MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Täiuslik päev

Go down 
2 posters
AutorTeade
WorldIsYours
Juubilar
WorldIsYours


Female Postituste arv : 150
Age : 31
Asukoht : Seal, kus juhtub:)

Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime7/12/2010, 15:24

Tõstan lõuendi raamile. Kotist koogin välja pintslid, värvid, topsi ja taldriku, millel värve sobitan. Vaatan kaugusesse. Kaunis, vallatlev loodus. Mets lehvitab mulle oma lopsakate puudega ja linnud laulavad mulle tervituslaule. Rohutirtsud vilistavad viiulit lindude saateks ja liblikad tantsivad kõige ilusaima muusika saatel, mida loodus pakkuda suudab. Õhk on soe, värske ja tuul on piisav, et tunda end suvekleidis mugavalt. Ümber minu pole ühtegi hinge. Olen üksi koos kahe oma armastusega- kunst ja loodus.

Visandan harilikuga tähtsamad jooned- taevapiir, mets ja kaunis lilleline aas. Kriitseldan tähtsamad objektid suuremalt lõuendile, et ma hiljem neid kahe silma vahele ei jätaks. Naeratan. Mulle pakub joonistamine lõbu, samas rahustab. Aega on terve päev, et end kunstile pühendada ja nii ilusa ilmaga, nagu täna, on see parem kui ma arvata võisin.

Visand sai tunniga valmis. Kõik on korrektselt omas paigas, isegi see pisikene känd metsa ääres, mida polegi peaaegu märgata.

Asetan värvid, taldriku ja topsiku kaasaskantavale toolile ning haaran kotist oma veepudeli. Võtan ühe värske sõõmu ja poole pudelist valan kulinaga topsi. Pooliku pudeli lükkan uuesti kotti, päikese eest varju, juhuks kui janu tuleb. Naeratan. Võtan värvidelt kaaned pealt ja alustan oma teose lõpetamist. Kõik on kõige paremas korras.

Parem nurk veel üle valada kollase värviga, nurga pealt natuke oran¾ikat, tipus punakat. Ja valmis. Kõik on kõige paremas korras. See on kaunis, suurepärane, mu parim töö. Olen oma õnne tipus. Te peaksite seda maali nägema.

Kuulen samme minu poole tulemas. Keeran ehmatusest ringi. Kes mind ikka segama tuleb? Tema. Nüüd ma tean, mida tähendab väljend "Pill tuleb pika ilu peale". Ta on siin, see on suurim mure üldse, mis mu tuju jälle mäest alla lükkab. Ta on siin.

"Palun, ma selgitan," lausus ta anudes, langedes põlvili,

"Tõuse püsti, palun. Ma juba tean kõike, sa ei pea mulle seda uuesti meelde tuletama."

"Ei, sa ei tea kõike! See on lihtsalt puhas laim, mu kullake. Kas sa tõesti usud TEDA, selle asemel, et usaldada oma armsamat? No palun!"

"Mida ma tegema pean? Palun, ütle mulle siis! Kuidas ma pean käituma, kui ma saan teada, et meie armastus oli täielik farss ja sa oled minuga ainult mu välimuse pärast! Sa ei pidavat mind üldse armastama ja vihkad mu iseloomu! Sa ei salli mu kunstihuvi ja aja kulutamist joonistamisele!"


"See on puhas vale! Ma armastan sind, mu kallis! Ma armastan su kunsti, ma armastan su iseloomu ja armastan su välimust. Eelkõige armastan ma seda, kui puhas hing sul on, kui suur ja soe süda sul on ja viis, kuidas sa mind armastad. Kui sa usud pigem oma sõbrannat, kui seda, keda armastad, siis järelikult polegi su armastus nii suur, kui ma arvasin."
Ta põõras selja ja asus minekule.

"Ma armastan sind, kuid kardan... Kardan, et ma pole sulle küllalt hea... Kardan, et.."


"Palun ära karda! Me oleme alati teineteise vastu ausad olnud. Ma ei valeta sulle. Kui ma ütlen, et armastan sind, siis ma ka armastan. Ma hoolin sinust rohkem kui endast. See peab olema ju armastus. Sa oled mulle parim."

Jooksen oma kullakese embusesse, kus on alati nii soe ja turvaline. Jah, täiuslik päev looduses, täiuslik päev kunstiga ja täiuslik hetk mu kõige suurima armastusega. Kõik on jkõige paremas korras.
Tagasi üles Go down
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Re: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime25/12/2010, 23:46

Hm. Tund aega visandi peale?
Ma ei saand poindile ka pihta:s
Tagasi üles Go down
WorldIsYours
Juubilar
WorldIsYours


Female Postituste arv : 150
Age : 31
Asukoht : Seal, kus juhtub:)

Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Re: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime26/12/2010, 14:31

Jahm. Vilunud joonistajatel ei ole probleemi tähtsamad objektid lõuendile visandada tunni ajaga. :)
Pealegi, looduspildil pole vaja nii palju jooni harilikuga ette tõmmata, et näha kust miski välja tuleb, tund aega vist oligi natukene palju, kuid eks tuligi välja "kaua tehtud kaunikene". :) Pildi ilmumine paberil on rohkem nagu värvide ülesanne ja visand on lihtsalt teisejärguline. :)
Vaata näiteks minu kassi, mis mu pildiks on. Visandiks ei läinud mul poolt tundigi:) Toonitamine ja valguse leidmiseks läks tunduvalt rohkem aega. :)
Tagasi üles Go down
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Re: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime29/12/2010, 00:39

Vau, sa tegid selle kassi ise?Very Happy
aga jah, laisk nagu ma olen teen mina visandi āārmisel juhul kūmne minutiga, loodust viiega;)
Tagasi üles Go down
WorldIsYours
Juubilar
WorldIsYours


Female Postituste arv : 150
Age : 31
Asukoht : Seal, kus juhtub:)

Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Re: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime30/12/2010, 17:40

Jah, ise ikka :) Millegi ilusa loomine pakub ju huvi:) Ägedaid jutte ja omapäraseid väljendeid luua on samuti vahva ja huvitav. Seetõttu ma joonistamise kõrval kirjutan ka Very Happy
Algselt olin ma ka kannatamatu visanditega ja ei viitsinud aega raisata, kuid sellest staadiumist saadakse tavaliselt üle :)
Tagasi üles Go down
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Re: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime31/12/2010, 00:37

Ei tea, ma mƵtlen, et vƤrv lƤheb niiehknii peale ja alumised jooned teen Ć¼ldse helekollasega, et aind ise nƤen.
Kompositsiooni paikapanemiseks on silma vaja mitte aega. Geomeetriliste natĆ¼Ć¼rmortide visandamiseks lƤheb algajal tƵesti kasvƵi mitu tundi.
Aga sa tuletasid meelde, et plegi ammu maalind, tea kas oskangi enam:D
Tagasi üles Go down
WorldIsYours
Juubilar
WorldIsYours


Female Postituste arv : 150
Age : 31
Asukoht : Seal, kus juhtub:)

Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Re: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime31/12/2010, 01:44

No seda küll:) Ma olen detailiarmastaja:P Üritan võimalikult detailselt kujutada pilti ja seetõttu näen palju vaeva. :) Rohkem olen joonistanud portreepilte, kus peavad detailid esikohal olema, et hiljem inimesele omased jooned välja tuleksid, seetõttu mul läheb ka visandiga palju aega :)
Aga edu maalimises! :)
Tagasi üles Go down
Sulesepp
200 posti tüüd
Sulesepp


Female Postituste arv : 207
Age : 30

Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Re: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime3/1/2011, 20:57

kas sul kuskile enda pilte üleval pole?

aitäääähhhh;D!

Tagasi üles Go down
WorldIsYours
Juubilar
WorldIsYours


Female Postituste arv : 150
Age : 31
Asukoht : Seal, kus juhtub:)

Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Re: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime5/1/2011, 18:50

http://fotoalbum.ee/photos/KerliKerliKerli/sets/924915

Siin on mul mõned, osad amatöörlikud :)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Täiuslik päev Empty
PostitaminePealkiri: Re: Täiuslik päev   Täiuslik päev Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Täiuslik päev
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Lühijutud ja mõtteterad-
Hüppa: