MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Mustad mälestused

Go down 
3 posters
AutorTeade
Triinut6
Võlur
Triinut6


Female Postituste arv : 62
Age : 28

Mustad mälestused Empty
PostitaminePealkiri: Mustad mälestused   Mustad mälestused Icon_minitime16/11/2011, 22:26

Heeeeya! Olen siin foorumis täiesti uus ning tahaksin, et te annaksite siis tagasisidet ka, et kuidas jutt on välja tulnud ja kas mul on üldse mõttet edasi seda kirjutada. Ma tean-see osa tuli liiga lühike ning selle järgi ei saa veel väga midagi otsustada....aga proovida ju võiks :)
Peace and love




Tahtsin kirjutada endale omaenda loo. Enda loo, et ma saaksin kõigest lahti lasta ning sellest koormast vabaneda. Olin just saanud 17, kui minuga juhtus kohutav tragöödia. Mitte sellist sorti tragöödia, mis hiljem tundub komöödia. Ei… see oli minu elu kõige hullem aasta. Mitte iga inimene ei pea sellise kogemuse osaliseks saama ning tänage ennast südamest selle eest.

Avasin ehmatusega silmad. Ümberringi oli kõik valge. Haigla. Ma nägin und tüdrukust, kes jäi auto alla. Ta piinles valudes. Ta oli veel elus…nii umbes minut, kaks. Ta piinles. Ta tahtis kedagi appi kutsuda, aga hääl ei tulnud tal välja. Ta ei suutnud oma häält kontrollida. Tüdruk avas aeglaselt oma huuled ning sealt tulid välja vaid valuoiged. Nii ta lebas seal külmal asvaldil, mitte keegi ei aidanud kuni ta lõpuks sulges oma silmad jäädavalt. Ja ta ei avanud neid enam.
Ma hakkasin karjuma, ma tahtsin teda aidata, kuid ma ei suutnud…Ma olin ise teisel tänaval, samuti tee peal pikali.

Uks avanes ning valges kitlis sisenes tõsine mees. Prillidega ning ta otsaees oli suur pruun sünnimärk.
“Tere tulemast tagasi, Marleen.”
“Kuidas palun?” küsisin segaduses olles.
Mees noogutas ning tegi märkmeid oma valgele paberlehele kuni talle jõudis kohale, mis ma küsisin. Ta kummardus mu ette ning küsis: “Kas sa ei mäleta?”
Naeratasin närviliselt. “Mida ma mäletama peaks?”
Arst väljus palatist ning tuli kümne minuti pärast tagasi koos kena naisterahvaga. Naisel olid mustad lokkis juuksed ning silmad punaseks nutetud. Ta kõndis otsejoones kiirustava sammuga minu juurde ning haaras mu enda embusesse. “Oh, Marleen,“ kõlas tema suust.
Lükkasin ta õrnalt eemale. “Kuulge, kas see on mingi nali? Miks ma teid ei tea?”
Naisterahvas vaatas hirmunult doktorile otsa ning seejärel voolasid pisarad üle ta põskede.
“Mälukaotus võib olla ajutine, aga…” segas vahele arst.
“Aga?” küsis naisterahvas.
“On ka kartus, et ta ei saagi ta oma mälu tagasi.”
Naine pöördus minu poole. Ta silmad olid täis kurbust, kuid ka viha. Viha, millest ma täpsemalt aru ei saanud.
“Ma olen su ema,” sõnas ta ettevaatlikult.
Siis jõudis mulle kõik kohale. Ma ei mäletanud midagi. Mitte ühtegi asja, mis oleks eelnenud sellele, kui ma avasin haiglas oma silmad. Must auk.
“Kas nii see asi käibki?” küsisin vihaselt. “Mul on mälukaotus ning te lihtsalt marsite sisse ja väidate, et te olete mu ema. Vabandust, aga ma ei tea kas te valetate või ei.”
Naisel olid pisarad mu jutu peale veel rohkem voolama hakanud. Võib olla olin ma liiga karm. Sulgesin ohkega silmad ning vajutasin pea padjale. Soovisin, et see kõik oleks läbi. Et kõik oleks korras. Aga sel hetkel ma mõistsin-mul tuleb oma eluga otsast alata.
Tagasi üles Go down
http://www.ttoxicity.tumblr.com
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Mustad mälestused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mustad mälestused   Mustad mälestused Icon_minitime16/11/2011, 23:30

Mulle mõjub esimene lõik kuidagi veidralt. See oleks nagu sissejuhatus kogu loosse, kuid see mõjuks paremini, kui see oleks näiteks enne osa numbrit. Teise lõigu algusesse jõudes hakkasin ma otsast peale lugema, sest mul jooksis hetkeks tõesti juhe kokku.
Nii... Kuna see jutt saab arvatavasti olema mina-tegelase vaatevinklist, oleks võinud osa alustada a'la "Minu lugu algas päeval kui... bla-bla-bla..." või kuidagi sarnaselt oleksid võinud selle esimese lõigu ülejäänud tekstiga tasakaalu viia.
Mis veel? Mmm, jutt algab kuidagi liiga järsult. Võib-olla see tuleb hiljem välja, miks peategelane sellises olukorras on, kuid sellist asja tahaks osa jooksul teada saada. Vähemalt mina hetkel sellise jutu puhul.
Miinustena tooksin veel välja liigse drama-drama-drama. Draama on iseenesest hea, kuid siin on seda pisut liiga palju ja liiga järsult.
Ja mälukaotuse puhul küsimus "Kas see on mingi nali?" ja lõpupoole see pikem vihaselt esitatud küsimus on ka pisut kaheldav. Mälukaotuses inimene, ma kaldun uskuma, ei tule sellise avaldusega naljalt lagedale. Aga see on kõigest minu arvamus.
Ja lausetes on minu jaoks ka midagi puudu. Ma ei oska seda lahti seletada, aga laused tunduvad kuidagi 'kuivad'... Ma ei saa ka öelda, et siin oleks see hing puudu, sest sa oled alles algaja. Samas kui selle hinge sisse pandud saaks ja kunstliku kirjapildi kaotatud saaks, oleks asi päris hea...(On see su esimene katsetus või oled enne niisama ka proovinud?)
Okei, päris pikk kriitika tuli aga loodan, et ma liiga karmilt ei mõju :) Nagu mulle meeldib öelda- sa arened selle jutu kirjutamise ajal kõige rohkem. Kui annet on, muutub jutt märkamatult aina täiuslikumaks. Kuskilt ju lihtsalt peab alustama.
Aga kuna see osa oli ka lühike, jääksin ootama uut osa! (ja sooviks pikemat...)
Tagasi üles Go down
*Nastik.
Kärameister
*Nastik.


Female Postituste arv : 1048
Age : 27

Mustad mälestused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mustad mälestused   Mustad mälestused Icon_minitime17/11/2011, 08:21

Jälle üks masendav lugu :) Nõustun igatpidi Audrey'ga, aga tõesti, uus osa võiks olla pikem ning ürita seda täiustada Wink
Tagasi üles Go down
http://www.nnastik.blogspot.com
Sponsored content





Mustad mälestused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mustad mälestused   Mustad mälestused Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Mustad mälestused
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Armastusjutud (vanemad)-
Hüppa: