MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Valgus tunneli lõpus

Go down 
+3
Grape.
PINK
Funnyface
7 posters
AutorTeade
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime3/4/2010, 00:49



NB:Kommentaarid, kriitika ja kõik muu sellejuurde kuuluv on oodatud ja vajalik

1.osa

23.03.10

Tegelikult ma ei teagi, kas ma olen leppinud sellega, et minu elu on kui lõputu öö, ilma päikesevalguseta, selle loojanguta ja üldse sellega, et kogu ilus maailm on minujaoks ainult üks suur must auk, mis justkui tõmbaks endasse. Ja mõte kellegisse armumisest toob mulle judinad peale. Ma vaataks teda ja näeks vaid pimedust, kust loodan leida kasvõi ühegi erinevuse, kuid ei, ma ei näeks tema naeratust, tema silmi, tema huuli, ega ilusaid näojooni, mis peaksid mind võluma. Mul pole mõtet loota, et ma saan veel kunagi vabaks sellest kohutavast lõksus hoidvast tühjusest, mida valitseb ainult pimedus, sest arsti selged sõnad minu vanematele olid: ,,Kajuks jääb teie poeg pimedaks igavesti!´´ Ma ei kahtlegi selles, et keegi siin maailmas teab veel, mis tunne on selle teadmisega elada,kuid minujaoks tundub see nii meeletult talumatu, justkui plahvataksin ning kõik mu tükid koos sisikonnaga lendavad vastu taevast.Olin kõigest kümmnene kui nägemise kaotasin ning olen selle tundega elanud juba 7 aastat, seitse pikka aastat. Kas kujutaksite seda endale ette, olla seitse aastat täiesti kasutu nolk, kellele tuleb kõik puust ja punaseks ette teha, et miskit mõigata. Asja hea pool on see, et olen selgeks saanud kirjutamise ja saan siia päevikusse kõik oma mõtted kirja panna, sest kellele muule mul ikka neid rääkida oleks, kui ainult sulle, Päevik.


,,Siim, palun tule minuga kaasa, see ei oleks imelik!’’ anus Horhe sõpra. ,,Ei, ma ei saa, vaata milline ma olen, ma olen väärakas, miks sa palud minult võimatut, ma ei taha, et inimesed mind jõlestava pilguga jõllitavad, sinul on hea öelda, sa ei näe, kuidas nad sind vaatavad.’’ Halas poiss, kes istus ratastoolis. ,,Ja pealegi, kuidas sa seda endale ette kujutad, mina ei saa kõndida ja sina ei näeks kuhu me kõnnime?’’ lisas Siim enda kaitseks. ,,Ära sina sellepärast muretse, mul on kõik korraldatud, küll me hakkama saame!’’ ajas Horhe aina oma joru. ,,Kunagi pead sa nagunii välja minema, saa ei saa ju siin kopitada ja igavusse surra.’’ ,,No olgu pealegi, räägi kuidas me asja korraldame!’’ andis poiss järele. ,,Aga pea meeles, ma teen seda ainult sellepärast, et sa oled mu sõber ja ära arva, et oled mingi hea ärarääkija.’’ ,,Olgu, olgu! Igatahes on asi nii, et me proovime minna kahekesi, sina juhatad mind kuhu sõita, ja mina lükkan sind.’’ Seletas Horhe oma plaani Siimule. ,,Kas sulle on kõik arusaadav?’’ küsis Horhe. ,,Ja, aga kuhu me läheme?’’ küsis poiss uudishimulikult. ,,Randa, päikeseloojangut vaatama!’’ ütles poiss rõõmsalt. ,,Misasja, hulluks oled läinud või? Päikese loojangut vaatama? Puhta soe peast, las ma tuletan sulle meelde sa ei...’’ ,,Palun Siim, ära ütle seda, ma tean, et ma ei näe seda, aga seal rannas istudes suudan ma seda endale ette kujutada, palun ma tõesti tahan sinna minna, aga üksinda ma ei saa.’’ Selgitas poiss nukkralt ja vaatas aknast välja. ,,Eksole ja mina peaksin nüüd su hädast välja aitama, riskides sellega, et mind saadavad terve selle aja inimeste haletsevad pilgud, öäkk!’’ ütles Siim õlgu judistades. ,,Ma tean, et sinu arvates olen ma peast segi, kuid ma tõesti oleks sulle väga tänulik!’’ anus Horhe edasi, ega andnud alla. ,,Mis mul muud siis üle jääb, aga kui meiega midagi juhtub, jääb see sinu südametunnistusele!’’ Torises Siim. ,,Diil!’’ ütles Horhe irvitades ja kätt ette sirutades. ,,Diil!’’ vastas Siim samaga ja surus Horhe kätt. Mõlemad poisid puhkesid valjult naerma ning hakkasid varakult end välja minemiseks valmis panema, et mitte päikeseloojangu ajaks hiljaks jääda.

Hoolimata sellest , et Horhe on pime, käib ta väga stiilselt riides ning tema välimus ei ole sugugi mitte halb, pigem vastupidi. Ta on pruunide juustega pikka kasvu tõmmu poiss, kelle silmad on justkui maailma kõige suuremad rosinad ning harva esineva naeratuse tagajärjeks on tema näol ilutsevad põselohukesed. Ja Siim, tema on pisut nohikliku välimusega, kuid hea südamega poiss. Ta on punaste juustega ning roheliste silmadega kidur poisike, kes kannab prille, taolisi nagu Harry Potteril. Lõpuks kui aeg oli liikuma hakata ja Siim juba mitmendat korda põnnama lõi ei jätnud Horhe talle enam valikuvõimalusi, vaid lükkas Siimu majauksest välja.

,,Palun ära mind ainult auto alla lükka ja pealegi, mida su isa sellest arvab, sa ju tead, et talle ei meeldi kui sa kodust nii kaugel käid.’’ ütles Siim naljatades ,,Tean jah, aga ta ei või mulle väljas käimist keelata, see on minu enda vaba valik ja ma ei lase temal endale pähe istuda, taibaku juba, et ma ei karda teda nii nagu ema. Pealegi sööb see mu närve, et ema teda kannatab ja teda üleval peab.’’ Ütles Horhe vihastudes. ,,Ma tean, et su isa on närukael, kuid siiski sinu isa ja sa ei tohiks temast niiviisi rääkida.’’ ,,Siim, kui ta tahab, et ma teda isana ka tunnistaks, siis käitugu vastavalt, sest hetkel tundub mulle, et ta elab minu ema kulul ja kasutab seda rängalt ära. Sa oled ju isegi näinud, kuidas ta emaga käitub ja minust ei tasu rääkidagi.’’ ,,Olgu, ära nüüd palun ärritu, muidu sõidutad mu veel kuskile alla!’’ üritas Siim teemast kõrvale kalduda. ,,Ma ei teeks seda!’’ kinnitas Horhe. ,,Räägi, kas me juba kohale ka hakkame jõudma?’’ päris poiss kannatamatult. ,,Issand sinu kannatamatuse olin ma juba täiest unustanud!’’ ütles Siim valjult irvitades. ,,Kas sa teed mu kulul nalja?’’ küsis Horhe ja purskas naerma. Lõpuks jõudsid poisid kohale ning Horhe istus rannaliivale maha, vaatas päikeseloojangu poole ja üritas seda enale võimalikult tõesena ette kujutada. Poiss oli nii süvenenud, et ei kuulnud ennem Siimu obadust vastu õlga, et üks neiu temaga rääkima oli hakanud. Horhe ei vaadanud isegi tüdruku poole, sest ta ei teadnudki kus tüdruk täpselt asus ja ta ei tahtnud enda marki maha teha. ,,Ja!’’ vastas Horhe väga ebakindlalt. ,,Minu nimi on Annabel ja ma lihtsalt mõtlesin et...’’ hakkas tüdruk rääkima. ,,Mida sa mõtlesid? Mõtlesid seda, et tuled siia meie juurde ja hakkad meid haletsema või veel hullem, mõnitama? Ah?’’ hakkas Horhe kaitsereaktsioon kohe tööle, ega lubanud Annabelil lausetki lõpetada ning see tegi tüdruku veidi kohmetuks ja ehmatas ta ära. ,,Horhe rahune maha, mis sul hakkas!’’ üritas Siim sõbrale mõistust pähe panna. ,,Asi ei ole üldse nii nagu sina sellest aru said!’’ üritas Annabel uuesti jutule saada. ,,Ma ei tea miks, aga miski minus lihtsalt tahtis tulla siia ja teile tere öelda, aga ma ei tulnud siia mingi halva tagamõttega, vastupidi, te tundute huvitavad ja mul oleks hea meel kui me lähemalt tuttavaks saaksime.’’ ,,Miks me sulle huvi pakume?’’ segas Siim vahele. ,,Me oleme küll viimsed inimesed, kes kellelegi huvi võiksid pakkuda.’’ ,,Võib-olla olen ma teistsuguste põhimõtetega, ma ei hooli sellest millised inimesed välimiselt on, mind huvitab ainult see millised nad seest olla võivad.’’üritas Annabel ennast õigustada. ,,Sinusugused tüdrukud hängivad tavaliselt ilusate kuttidega viru keskuses ringi, mitte ei käi rannas sante uudistamas!’’ ütles Horhe pahase häälega ja tegi näo nagu ta jõllitaks ikka veel ilusat päikeseloojangut. Kuid varsti ei saanud ta sellega oma saladust varjata, sest õhk hakkas aina jahedamaks muutuma ja isegi Horhe taipas, et päikeseloojand akkab tasapisi läbi saama. ,,Miks sa nii põikpäine oled ja aru e taha saada, et ma pole selline nagu teised ja sa isegi ei tea milline ma oled, kust sa tead öelda, et minusugused peavad käima ilusate poistega viru keskuses, sa ju pole mulle otsagi vaadanud.’’ Ütles tüdruk, hääl oktavi võrra kõrgem. ,,Vabandust, ma ei tahtnud karjuda, ma lihtsalt ei saa aru, ma ju tahtsin lihtsalt juttu ajada ja teiega tuttavaks saada!’’ rääkis Annabel nördinult. Kuid tüdruku hääl oli Horhe jaoks nii ilus, et tema sõnad tegd poisi südame soojaks ja tõid külmavärinad ihule. Sisimas oli ta rõõmus, et ta kellelegi huvi võis pakkuda, kuid oma nägematuse tõttu oli ta hirmul ega julgenud kedagi endale ligi lasta. Ei südamesse ega ka mõnel muul viisil. ,,Näe nüüd saidki meiega tuttavaks ja suured tänud sulle, et sa nii hoolitsev oled, aga palun jäta meid nüüd rahule, et me saaksime värsket õhku nautida ja seejärel koju minna. ’’ peletas Horhe tüdruku veelgi kaugemale oma õelusega. ,,Olgu, ma hakkan ka siis koju liikuma, nägemist!’’ ütles tüdruk kurvalt ning astus paar sammu tagasi. ,,Nägemist!’’ ütles Siim viisakalt vastu. ,,Head aega!’’ ütles Horhe tuimalt, ega keeranud pead tüdruku poolegi.


Mõlemad poisid hakkasid kodupoole liikuma, sest päikeseloojang oli lõppenud ja hakkas pimedaks minema. ,,Miks sa temaga sedasi käitusid?’’ küsis Siim Horhelt vihaselt. ,,Miks ma oleksin pidanud temaga teisiti käituma, kas sa siis tõesti aru ei saa, et ta on silmakirjalik?’’ vastas poiss väga pahuralt . ,,Siim, kuidas sa võid nii loll olla?’’ ,,Tead, loll olid hoopis sina, sellise käitumisega peletad sa kõik inimesed endast eemale, kas seda sa tahaksidki! Oleksid sa näinud selle tüdruku, Annabel oli vist ta nimi, nägu oleksid sa ise ka aru saanud, et kõik mis ta rääkis tuli südamest.’’ ,, Kust sina seda tead?’’ turtsus Horhe aina edasi. ,,Tema siirad silmad reetsid teda.’’ ,,Mis sa oskad nüüd silmade kaudu inimeste mõtteid lugeda või?’’ ütles Horhe juba rõõmsamalt ja naljatades. Mõlemad poisid hakkasid naerma.

,,Mida te irvitate seal kuradi väärakad!’’ hüüdis üks noorte kamp eemalt. Horhe ja Siim ehmusid ning kiirendasid sammu, kuid sellest polnud kasu. ,,Kuhu te tropid nüüd jooksete!’’ karjus arvatavasti kamba liider poistele lähemale joostes ning terve kamp tema järel. ,,Hah, mida nalja, vaadake pime idioot sõidutab invakat.’’ Ütles poiss keda kutsuti Marjoks. Terve kamp puhkes naerma. ,,Savi, et puudega olete, tappa saate ikka!’’ ütles kamba liider Marjo juba tõsisemalt ning ka kõik teised kambas olijad hakkasid käiseid käärima, välja arvatud tibid, kes nendega lihtsalt kaasa jõlkusid, GIN’i pudelid näpuvahel.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime3/10/2010, 21:57

2.osa


Õelutsejad tõukasid Horhet nii, et too kukkus peaga vastu kõnnitee äärekivi. Ta lebas seal uimasena maas, ega suutnud ennast liigutada. Siim vaatas Horhe poole ega osanud midagi teha. Ja kui olekski osanud, siis ei oleks sellest kasu olnud, sest kohe varsti tiriti ka tema ratastoolist välja. ,,Mida te teete, kas te läksite hulluks, leidke mõni endasugune kolkimiseks, igavesed väärakad!’’ karjus üks kambaga kaasa jõlkunud tüdruk ja ei suutnud peksmist pealt vaadata ning jooksis pisarad silmis Horhele ja Siimule appi. ,,Mida te passite lollakad, tulge appi!’’ karjus Kayli oma sõbrannadele, kellel polnud sooja ega külma sellest, et poisid nii julmalt käitusid. ,,Kayli, mis sa oled segi vää, mina küll midagi ei tee! Murran veel mõne oma küüne!’’ nähvas Laura ja võtis lonksu oma GIN’i pudelist. ,,Ja pealegi, mida me teha saaksimegi sa tunned ju Marjot ja Laurit, nad ei jäta ennem, kui need nolgid on vaeseomaks pekstud!’’ lisas Kaisa veel ülbemalt. ,,Palun Lauri, ära tee!!’’ palus Kayli nuttes poissi ja hoidis kõrvu kinni, kuna ei suutnud kuulata hoope, mille nad jalgadega vaeste poiste poole saatsid. Iga järgmine hoop oleks Kayli jaoks justkui kõvemaks muutunud. Kayli läks näost täiesti punaseks, sest viha sai temast võitu ning ta jooksis Lauri poole, kes parasjau oli hoos Horhe peksmisega ning tahtis teda takistada, kuid poiss tõukas tüdruku julmalt eemale ja iga järjekordne katse ebaõnnestus. Kayli vaatas Kaisa ja Laura poole, kes tuimalt peksmist pealt vaatasid.Kui poisid olid oma hävitustöödega ühele poole saanud, ei suutnud Kayli seda uskuda, et tema enese sõbrad olid nii julmad ja peaksid lihtsalt abitud inimesed läbi. Ta hoidis Horhe pead oma käte vahel. ,,Kiirabi on juba teel ja kõik saab korda!’’
,,Täitsa lõpp, mul on tunne nagu minust oleks kaks korda rong üle sõitnud!’’ halises Horhe tehes valugrimasse. ,,Siim oled sa siin?’’ küsis ta vaikselt, kartes et keegi kuuleb teda. ,,Ole rahulikult, arsti keelas sul äkilisi liigutusi teha!’’ manitses Kayli, kes oli kogu öö poiste juures haiglas olnud, sest tundis meeletuid süümepiinu ja kahetsust, et ei suutnud poisse aidata. ,,Siim magab praegu, aga temaga saab kõik korda!’’ lisas Kayli, et Horhet maha rahustada. ,,Kas mu käed ja jalad on kõik alles? Ütle palun ausalt, ma ei taha ühtegi valet kuulda!’’ küsis Horhe, ehmunult oma käsi ja jalgu taga otsides. ,,Jah, need on kõik alles! Ära muretse nii palju!’’ vastas Kayli sosistades. ,,Kas meil on midagi tõsist viga?’’ küsis Horhe vaevaliselt, sest rääkides tundis ta meeletut valu. ,,Palju sinikaid ja verevalumeid ja mõned armid jäävad ka, aga muidu olete üldiselt mõlemad ilusasti säilinud.’’ Lõõpis Kayli poisi kallal. ,,Väga armas sinust, et sa meid aitasid, kahju ainult, et sinu sõbrad sellised ei ole.’’ Ütles Horhe sõbralikult ja otsis voodi äärelt Kayli kätt, et seda tänutäheks pigistada. ,,Pole tänu väärt ja ma vabandan oma sõprade päras, kuigi ma usun, et nad ei muutu mitte kunagi ja arvan et sõpradeks ma neid ka pidada ei tohiks.’’ Ütles Kayli kurvalt. ,,Aga tead, keegi tahab sind näha! Kas ma kutsun ta sisse?’’ küsis Kayli.
,,Ema! Palun ära ole pahane sellepärast, mis me tegime! Ja palun ära pahanda Siimuga, sest mina olin see, kes talle augu pähe rääkis!’’ Pudistas Horhe emale kõik ette, tehes iga sõna järele kohutava valugrimassi. ,,Kullake, kuidas te võisite küll nii rumalad olla ja nii kahekesi välja minna, mida te küll mõtlesite?’’ manitses ema hoolitsevalt. ,,Ah ja, muide su isa on komandeeringus ja tuleb alles kuu aja pärast, nii et sul ei tasu tema pärast muretseda, me ei räägi talle sellest, sest sa tead isegi, kuidas ta sellele reageerib.’’ Ütles ema poja kergenduseks. ,,Aitäh ema, ma armastan sind!’’ lausus Horhe emale. ,,Mina sind ka kullake! Jää nüüd magama!’’ vastas ema pojale ja silitas õrnalt tema juukseid ning peagi poiss uinus taas sügavasse unne.
,,Kõik on täiesti udune ja ma ekslen kuskil, ei tea kus. Miks ma küll tagasi ei lähe? Mu mõistus ei taha mind kuulata. Mine tagasi sa igavene loll! Kuid süda käseb edasi minna. Miks küll? Kõnnin ja kõnnin. Ei lõppe rada ega udu. Kõik tundub olevat jääv. Eemalt paistab mingi tume seletamatu kogu. Peatun hetkeks, kuid liigun kohe edasi, sest miski keelab kauemaks peatuda. Tunnen kellegi käsi minu omadest haaramas, kuid silm ei seleta ikka veel, seda kogu. Kes sa oled?’’ küsib Horhe lõpuks ,,See olen mina! Kas sa ei tunne mind ära? Me oleme kohtunud!’’ vastab kellegi õrn hääl poisi küsimusele. ,,Ma ei näe sind?’’ vastab poiss ja vaatab ennist kostunud hääle suunas, kuid kogu oli kadunud ja ta ei tundnud enam tema jäiseid käsi. ,,Näed mind siis kui udu kaob, kaob kaob...!’’ kostub kaugemalt veel korra salapärase tüdruku kaunis hääl ning jäi Horhe kõrvu kajama. ,,Kui udu kaob...kaob...’’ kuulis poiss veel kaja. Kuid siis saabus vaikus ja kõik muutus mustaks, kõik oli pime. Noormees üritas äsja toimunust aru saada, kui talle meenus et on PIME. ,,Ma olen pime!!’’ karjus Horhe pimedusse. Kuid tema häälele kaja ei järgnenud.,
,Horhe, ärka sa näed und, ärka palun ülesse!’’ kuulis poiss tuttavat häält ning avas suure ehmatusega oma silmad. ,,Kes sa oled?’’ küsis Horhe ehmunult. ,,Mina, Kayli!’’ lausus tüdruk vaikselt, üritades Horhet maha rahustada. ,,Vabanda!’’ lausus Horhe vaikselt ning mõtles unenäole, mida ta oli äsja näinud. ,,Kas kõik on ikka korras?’’ küsis Kayli kahtlevalt. ,,Jah, ära muretse! Miks sa tulid?’’ küsis Horhe sõbralikult, jättes oma unenäo korraks tahaplaanile. ,,Ma tulin vaatama, ega teil mididiagi vaja pole. Aga kuna Siim viidi teise palatisse läbivaatusele, siis mõtlesin, et küsin sinult, mida vaja oleks.’’ Selgitas tüdruk kiirelt. ,,Ühte asja sooviksin küll.’’ Ütles Horhe häbelikult. ,,Mida siis?’’ tõusis tüdruku uudishimu. ,,Kas sa saaksid minu kodust, mulle mu päeviku muretseda?’’ küsis poiss nüüd vähe julgemalt, kuid punastas siiski, sest ei teadnud, kuidas tüdruk reageerib sellele, et ta päevikut kirjutab. ,,Muidugi, arvan, et lähen tegelen kohe sellega, sest mida kiiremini ma liikuma hakkan, seda rutem ma selle sulle tuua saan.’’ Vastas tüdruk naerdes. ,,Aitähh, sa oled lahe!’’ vastas Horhe naeratades. ,,Ah, mis sa nüüd, ma aitan teid Siimuga hea meelega.’’ Ütles Kayli rõõmsalt ning seadis sammud uksepoole. ,,Okey, tsau siis, ma käin veel korra Siimu juurest läbi, kui saan, ja küsin temalt, mida talle vaja tuua on, eks, varsti näeb!’’ lausus kayli lõpuks ning Horhe kuulis, kuidas ta ukse vaikselt enda järelt kinni tõmbas.

27.03.10

Nüüd saan jälle kirjutada. Ma polegi nüüd kindel, kas ma peaksin siia seda kirjutama, aga kuna ma ei taha sellest kellelegi eriti rääkida, siis pean seda ikkagi siia oma päevikusse kirja panema.See uni, mida ma nägin oli kohutav, aga samas selles oli ka helgemaid külgi. Ma ei tea, mida see tähendama pidi, sest olin peaaegu veendunud, et mina kui pime inimene ei ole võimeline und nägema, sest niipalju kui mina oma pimedapõlve tean, ei ole ma ühtegi und näinud. Õigemini ma olen näinud und, kuid minu uni koosneb pimedusest ja tühjusest. Pole just kõige suurepärasem kirjeldus oma unele, kuid kahjuks on see tõde. Kuid nüüd oli midagi teisiti. Mu uni ei olnud tühipaljas tühjus, selles oli midagi, midagi mida varem pole olnud. Selles oli udu, mis ka kuigi palju ei ütle, kuid sellest udust, mis mind kohutavalt häiris olin ma võimeline eristama kellegi kogu. Ma küll ei näinud, kes ta oli aga esimest korda oma unenäos kuulsin ma kellegi teise häält, peale enda oma ja ma tundsin kedagi, kellegi külmasi käsi enda omade vastas. Võib-olla tundub see veider, et ma selles unenäos midagi erilist näen, kuid mul oli võimalus üle pika aja taas midagi näha, midagi oma silmaga näha. Mitte küll selgelt kuid siiski...

Horhe lõi ehmudes päevikukaane kinni, sest kuulis kedagi uksest sisenemas. Toas oli vaikne ning ta võis selgelt kuulda kellegi samme tema poole liikuvat. Ainuke asi, mida ta peale sammude veel kuulis oli Siimu tasane norskamine. ,,Kes seal on?’’ küsis poiss vaikselt, et Siimu mitte ehmatada. Kuid keegi ei vastanud Horhele. Sammud aina lähenesid ja tuba muutus aina vaiksemaks. Isegi Siimu norskamine lakkas hetkeks. Ei kostunud samme, ega kellegi hingamist, peale Horhe rütmitu hingeldamise. ,,No see ei ole normaalne, miks sa ei või vastata?’’ ütles Horhe nüüd juba ärritunult. Kuid vastust ei tulnud endiselt ja Horhe kuulis kuidas kiired ja kerged sammud palatist välja lipsasid.
Nädala pärast said mõlemad poisid haiglast välja, kuid nad ei tohtinud palju pingutada, sest peksmise tagajärjest tekkinud vigastused olid päris tõsised. Kuid Horhe ega Siim ei tahtnud enam voodis olla, neil oli sellest rohkem kui küllalt. ,,Horhe, sa ei tohi veel niiviisi ringi liikuda, arst käskis sul voodisse jääda.’’ Manitses ema, kui nägi Horhet toas ringi tuijamas. ,,Ema, palun lõpeta, mul on sellest kõigest kõrini! Ma ei taha enam kuulata midagi sellest, mida ma tohin ja mida ei. Ma ei taha kuulata arste ja nende käske. Ma tahan lihtsalt olla! Rahus nii, et mitte üks asi ei tuletaks mulle meelde seda kui saamatu ja nõme ma olen. Okei!’’ ütles Horhe rahutult, mureliku ema poole seljaga ja koperdas välisuksest välja ning sulges selle enda järelt.
,,Ma ei taha enam selline olla! Nii hale. Ma tahaks surra. Mis vahet sel on, kas mind pole üldse või ma eksisteerin sellise lootusetu vigase inimesena. See kõik on täiesti mõtetu. Pingutada elamise nimel. Mida selline elu üldse väärt on, ah! ’’ kurtis Horhe oma muret Siimule. ,,Sa ei tohi sedasi rääkida. Su elu on alles ees. Sa ei tea kunagi millise pöörde elu võib võtta.’’ Vastas Siim Horhe küsimusele. ,,Ma ei usu, et elul on meile sinuga midagi head pakkuda, vaata meid! Enam hullemaks ei saa mina ja vaevalt, et pareminigi saab.’’ Nurises Horhe aina edasi. ,, Ma tean, et sa tunned ennast lootusetult, kuid ole sellest üle. Seda on raske uskuda, aga usu, kunagi tuleb päev, mil sa tänad ennast, et sa alla ei andnud. Ma tean seda!’’ ütles Siim sõbrale lootes temassegi lootust süstida. ,,Siim, kas sa tõesti oled nii naiivne, et usud seda pläma, mis sa suust välja ajad?’’ ärritus Horhe Siimu sõnade peale. ,,Kuidas sa võid nii julm olla, kuidas sa saad röövida minult selle lootuseraasugi, mis mul hinges kripeldab? Kui sina ei taha uskuda, siis lase käija, aga mina usun, et ühel päeval saan ma olla õnnelik nagu kõik teised normaalsed inimesed, võib-olla, et isegi õnnelikum, kui nemad.’’ Plahvatas Siim ning rääkis Horhele oma soovist nii, et pisarad jooksid mööda tema põske alla. Kuid ta tahtis tugev olla ja pühkis need kohe. ,,Kas sa nutad, Siim?’’ küsis Horhe ettevaatlikult. ,,Vahet ei ole!’’ nähvas Siim pisaraid pühkides ning andis hoogu oma ratastoolile, et veidike omaette olla.
Tagasi üles Go down
PINK
200 posti tüüd
PINK


Female Postituste arv : 205
Age : 27

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime4/10/2010, 19:23

oh ,
jummala hea ju :)
Tagasi üles Go down
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime4/10/2010, 20:32

Vähemalt tuli mõni tagasiside ka!!!!
Aitähh
Wink
Tagasi üles Go down
Grape.
Võlur
Grape.


Female Postituste arv : 56
Age : 25
Asukoht : Foreverland.

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime4/10/2010, 21:27

Mulle muidu meeldib, aga lõigud! Kindlasti võiks olla. Ja kuna sul on jube palju otsekõne, siis võiksid need ka eraldi real olla.
Muidu on hea.
Uut. ;
Tagasi üles Go down
Karolin
Põ(h)jatark
Karolin


Female Postituste arv : 974
Age : 27
Asukoht : Mõtetes

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime4/10/2010, 21:56

Mõte on väga hea.
Sõnastus ei ole eriti hea.
Võiksid olla lõigud, otsekõne eraldi ja kui jutt läheb edasi teisest kohast, või nii (nagu see kui äkki tulid arstid ja oli juttu haiglast) võik olla pikem vahe tärn vms
mõte on aga tõesti ülihea Very Happy
uut!
Tagasi üles Go down
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime5/10/2010, 15:34

Oh:)
Väga hea, nüüd ma vähemalt tean, mida paremini teha:) aitähh kõigile, kes arvamust avaldasid ja nõu andsid bounce
Aga Karolin vb ütled, mis sõnastusel viga oli, siis ma tean, mis seal ka parandada?Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
Karro
Our little cutie pie (L)
Karro


Female Postituste arv : 1743
Age : 29
Asukoht : Tähtedel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime5/10/2010, 17:05

Mulle muidu jutt meeldis, aga see punane nii segab Very Happy
Ma'i tea silmadele hakkab, aga hea jutu puhul kannatan ära Very Happy
Nii, et varsti uut osa plalun! *kutsu silmad*
Tagasi üles Go down
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime5/10/2010, 20:03

Uue osa kirjutamine võtab veidi aega, aga ma arvan et selle nädala jooksul peaks see valmis küll saama Surprised
Aitähh kommentaari eest!
Tagasi üles Go down
Karolin
Põ(h)jatark
Karolin


Female Postituste arv : 974
Age : 27
Asukoht : Mõtetes

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime5/10/2010, 22:40

...
Ma peaks jah oskama seda selgitada, aga vot ei oska, kahjuks. Sa võiksid osad läbi lugeda ja vaadata kus saab sõnade või lausete järjestust paremaks muuta vms
Tagasi üles Go down
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime6/10/2010, 17:13

Okey!
Järgmised osad tulevad nagunii veidi teistsugune, sest kirjutan nüüd juba peategelase vaatenurgalt.
Tagasi üles Go down
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime2/1/2011, 22:49

3.osa

Ma istusin põlvi kätega tugevasti enda vastu surudes väljas trepil ja tundsin, kuidas päikesekiired mu nägu soendasid. Ma oleksin tahtnud lihtsalt kuhugi minna. Kuhugi kuhu jalad viivad, aga üksi ma seda teha ei saa ja Siim ei nõustuks enam kunagi. Ja pealegi ta on minu peale ikka veel solvunud, et ma julgesin talle näkku öelda kui naiivne ta on ja kui rumal on uskuda, et ta saab terveks. Ma tean, et ma olen isekas kui ma nii räägin, aga mul on tõesti raske uskuda selliseid asju. Aga samas mul pole õigust võtta unistusi Siimult, kuigi ma seda juba tegin ja uskuge, mul on tõsiselt kahju, et ma selline tõbras suudan olla. Õnneks lohutab mind mõte, et Kayli on hakanud Siimu juures rohkem käima. Ma küll olen pime, aga Kayli räägib Siimust nii palju, et mul tekib juba kahtlusi, kas ta tahabki teda ainult sõbraks. Pealegi on Kayli tore tüdruk ja Siim teda väärt.

,,Miks sa ei rääkinud, et sa ei näe?’’ kuulsin järsku pettunud häält enda kõrval.

,,Kes sa oled ja kust sa seda kuulsid, et ma pime olen?’’

,,Annabel! Me kohtusime rannas. Ma käisin haiglas, sa kuulsid seda, aga ma ei julgenud sulle midagi öelda.’’ Vastas ta nukkralt.

,,Miks sa haiglas olid? Kas sa nuhid minu järel? Kust sa teadsid, et ma haiglas olin?’’ Esitasin närviliselt järgmised küsimused.

,,Ma nägin sind seal juhuslikult kui ma haiglas olin. Aga sa ei vastanud minu küsimusele.’’ Püüdis ta teemat vahetada.

,,Sa oled mulle ju võhivõõras, miks ma olekski pidanud sellest rääkima. Selleks, et saaksid mind haletseda. Aitäh, et pakkusid, aga ma pole kahjuks huvitatud.’’ Ütlesin viimased sõnad tohutut ängistust tundes.

,, Ma ei haletse kedagi, miks sa ei mõista, et ma pole selline?’’

,,Palun, ära hakka sina ka oma head südant näitama ma ei jää seda uskuma. Kõik inimesed haletsevad väärakaid ja ma arvan, et ega sinagi meil eriline ei ole.’’ Sisistasin läbi hammaste.

,,Ma ei mõista sind...’’ tahtis Annabel end kaitsta, kuid segasin vahele.

,,Sa ei saagi mõista, sest sinul on kõik olemas. Sa ei tea, mis tunne on olla pime või mingil muulmääral sant. Sa lihtsalt ei tea...’’

,,Ma polegi väitnud, et ma tean, mida sina tunned, aga sa ei tohi mind selles süüdistada. Mitte küll nii nagu sina arvad, aga hingelt olen ma sama...’’

,,Sant?’’ ütlesin välja sõna, mida tema ei julgend minu juuresolekul öelda. ,,Ja mida sa tahad sellega öelda, et sa oled sama sant kui mina??’’

,,Mul ei ole seda kõike, mida sa arvad olevat. Mu vanemad surid autoõnnetuses kui mu vend oli neliteist, mina kümmnene ja meie õde oli alles 3 kuune. Me elasime kuni venna täisealiseks saamiseni oma tädiga, kuid ka tema suri alles hiljuti ja nii jäimegi omapead. Vend otsis endale tasuva töökoha ning taotles meie õe hooldusõiguse endale. Nädal tagasi ta koondati ja nüüd on meil tõsised rahalised raskused. Ja vastuseks sinu küsimusele, miks ma haiglas käisin on see, et minu õel avastati leukeemia. Ma ei usu, et see on kõik see, mida sa endale soovid.’’

,,Kus ma tean, et sa seda välja ei mõelnud?’’ küsisin kahtlustavalt, kuid vastuseks kuulsin ainult lakkamatuid nuukseid.

Tundsin tüdruku meeleheidet hoolimata sellest, et ma teda ei näinud. Mul oli kohutav tunne kui ma kõike seda kuulsin ja sees kripeldas kõige sellepärast, mida ma talle ennem ütlesin. Ma poleks ealeski uskunud, et temaga midagi sellist toimub ja kui nüüd asja üle hoolega järele mõelda,siis need õnnetused, mis teda on aasta aasta järelt aina rängemalt tabanud on tõesti hullemad kui ma arvatagi oleks osanud. Ma tundsin, kuidas tema pisarad minu käe peale kukkusid ja sel momendil ei osanud ma muud teha kui teda tugevasti kallistada.

,,Palun anna mulle andeks!’’ laususin lõpuks sõnad, mille ütlemine nõuab minult tavaliselt tõsiselt suurt pingutust. Kuid ta ei vastanud. Ta tõusis püsti ja pigistas õrnalt minu kätt ning lahkus. Kuulsin kuidas tema sammud ja nuuksed aina vaiksemaks jäid ja siis lõpuks kadusid. Kui ma ometigi midagi näeksin, siis jookseksin talle ilmselt järele, aga kahjuks sellisena ma seda teha ei saa. Ainus mis ma teha sain oli jääda valutava südamega sinna trepile istuma.

***
Hommikul ärgates tundsin ennast kohutavalt väsinuna, sest nägin jälle seda sama unenägu. Seda kohutavat unenägu, mis kriibib hinge. See tundub mingil määral õudne, kuid samas selles unes on midagi, mis paneb mind tahtma seda ikka ja jälle nägema. Ilmselt sellepärast, et see on ainuke koht kus ma midagi näen.

Ajasin ennast vägisi voodist välja, sest ma tean, et mu emale ei meeldi kui ma päevad läbi voodis vedelen. Settisin ennast korda ning läksin kätega kobades kööki, et midagi süüa. Istusin vaikselt ja mälusin oma võileiba, kui kuulsin ema elutoas kellegagi rääkimas.

,,Nii ruttu, sa pidid ju kuuks ajaks sinna minema.’’ Ütles ema kellelegi imestunult. Ja ma ei kahelnudki selles, et ta rääkis isaga.

,,Heaküll, me ootame sind siis täna õhtul.’’ Lausus ema alandlikult isale, kes ema reaktsiooni peale ilmselt tigedaks sai. Ma tean, et ema armastab mind ja isa, aga tean ka seda, et isa meid mitte.

Peale seda kui sain enda võileiva söödud läksin tagasi oma tuppa, hoolimata sellest, et ema pahandas minuga. Mul ei olnud tuju täna sealt välja tulla, ma istusin voodile, panin klapid kõrva ning keerasin muusika nii kõvasti kui sai, et mitte ema näägutamist kuulda. Vajusin voodile pikali ja panin silmad kinni, sest endiselt tundsin kohutavat väsimust. Pigem polnud see mingi väsimus vaid lihtsalt tahe magama jääda, et ikka ja veel näha seda und. Olin juba pikka aega voodis nii pikutanud kui taipasin, et sedasi ma ei uinu. Võtsin klapid kõrvast ja kobasin kätega vaikselt oma kummuti sahtli poole, et võtta sealt topsik unerohtudega, mille arst mulle kunagi oli kirjutanud, kui mul oli raskusi magama jäämisega, kuid sellest korrast oli neid alles jäänud ja ema on need minu õnneks tagasi unustanud küsida. Võtsin igaks juhuks ainult ühe, sest mäletan, et need pidid päris kanged olema.

Mind ümbritses taas udu, ükskõik kuhu ma ka ei vaadanud ikka ainult see neetud udu. Õhk oli veel niiskem kui tavaliselt ja mu jalad olid põlvedeni märjad. Kõheledes astusin vaikselt edsi ja tundsin kuidas maa mu jalgade all veidi vajus, see ehmatas mind ja ma tardusin hetkeks. Tundsin kellegi jahedat kätt oma õlal. Keerasin ehmunult ringi ja nägin väikest tüdrukut, kelle kleit oli udust läbi vettinud ja kes vaatas oma ära nutetud silmadega mulle otsa justkui paluks abi, kuid ta ei lausunud sõnagi. Ta viipas käega, et ma talle järgneksin. Sammusin kiirelt läbi niiske maa tüdrukule järgi, ma ei näinud teda hästi, sest udu oli veelgi tihedam kui alguses. Järsku kuulsin kiljatust, tüdruk kadus silmapiirilt ja kõik jäi haudvaiksesk. Seisin ehmunult ja vaatasin kõikjale, kuid ei näinud enam kedagi. Järsku haaras keegi mu jalast ja palus abi.

Äkitselt avasin silmad ning olin taas reaalsuses. Järjekordne unenägu. Igas järgnevas unenäos on mul võimalus aina rohkem näha. Ma ei usu tavaliselt unenägudesse, kuid need unenäod panevad mind sügavalt mõtlema. Miks ma näen selliseld unenägusi? Mida need tähendavad? Mu pea valutas kohutavalt ja hakkas veel kõvemini valutama kui ma kuulsin alumisel korruseel oma isa häält. Ta oli jälle kodus. Kunagi pidi see nagunii juhtuma, et ta tagasi tuleb, aga poleks arvanudki, et see aeg kui teda pole nii kiiresti möödub.

Trepil raskeid samme kuuldes valmistusin juba selleks, mis isal mulle öelda on. Tal on alati midagi öelda, alati on mingi asi mis teda torgib ja mis ei lase tal teiste inimeste elust eemale hoida.
,,Mis jama sa siin korraldad, k*radi pime, miks sa siin paganama toas kükitad, kasi kohe midagi kasulikku tegema, muidu sinust polegi mingisugust tolku, sellist ei julge sõpradele näidatagi. ’’ karjus isa vihaselt.

,,Millistest sõpradest sa räägid? Enda omadest või? Polekski arvanudki, et sul leidub ka mõni inimene, kes sind kannatab. Sa pole väärt sedagi, et sellist sõna nagu ,,sõber’’ öelda.’’ Ütlesin isale näkku irvitades. Ma oleksin kohutavalt tahtnud tema nägu näha, sest teda tundes, kujutasin ma seda ette kui lilla ta praeguseks näost olla võis.

,,Sa igavene närakas! Sa pole muud kui kalts! Sind pole mitte kellelegi tarvis, oled meile ainult koormaks! Kui oleks minu teha, lendaksid sa siit majast nagu rämps tänavale!’’ ütles isa veelgi tigedamalt ning tõukas mu põrandale ja seejärel marssis toast välja.

,,Selline argpüks oledki või?’’ karjusin isale järele, et teda veel kiusata.

[u][justify]
Tagasi üles Go down
PINK
200 posti tüüd
PINK


Female Postituste arv : 205
Age : 27

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime3/1/2011, 01:45

heeea :)
Tagasi üles Go down
Mirei
Kojamees
Mirei


Female Postituste arv : 38
Age : 31
Asukoht : A white wonderland

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime3/1/2011, 01:51

Sry, aga ma olen karm kriitik. Kui sa väga õrn oled, siis ära seda loe. Heast küljest, ma oskan tõepoolest öelda, mis minu meelest häiriv on. NB! Sa oled aastaga tunduvalt paremaks läinud, kaks viimast osa ei ole tegelt võrreldavadki cheers
Sisust:
1. Kas sa tead päriselus mõnda pimedat või puudega inimest? Ma miskipärast eeldan et mitte. Sa teed sama vea, mis VÄGA paljud teised - omadus, mis su tegelasel on erinev teistest tegelastest või sinust endast on peaaegu et nende ainus omadus. Peale kolme osa oskan ma su peategelase iseloomust öelda - ta on pime ja ta ei tahaks eriti olla. Muid omadusi tal väga näha pole. Pimedad inimesed EI mõtle enamik ajast, et nad pimedad on. Inimestel on kalduvus keskenduda positiivsele, mitte ainult rõõmsameelsetel inimestel, see on liigile omane tunnus. Su tegelasel on depression mis tuleneb algselt seitsme aasta tagusest õnnetusest ning nii selgete sümptomitega nagu tal oleks see diagnoositud kaua aega tagasi ja ka ravitud.
2. Kas sa tead mõnda inimest, kes käituks nagu see kamp? Ma tean päris palju (sry väljenduse pärast) sitapeasid, kuid mitte keegi neist ei peksaks kedagi läbi sest nad on pimedad või ratastoolis. See on loogikaviga ja kui su idee oli, et nad elavad ilma inimlikkuseta paraleeldimensioonis, siis oleks võinud sellele vihjata.
3. Annabeli käitumine on imelik. Vabandan, kui mõte oligi sisse tuua sedasorti ebatavaline tüdruk, kuid kuna ei Siim ega Horne ei paista kunagi mõtlevat, et see t¹ikk on veider, siis lihtsalt mõtle, kas inimesed on sellised.
Lühidalt, sündmustel ja jutuajamistel on veel üks eeldus peale selle, et nad sündmustikku edasi peavad viima - peab olema mingi loogiline alus nende juhtumisteks, mingi põhjus, miks inimesed nii teeks. Samuti on kõige huvitavam osa jutust inimeste sisemaailm. ning kui tegelaste käitumine on ebaloogiline jääb see segaseks ning üks tähtis osa jutust on läinud.
Stiilivead:
1. Inimesed räägivad tavaliselt kas lihtlausetega või liitlausetega, milles iga lause sisaldab ainult ühte mõtet. Kõnes kasutatakse rohkem punkte kui kirjutamisel.
2. Igal inimesel on kõnestiil, mõnel rohkemal, mõnel vähemal määral originaalne. Mõnikord oleneb kõne stiil sellest, kellega räägitakse, kuid siiski, jälgi, kuidas su inimesed räägivad.
3. Igal jutul on oma stiil, mis peab kokku sobima jutu sisuga ja ülesehitusega. Olenevalt sellest, kas sa tahad et su jutt oleks rohkem müstiline, keskenduks nende teismeliste elule, või oleks rõhk armastusel võid kasutada rohkem või vähem ilukirjanduslikku stiili, slängi, tunnete kirjeldusi jne jne. Aga vali üks ühtne stiil.
4. KIRJELDUSED. I've said it once, I've said it a thousand times - kirjeldused. Kirjuta jutt oma tegevustikuga ja tee see siis kaks korda pikemaks lihtsalt kõike kirjeldades. Loomulikult on olemas stiile, kus seda pole, on isegi ainult dialoogivormis väga häid raamatuid, kuid selleks on rohkem vilumust vaja. Seni kirjelda kõike.
Lühidalt, lihtsalt mõtle kõik läbi. Ja loe palju. Ja kirjuta palju. jah. cat
Peaks veel ütlema, enne kui sa solvud, et ma nii palju vigu leidsin - ma ei paneks neid kirja, kui need parandatavad poleks. Nii et good luck!
NB! Tegelt see, kuidas pimedad unenägusid näevad... Sa võiks netist otsida selle kohta. Või kui sa soovid, ma saadan sulle ühe teadusliku artikli, kust ma sellest lugesin. Aga see lihtsalt... ei käi nii.
Tagasi üles Go down
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime9/1/2011, 14:55

Mirei, ma võin õrn olla ja kõike südamesse võtta, aga selle peale kui keegi minu vigu parandab ma ei solvu. Minu arvamus on selline, et kui ma ei tea milliseid vigu ma teen ja kui keegi neid ei paranda, siis need ei kaogi kuhugile. Inimene õpib kogu aeg ja mul on hea meel nende nõuannete üle, mis Sa siia kirja panid. Ma tean, et ma olen kehv kirjutaja, aga kuna mulle meeldib kirjutada siis teen seda siiski ja minu jaoks pole oluline see, et ma vigaselt seda teen, ikkagi kirjutan. Sellepärast mulle meeldibki kui tulevad sellised kommentaarid nagu Sinul. Ma oskan nende järgi ennast parandada ja mida aeg edasi seda paremini mu jutud tänu nedele tulevad, vähemalt ma loodan seda. Very Happy Igaljuhul tahan Sulle öelda seda, et mina isiklikult ei ole üldse kriitik, aga mul on sellest tõsiselt kahju, sest tahaksin olla ja sellepärast mulle meeldivadki inimesed, kes on kriitikud ja eriti sellised kes julgevad oma arvamuse välja öelda, ükskõik kui kriitiline see ka ei ole ja kui südamesse selle keegi võtab. Aitähh Sulle selle põhjaliku kommentaari eest:D

Ja see teaduslik artikkel oleks ka päris kasulik, nii et kui Sa viitsid, võid öelda kust seda lugeda saab:)

Tagasi üles Go down
Mirei
Kojamees
Mirei


Female Postituste arv : 38
Age : 31
Asukoht : A white wonderland

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime9/1/2011, 21:06

See artikkel on http://psych.ucsc.edu/dreams/Library/kerr_2004.html
See on väga põhjalik inglisekeelne ning keskendub peamiselt ühe eksiarvamuse ümberlükkamisele, aga muidi on see väga kasulik. Teine, palju-palju lühem on http://www.science-frontiers.com/sf133/sf133p16.htm , sellest sulle piisaks lihtsalt jutu kirjutamisest.
Kui sa neid lugeda ei viitsi või kui inglise keel sind häirib, siis ühes Tarkade Klubis (selles ajakirjas) oli ka üks artikkel, kuid ma ei mäleta, mis numbris, sry Crying or Very sad
Loodan, et neist veidi abi on cat
good luck sunny
Tagasi üles Go down
Karro
Our little cutie pie (L)
Karro


Female Postituste arv : 1743
Age : 29
Asukoht : Tähtedel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime9/1/2011, 22:28

Kuna uut osa oleks oodata? Very Happy
*kutsu silmad*
Tagasi üles Go down
Funnyface
Suur ja laisk lohe
Funnyface


Female Postituste arv : 108
Age : 31
Asukoht : Kuskil kaugel

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime14/1/2011, 20:31

Kahjuks ma ei tea veel millal uus osa tuleb, sest hetkel käin koolis, tööl ja varsti tuleb kooli praktika, nii et jube kiire on:D aga kindlasti ei pea väga kaua ootama, ma loodan:)
Ja suur aitähh Mirei'le:)
Tagasi üles Go down
shine
Helmut
shine


Female Postituste arv : 906
Age : 28

Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime21/1/2011, 21:37

See meenutab mulle ühte raamatut.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Valgus tunneli lõpus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Valgus tunneli lõpus   Valgus tunneli lõpus Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Valgus tunneli lõpus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Valgus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: ARHIIV :: Armastusjutud (vanemad)-
Hüppa: