MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 La mort

Go down 
AutorTeade
tonterias
Teise astme kurjuse abiline
tonterias


Female Postituste arv : 6
Age : 30

La mort Empty
PostitaminePealkiri: La mort   La mort Icon_minitime22/2/2010, 21:27

Märkan nukralt , et väljas hakkab juba pimenema . vähemalt hakkab vihm üle jääma ning ka müristamine on vaiksemaks jäänud . hetk tagasi just ennustasin endale kaartidega ning see , mida sealt teada sain polnud just see , mida olin oodanud . Pigem vastupidi .
Järsku kuulsin koputust uksele . Koputus oli nõudlik , ning koputaja aurast tundsin , et tal on kiire , ta on mees , tal pole hetkel naist ( lahutatud ) ning et tal on tõsine mure . läskin kiirel sammul ust avama ning seal ta siis oli . Mees , keskealine , vihmast läbi vettinud ning ühtaegu nii kurb , kui ka kärsitu . Küsisin , et mida härra soovib , kuigi soov oli niigi mulle juba enne koputsust teada . Mees esitas kannatamatult oma nõudmised ning seejärel lasin ta sisse . Ta võttis oma sopased saapad jalast ja asetas need ukse lähedale korralikult üksteise kõrvale . Kutsusin ta elutuppa ning käskisin tal istuda . Küsisin , et kas ta soovib näiteks raudrohu teed . Mees vastas kiireltt ei ning ütles , et kas me võiksime juba peale hakata . Istusin maha ning võtsin kaardipaki . Käskisin tal selle kolmeks tõsta ning see järel tagasi kokku panna . Mees tegi seda kiiruga ja üsna lohakalt . Leppisin sellega , sest tundsin , et nii või naa tulevad sealt halvad kaardid . Asetasin lauale tagurpidi kolm kaarti , sest teadsin et mehel on kiire ning tal on vaja lihtsalt üht vastust . Keerasin esimese kaardi ümber . Sinna oli kirjutatud : La mort ning seal oli luukere pilt . See kaart polnud millegipärast mulle üllatus , kuid mehe näost võisin välja lugeda segadust ning seepärast laususin vaid ühe sõna : Surm . Mees kargas püsti ning ütles , et rohkem pole tal vaja teadagi , tänas ning kiirustas lahkuma . Minagi tõusin ning saatsin ta rahulikult välja.
Korjasin laualejäänud kaardid kokku . Istusin kohale , kus oli istunud mees , kuid hüppasin kohe püsti . Vaatasin seda tugitooli ning ei saanud korraks hingatagi . Kui end kogusin , võtsin tugitoolil oleva revolvri kätte . Tegutsesin äärmiselt rahulikult , sest teadsin , et kiirustamine ja närvitsemine ajab mul ainult südame pahaks . Pühkisin relva puhtaks ning panin selle oma lauasahtlisse . Igaks juhuks , kunagi läheb kindlasti vaja .
Keetsin endale raudrohu teed ning istusin raamatut lugema . Olin lugenud vaevalt paar lauset , kui tundsin õhus pinget . Teadsin , et mees tuleb tagasi . Ja juba kõlaski koputus . läksin avama , kuid kedagi polnud näha . Siiski tundsin , et kellegi aura on kohal ning ootab kannatamatult , et ta sisse laseksin . Tegin ukse lahti , teadmata , millesse end tegelikult mässisin .
Tagasi üles Go down
http://sosodark.blogspot.com/
 
La mort
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Meus solitudo. Meus mort

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Jutud :: Lühijutud ja mõtteterad-
Hüppa: