MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Tarkade kivi otsinguil

Go down 
+2
Audrey
Maiu Laaneoja
6 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Lord Esai
Rahvusvahelise kuulsusega tippmodell
Lord Esai


Male Postituste arv : 369
Age : 30
Asukoht : Cast away from this horrible world...

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 19:45

mainiti jah midagi...
Tagasi üles Go down
Maiu Laaneoja
Tilu-lilu-ilu kõlarid
Maiu Laaneoja


Female Postituste arv : 6120
Age : 31
Asukoht : Aberdeen

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 19:48

jep, vaatasin järele ka. Very Happy nooh, siis on loogiline ju Very Happy
Tagasi üles Go down
http://myspace.com/spidress
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 20:02

Jaa, hirmus huvitav on.
Tagasi üles Go down
Maiu Laaneoja
Tilu-lilu-ilu kõlarid
Maiu Laaneoja


Female Postituste arv : 6120
Age : 31
Asukoht : Aberdeen

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 20:14

wtfaak? Very Happy asi pole käimagi läinud ju veel Very Happy
Tagasi üles Go down
http://myspace.com/spidress
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 20:21

No, aga kui inimene ikka kirjutada oskab, siis on ju algusest peale huvitav. Very Happy
Tagasi üles Go down
Maiu Laaneoja
Tilu-lilu-ilu kõlarid
Maiu Laaneoja


Female Postituste arv : 6120
Age : 31
Asukoht : Aberdeen

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 20:23

oskan ma sul jee kirjutada Very Happy nkn ei sobi ajastugagi kokku, polnud sellseid sõnugi olemas Very Happy
Tagasi üles Go down
http://myspace.com/spidress
Keiti
Libelobasulg kõrva taga
Keiti


Female Postituste arv : 3579
Age : 30
Asukoht : Teispoolsuse 666.

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 20:28

oskad ju kyll. Very Happy
oijahh, ja ma ei tea absoluutsel vanaaegseid s6nu, niiet ma ei saa midagi sellepeale 6elda. Very Happy
Tagasi üles Go down
Maiu Laaneoja
Tilu-lilu-ilu kõlarid
Maiu Laaneoja


Female Postituste arv : 6120
Age : 31
Asukoht : Aberdeen

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 20:43

Laboril on õitseaeg. Turul oli ainult üks inimene, kes keemilisi tarbeesemeid müüs ning pärast pisikest vestlust tuli välja, et ka tema on üsna kaua aega selle ajaga tegelenud. Jean Marcielle oli ta nimi.
Kuna mul nüüd kõik vajalikud esemed on olemas, võin hakata tasapisi oma elu eesmärgi poole pürgima. Esmalt ma tööd ei hakka otsima, saan hakkama sellega, mis isast järele jäi, nagu ikka.

Sir Abraham de Beauvais, 24.08.1302, Pariis.


Kuld. Kas me selle pärast elamegi? Miks mängib see meie igapäevases elus nii palju rolli? Kuidas muuta tavaline kivi kullaks? Ma saan seda teada, seda ma tõotan. Võtku mind või fluor, aga ma jään ellu.
Eile tootsin veidi väävlit juurde, püriidist, mille Jean mulle müüs. Ent mida sellega teha? Kuumutasin ning panin seda kokku söega. Reaktsiooni ei toimunud. Ei midagi suurt vähemasti. Katsetasin veel, seda nii väävli kui ka püriidi enesega.
Märkus: püriit ja soolhape annavad kokku lahuse ning gaasi, mis haiseb väga vängelt ja rämedalt. Täpsemalt hakkan hiljem uurime. Kui seda teine kord kordasin, panin keeduklaasi kohale püsti ning kogusin gaasi kokku, nii palju, kui sain. Otsisin kiiresti korgi peale ja tuulutasin keldrit vähemalt kolm tundi.
Valasin gaasile vett peale ja loksutasin. Mulle tundus, et see lahustus, sest kui korgi pealt ära võtsin, ei kaotanud ma teadvust ja mingit haisupommi samuti vastu ei tulnud. Otsustasin sedagi kuumutada ning eraldusid taaskord aurud. Kogu sisu muutus gaasiliseks. Õnneks oli selline tulem etteaimatav ning ka selle kogusin teise anumasse. Võisin ära tunda vee, kuna see kondenseerus klaasi peal, ent teine gaas säilis. Ka see haises kohutavalt, kuid mitte nii rämedalt, vaid rohkem teravalt. Tundsin peapööritust ning otsustasin asjad sinnapaika jätta. Mõlemale anumale kinnitasin korgid peale ning kui ma tulin tundide möödudes tagasi, oli saaduste klaasis mõnikümmend milliliitrit mingisugust vedelikku. Nii palju vett sellest küll tulla ei saanud, seega pean eeldama, et too gaas on vees lahustuv. Eemaldasin korgi ja võtsin tüki pärgamenti, millele seda peale valasin. Pärgament läks märjaks ning eraldus aur, ent ei mingit keemilist reaktsiooni. Teine kord proovin teistes tingimustes.

Sir Abraham de Beauvais , 26.08.1302, Pariis.
Tagasi üles Go down
http://myspace.com/spidress
Maiu Laaneoja
Tilu-lilu-ilu kõlarid
Maiu Laaneoja


Female Postituste arv : 6120
Age : 31
Asukoht : Aberdeen

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 22:43

ma ei viitsi enam fondiga jamada xD


Ma ei tea teiste alkeemikute leidudest eriti midagi, ent täna tootsin ma hapet. Seal oli see kindlasti mingi osa väävlit ning vett. Ma pidin uuesti sedasama kahe gaasi segu tootma, et seekord lisasin ka sellele vett. Võisin märgata kergelt söövitavaid reaktsioone, ent ei midagi hullu, järelikult on see nõrk hape. Tootsin seda juurde ja kogusin anumasse, tähistasin sildiga ning lisasin riiulisse. Nii lihtsalt nende ainete leidmine käibki.
Ent mis on aine? Mis teeb ainest aine? See koosneb millestki jagumatust, mis on selle kõige väiksem osa. Ent millest see koosneb? Kust see tuleb? Millest see tekib? Kas seda on üldse võimalik muuta, nagu loodetakse tarkade kivi leidmisel teha kivist, mingist ainest teist ainet, ehk muunda elementaarosakesi kogumi sees? Ehk me ei vaata veel asju piisavalt suurelt. Muidugi ei ole meil võimalusi selle tegemiseks, ent mul on pidevalt tunne, et meie ühiskonnal on veel väga palju arenguruumi ja lähimate sajandite jooksul sünnib nii mõnigi geenius, kelle toel terve maailma arengutase ning ehk ka arvamus elust endast muutub. Meie peame nende sündimiseks lihtsalt õiged eeldused looma. Ning kui tõepoolest ongi keegi seal üleval pilve peal, miks me siis üldse pingutame? Et temale meeldida? Kas tema istutaski meile pähe selle mõtte, et me peame arendama endid ja kogu kultuuri elueliksiiri ja tarkade kivi leidmisega?
Kuid nüüd küsin ma iseendalt – milleks on elueliksiir oluline? Kes tahaks igavesti elada? Mis oleks sel juhul üldse elamise mõte? Ning kui vampiirimüüdid on samuti tõepõhjal loodud, milleks siis enam elueliksiir, kui nad juba elavad igavesti? Võtkem nende verd ja saagem sellest sel juhul osa! Kuid milles peitub nende saladus? Kuidas on võimalik, et nende keha ei vanane? Siin tuleb hakata uurima juba meie ja nende biokeemilist koostist, ent taaskord ei ole selleks võimalusi. Kas tuleb keegi teine ja teeb seda tulevikus? Ma loodan, ma tulihingeliselt loodan.
Kuid mõelda vaid, millise rahalise preemiaga ühe sellise suure asja leidmise eest tasustatakse. Kas see mitte ehk ei olegi kogu põhjus, miks nii paljud seda otsivadki? Ma usun küll nõnda, kuid tahaksin arvata, et ise ei ole üks nendest. Mina tahaksin olla asjas oma hingelise poolega ning sellepärast pean minema väikest lõhkeainet tootma. Ma olen sellest kuulnud ning tean, et kasutada tuleb kaaliumpermanganaati. See pidavat lõhkema kergemagi puudutuse peale ning just nõnda kavatsen ma oma varast peatada. Ehmatusega.

Sir Abraham de Beauvais, 28.08.1302, Pariis.
Tagasi üles Go down
http://myspace.com/spidress
Lord Esai
Rahvusvahelise kuulsusega tippmodell
Lord Esai


Male Postituste arv : 369
Age : 30
Asukoht : Cast away from this horrible world...

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime1/11/2009, 23:00

lol
see viimane mõte oli hea
(aga ma ei usu, et keegi seda veel tol ajal proovinud oli)
Tagasi üles Go down
Maiu Laaneoja
Tilu-lilu-ilu kõlarid
Maiu Laaneoja


Female Postituste arv : 6120
Age : 31
Asukoht : Aberdeen

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime2/11/2009, 13:50

ma ei tea Very Happy ma mäletan, kui me seda tegime, aga ei viitsinud välja otsida, kuidas ja mis, see oli, seega ka mitte, millal see leiutati Very Happy
Tagasi üles Go down
http://myspace.com/spidress
Audrey
Queen B ehk ADMIN
Audrey


Female Postituste arv : 9504
Age : 31
Asukoht : Pärnu

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime2/11/2009, 15:03

Maiu Laaneoja kirjutas:
wtfaaak? ma saan vaevu siin välja lugeda Very Happy eem, print screeni ei viitsi teha ja linkida?

mul on selline: https://2img.net/h/i282.photobucket.com/albums/kk267/spideh666/kiri.jpg

Noh, sellest on minul vägaväga erinev. Aga see kiri seal oli mui bonita (or whatever) rabbit
Tagasi üles Go down
Prince Kirameki
Kastanjetid
Prince Kirameki


Female Postituste arv : 2665
Age : 32
Asukoht : Magnostadt Academy

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime9/11/2009, 17:42

Oh issand, keemia Very Happy Aga muidu lahe, tahaks edasi Wink
Tagasi üles Go down
http://kaksisoim.tumblr.com/
Maiu Laaneoja
Tilu-lilu-ilu kõlarid
Maiu Laaneoja


Female Postituste arv : 6120
Age : 31
Asukoht : Aberdeen

Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime9/11/2009, 17:48

pärast nano juttu, mis minu meelest palju parem on Very Happy
Tagasi üles Go down
http://myspace.com/spidress
Sponsored content





Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tarkade kivi otsinguil   Tarkade kivi otsinguil - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Tarkade kivi otsinguil
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Isikulised jutud :: Ebaaktiivsed kaustad :: Maiu Laaneoja looming-
Hüppa: