MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2011 raamatud

Go down 
AutorTeade
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

2011 raamatud Empty
PostitaminePealkiri: 2011 raamatud   2011 raamatud Icon_minitime11/2/2011, 21:28

1. Mati Unt - Hüvasti, kollane kass.

Kuupäev: 11. veebruar 2011.
Lehekülgede arv: 142.


Sisu: Teos kujutab maalt pärit abiturient Aarne Veenpere viimast keskkooliaastat Tartus, suhteid korteriperenaise tädi Idaga, tüdrukutega, sõpradega ja õpetajaga ning maailmas oma koha leidmise otsinguid. Kollases majas elav tädi Ida on "eestiaegne naine", kes on nõuks võtnud kasvatada Aarnest tõeline mees vastavalt oma aja ettekujutusele. See tähendab head õppimist, korralikke elukombeid, sõnakuulelikkust ja rahvuslikku kasvatust.
Aarnet ei rahulda väikekodanlik idüll ning ta satub tädiga korduvalt konfliktidesse. Tädi ärritab Aarne uue aja mõttelaad, suhted tüdrukutega ja õppimisprobleemid; võimalik, et temas on ka veidi naiselikku või emalikku armukadedust. Ta süüdistab Aarnet koolist matkapäeviku varastamises, elektrikontrolli kohale kutsumises ja oma entsüklopeedia kadumises ning tülide tulemusena jääb Aarne ilma elektri ja söögita, mis tema õppimisväljavaateid veelgi kahandab.
Teine oluline liin on tärkav ja hääbuv armastus jõukamast väikekodanlikust perekonnast tüdruku Maiaga, kes on püüdlik, kuid sisemise sügavuseta. Aarne püüab temas tekitada huvi kunsti vastu, kuid peab nentima, et ta ei armasta Maiat vaid enda ettekujutust sellest, kes Maia võiks olla. Suhe tüdrukuga viib Aarne mõtted õppimiselt kõrvale, mis omakorda viib hinnete halvenemiseni ning kokkupõrkeni õpetaja Korneliga.
Konfliktid tädiga ja suutmatus jätkata sumbunud õhkkonnas päädivad Aarne lahkumisega kollasest majast ning kolimisega sõbra juurde. Kool on peagi lõppemas. Aarne arutusi elust, armastusest, ühiskonnast ja inimese kohustusest antakse edasi vestluste kaudu sõpradega - küünikust Ando ja idealist Indrek. (Kopeeritud Vikipeediast: http://et.wikipedia.org/wiki/Hüvasti,_kollane_kass )

Arvamus: Olen varemalt selle raamatu juba läbi lugenud, kuid raamatu töö jaoks otsustasin selle ikkagi üle lugeda. Arvan, et tegu on väga hea raamatuga. Mõnus oli lugeda Aarne sisemisest konfliktidest ja tema arutlustest klassikaaslastega - võib olla kindel, et praeguses ühiskonnas selliseid mõtteid igaühe suust ei kuule. Tore mõtlik novell, sisustas ära ühe laisa reedese pärastlõuna ja innustas mind ennast ka asjade üle veidi sügavamalt mõtlema.

Hinnang:Väga hea raamat. Mul on hea meel, et see kohustusliku kirjanduse hulgas on.


Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

2011 raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 raamatud   2011 raamatud Icon_minitime25/3/2011, 12:58

2. Kurt Vonnegut - "Kullisilm".

Kuupäev: 18. märts 2011
Lehekülgede arv: 232.


Sisu:"Kullisilm" on Vonneguti naljakas, ehmatavalt satiiriline pilguheit surmale ja süütusele. Keset eht-vonnegutlikku õudustekeerist - topeltmõrv, surmav kiirgusdoos, pea maha raiumine, terve linna hävitamine neutronpommi abil - viib Rudy Waltz ehk Kullisilm meid hullumeelsele lunastuse ja õnne otsimisretkele. See on kuritöö ja karistuse lugu, mis paneb meid uuesti mõtlema, millesse me usume... ja kes me enda arvates oleme.

Arvamus: Mulle kohutavalt meeldis seda raamatut lugeda. Kõik need hirmsad, veidi mitteusutavad juhtumised, mis Kullisilmaga juhtusid, olid tema poolt kirjeldatud sellise lihtsuse ja otsekohese aususega, ilma midagi ilustamata, et see mõjus hämmastavalt sügavalt. Ma lugesin seda raamatut mitu päeva, mõnikord koolis vahetunni ajal ja see suutis mind ümbritsevast täielikult eemale tõmmata. Mõned ütlemised olid lihtsalt geniaalsed, ma kavatsen need enne raamatu tagastamist kuhugi üles kirjutada. Eriti meeldis mulle tema mõte 'sootutest'.

Hinnang: SUUREPÄRANE!


Tagasi üles Go down
spring
Veriveri loveable
spring


Female Postituste arv : 867
Age : 28
Asukoht : outer space

2011 raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 raamatud   2011 raamatud Icon_minitime9/4/2011, 22:58

3. Neil Gaiman "Stardust"

Kuupäev: 9. aprill 2011
Lehekülgede arv: 194

Sisu: In the sleepy English countryside at the dawn of the Victorian era, life moves at a leisurely pace in the tiny town of Wall. Young Tristran Thorn has lost his heart to the beautiful Victoria Forester, but Victoria is as cold and distant as the star she and Tristran see fall from the sky one evening. For the prize of Victoria's hand, Tristran vows to retrieve the star for his beloved. It is an oath that sends the lovelorn swain over the town's ancient wall and into a world that is dangerous and strange beyond imagining...

Arvamus: Olin seda varemalt korra lugenud, aga millegipärast selle pooleli jätnud. Otsustasin siis Vonneguti teoste raamatukogust väljalaenutatuse tõttu selle uuesti laenutada ja läbi lugeda. Mõnus lugemine. Võib-olla oli asi minu tujus, kuid see tundus äärmiselt meeldiva ja kerge lugemisena. See oli justkui muinasjutt, ainult et seal oli ka üsna palju suurte inimeste asju ja veidi labasemat armastust. See oli parajalt lühikene ka, tüdimust ei tekkinud, sai kiirelt hommikukohvi ja -söögi kõrvale lugeda ning lugu sai läbi enne, kui kõht uuesti tühjaks läks. Tegelased olid huvitavalt välja kirjutatud, nende iseloomude kohta ei olnud otseselt väga palju öeldud, aga suurema osa sai lugemise käigus justkui iseenesest teada - nagu selle, et Tristran oli üsna uljas ja Septimus oli mängule kõige keskendunum, endassetõmbunum, selgem, emotsioonitum.

Hinnang: Hea raamat oli.


Tagasi üles Go down
Sponsored content





2011 raamatud Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2011 raamatud   2011 raamatud Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2011 raamatud
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Aastas loetud raamatud 2011
» 2009 aasta raamatud
» 2009 aasta raamatud
» Agatha Christie Raamatud.
» Aastas loetud raamatud 2013

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2011 :: Spring-
Hüppa: