MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2012.

Go down 
3 posters
Mine lehele : 1, 2, 3  Next
AutorTeade
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: 2012.   2012. Icon_minitime6/1/2012, 13:13


2012. Image_show
1.Vampiiri päevikud: Võitlus
autor: L.J Smith
lk.arv: 224
sisu: Imekaunis keskkoolitüdruk ja kaks vampiirist venda. Damon on otsustanud, et Elena saab tema omaks, ja eesmärgi saavutamiseks on ta valmis tapma kas või oma venna.Stefan soovib nii meeleheitlikult Damonit hävitada ja Elenat kaitsta, et annab järele ihale inimvere järele.Elena, tüdruk, kes saab iga poisi, keda vaid soovis, leiab end keset armukolmnurka, mis võib osutuda surmavaks.
minu arvamus: Alguses tundus raamatu kirjutusstiil kuidagi veider, (ilmselt sellepärast, et ma pole nii ammu jutustavas vormis raamatuid lugenud), kuid lõpu poole harjusin ära.
Damon on nunnu, aga Stefan on minu meelest natuke möku.
lemmiktegelane: Damon
punktid: 8/10
lahedad kohad:
''Ega teeskle? Kas õpetaja Tanner teeskles sageli surnut?''
.....
''Mu nimi on Salvatore. See tähendab muide päästjat,'' ütles Damon. Tema valged hambad välgatasid hetkeks pimeduses.
.....
Ühe liigutusega tõmbas Damon ta turvaliselt katusele tagasi. Enda juurde. Damoni käed hoidsid tugevasti Elena ümbert kinni, surusid teda oma saleda, treenitud keha vastu.
.....
Damoni ilme oli etteheitev.
''Kas sa ei leia, et külalistega võiks ikkagi veidi viisakamalt käituda?'' küsis ta.



2012. 9789985629192
2.Salajane
autor: Becca Fitzpatrick
lk.arv: 342
sisu: Nora Grey oli tütarlaps, kes ei kavatsenudki armuda. Seda täpselt hetkeni, kui saabus Patch. Kuid selle asemel, et tuua rõõmu ja enesekindlust, tõi Path kaasa hoopis hirmu ja küsimusi. Ja kui Nora hakkab hingepõletavatele küsimustele vastuseid otsima, leiab ta end keset iidset lahinguvälja surematute ja langenute vahel.
arvamus: Raamatu lõpp oli üsna lahe, üks parimaid. Aga jah, muidu ma sain alguses ka aru, et preili Greene ja Jules olid kahtlased, nii et üllatusi minu jaoks polnud.
lemmiktegelane: Vee
punktid: 9/10
lahedad kohad:
''Esmalt,'' sõnas Patch ja tuli minu selja taha ning asetas käed tööpinnale, otse minu ümber.
.....
''Kas Patchil on vahistamiskäske?'' luges Patch .'' Kas ta on kurjategija?''
''Anna ....see....tagasi!'' sisistasin tulivihaselt.
Patch naeris kergelt: ''Kas Patchil on tüdruksõber?''
.....
'' Ärge pange mind kahetsema, et lubasin teil ise kaaslasi valida,'' ütles treener meile.
''Ärge pange mind kahetsema, et tulin täna kooli,'' ütles Vee armsalt.


Viimati muutis seda MyMystery (27/3/2012, 16:06). Kokku muudetud 4 korda
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime10/1/2012, 17:40

2012. Inglid-minu-juustes
3.Inglid minu juustes.
autor: Lorna Byrne
lk.arv: 310
sisu: Iirlanna Lorna Byrne on elanud vaimolenditest ümbritsetuna kogu oma teadliku elu. Tal on võime näha ingleid, surnud inimeste hingi ja aimata ette traagilisi sündmusi. Lapsena arvas ta, et kõik teised näevad sama mis temagi, alles hiljem sai ta aru, et on erand ning tema ülesanne on inglitelt saadud sõnumeid inimestele vahendada. Lorna juures ei käi abi ja lohutust otsimas mitte üksnes haiged ja vaevatud, vaid ka teoloogid ja usujuhid, et saada hingeabi ja vaimset juhatust.
arvamus: Suhtusin sellesse raamatusse üsna skeptiliselt ja kohati tundus mulle, et autor on hull või lihtsalt väga hea fantaasiaga( mismõttes ''inglid käsikisid mul raamatu kirjutada''??!)
Aga raamatu viimaseid lehekülgi lugedes olin pisaratesse uppumas.
Minu puhul on raamatute lugemise ajal nutmine väga harv juhus.
lemmiktegelane:Hosus
punktid: 7/10


Viimati muutis seda MyMystery (27/3/2012, 16:05). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime13/1/2012, 15:38

2012. Palavik
4.Palavik.
autor:Maggie Stiefvater
lk.arv:388
sisu:Sam ja Grace on lõpuks koos, kuid peavad kokkujäämise nimel võitlema. Samile tähendab see silmitsi seismist oma hundiminevikuga, Grace’ile aga leppimist üha ebakindlama tulevikuga. Nende maailma on lisandunud uus hunt – Cole, kes oma valusa ja ohtliku mineviku pärast näibki eelistavat hundi elu inimese omale. Nii Sami, Grace’i kui ka Cole’i jaoks on elu lakkamatu võitlus kahe jõu – hundi ja inimese – vahel. Neid seob vastastikune armastus, kuid kas sellest piisab?
arvamus: Selle raamatu lugemine läks päris aeglaselt. Ilmselt sellepärast, et autor oli ümbrust kirjeldanud 10 lausega ja tegevust 1-ga.
Ja veel need keerulised sõnad.Kohati tundus, et peaksin ÕS-i kõrvale võtma.
Ma elasin pigem kaasa Isabelile ja Cole'le. Grace ja Sam tundusid kuidagi .....tuimad.
lemmiktegelane:Cole
punktid:6/10
lahedad kohad:
Kui tagasi tõmbusin, jäi Cole edasi sinna, kus ta oli, seljaga vastu seina, sõrmed oma veel
kinni nööpimata pükste taskus ja pea kaldus.
''Olin ma siis nii halb?'' küsis ta.
''Jah,'' vastasin.''Sa oleks nagu üritanud õuna hammustada.''
Ta kergitas kulme, justkui oleks mõistnud, et valetan.
''Kas proovime uuesti?''
.....
''Kui sa seda loed, siis olen ma lõplikult hundiks muutunud või oled sa Ulrik ja sel juhul sooviatn ma sul minu asjade juurest minema kasida.''
.....
''Räägi mulle millestki, mida sa kellelegi teisele pole veel kunagi rääkinud.''
Mõtlesin hetke.''Kilpkonnad on oma aju suuruse poolest kõikide maailma loomade seas teisel kohal.''
Isabelil läks selle üle mõtlemiseks sekund. ''Ei, see ei ole tõsi.''
''Ma tean. Sellepärast ma polegi seda veel kellelegi rääkinud.''
......
''Tal oli õigus,'' ütles Cole, silmad endiselt Victoril. ''Hoopis mina peaksin tema nahas olema.''
Ma ei suutnud oma kõrvu uskuda. Olin teda alahinnanud.
Kuid siis lisas Cole: ''Mina peaksin olema see, kes oma kehast minema pääseb.''


Viimati muutis seda MyMystery (27/3/2012, 16:07). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime21/1/2012, 11:08

2012. R127967
5.Bloodlines
autor:Richelle Mead
lk.arv:421
sisu:
When Sydney is torn from her bed in the middle of the night, at first she thinks she’s still being punished for her complicated alliance with dhampir Rose Hathaway. But what unfolds is far worse. Jill Dragomir—the sister of Moroi Queen Lissa Dragomir—is in mortal danger, and the Moroi must send her into hiding. To avoid a civil war, Sydney is called upon to act as Jill’s guardian and protector, posing as her roommate in the unlikeliest of places—a human boarding school in Palm Springs, California. The last thing Sydney wants is to be accused of sympathizing with vampires. And now she has to live with one.
The Moroi court believe Jill and Sydney will be safe at Amberwood Prep, but threats, distractions, and forbidden romance lurk both outside—and within—the school grounds. Now that they’re in hiding, the drama is only just beginning.
arvamus: Ei,ei,ei- raamatut EI tohi nii põneva koha pealt ära lõpetada. Eriti veel siis kui järgmist osa pole ilmunud. Ma ei jõua Golden Lily-t ära oodata.
Pool lehekülge Rose-st kirjutamist oli ilmselgelt liiga vähe. Aga see,kuidas ta eelmises raamatus Adrianile haiget tegi (ja Adrian piinles veel selles raamatus ka), oli lihtsalt nõme.
ADRIANILE EI TOHI NII TEHA.
lemmiktegelane:Adrian( teda ei ületa keegi)
punktid:9/10
lahedad kohad:
''They're waiting for you. Go on in,'' Adrian leaned close to Keith's ear and spoke in an ominous voice. ''If.You.Dare.'' He poked Keith's shoulder and gave a ''Muhahaha'' kind of monster laugh.
.....
''Sydney Melbourne? My godness. You don't sound Australian.''
''Er, it's Sydney Melrose, ma'am.''
.....
''You want to play?''
''What? With you?''
''No, with Clarence.'' Adrian sighed at my dumbfounded look. ''Yes of course with me.''
.....
''Lee, have you ever dated a human girl in your school?''
Adrian arched an eyebrow. ''Are you asking him out, Sage?''
.....
''You are okay. For a human.''
I almost laughed. ''Thanks.''
''You can say it too, you know.''
''Say what?''
''That I'm okay.....for a vampire,'' Adrian explained.
''You'll have a hard time getting any Alchemist to admit that. But I can say you're okay for an irrelevant party boy with occasional moments of brilliance.''
''Brilliant? You think I'm brilliant?''Adrian threw his hands skyward. ''You hear that, world? Sage says, I'm brilliant.''
''That's not what I said!''
He dropped the cigarette and stomped it out, giving me a devil-may-care grin. ''Thanks for the ego boost. I'm going to tell Clarence and Lee all about your high opinion.''
.....
''You should've just gotten a kids' meal,'' Adrian told me pointing to my half-eaten burger and fries. ''You could have saved me a lot of money. And gotten a toy.''
.....
''You should get a job,'' said Eddie. ''Solve both your problems - make some money and be around people.''
Adrian scowled. ''Careful, Castile. There's only one comedian in this family.''
.....
''Then she asked what my greatest weakness was. And I asked 'Where should I start?'''
''Adrian!''
''Stop saying my name like that. I told her the truth. By the time I was on the third one, she told me I could go.''
.....
''How did you even get here?'' I asked.
''Same way I get around everywhere, Sage. The bus.''
''Why?''
''Because I don't have a car.''
''Adrian!''Amazing. Even with our lives in danger he could still infuriate me.
.....
Adrian laughed, and it was one of few times I'd heard him laugh with genuine humor and warmth - and not something twisted and sarcastic.
.....
I knew the uneasy peace we'd just estabilished in Palm Springs was just about to shatter.
Dimitri Belikov had arrived.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime3/2/2012, 16:31

2012. V%C3%BCrst-gabriel
6. Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad.
autor: Eduard Bornhöhe
lk.arv: 165
sisu: Esmakordselt 1893. aastal ilmavalgust näinud raamat räägib talurahvaülestõusust Liivi sõja ajal. Peategelased on vürst Gabriel, vene vürsti ja eestlannast ema poeg, kes võitleb eestlaste poolel sakslaste ja rootslaste vastu, ja saksa aadlipreili Agnes von Mönnikhusen. Tegevus põimub nende armastusloo ümber. Tegevuse lõpus piiravad Tallinna Vene väed (1577) ning Pirita klooster süüdatakse.
arvamus: Mul olid selle raamatu suhted lausa kohutavad eelarvamused. Lükkasin selle lugemahakkamist kogu aeg aina edasi. Lõpuks neli päeva enne tähtaega hakkasin lugema.... ja pidin kohe tõdema, et minu eelarvamused ei olnud üldse õigustatud. Raamat oli mõnusalt ja humoorikalt kirjutatud.Mulle hakkas nimi Gabriel täiega meeldima.Ja Gabrieli enda tegelaskuju oli ka lahe. Kindlalt minu lemmik Eesti kirjanduskangelane.
Risbiter oli lihtsalt naljakas.
lemmiktegelane: Gabriel
punktid: 8/10
lahedad kohad: Üleüldise kerge meele kõrval oli aga punase peaga junkrul rõõmuks veel iseäraline põhjus. Tema mõisad olid küll maatasa tehtud, isa ja vennad sõjas langenud, ema peast nõdraks läinud- mis sellest?
......
''Kes sa oled?'' küsis Delwig.
''Rootsi kuningas.''


Viimati muutis seda MyMystery (27/3/2012, 16:08). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime6/2/2012, 17:08

2012. Vere-magus-l%C3%B5hn
7. Vere magus lõhn
autor:Suzanne McLeod
lk.arv: 376
sisu:Genny Taylor töötab Loitsumurdjad.com-i heaks. See on suurepärane töö, mis võimaldab üüri maksta ja lubab noorel naisel teha seda, milles ta hea on – nimelt loitsude leidmine ja murdmine – ning lisakasu on selles, et see firma kuulub nõidadele, mis takistab vampiire talle hambaid sisse löömast.
Kuid ega vampiire pärast nende libedat PR-kampaaniat enam niiväga kardetagi. Nüüd on vampiiridest saanud ihaldusväärsed kuulsused ja kihvakas ning Kink on kõige lahedamad asjad maailmas. Ent ainult sel juhul, kui sa oled inimene. Genny ei ole. Tema on sidhe fee.
Ja ta teab isiklikust kogemusest, kui ohtlik üks vampiir tegelikult võib olla.
arvamus:Oeh, lõpuks, lõpuks, lõpuks sain selle raamatu läbi loetud. Poole aastaga!
Sisu kirjeldust lugedes mõtlesin, et raamat on ülipõnev ja et ma loen selle ühe õhtuga läbi, aga läks natuke teistmoodi.... Uued raamatud tulid vahele....
Aga tegelikult polnudki see kõige hullem. Vahepeal oli isegi huvitav.
Ja mulle meeldis autori kirjutamisstiil. Nt. korsetiga naine oli Korsett, vinnidega poiss Pitsanägu, paks poiss Paksuke, lokkis juustega politsei Konstaabel Käharpea jne,jne
lemmiktegelased: Malik, Finn
punktid: 5/10
lahedad kohad: ''Pilt su kodulehel ei anna edasi pooltki seda, milline sa tegelikult oled, lihas ja ..... veres.''
''Vabanda, et ma sulle sama kaunisõnaliselt vastata ei saa.''
.....
Suurepärane, just seda mul vaja oligi: roheliselt mõtlev vampiir, kes mulle maailmas valitsevast kurjusest loengut peaks.
......
Malik jälgi mu pilku. ''Naiste tualetis olekime liialt silma torganud.''
Ma turtsatasin. ''Ja meeste omas ei torka või?''
.....
Tuul räsis ulgudes kuldset hekki, muutes selle meeleheitest rabedaks. Udu põgenes halli suitsuna pööreldes taevasse. Rohelised varred tõukasid end uttu, otsides midagi, mille külge kinnituda.
Kuldne valgus lõõmatas, moodutades hallusesse tõusvaid värelevaid vääte. Üks roheline võrse hiilis tasapisi läbi udu ülespoole.
- tahaks ise ka nii ilusasti kirjutada


Viimati muutis seda MyMystery (27/3/2012, 16:09). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime9/2/2012, 15:51

2012. Ymbersynd
8. Ümbersünd
autor:Jennifer Armintrout
lk.arv:360
sisu: Kaheksa kuud tagasi sai minust viimaks ometi doktor Carrie Ames. Ja siis ründas mind haigla surnukuuris vampiir.
Nüüd ma siis olengi vampiir ja tuleb välja, et olen koletisega, kes mind sigitas, vere kaudu seotud. Meievaheline side on nagu nähtamatu ohelik ja ma olen tema külge aheldatud, mida ma ka ei teeks. Ja tema on juhuslikult üks maailma õelamaid vampiire. Olukord on üpris kehv, sest minu isandal on kuri kavatsus minust hingetu mõrtsukas vormida ja tema verivaenlane ihkab mind tappa – ning mis veelgi hullem, ma tunnen tõmmet mõlema poole.
Verejoomine, surematu deemoni elustiil ja kahe vaenujalal oleva vampiiri ettur olemine ei olnud algselt minu tulevikuplaanides. Kuid nagu mu isal oli kombeks öelda, saab hirmust võitu üksnes sellele näkku vaadates. Nii ma siis teengi. Paljastatud kihvadega.
arvamus: Vau. See raamat oli täiega lahe. Tõukas igatahes VA minu lemmikraamatute seas teisele kohale.
Kuigi autor oli teatud kohti liiga detailselt kirjeldanud.
Raamatus polnud ühtki igavat kohta. Lausa enneolematu, vähemalt minu jaoks. Ainult Ziggyt oli meeletult kahju.
lemmiktegelane:Nathan
punktid: 10/10
lahedad kohad: ''Sa ei tunne teda!'' karjus Nathan ja asus küünlaid korrastama. Lootsin, et ta teeb need katki.
.....
Tuppa liugles mustades liibuvates nahkpükstes Cyrus, kelle voogava särgi nööbid olid vööni lahti. Komplektist puudus vaid silmalapp ja papagoi. Sellele mõeldes üritasin naeru tagasi hoida.
Cyrus istus väsinult ohates minu kõrvale ja tiris mustad nahkkindad käest.
''Tere õhtust, Carrie.''
''Ahoi, semu. Kas lähed merele?''
.....
Selsamal hetkel paikus uks valla. Lävel seisis vihast moondunud näoga poolpõlenud Cyrus. - -ma ei tea miks, aga see koht ajas mind pööraselt naerma


Viimati muutis seda MyMystery (27/3/2012, 16:10). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime4/3/2012, 10:48

2012. R120174
9. Kurjuse küüsis
autor:Jennifer Armintrout
lk.arv:373
sisu: Minu isa ütles alati, et hirm on nõrkus.
Nojah, seda on lihtne öelda kellelgi, kes ei pea vampiiritapjate või püha vee pärast muretsema.
Ma vihkan hirmu, kuid surematu elu jätkub täie hooga. Kahe kuu jooksul pärast seda, kui mind haigla surnukuuris rünnati ja vampiiriks moondati, olen tapnud oma pahatahtliku isanda Cyruse, armunud oma uude isandasse Nathanisse ja harjunud isegi verd jooma. Just siis, kui elu taas rööbastesse läheb – kui pidada normaalseks asjaolu, et päikesevalgus võib mind tappa –, satub Nathan kurjuse küüsi ja tapab süütu inimese. Minu ülesanne on leida ta enne Vabatahtlikku Vampiiritapjate Liikumist, kus otsitakse juba ammu ettekäänet tappa Nathan ja kõik ullikesed, kes püüavad teda aidata. Kuid sellega ohud ei piirdu. Tuleb välja, et Nathani üle on võtnud võimust üks vägevamaid ja õelamaid vampiire maailmas – Hingedeõgija isiklikult. Ja kes teab, missugust kurja plaani tema haub?
Niikaua, kuni Hingedeõgija ja minu seestunud isand on vabaduses, on mul nii mõndagi karta. Kaasa arvatud surma. Jälle.
arvamus: Samad sõnad, mis esimese raamatu kohta. Lihtsalt super! Cyrus muutus ka enam-vähem normaalseks. Nathan aga seevastu muutus natuke nõmedamaks. Nii, et ma ei teagi, kas ma tahan rohkem, et Carrie ja Nathan või Carrie ja Cyrus jääksid kokku.
Mulle Hiireke eriti ei meeldinud, olgugi, et ta mängis Cyruse muutumises olulist rolli.
Bella oli lahe ja Max muidugi ka.
lemmiktegelased: Cyrus, Bella, Max
punktid: 10/10
lahedad kohad: Esimestel tundidel oli ta riiulil olevast piiblist lehti välja rebinud ja toonekurgi voltinud.
.....
Cyrus vandus kurja, põimis käed ümber tüdruku keha ja surus ta enda vastu, otsekui püüaks temast kiirgavat valu endasse imeda.
.....
''Kaheksa kilomeetrit? Ainult?'' Cyrus võis vabalt kaheksa kilomeetrit kõndida. Isegi inimesena. Kaheksa kilomeetrit. Ta võinuks isegi neiu kukile võtta!
.....
Kaubik kaotas minu käes hetkeks juhitavuse.
Cyrus kiljatas ebaväärikalt ja vajus istmel külili.
.....
Max turtsatas: ''Me võiksime kasutada käeraudu, mis ma teie toast leidsin. Oh teid perverte!''
.....
Cyrus noogutas ja isa kavalus paistis talle muljet avaldavat.
.....
Ta kummardus aeglaselt lähemale ning ma märkasin, et surm ja ülestõusmine ei ole temalt kassilikku nõtkust röövinud. Enne kui endale toimuvast aru andsin -ja see oleks kaua aega võtnud, sest olukord oli veider -jõudis Cyrus mind suudelda.
.....
''Ma juba rääkisin neile, mida ta teeb. Nad ei uskunud mind, enne kui selle neetud raamatu leidsid.'' Cyrus pööritas silmi. ''Nähtavasti usutakse mind ainult siis, kui suudan oma sõnu kirjalikult tõestada.''
.....
Ta põimis tugevad käed minu seljale ja toetas sooja näo mu õlale. Kui ta oleks minu isandana nii siiras olnud, siis oleksin võinud temasse armuda.
.....
Ta on sinu jaoks niikuinii liiga hea, otsustas Max, ent asus kohe oma haavatud ego ravima. Ei, mitte liiga hea, vaid liiga keeruline.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime27/3/2012, 16:43

2012. R121187
10. Põrmust oled sa võetud.
autor: Jennifer Armintrout
lk.arv: 336
sisu: Vampiiri eksistents on pidev elu ja surma vaheline seisund. Kui mind alles sigitati, siis pidin muretsema üksnes enda elu pärast. Nüüdseks olen sattunud lahingusse terve inimrassi säilitamise nimel – ja kaardid on kahtlemata minu vastu.
Vabatahtliku Vampiiritapjate Liikumise peakorter on hävitatud ja nende lemmikõudus Oraakel on ula peal. Ta ei löö millegi ees risti ette, et maailma vampiiride paradiisiks muuta, isegi kui see tähendab, et ta peab aitama Hingedeõgijal jumalaks saada, ja rakendab tolle väge oma kurjade kavatsuste elluviimiseks.
Kompott iidsest vampiirist, verejanulisest jumalahakatisest ja minu endisest isandast, kes hetkel inimnahas tegutseb. Laske tulla. Parim koletis võitku!
arvamus: See oli lahe, et Carrie Cyruse vampiiriks muutis. Alguses ma küll vihkasin teda sellepärast, kuid hiljem mitte. Mina oleksin tema asemel sama teinud. Kuid vaesest Nathanist hakkas kahju. Ja Ziggy äratati ka ellu. Ma arvan, et see on sellest sarjast parim raamat. Aga miks Cyrus pidi jälle surema?
lemmiktegelane: Cyrus
punktid: 10/10
lahedad kohad: ''Ah jaa.'' Max nipsutas sõrmi. ''Koerte värk. Kas pead alati kolm tiiru tegema, enne kui asemele heidad?''
.....
''Sa oled siin majas külaline,'' nähvas Max ja äigas mopiga vastu Nathani jalgu. ''Pea seda meeles.''
''Hindan sinu külalislahkust. Kui see juba jutuks tuli, siis millal mina sinuga peaaegu seksida saan?''
.....
Tõsi, igaüks, kes oleks veetnud kas või viis minutit Cyruse seltsis, oleks samuti tõtanud teda uimastama.
.....
''Väga hea, sest iga kord, kui sa suu avad, tuleb sealt ainult okset.''
.....
''Uskumatu, et mind meditsiinikooli vastu võeti.''
''Uskumatu, et sa enne kümnendat eluaastat ära ei surnud.''
.....
''Sest te kuulate mind ainult siis, kui teil muud üle ei jää,'' nipsas Cyrus.
.....
Hingedeõgija kehitas elegantselt õlgu. ''Ah, lõpuks surevad niikuinii mõlemad. Ma vajan rituaali lõpule viimiseks Nathani hinge ja olen kindel, et mu poeg ajab mu varsti millegagi vihale.''

2012. File_18_34
11. Kõigi hingede öö.
autor: Jennifer Armintrout
lk.arv: 336
sisu: Olen jõudnud murdumispunkti.
Mind ei saa enam keegi peatada. Et Hingedeõgija on juuksekarva kaugusel jumalaks saamisest, siis tuleb mul teha lõplik otsus, isegi kui see tähendab loobumist kõigest, mida armastan. Isegi kui see tähendab elu kaotamist. Minu käsutuses on ohtralt väge, ka sellist, mille olemasolust mul aimugi ei olnud. Ent võrreldes elavate surnute armeega, mille Hingedeõgija on kokku ajanud, on see tühine. Aeg on otsakorral. Öeldakse, et hea võidab alati kurja väe.
Loodetavasti on see tõsi, sest ¹ansid ei ole meie poolt, kuid maailma saatus lebab meie kätes.
arvamus Nii kahju, et see raamatusari nüüd läbi sai. Midagi nii head pole ammu lugenud. Üks asi jäi mulle arusaamatuks. Mis sai Cyrusest? Kas ta jäi ellu? Või suri ära? Ma leian, et autor oleks pidanud seda täpsustama, sest Cyrus oli ju üks peategelastest.
Samuti oleksin teada tahtnud, kas Bella sai tütre või poja. (Sellised asjad on lihtsalt minu jaoks olulised.)
Ja mulle meeldis Bill. Olgugi, et ta oli homo.
lemmiktegelane: Bill
punktid: 10/10
lahedad kohad: Kuulsin Ziggy metalset sosinat Nathani kõrvus. ''Isa?'' Nathani õlad vappusid hääletutest nuuksetest ja ta pani käe silmadele. ''Olen siin.''
.....
Mulle hakkas juba tunduma, et Cyrus ei sure iialgi.
.....
''Säärast informatsiooni valdab ainult Cyrus, kuid tema räägib meiega viimasel ajal ainult mõistukõnes.''




Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime14/4/2012, 11:00

12.
2012. Ussisonad
autor: Andrus Kivirähk
lk.arv: 381
sisu: Ussisõnade oskamine ei tähenda teoses ainult metsarahva looduse mõistmist, vaid ka võimu ja valitsemist selle asukate üle. Need tarkused võtab Leemet lapsepõlves üle oma onu Vootelelt. Kogu Leemeti elu käib aga heitlus maailma mõistliku tajumise üle – ühel pool end poolearuliseks loitsinud hiiekummardajad, teisel pool silmakirjalikud kristluse kummardajad, kes on ka ise kõik endised metsaasukad, koos raudmeeste ja munkadega. Väheseid huvitab, mis ümbruses tegelikult toimub. Tasapisi metsaasundus siiski hääbub ning selle tarkust, juuri ja Põhja Konna jääb hoidma ainult Leemet – viimane mees, kes teadis ussisõnu.
arvamus: Väga hea raamat. Autoril on väga hea fantaasia- hundid annavad piima, karud sebivad naistega, rästikud ja inimesed on parimad sõbrad. Lisaks sellele oli raamatu esimene pool kirjutatud nii humoorikalt, et kiskus suu alatasa muigvele. Näiteks oli väga naljakas lugeda munga ja tema usuvihkajast isa vestlust.
Kuid raamat muutus lõpuks väga süngeks ja negatiivseks.
lemmiktegelased: Leemet, Salme, Mõmmi, Tölp
punktid: 9/10
lahedad kohad: Noor Tambet tahtis minu noorele emale meelehead teha ning ronis puu otsa meekärgede järele. Siis läks ta emale külla, ja surus selle vammuse alla, vastu kõhtu. Aga maiust välja võttes avastas ta, et mesi oli sulama hakanud ning tema keha külge kleepunud. Vanaisa rebis tema vammuse lõhki, nii et paljastusid meega üle valatud kõht ja till. Mee eemaldamiseks kutsuti kohale karu, et see Tambeti puhtaks lakuks, aga nähes, mis kehaosa ta täpselt lakkuma peab, karu keeldus, öeldes, et on isane.
.....
''Mürgine ta kindlasti ei ole, sest minu isa sõi seda enne, kui ära suri.''
.....
''Ma olen tõesti sügavalt vapustatud,'' ütles Ints.
''Mina olen ka vapustatud,'' vastasin. ''Mina olen vapustatud sinu soost.


Viimati muutis seda MyMystery (25/5/2012, 11:18). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Viinamari
Juudijõulupuu
Viinamari


Female Postituste arv : 240

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime14/4/2012, 11:16

Mu sugulasel on "Mees, kes teadis ussisõnade" mäng Very Happy Nii lahe mäng!
Ja ma sugulase juures lugesin seda raamatut ka, põnev! Wink
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime15/4/2012, 10:48

Ma olen ka seda mängu mänginud ja kaotasin, mul ei vea kunagi lauamängudes. Very Happy
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime15/4/2012, 10:55

13. Libahunt

2012. 7204_1
autor: August Kitzberg
lk.arv: 58
sisu: Tragöödia räägib perest, kelle ukse taha ilmus hirmunud noor tüdruk. Samal õhtul hukati ta ema, kes oli väidetavalt nõid. Perenaine ja peremees otsustasid ta enda juurde võtta ning koos samaealise kasutütre ja suurema pojaga üles kasvatada.
Hiljem, kümne aasta pärast oli pojal vaja naist võtta, kuid selle juures oli üks asjaolu, millega pidi arvestama: Tammaru suguvõsa oli põlvest põlve oma verega järglasi soetanud ja abiellunud. See tähendas, et poeg Margus pidi oma kasuõe Mari naiseks võtma. Kuna kasuõde Tiina oli ilusam,temperamentsem, südamlikum ja kirglikum, armus Margus hoopis temasse. Pere polnud aga sellega nõus ega lubanud Margusel Tiinat võtta. Ka külarahvas oli Tiina vastu ja uskus Mari juttu, et Tiina olevat tegelikult libahunt, kes kord varsa murdis. Tiina oli löödud ning jooksis ära metsa.
Marguse pere oli rahul, et tüdrukust lahti said, kuid Margus oli pikka aega norus. Ükskord ilmus Tiina kodu uksele ning kutsus Margust endaga metsa elama. Margus aga kõhkles ning Tiina jooksis nuttes minema.
Viis aastat oli möödunud. Ema-isa olid surnud. Mari oli Marguse naine, kuid abielurahva suhted olid halvad. Kaua elanud vanaema oli kaotanud silmanägemise, kuid püsis siiski veel elus. Ühel ööl tulid hundid lauda juurde ulguma. Margus võttis püssi, tahtis hunte minema peletada, kuid tabas Tiinat, kes surmavalt haavata sai. Mees viis ta tuppa ja jättis armastatuga hüvasti.
arvamus: Ja saingi selle läbi. Millegipärast ei tunnegi ma end nüüd kangelasena. Ilmselt seetõttu, et olen hullemaid ja pikemaid, palju pikemaid raamatuid lugenud. Aga kokkuvõttes polnud raamatul midagi viga. Ma vist lihtsalt dramatiseerisin üle. Juhtub.:)
punktid: 5/10
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime18/4/2012, 19:35

14. Iseenda laps
2012. Iseenda-laps_medium
autor: Airika Harrik
lk.arv: 444
sisu: Raamatu “Iseenda laps” kangelanna, tavaline Tallinna koolitüdruk Annika seisab ühel hommikul kummaliste valikute ees. Enesele ootamatult naaseb ta oma sünnieelsesse aega, armub siniste juustega noormehesse, kes osutub vaimuks, võitleb müstiliste olenditega ning tema missiooniks saab päästa maailm läbi selle, et sünnitada …. iseennast.
arvamus: Raamat oli üdini põnev ja köitev ja huvitav. Olin sellest täielikus sõltuvuses.
Aga oli ka asju, mis mind häirisid. Näiteks see, et osa raamatust oli kirjutatud lapsikult, osa liiga pubelt ja osa normaalselt. Lisaks oli autor endale minu meelest liiga suure tohuvabohu kokku keeranud, et ta ei osanud seda ise ka lahendanda. Vähemalt ei saanud mina sellest lõplikult aru. Aga viga võis täitsa vabalt ka minus olla, üleridade lugeja, nagu ma olen.
lemmiktegelane: Akiira, Army
punktid: 8/10
lahedad kohad: Vaatasin hääle suunas ja mul pidi ehmatusest hing kinni jääma! Seal seisis TEMA!
.....
Kolmanda vahetunni lõpuks olin saanud seitse kaarti, millest üks oli Lauralt, üks Akiiralt, üks Sillelt, üks Pillelt, üks Sandralt, üks solvang Jaanuselt.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime1/5/2012, 10:25

15. Võlur ja nõid: Anne
2012. 9789949148783
autorid: James Patterson ja Ned Rust
lk.arv: 336
sisu: Üha enam ja enam kuulevad Whit ja Wisty, kuidas neile öeldakse, et andku nad alla. Andku end Uue Korra kätte. Uue korra kätte, kes TAPAB lapsi. Ja seda räägivad inimesed, kes on Whitile ja Wistyle kõige kallimad. Nende vanemad ja Celia, Whiti armastatu. Samal ajal painab neid Seesinane Seesinane, Uue Korra kogu kurjuse kehastus. Seesinasel Seesinasel on just Wisty jälitamiseks eriline põhjus. Tema Jäledus kontrollib maad, õhku ja vett. Wisty kontrollib tuld. Ta tahab Wisty annet endale ja siis… Loe, kumb jääb peale Võluri ja nõia teises osas. Lootus või masendus.
arvamus: Alguses oli raskusi kättevõtmisega, pärast käest ärapanemisega. See on vist üks esimesi raamatuid, kus mulle üks peategelastest absoluutselt ei meeldinud. Ja ma ei saanud aru, mis värk selle Seesinane Seesinasega oli. Vahepeal ma isegi kahtlustasin, et see raamat oli raamatusarja teine osa. Lisaks sellele oli jutt väga ettearvatav.
lemmiktegelane: Byron
punktid: 7/10
lahedad kohad: Hõiskamine muutub kriiskamiseks, inimmass voogab tagasi ning ma näen üsna lähedal ägedat plahvatust. Seda tuld ma tunnen.
......
Byron kuuleb oma nime vastasseinastki ja on üks-kaks-kolm mu kõrval.
.....
Arvake, mida vend vastaks, kui ütlen, kuhu lähen.
a) Head isu. Too mulle ka friikaid.
b) Väljas on tuuline. Tõmba jopi lukk kinni.
c) Olgu, aga ma tulen kaassa. Ei vaidle, tuletukk!
.....
Seesinane ähvardab suurest naerust lõhki minna. Mööda tema põski jooksevad ebaloomulikkult sädelevad pisarad.
.....
VARASEMATE AEGADE ERITI LAIDUVÄÄRSED MÜRAREOSTAJAD
DUSTIN BEEPER-Laulja, kes tõusis täheks tänu videotele, mis pandi internetis üles ja levisid nagu viiruspandeemia.
SMILEY PYRUS-Teismeline poptäht, kes sai staariks, lummates publikut petlikult ujeda naeratusega ja seejärel muusika edetabeleid sõna otseses mõttes põlema süüdates.
SWIFTY TAYLOR-Kantrimuusika superstaar, kes oli oma lehvivate blondide lokkide ja tobedate romantiliste folklaulude poolest sama kuulus kui nägusate filmistaaride südamete murdmise poolest.
PS: Kas tundsite need lauljad ära?
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime8/5/2012, 14:03

16. Narnia kroonikad: Prints Caspian
2012. R110632
autor: C. S. Lewis
lk.arv: 208
sisu: Narnia... maa, kus loomad kõnelevad... kus puud kõnnivad... kus lahing on kohe algamas.
Prints Caspiani ähvardab suur oht. Caspiani onu on anastanud Narnia trooni ja tahab teda tappa. Caspian kutsub kokku sõjaväe, et kukutada trooni anastaja ja kuningriik tagasi võita. See on võitlus Vanaaja Narnia eest, võitlus kahe mehe vahel, mis otsustab kogu maa saatuse.
arvamus: Minu meelest koosnes raamat peamiselt sissejuhatusest ja lõppsõnast. Kuskil vahepeal oli paar peatükki, kus midagi nagu toimus ka. Aga muidu oli selline helge raamat. Meenutas lapsepõlve. Ja Aslan oli ikka nii armas.
lemmiktegelane: Aslan
punktid: 6/10
lahedad kohad: ''Kas me ei peaks kasutama sedasama teed, mida mööda meie Auväärt Pisike Sõber siia tuli?''
''Kui te minust vähegi lugu peate, ärge mind sedamoodi küll kutsuge.''
''Mis siis ikka,'' nõustus Edmunud, ''aga kas ma tohin sind APS-iks kutsuda?''
.....
''Mitte ükski arukas sõdur ei nimeta meest Teie aastates, Majesteet, selle eest argpüksiks, et ta keeldub võitlemast oma jõu õitsengul oleva kuulsusrikka sõjamehega.''
''Ahsoo, enne olin ma lihtsalt argpüks nüüd olen veel tudike ka, kel üks jalg juba hauas,'' röökis Miraz.


Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime12/5/2012, 11:16

17. Barry Totter ja häbematu paroodia
2012. Barrytotter
autor: Michael Gerber
lk.arv: 247
sisu: Selle raamatu kangelane Barry veedab 22-aastasena oma 11. õppeaastat Sigamülka võlurite koolis. Tõsi, ta oleks pidanud ammu lahkuma, kuid kuulsusest võib sattuda sõltuvusse! Nüüd aga on kooli direktoril Alpo Bumblemore´il "igavesele õpilasele" varuks uus ülesanne – peatada temast kavandatava Wagner Brothersi filmi "Barry Totter ja vältimatu katse kassat teha" tootmine, kuna see võib osutuda koolile saatuslikuks. Nii kutsubki Barry kaasa vanad sõbrad Lon Measley ja Ermine Cringeri ning sukeldub pöörastesse seiklustesse pugude maailmas, kus kohtutakse nii Sigamülka kummituse Peaaegu Ajudeta Nicki kui ka salapärase kirjaniku J.G. Rollinsiga.
arvamus: Ausalt öeldes ootasin sellelt raamatult midagi enamat. Ma vist naersin ainult paar korda ja kohati muutus see nii igavaks, et pidin üle ridade lugema. Kõige geniaalsem asi selle jutu juures oli nimede muutmine. Näiteks McGonagallist oli saanud McGoogle.
punktid: 4/10
lahedad kohad: Barry üks silm oli kaug-ja teine lühinägelik, läbi prilliklaaside jäi mulje, et esimene on suur ja üles pundunud, teine aga tibatilluke.
.....
''Ma arvan, et su vanematel sai viimaks kõrini, et sa hoiatusest väljagi ei tee, ja nad võtsid märgi lihtsalt ära.''
.....
Barry karjatas. Valumart võpatas.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime17/5/2012, 17:54

18. Vigased pruudid
2012. Arapoletatud
autor: Eduard Vilde
lk.arv: 12
sisu: Leena ja Miina peavad abielluma oma isa tahtel kahe mulgiga, aga neil mõlemal on oma eluarmastus olemas. Niisiis teesklevad nad vigaseid, et kosilasi ära ajada.
arvamus: Hea lühike raamat. Sain ühe hommikuga läbi.
punktid: 7/10
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime21/5/2012, 10:21

19. Vampiiride akadeemia: Varju suudlus
2012. Varju%20suudlus%20220
autor: Richelle Mead
lk.arv: 400
sisu: Püha Vladimiri akadeemias on kevad ja Rose Hathawayl kooli lõpetamiseni väga vähe aega jäänud. Pärast esimeste strigoide tapmist pole Rose ennast eriti hästi tundnud. Tal on tekkinud sünged mõtted, ta käitub ettearvamatult ning mis kõige hullem... ta on vist hakanud vaime nägema.
Samal ajal, kui Rose kahtleb oma terves mõistuses, tekivad uued komplikatsioonid. Lissa hakkab jälle katsetama võlukunsti, nende vaenlane Viktor Da¹kov võib vabadusse pääseda ning Rose’i keelatud suhe Dimitriga soojeneb taas. Ent kui surmaoht, mida keegi tulemas ei näinud, muudab kogu nende maailma, peab Rose ka oma elu mängu panema – ja valima kahe inimese vahel, keda ta kõige rohkem armastab.
arvamus: Kuna ma ei pea oma inglise keele oskust just suurepäraseks, otsustasin selle raamatu ka igaksjuhuks eesti keeles läbi lugeda. Minu meelest oli tõlge üsna hea, kuigi oli kohti, mida oleksin natuke teistmoodi tõlkinud. Aga raamat iseenesest oli megalahe. Ja mulle hakkas Christian meeldima. Aga Adriani ta ikka üle ei löö. Ning Dimkast ma parem rääkima ei hakkagi. Ja tänu sellele raamatule olen hakanud endast kolmandas põhivormis mõtlema
lemmiktegelased: Dimitri, Christian, Adrian, Rose
punktid: 10/10
lahedad kohad: ''Hei,'' teatas Ryan kergelt punastades. ''Mina sain lõpuks hakkama.....tegin, mis tarvis.''
''Kas nüüd öeldakse surmasaamise kohta niimoodi?''
.....
Adrian, kes suutis õnnekombel vahelduse mõttes natuke aega vait olla, jälgis meie jutuajamist, nagu inimene, kes edasi-tagasi põrkavat tennisepalli vaatab.
....
Nüüd hakkasid jutud mu alandusest juba ka nooremate linnakusse imbuma. Kui läheksin algkooli magalasse, teataksid mõned kuueaastased arvatavasti, et nad on kuulnud, et olen Christiani tapnud.
.....
Hakkasin edasi kõndima. Sammugi astumata sirutas ta käe ja krabas mu jälle kinni. Dimitri tõmbas mu enda juurde tagasi, nii et nüüd seisime veel rohkem lähestikku kui enne.
.....
Paiskasin ta üle pea ja istusin ise otsa. Ta rabeles, et mind maha paisata, ja ma võitlesin vastu, üritades samal ajal oma vaia lähemale manööverdada. Ent siis, kui mõtlesin just, et kohe pääseb ta lahti, sain vaia viimaks kätte. Ja siis oligi see vai juba ta südame kohal. Tulin toime. Mu selja taga plaksutasid inimesed käsi, kuid mina nägin ainult Dimitrit. Meie silmad olid teineteises kinni. Istusin tal ikka alles kaksiti otsas, käed vastu ta rinda surutud. Olime mõlemad higised ja hingeldasime raskelt. Ta silmis paistis mind vaadates uhkus- ja veel kuradi palju enamat.
.....
''Sa oled tugev....sa oled nii, nii tugev. Sellepärast ma sind armastangi.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime30/5/2012, 17:02

20. Must vares
2012. Mustvares
autor: Reeli Reinaus
lk.arv: 224
sisu: Liis läheb uude kooli ja saab seal tuttavaks Sethiga, lastekodus elava mustanahalise poisiga, keda ülejäänud õpilased kardavad ja põlgavad. Kuid Liisis tekitab Seth pigem huvi ning lõpuks õnnestub tal võita tagasihoidliku ja suhteid vältiva poisi usaldus. Usaldusest kasvab aja jooksul vastastikune hoolimine ja armastus, mida ei kõiguta isegi neid ümbritsev vägivald, rassivaen ja mõistmatu suhtumine.
arvamus: Kuna Kivirähk taastas minu usu Eesti kirjanikesse, otsustasin läbi lugeda ülepikaaja ka eestlase kirjutatud noorsooromaani. Ja ma ei pidanud pettuma. Kuigi raamatu juures oli paar asja, mis mind häirisid. Esiteks see, et peategelasel läks liiga hästi ja tal oli neli või viis austajat, kuigi ta polnud eriline iludus. Teiseks see, et raamatu alguses ei julgenud ta oma arvamust avaldada ja tegi seda, mida talle tegelikult teha ei meeldinud, et olla koos inimestega, kes talle ei meeldinud ja seda sellepärast et mitte kaotada oma staatust klassis. Minu meelest ei tohiks raamatu peategelane selline olla.
lemmiktegelane: Seth
punktid: 7/10
lahedad kohad: ''Tere,'' ütles Liis naeratades, kui tulija temani jõudis. Ta jäi seisma nagu päeval kooliski. Ent Seth möödus temast kiirustades, vaadates tüdrukust läbi.
''Hei, oota!'' hüüdis tüdruk. ''Miks sa mind väldid?''
Seth naeratas. ''Vaata oma taskusse.''
Liis surus oma mõlemad käed jaki taskusse. Mingi paberitükk jäi talle vasaku käe sõrmede vahele. Sinna oli suurte ümmarguste trükitähtedega kirjutatud- TÄNA KELL 8 SURNUAIA VÄRAVAS.
.....
Vitali tõusis ja vaatas Sethile küsivalt otsa. ''Kes sa oled?''
''FBI.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime31/5/2012, 15:31

21. Tuhkur hobune
2012. 268
autor: Agatha Christie
lk.arv: 168
sisu: Kogu Agatha Christie loomingus on “Tuhkur Hobune” erandlik: puuduvad terane miss Marple ja ekstsentriline Poirot – neid asendab eluvõõras ja naiivne Mark Easterbrook. Traditsioonilisemat sorti tegelastest esinevad Despardid ja proua Ariadne Oliver (algkujuks on autor ise). Puudub ka tavapärane probleemipüstitus: kes sooritas kuriteod? – siin on see kõrvaline. Peamine probleem on hoopis see, kuidas need sooritati.
arvamus: Mulle meeldivad krimkad, neid lugedes ei hakka kunagi igav, sest alati on põnev teada saada, kes mõrvar on ja kuidas ta mõrva sooritas (just konkreetselt selle raamatu puhul). Alguses pidasin mõrvariks peaaegu kõiki raamatutegelasi ( isegi peategelast, aga selle mõtte lükkasin kohe peas välja). Lõpuks kahandasin kahtlusaluste hulka kahe inimese peale. Aga ma ei arvanud õiget süüdlast ära. Kohati tundus raamat igav ja vahepeal ma vist isegi katkestasin selle lugemise, sest uued raamatud tulid vahele.
lemmiktegelane: Ginger
punktid: 8/10
lahedad kohad: ''Miks te just siia, sellesse paika elama tulite. Nii kaugele sealt, kus midagi toimub? Kas sellepärast, et teil on siin sõpru?''
''Ei. Selle maailmanurga valisin ma sellepärast, kui see teid huvitab, et mul p o l n u d siin sõpru.''
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime7/6/2012, 10:27

22. Neetud
2012. Neetud
autor: Kristel Kriisa
lk.arv 227
sisu: Pärast isa surma ja põhikooli lõpetamist kolib Mirt koos ema ja vanema vennaga Lõuna-Eestist Tallinna ning hakkab käima ühe eliitkooli kümnendas klassis. Õige pea tekib tal lähedane suhe oma klassivenna, kooli direktori poja Ronaniga, kes on seni elanud ja õppinud Ameerikas. Ent Mirt ei saa uut suhet kaua nautida – varsti hakkab noorte idülli segama Ronani keerukas minevik, mis keerab pea peale nii mõnedki plaanid ja külvab segadust rohkem kui ühe inimese ellu.
arvamus: Jälle narkootikumid! Nagu eesti kirjanikel poleks millestki muust kirjutada. Ja meespeategelane on jälle Ameerikast. Tõsiselt, mis siis eesti meestel viga on, et nad raamatutesse ei kõlba? Lisaks häiris mind peategelase nimi, Mirt.
Raamatu tagaküljele oli kirjutatud, et lõpp on väga ettearvamatu. Ja siis mina, lollike, loen võimalikult kiiresti, et teada saada, mis seal lõpus siis juhtub. Aga pidin pettuma, sest minu jaoks oli lõpp ikka vägagi etteaimatav.
Raamatu plusspunktiks võib lugeda seda, et lõpp tõi mulle pisara silma(hoolimata sellesst, et ma aimasin, mis seal juhtub). Ja raamatutele, mis mind emotsionaalselt liigutavad, ei saa ma juba halbu punkte panna.
lemmiktegelane: Maria
punktid: 7/10
lahedad kohad: Ronan suundus otsustavalt tagasi treppide poole ja tõmbas mu äkki väikesesse pimedasse vahekäikku treppide all. Ma ei näinud midagi, tundsin vaid ta sooja ja tuttavat lõhna. Turvamees trampis parajasti meie peade kohal trepist alla. Surusin end vastu Ronanit ja sulgesin silmad. Ta hoidis mu ümbert tugevalt kinni ja oli hiirvaikselt, ometi tundsin, kuidas ta süda peksab.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime9/6/2012, 10:59

23. Vampiiri päevikud: Raev
2012. 10704
autor: L. J. Smith
lk.arv: 223
sisu: Endine keskkooli kõige populaarsem tüdruk Elena on muutunud selleks, mida ta kunagi kartis ja ihaldas. Stefanit piinab teadmine Elena kaotamisest ning järk-järgult hakkab ta mõistma, et Damon polegi ehk tema suurim vaenlane Fell’s Churchis. Damonil on viimaks läinud korda Elena poolehoid võita, kuid tema võidurõõmu mürgitab kättemaksuiha Stefani vastu. Kas vennad suudavad otsustavas lahingus koos ühisele vaenlasele vastu astuda?
arvamus: Mulle meeldis, kuid oleks veel rohkem meeldinud, kui raamat oleks mina-vormis kirjutatud. Siis jõuab peategelasele kuidagi lähemale. Aga. Ma pole kunagi ühe autori peale nii vihaseks saanud, kui Smith'i. Sellepärast, mis ta ühe peategelasega tegi ja sellepärast, et ta Damoni nutma pani.
lemmiktegelane: Damon
punktid: 8/10
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime10/6/2012, 10:49

24. Sefiirist loss
2012. Sefiiristloss
autor: Ketlin Priilinn
lk.arv: 156
sisu: Inga-Kerstin sõbruneb uues koolis argliku ja omaette hoidva Jakobiga, kes näib varjavat mingit saladust. Kui saladus ilmsiks tuleb, saab Jakobist koolikiusamise ohver. Ühes hea sõbra Kailaga moodustavad Inga-Kerstin ja Jakob tagakiusajate vastase leeri, kuid kahe leeri vahelisel sõjal on traagilised tagajärjed.
arvamus: Raamat oli liiga pubelt kirjutatud, ehk siis võis sealt leida mitmeid ja mitmeid slängisõnu. Lisaks häiris mind väga üks lause: Küll aga joonistasid vanemate klasside õpilased meist igaühele vildikaga põse peale hiiglasliku R-tähe (R- nagu rebane, noh)
Esiteks saan ma superhästi aru, mida tähendab R- täht, kui see rebastepeol rebaste põskede peale kirjutatakse.
Teiseks ei saa ma aru, mida see noh seal tegi. Noh on enamasti ülbust väljendav sõna, eriti, kui see on lause lõpus.
Mis juttu puutub, siis on hea lugeda raamatut eesti kirjanikelt, kus ei ole narkootikume.
lemmiktegelane: Kristjan
punktid: 6/10
lahedad kohad: Kristjanile vist meenus alles nüüd see õnnetu kirjake, sest ta naeratas mulle kuidagi kavalalt ja lisas: ''Muideks, teil kõigil olid väga head tööd- sinu mõttes meeldisid mulle eriti, Inga-Kerstin.'' Ta pilgutas kergelt silma ja kaugenes meie laua juurest.
Tagasi üles Go down
MyMystery
Poppiholla
MyMystery


Female Postituste arv : 1154
Age : 27
Asukoht : Mars

2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime14/6/2012, 10:15

25. Langenud
2012. 5873
autor: Lauren Kate
lk.arv: 360
sisu: Lucinda Price on eriline tüdruk. Tema minevikus aset leidnud sünge ja mõistatusliku vahejuhtumi tõttu peab Luce kooliteed jätkama Mõõga ja Risti range re¾iimiga erikoolis. Juba esimesel päeval köidab tema tähelepanu salapärane noormees. Daniel Grigoris on midagi painavalt tuttavlikku. Ja ta on ainus, kes elavdab masendavalt halle päevi koolis, kus mobiiltelefonid on keelatud ja turvakaamerad jälgivad iga sinu sammu.
Ent Daniel ei taha Luce’iga mingit pistmist teha, ja ta väljendab seda väga selgelt. Luce seevastu ei saa Danielit oma mõtteist välja. Noormees tõmbab teda magnetina ja Luce lihtsalt peab tema saladuse jälile jõudma… isegi kui see on surmavalt ohtlik.
arvamus: Ja mul on jälle uus lemmikraamat! See oli nii põnevalt ja paeluvalt ja köitvalt kirjutatud. Kuigi, nagu juba mainisin, eelistan ma mina-vormis kirjutatud raamatuid. Aga see kool, kus nad õppisid, tundus kohati liiga sünge. Ning autor oli teinud ühe (minu jaoks) rämeda faktivea. Nimelt kirjutas ta, et liblikujumise stiil on kõige kiirem, kuigi tegelikult on krool.
lemmiktegelane: Daniel
punktid: 10/10
lahedad kohad: Luce'i läbis soojalaine ja ta pidi pingilt tuge otsima. Ta tundis, kuidas temagi suu naerule venib, kuid siis tõstis poiss käe.
Ja näitas keskmist sõrme.
.....
Luce kallutas pea kuklasse, Cam naaldus ettepoole ja juba ta suruski huuled Luce'i suule. Ta ei suutnud hingatagi ¹okist ja erutusest ja võimalusest, et keegi nägi veel seda pikka ja väga ootamatut...
''Mida k...''
Cam sai löögi vastu pead, ta vajus kössi ja haaras lõuast. Tema selja taga seisis Daniel, kes hõõrus enda rusikat. ''Hoia temast eemale!''
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2012. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2012.   2012. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2012.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3Mine lehele : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Logo valimine (3.05.2012-10.05.2012)
» 2012
» 2012
» 2012
» «2012»

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: MyMystery-
Hüppa: