MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar

Go down 
4 posters
AutorTeade
LetumTactus
Tasane



Female Postituste arv : 3
Age : 30

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime20/6/2011, 00:24

Nii, ma tean, et siin foorumis on juba olemas Everleigh NV-jutt. Et siis ei jäeks muljet, et ma kedagi kopeerin, siis ma mainin kohe ära, et see lugu on mõlemas versioonis kirjutatud meie ühise foorumi järgi ja me oleme algusest peale mõlemad oma versiooni sellest ka kirjutanud.
Mul õnnestus ühest vanast arvutist enda versioon kätte saada ja siis tekkis kohe ka uuesti kirg seda edasi kirjutada. Seega esimene osa on mul varasemast ajast olemas. Kui teile meeldib, andke teada. Kui on kommentaare või kriitikat, siis palun, ma olen kõigest huvitatud. Ning kui meeldib, siis ma võtan selle kirjutamise taas ette.
Enjoy!


********************

Proloog

Esimest korda Värava ees seistes tundsin ma, kuidas kõik millesse siiani uskunud olin, tuhaks muutus. Mitte ükski viis, kuidas ma maailma nägin, ei pidanud enam paika.
Selle hiilgus tundus silmipimestav ning teadmine, et minu asi on seda sellisena hoida läbistas mu olemust. Kuidas peaksime me toime tulema millegi nii üüratuga?
Ja millegiga, mis enda taga nii paljut peidab.
Kõik need hääled, mis sealt kostavad. Kõik need vihased olendid kriipimas uksi seestpoolt. Ma kuulen nende anumist ja palveid, tunnen vihkamist ja vabaduseiha. Kuid kõige tugevamini tunnen ma nende jõudu.
Mis meist kõigist saaks, kui see Värav avaneks? Kui nad pääseks meie kallale tegema kõike seda, mida nad seal kriisates vannuvad? Ja neid on nii palju. Ma kahtlen kas meist üldse midagi järgi jääks.
Veelkord rändas mu pilk üle Värava. Seal on meie märk. Või õigemini meie kõigi märgid. Niimoodi näha seda kujutist, mis muidu ainult sõrmusel või meie ihul on olnud, on hirmutav. Me oleme osa millestki nii suurest.
Viimane tuluke seal kõrgel on juba tuhmumas. Kolmteist tükki, igaühe kohta neli aastat ja nad ütlesid meile alles nüüd. Meil on nii vähe aega, miks me varem midagi teada ei võinuks?
See ülesanne tundub julm ja seda mitte ainult meie suhtes. Nemad kaotavad ennast ning meie peame elama teadmisega, et meie selle neilt võtsime.
Ma ei taha kedagi tappa.


I Peatükk

Clara Ane vaatas tüdinud pilguga autoaknast välja.
Autosõit Pycary lahe äärde oli alati pikk. Laht asus väikeses eraldatud maakohas ning sinna saamiseks pidi neiu alati kannatama tundidepikkust sõitu.
„Katsu see aasta siis liigsetest pahandustest hoiduda palun,“ tuli peagi iga-aastaseks traditsiooniks saanud loeng esi-istmelt. „Ma tõesti ei tahaks veel kord alustada teist septembrit kõnega sinu direktorilt.“
„See ei olnud absoluutselt minu süü!“ protesteeris Ane.
„Kas Max pani selle prill-laua endale siis ise kaela?“ küsis Roger lõbusa muigega.
Kuid neiul oli ammu õigustus valmis:“Ta tuli ise sellega vehkima. See polnud minu süü, et esimene asi, mis mulle pähe tuli oli pilt temast, prill-laud kaela liimitud..“
„Sa ei suuda piisavalt keskenduda, et vee keemise asemel mitte ette kujutada, kuidas kellegile tualetipoti osa kaela kinni liimitakse? Ma pidasin sind pisut arukamaks.“
Tagumiselt istmelt kostis vaid ebasõbralik mühatus ning tahavaatepeeglisse kiiganud Roger sai näha on tütre keelt. Täispikkuses.

------

Clara ärkas tugeva jõnksatuse peale.
Haigutanud ning ennast sirgu ajanud, vaatas neiu aknast välja. Vaatepilt pani ta südame kiiremini põksuma. Nad olid kohal.
Roger manööverdas läbi kohvridega tunglevate õpilaste ja mitmekümmnete autode.
Taaskord käis jõnksatus ja seekord jäi masin seisma.
„Ma kardan, et kaugemale ma sind viia ei saa. Neid on liiga palju, ma ajan kellegi alla.“
Clara noogutas ning ütles:“Pole midagi, ma lähen siin välja.“
Autouksed käisid kinni-lahti ning peagi olid mõlemad reisijad õnnelikult autost väljunud. Ane jäi ootusärevalt ringi vaatama ning Roger tegi endale teed pagasiruumi poole.
Suured kohvrid välja tõstnud, sõidutas mees need oma tütre juurde. Ane haakis mõlemad endale sappa, kinnitades väiksema suurema külge.
Roger kadus veelkorra pakiruumi avarustesse ning naases seljakoti ning väiksema käekotiga. „Mida vanemaks nad saavad, seda rohkem on neil kaasas kõikvõimalikku kola,“ pomises ta.

„Ane!“ kostus kaugemalt kiljatus.
Clara keeras ennast kohapeal ringi, et otsida tuttava hääle allikat.
Enne kui ta selle tõeliselt tuvastada suutis sadas talle kaela tuhkblond juuksepahmakas.
„Sa tulid nii hilja! Laev läheb varsti välja ja sul pole veel asjad ära antudki!“
„Jade. Rahu. Sa ju tead mu isa, gaasipedaali asukoht on tema jaoks siiamaani müsteerium.“
„Sõidaksin ma nii kiirelt, kui sina seda soovid oleksime me kraavis olnud. Täna on tõsiselt udune. Kuidas see laev läbi selle kõige sõidab mina ette ei kujuta.“
„Tere härra Winzterh,“ tuli Jade suust viisakas tervitus.
„Tere sulle ka Jade,“ ütles Roger sõbralikult. „Kuule, omavahel rääkides, kas sa palun hoiaksid Claral silma peal? Mul hakkab juba Maxist kahju. Ning teie Direktorist. Brian on tore mees, kuid mulle tundub, et minu tütar on teda igaveseks traumeerinud.“
„See ei olnud meie süü,“ kohmas Ane, kes kõike kuulnud oli.
Jade naeris südamest ning küsis:“See prill-laud?“
Roger tegi nägusid ja ütles siis:“No hakake minema. Muidu jääte veel maha.“
„Tahad minust nii väga lahti saada paps?“ küsis Ane muiates.
„Tule siia, mu pisi-tillu printsess!“
„Isa! Lase mind lahti, me oleme avalikus kohas ning mul on selles koolis veel neli aastat käia!“ virises Ane, keda tema isa tormiliselt kallistas.
„Ma igatsen sind juba praegu,“ ütles Roger veel, kuid lasi siis tütre minema.

------

„5842; 5844; 5846,“ luges Ane kajutiuste pealt numbreid. „Miks nad meid iga aasta uude kohta peavad panema?“
„Sa ju tead süsteemi. Neljas klass neljandal tekil, viies klass viiendal, kuues kuuendal ja nii edasi,“ seletas Jade kannatlikult.
„Mis esimene klass on siis masinaruumides või?“ küsis Clara turtsatades.
„Muidugi,“ irvitas Jade.
„5852! Siin see on,“ ütles Ane, nimetatud uksele koputades.
Jade pööritas silmi ning trügis tüdrukust mööda. Võtit lukuauku torgates küsis ta:“Mis sa ootasid, et keegi tuleb avama või?“
Ukse lahti lükanud, trügisid tüdrukud üksteise võidu kajutisse.
„Mina tahan parempoolset!“ hüüdis Ane ning ronis väikesest redelist üles voodisse.
„Eks ma võtan seekord siis vasakult,“ naeris Jade ning peagi oli ka tema täies riietuses enda voodil.

------

Järgmised kakskümmend minutit kulusid neidudel asjade lahtipakkimiseks, enda sissesättimiseks ja padjasõjaks.
Suled lendasid parajasti igas suunas, kui kostus vali kopsimine. Keegi oli ukse taga.
Jade vajus enda voodilt maha ning läks, kõht kõveras naerdes, avama.
Uksel seisid kaks poissi. Üks siilisoenguga blond ning lokkis juustega brünett.
„Chris! Max! Tere tulemast meie tagasihoidlikusse, ja lumisesse, villasse!“ lõkerdas Jade, ust pärani tõmmates
Poisid astusid kajutisse, mõlemi näod naerul.
„Väljasõiduni on viisteist minutit ja juba olete te suutnud kooli vara hävitama hakata! Ane sa täna õnne, et Direktor Zyeld laevaga kooli ei lähe. Ta vabastaks ennast aastaks vaevast ning tõstaks su maha enne, kui ankru hiivata jõuame.“
„Max, ma olen kindel, et ma leian sulle ühe ilusa prill-laua, kui sa kohe vait ei jää,“ ähvardas Ane.
See sulges kiirelt Maxi suu ning noormees istus tummalt Ane voodi all olevale toolile.
Clara seevastu kõkutas rahulolevalt naerda ja sättis end istuma nii, et ta jalad üle ääre kõlkusid.
Max kasutas kohe võimalust ning kõdistas neidu talla alt. Mille peale Ane muidugi jalgadega peksma hakkas ning Maxile kena sinika otsaette kinkis.
Kui poiss oli vandumise lõpetanud oli küsis Jade, kes vahepeal enda voodile oli jõudnud ronida, mis uuemaid uudiseid laeva peal ringi liigub.
„Meie klassi tuli uus tüdruk. Pidavat väga sireda säärega olema,“ muigas Christopher.
„Ma tahan näha!“ teatas Max koheselt.
„Nagu ükski endast lugupidav tüdruk sind üldse vaataks,“ tögas Ane ülevalt.
„Siis kuuendasse klassi tuli uus poiss. Väga salapärane tüüp. Kui kajutist välja tuli siis kõik tüdrukud, kes läheduses olid, olevat kohe järgi jooksnud.“ Chris teadis alati, mis kooli peal toimus, isegi kui nad sinna veel jõudnud polnud.
Jade irvitas ning ütles sarkastiliselt:“Tuleb tahtmine, et mind klassi võrra kõrgemale tõstetaks.“
„Siis laseks tema end klassi võrra madalamale tõsta, et sinu käest pääseda,“ pilkas Max.
Ane aga astus sõbra kaitseks välja ning järgmisena sai Max enda osa kätte. „Ning see kahandaks sinu viimased võimalused meie klassis endale tüdruk leida. Isegi kui ta on koledam kui järvekoll ise.“
„Ma solvusin nüüd,“ ütles Max, pani käed rinnal risti ja tegi trossis näo pähe.
„See ei teinud su näolappi kenamaks,“ ütles Jade, kellel poisile mingisugunegi vaade oli.
Kolm noort naersid lõbusalt, kui Max selle peale nägusid tegema hakkas.

„Õhtusöök algab kolmekümne minuti pärast ning minul on vaja riideid vahetada,“ teatas Jade, kui nelik kahe tunni pärast kaardimängu lõpetanud oli.
„Aga me jääme siia ja vaatame,“ pakkus Max kavala naeraruse saatel.
Selle eest sai ta Ane kingaga ning poole minuti pärast olid mõlemad poisid ukse peal.
„Õhtusöögil näeme pervod!“ hüüdis Clara neile koridori järgi, teenides sellega uudishimulikke ja pahakspanevaid pilke ülejäänud inimestelt, kes koridoris seisid.

------

Suve lõpus ostetud uusimad hilbud selga aetud, astusid kaks tüdrukut mööda kitsast koridori.
Viiendalt tekilt kaheteistkümnendale ronimine võttis tubli tükk aega ning juba üheksandal korrusel üritas Jade meelde tuletada, miks täpselt oli ta jalga pannud kontsaga kingad.
Söögisaali jõudnud, suundusid Clara ja Jade toidusabasse. Esimeste seas kohalejõudnutena ootasid neid värsked toidulõhnad ning puhtad lauad.
Endale toidu ette tõstnud otsisid neiud laua ning asusid sööma.
Möödus vaid viis minutit, kui Ane kõrvale potsatas Max, kes endaga üleliia rahul paistis olevat.
„Ja see hiiglaslik irve peaks mille jaoks täpselt hea olema?“ küsis Ane.
Seekord ei lasknud Max aga kellelgi oma tuju rikkuda. „Arvake ära, kes on uus Vecuni poiss-Valvur?“ küsis poiss eufoorias olles.
„Christopher?“ pakkus Jade, kuigi see oli võimatu. Christopher Xelyas kuulus Wolfsterni.
Max tegi hetkeks solvunud nägu, kuid teatas siis:“Ei. Mina. Mina! See kuuendik, kes eelmisel aastal oli, veetis nii palju aega patrullides, et ta kukkus enamikes eksamites läbi. Nad lasid ta järgmisesse klassi edasi, kuid ta ei või enam Valvurina jätkata. Ning Professor Heil ütles mulle, et nad valisid minu. Minu!“
Darléna Akadeemias olid magamistoad jaotatud kolme tiiba. Iga tiib oli saanud nime mõnelt isikult, kes koolile suurt tähendust omanud. Vecun, Wolfstern ning Clewise. Mõne puhul tähendas see annetust kooli arendamiseks, mõnel aga hoopis silmapaistvate saavutuste eest. Niimoodi olid nimetatud ka ülejäänud kooli osad.
Igal tiival oli kaks Valvurit. Üks poiss ja üks tüdruk. Nende tööks oli kontrollida, et nooremad õpilased, ja mõned vanemadki, ei teinud lollusi ja ei hiilinud ringi keelatud kellaaegadel.
Christopher istus Jade’i kõrvale ning küsis tüdinult:“Ta rääkis teile juba? Alates sellest, kui me poiste kajutide juures Professor Heil’iga kokku saime, ei ole ta muust rääkinud.“
„...ja ma võin käia Metsas ja olla väljas nii kaua kui ma tahan,“ ei olnud Max oma monoloogi asjadest, mida ta kõike Valvurina teha sai, lõpetanud.
Valvuriks olemist peeti üldjoontes suureks auks. Mõned vanemad, ja vahel kadedad, õpilased väitsid, et see on tüütu tatikatele lapsehoidjate mängimine, kuid tavaliselt tõstis see nimetatud õpilase staatust kooli hierarhias.
„Hästi! Palju õnne Max. Sa said Valvuriks. Kas sa palun nüüd lõpetaksid selle?“ ütlesid Clara närvid lõpuks üles.
„...Ei pea tegema kodutöid milleski, kui muidugi välja arvata praktiliste...“
Oli ilmselge, et veel niipea Max vait jääda ei kavatsenud ning Ane kannatus oli katkemise äärel. Ta vabandas ennast ettekäändel, et kavatseb muretseda omale magustoidu.

Hetk hiljem oli ta juba püsti ning suundus erinevaid jäätised pakkuva laua juurde. See tõi neiu näole naeratuse tagasi. Ta võttis omale klaaskausi ja hakkas sinna erineva maitsega jäätiseid kuhjama. Vanilje, maasikas, banaan, piparmünt, mango. Ja mis oleks selline maius ilma suure kuhja ¹okolaadisiirupita?
Clara tõstis siirupipudeli kõrgele üles ja joonistas oma jäätisele erinevaid kujundeid. Vaatepilt oli üha maitsvam, kuni teda tõugati ja vedel ¹okolaad tema uue violetse kampsuni varukal lõpetas.
„Vabandust,“ ütles kume ning madal, ning märkimisväärselt seksikas, meeshääl. Ane pani siirupipudeli kiiresti lauale tagasi ning lõpetas omaette vandumise, et ümber pöörata ja hääle omanikule kiire pilk heita.
Noormees oli nii pikk! Clara pidi oma kaela mitmeid kraade tõstma, et oleks võimeline tollele otsa vaatama. Kui sinised silmad! Ja see kena huulejoon... Nagu iga teine täie mõistuse juures olev noor naine, ei saanud ka Ane võõralt pilku.
„Vabandust,“ kordas pikk, tumedapäine noormees veelkord.
Selle peale suutis Clara end lõpuks poisi võludest päästa ning tõmbas oma suu peenikeseks kriipsuks. Ta vaatas oma rikutud varukat ning kortsutas kulmu. Ta keskendus. Ning hetk hijem tantsisklesid tilkuval ¹okolaadil ning kootud riidel oran¾ikad leegid. Justkui oleks kampsun põlema läinud. Kuid imelisel kombel oli riide-ese puutumata, samal ajal, kui ¹okolaad vaikselt söestus.
Clara nipsutas oma vaba käe sõrmi ning leegid kadusid koheselt. Neiu jaoks oli maagiat tekitava energiavoo lõpetamiseks hea mingisugune kindel tegevus.
Ane rapsis varukat ning viimased kõrbenud siirupi tükid kukkusid maha.
„Kontroll tule üle? Väga muljetavaldav,“ ütles noormees, kes Clarat tõuganud oli, tunnustavalt.
Ane kehitas vaid õlgu ja ütles:“Tuli on mulle alati teistest elementidest rohkem sobinud.“
„Seda on näha, sa käid sellega väga kindlalt ringi.“
„Aitäh siis. Ma arvan,“ ütles Ane pisut ebakindlalt. Ta oli alati tuld kasutanud ja suutis sellega seoseid luua rohkem kui ühegi teise elemendiga. Ometi polnud neiu seda kunagi paljuks pidanud ning poisi tunnustus tekitas temas kerget piinlikust.
„Alexander Thomas Hofhence,“ tutvustas noormees nüüd ennast, et vestlust jätkata. „Sõpradele Alex.“
„Clara Ane Winzterh,“ vastas Ane. „Kutsu Claraks või Aneks, kuidas endale sobib.“
„Kena nimi. Clara sellisel juhul siis,“ ütles Alexander naeratades.
Ane noogutas ning pani enda jäätisele nüüd mõned kirsid. Ta ei osanud enam midagi öelda ning kuigi Alex paistis meeldiv, oli temas midagi, mida Clara ei usaldanud.
„Ma lähen nüüd siis sõprade juurde tagasi,“ sõnas neiu ning poisile kiirelt noogutanud kiirustas ta tagasi Jade’i, Christopheri ja Maxi juurde.

„Mis sa lüpsid lehma selle jäätise jaoks või?“ küsis Chris muigega, kui Ane taas istunud oli.
Tüdruk vastas virila naeratusega ning lükkas lusika magustoidukaussi. Isu tal enam polnud, seega torkis ta toitu tujutult.
Hetk hiljem jõudis talle kohale, et Max rääkis. Endiselt.
Esimesena ütlesid üles Jade’i närvid.
„Kas sa jääd ükskord vait juba?“ sisistas ta hammaste vahelt.
„Üksainus asi veel?“ palus Max.
„Lase tulla,“ ütles Jade tüdinult
„Vecuni uus tüdruk-Valvur pidi olema see uus viiendik!“
Esimesed viis klassi olid kõik õpilased veetnud kõige tavalisemates koolides. Seega olid enamikud viiendikud Darlénas kuusteist või seitseteist. Need noored, kes avaldasid võimet enda kehas olevat energiat suunata ja sellega maailmaruumi muuta, viidi seejärel Darléna akadeemiasse. Kõik teised arvasid, et nad kolisid või, et nad saadeti internaatkooli.
„Siresäärne plika?“ julges Jade kahelda.
„Just tema! Äkki ta tahab koos patrullida...“ oli Maxi hääl unelev.
Ane turtsatas põlglikult ja ütles:“Ainult sinu unistustes.“
„Ei või iial teada,“ püsis poiss lootusrikas.
„Sa ei või iial teada, kas ta sulle järgmine hetk selja tagant kallale ei tule, et sinust lahti saada.“
Christopher toksis kahvliga oma kartulit ning küsis vaikselt:“Lõpetaks Valvurite teema?“
„Nõus!“ oli kohe Jade poolt.
Õhtusöögil Maxi uut positsiooni rohkem ei märgitud.

------

„Jade! Kui sa kohe pakitud kohvriga sellest uksest välja ei astu, siis ma luban, et sa ei välju sellest laevast elusalt!“
Oli hommik ning laev oli randunud ümmarguselt kümme minutit tagasi.
Selle sõbraliku lubaduse peale avanes kajutiuks ning Jade astus välja, sikutades kaasa ratastel seljakotti.
„Ja mitte ükski nendest asjadest ei oleks kannatanud välja seda, kui sa nad enda suurde pagasisse pannud oleks?“ küsis Ane pahaselt.
Jade krimpsutas nägu ning ütles:“Kuidas pidin mina teadma, mida ma täpselt selga panna tahan?“
„See oleks küll maailma lõpp olnud, kui sa oleksid sinise pluusi asemel rohelise pannud. Traagiline. Kuid mitte vähem, kui see, et sa veetsid pool tundi, üritades otsustada kumb paremini sulle sobib.“
Jade trügis Clarast mööda ning ütles:“Lähme juba eks?“

------

Värskelt lumelt sillerdas vastu päike ja õrn tuuleiil paitas möödujate nägusid. Vesi loksus õrnalt mööda kaiäärt, kui neli õpilast muretul sammul maa poole liikusid.
„Eelmise aasta lõpus poleks ma seda iial tunnistanud, kuid mul on hea meel Akadeemias tagasi olla,“ ütles Christopher heatujuliselt.
„Tõsi. Kuid kevadel tulime me läbi porimülgaste,“ märkis Ane muigega.
„Kuid väljas oli tükk maad soem,“ virises Jade, kes oma ema soovitusele vaatamata lühikese mantli ostnud oli. Nüüd tõmbas ta seda enda ümber koomale ning surus külmetavad käed taskussse.
„See ei ole üldse ...“ alustas Clara, kuid vaikis kui ülejäänud kolm pead pöörasid. Oli kuulda vanemate poiste vilistamist ning heakskiitvaid hüüdeid.
„Kes..“ hakkas Jade küsima, kuid ei saanud temagi oma lauset lõpetada, sest nende vaatevälja ilmus tüdruk, keda neist keegi varem näinud polnud.
Uustulnuk kandis pikki kontsaga saapaid ning miinuskraadidest hoolimata ka väga lühikest seelikut. Lühike villane jakk oli avara kaelusega, kuid tagantpoolt varjasid seda vöökohani ulatuvad tumemustad juuksed.
Neiu oleks võinud hingematvalt ilus olla, kuid tema nägu ilmestas vihane grimass.
„Külm ja märg ja lumine. Mis kindlus see on? Täielik vangla,“ bravuuritses tüdruk kiirel sammul kooli poole astudes.
Möödus vaid paar minutit ning tüdruk ja teda saatnud hõiked olid kaugusesse vaibunud.
„Pane suu kinni Max. Või ootad sa, et mõni kärbes su kõhtu täitma lendaks?“ küsis Ane.
Max sulges oma suu, kuid vaatas ikka kohta kuhu uus neiu kadunud oli.
„Ta oleks ilus olnud, kui tal polnuks peas selline nägu, nagu oleks ta koerajunni sisse astunud,“ venitas Christopher.
„Ta tundub ilus ainult nende saabaste ja selle seeliku pärast,“ oli Jade, kes enda riietust nii kaua ja hoolega valinud oli ning nüüd pahaseks sai.
„Oled kade?“ küsis Max pilkavalt.
Jade saatis poisile hävitava pilgu ning marssis edasi. Kolmel sõbral ei jäänud muud üle kui talle järgi kiirustada.


Viimati muutis seda LetumTactus (30/6/2011, 00:31). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Everleigh
Magus maius
Everleigh


Female Postituste arv : 2033
Age : 35
Asukoht : Tallinn

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime20/6/2011, 00:56

VAPUSTAV LIHTSALT!!
Ma jumaldan seda juttu, tõesõna! Very Happy
Väga koomiliselt kirjutatud, kui see posti liiga pikaks ei venitaks, siis ma tooks oma lemmik kohad välja aga see tähendaks, et ma kopeeriks siia terve jutu, nii et can't do that Very Happy

Vägev, UUUUUUUT! Got that?! Very Happy
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime20/6/2011, 18:18

Päris hea. xD

Kuigi mulle jäi mulje, et Isabella on siin mingi eriti sõbralik. *kortsutab kulmu* Ehk tundus valesti. xD

Anywayz, väga hea. Naerda sai vähemalt. xD

Ootan ka uut. Wink
Tagasi üles Go down
Everleigh
Magus maius
Everleigh


Female Postituste arv : 2033
Age : 35
Asukoht : Tallinn

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime27/6/2011, 22:52

Kaua sa piinad meid?
Uut tahaks juba :/
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime29/6/2011, 11:21

Minu meelest ka, ootaks uut nagu. Very Happy
Tagasi üles Go down
LetumTactus
Tasane



Female Postituste arv : 3
Age : 30

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime29/6/2011, 15:13

Vabandust, Jaanipäev oli vahel Very Happy
Ja ära muretse, prof. Heil saab olema täielik õudusunenägu neile veel Wink
Ja uus jupp on siis siin.

II Peatükk

„Ma tahan, et teda jälgitaks,“ ütles noormees vaikselt.
„Sa tead, et Aranemus ei kiida seda heaks, kui sa hetketuju ajel kellegile saba taha paned,“ vastas suurem ja kümmekond aastat vanem mees.
Noormees vaidles aga autoriteetselt vastu:“Mina pean tema lähemalt uurimist vajalikuks. Pange keegi teda jälgima.“
Vanema mehe pisikesed mustad silmad vilkusid vihaselt. Ta ei kannatanud, et nii noor ja kogenematu poiss võis soovi korral tervet organisatsooni käsutada.
Noormees märkas seda pilku, kuid lasknud ennast häirida. Talle meeldis, et mehel polnud õigust talle vastu vaielda.
Siiski lisas ta seletuse, kuna teadis, et kui ta kasutab liigselt sabasid ilma, et kõrgemad juhid teaksid miks, siis hakatakse tema pädevuses kahtlema.
„Lase Aranemusel üle vaadata vanad kirjutised uue põlvkonna kohta ja ütle talle, et sellel tüdrukul on tule üle kõrgema astme kontroll. Ta peaks sealt nii mõnegi vihje leidma.“
Sünge rahuloluga tsiteeris ta üht vana traktraati:“Uut põlvkonda oodatakse kaua, kuid saabudes toovad nad kaasa iidsesse unustusehõlma vajunud lootuse. Nende juht kannab endas igavest leeki, mis kestab läbi tema lähedaste elude. Selle leegiga sütitab ta väljavalitu ning tema suunab ta maailma äärele. Ta ei tõuka teda üle maailma serva, kuid ta ei püüa teda kinni, kui ta kukub. Ta ei leia enda teadvust.“

***

Vecunis, nagu igas teises tiivas, olid ruumid ära jaotatud väga täpselt.
Keskel olid päevased puhkeruumid õppimiseks ning aja veetmiseks. Seal olid mõned arvutid, mis olid mõeldud vanematele õpilastele, kes juba olid selgeks saanud, et nad ei tohi kellegile oma endisest elust rääkida, kus nad on ja miks nad sinna viidi. Kui maailm teaks, et on olemas inimesed, kes ainult oma mõtte jõuga suudavad muuta asjade molekulaarset olemust, siis oleks tekkinud kaos. Inimkond ei olnud valmis kõigeks selleks, mis maailmas olemas oli.
Nende maailmas olid olemas mütoloogilised olendid, kelle olemasolu oli tavalises maailmas ammu unustusehõlma vajunud. Nad tunnustasid vaimude ja deemonite olemasolu. Ja neil oli ülesanne asjad hoida täpselt nii, nagu nad olid, tasakaalus ning saladuses.
Samas oli nende ruumid täiesti tavapärased. Arvutid, televiisorid, lauad õppimiseks. Väike kööginurk, kust haarata kiire amps, kui söökla kinni oli.
Puhkeruumist viis edasi kaks treppi, millest ühest üles minnes olid tüdrukute magamistoad, teisest poiste omad. Ühes magamistoas oli tavaliselt kaks inimest, kuid oli ka erandeid kolme- ja üheinimesetubadega.
Clara Ane oli üks nendest eranditest. Kuigi tuba oli mõeldud kahele inimesele, polnud neiul kunagi toakaaslast olnud.
Kuna enamikel olid toakaaslasteks parimad sõbrad või head tuttavad, siis Ane polnuks tahtnud tuba jagada kellegiga peale Jade’i.
Kuid Jade elas Wolfsterni tiivas ning see oli ületamatu vahe. Väiksena olid nad isegi enda tiibade eest hoolitsevate õpetajate jutul käinud ja palunud endeid ühte tuppa tõsta, kuid nende palvet ei rahuldatud ning lõpuks leppisid sõbrannad sellega.
Clara avas enda magamistoa ukse ja sai kohe aru, et midagi oli teistmoodi, valesti.
Pisut ringi vaadanud sai ta ka aru, mis see oli. Voodil, mis oli alati tühi olnud, või hoiustanud erinevat Anele kuulunud kola, lebas nüüd valgest nahast kohvritekomplekt.
Kokku lugenud, sai Ane aru, et neid oli seitse. Milline tüdruk reisiks nii raskelt? Nad elasid koolis küll terve kolmveerand aastast, kuid isegi kui võtta kaasa kõik riided, mis tal kodus olid, ei oleks ta täis saanud seitset kohvrit. Ja kui juba need kohvrid nii kallid välja nägid, siis mis võis nende sisu maksta. Mis siis saaks, kui mõnele neist kogemata natukene tuld külge ässitada...?
Kuid isegi lõbus idee kellegi võõra vara hävitamisest ei olnud piisav, et neiu tuju tõsta. Clara vajus enda voodile ja seedis olukorda. Tema aastaid kestnud rahu leidis nüüd lõpu. Kuid millise? Milline oli see tüdruk, kes temaga tuba jagama hakkab?
Kui Ane endaga aus oli, siis leidis ta, et talle meeldis, et tal toakaaslast polnud. Oma toaga kaasnes privaatsus, mida neiu kõrgelt hindas.
Kuid tüdrukule ei antud kaua aega, et oma olukorda hinnata. Toa uks lendas lahti ning tuppa tuhises üks tüdruk. Clarale tundus temaga ühevanune neiu tuttav ning hek hiljem sai ta aru, et see oli see sama plika, keda olid sadamas saatnud nii paljude poiste huilged.
Ane needis halba õnne. Miks pidi ta just sellise tüdruku endale voodinaabriks saama? Tolle väljanägemine polnud muutunud. Riietus oli endiselt häbematult väljakutsuv ja saabaste kontsad klõpsusid kiires rütmis ning ta käes olev kiri sahises vastu seelikut, kui tüdruk enda kohvrite juurte läks.
„Tere,“ üritas Clara oma eelarvamustele vaatamata sõbralikult tutvust teha.
„Mida sina tahad?“ sai ta aga kohe terava vastuse, milles oli kuulda kerget hispaanialikku aksenti.
Ane silmad läikisid pahameelest, kuid ta ei andnud veel alla. „Mis su nimi on?“
„Mis sinul sellest?“ küsis teine tüdruk oma endise tooniga. Ta kortsustas kokku kirja, mis ta käes oli, ja viskas selle endast eemale.
„Ma üritan oma uue toakaaslasega tutvust luua, kuid ta ei paista eriti huvitatud olevat,“ sugenes Ane häälde nüüd pisut halvasti varjatud sarkasmi.
Valged kohvreid voodilt hoogsalt maha tõstev tüdruk vastas:“Ma ei ole huvitatud kellegiga tutvumisest ja ma ei pruugi kauaks su toakaaslaseks jääda.“
„Meeldiv uudis, aga kuhu sa siis minna kavatsed?“
„Ma kavatsen tagasi koju minna. Ma ei taha enam hetkekski siia pärapõrgusse jääda. Nad lihtsalt peavad mu tagasi laskma.“
„Kes on nemad?“ küsis Ane.
„Mu vanemad.“ Tüdruku häälest kostis tugevat viha ja vastumeelsust. „Kuid hetkel ei kavatse nad seda teha!“ Kolksuga virutas ta viimase kohvri dramaatiliselt põrandale, justkui paneks ta sellega asjale punkti.
„Noh, edu sulle siis sellega. Loodame, et sa saad siit võimalikult kähku minema.“
Ane ei saanud öelda, et tal eriti kahju oleks olnud, kui tüdrk kohe lahkunud oleks. Tõeliselt melodramaatiline plika, kes enda käitumist muutmata mingil juhul selles koolis hakkama poleks saanud.
„Kuid oma nime võid mulle ju ikka öelda. Mina olen Clara Ane. Kutsu kuidas soovid.“
„Clodia Caprille,“ ütles tema toakaaslane napilt ja lükkas kohvrid voodi alla, jättes naha sisse vaikselt tagasivajuvad kontsa-augud.
Siis võttis ta maast kokkukägardatud kirja ja tõmbas selle ühe rapsuga sirgeks. Clodia silmad vilasid üle selle ning hetk hiljem astus ta tujukalt uksest välja, ise häält tasandamata sõideldes:“Seda me veel vaatame. Pudrete en el infierno. Ma ei jää siia!“
Uks sulgus valju prantsatusega ja Clodia oli läinud.
Ane raputas halvakspanevalt pead ning heitis oma voodile pikali.
Kui see diiva oma vanemaid ei veena ja teda koju ei lasta, siis tõotas see olla neile mõlemile väga pikk aasta.
Clara istus rätsepaistes kooli lähedal oleva järvekese sillal ning mõtles.
Lefneri järv asus koolist kilomeeter maad eemal, paksu metsa eesmises osas. Lagendikku järve juures ei olnud, kuid veekogu ise hõivas suure ala. Isegi kõige kergemate lainete puudumine oli kuidagi pahaendeline ja järvevesi oli, olenemata ilmast, aastaajast ja päeva osast, alati justkui süsimust.

------

Lefneri järve ümber tiirlesid paljud kuulujutud, mida õhutasid õpilased, kuid professorid keeldusid komenteerimast. Nad ei kinnitanud ega lükanud tagasi lugusid sellest, et seal elavat mingisugune iidne loom, koletis, kes oli vastutav järve, läbi ajaloo, uppunud ligi neljakümne hinge eest.
Kuid need kõlakad ei häirinud Clara Anet, kes oli järvest endale - mõtete korrastamiseks - väikese pühapaiga loonud.
Neiu pehmet pruuni tooni, lühikesed juuksed hõljusid kerges tuulehoos ümber tema näo. Silmad mõtlikud ja näoilme tõsine, liigutas Ane end pisut, et paremini kuulda.
Talle oli äsja tundunud, et kuulis midagi järve lääneosas, osas mis oli koolile kõige lähemal. Praksatav oks või kuivalt krabisev sammal ehk?
Vastus ilmutas ennast ise.
Max astus puude vahelt välja ja liikus kergel sammul Clara istumiskoha juurde. Sillake, mida oleks nimetatud paadisillaks, kui seal olnuks mõni taoline, oli tumedast puidust ja ulatus mitu meetrit järve keskpaiga poole.
Ane naeratas kergelt ning viipas poisile.
Kuigi talle meeldis selles kohas oma mõtteid korrastada, meeldis talle see vahel siiski rohkem, kui keegi temaga koos seal oli, sest järv võis üsna hirmutav olla. Alati tundus, nagu sa ei oleks seal üksinda.
Max istus tüdruku kõrvale ja lausus:“Alati, kui sind kuskilt leida pole, võib siia tulla. Järelikult on midagi valesti ja lõpuks võib sind leida hilisel õhtutunnil Vecuni ruumide poole hiilimas. Mis siis seekord juhtus?“
Clara viivitas vastamisega pikalt. Ta ei tahtnud rääkida.
Sõnadesse panemine muutis tema meelest probleemi nii isekaks ning lapselikuks, millegiks, millest ta peaks enda arust üle olema.
Kuid Maxi ootavat nägu nähes mõtles ta ümber ja ütles ohates:“Mul on nüüd toakaaslane.“
Ane teadis poissi väga kaua ning suutis ilma vaevata tõlgendada tema näoilmeid ja tujusid. Märke, mida ükski võõras poleks näinud.
Ja praegu sai ta aru, et too püüdis mitte naerma puhkeda. Max püüdis väga, soovides end näidata kui usaldusväärset isikut.
„Kas see on siis halb?“ küsis noormees.
„Ei oleks, kui see oleks keegi, keda ma teaks. Või keegi, kes sarnaneks sulle, Jade’ile või Christopherile.“
Max küsitles kohusetundlikult juttu jätkates edasi:“Milline ta siis on? Kes ta siis on?“
„Sa oled teda näinud. Ja jäid, nagu teised poisid, ilastava lõuaga järgi vaatama.“
Nüüd peegeldus noormehe näol segadus. Clara teadis, et Max vaatas arvatavasti paljudele tüdrukutele järele ja ragistas nüüd ajusid, et aimu saada, keda Ane täpsemalt mõleda võiks.
„See uus tüdruk. See, kes sinuga koos Vecuni Valvuriks sai,“ halastas neiu poisile lõpuks.
Maxi silmad läksid suureks ning tema tooni ilmusid elevus ja uudishimu:“Mis ta nimi on? Milline ta on?“
„Sa oled...“ ohkas Clara, otsides õiget sõna, „parandamatu. Ma teadsin, et sa ei suuda end talitseda. Sa tahad iga kildu informatsiooni, mis aitaks Sind temaga suhtlemisel.“
Ane pidas hetke pausi ja jätkas siis:“Tema nimi on Clodia. Vist hispaania- või itaalia-, või millegi muu sarnase, verd. Ta on täpselt nii kõrk, kui ta mulle esmapilgul tundus. Ta ei taha siin olla ja teeb kõik, et siit minema saada.“
Max silmitses hetke Anet, justkui ootaks, et too avaldab veel mõne huvitava killu sellest eksootilisest tüdrukust. Kui talle kohale jõudis, et Clara on siiski kindlalt lõpetanud ütles ta:“Ta ei saa ometi nii hull olla. Ehk ei saanud sa lihtsalt kõige paremat esmamuljet. Või teist muljet. Mulle tundus ta küll...“
„Vastupandamatu?“ pakkus Ane vahele. „No ausalt, sa ei oska ka tüdrukuid muud moodi vaadata.“
„Ma kavatsesin öelda kena,“ porises Max.
Clara lihtsalt pööritas silmi ning pööras oma pilgu tagasi peegelsiledale järveveele. See tundus vale, et samal ajal kui puude latvades õõtsus võrdlemisi tugev tuul, oli Lefner sellest täiesti häirimata. Ta ei kannatanud sellist korrapärasust ja tundis soovi seda rikkuda, visata järve keskele kivi või midagi muud taolist. Midagi, mis teeks asja reaalsemaks.
Kuid miks midagi visata ja lasta puutükil või kruusaklibul ära teha kogu töö ja siis hiilgus omale võtta? Ta võis seda ju täiesti ise teha.
Spontaanne ning mõtlematu nagu Ane tavaliselt oli, tõmbas ta oma pusa eest lukust lahti ja heitis selle seljast, samal ajal end jalule ajades.
Max, kes oli just äsja kohale jõudnud ja maha istuda saanud vaatas neidu süüdistavalt. Kuni Ane tõmbas üle pea oma erkrohelise pluusi, jäädes nüüd musta ja sinisega disainitud pitsilise rinnahoidja väele. Tema põsed tõmbusid punaseks, kuid ometi ei suutnud ta justkui pilku neiu kehalt pöörata. Teismeline poiss, mis ta ikka parata sai.
Clara, kes märkas, et noormehe tähelepanu oli ilmselgelt suunatud tema kaelast lõunasuunas, turtsatas, püüdes jätta muljet, et selline alastuse tase ei ole talle mitte üks raas ebamugav. Eriti samal ajal, kui Max teda niimoodi jõllitas.
Kui poiss aga ikka ei lõpetanud, siis viskas neiul üle. Ta keskendus ning hetk hiljem hakkas Maxi parem kulm kärssama. Ane nipustas taas sõrmi, et energiavoog peatada ja naeris omaette, kui noormees paaniliselt oma kulmu päästa üritas. Nüüd sai neiu rahulikult teksapüksid jalast tõmmata, samal ajal rahul teadmisega, et Max peab ootama nädalaid, et ta nägu samasugune välja näeks.
Ning enne kui Maximillian sai aru, mis toimub, hüppas Clara puhta peakaga otse Lefneri järve.
Oli september ning kuigi mujal maailmas oli väljas veel võrdlemisi soe, siis asus Darléna Akadeemia kaugemal põhjas. Ning õues oli vaevalt kuus-seitse kraadi sooja. Vesi, millesse Ane maandus, omas tublit nelja soojakraadi.
Külmalaine läbistas tüdrukut kohe, kui ta vee alla jõudnud oli ja hetk hiljem rapsis ta jalgadega, et pinnale saada, kuna külm ja raske vesi justkui surus ta kopse kokku ja neiule tundus, nagu torgitaks teda tuhandete väikeste nõelakestega.
Et mitte järgmise kolmekümne sekundi jooksul surnuks külmuda, keskendus Ane oma ajus olevatele sidemetele ja energia hakkas temast välja voolama. Vesi tema ümber hakkas kumama, justkui oleks neiu jalgade juurest tõusnud väikesed leegid, mis vett soojendasid.
Darléna Akadeemias õppisid noored, kes avaldasid potensiaali sellega hakkama saada, kuidas enda mõttejõu abil molekule erinevates asjades ümber sättida, et seeläbi nende mateeriat muuta ja niimoodi maailma enda idee järgi ümber kujundada.
Enamik õpilasi tõestasid, et neil oli piisavalt meelejõudu, et muuta põhilisi asju ja leida nii oma koht maailmas. Väiksem osa õpilasi avaldas aga annet muuta erinevate asjade olekut läbi mingi kindla elemendi, kontrollides seda elementi.
Elemente oli viis: vesi, maa, tuli, õhk ning vaim. Need noored lõid seoseid palju vähemate füüsikaliste seostega. Kui tavaõpilased pidid tundma asja, millest nende mõjutatav objekt sõltus, milline füüsikaline või keemiline jõud neid muudaks, siis elemendivaldajad pidid vaid ette kujutama, et see on võimalik. Kui nad olid kiire mõttetööga, siis võisid nad asju, mida teised tõstsid ümber tunde, saavutada mõne hetkega.
Clara Ane oli üks nendest erilistest õpilastest. Ning tema suutis seoseid luua läbi tule. Neiu oli kirglik kõige suhtes, mida ta oma elus tegi ja tema jaoks esindas tuli seda sama kirge. Ta nägi koheselt seost tulesähvaka ja Maxi kulmu vahel ning nõnda oli suutnud ta seda põletada ilma, et noormehe nahk vigastada saanud oleks. Samamoodi nagu ta oli teinud oma kampsuniga eelmisel päeval laevas.
Enamikel, kellel mõne elemendiga side oli, avastasid seda umbes aasta või kaks peale seda, kuid nad Darlénasse astunud olid. Nad said eritunde, mis õpetas neid oma rohkemaid võimeid kasutama. Ane oli, küll pisut vastumeelset, teinud kaasa iga tundi, mis talle selles vallas anti, teades, et neist pole enam ammu kasu. Ta lõi juba praegu rohkem seoseid kui tema tule-tundide õpetaja ja sai edasi areneda vaid omal käel.
Kui otseselt rääkida, siis selle sama käega, millega ta praegu vett Maxi pihta pritsis.
Noormees oli paadisillal lolliks minemas, küsides korda-mööda, mis tüdrukul jumala pärast viga oli ja et ta kurat võtaks sealt juba välja roniks, enne kui ta surnuks külmub.
Kuid kui võrdlemisi soe vesi, mille neiu järvest teele saatnud oli, tema jaki märjaks tegi, võttis ta hetkeks asju rahulikumalt ja jäi Anet vaatama. Tollel ei paistnud midagi erilist viga olevat. Ta ujus vees, mis ei oleks iial tohtinud olla nii soe, et neiu huuled oleksid ikka veel seda sama roosat tooni. Mitte lillad, nagu nad oleks olnud, kui vesi oleks oma õige temperatuuri juures.
Max, kellel endal polnud sellist sidet ühegi elemendiga, üllatus endiselt peaaegu alati, kui Clara seda kasutas, sest piirituid võimalusi, mida pakkus elemendi valdamine, oli liiga palju, et noormees neid koheselt mõistnuks. Kuid nüüd jõudis talle kohale, et Ane kasutas oma tule-kontrollimisoskust, et vett enda ümber soojendada.
Enam ei tundnud väike suplus sugugi nii paha mõte. Noormehe näole valgus naeratus, kui ta endal riideid seljast koorima hakkas, samal ajal kui Ane ringi sulberdas ja Maxi ootas.
Clara jõudis vaid teha kiire nipsaka komentaari noormehe aluspükste kohta, kui too tema lähedale vette hüppas.
Noored naersid koos, kui Max kiljatas nagu väike tüdruk, kui tema jalad puudutasid joont, millest edasi ei olnud Ane võime veel jõudnud. Ta ujus neiule lähemale enne, kui mõne krambi sai.
Üldjoones pidid mõlemad nõustuma, et see anne - vaatamata õpetajate pidevale toonitamisele, et see privileeg tõi endaga kaasa kohustused - on ääretult mugav. Noored veetsid järgmise veerandtunni üksteist veega pritsides ning teineteist vee alla lükates. Nende hõiked ja naer olid muidu süngel järvel küll kuidagi kohatud, kuid neil oli liiga lõbus, et sellele tähelepanu pöörata.
See oli nii tüüpiline, et Max lihtsalt hüppas asjadesse pea ees, niikaua kuni keegi teine tema ees läks. Ane oli mõtlematu täiesti iseseisvalt ja nõnda oli Maximillian nagu tema väike järgija. Nende grupis oli Christopher nagu mõistuse hääl. Tavaliselt. Noormehele oli võimatu valetada ja ta paistis teadvat asju, mis kellegini veel jõudnud polnud. Ja Jade oli Jade. Ta oli lahutamatu osa grupist, muidu nagu tavaline tüdruk, kes muretses kingade ja viimase moe pärast, kuid oma sõpradele ääretult lojaalne. Kokku moodustasid nad suurepärase neliku, parimad sõbrad, kes oli pinnuks silmas pea igale professorile selles koolis.
Maxil ja Anel oli lõbus niikaua, kuni Clara väsima hakkas. Lefneri järv oli külm ja pidev energia, mis neiust välja voolas oli piisav, et nüüdseks hakkas ta kurnatuse märke näitama. Max mõistis seda ja lõpetas pritsimise.
Neiu naeratas talle tänulikult, kuid järsku kadus see ilme tema näolt ja ta pööras ennast vees ringi. Max ei mõistnud, mis juhtunud oli, kuid küsis kohe.
„Mis viga?“
„Miski riivas just mu jalga.“
„Ma ei teadnudki, et sa kalu kardad. Kõikvõimas Clara Ane Winzterh, me leidsime su nõrkuse! Sa kardad kalu!“
Ane aga ei pidanud seda naljakaks:“Ma räägin, seal oli päriselt midagi, mis mu jala vastu...“
Neiu ei saanudki võimalust oma lauset lõpetada. Sest järsku oli järve pinnal vaid üks inimene ja selleks oli Maximillian. Ane oli vee alla kadunud.
„Lõpeta rumalad naljad,“ ütles noormees, hääles kerge kartus, paanika. „See ei ole naljakas, tule pinnale, vesi jahtub...“ Ja selle lausega sai Max ise ka aru, et Clara ei tee nalja. Kui ta oleks sealsamas tumeda veepinna all, siis hoiaks ta vett endiselt soojana. Kuid soe vesi noormehe ümbert hajus kiiresti järves laiali.
Poiss tõmbas suure sõõmu õhku ja pistis oma pea vee alla. Ta vaatas igas suunas ringi, kuid ei näinud midagi. Anet polnud kuskil.
Külm hakkas noormehe külgedelt pitsitama ja ta keha nõudis, et ta võimalikult kiiresti veest väljuks. Kuid ta ei saanud ju minna, kui Anet kuskil ei olnud.
Noormees tõusis pinnale ja ahmis suuri sõõme õhku, mis nüüd tundus veel jahedam ja tegi ta kopsudes haiget.
Max üritas kasutada seda osa temale sünnist kaasa antud võimetest ja leida kiirelt seost õhu ja vee vahel, mis laseks tal vee all olla piisavalt kaua, et Ane leida.
Kuid paanika ei lasknud tal mõelda. Ta kartis uppuda ja iga sekund, mis ta mõtles, oli Ane vee all. Kui ta kohe ei lähe, siis ei ole neil kummalgi võimalust.
Seega ta lihtsalt kujutas ette mullikest õhuga oma pea ümber ning sukeldus.
Kus on Clara?! oli tema paaniliseks mõtteks.
Ja siis nägi ta kuskil, palju sügavamal, väikest valgust, nagu leegikest. See pidi olema Ane, tema tuli oli ainus, mis saanuks ka vee all põleda.
Ning Max rapsis jalgadega, sukeldudes sügavamale, et neiule järgi jõuda. Ta imestas isegi, et tal veel õhk otsas ei olnud, kuid selle üle juurdlemiseks polnud eriti aega, ta lähenes valgusele, mis järve põhjapoolt paistis.
Ja järsku läks see leek heledamalt põlema. Ning Max nägi kohutavat looma. Elukal olid pikad limased kalmaarikombitsad, kuid kalmaari see nüüd küll olla ei saanud. Tal oli selleks liiga palju teravaid hambamoodi asju. Jumal, neid oli kolm rida, kõik üksteise taga. Ja silmad. Need silmad, mis asusid täiesti suvalistes kohtades ja helkisid punaselt.
Ning kombitsad, jälle kombitsad, mis olid mässitud Ane ümber, kui nad vaikselt aina sügavamale vee alla laskusid. Max hõljus mitu hetke kivistunult oma kohal. Kuid siis avanesid Clara silmad. Ta silmad olid nii valged, paanilised kui tema suu avanes hääletus karjes.
Ja see pani noormehe liikuma. Ta ujus tüdrukule järgi ja hakkas kombitsaid tema ümbert lahti sikutama.
Kuid see ilmselgelt ei meeldinud järvekoletisele, kes nüüd omakorda ka Maxi ümber end mässima hakkas. Noormees oli paanikas ja üritas end vabastada. Miks ei olnud tal jalas teksapükse, mille taskus oli tal pisike nuga? Ta pidi end lahti saama ja pinnale tõusma ja tegema seda kohe.
Samal ajal aga Clara lõpetas rabelemise ja isegi vees oli näha, kuidas tüdruk lõdvaks vajus.
Anel oli õhk otsa saanud.


Viimati muutis seda LetumTactus (30/6/2011, 20:32). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Everleigh
Magus maius
Everleigh


Female Postituste arv : 2033
Age : 35
Asukoht : Tallinn

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime29/6/2011, 16:09

Oh mu jumal! Superhästi kirjutatud tükk!
Paar kohta oli, mis tekitas segadust. A, see koht, kus tegevustik magamistoast järve äärde kolis, seal võiks olla tühi rida vahel vms Very Happy
Aga muidu väga viis osa, TAHAN UUT, seekord kiiremini, paluks Very Happy (A)
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime29/6/2011, 16:33

Paar kirjaviga... Very Happy
Aga päris huvitav on.
Ja ma tõesti loodan, et Bells pole selline tore tädike. Very Happy

Muidu mulle täitsa meeldis, jaa.
Ootan uut. Razz
Tagasi üles Go down
Everleigh
Magus maius
Everleigh


Female Postituste arv : 2033
Age : 35
Asukoht : Tallinn

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime3/7/2011, 18:09

Millal uut osa lugeda saab? Very Happy
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime6/7/2011, 20:31

Jaa, ma ootan ka uut. (AA)
Tagasi üles Go down
Everleigh
Magus maius
Everleigh


Female Postituste arv : 2033
Age : 35
Asukoht : Tallinn

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime22/7/2011, 19:44

LT, ma hakkan varsti sulle sõnumeid saatma, et tahan osa. Tõsiselt, sa piinad meid liiga kaua juba Very Happy
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime3/8/2011, 21:25

Kas sa oled mul msnis? Ma ahistaks sind seal pisut. Very Happy Kuid ma arvan, et sind pole seal. Very Happy
Anywayz, uut! Very Happy
Tagasi üles Go down
Everleigh
Magus maius
Everleigh


Female Postituste arv : 2033
Age : 35
Asukoht : Tallinn

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime12/11/2011, 02:31

Mmmm, tahaks uut osa juba (A)
Sa oled meid juba mitu kuud piinanud, aitab nüüd Very Happy
Anna uus osa meile ! Very Happy
Tagasi üles Go down
Herbts
200 posti tüüd
Herbts


Female Postituste arv : 202
Asukoht : Tähistaeva all...

Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime13/11/2011, 16:03

Võimatu kirjeldama kui hea...
Tagasi üles Go down
http://sidrunisiirup.blogspot.com
Sponsored content





Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar   Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Nähtamatu Värav - Nõiatari tütar
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Põnevusjutud (vanemad)-
Hüppa: