MEIE JUTUD

Järjejuttudele pühendatud foorum
 
PortalPealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 2009.

Go down 
2 posters
AutorTeade
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: 2009.   2009. Icon_minitime9/10/2009, 16:55

Missest, et ma ei osale Võitslusel (järgmine aasta ehk ikka. ^^)
Aga igastahes:

I
Autor: George R. R. Martin
Teos: "Troonide mäng" Esimene raamat
Tagakaanelt võid leida: Fantaasiasarja esimese osa esimene raamat jutustab loo reetmisest, ahnusest ja Seitsme Kuningriigi ühtsust ohustavast sõjast. Georg R.R. Martin on loonud tõeliselt eepilise teose. Kus tegutsevad meeldejäävad tegelased, põrkuvad nende huvid ja möllavad kired. Tegevus toimub muinasjutulises maailmas, mis on juba üle 8000 aasta lahingutes ja katastroofides kannatanud. Raamat räägib meile meestest ja naistest, kes on segatud surmatoovatesse konfliktidesse ning kohutavast pärandist, mille nad oma lastele jätacad. Troonide mäbgus on vaid kaks võimalust: sa kas võidad võu sured. Ja kibedas külmas. Müüri taga asuvatel elututel maadel kogu jõudu kohgutav talv, kus teised - need kes pole surnud ja need, kes pole veel sündinud - on valmis inimeste valdustesse tungima.
Troonide mängu peetakse üheks paremaks viimastel aastatel kirjutatud fantaasiaraamatuks ning seda on sageli võrreldud ka Toleken "Sõrmuse Isandaga"
Kuidas see minu kätte jõudis ning mida ma arvan sellest: Kuna tegemist oli minu sõbranna lemmikteosega, otsustasin end kätte võta ning see läbi lugeda.
Algus venis nagu näts, keeruliselt kirjutatud, mitte mainida ropendamist ning koguaeg mingisugust seksi ümber tiirlevat juttu. Kuid mida edasi seda paremaks ainult läks ning lõpus ma tõesti juba nautisin selle lugemist.

Kümmnepalliskaalal: saaks see 8/10. Nätsumeenutava alguse eest.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime28/10/2009, 19:09

II

Autor: George R. R. Martin
Teos: "Troonide mäng" Teine raamat
Tagakaanelt võid leida: Raamatu teises osas liiguvad Seitse Kuningriiki vääramatult sõja ja kaose poole. Kui võimumängude ohvriks sattunud Eddard Stark vangikongi heidetakse, kogub Robb Talitundru lääniisandad oma lipu alla ja puhkeb verine võitlus põhjalaste ning Lannisteride vahel. Jon müüril ei suuda kuidagi otsustada, kus on tema õige koht, kuid ebakoolnute rünnak ja Öise Vahtkonna ülempealiku otsus müüritaguse Kuninga vastu peaaletungi alustada aitavad tal teha oma valiku. Teisel pool kitsast merd aga hellitab printsess Daenerys endiselt lootust kodumaale jõuda - ja kuigi kõik ei lähe kaugeltki mitte nii, nagu ta on ette kujutanud, on ta esimese raamatu lõpuks oma lootuse täitumisele lähemal kui kunagi varem...
Kuidas see minu kätte jõudis ning mida ma arvan sellest: Kui esimene raamat esimesest osast läbi sai loetud, tundus ainuõige lugeda ka läbi esimese osa teine raamat, et saada teada mis edasi saab. Teine raamat oli juba parem ning juhtus palju põnevat, samuti inimeste suhted hakasid aina selgemat piiri saavutama, muutes loo veelgi paremaks ning nauditavaks.

Kümmnepalliskaalal: saaks see 9/10. Mitte täiuslik kuid siiski peaaegu suurepärane lugemine.

III
Autor: Christopher Paolini
Teos: Brisingr
Lehekülgede arv: 728
Tagakaanelt võid leida: Viimane vaba Ratsanik Eragon ja tema säravsinine lohe Saphira pääsevad Leegitsevate Väljade lahingust Impeeriumi vägede ja kuningas Galbatorixi uue Ratsaniku Murtaghi ja punase lohe Astla vastu hädavaevu eluga. Murtaghis jätkub halastust ja ta laseb neiul minna. Aga sellega ei ole Ratsaniku ja lohe võitlused lõppenud. Ergaon avastab, et on andnud lubadusi, mida ta võib-olla ei suudagi pidada. Ta tõotas Roranile, et aitab vabastada Katrina Helgrindi sügavustest. Ta lubas Orakile, et maksab kätte kuningas Hrothgari surma eest. Ta vandus vardjate juhile Nasudale igavest truudust. Ta lubas, et maksab kätte Bromi ja onu Garrow' surma eest. Ta lubas...
Kui vardjate ja Surdaa kuningas Orrini sõjavägi jõuab Impeeriumi aladele, on neid ähvardavad ohud kasvanud. Kuningas saadab nende vastu jõud, millesarnaseid ei ole Alegaesias varem nähtud. Vardjatel, päkapikkudel ja haldjatel on kätte jõudnud aeg astuda üheskoos ühise vaenlase vastu, kui nad tahavad eöada vabana Galbatorixi ikkest.
Kas Eragon suudab antud lubadusi täita? Kas ta suudab kanda talle pandud ootusi ja lootusi?
Christopher Paolini "Pärandi" sarja kolmanda raamatu kaante vahele mahub vastasseise, veriseid lahinguid, suuri tundeid ja põnevust, mis on tõeline maiuspala kõigile, kes armastavad seiklusi...
Kuidas see minu kätte jõudis ning mida ma arvan sellest: Raamatukogust sain lõpuks laenutatud... Ma ei liialda kui ütlen, et mulle tõesti meeldib see sari ning lohed ja haldjad on alati olnud minu jaoks äärmiselt põnevad tegelased. Veidike on isegi kahju, et on vaid üks osa veel kuid arvestades kui noor on see autor, pole ime kui varsti ilmuks temalt juba uusi teoseid. Kuid mis muutis selle osa mulle eriti meeldivaks oli see, et Eragonil on LÕPUKS juba kujunenud välja iseloom ning ta alatasa peab tegema keerulisi valikuid. Veidi kurvem oli aga ühe lohe surm ning see südamete asi.

Kümnepalliskaalal: saaks see 15/10. See on lihtsalt liialt hea asi ning liialt hea teos, et hinnata seda madalamalt.


Viimati muutis seda Marmelaad (8/12/2009, 19:14). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime1/11/2009, 18:15

IV
Autor: Jaan Kross
Teos: Wikmani poisid
Tagakaanelt võid leida: Mitte midagi, seal pole isegi pilti.
Kuidas see minu kätte jõudis ning mis ma arvan sellest: Kohustuslik kirjandus, muidu ma kardan, et ma poleks seda nii pea kättevõtnud kui üldse oleksin... Kuid tegelikult tegemist oli ühe küllaltki hea kirjatööga, natukene meenutamas mõnes kohas meie klassi käitumist - kuigi meie magneesiumipomme ei tee. Noored, elluastuvad gümnasistid ning nende seiklused ning armastus, või mingilaadne selline asi. Härivaks asjaoluks sai aga keeruline lausete ehitus ning päris palju võõrkeelseid laused mida tuli tagant lapata, et aru saada mida ned tähendavad.

Kümnepalliskaalal: 6/10 , mitte minu maitse, keerulised laused ning liigselt igasugust ebavajaliku pahna.

V
Autor: Kevin Brooks
Teos: Lucas
Lehekülgede arv: 320
Tagakaanelt võid leida: See oli mu isa idee - kirjutada Lucasest ja Angelist ja ka kõigest muust, mis juhtus sel suvel. "See ei tee su enesetunnet sugugi paremaks," ütles ta mulle, "see teeb asjad võib-olla alguses koguni hullemaks. Kuid sa ei tohi kurbust endasse jätta. Sa pead selle kuidagi välja elama."
Nii ma siis tegingi. Kirjutasin endale loo.
Ja siin see on.
15aastane Caitlin elab koos kirjanikust isaga väikesel saarel Inglismaa rannikul. Tüdruku ema on aastaid tagasi hukkunud autoõnnetuses, milles isa tunneb ennast süüdi ning püüab osutada tütrele seda suuremat tähelepanu. Süümepinnad ja loomekriisid tõukavad teda aga sagedasti visikiklaasi poole. Caitlinile jääb silma saarele saabunud ilus ja tark isemoodi vagabund Lucas, kes ei tea oma päritolu. Mitte kõik ei jaga Caitlini arvamust Lucasest. Poisi tabamine ja minemakihutamine saab saarel nii mõnegi eesmärgiks ja kinnisideeks.
Kuidas see minu kätte jõudis ning mida ma arvan sellest: No kui aus olla, siis lugesin kellegi tutvustust siin foorumis ning tundsin, et tahan seda lugeda. Mõeldud - tehtud. Ning ma ei kahetse, mul on palju ilusaid mõteid välja kirjutatud sellest teosest, kusjuures. Mõnes kohas lausa tundus, et Caitlini mõted rihtuvad minu omadega väga tõsiselt. Lucase surm tiris isegi pisara välja - kuigi see pole väga keeruline - ning pani natukene nina vesistama. Kuid samas see lugu poleks pooldki nii hea olnud kui oleks olnud häppy ever after.

Kümnepalliskaalal: 10/10 , hea oli.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime1/11/2009, 18:35

VI
Autor: Mihkel Urman ; Lauri Vahtre
Teos: "Tuulepealne maa"
Lehekülgede arv: 399 (ilma pilte arvestamata lõpust)
Tagakaanelt võid leida: Erinevate inimsaatuse kaudu kajastas 12-osaline tereseriaal "Tuulepealne maa" Eesti riigi sündi, eneseotsinguind ning iseseisvuse hävitamist aastaatel 1917-1941.
Draamasari valmis Eesti Vabariigi 90.juubeliaasta tähistamiseks ning seda näitas Eesti Televsioon 2008.aasta lõpukuudel. Käesolev raamat sisaldab "Tuulepealse maa" stsenaariumit ning iga osa lõpust leiate ajaloolise tausta selgituse. Lisatud mustvalged fotod viivad lugeja õhustikku, kus tegelased elasid. Lisatud värvifotod aitavad meenutada nähtud teleseriaali kangelasi.
Mida ma arvan sellest: Ma armastasin seda seriaali kuid veel rohkem armastan seda raamatut, ikka ja jälle võib mind leida sirvimas mõnda seda kohta ning vaatamas pilte. See lihtsalt on nii ilus lugu sõprusest, armastuses, reetmisest, mitmepalgelisusest ning eestist. Kõik asjad on sulanud kokku üheks tõeliselt värvikaks looks, mis mulle meeldib.

Kümnepalliskaalal: 21/10, see on mu lemmikraamat, või vähemalt lemmikstsenaarium.

VII
Autor: Stephenie Meyer
Teos: "Päikesevarjutus"
Lehekülgede arv: 599
Tagakaanelt võid leida: "Bella?" Edwardi vaikne hääl kostis mu selja tagant. Ma pöördusin ringi ja nägin teda kergel sammul verandatrepist üles hüppamas, juuksed jooksmisest tuulesasitud. Ta haaras mind kohe embusesse nagu ennist parklas ja suudles mind jälle. See suudlus kohutas mind. Selles, kuidas ta oma huuled minu omadele surus, oli liiga palju pinget, liiga tugevaid tundeid - just nagu kardaks ta, et meile olid jäänud veel vaid loetud hetked.
Seattle'it vapustab rida salapäraseid tapmisi ning ähvardav oht sunnib igipõliseid vaenlasi liitu sõlmima. Bella kistakse üha sügavamale müütide ja üleloomulikkuse maailma, kus võitlus ja vastaseisu on oodata rohkem kui ühel tasandil ning head ja kurj, lähedast ja kauget, elu ja surma tundub eraldavat vaid õhkõrn piir. Bella peab tegema mitu valikut ja tõdema, et minevikuvarjud on visad järgnema ja kättemaksuhimu niisama kergesti ei kustu...
Mida ma arvan sellest: Ma tahaks Bellale tappa anda, ausõna. Ta teeb Jacobile nii rõvedalt palju haiget ning Jacob on see kes mulle 22 korda rohkem meeldib. Pole endiselt mõistnud tema kiindumust nii ebardliku - andeke andeks Edwardi austajad - Edwardisse, temas pole mitte midagi reaalset! Muidugi, ta on ju vampiir, aga see ei seleta. Alice, Jasper - nad on inimlikumad tegelased kui see Edward, põhh. Mina oleksin Jacobi valinud, oma isikliku päikese vastu poleks mul midagi. Heroiin tekitab vaid sõltuvust ning on ebatervislik.

Kümnepalliskaalal hädine 6/10, kirjutatud on ju tegelikult hästi ning pole autori süü, et see pagana love stoty mind mõnes kohas öökima ajab.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime6/11/2009, 23:02

VIII
Autor: Sophie Kinsella
Pealkiri: Kellel poleks saladusi?
Lehekülgede arv: 368
Tagaküljelt võid leida:
Emma on nagu iga teine tüdruk. Tal on mõned väikesed saladused. Saladused ema ees:
1. Kaotasin oma süütuse tühjas magamistoas Danny Nussbaumile, kui ema ja isa alumisel korrusel Ben Huri vaatasid.
...poiss-sõbra ees: 2. Ma kannan suurust kaksteist. Mitte kaheksa, nagu Connor arvab.
3. Olen alati arvanud, et Connor meenutab natuke Keni. Barbie Keni.
...kolleegide ees:
4. Kui Artemis mind tõsiselt ärritab, kastan tema toataime apelsinimahlaga. (Mida juhtub peaaegu iga päev)
5. See olin mina, kes tookord koopiamasina umbe ajas. Tegelikult iga kord.
...saladused, mida ta ei jaga kellegagi maailmas:
6. Mu stringid teevad haiget.
7. Võltsisin oma CV-s matemaatika tasemeeksami hinnet.
8. Mul pole aimugi, mida NATO tähendab. Või misasi see üldse on...
...kuni ta need kõik lennukis võhivõõrale välja laob.
Vähemalt pidas ta meest võõraks...
Mis ma arvan sellest: Itsitasin seda lugedes vahepeal nagu väike tüdruk, see lihtsalt oli nii naljakas. Väge mõnus naistekas, kus oli kirjutatud hoopis teist moodi kui tavalised naistekad on. Ühest valest arusaamisest saab mehele, vot seda ma kadestan. Hah, kuigi aegajalt tundus see mees kuidagi imeilik, veidike ebareaalne või ma ei tea. Ma endiselt ei usu, et selline asi päris elus juhtuda võiks
Kümnepalliskaalal: 9/10, armastusromaan mis ei ajanud südant pahaks, positiivne. Negatiivne see, et asi lihtsalt oli kuidagi veidike ebareaalne
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime17/11/2009, 20:32

9
Autor: Sam Entohven
Teos: "Mustad Haarmed"
Lehekülgede arv: 456
Tagakaanelt võid leida: [i] "Mustad Haarmed" on ulmepõnevik kolmest teismelisest, kes asuvad päästma universumi. Roosk - deemon, kes on olnud tuhandeid aastaid maa peale vangistatud - on põgenema pääsenud ning iidne Une vennaskond peab peatama deemoni enne, kui too jõuab põrgusse ja äratab draakoni. Noor tüdruk Esme on vennaskonna viimane liige. Ta on treeninud Roosa tabamiseks terve oma elu. Kuid sellest on vähe. Appi tulevad Charlie, kes avastab endas üliinimlikud võimed ja tema sõber Jack, kellel kõik alati untsu kipub minema. Sellest kolmikust sõltub kogu universumi tulevik.
[i] Mis mina arvan?
Täiesti tavaline seiklus, ulmepõnevik. Gooo¹, maailma päästmine tavapärasel kombel kus maailm saab päästetud viimstel lehekülgedel. Kuigi samas raamat, mis on kirjutatud viis aastat, on küllaltki mõnes kohas huvipakkuv ning ei saa vastuvaielda, et sellega tõsiselt vaeva poleks nähtud.
Kümnepalliskaalal: 8,5/10 , tavaline kuid siiski küllaltki meeldiv lugemine.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime22/11/2009, 19:19

10
Autor: Sass Henno
Teos: "Mina olin siin: esimene arest"
Lehekülgede arv: 318
Tagakaanelt võid leida: Tühjuse
Netist kokkuvõtte: Ühelt poolt on see lugu noortest, kes elavad väljaspool kehtivaid seadusi, käibetõdesid ja moraalinorme. Teiselt poolt on see ühe poisi ülestunnistus sündmustest, mis on jäänud piisavalt kaugeks, et neid saaks valutult jutustada. Vaesusest, vägivallast ja esimesest kinnikukkumisest.Mõned on pidanud seda rohkem musta raha teenimise õpikuks. Teised leiavad, et raamat on eelkõige huvitav lugemine emadele ja isadele, kel pole õrna aimugi, mis diile tegelikult rajooni garaa¾ide vahel tehakse.Raamat esitab jõulise väljakutse kõigile, kes pretendeerivad tänapäeva noorte elu kajastamisele või selle mõistmisele, ning näitab otsekoheselt, kui ebameeldivate probleemide ja tegelastega tänapäeva eesti noored kokku puutuvad. Hoogne stiil, selged karakterid, jõuline sõnakasutus ja valitsev pinge teevad sellest nauditava teose.«Mina olin siin» on 2004. aasta romaanivõistluse võitja.
Mis mina sellest arvan: Pärast selle läbilugemist leian, et film on äärmiselt ebatäpne. Kuid asi kuidas ma lugesin selle läbi nii kiiresti, panemata tähele kuidas ma lugesin ja lugesin ja lugesin seda kuni see läbi sai oli üllatav. Seal on palju asju mis kummitavad veel hetkelgi kuigi teos juba mitu päeva läbiloetud. Minigsugused lause katkendid... Ja see roppus.. see ei häirinud.
Kümnepalliskaalal: 10/10 , ammu pole nii head teost lugenud

11
Autor: Rolf Harris
Teos: "Tõsilugusid Loomadest"
Lehekülgede arv: 203
Tagakaanelt võid leida: Käesolevas raamatus on hulk naljakaid ja uskumatuid, jaburaid ja lihtsalt armsaid tõestisündinud lugusid loomadest. "Tõsilugusid loomadest" on ühteaegu lõbus lugemine ja hea kingitus kõigile loomasõpradele.
Mis mina sellest arvan: Blääh, faktid. Olgu mõni asi oli päris naljakas aga enamus oli lihtsalt, loen läbi ning unustan. Ei midagi huvitavat.
Kümnepalliskaalal: 3/10 , pask asi.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime27/11/2009, 21:30

12
Autor: Eoin Colfer
Teos: "Artemis Fowl"
Lehekülgede arv: 290
Tagakaanelt võid leida: "Hoia eemale, inimene, sa ei tea, millega sul tegemist on..."
Artemis Fowl on kaheteistkümneaastane kriminaalne imelaps, kes on nii mõnegi arstiteduse suurvaimu hulluks ajanud. Aga isegi tema ei suuda ette näha, mis hakkab juhtuma, kui ta röövib haldja, kapten Holly Shorti haldjate eriüksusest. Need ei ole tavalised muinasjutuhaldjad. Need haldjad on relvastatud ja nd on ohtlikud. Kuid Artemis Fowl on leiutanud plaani perekonna vara tagasivõitmiseks; plaan, mis võiks kukutada tsivilisatsioonid ja paisat planeedid liikidvahelisse sõtta. Ning just seetõttu lõpetavad haldjad reeglite järgi mängimise....
Mis mina sellest arvan: Heahehaeha. Hakkasin lugema peakoheselt kui raamatukogust välja sain ning bussipeatuses lugema sain hakata. Kõikjal lugesin, bussis, teises bussis ja lõpu kodus. See lihtsalt oli väga hea ning kaasahaarav lugu. Lihtsalt suurepärane.
Kümnepalliskaalal: 10/10 , lihtsalt hea.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime28/11/2009, 18:22

13
Autor: Nick Hornby
Teos: "Maoli"
Lehekülgede arv: 310
Tagakaanelt võid leida: Nick Hornby raamatute kangelastega kohtume tihti just siis, kui neil tuleb otsustada, kuidas oma eluga edasi minna. Nii juhtub ka tema uues raamatus "Maoli". Raamatu pealkiri tuleb ühelt poolt sellest, et tema peategelane on kirglik rulasõitja, aga teiselt poolt iseloomustab see ka olukorda, millesse ta on sattunud. Nimelt kuuleb ta teismelisena, et saab isaks ning seisab seetõttu silmitsi raskete valikutega. Hornby aga teeb oma kangelastele valiku selle võrra lihtsamaks, et laseb tal heita pilgu tulevikku ja näha, milleseks ta elu võib edaspidi kujuneda.
Mis mina sellest arvan: Tagakaanejutt oli minu jaoks kõige huvitavam selles loos. Olles kuulnud paljude inimest ülihead arvamust selles raamatatust olid mu ootused kõrged kuid kahjuks see raamat ei olnud minu jaoks suurepärane lugemine nagu see oli olnud teistele. Ausalt öeldes, suure punnitamise tulemusel jõudsin üldse selle raamatu lugemisega lõpuni. Üldse ei meeldinud see teos.
Kümnepalliskaalal: 3,5/10 , igavigavigav. Lugu mis jäi minujaoks liialt pinnapealseks, ei haaranud mind lugema.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime3/12/2009, 21:07

14
Autor: Trudi Canavan
Teos: "Võlurite gild" , musta võluri triloogia esimene raamat
Lehekülgede arv: 473
Tagakaanelt võid leida: "Ta on tõenäoliselt võimsam kui meie keskmine õpilane, võib-olla koguni võimsam kui keskmine võlur." Nagu alati, kogunevad Imardini võlurid selgi aastal, et linn kerjustest ja pööblist puhustada. Kaitsva võlukilbi taga ei karda nad hulguseid ega kurikaelu, kes neid vihkavad. Kuni üks raevunud tüdruk, vaevu lapseeast välja, viskab nende poole kivi... ja see kaitsvast võlukilbist läbi tungib. Viimaks on juhtunud see, mida Võlurite Gild pikka aega karnud on - väljaspool nende ridu tegutseb salavõlur. Nad peavad ta leidma, enne kui ta muutub ohtlikuks. Nii võluritele, Imardini linnale kui ka iseendale
Mis mina arvan sellest: Mõnus, mõnus, mõnus. Selline meeldiv kaasahaarav lugu, mida sa loed ja loed ja loed ning kui läbi saad, hakkad koheselt mõtlema sellest, et saaks järgmise osa endale pihku. Oli lõbusaid kohti kui ka kohti kus närisin ärevusest huult.
Kümnepalliskaalal: 9,5/10 , suurepärane teos.

15
Autor: Niccolo Ammaniti
Teos: "Ma ei karda"
Lehekülgede arv: 212
Tagakaanelt võid leida: Romaan "Ma ei karda" oli Ammantil esialgu mõeldud filmitsenaariumina, aga mitmete asjaolude mõjul sai sellest enne filmilinale jõudmist hoopis edukas kirjandusteos. Sündmuspaiga idee sai autor ühest Campagna ja Puglia vahel nähtud kohast, kus suvekuumuses lokkas kollane viljapõld ja kirjanikul tekkis küsimus, mida teevad lapsed suvel sellises ümbruses. Kolavad ringi? Ja äkki isegi leiavad midagi. Mida? Siin tuleb appi fantaasia ja varem kuuldu-nähtu. Tuleb sisse tuua vaid üks kõhedust tekitav teema ning lämmatav suvekuumus muutub veelgi talumatuks. Ja nagu soovis romaani peaategelane üheksa-aastane Michele Amitrano: oleks see kõik vaid uni...
Mis mina arvan sellest: see on väga põnevust tekkitav lugu, mis leiab lahenduse (kahjuks kurva) alles viimastel lehekülgedel. Selles on ühest küljest ühe tavalise lastekamba seiklus kuid samas süübib see raamat väga sügavale ühe üheksa aastase poissi ellu, tuues lugejani kaasa kõik tema unistused ja hirmud. Kuidas täiskasvanud valetavad ning mängivad.
Kümnepalliskaalal: 9/10 , suurepärane.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime4/12/2009, 21:06

16
Autor: Sofi Oksanen
Teos: "Puhastus"
Lehekülgede arv: 318
Tagakaanelt võid leida: Alviide Truu nimeline vanem naine elab üksinda Lääne-Eestis. Eesti riik on äsja taasiseseisvunud ja maareform alanud. Vana naise argipäeva katkestab talu hoovile minestanud kahekümnedates Zara. Meelemärkusele tulnuna räägib Zaara, et põgeneb oma vägivaldse mehe eest. Kohtumine rebib Aliides lahti vanad mälestused noorpõlves traagilisest armasusest ja valikutest, mis otsustasid tema lähedaste saatust. Oma meeleheitlike valikute võrgus sipleva Zara olukord näitab omakorda, et kuigi olud on muutunud, pole tagakiusamine sugugi kadunud, vaid leidnud lihtsalt uued vormid.
"Puhastuse" tuumaks on meeleheitlikest tunnetest sündinud pettus. Samas avab romaan ühe süguvõsa painavate kogemuste kaudu Eesti tõrjutud-vaikitud lähiajalugu. Raamat annab hääle sõja, kommunismi ja tagakiusamise ohvritele. 1940.aastatel kogetud alanduse kõrval tõuseb teoses esile naiste ärakasutamine tänapäeva ühiskondlikes oludes.
Mis mina arvan sellest: Kaks erinevat naist, üks vana - teine noor ning nende elud ja otsused põimuvad mõnes kohas kohutavalt. Paneb mõtlema selle üle mis toimus siis kui mind veel ei olnud. Samuti pärast teose lugemist hakkan mõtlema, et mida mina oleksin sel hetkel mõelnud või otsustanud. Lugesin selle paari tunniga läbi ning olen siiralt üllatunud kui hästi see ikkagi kirjutatud oli, tekib soov ka tema teised raamatud läbi lugeda.
Kümnepalliskaalal: 12/10 , see väärib kaht lisapunkti.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime7/12/2009, 20:49

17
Autor: Darren Shan
Teos: "Vampiiri käealune" , Cirque Du Freak - õudus jätkub...
Lehekülgede arv: 183
Tagakaanelt võid leida: "Vampiiri käealune" alustab sealt, kus "Cirque Du Freak" pooleli jäi. Darren peab jätma maha perekonna ja sõbrad ning õppima toime tulema oma uue, poolvampiiri identiteediga. Pärast öist kohtumist kalmistul olid Darren ja härra Crepsley palju edasi liikunud. Kõigepealt pagesid nad vampiiride täiskiirusega - Darren istus vampiiri turjal ning inimsilmale nähtamatutena kihutasid nad üle maa nagu kaks vaimu. Lõpuks ühinevad nad taas Cirque du Freaki seltskonnaga ja rändavad edasi koos nendega...
Mis ma arvan sellest teosest: VAMPIIRID, on seal midagi rohkem öelda? Tegelikult, on see päris hea jätk ühele heale raamatule. Mõned kohad jäid häirima kuid mitte piisavlt, et üldmuljet häiriks. Veidi võib-olla minu jaoks juba liialt lapsik kuidagi kuid samas lapsike asju tuleb ka endiselt lugeda.
Kümnepalliskaalal: 8/10

18
Autor: Celia Rees
Teos: "Nõialaps"
Lehekülgede arv: 182
Tagakaanelt võid leida: Päeviku vormis kirjutatud loo tegevus toimub 17.sajandil. Peategelane Mary on orb, kes elab koos küla ravitsejanaisest vanaemaga metsa serval väikeses hurtsikus. Kui vanaema nõidumises süüdistatuna hukatakse, asub tüdruk salga puritaanide seltsis Ameerika poole teele, et uut elu alustada. Ent nii nagu Maryl on raske kohaneda reisiseltskonna range eluviisiga, ei taha nemad isepäist plikat naljalt omaks võtta. Uue Maailma ränkadele tingimustele lisaks tuleb Maryl tunnistada tõsiasja, et kukkupuutest vaimude ja nägemuste vallaga ta ei pääse. Õnneks leiab ta oma teekonnal liitlaasti, kelle hulka kuuluvad näiteks pisut teistlaadi maagiaga tegelevad indiaanlased.
Mis ma arvan sellest: Need tüdrukud on nõmedad seal, vahet ei ole mis sajand meil käsil on, tehakse ikka neid samu nõmedusi. Kuid ülidselt väga hea asi ning ma lugesin selle ühekorraga läbi, ilma kordagi raamatut käest panemata.
Kümnepalliskaalal: 9,5/10
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime12/12/2009, 19:03

19
Autor: Stephen King
Teos: " Kõik on mõeldav: 14 sünget juttu"
Lehekülgede arv: 462
Tagakaanelt võid leida: verise pildi..
Kuid sisekaanelt: "Kõik on mõeldav" ("Everything's Eventual") on Stephen Kingi esimene lühilugude kogumik pärast 1993.aastat - eesti keeles tema esimene lühiproosa kogumik üldse - ning sisaldab neljateist luupainalikku jutustust, milles põimuvad haaravalt ulme, õudused ja müsteeria. Nii nimilugu "Kõik on mõeldav" (poisist kelle unistuste töö ostub tõeliseks ko¹maariks), O.Henry auhinna võitnud "Kuulisõit" (Algselt e-raamatuna limunud jutustus noore hääletaja kohtumisest kummalise autojuhiga, kes viib ta palju kaugemale loodetud sihtpunktist) kui ka "Eluuria väikesed õed" (lühiromaan, mille tegevus toimub Kingi loodud Sünge Kantsi maailmas) annavad tunnistust kirjaniku loomingulisest tippvormist.
Kogumik kandideeris 2003.astal Bram Stokeri ja Horror Guildi auhinnale.
Mis ma ise arvan: Hea asi oli, väärt lugemine, andis aimu kuidas täpsemalt üldse kirjutatakse selliseid lühilugusid. Mõnede sisu oli igavam ja teised selle eest paremad kuid üldine arvamus on siiski, et see oli väga hea. Enda lemmikuks sai "Kaob kord kõik, mis meile armas" , selline depresiivsus istub mulle.
Kümnepalliskaalal: 10/10

20
Autor: Marion Andra
Teos: "algolagnia"
Lehekülgede arv: 188
Tagakaanelt võid leida: "Algolagnia" (kreeka k. - ei oska neid tähti teha - "valu" ja "himu" ) on lugu ühest pisut ebatavaliste naudinguallikatega noormehest, kes hilisõhtul Tallinnas kelnerina töötades kohtub kahe vampiiriga. Pärast üht ööd Alisiga on Casey nõus unustama oma senise elu ning järgmised neli aastat elab ta koos vampiiridega vaheldumisi Pariisis ja Venemaal.
Mis mina arvan sellest: Traagiline armastuslugu, inimese ning vampiiri vahel. Mõnes kohas oli liialt nännutav jutt, mis venis kui tatt kuid samas üldiselt kaasahaarav lugu. Kirjutatud nii nagu too tegelane hiljem räägiks seda. Vahepeal on räägitud algusest ning siis jälle lõpust ning seegi ajab veidi asja segasemaks. Kuid üldiselt küllaltki hea.
Kümnepalliskaalal: 8/10 , vampiirid + traagiline armastuslugu = suht hea lugemine.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime27/12/2009, 19:47

Kuna ma mõnda aega arvuti pole saanud, on raamatutest kirjutamine maha jäänud kuid see ei tähenda, et ma raamatuid poleks lugenud.

21
Autor: Jerry Spinell
Teos: "Tähetüdruk"
Lehekülgede arv: 183
Tagakaanelt võid leida: Sellest päevast peale, kui ta helide ja värvide pöörisena vaiksesse Mica keskkooli saabus, saatis teda kõikjal pomin: "Tähetüdruk, Tähetüdruk." Ta oli sama müstiline nagu ta nimi ja sama maagiline nagu kõrbetaevas. Ta vallutas Leo Borlocki südame üheainsa naeratusega. Ta pani Mica keskkooli klassiruumid ja koridorid kihama.
Esialgu.
Siis hakkasid nad Tähetüdruku peale viltu vaatama ja varsti teda ka vältima. Armunud Leo, paanikas ja meeleheitel, palub tüdrukut, et too muutuks tavaliseks...
Mis mina arvan sellest: Leo oli tõeliselt loll, et ei mõistnud kui väga Tähetüdruk teda armastas. See on üks neist vähestest raamatutest mida ma loen ja loen ja loen ja loen aina üle ning endiselt armastan seda. Igatsen olla selle Tähetüdruku moodi, samas mõistes kui raske on olla täiesti teissugune.
Kümnepalliskaalal: 15/10 , see lihtsalt on suurepärane raamat. <3

22
Autor: Birk Rohelend
Teos: "Enesetapjad"
Lehekülgede arv: 224
Tagakaanelt võid leida: Kui inimesed mitte ei sünniks, vaid neid aretataks inkubaatorites, oleksid ehk nad kõik normidele vastavad ja nende normidega rahul ja kõik olekski hästi. Ometi on võimalik, et isegi siis oleksid mõned katseklaasibeebid teistmoodi. Alati leidub mõni valge vares. Ja valged varesed lihtsalt torkavad silma. Kahjuks unustavad inimesed sageli, et seda, kellena sünnid, ei saa valida. Sina aga pead elama sellena, kes sa oled. Paremal juhul sa ehk ei elagi kuigi kaua. Valgel inimvaresel on kaks võimalust: kas kanda oma valget sulestikku kõigest hoolimata või võõbata see mustaks. Olla valge vares musta võõba all. Paraku ei mõju kunstlikud suled kuigi usutavalt. Ja oma sisemist olemust, seda ei saa kuidagi mustaks võõbata.
Mis mina arvan sellest: OEH. OEH. OEH. Need osad kus tüdruk kirjutas oma päevikusse (?) olid vist minu jaoks kõige meeldivamad. Ja õpetajast oli kahju. Üldiselt oli asi täiesti loetav.
Kümnepalliskaalal: 8/10 kuid lisapunkt selleest, et noor eesti kirjaniku looming, seega 9/10.

23
Autor: Trudi Canavan
Teos: "Õpilane" , musta võlrui triloogia 2.raamat
Lehekülgede arv: 574
Tagakaanelt võid leida: Võlurite kõige tähtsam tööriist on nende teadmised... Ilma teadmisteta muutub võluri vägi kasutuks. Sonea alustab õpinguid Võlurite Gildi Ülikoolis. Kõik õpilased peale Sonea on pärit mõjukatest peredest ning agulikust Soneaga ei taha keegi tegemist teha. Kunagi lootis ta, et Gildi vastuvõetuna jäävad raksed ajad seljataha, ent tema õnnetuseks nii ei lähe. Tema klassikaaslane Regin teeb kõik, et muuta Sonea elu põrguks maa peal. Soneal on vaid üks inimene, kellele loota - Rothen.
Dannyl on nimetatud Gildi saadikuks Elyne'i õukonda. Kantsler Lorlen teeb talle ülesandeks jätkata salaja Ülemlord Akkarini aastate eest poolelijäänud iidse võlukunsti uurmist. Teadmata oma reisi tegelikku põhjust, seisab Dannyl peagi silmitsi ootamatute ohtudega. Teiste murede kõrval ei ole Sonea aga unustanud sünget saladust, mida peale tema teab vaid kaks inimest. Tõe varjamine võib osutuda rängaks veaks...
Mis mina sellest arvan: Hea asi läks ainult paremaks ehkki vahepeal häiris see Dannyli eneseleidmine janiiedasi. Soneal on austaja ning tema vastikud klassikaaslased olid nõmedad. Tõeliselt nõmedad tüübid olid. Väkk.
Kümnepalliskaalal: 10/10

24
Autor: Paulo Coelho
Teos: "Veronika otsustab surra"
Lehekülgede arv: 208
Tagakaanelt võid leida: Kommentaare raamatu kohta, tuntud psüholoogi Mare Porki ja kirjanik Kadri Kõusaare poolt.
Mis mina arvan: Iga päev on ime - see mõtte jäi kõlama selle loo lõpust. Need nädal aega ning see omapärane armastuslugu, mis seal lahti rullus, see oli midagi imelist. Pani mõtlema elu ja surma üle.
Kümnepalliskaalal: 9/10

25
Autor: Gwen Hunter
Teos: "uinu vaikselt"
Lehekülgede arv: 351
Tagakaanelt võid leida: Neli väikest tüdrukut, kõik blondid, kõik varases teismeeas, on röövitud oma perede juurest. Nende elutud kehad leitakse mitu kuud hiljem kusagile kalmistule maetuna, kaasas asjad, mida neil varem ei olnud, peos paberitükk mõistatuliku salmiga. Ashlee Davenport Chadwick tegutseb Lõuna-Carolina maapiirkonnas kohtuekspertiisi assistendina, seega osaliselt meditsiiniõe, osaliselt kriminalistina. Tema tööks on võtta proove kõigilit, kes satuvad kuriteo ohvritena kohalikku kiirabiosakonda. See on raske töö, mis kurnab nii füüsiliselt kui emotsionaalselt, kuid pakub samas sügavat rahuldust. Davenporti farmi maadelt leitakse punane lapseking. See juhib Ashlee ühe kadunud tüdruku laibani ja äkitselt täidab töö kogu ta elu. Eksperdi ja tunnistaja peab ta mängu panema kõik oma oskused ja teadmised. Kui mõrvar hakkab tema vastu huvi tundma, satub ta olukorda, mis paneb proovile kogu ta oskuse ja vaimujõu... sest ebaõnnestumine tähendaks veel ühe lapse elu.
Mis mina arvan: Armastus + thriller, tekitavad omapärase koosluse. Kuid ometi see oli väärt lugemine ning lugu sai korraliku lõpu endale alles viimastel lehekülgedel.
Kümnepalliskaalal: 8,5/10 , see armastuslugu tegi asja vahepeal liialt imalaks.
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime4/1/2010, 13:26

Heh, kokku sai loetud (sellest hetkest mil arvestama hakkasin) - 7549 lehekülge.
Tagasi üles Go down
nasicc
Pehme admin
nasicc


Female Postituste arv : 5899
Age : 30
Asukoht : Tartu

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime4/1/2010, 13:32

Edaspidi osaled ikka võistlusel? Very Happy
Tagasi üles Go down
Marmelaad
Tsiklimees
Marmelaad


Female Postituste arv : 430
Age : 30
Asukoht : Sahtlis

2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime4/1/2010, 13:35

On kavas küll. Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





2009. Empty
PostitaminePealkiri: Re: 2009.   2009. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
2009.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» <<2009>>
» Astridi 2009
» Aasta 2009
» 2009. a chill (H)

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MEIE JUTUD :: Võistlused :: Enim loetud raamatuid aastas :: 2012 :: Marmelaad-
Hüppa: