MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Lühijutt: Preil Südametu

Go down 
5 posters
AutorTeade
Diana.
Maailmapäästja
Diana.


Female Postituste arv : 791
Age : 29
Asukoht : Rakvere.

Lühijutt: Preil Südametu Empty
PostitaminePealkiri: Lühijutt: Preil Südametu   Lühijutt: Preil Südametu Icon_minitime7/7/2010, 21:19

Tere!
Ma olen tagasi siin foorumis. Very Happy

Ma räägin natuke, mis mulle selle loo kirjutamiseks ainet andsid.
Nendeks olid minu enda kogemused.. läbielatud hetked ning nendega käsikäes käivad emotsioonid. Kirjutamise taustal kõlas matemaatika õpetaja mula. Kui aga arvutisse kirjutasin, Westlife - all or nothing & Backstreetboys - how did I fall in love with you.

Võib öelda, et see lugu on kirjutatud.. tõsielul. Tähendab, see valmis tänu ühele valusale õhtule aprilli lõpus.
Tol hetkel ma lihtsalt pidin enda seest selle välja kirjutama...

Avaldan jutu siin nüüd, kuna leian, et nüüd oleks viimane aeg seda teha.

Ma loodan, et teile meeldib see pisike jutuke.

Meeldivat lugemist!


Preili Südametu



Elas kord üks tüdruk. Ta oli noor ja omandas parajasti ühes provintsi gümnaasiumis põhiharidust.

Kord, külmal talvekuul, ütles tol ajal veel tavalisele ja lõbusale tüdrukule ta kauaaegne pinginaaber, et „sa oled südametu!“ Sõna „südametu“ tegi suuremat valu kui lahtine luumurd oleks teinud.
Tüdruk suhtles oma pinginaabriga elavalt edasi, naeratus näol. Milleks nutta kui ka naerdes saab pisaraid valada?

Tol ajal oli tütarlaps õnnelikus suhtes koos maailma parima poisiga. Poiss oli ainus, kes võttis tüdrukut sellisena nagu ta oli. Poiss hoolis tüdrukust väga ja oli seda ka mitu korda öelnud. Ka tüdruk hoolis poisist väga. Võib öelda, et ta koguni armastas poissi vaikselt oma südames.

Tüdruk oli oma iseloomult ülbe, õudne vaidleja ja hirmus solvuja. Ta solvus tihti ja poiss mõtles, et päriselt, aga ei. Tüdruk solvus lihtsalt selle
pärast, et tähelepanu saada. Ta lootis, et poiss ütleb talle midagi ilusat. Poiss ütleski. Ennasttäis tüdrukule sellest ei piisanud.

Tulid tülid.

Poiss ütles, et ta ei soovi tüdrukut kaotada. Südametule tüdrukule sellest ei piisanud. Ta ajas asja veel hullemaks...
Ta tegi seda, taipamata, et poisi süda võib murduda. Südametu ei hoolinud sel hetkel poisi tunnetest. Ta tegi ükskõikselt, julma käega haiget nii endale kui ka poisile.

Juhtus see, mis paraku juhtuma pidi. Lahkuminek. Kõik.. kaunis, mis nende vahel oli, oli ühel hetkel läbi.
Alles siis hakkas Südametu taipama, mis ta teinud oli. Ta oli teinud end vastikuks poisi jaoks, keda ta armastas.

„Kõik. On. Läbi...“ mõtles Südametu. Ta ei suutnud seda uskuda. Ta tahtis kõigest väest aega tagasi keerata. Südametu tahtis lüüa, karjuda, nutta, andeks paluda, laamendada....

„Ma teeksin ükskõik mida, et seda halba seika olematuks teha,“ sosistas preili Südametu, kui lahkumineku järgsel ööl pimedas toas oma voodil istus ja täiskuuga tõtt vaatas. „Selleks, et midagi muuta on juba liiga hilja. Öeldud sõnu ei saa tagasi võtta ja tegusid maha kanda, kuidas ka ei kahetseks, kuidas ka ei pingutaks.“ ütles vaikne hääleke Südametu seest. „Ma ei taha, et nii oleks,“ ütles Südametu häälele vastu. Hääleke vaikis. Preili südametu haaras parema käega voodi eest põrandalt rohelise padja, surus sellesse oma näo ja langes pikali. Vaba käega tõmbas ta teki üle pea.
Tuba oli vaikne, kui välja arvata preili Südametu vaiksed nuuksed teki alt.

Preili Südametu oli hävitatud. Ta oli seda ise teinud. Kalk koorik ta peal hakkas purunema. Tundetus asendus tundlikusega ja külmaverelisus soojaverelisusega.
Südametu ülbe enesehoiak asendus armsa ja hooliva enesehoiakuga.
Ta tahtis noormeest tagasi, kelle ta kaotanud oli. Ta soovis tagasi noormeest, keda ta meeletult igatses.
Aga, selleks oli liiga hilja. Noormeest, kes talle oluline oli, ta enam tagasi ei saa, olgu ta nii tore, hooliv ja armas inimene kui tahes...


Loo moraal: Ole see, kes sa oled. Pea oma sõnadega piiri ja arvesta teistega. Hooli teiste tunnetest. Saada kuradile oma jonnakus ja tundetus, sest vastupidiselt tehes, võid kaotada endale meeletult armsa, kalli ja tähtsa inimese. Südametuid ei armasta keegi. Varem või hiljem jäävad nad piinavasse üksindusse.
Tagasi üles Go down
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Lühijutt: Preil Südametu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lühijutt: Preil Südametu   Lühijutt: Preil Südametu Icon_minitime7/7/2010, 22:11

See oli väga hea :)
Tagasi üles Go down
Murtagh
Kärbes ämblikuvõrgus
Murtagh


Female Postituste arv : 2326
Asukoht : Maybe in Gil'ead today..

Lühijutt: Preil Südametu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lühijutt: Preil Südametu   Lühijutt: Preil Südametu Icon_minitime8/7/2010, 14:25

Tõesti, super.
Tagasi üles Go down
padjanägu, [h]
Tolstoi meets Gaiman
padjanägu, [h]


Female Postituste arv : 1847
Age : 28

Lühijutt: Preil Südametu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lühijutt: Preil Südametu   Lühijutt: Preil Südametu Icon_minitime19/7/2010, 22:22

mulle ka meeldis
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

Lühijutt: Preil Südametu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lühijutt: Preil Südametu   Lühijutt: Preil Südametu Icon_minitime20/7/2010, 12:02

Mulle meeldis! Ja eriti veel see, et umm.. jah, see, et erinevalt tüüpilistest lugudest oli siin toodud välja ka loo moraal. :)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Lühijutt: Preil Südametu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lühijutt: Preil Südametu   Lühijutt: Preil Südametu Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Lühijutt: Preil Südametu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Isikulised jutud :: Ebaaktiivsed kaustad :: Diana looming-
Hüppa: