surnud nälkjal!'' vihastab Haymitch.
.....
''No nii, Katniss, Kapitoolium on 12.ringkonnaga võrreldes vist hoopis midagi muud. Mis sulle senini on kõige rohkem muljet avaldanud?'' küsib Caesar.
''Lambahautis.''
.....
''Sinusugusel nägusal noormehel on kindlasti mõni silmarõõm. Lase käia, ütle meile tema nimi,'' käib Caesar peale.
Peeta ohkab. ''Olgu, on üks eriline tüdruk. Armusin temasse juba nii ammu, et ei mäletagi, millal täpselt. Aga ma olen kindel, et tema ei teadnud minu olemasolust kuni lõikuspäevani midagi.''
''Kas tal on keegi teine?'' pärib Caesar.
''Ma ei tea, aga ta meeldib päris paljudele poistele,'' vastab Peeta.
''Tead, mis tee? Võida mängud ja mine koju. Siis ei saa ta sulle ju kuidagi ära öelda?'' julgustab Caesar.
''Ma ei usu, et sellest midagi välja tuleb. Võitmine ...minu puhul ei aita,'' kõhkleb Peeta edasi.
''Miks siis mitte?'' on Caesar hämmingus.
Peeta läheb näost punaseks nagu peet ja kogeleb:'' Sest...sest...ta tuli koos minuga siia.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime20/6/2012, 10:05

28. Talvehullus
2012. - Page 2 Raamatu-talvehullus-esikaas
autor: Marianne Harju
lk.arv: 164
sisu: Üks talv ja kuus head sõpra: lahutamatu paar Maribel ja Meelis, Maribeli armunud poeedihingega Robert, rikaste vanemate võsuke Erik, Maribeli parim sõbranna Kati ning modellist naistemagnet Kris, kes on Kati salajane ihalusobjekt. Kas nende kuue sõprus on piisavalt tugev, et panna vastu talve jooksul ilmsiks tulevatele salajastele tunnetele ja igaühe isiklikele probleemidele? Või on see liit määratud lagunema?
arvamus: Alguses propageeris see raamat suitsetamist, aga siis kui peategelane sellega politseile vahele jäi (mul oli selle üle siiralt hea meel), läks asi talutavamaks. Midagi häiris mind selle raamatu juures veel. Väga-väga häiris. Alguses ma ei saanud sellele pihta, aga lõpus mõistsin. Nimelt see peategelane hakkas mulle nii vastu. Ma totaalselt vihkasin teda.
Lisaks oli raamatus taaskord liiga palju slängisõnu ja inglise keelseid väljendeid. Mis on eestlastega juhtunud, et nad ennast enam oma keeles väljendada ei oska? Ütleme nii, et nüüd on mul eesti kirjanike noorsooraamatute lugemise isu mõneks ajaks otsas.
punktid: 3/10
lahedad kohad: ''Näpuga ei näidata,'' karjus Kati, sumpas oma päevinäinud Adidase tossudega läbi luma kastani alla ja oleks peaaegu kukkunud.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime24/6/2012, 11:15

29. Lahvatab leek
2012. - Page 2 061
autor: Suzanne Collins
lk.arv: 320
sisu:Kõigile raskustele vaatamata võitis Katniss Näljamängud. Tema ja Peeta on imekombel ikka veel elus. Katniss peaks tundma kergendust ja olema õnnelik, sest lõpuks on ta ju naasnud oma perekonna ja vana sõbra Gale’i juurde. Ometi ei laabu miski nii, nagu Katniss sooviks. Gale hoiab temast eemale. Peeta on talle täielikult selja pööranud. Ja lisaks levivad kuuldused ülestõusust Kapitooliumi vastu – ülestõusust, mille alustamisele võisid Katniss ja Peeta kaasa aidata.
Eneselegi ootamatult on Katniss süüdanud leegi, mida ta kardetavasti lämmatada ei suuda ... ja võib-olla ei tahagi. Selleks ajaks, kui Katniss ja Peeta peavad suunduma Kapitooliumi julmale võidutuurile Panemi ringkondades, on panused kõrgemad
arvamus: Taaskord ei olnud mu eelarvamused õigustatud. Võib-olla on see raamat isegi natuke põnevam ja lahedam kui eelmine. Autor pani ikka vahepeal sellise pommi, et ma olin täielikus ¹okis. Ma ei taha kerglaselt kõlada, aga mul on jälle uus lemmikraamat tekkinud. Vist isegi lemmiktriloogia. Aga Peeta mulle ei meeldi. Ta on mingi saamatu koperdis. Kuid Gale on tõsiselt lahe.
lemmiktegelane: Gale, Haymitch
punktid: 10/10
lahedad kohad: Mina käin jahil. Tema küpsetab. Haymitch joob.
.....
Vere lõhn...tundsin seda tema hingeõhust. Mida ta teeb? Joob seda? Kujutan ette, kuidas ta seda teetassist tasakesi rüüpab. Kastab küpsiseid sinna sisse ning tõmbab punaste ja tilkuvatena jälle välja.
.....
Kui taas pooleldi ärkvele tulen, laman polsterdatud laual. Vasakus käsivarres tunnen voolikute näpistust. Ometi õnnestub mul käega niipalju vehkida, et voolikud lahti rebida.
Järgmisel korral ärgates saan aru, et mu käed on laua külge kinni seotud ja voolikud käsivarres tagasi. Löön pea tugevasti laua vastu ja kaotan jälle teadvuse. [..]
''Kas oled enda oimetukspeksmise lõpetanud, kullake?'' küsib Haymitch, hääles selge pahameel.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime28/6/2012, 10:44

30. Minu armastuse suvi
2012. - Page 2 609
autor: Helen Cross
lk.arv: 246
sisu: Mona on viisteist. Ta on joodik, varas ja hasartmängusõltlane. Olukord kõrtsis, kus ta koos oma isa, kasuema ja rasvunud kasuvennaga elab, on lohutu. Aga õige hulluks pöörab lugu siis, kui Mona kohtab peenest perest pärit Tamsinit, ninakat neidu, kellel on kadestamisväärne rinnapartii, näitlejannast ema ja mälestus end surnuks näljutanud õest..
arvamus: Mulle ei meeldinud see raamat. Kohe üldse ei meeldinud. Peategelane oli enamus ajast kas lihtsalt täis või kergelt joobes. Lisaks oli ta kohati nii ülbe, et ma oleksin tahtnud talle kallale minna. Mis raamatusse endasse puutub, siis see oli loetav, kuigi jutul puudus mõte.
punktid: 2/10
lahedad kohad: Köögis mu haigeid kohti plaasterdades pakkus ta mulle värsket kohvi. Ma vastasin-vilets nali-, et eelistaksin seisnud teed.
**********
Vahekokkuvõte.
Loetud raamatuid: 30
Lehekülgi: 8413
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime2/7/2012, 11:32

31. Keha
2012. - Page 2 PEGA179
autor: Stephenie Meyer
lk.arv: 751
sisu: Melanie Stryder keeldub haihtumast. Meie maailma on vallutanud seninägematud vaenlased. Inimesed muutuvad nende sissetungijate kestadeks, nende meeled allutatakse, sellal kui kehad jäävad puutumata ning jätkavad oma elu pealtnäha endiselt. Enamik inimkonnast on alistatud. Kui Melanie, üks vähestest allesjäänud mässajatest, kinni võetakse, on ta kindel, et see on tema lõpp.
Rändajat, sissetunginud “hinge”, kes sai Melanie keha, hoiatati probleemide eest, mis kaasnevad inimkehas elamisega: rabavad emotsioonid, mälestused. Aga üht probleemi ei osanud Rändaja oodata: et tema keha eelmine asukas keeldub oma meeltest lahti ütlemast. Rändaja uurib Melanie mõtteid, lootes avastada allesjäänud inimvastupanu asukohta. Selle asemel täidab Melanie Rändaja mõtted kujutluspiltidega mehest, keda Melanie armastab – Jaredist, end ikka veel varjavast inimesest. Võimetu end oma keha ihalustest eraldama, hakkab ka Rändaja igatsema mehe järele, kelle leidmine on talle ülesandeks tehtud. Kui Rändajast ja Melaniest saavad väliste jõudude mõjul vastu tahtmist liitlased, alustavad nad ohtlikke ja ebakindlaid otsinguid, et leida mees, keda nad mõlemad armastavad.
arvamus: Suurepärane raamat! Alguses oli küll veidi igav, aga peagi muutus nii põnevaks, et pidin selle tahtejõu abil käest ära tirima.
Otsisin sarnasusi Videviku saagaga, ja mõned ma ka leidsin. Näiteks Ian meenutas alguses Jacobit ja siis, kui ta Wanda suhtes ülikaitsvaks muutus, meenutas ta jälle Edwardit.
Mulle meeldis Jared. Isegi siis, kui ta Wandaga ülbelt käitus. Ja pealegi on ta miljard korda lahedam kui mingi sädelev ja ülekaitsev Edward. Jeb oli ka vinge.
Rändaja on palju parem nimi kui Wanda.
lemmiktegelased: Jared, Melanie, Wanda, Jeb
punktid: 10/10
lahedad kohad: Ta kõhkleb ja tõuseb siis kergelt, käte abita jalule. Ta sirutab käe, peopesa ülespidi, minu poole.
''Palun ära jookse ära. Ja... ee ... mul oleks hea meel, kui sa mind rohkem ei lööks ka.''
.....
Ma leidsin uksepaneelilt nupud. Üritades muiet tagasi hoida vajutasin järsult klaasinuppu ja vaatasin, kuidas Otsija eemale hüppas.
.....
Parasiidid peavad parajasti Haitil olümpiamänge. Meile avanest pildist on selge, et tulnukad on sellest tõsiselt elevil. Paljud on oma majadel heisanud olümpialipud. Aga see pole enam endine. Nüüd saavad medali kõik osalejad. Hale.
.....
''Sulle ka...'' Ian tuli meie juurde, käed müslibatoone täis.
''Jõudsin ette,'' ütles Jamie talle..
''Oh,'' tegi Jared, ilmudes teisele poole Jamiet. Ka temal oli batoone ühe jaoks liiga palju.
Ian ja Jared vaatasid üksteisele pikalt otsa.
''Kuhu kõik toit sai?'' nõudis Kyle. Ta seisis tühja kasti juures, vahtis süüdlast otsides ühele ja teisele poole.
.....
''Wanda?'' küsis Kyle.
''Jah?''
''Anna andeks.''
''Ee... mille eest?''
''Et ma sind tappa üritasin,'' seletas ta hooletult. ''Ma vist ikkagi eksisin.''
Ian ahhetas. ''Palun ütle mulle, et sul on siin mingisugune salvestamisasjandus käepärast, tohter.''


Viimati muutis seda MyMystery (31/7/2012, 18:14). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime7/7/2012, 10:33

32. Crescendo
2012. - Page 2 Crescendo
autor: Becca Fitzpatrick
lk.arv: 360
sisu: Sõna otseses mõttes elu eest võitlemine oli küll kurnav, kuid vähemalt sai Nora tänu sellele endale salapärase ja imekena kaitseingli! Kuid Patch on tabamatum kui iial enne (kui see üldse võimalik on), ja mis veelgi hullem, veedab üha rohkem aega Nora vihavaenlase Marcie Millariga. Lisaks on kuueteistkümneaastasel Nora Greyl vaja kergitada saladuseloor oma isa surma asjaoludelt.
arvamus: Nora oli nõme. Ta ise tahtis Patchist lahku minna ja ajas ta ära. Ning siis süüdistas hoopis Patchi, et poiss temast eemale hoiab.
Vee on Norale tõsiselt hea sõbranna ja Patch meenutab kohati tüüpilist noorsoo romaani meespeategelast.
lemmiktegelane: Vee
punktid: 8/10
lahedad kohad: ''Lasanje, küüslauguleib ja tarretis,'' ütles ema naeratades. ''Nora tegi.''
See tuli mulle üllatusena. ''Tegin ka või?''
.....
Mu telefon helises ja ma krabasin selle kotist välja.
''Mida?'' nähvasin. Kui keegi ei vastanud, sain aru, et olen nii ärritunud, et ajan isegi sõnumi ja telefonihelina omavahel sassi.
Olin saanud sõnumi tundmatult numbrilt. OLE TÄNA KODUS.
''See on jube,'' ütles Vee sõnumit lugedes. ''Kellele sa oma numbrit oled jaganud?''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime21/7/2012, 11:33

33. See pidid olema sina
2012. - Page 2 767
autor: Stephanie Doyon
lk.arv: 200
sisu: On-line armastus….
Rebecca Lowe on armunud. Ainuke probleem on see, et ta pole oma armastatuga kunagi kohtunud. Või on? Pärast nädalatepikkust armastuskirjade vahetamist kavatseb Rebecca viimaks ometi oma netiarmastusega näost näkku kohtuda. Aga kui ta näeb Jordan Westi nende salajasel kohtumispaigal, ei tea üllatusest keeletu Rebecca, mida edasi teha.
Ükski teine poiss ei häiri Rebeccat rohkem kui Jordan oma päästan-maailma suhtumisega, samas tundub, et keegi ei mõista teda poisist paremini. Kas mõeldamatust võib saada «see õige»?
arvamus: Raamat oli põnev ja tõmbas lugema. Kahju oli seda käest panna. Aga see oli liiga ettearvatav. Kuigi võib olla autor tahtiski seda?
Mulle tundus natuke kahtlane see, et ühe lehekülje peal Rebecca armastas Antoniot, järgmisel Jordanit, ja siis jälle Antoniot. Ning lõpuks, täiesti lampist, hakkas Antoniot jobuks pidama.
lemmiktegelane: Antonio
punktid: 7/10
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime29/7/2012, 21:37

34. Harry Potter ja Azkabani vang
2012. - Page 2 R007329
autor: J.K.Rowling
lk.arv: 360
sisu: Algab kolmas õppeaasta Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Koolis. Kooli saabunud lapsi ootab ees ebameeldiv üllatus. Azkabani võlurite vanglast on põgenenud ohtlik kurjategija ning kooli tuuakse vangivalvurid, kes on jubedamad kui vangid ise. Loomulikult satub Harry taas sündmuste keerisesse, kus talle on abiks truud sõbrad Ron ja Hermione.
arvamus: See on minu meelest parim raamat Potteri-saagast. Väga põnev isegi teisel lugemise korral. Ja naljakas. Mina hindan raamatutes olevat huumorit kõrgelt. Ning absoluutselt kõik küsimused ja kahtlused said vastuse. Ka see on oluline ja teeb selle lugemise nauditavaks.
lemmiktegelased: Dumbledore, Lupin
punktid: 10/10
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime7/8/2012, 10:46

35. Kuninga silmad
2012. - Page 2 212
autor: Catherine Banner
lk.arv: 424
sisu: Viieaastane Cassius pääses, kui mõrvati tema vanemad, Malonia kuningapaar. Kui ta saab viieteistkümneseks, on ta endiselt peidus Inglismaal oma õpetaja Aldebarani hoole all, kelle ettekuulutuse kohaselt Cassius ükskord uuesti oma troonile saab. Samal ajal elab viieteistkümneaastane Leo Malonias, kus valitseb uus kuningas. Ühel päeval avastab Leo imelise raamatu, kuhu ilmub iga päev uus osa eepilisest loost – ettekuulutusest, kuninga ja kuninganna mõrvast ning nende sündmuste seosest tema enda perekonna looga.
arvamus: Raamat oli loetav, kuid vahepeal kiskus veidike igavaks. Huvitavaks läks see siis, kui Stiriling haigeks jäi. Vot siis ma seda enam käest panna ei suutnud.
Kuid peagi muutus see nii masendavaks, et ma isegi vesistasin paari koha peal, kuid põnev oli endiselt. Aga mind häiris natuke see, et raamatu teises pooles nuttis keegi peaaegu iga lehekülje peal. Jah, ma saan aru, et neil oli selleks põhjust, kuid seda lugedes tekkis mul selline niru tunne.
lemmiktegelane: Aldebaran
punktid: 7/10
lahedad kohad: Prillidelt peegeldus ka Maria murelik nägu, ja ma naeratasin rumalalt tema pisikesele peegelpildile. Mõistsin siis, et naeratan tegelikult mehele. Ta ei naeratanud vastu.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime12/8/2012, 10:49

36. Pimeduse hääled
2012. - Page 2 10849
autor: Catherine Banner
lk.arv: 448
sisu: Anselm Andros on alati arvanud, et ta elab normaalset elu. Nende pere püsib koos ja tundub, et nad saavad raskustest hoolimata hakkama. Kui aga nende kodumaa Malonia poliitiline olukord muutuma hakkab, mõjutab see rängalt ka nende peret. Kuigi viimased viisteist aastat on nad vaikset elu elanud, on Anselmi ema Maria ja kasuisa Leo elu olnud lahutamatult seotud Malonia tormilise ajaloo ning selle paralleelmaailma, tänapäeva Inglismaaga. Kuna kõikjal valitseb ebakindlus, on olulisem kui kunagi varem, et Anselm mõistaks minevikusündmusi. Ta peab kuulama omaenda sisehäält, maksku see, mis maksab.
arvamus: Selle raamatu võtsin kätte ainult sellepärast, et ma tahtsin teada, mis selles triloogias edasi juhtub, sest minu meelest ei olnud seda juttu kuidagi võimalik jätkata.
Nagu eelmine raamatki, oli see põnev ning lisaks ka ettearvamatu.
Mulle meeldis see, et Leo polnud enam mingisugune poisike, kes kogu aeg nuttis ja masetses, vaid oli täiskasvanud ja normaalsem. Ma vist isegi natuke armusin temasse.
Mulle ei meeldinud see, et Aldebaran oli surnud, ja seda mainiti kuidagi mokaotsast. Kui Aldebaran tõesti pidi surema, siis oleks ta väärt seda, et ka tema surmahetke kirjeldatakse. Siis oleks vähemalt nutta saanud.
Igatahes ma tahan järgmist raamatut lugeda, aga selleks pean ilmselt kolm aastat ootama, sest inglise keelsete raamatutega ma praegu mässata ei viitsi.
lemmiktegelane: Leo
punktid: 8/10
lahedad kohad: ''Jah,'' ütlesin ma. ''Vanaema on mõnikord nii tundetu.''
Ema muigas selle peale kibedalt. ''Mõnikord tundetu? Tal on sama palju tundeid kui allamäge veereval kivil! Ta võiks tundetuse oma elukutseks võtta!''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime20/8/2012, 13:22

37. Igavesti
2012. - Page 2 Maggie-Stiefvater-Igavesti_medium
autor: Maggie Stiefvater
lk.arv: 464
sisu: Alguses oli Sam hunt ja Grace tüdruk. Kuid Sam leidis viisi, kuidas jääda inimeseks, ning hundi ja tüdruku vastastikusest sõnatust uudishimust sai poisi ja tüdruku vaheline tugev armastus. Lugu olekski võinud niimoodi lõppeda, kuid saatusel oli neile varuks veel katsumusi. Grace’ist sai hunt ja nüüd ähvardab kogu Boundary metsa hundikarja julm hävitamine. Sam on Grace’i päästmise nimel kõigeks valmis, kuid kas sellest piisab, isegi kui appi tulevad ootamatud liitlased? Kas Sam ja Grace jäävad lõpuks õnnelikult kokku või peavad teineteisega igaveseks hüvasti jätma?
arvamus: Alguses läks raamat väga kiiresti ja ludinal. Aga keskel hakkas venima. Minu meelest liialdas autor jälle kirjeldustega. Sam'i vaatenurk oli kõige igavam, ma lausa oigasin mõttes, kui nägin, et see tuleb.
Aga Shelby oli selline bitch. Ma soovisin vahepeal talle ise kallale minna. Ta ajas mind nii kuradi närvi. Tom Culpeper'i vihkasin ma umbes sama palju.
Ja mulle kohe absoluutselt ei meeldinud see, mis Beckiga juhtus.
Ja Isabelis olen ma väga pettunud.
lemmiktegelane: Cole
punktid: 7/10
lahedad kohad: ''Kas Isabel?'' Mu isa hääl oli üllatunud, aga ühtlasi...lustlik.
''Jah, kui sul minu asemel mõnd teist tütart pole,'' vastasin
.....
''Oled sa pilves või? Miks sa kunagi särki ei kanna?''
''Ma magan paljalt,'' vastas Cole. ''Päeva edenedes panen järjest rohkem riideid selga. Sa oleksid pidanud tund aega tagasi tulema.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime23/8/2012, 10:34

38. Harry Potter ja tulepeeker
2012. - Page 2 Tulepeeker
autor: J. K. Rowling
lk.arv: 596
sisu: Harry neljas õppeaasta ei kujune sugugi vähem seiklusrikkaks kui eelmised. Mustad jõud tõstavad taas pead. Esmakordselt ilmneb see lendluudpalli maailma karikavõistluste ajal. Harryl pole aga palju aega selle peale mõelda, sest ka Sigatüüka koolis hakkavad toimuma põnevad sündmused.
arvamus: Kuna raamatukogus eriti midagi põnevat enam ei leidu, vampiiriikaid ma praegu lugeda ei viitsi, ning ma olin juba Azkabangi vangi uuesti läbi lugenud, otsustasin Potteri-saagale veel ühe tiiru peale teha.
Selle raamatu algus oli minu jaoks üsna igav. Mulle ei istu eriti need ministeeriumi värgid.
Minu jaoks oli natuke nõme see, et Harry oli turniiri noorim osaleja, ja lõppkokkuvõttes võitis selle. Kuigi see oli juba alguses teada.
Dumbledore ja Sirius muutusid minu jaoks veel sümpaatsemaks. Mistõttu nutan ma ilmselt nende surmahetki lugedes rohkem kui varem. Aga minu suureks üllatuseks hakkas mulle Dobby meeldima.
Natuke häris see, et raamat oli paksult trükivigu täis.
Potteri-saaga raamatud on ainsad raamatud, mis suudavad mind ööläbi üleval hoida.
lemmiktegelased: Dumbledore, Sirius
punktid: 9/10
lahedad kohad: Percy hakkas tööl käima- Rahvusvahelise Võlukunstialase Koostöö osakonnas. Ära meie juures midagi ''välismaa'' kohta ütle, muidu sa kõnged igavuse kätte.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime2/9/2012, 10:55

39. Harry Potter ja Fööniksi ordu
2012. - Page 2 663
autor: J. K. Rowling
lk.arv: 856
sisu: Harryt ootab ees viies kooliaasta. Ta teab, et Voldemort on tagasi tulnud ja kardab, et kohe algavad tema hirmuteod. Esialgu aga ei ole sõnagi ähvardavast ohust ei "Päevaprohvetis", mida Hedwig talle toob ega ka mugude uudistes, mida ta üritab onu Vernoni ja tädi Petunia telerist vaadata. Teadmatus muutub väljakannatamatuks, sest ka Roni ja Hermione kirjad on vihaleajavalt tühjad. Harry on valmis juba onu ja tädi majast põgenema, kuid siis satub ta mugude turvalisel tänaval vastamisi dementoritega ja ootamatud sündmused haaravad teda järjekordselt kaasa.
arvamus: Hoolimata paksusest oli see raamat põnev, huvitav. Ja kurb. Siriuse surmast lugedes piirdusin paari pisaraga. Aga see lause: Harry tõstis pilgu ja nägi, kuidas üks pisar veeres mööda Dumbledore'i nägu tema pikka hõbedasse habemesse. oli minu jaoks liig. Ma pole ammu niimoodi nutnud. Kuidas võis autor Dumbledore'i nii armsaks teha, ja siis järgmises osas ta ära tappa?
Lõpuks suutsin ma rahuneda. Aga kui tuli see koht, kus Harry Siriust sellest peeglist, mis Sirius andis, näha lootis, hakkas kõik otsast peale. Ma nutsin veel voodiski edasi. Ja praegugi hoian pisaraid tagasi.
Ma ei tea, mis minust siis saab, kui ma järgmist osa loen.
lemmiktegelased: Dumbledore, Tonks, Lupin, Sirius, Moody, Luna, Weasley kaksikud, McConagall
punktid: 10/10
laheda kohad: ''Ah. Ma näen, et Gryffindori liivakellas ei ole enam punkte, mida maa võtta. Sellisel juhul, Potter, peame me lihtsalt-''
''Juurde lisama?''
Professor McGonagall oli just mööda kivitreppi lossi astunud; ühes käes oli tal ruuduline reisikott ja teisega toetus ta raskelt jalutuskepile, aga paistis muidu täiesti terve olevat.
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime2/9/2012, 11:46

Nutad lõpuni välja! :)
Mina nutsin igastahes. Esimest korda loed Potterit?
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime3/9/2012, 13:22

Ei, teist. Very Happy
Nüüd ma juba tean, millised tegelased ära surevad, ja niiöelda leinan neid juba ette. Eriti Dumbledore'i.
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime3/9/2012, 16:25

Very Happy Very Happy
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime13/9/2012, 16:09

Very Happy
40. Uhkus ja eelarvamus
2012. - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcS4gjHsqPnaExzYDYnuLbg_OYNgKyQLAcOOWNdJucMElcQojZuU
autor: Jane Austen
lk.arv: 355
sisu: Kangelanna langeb algul eksiarvamuste ohvriks, vabaneb neist mitmete kibedate läbielamiste hinnaga, saavutab sisemise küpsuse ja viib kampaania edukalt lõpule.
Jane Austen jälgib oma kangelannasid ja kangelasi iroonilisel pilgul, aga suhtub üsna tõsiselt niisugustesse elu põhinõuetesse nagu perekonnaõnn, ühiskondlik tunnustus ja varanduslik kindlustatus.
arvamus: Küll see raamat alles venis! Ma lugesin seda peaaegu kolm nädalat. Vahepeal plaanisin isegi pooleli jätta. See on üks harv juhus, kus film on tunduvalt parem kui raamat.
Ma olin kindel, et Elizabeth ja mr. Darcy suudlevad millalgi. See oli üks põhjustest, miks ma sundisin ennast seda läbi lugema. Aga ma parem ei ütlegi kui suur mu pettumus oli.
Mind üllatas see, et Darcyl nii vara Elizabethi vastu tunded tekkisid.
Aga jah, mul on hea meel, et selle lõpuks läbi sain.
lemmiktegelane: mr. Darcy
punktid: 4/10
lahedad kohad: ''Sa seisad kurva valiku ees, Elizabeth. Tänasest päevast peale oled sa ühele oma vanematest võõras inimene. Sinu ema ei taha sind enam eluilmaski näha, kui sa e i abiellu mr. Collinsiga. Ja mina ei taha sind enam ilmaski näha, kui sa seda t e e d.


Viimati muutis seda MyMystery (16/9/2012, 10:15). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime16/9/2012, 10:11

41. Pilapasknäär
2012. - Page 2 R124596
autor: Suzanne Collins
lk.arv: 332
sisu: Lõõmav tüdruk Katniss Everdeen on elus ja tema perekond väljaspool ohtu, kuigi nende kodu on hävitatud. Gale on põgenenud. Peeta on Kapitooliumis vangis. 13. ringkond on tõesti olemas. On mässajad. On uued juhid. Revolutsioon kogub jõudu. Täiesti ettekavatsetult päästeti Katniss julma Vaigistusveerandsaja areenilt ja täiesti ettekavatsetult on ta juba pikka aega osalenud revolutsioonis, ise sellest midagi teadmata. 13. ringkond on varjust välja tulnud ja seal hautakse plaane Kapitooliumi kukutamiseks. Paistab, et hoolikalt seatud plaanides on olnud mängus kõikide käsi, välja arvatud Katnissi oma. Revolutsiooni edu sõltub Katnissi soovist hakata etturiks, võtta vastutus loendamatute elude eest ja muuta Panemi tulevikku. Selleks peab ta kõrvale heitma oma viha ja usaldamatuse. Temast peab saama ülestõusnute pilapasknäär – olgu isiklik hind milline tahes.
arvamus: Ma ootasin umbes kaks kuud, ja seda ei ilmunud ikka raamatukokku. Õnneks tuli välja, et mu sõbrannal on ka see raamat, ning ma sain selle tema käest.
Raamat oli ootamist väärt. See oli põnev, köitev, huvitav jne, ja tekitas sõltuvust, ma ei saanud seda enam käest panna.
Nii, nüüd halbade külgede juurde. Raamat jäi mulle kuidagi kaugeks.
Selle ja eelmise raamatu lugemise vahel oli liiga pikk paus, ning mul olid mõned üsna olulised nüansid ununenud.
Nii palju mõtetuid surmasid.
Kõige rohkem ärritas mind see, et Katniss valis Peeta. Selle, saamatu, koleda kobadusehunniku. Kui mina oleksin Katniss, oleksin Gale'le 2. ringkonda järgi sõitnud.
Ahjaa, see epiloog mulle ka üldse ei meeldinud.
lemmiktegelased: Haymitch, Beetee
punktid: 8/10 (üks punkt läheb selle eest, et Katniss ei valinud Gale'i, teine punkt läheb paljude heade tegelaste surmade eest)
lahedad kohad: Haymitch tõuseb ja asutab minekule. ''Sel ajal kui ma sind ootasin, sõin su lõuna ära.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime19/9/2012, 17:36

42. Nullpunkt
2012. - Page 2 25112010003
autor: Margus Karu
lk.arv: 367
sisu: „Nullpunkt” on aus ja ilustamata romaan 21. sajandi algusaastate Eesti koolinoorte elust. Peategelasel, probleemsest kodust ja halvast koolist pärit Johannesel õnnestub end ühte Tallinna eliitkooli sisse rääkida, kuid peagi avastab eluterve ja hea huumorimeelega poiss eneselegi üllatuseks, et erinevate kokkusattumuste tõttu on ta klassikaaslaste poolt jõuliselt heidikustaatusse tagandatud ning tema ees seisab vankumatu sotsiaalne blokaad. Esialgu proovib Johannes küll enda mainet päästa, kuid nagu rabalaukas üksinda rappides vajub üha sügavamale ja sügavamale, kuni põhja enam pole ja lootust ei paista. Kui tema elupüramiidi kolm peamist tahku – kodu, sõbrad ja kool – kokku vajuvad, avastab poiss, et elu ei ole sellisena enam elamist väärt ning nurkasurutuna, emotsionaalselt ja füüsiliselt läbiklobituna mõistab, et tal ei ole enam midagi kaotada. Ta jõuab nullpunkti. Ta ei taha enam elada, kuid leiab end kogudes enesetapule alternatiivse lahenduse: ta hakkab enda elu looma selliseks nagu ise tahab. Johannes ei proovi muuta tingimusi enda ümber, vaid kohandab ennast just selliseks, nagu vaja. Ta töötab välja skeemi, kuidas saavutada populaarsus ja aktsepteeritus ning hakkab seda mineviku survest ja oleviku löökidest hoolimata jõuliselt rakendama.
arvamus: Raamatus oli minu maitse jaoks liiga palju slängi ja vandesõnu. Autor suutis kohati oma kirjeldustega mul südame ikka päris korralikult pahaks ajada (ühel poisil olid peas kõõmalaastud).
Minu meelest käitusid õpilased 11. klassi kohta liiga lapsikult, nad hakkasid uut õpilast lihtsalt mingi tobeda kuulujutu pärast kiusama.
Mulle meeldis see, et peategelane oli vaimukas.
Muidu oli raamat põnev ja läks üsna kiiresti. Ma arvan, et eesti kirjaniku kohta oli see väga hästi kirjutatud.
lemmiktegelane: Bianka
punktid: 7/10
lahedad kohad: Mu juurde tuli kõhetu poiss, kes tutvustas ennast kerge vene aktsendiga: ''Olen Aleksei, narkomaan.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime3/10/2012, 18:03

43. Golden lily
2012. - Page 2 200px-GoldenLily
autor: Richelle Mead
lk.arv: 418
sisu: In hiding at a Californian boarding school, Sydney' s life has become irrevocably intertwined with Jill Dragomir, the vampire Moroi princess she has been tasked with protecting. She has grown close to those in Jill's royal circle - and to someone in particular. Someone that forces her to question everything the alchemists belive in. Someone forbidden.
When a shocking secret threatens to tear the vampire world - her new world - apart, Sydney' s loyalties are tested more than ever. Should she trust alchemists - or her heart?
arvamus: Veel üks suurepärane raamat suurepäraselt autorilt. See oli lihtsalt nii põnev, nii köitev, nii huvitav, et kohe kahju oli seda käest panna. Mu inglise keel on tunduvalt paremaks läinud ja nüüd sain ma peaaegu kõigest perfektselt aru.
Pikad juuksed sobivad Dimitrile, kui ta neid ainult hobusesabas ei kannaks. Mulle hakkas natuke pinda käima, et enamus tegelasi teda imetles ja mingi Dimitri vägitegude kiitmine kogu aeg käis. See tõttu minu arvamus temast langes natuke. Ainult natuke. Ja pealegi, kas ta ei pidanud mitte Christiani kaitsjaks saama? Või olen ma millestki väga valesti aru saanud.
Aga Adrian oli nii lahe nagu ikka. Mul jäi hing kinni, kui nad Sydneyga seal pimedas toas istusid.
Lõpp mulle absoluutselt ei meeldinud. Sydney oli nõme. Vaene Adrian sai juba teist korda korvi. Mul hakkas temast nii kahju. Kuradi Sydney! Ma loodan südamest, et ta võtab järgmistes raamatutes aru pähe. Või muidu läheb asi kurjaks.
lemmiktegelased: Adrian, Angeline, Eddie, Dimitri
punktid: 10/10
lahedad kohad: Eddie was intensely dedicated too. Adrian sometimes called him mini-Dimitri.
.....
''I do not want to hear any more 'witty' commentary on Brayden.''
''My commentary is hilarious, not witty. But that's not what I wanted to talk about.''
......
''You,'' he said breathlessly. ''Are amazing. Absolutely, positively, exquisitely amazing.'' And then he kissed me.
.....
''Relax, C. They're just being nice. It's not like they work for some spy agency.''
Well, Brayden didn't.
.....
Rose wouldn't need an escourt, I thought. Even Angeline wouldn't. She'd probably beat up a few pedestrians on the way, just to stay in practice.
....
Adrian slowly sat up, eyes wide. He slid off the hood and didn't seem to leave any marks. Obviously, I'd have to check it later. ''Sage,'' he said. ''What are you wearing?''
I sighed and stared down at the dress. '' I know. It's red. Don't start. I'm tired of hearing about it.''
''Funny,'' he said. '' I don't think I could ever get tired of looking at it.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime10/10/2012, 17:44

44. Ring
2012. - Page 2 Ring
autorid: : Mats Strandberg ja Sara Bergmark Elfgren
lk.arv: 407
sisu: Engelsfors. Kaunis nimi, mõttetu linn. Selle ümber sügavad laaned, kuhu inimesed tihti ära eksivad ja jäljetult kaovad. Ühel ööl, kui kuu on värvunud salapäraselt punaseks, satuvad kuus teismelist tüdrukut vanasse linnaparki. Neil pole midagi ühist. Nad ei tea, kuidas nad sinna jõudsid või miks nad seal on, kuid üksteiseta nad ellu ei jää. Maailma lõpp algab Bergslagenis.„Ring“ on kogu maailmas laineid lööva noorte fantaasiatriloogia esimene osa.
arvamus: Raamat oli täitsa lahe, huvitav, ning vahepeal isegi natuke õudne, tõi paaril korral pisara silmanurka, ning ma sattusin sellest sõltuvusse ,(viimasel ajal satun millegipärast raamatutest liiga kergesti sõltuvusse. Ma ei tea kas see on hea või halb.) ja ootasin pikkisilmi aega, millal saan selle uuesti kätte võtta.
Ma poleks iial osanud arvata, et see, kes lõpus mõrvariks osutus on mõrvar (miks, miks just tema? ). See on ainus asi, mis mulle selle raamatu juures ei meeldinud.
lemmiktegelane: Rebecka
punktid: 10/10
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime21/10/2012, 11:37

45. Nukumeister
2012. - Page 2 R064920
autor: Amanda Stevens
lk.arv: 351
sisu: Terrebonne'i maakonnas Louisianas on kohutavat saladust paljastamas naine, kelle tütar kadus jäljetult seitsme aasta eest...
Ja nüüd on avastatud uus niidiots...
...nukk, mis on täpne koopia Claire Doucette'i kadunud lapsest, kuni tillukese sünnimärgini tüdruku vasakul käsivarrel. Õõvastavalt elutruu nuku juhuslik nägemine Prantsuse kvartali poeaknal vapustab Claire'i üdini... ning ta on võtnud nõuks uurida välja, mis juhtus tema armastatud Rubyga.
Kui nukk varastatakse ja poeomanik surnult välja ilmub, teab Claire, et ainuke inimene, kelle poole ta saab pöörduda, on tema eksabikaasa Dave Creasy, endine politseinik, kes on viimased seitse aastat piinelnud süütunde ja meeleheite käes. Ta vedas Claire'i alt üks kord, kui naine oli teda kõige enam vajanud.
Kas Claire suudab teda veenda, et nukk on tõesti olemas?
arvamus: Millegipärast läks selle lugemine kuidagi liiga aeglaselt. Raamat oli küll põnev, aga seal oli midagi, mis mind häiris ja selle kätte võtmine nõudis minult kohati üsna tugevat tahtejõudu.
Minu meelest olid paljud tegelased omavahel väga sarnased. Vähemalt kolmel olid türkiissinised silmad ja armidega mehi oli ka kahtlaselt palju.
Mulle ei meeldinud see, et autor kirjeldas loodust liiga palju. Igal pool olid kuslapuud ja muud kahtlase nimega taimed.
Mind häiris see, et raamatul oli suitsuhais küljes.
lemmiktegelane: Dave
punktid: 6/10
lahedad kohad: Dave pühkis suu vastu õlga ära ja lükkas end üles, et vastu seina toetuda. Tema pea langes vastu krohvi.
''Kui sa püüad sellest ikka veel ametliku politseiasja muljet jätta, siis peame vist uuesti mõtlema, kes meist siin lollpea on.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime24/10/2012, 16:54

46. Sünge jumalus
2012. - Page 2 Synge-jumalus_100px
autor: Bree Despain
lk.arv: 316
sisu: Kadunud poeg

Ohtlik armastus

Tappa see, keda armastad enim

Daniel vaatas minu poole. Tema tumedad silmad uurisid mu nägu. Midagi oli neis liigagi tuttavates silmades teisiti. Ehk oli see viis, kuidas tänavalaterna oran¾ikas valgus tema pupillides vastu kumas. Või see, kuidas ta ainiti, kordagi pilgutamata, vaatas. Tema silmis peegeldus… nälg. Väikelinna pastori tütar Grace Divine teadis alati, et sel ööl, kui Daniel Kalbi kadus ja tüdruku vend Jude verisena koju tuli, juhtus midagi kohutavat. Nüüd on Daniel tagasi ja Grace peab valima: kas alistuda üha kasvavale armastusele Danieli vastu või jääda ustavaks oma vennale. Kui Grace Danieliga lähedasemaks saab, kuuleb ta, mis päriselt tol saladuslikul ööl juhtus. Ta peab päästma need, keda armastab. Aga selle hind võib tema jaoks olla liiga kõrge.
arvamus: Ma pole eriline usuteemaliste raamatute fänn, kuid see oli päris lahe. Tegelikult hakkasin isegi mõtlema, et uskliku elu polegi nii hull.
Alguses arvasin, et see on mingi tüüpiline noorsoo romaan: kooli tuleb uus poiss, peategelane armub temasse ja siis tuleb välja, et see poiss on mingusugune müütiline olend jne. Kuid õnneks päris nii see polnud.
Daniel oli seksikas. Aga Grace/Gracie (tema nime kirjutati kahte moodi ning ma pole aru saanud, kumb on õige) mulle ei meeldinud. Ta suhtus kuidagi liiga lõdvalt sellesse, et Danieliga midagi lahti on.
Huvitav, kas Charity oli poiss või tüdruk? Vist ikka tüdruk.
Ja kas seline sõna nagu booling üldse eksisteerib eesti keeles?
lemmiktegelased: Charity, Daniel
punktid: 9/10
lahedad kohad: ''Gabrielilt. Su isa püüdis temaga pärast tänupühi ühendust saada, kuid see kogukond ei võta väismaailma teateid just avasüli vastu. Neil ei ole mobiiltelefone ega midagi sellist.''
'Tere tulemast klubisse,'' pomisesin.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime4/11/2012, 10:39

47. Sobimatu
2012. - Page 2 Jon-Skovroni-Sobimatu_medium
autor: Jon Skovron
lk.arv: 363
sisu: Kas mõned tüdrukud on sündinud pahandusi tegema? Jael Thompson pole kunagi päriselt teiste hulka sobinud. Ta on koole vahetanud rohkem, kui lugeda jõuab. Tema ainus pereliige on isa, kibestunud eks-preester, kes ei luba tal kunagi kohtamas käia ja sunnib teda käima Seattle’i kõige rangemas katoliiklikus koolis. Ja tema ema – noh, tema oli viie tuhande aasta vanune deemon. Sellest pole just suurt abi. Aga kuueteistkümnendal sünnipäeval teeb isa Jaelile kingituse, millest saavad alguse ootamatud muutused. Mõned neist, nagu kummalised ja imelised võimed ning kena rulapoiss, kellel on kirg teaduse vastu, on vaimustavad. Aga teised – nagu näiteks mõrvalik deemon, kes ihkab tema perekonnale kätte maksta – mitte nii väga. See iidsest mütoloogiast läbi imbunud eepiline lugu räägib kangelannast, kes seab tasakaalu vana ja uue, teaduse ja maagia, allilma kohutavad sügavikud ning tavalised keskkoolikoridorid.
arvamus: Deemonid. Midagi uut. Või vähemalt minu jaoks. Hea vaheldus vampiiridele, libahuntidele ja inglitele. Kuigi siin raamatus sarnanesid need deemonid kohati vampiiridega.
Peategelane mulle ei meeldinud. Ta oli nii loll ja põikpäine ning seadis enda heaolu kõigi teiste omast ette.
Minu meelest oli imelik, et ta isa niimoodi päevapealt muutus. Alguses oli ta selline kaitsev ja siis äkitselt oli tal täiesti suva, kus ja kellega ta tütar on.
Rob oli igav. Lihtsalt üks mittemidagiütlev poisike.
lemmiktegelane: Dagon
punktid: 8/10
lahedad kohad: Astarte naeratas kibedalt. ''Igaüks põrgus on kas mulle võlgu või vihkab mind.''
''Või mõlemat,'' nõustus Dagon.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2012. - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012.
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012
» «2012»

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: MyMystery-
Hüppa: